sportas.info 2018 m. lapkričio 14 d. 13:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterims atvėrė duris į lenktynes

Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".

Lenktynių momentas.
"Visus Bonus" nuotr.
Lenktynių momentas.
   
N. Marčėnaitė atvėrė langą moterims į maratoninių lenktynių pasaulį

2003 metais Palangoje "Promosporto" surengtos ketvirtosios tarptautinės "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės" tiksliai atkartojo 2001 m scenarijų, kai ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio vėl kopė tuomet pajėgiausiu laikytas žiedinių lenktynių meistrų Vytauto Venckūno ir Alfredo Kudlos duetas, vairavęs "Porsche Carrera GT3" automobilį. 
Po šio laimėjimo V.Venskūnas tapo pirmuoju Lietuvos sportininku, triskart iškovojusiu pergalę Palangoje rengiamose maratoninėse varžybose. Su Lietuvos "Porsche" klubo nariais Vytautas nugalėjo pirmosiose lenktynėse 2000 metais, po metų su A.Kudla šventė pergalę, atstovaudami "Automodus" komandai, o 2003-siais nugalėtojai gynė SK DAL garbę.
 
Pasikartojusi konkurentų nesėkmė  
 
2003 ir 2001m. Palangoje vykusių lenktynių identiška tik baigtis, tačiau jų scenarijus skyrėsi kaip diena nuo nakties. Nors nugalėtojų persvara abu kartus buvo daugiau nei įtikinama: 2001m - 25, o 2003 m - 14 ratų. 
 
Tačiau Vytautui trečioji, o Alfredui - antroji pergalės nenukrito iš dangaus. Du trečdalius distancijos būsimųjų laimėtojų "Porsche" rimtai konkuravo su "Los Patrankų" "Audi RS4". Komandų sportininkai net keletą kartų keitėsi vietomis, tačiau po 266 ratų dėl tos pačios, kaip ir prieš metus, priežasties - turbinos gedimo - "Los Patrankos" buvo priversta sudėti ginklus.
 
O kas sakė, kad prastas scenarijus nesikartoja keliskart iš eilės? Vygantui Simunčiui, Giedriui Kriptavičiui ir Andriui Šedžiui buvo itin apmaudu, kad ekipa vėl buvo priversta pasitraukti iš lenktynių dėl to paties gedimo - paskutinį "kvapą" išpūtusios turbinos...
 
Juolab, kad šiauliečių "Audi", kai varžovų "Porsche" automobilis dėl degalų stygiaus trasoje laukė pagalbos, buvo įgijusi net kelių ratų pranašumą. 
 
Pirštinę favoritams bandė mesti ir "Juta-Statoil Lubricants" sportininkai Egidijus Dapšas, Audrius Gelžinis ir Kastytis Stankaitis, tačiau jų azarto neatlaikė "Audi A3" pusašiai, trūkinėję vienas po kito.
 
Atvėrė duris moterims 
 
Daugeliui automobilių sporto gerbėjų 2003 metų "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės" į atmintį įstrigo ir todėl, kad jose pirmą kartą dalyvavo dailiosios lyties atstovė. 
Ši garbinga misija atiteko dailininkei ir TV3 pokalbių laidos "Nomeda" vedėjai Nomedai Marčėnaitei, atvėrusiai duris dailiosios lyties atstovėms į nelengvą, tačiau azartišką bei užkrečiantį maratoninių lenktynių pasaulį. 
 
Ji kartu su "TV3-VB Lizingo" komandos nariais Vidmantu Janulevičiumi, Audriumi Žiugžda ir Dariumi Krasaičiu vairavo "Mini Cooper S" automobilį ir užėmė 14-ąją bendrosios įskaitos vietą, o savo klasėje - ketvirtąją. 
 
"Atmintyje labiausia išlieka ne iškovota vieta ar pelnyti prizai, o nepakartojama lenktynių aura, kurią, tiesą sakant, pajutome dar gerokai prieš jų pradžią, - penkiolikos metų senumo įvykius prisimena N. Marčėnaitė. - Rengdamiesi lenktynėms jau gyvenome jų ritmu, todėl ir šiandien susitikę visi nestokojame įspūdžių ir gerų prisiminimų apie 1003 km maratoną". 
 
Pasak N. Marčėnaitės, tai buvo nepamirštamas laikotarpis, o komandos narių draugystė, užsimezgusi Kačerginės "Nemuno žiede" besirengiant lenktynėms Palangoje, niekur nedingo. Kaip ir trauka automobilių sportui.
 

 
Nomedai labai pravertė sumanaus dirigento Jono Dereškevičiaus treniruočių pamokos, sėkmingai pritaikytos žurnalistų raliuose bei kitose varžybose, kuriose jai teko dalyvauti.       
 
N. Marčėnaitė nelieja apmaudo, o kaip nelauktą nuotykį prisimena avariją, pareikalavusią dar didesnio ryžto siekiant užsibrėžto tikslo. Nors jei ne šis apmaudus atvejis ir daug laiko pareikalavęs incidento pasekmių šalinimas, ekipa būtų iškovojusi tikrai aukštesnę vietą. 
   
Prasidėjus liūčiai "TV3-VB Lizingo" "Mini Cooper S" taranavo varžovų automobilis. Nors subyrėjo vairuotojo durų langas ir buvo aplamdytas automobilio šonas, mechanikai, užklijavę langą ir sutaisę gedimus, "Mini" sugrąžino į trasą, o lenktynininkai jį nuvairavo iki pat finišo.
 
"Iškart po avarijos prie vairo pakeičiau A. Žiugždą ir su nemenka baime pasukau kuperiuką į lietaus merkiamą trasą. Užklijavus langą labiausiai nukentėjo vėdinimo sistema, aprasojo visi langai, sumenko matomumas, todėl važiavau tarsi vos pravertoje skardinėje, - 2003 m įvykius prisimena pirmoji dailiosios lyties atstovė, dalyvavusi 1003 km lenktynėse, N. Marčėnaitė.

Kai bronza prilygsta auksui  
 
Antrąją absoliučios įskaitos vietą iškovojo "Sonex-Baltpark-Audėjo" ekipos atstovai A. Karčiauskas, Arūnas Bartusevičius ir Ričardas Kasparavičius, vairavę "Audi A4", o treti su BMW 318 liko "Adampolis-Mobil Racing Team" atstovavę Renaldas Gabartas, Algis Čiblys, Valdas Juozas Vilūnas, Šarūnas Vaškelis ir Ramūnas Čapkauskas. 
 
"Tai iki šiol nepagerintas žiniasklaidos atstovų, kurių komandoje buvo net du, laimėjimas, - sako auksui prilygstančio bronzinio pasiekimo bendraautoris V.J. Vilūnas. - Po sėkmingo finišo itin pakiliai nuteikė nugalėtojų pakylos trečioji pakopa, o besidžiaugiant tąsyk pasiektu ausyse dar tebeskambėjo komandos vadovo J. Dereškevičiaus kartojami žodžiai atsisėdus prie vairo - "...tik nepamirškite kvėpuoti ir staiga stabdydami nedeginkite padangų..."
 
Pasak V.J. Vilūno, penki ekipos lenktynininkai buvo puikus pasirinkimas, labai pravertęs keičiantis vairuotojams, ypač prapliupus lietui, kai vairą tekdavo patikėti labiausiai patyrusiam kolegai. Tad trasoje kiekvienam teko paplušėti tik po 2 valandas.
 
AJAGS komandos "Toyota Yaris" buvo patikėtas trims žurnalistams - Mindaugui Griniui, Linui Butkui ir Vitoldui Miliui, kurie pasirodė irgi garbingai, finišavę septinti, o savo klasėje - antri.
 
Originalūs Seimo vicepirmininko prizai
 
Pradėjus rengti ilgų nuotolių lenktynes, Palangoje dažnai svečiuodavosi šalies aukščiausiųjų institucijų vadovai ir jų pavaduotojai, ne tik stebėję varžybas iš tribūnų, bet ir betarpiškai bendravę su pačiais sportininkais, komandų vadovais, žiūrovais ir lenktynių organizatoriais.
 
Daugelis 2003m lenktynių dalyvių mena, kaip čia apsilankęs Seimo pirmasis vicepirmininkas Česlovas Juršėnas grupę nugalėtojų ir prizininkų apdovanojo specialiais, originaliais prizais - žymiaisiais karikatūrų rinkiniais su dedikacijomis šių lenktynių herojams.
 
"2003 m Palangoje įvykusios ketvirtosios "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės" pasižymėjo gausa naujovių, radusių vietą tolesniuose mūsų renginiuose ir net išlikusių iki šių dienų, - sako pagrindinis lenktynių organizatorius, VšĮ "Promo Events" direktorius Darius Jonušis. - Pirmą kartą lenktynėse ir "Juta-Castrol" komandoje debiutavo tarptautinis lietuvio, dano ir esto ekipažas, pirmą kartą lankytojus kvietė specialiai įrengta "Alcatel" prancūziška kavinė, kurioje be kitų atrakcijų vyko ir prancūziško bučinio konkursas". 
Itin daug renginių bei konkursų žiūrovams surengta greta trasos ir lenktynių miestelyje.
Automobilių sporto gerbėjai palankiai įvertino ne tik 2003 m lenktynių išsamias TV3 transliacijas, bet ir naujas staigmenas bei sudarytas galimybes pasireikšti ir publikai. Balsuodami SMS žinutėmis, žiūrovai galėjo įtakoti "TV3-VB Lizingo" komandos sprendimus, kurių dauguma, kaip įvertino ekipos vadovas J.Dereškevičiaus, buvo tikrai optimalūs tokioms lenktynėms. 
 
Aktyviausius žiūrovus "Alcatel" apdovanojo mobiliaisiais telefonais, nepašykštėjo ir kitų vertingų prizų.
 
Baigiantis renginiui pirmą kartą išrinkta ir "Horn Grand Prix 1003 km lenktynių" Mis. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Už smūgį varžovui – LKL bausmė
2019 05 26
Bausmė
Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas privalės praleisti pirmą mačą dėl LKL bronzos ir sumokėti 1140 eurų baudą (VIDEO).
Kaune – „Trail Blazers“ triumfas
2019 05 26
Moksleivių sportas
Kaune baigėsi Jr. NBA lygos ketvertas. Jame paaiškėjo Lietuvos čempionai. Talentų kovas stebėjo ir treniruotę surengė buvęs žalgorietis H.Mottola.
Europos krepšinio talentai rinksis į Lietuvą
2019 05 26
Posėdis
„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo patvirtinta mūsų šalies kandidatūra rengti 2020 metų Europos jaunimo krepšinio čempionatą.
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
2019 05 26
Bėgimas
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
Pirmos dienos laimikis – 4 prizinės vietos
2019 05 26
Varžybos
Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai sėkmingai pradėjo kovą su stipriausiais žemyno lengvosios atletikos klubais.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Baidarininkai – greta garbės pakylos
2019 05 26
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarių ir kanojų irklavimo Pasaulio taurės etape Poznanėje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviena klaida kainuoja labai daug“
2019 05 26
Buriavimas
Viktorija Andrulytė po Europos čempionato: „Tai buvo puiki patirtis buriuoti tokiomis laukinėmis sąlygomis“.
Lietuvos gimnastui – Iššūkio taurės auksas
2019 05 26
Gimnastika
Osijeke (Kroatija) vykstančio pasaulio sportinės gimnastikos Iššūkio taurės etapo pratimų ant lygiagrečių rungtyje triumfavo Robertas Tvorogalas.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas