Marius Grinbergas 2018 m. lapkričio 29 d. 21:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinė čempionė sportuoja tik sapnuose

Vokietijoje beveik 30 metų gyvenanti olimpinė rankinio čempionė Sigita Mažeikaitė-Strečen gimtinėje sulaukė sveikinimų ir apdovanojimų.

Renginio akimirka.
pliadisfoto.com nuotr.
Renginio akimirka.
   
Jau 30 metų su šeima Vokietijoje gyvenanti olimpinė čempionė šiuo metu lankosi Lietuvoje. Trečiadienį legendinė rankininkė 60-mečio proga buvo pagerbta jos buvusios trenerės Onutės Anetos Barisienės iniciatyva surengtoje vakaronėje. 

„Nežinau, ar būčiau atvažiavusi, jei ne trenerė. Ji mane išjudino. Esu jai už tai labai dėkinga. Mums visada labai padėjo jos darbštumas, reiklumas ir motiniškas rūpestingumas”, – apie trenerę O.A.Barisienę šiltai kalbėjo S.Strečen.

Buvusi Viniaus „Eglės“ trenerė O.A.Barisienė, kaip ir kiti susirinkusieji, linkėjo ilgametei savo auklėtinei sveikatos. Būtent jos pastaraisiais metais bene labiausiai ir trūksta olimpinės čempionės, patyrusios daugybę operacijų dar nuo tada, kai aktyviai sportavo, gyvenime.

„Jus labai norėjo pasveikinti taip pat olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. Tačiau ji šiuo metu išvykusi į Tokiją. Todėl manęs iš anksto paprašė, kad įteikčiau jums šį apdovanojimą“, - užkabindamas ant S.Strečen kaklo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinę žvaigždę sakė LTOK viceprezidentas Saulius Galadauskas.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) medalį jubiliatei įteikė buvęs KKSD vadovas Edis Urbanavičius, anksčiau daug metų pats žaidęs rankinį, dirbęs Lietuvos rankinio federacijos prezidentu.

E.Urbanavičius priminė, kad S.Strečen yra viena iš trijų Lietuvos rankininkų, tapusių olimpiniais čempionais – tai dar pavyko Aldonai Nenėnienei (1976, 1980 m.) ir Valdemarui Novickiui (1988 m.).

Buvęs Vilniaus „Eglės“ klubo vadovas Juozas Pilkauskas padovanojo S.Strečen vardinį medalį. Tokius jau yra gavusios dauguma „Eglės“ rankininkių, 1988 m. iškovojusių Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) taurę.

„Eglę“ į IHF taurės viršūnę atvedęs treneris Antanas Taraskevičius sakė: „Sigita kiekvienos amžiaus grupės komandoje buvo išskirtinis talentas. Ji tikrai turėjo dievo dovaną. Bet buvo ir labai darbšti. Kai į „Eglę“ atėjo daug jaunų žaidėjų, Sigita tapo joms pavyzdžiu ne tik aikštėje, bet ir už jos“.

S.Strečen sveikino buvęs draugijų „Nemunas“ ir „Žalgiris“ vienas vadovų Kleopas Girdžius, Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos vadovas Grigorijus Gutermanas, olimpinės čempionės bendražygės „Eglės“ komandoje.

S.Strečen titulų sąrašas  – įspūdingas. 1977 metais 19-metė jau buvo pasaulio jaunimo vicečempionė, dar po metų – planetos suaugusiųjų vicečempionė. 1980-aisiais Maskvoje tapo olimpine čempione, o 1982-aisiais su SSRS rinktine iškovojo planetos čempionato auksą.


Rankininkė neabejoja – jei ne politika, ji būtų dukart olimpinė čempionė. Nes SSRS rinktinė 1984 metais buvo labai galinga, tačiau to negalėjo įrodyti – dėl sovietų inicijuoto boikoto dauguma socialistinio bloko šalių sportininkai nedalyvavo Los Andželo olimpinėse žaidynėse.  SSRS rinktinei lietuvė atstovavo iki 1985 m. 

Olimpinė čempionė kartu su savo vyru Aleksandru bei vaikais – Diana ir Alanu gyvena Vokietijos mieste Remšeide. Būtent į šį daugiau nei 100 tūkst. gyventojų turintį miestą rankininkė su šeima atvažiavo 1989 metais, kai nutarė paragauti legionierės duonos, nes “Eglei”, su kuria 1988 metais iškovojo IHF taurę, jau buvo nebereikalinga.
 
Praėjus pusmečiui nuo atvykimo į Vokietiją rankininkę ėmė kamuoti stiprūs skausmai. Lietuvę operavę gydytojai paskelbė nuosprendį – ji galės žaisti ne daugiau pusės metų. Šią prognozę S.Strečen paneigė – rungtyniavo dar pustrečių metų. Tik po to nutarė gimdyti dar vieną vaiką ir pasitraukė iš aikštės. 

Baigusi rankininkės karjerą S.Strečen nenutolo nuo rankinio. Ji 15 metų Remšaide dirbo trenere – merginų, moterų, net vyrų komandų. Tik sulaukusi 50-ties atsisakė šios veiklos. 

Pastarąjį kartą S.Strečen gimtinėje lankėsi 2016 m. „Atvažiuoju pakankamai dažnai. Tik kelis metus nebuvau dėl ligos. Atvykusi iškart keliauju pas seseris Dalią ir Aušrą  – labai pasiilgtame vienos kitų“, - prisipažino iš Pumpėnų Pasvalio rajone kilusi legendinė rankininkė.

Gyvendama Vokietijoje S.Strečen neatitrūksta nuo Lietuvos aktualijų, dažnai bendrauja su buvusiais klasiokais, komandos draugėmis: „Dabar, kai yra feisbukas, tai daryti labai paprasta“.
 
Remšeide buvusi rankininkė lietuviškai bendrauja ne tik namuose ar internete – šiame mieste visai netoli Strečen namų gyvena taip pat čia rungtyniavę buvę legendinio Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai Sigitas Jakubauskas ir Valdas Kasparavičius. Buvę sportininkai neretai kartu švenčia asmenines šventes.

„Į sporto salę jau nebeužeinu. Man sunku žiūrėti į žmones, kurie dar gali bėgioti. O aš tik sapnuose pabėgioju. Kita vertus, gyvenimas tikrai nėra vien sportas, todėl dabar pamatau ir kitas jo spalvas“, - prisipažino olimpinė čempionė.
 
 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - medaliai dviejose šalyse
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas