sportas.info 2018 m. lapkričio 14 d. 13:41 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterims atvėrė duris į lenktynes

Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".

Lenktynių momentas.
"Visus Bonus" nuotr.
Lenktynių momentas.
   
N. Marčėnaitė atvėrė langą moterims į maratoninių lenktynių pasaulį

2003 metais Palangoje "Promosporto" surengtos ketvirtosios tarptautinės "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės" tiksliai atkartojo 2001 m scenarijų, kai ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio vėl kopė tuomet pajėgiausiu laikytas žiedinių lenktynių meistrų Vytauto Venckūno ir Alfredo Kudlos duetas, vairavęs "Porsche Carrera GT3" automobilį. 
Po šio laimėjimo V.Venskūnas tapo pirmuoju Lietuvos sportininku, triskart iškovojusiu pergalę Palangoje rengiamose maratoninėse varžybose. Su Lietuvos "Porsche" klubo nariais Vytautas nugalėjo pirmosiose lenktynėse 2000 metais, po metų su A.Kudla šventė pergalę, atstovaudami "Automodus" komandai, o 2003-siais nugalėtojai gynė SK DAL garbę.
 
Pasikartojusi konkurentų nesėkmė  
 
2003 ir 2001m. Palangoje vykusių lenktynių identiška tik baigtis, tačiau jų scenarijus skyrėsi kaip diena nuo nakties. Nors nugalėtojų persvara abu kartus buvo daugiau nei įtikinama: 2001m - 25, o 2003 m - 14 ratų. 
 
Tačiau Vytautui trečioji, o Alfredui - antroji pergalės nenukrito iš dangaus. Du trečdalius distancijos būsimųjų laimėtojų "Porsche" rimtai konkuravo su "Los Patrankų" "Audi RS4". Komandų sportininkai net keletą kartų keitėsi vietomis, tačiau po 266 ratų dėl tos pačios, kaip ir prieš metus, priežasties - turbinos gedimo - "Los Patrankos" buvo priversta sudėti ginklus.
 
O kas sakė, kad prastas scenarijus nesikartoja keliskart iš eilės? Vygantui Simunčiui, Giedriui Kriptavičiui ir Andriui Šedžiui buvo itin apmaudu, kad ekipa vėl buvo priversta pasitraukti iš lenktynių dėl to paties gedimo - paskutinį "kvapą" išpūtusios turbinos...
 
Juolab, kad šiauliečių "Audi", kai varžovų "Porsche" automobilis dėl degalų stygiaus trasoje laukė pagalbos, buvo įgijusi net kelių ratų pranašumą. 
 
Pirštinę favoritams bandė mesti ir "Juta-Statoil Lubricants" sportininkai Egidijus Dapšas, Audrius Gelžinis ir Kastytis Stankaitis, tačiau jų azarto neatlaikė "Audi A3" pusašiai, trūkinėję vienas po kito.
 
Atvėrė duris moterims 
 
Daugeliui automobilių sporto gerbėjų 2003 metų "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės" į atmintį įstrigo ir todėl, kad jose pirmą kartą dalyvavo dailiosios lyties atstovė. 
Ši garbinga misija atiteko dailininkei ir TV3 pokalbių laidos "Nomeda" vedėjai Nomedai Marčėnaitei, atvėrusiai duris dailiosios lyties atstovėms į nelengvą, tačiau azartišką bei užkrečiantį maratoninių lenktynių pasaulį. 
 
Ji kartu su "TV3-VB Lizingo" komandos nariais Vidmantu Janulevičiumi, Audriumi Žiugžda ir Dariumi Krasaičiu vairavo "Mini Cooper S" automobilį ir užėmė 14-ąją bendrosios įskaitos vietą, o savo klasėje - ketvirtąją. 
 
"Atmintyje labiausia išlieka ne iškovota vieta ar pelnyti prizai, o nepakartojama lenktynių aura, kurią, tiesą sakant, pajutome dar gerokai prieš jų pradžią, - penkiolikos metų senumo įvykius prisimena N. Marčėnaitė. - Rengdamiesi lenktynėms jau gyvenome jų ritmu, todėl ir šiandien susitikę visi nestokojame įspūdžių ir gerų prisiminimų apie 1003 km maratoną". 
 
Pasak N. Marčėnaitės, tai buvo nepamirštamas laikotarpis, o komandos narių draugystė, užsimezgusi Kačerginės "Nemuno žiede" besirengiant lenktynėms Palangoje, niekur nedingo. Kaip ir trauka automobilių sportui.
 

 
Nomedai labai pravertė sumanaus dirigento Jono Dereškevičiaus treniruočių pamokos, sėkmingai pritaikytos žurnalistų raliuose bei kitose varžybose, kuriose jai teko dalyvauti.       
 
N. Marčėnaitė nelieja apmaudo, o kaip nelauktą nuotykį prisimena avariją, pareikalavusią dar didesnio ryžto siekiant užsibrėžto tikslo. Nors jei ne šis apmaudus atvejis ir daug laiko pareikalavęs incidento pasekmių šalinimas, ekipa būtų iškovojusi tikrai aukštesnę vietą. 
   
Prasidėjus liūčiai "TV3-VB Lizingo" "Mini Cooper S" taranavo varžovų automobilis. Nors subyrėjo vairuotojo durų langas ir buvo aplamdytas automobilio šonas, mechanikai, užklijavę langą ir sutaisę gedimus, "Mini" sugrąžino į trasą, o lenktynininkai jį nuvairavo iki pat finišo.
 
"Iškart po avarijos prie vairo pakeičiau A. Žiugždą ir su nemenka baime pasukau kuperiuką į lietaus merkiamą trasą. Užklijavus langą labiausiai nukentėjo vėdinimo sistema, aprasojo visi langai, sumenko matomumas, todėl važiavau tarsi vos pravertoje skardinėje, - 2003 m įvykius prisimena pirmoji dailiosios lyties atstovė, dalyvavusi 1003 km lenktynėse, N. Marčėnaitė.

Kai bronza prilygsta auksui  
 
Antrąją absoliučios įskaitos vietą iškovojo "Sonex-Baltpark-Audėjo" ekipos atstovai A. Karčiauskas, Arūnas Bartusevičius ir Ričardas Kasparavičius, vairavę "Audi A4", o treti su BMW 318 liko "Adampolis-Mobil Racing Team" atstovavę Renaldas Gabartas, Algis Čiblys, Valdas Juozas Vilūnas, Šarūnas Vaškelis ir Ramūnas Čapkauskas. 
 
"Tai iki šiol nepagerintas žiniasklaidos atstovų, kurių komandoje buvo net du, laimėjimas, - sako auksui prilygstančio bronzinio pasiekimo bendraautoris V.J. Vilūnas. - Po sėkmingo finišo itin pakiliai nuteikė nugalėtojų pakylos trečioji pakopa, o besidžiaugiant tąsyk pasiektu ausyse dar tebeskambėjo komandos vadovo J. Dereškevičiaus kartojami žodžiai atsisėdus prie vairo - "...tik nepamirškite kvėpuoti ir staiga stabdydami nedeginkite padangų..."
 
Pasak V.J. Vilūno, penki ekipos lenktynininkai buvo puikus pasirinkimas, labai pravertęs keičiantis vairuotojams, ypač prapliupus lietui, kai vairą tekdavo patikėti labiausiai patyrusiam kolegai. Tad trasoje kiekvienam teko paplušėti tik po 2 valandas.
 
AJAGS komandos "Toyota Yaris" buvo patikėtas trims žurnalistams - Mindaugui Griniui, Linui Butkui ir Vitoldui Miliui, kurie pasirodė irgi garbingai, finišavę septinti, o savo klasėje - antri.
 
Originalūs Seimo vicepirmininko prizai
 
Pradėjus rengti ilgų nuotolių lenktynes, Palangoje dažnai svečiuodavosi šalies aukščiausiųjų institucijų vadovai ir jų pavaduotojai, ne tik stebėję varžybas iš tribūnų, bet ir betarpiškai bendravę su pačiais sportininkais, komandų vadovais, žiūrovais ir lenktynių organizatoriais.
 
Daugelis 2003m lenktynių dalyvių mena, kaip čia apsilankęs Seimo pirmasis vicepirmininkas Česlovas Juršėnas grupę nugalėtojų ir prizininkų apdovanojo specialiais, originaliais prizais - žymiaisiais karikatūrų rinkiniais su dedikacijomis šių lenktynių herojams.
 
"2003 m Palangoje įvykusios ketvirtosios "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės" pasižymėjo gausa naujovių, radusių vietą tolesniuose mūsų renginiuose ir net išlikusių iki šių dienų, - sako pagrindinis lenktynių organizatorius, VšĮ "Promo Events" direktorius Darius Jonušis. - Pirmą kartą lenktynėse ir "Juta-Castrol" komandoje debiutavo tarptautinis lietuvio, dano ir esto ekipažas, pirmą kartą lankytojus kvietė specialiai įrengta "Alcatel" prancūziška kavinė, kurioje be kitų atrakcijų vyko ir prancūziško bučinio konkursas". 
Itin daug renginių bei konkursų žiūrovams surengta greta trasos ir lenktynių miestelyje.
Automobilių sporto gerbėjai palankiai įvertino ne tik 2003 m lenktynių išsamias TV3 transliacijas, bet ir naujas staigmenas bei sudarytas galimybes pasireikšti ir publikai. Balsuodami SMS žinutėmis, žiūrovai galėjo įtakoti "TV3-VB Lizingo" komandos sprendimus, kurių dauguma, kaip įvertino ekipos vadovas J.Dereškevičiaus, buvo tikrai optimalūs tokioms lenktynėms. 
 
Aktyviausius žiūrovus "Alcatel" apdovanojo mobiliaisiais telefonais, nepašykštėjo ir kitų vertingų prizų.
 
Baigiantis renginiui pirmą kartą išrinkta ir "Horn Grand Prix 1003 km lenktynių" Mis. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
„Visi prisimins tik nugalėtojus“
2019 02 16
Finalas
Vilniaus „Kibirkšties“ treneris Valdas Gecevičius: „Aš tikiu savo komanda ir mes galime laimėti taurę“.
 
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
 
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Į „Energiją“ vėl grįžo iš JAV
2019 02 16
Ledo ritulys
Artėjant lemiamoms Lietuvos ledo ritulio lygos kovoms daugkartinė čempionė Elektrėnų „Energija“ sulaukė pastiprinimo.
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas