Modestas Krukauskas, lrytas.lt 2018 m. lapkričio 16 d. 16:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“

LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.

R.Kveselaičio (stovi) vadovaujamai LOSF tebepriklauso ir LOFA steigėjai.
pliadisfoto.com nuotr.
R.Kveselaičio (stovi) vadovaujamai LOSF tebepriklauso ir LOFA steigėjai.
Lietuvoje gimdoma dar viena sporto organizacija, kuri popieriuje žada įvesti tvarką. Penktadienį paskelbta, kad kelių federacijų prezidentai įsteigė Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją (LOFA).

Naujadaras apkaišiotas populistiniais nieko nereiškiančiais lozungais: asociacija ketina „prisidėti prie efektyvesnio sporto klausimų sprendimo, politikos formavimo bei skaidraus ir aiškiais kriterijais paremto sporto lėšų paskirstymo ir panaudojimo.“

„Taip, ketvirtadienį buvo pranešta, kad tokia organizacija yra sukurta. Tačiau iškart turime tam tikrų pastabų“, – be didesnės nuostabos kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

LOFA įsteigė keturių federacijų prezidentai: lengvosios atletikos federacijos vadovas Eimantas Skrabulis, irklavimo federacijos vedlys Dainius Pavilionis, biatlono – Arūnas Daugirdas ir karatė vadovas Romas Vitkauskas. „Asociacija įsteigta privačių asmenų, dabar visos federacijos visuotiniame susirinkime turėtų pritarti tapimui narėmis. Kai formalumai bus sutvarkyti, mes pasitrauksime. Toks kelias pasirinktas dėl teisinių steigimo niuansų, nes kol nėra juridinio asmens, visuotiniai susirinkimai formaliai neturi kam pritarti”, – tikino LOFA prezidento pareigas kol kas ant savo pečių užsimetęs E. Skrabulis. Naujoji asociacija suskubo rašyti raštus ir kviesti prie jos prisijungti visas olimpinių sporto šakų federacijas. Be to, laiškai išsiųsti Lietuvos sporto federacijų sąjungai, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir net valstybinei institucijai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. 

„Pagrindinė problema, kad ši organizacija nutarė savo pavadinime naudoti žodį „olimpinių“. Tokių „olimpinių organizacijų“ oficialiai nėra, tad kalbėti apie jų asociaciją yra,švelniai tariant, yra keistoka. Maža to, pagal Olimpinę chartiją, nė viena kita organizacija negali pasisavinti žodžio „olimpinis“. Todėl šitam naujadarui teks galvoti, kaip apseiti be jo“, – dėl LOFA teisėtumo abejojo prabilo D.Gudzinevičiūtė.Spalį Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) nare tapusi D.Gudzinevičiūtė tikino, kad panaši struktūra jau yra LTOK ir nežinia, ar būtina ją dubliuojanti per vos keturis narius turinčią organizaciją. „Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją visi turi teisę į organizacijų kūrimus. Tačiau LTOK turi tiek vasaros, tiek žiemos olimpinių sporto šakų komisijas, kurios sprendžia daugelį svarbiausių klausimų, susijusių su olimpinių sporto šakų finansavimu. Kurti organizaciją tik tam, kad sukurtum – keistas sprendimas“, – aiškino LTOK vadovė.

LOFA įkūrė beveik visi tie patys Lietuvos sporto federacijų vadovai, kurie pavasarį bandė sukelti tam tikrą suirutę tiek LTOK veikloje, tiek ir olimpiniame judėjime. Kartu su iš Lietuvos olimpinio fondo išprašytu Vitalijumi Vasiliausku, lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir plaukimo federacijos bei laipiojimo sporto asociacija buvo reikalauta neeilinės LTOK Generalinės asamblėjos sesijos, per kurią būtų panaikinta olimpinio komiteto neaudituota ataskaita ir 2018 metų sausį priimtas organizacijos biudžetas. Planuotos „revoliucijos“ ir valdžios LTOK perėmimo nepalaikė Generalinės asamblėjos sesija, tad nevykę „revoliucionieriai“ trumpam pasitraukė. Iki šios savaitės.

Kalbama, kad LOFA įkurti pasiūlė buvęs pagarsėjusio padus papusčiusio bankininko Vladimiro Romanovo dešinioji ranka ir buvęs Olimpinio fondo vedlys V.Vasiliauskas. Jis ir turėtų netrukus vadovo poste pakeisti E.Skrabulį. V.Vasiliauskas dabar yra ir Laipiojimo sporto asociacijos viceprezidentas ir siekė žūtbūt būti LTOK nariu. Tačiau paaiškėjus, kad ši sporto organizacija tarptautinėje federacijoje yra tik asocijuota narė, narystė LTOK šiai sporto šakai ir V.Vasiliauskui buvo sustabdyta.

„Dar vienas eilinis oro burbulas. Kiek žinau, idėjinis tos organizacijos vadovas yra V.Vasiliauskas. Pagrindinė šios organizacijos idėja paprasta – tiesiog įkąsti olimpiniam komitetui. Kurti ten niekas nieko neplanuoja. Net ir tos organizacijos, kurios kol kas įeina į LOFA, vis tiek lieka tarp tų 38 olimpinių sporto šakų, kurios yra Lietuvos sporto federacijų sąjungoje. Nors mano labai gerbiamas karatė vadovas R.Vitkauskas bandė aiškinti, kad asociacija sukurta, kad LTOK sporto bendruomenę geriau girdėtų, būtų siekiamas nenutrūkstamas olimpinių sporto šakų finansavimas, bendradarbiavimas tinkamai valdant valstybines ir savivaldybių sporto bazes, tačiau tai tik gražus saldainio popieriukas. O idėja visiškai elementari – smaugti LTOK ir jį kandžioti. Ir bandyti gauti daugiau pinigų. Bet visi kriterijai LTOK dėl finansinės sportininkų paramos yra nustatyti, viskas skaidru ir aišku ir teisingiau jau negali būti. Agresija visada yra pasmerkta žlugti – reikia kalbėtis, o ne kariauti“, – apie LOFA be užuolankų kalbėjo Lietuvos sporto federacijų sąjungos vadovas Rimantas Kveselaitis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Per šventes bandys pamiršti krepšinį
2018 12 13
NKL
Šakių „Vyčio“ strategas Erikas Kučiauskas: „puikiai žinau, kad būtent ši sezono dalis Lietuvoje krepšininkams yra sunkiausia.“
Jaunieji krepšininkai sužinojo varžovus
2018 12 13
Burtai
Belgrade (Serbija) buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, kurie suskirstė komandas į grupes.
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
 
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Finalo duris atvėrė Lietuvos rekordas
2018 12 13
Plaukimas
Simonas Bilis antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą, o Rūtai Meilutytei to padaryti nepavyko.
„Mano gyvenimas – penkiakovė“
2018 12 13
Treneris
Kauno plaukimo mokyklos šiuolaikinės penkiakovės treneris Henrikas Eismontas dar būdamas moksleivis žinojo, kokį kelią rinksis.
Pasaulio čempionate – Lietuvos rekordai
2018 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai Simonas Bilis ir Aandrius Šidlauskas pasaulio čempionate Kinijoje pasiekė naujus Lietuvos rekordus.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas