Marius Grinbergas 2018 m. lapkričio 29 d. 21:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinė čempionė sportuoja tik sapnuose

Vokietijoje beveik 30 metų gyvenanti olimpinė rankinio čempionė Sigita Mažeikaitė-Strečen gimtinėje sulaukė sveikinimų ir apdovanojimų.

Renginio akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Renginio akimirka.
   
Jau 30 metų su šeima Vokietijoje gyvenanti olimpinė čempionė šiuo metu lankosi Lietuvoje. Trečiadienį legendinė rankininkė 60-mečio proga buvo pagerbta jos buvusios trenerės Onutės Anetos Barisienės iniciatyva surengtoje vakaronėje. 

„Nežinau, ar būčiau atvažiavusi, jei ne trenerė. Ji mane išjudino. Esu jai už tai labai dėkinga. Mums visada labai padėjo jos darbštumas, reiklumas ir motiniškas rūpestingumas”, – apie trenerę O.A.Barisienę šiltai kalbėjo S.Strečen.

Buvusi Viniaus „Eglės“ trenerė O.A.Barisienė, kaip ir kiti susirinkusieji, linkėjo ilgametei savo auklėtinei sveikatos. Būtent jos pastaraisiais metais bene labiausiai ir trūksta olimpinės čempionės, patyrusios daugybę operacijų dar nuo tada, kai aktyviai sportavo, gyvenime.

„Jus labai norėjo pasveikinti taip pat olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. Tačiau ji šiuo metu išvykusi į Tokiją. Todėl manęs iš anksto paprašė, kad įteikčiau jums šį apdovanojimą“, - užkabindamas ant S.Strečen kaklo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinę žvaigždę sakė LTOK viceprezidentas Saulius Galadauskas.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) medalį jubiliatei įteikė buvęs KKSD vadovas Edis Urbanavičius, anksčiau daug metų pats žaidęs rankinį, dirbęs Lietuvos rankinio federacijos prezidentu.

E.Urbanavičius priminė, kad S.Strečen yra viena iš trijų Lietuvos rankininkų, tapusių olimpiniais čempionais – tai dar pavyko Aldonai Nenėnienei (1976, 1980 m.) ir Valdemarui Novickiui (1988 m.).

Buvęs Vilniaus „Eglės“ klubo vadovas Juozas Pilkauskas padovanojo S.Strečen vardinį medalį. Tokius jau yra gavusios dauguma „Eglės“ rankininkių, 1988 m. iškovojusių Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) taurę.

„Eglę“ į IHF taurės viršūnę atvedęs treneris Antanas Taraskevičius sakė: „Sigita kiekvienos amžiaus grupės komandoje buvo išskirtinis talentas. Ji tikrai turėjo dievo dovaną. Bet buvo ir labai darbšti. Kai į „Eglę“ atėjo daug jaunų žaidėjų, Sigita tapo joms pavyzdžiu ne tik aikštėje, bet ir už jos“.

S.Strečen sveikino buvęs draugijų „Nemunas“ ir „Žalgiris“ vienas vadovų Kleopas Girdžius, Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovas Grigorijus Gutermanas, olimpinės čempionės bendražygės „Eglės“ komandoje.

S.Strečen titulų sąrašas  – įspūdingas. 1977 metais 19-metė jau buvo pasaulio jaunimo vicečempionė, dar po metų – planetos suaugusiųjų vicečempionė. 1980-aisiais Maskvoje tapo olimpine čempione, o 1982-aisiais su SSRS rinktine iškovojo planetos čempionato auksą.


Rankininkė neabejoja – jei ne politika, ji būtų dukart olimpinė čempionė. Nes SSRS rinktinė 1984 metais buvo labai galinga, tačiau to negalėjo įrodyti – dėl sovietų inicijuoto boikoto dauguma socialistinio bloko šalių sportininkai nedalyvavo Los Andželo olimpinėse žaidynėse.  SSRS rinktinei lietuvė atstovavo iki 1985 m. 

Olimpinė čempionė kartu su savo vyru Aleksandru bei vaikais – Diana ir Alanu gyvena Vokietijos mieste Remšeide. Būtent į šį daugiau nei 100 tūkst. gyventojų turintį miestą rankininkė su šeima atvažiavo 1989 metais, kai nutarė paragauti legionierės duonos, nes “Eglei”, su kuria 1988 metais iškovojo IHF taurę, jau buvo nebereikalinga.
 
Praėjus pusmečiui nuo atvykimo į Vokietiją rankininkę ėmė kamuoti stiprūs skausmai. Lietuvę operavę gydytojai paskelbė nuosprendį – ji galės žaisti ne daugiau pusės metų. Šią prognozę S.Strečen paneigė – rungtyniavo dar pustrečių metų. Tik po to nutarė gimdyti dar vieną vaiką ir pasitraukė iš aikštės. 

Baigusi rankininkės karjerą S.Strečen nenutolo nuo rankinio. Ji 15 metų Remšaide dirbo trenere – merginų, moterų, net vyrų komandų. Tik sulaukusi 50-ties atsisakė šios veiklos. 

Pastarąjį kartą S.Strečen gimtinėje lankėsi 2016 m. „Atvažiuoju pakankamai dažnai. Tik kelis metus nebuvau dėl ligos. Atvykusi iškart keliauju pas seseris Dalią ir Aušrą  – labai pasiilgtame vienos kitų“, - prisipažino iš Pumpėnų Pasvalio rajone kilusi legendinė rankininkė.

Gyvendama Vokietijoje S.Strečen neatitrūksta nuo Lietuvos aktualijų, dažnai bendrauja su buvusiais klasiokais, komandos draugėmis: „Dabar, kai yra feisbukas, tai daryti labai paprasta“.
 
Remšeide buvusi rankininkė lietuviškai bendrauja ne tik namuose ar internete – šiame mieste visai netoli Strečen namų gyvena taip pat čia rungtyniavę buvę legendinio Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai Sigitas Jakubauskas ir Valdas Kasparavičius. Buvę sportininkai neretai kartu švenčia asmenines šventes.

„Į sporto salę jau nebeužeinu. Man sunku žiūrėti į žmones, kurie dar gali bėgioti. O aš tik sapnuose pabėgioju. Kita vertus, gyvenimas tikrai nėra vien sportas, todėl dabar pamatau ir kitas jo spalvas“, - prisipažino olimpinė čempionė.
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Pirmas „Žalgirio“ naujokas – australas
2019 05 20
Naujokas
Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo rikiuoti gretas naujam sezonui – sudarė sutartį su Europos taurėje žibėjusiu Jocku Landale'u.
„Kukurūzininkas“, virtęs „Boeingu“
2019 05 20
Žvilgsnis
„Juventus“ strategas Ž.Urbonas apie LKL sezono MVP M.Gebeną: „Jis labai gerai priima informaciją, jam du kartus kartoti nereikia“ (VIDEO).
„Ryto“ puolėjas žaidė lyg ant sparnų
2019 05 20
LKL
Arnas Butkevičius spindėjo „Betsafe–LKL“ atkrintamųjų varžybų starte ir tapo ketvirtfinalio etapo naudingiausiu krepšininku.
 
Futbolo aikštėje – žurnalistų emocijos
2019 05 20
Turnyras
„Aikštėje buvo daug emocijų, atkaklios kovos ir gražių įvarčių“, – žurnalistų kovas vertino Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas.
„Sūduvos“ aistruolius po mačo parveš namo
2019 05 20
Akcija
Trečiadienį Marijampolėje po „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ mačo marijampoliečiai į namus galės nemokamai grįžti autobusais, kurie lauks prie stadiono.
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 05 20
Sportinis ėjimas
Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių
Pagėgiuose bėgikai susidūrė su kaitra
2019 05 20
Bėgimas
„Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ varžyboe Pagėgiuose dalyvavo beveik 100 bėgikų.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Pasaulio čempionatą pradėjo nesėkme
2019 05 20
Badmintonas
Kinijoje prasidėjusio pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato pirmajame 3B grupės susitikime Lietuvos rinktinė 1-4 pralaimėjo Šveicarijos ekipai.
Pėsčiųjų žygyje – dalyvių rekordas
2019 05 20
Žygis
Pėsčiųjų žygio Gintaro Žagunio žūties metginėms atminti dalyviai ne tik žingsniavo, bet ir rinko aukas nuo gaisro nukentėjusiam kaimui.
Kultūristai varžėsi Gargžduose
2019 05 20
Kultūrizmas
Gargždų kultūros centro salėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos (LKFF) atviras Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatas.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas