Ingvaras Butautas 2018 m. lapkričio 14 d. 09:13 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Italijoje – ne tik futbolo pamokos

Iš Vilniaus „Žalgirio“ į „Serie A“ klubą persikėlęs 18-metis Karolis Uzėla jaučiasi savas ir tarp žvaigždžių, ir tarp bendraamžių.

Dar šį sezoną K. Uzėla atstovavo „Žalgiriui“.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Dar šį sezoną K. Uzėla atstovavo „Žalgiriui“.
„Sunkesnės buvo pirmos savaitės. Be šeimos, be draugų. Prasidėjo čempionatas ir visą dėmesį skyriau futbolui ir mokslams. Taip pavyko apsiprasti ir dabar jau viskas gerai. Kol kas žaidžiu tik dublerių čempionate. Nors buvau kviestas ir pasitreniruoti su pagrindine komanda“, – kalba 18-metis Lietuvos jaunių futbolo rinktinės saugas Karolis Uzėla, rugpjūtį tėvų namus Vilniuje iškeitęs į pirmą karjeros užsienyje stotelę – Italijos „Serie A“ rungtyniaujančią Feraros SPAL.

K. Uzėla laikomas vienu talentingiausių „Žalgirio“ sistemos išaugintu futbolininku. Legionierių iš užsienio pilnoje Vilniaus komandoje jaunasis saugas debiutavo pernai. Šiemet Vilniaus moksleivis buvo jau ant „Žalgirio“ pagrindinės sudėties slenksčio.

Likimo vingiai

 
Kitaip nei dauguma bendraamžių, svajojančių kuo greičiau išvykti į kokį nors užsienio klubą, K. Uzėla yra ne kartą kalbėjęs, kad pirma jo svajonė – kuo daugiau pasiekti su „Žalgiriu“. Tačiau likimas nusprendė kitaip. Po vieno apsilankymo treniruočių stovykloje Feraroje jis buvo „Žalgirio“ paskolintas SPAL metams su galimybe išpirkti kontraktą. Taip jaunasis talentas atsidūrė SPAL 19-mečių komandoje, žaidžiančioje Italijos jaunimo „Primavera“ lygoje. 
 
Kita vertus, treniruotės ir žaidimas Feraroje galbūt kiek priartino Karolį prie antrosios jo svajonės – sužaisti Anglijos „Premier“ lygoje.

Vilniuje gimęs ir augęs, „Žalgiriečio“ futbolo mokykloje brendęs 18-metis, pradėjęs treniruotis SPAL, greitai pastebėjo lietuviško ir itališko futbolo skirtumus.

„Pirmas skirtumas – sąlygos. Su „Žalgiriu“ treniruodavomės LFF stadione. SPAL turi savo bazę. Čia yra viskas: medicinos kambariai, treniruoklių salė, keturios aikštės, kurių dvi – dirbtinės dangos, dvi – žolės. Jose treniruojasi ir mūsų, ir pagrindinė komanda. Tad sąlygos čia, aišku, kur kas geresnės. Treniruotės kiek skiriasi pobūdžiu. Čia daugiau dėmesio skiriama taktikai. Kiekviena treniruotė būna su taktine mintimi. Ir, aišku, skiriasi lygis. Jaunimas yra aukštesnio lygio negu Lietuvoje, taip pat ir pagrindinė komanda. Jos žaidėjai tikrai aukšto meistriškumo“, – kalba K. Uzėla.

Laukia debiuto „Serie A“

Apie debiutą „Serie A“ jaunam lietuviui vis dar lieka svajoti, tačiau su SPAL pagrindo žvaigždėmis K. Uzėla susipažino treniruotėse. 
 
„Iš didesnių žvaigždžių čia žaidžia Slovėnijos rinktinės saugas Jasminas Kurtičius, Manuelis Lazzari – jaunas italas, neseniai pakviestas į šalies rinktinę, Londono „Arsenal“ žaidęs šveicaras Johanas Djourou, lenkas Thiago Cionekas (jis gal ir nėra labai didelė žvaigždė, bet Feraroje labai mėgstamas), dar tokios vietinės žvaigždės, kaip Andreaְ’as Petagna, Mirco’as Antenucci. Jie kartais per treniruotę pataria ar pagiria ir tikrai nėra labai pasikėlę“, – pasakoja K. Uzėla.

Suprantama, daugiau K. Uzėla bendrauja su savo komanda – SPAL jaunimu. 


Tęsia mokslus Ozo gimnazijoje

Išvykęs į užsienį dar nebaigęs vidurinės, futbolininkas mokslus tęsia nuotoliniu būdu Vilniaus Ozo gimnazijoje. Be lietuviškų mokslų, K. Uzėla dar bando išmokti italų kalbą.
 
„Vaikštau į italų kalbos pamokas, lankau kursus. O visa kitą mokausi nuotoliniu būdu per kompiuterį. Ir tam tikrai reikia skirti nemažai laiko, – sako saugas. – Italų kalbos dar toli gražu neišmokau. Vyriausiasis treneris ir jo asistentai kalba angliškai, todėl, ko nori, paaiškinti gali. Bet futbolo kalbą jau beveik moku. Vis dėlto su komandos draugais, ypač italais, sunku komunikuoti, nors ir jie, ir aš labai stengiamės. Kita vertus, čia yra keli kiti, tik šiemet iš užsienio atvažiavę, futbolininkai. Jie kalba angliškai. Tai su jais daugiausia ir bendrauju.“

Gyvena lietuvis viename bute su žaidėju iš Prancūzijos. 

„Visi gyvename viename pastate, turime savo butus, juose gyvename po du. Kiekvienas turime savo atskirą kambarį. Aš gyvenu kartu su futbolininku iš Prancūzijos. Gyvenimo sąlygos – tikrai geros. Kai komanda visada kartu, vidaus santykiai taip pat geri. Gal iš pradžių kas žiūrėjo iš šono, kad naujokas atvažiavo, bet, kai gerai sekasi aikštėje, tai ir komanda gerai priima. Jokių problemų neturiu, o komandai sekasi puikiai, turim daug pergalių ir esame pirmoje vietoje dublerių čempionate. Tai tikrai mus suburia. Žodžiu, labai geras kolektyvas ir viskas puiku“, – pasakoja K. Uzėla.

Šalia SPAL komandos būsto yra restoranas, kur futbolininkai valgo pietus ir vakarienę. Pasryčius dažniausiai pasigamina namie.

„Nors Lietuvoje man maisto tekdavo gamintis labai retai, nėra sunku pasiruošti pusryčius“, – tikina K. Uzėla.

Futbolininkų namai yra netoli Feraros centro, treniruočių bazė – užmiestyje. Anot lietuvio, kiekvieną dieną atvažiuoja keli autobusiukai, juos pasiima, nuveža į treniruotę ir parveža iš jos atgal.

„Pirmą kartą Ferarą apžiūrėjau jau peržiūros metu. Kai čia įsikūriau, ne kartą teko pavaikštinėti po ją. Tai nedidelis, bet labai gražus miestas su Romos imperijos laikų istoriniu centru, gražia pilimi“, – pasakoja Lietuvos jaunių rinktinės saugas.

K. Uzėla teigia dažnai bendraujantis su tėvais, draugais, likusiais Lietuvoje. O mergina?

„Merginų, kurios laukia, Lietuvoje yra daug. Bet tos vienintelės, tikrosios, dar nėra...“ – prisipažįsta 18-metis futbolo talentas. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
Latvija liks be olimpinio krepšinio
2019 09 19
Situacija
Paaiškėjo visos 24 ekipos, žaisiančios 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybose. Europai skirtus papildomus kvietimus gavo slovėnai ir kroatai.
Pasiruošęs ir pakilimams, ir nuosmūkiams
2019 09 19
Legionierius
Prie Kauno ekipos prisijungęs „Žalgirio“ naujokas iš Australijos Jockas Landale‘as: „Nesitikėjau, kad taip greitai įvyks toks karjeros šuolis“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
Lietuvis neprisitaikė prie pokyčių
2019 09 18
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre „Alior Bank PGA Polska Tour“ lietuvis Juozapas Budrikis užėmė 17-ąją vietą.
 
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas