Marius Naruševičius 2018 m. lapkričio 13 d. 14:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Mokytojų rinkimuose – moterų triumfas

„Vaikai sportuoja ir vystosi tik jūsų dėka. Gal jie olimpiečiais ir netaps, bet bus sveikesni, judresni", - rinkimų lauretėms kalbėjo D.Gudzinevičiūtė.

Renginio akimirka.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Renginio akimirka.
   
Antradienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) būstinėje apdovanoti geriausi šalies kūno kultūros mokytojai.

Jau devintus metus vykstančiuose rinkimuose šiemet apdovanoti 10 geriausių pedagogų, o pirmą kartą į šį sąrašą įtraukti ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai.
 
„Vaikai sportuoja ir vystosi tik jūsų dėka. Gal jie olimpiečiais ir netaps, bet bus sveikesni, judresni. Už tai ir susirinkome jums padėkoti“, - atidarydama renginį kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. 
 
Prie LTOK vadovės žodžių prisidėjo ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Jos teigimu, kūno kultūros mokytojai ugdo ne tik sportinius dalykus, bet ir olimpines vertybes.
 
„Visi į jūsų rankas ateiname judrūs, žingeidūs ir nepaklusnūs. Per tuos metus, kol dirbate su vaikais, jie tampa pilnaverčiais visuomenės nariais. Pati nebūdama didele sportininke tikiu, kad olimpinės sporto vertybės ugdomos jūsų rankose. Nugalėti save, nenuliūsti pralaimint, mokėti bendrauti komandoje, klausyti mokytojo, jausti kolektyvinę atsakomybę – tai tie stebuklai, formuojami kūno kultūros pamokose“, – kalbėjo ministrė.
 
Šių metų geriausių mokytojų rinkimų balsavimas buvo padalintas į dvi dalis. Penktadalį balsų lėmė portalo lrytas.lt skaitytojai, kitus 80 proc. – specialios komisijos narių balsai. Viso balsavo per 80 tūkst. žmonių. 
 
„Tas įvertinimas reiškia labai daug. Mus kasdieną vertina vaikų šypsenos ir padėkos, bet kada gauni apdovanojimą iš ministrės ar LTOK prezidentės, tai yra labai svarbu. Tai – džiaugsmas“, - kalbėjo viena iš nominančių, Vilniaus Palaimintojo Teofilijaus Matulionio gimnazijos mokytoja-ekspertė Irutė Juršėnaitė.


 
Mokytoja į savo darbą įtraukia netradicines sporto šakas. „Vaikų nebesudominsi vien krepšiniu ar tinkliniu. Jei neįtrauki netradicinių sporto šakų į pamokas ir jų neišbandai, vaikams yra nebeįdomu. Aš pati išbandžiusi golfą, su mokiniais tapome Lietuvos čempionais jau daug kartų iš eilės. Turime grindų riedulį, beisbolą – pati jį išbandžiau ir dabar mokinu vaikus. Dabar į pamokas įtraukiame net regbį. Technologijų amžiuje vaikų vien tik kamuoliu nebesudominsi“, - teigė pedagogė. 
 
I. Juršėnaitė pati buvo sportininkė – baigusi Ignalinos sporto mokyklą aktyviai slidinėjo, dalyvavo varžybose. Jos slidininkės karjera prasidėjo būtent mokykloje – sudalyvavus tarpmokyklinėse slidinėjimo varžybose treneriai ją pakvietė rimčiau sportuoti. 
 
„Vida Vencienė buvo mano autoritetas. Mes susitikdavome treniruočių metu, patarimų gaudavau į valias. Iki šiol man ji yra tas žmogus, į kurį lygiuojuosi“, - pasakojo mokytoja. 
 
Geriausiomis bendrojo lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytojomis buvo išrinktos šios penkios pedagogės:

Dalia Šklėriūtė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja-ekspertė;
Ilona Palavinskienė, KTU Inžinerijos licėjaus mokytoja-ekspertė; 
Irutė Juršėnaitė, Vilniaus Palaimintojo Teofilijaus Matulionio gimnazijos mokytoja-ekspertė;
Linda Gudaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytoja-metodininkė; 
Ramutė Kontorovičienė, Trakų raj. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokytoja-metodininkė
 
Geriausiomis ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros mokytojomis tapo:

Daiva Rusteikienė, Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ pedagogė;
Inga Bielevičienė, Varėnos lopšelio-darželio „Pasaka“ metodininkė;
Ugnė Avižienytė, Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ mokytoja;
Neringa Godliauskienė, Ukmergės lopšelio-darželio „Nykštukas“ pedagogė;
Vilija Gerasimovičienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ metodininkė.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Už smūgį varžovui – LKL bausmė
2019 05 26
Bausmė
Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas privalės praleisti pirmą mačą dėl LKL bronzos ir sumokėti 1140 eurų baudą (VIDEO).
Kaune – „Trail Blazers“ triumfas
2019 05 26
Moksleivių sportas
Kaune baigėsi Jr. NBA lygos ketvertas. Jame paaiškėjo Lietuvos čempionai. Talentų kovas stebėjo ir treniruotę surengė buvęs žalgorietis H.Mottola.
Europos krepšinio talentai rinksis į Lietuvą
2019 05 26
Posėdis
„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo patvirtinta mūsų šalies kandidatūra rengti 2020 metų Europos jaunimo krepšinio čempionatą.
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
2019 05 26
Bėgimas
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
Pirmos dienos laimikis – 4 prizinės vietos
2019 05 26
Varžybos
Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai sėkmingai pradėjo kovą su stipriausiais žemyno lengvosios atletikos klubais.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Baidarininkai – greta garbės pakylos
2019 05 26
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarių ir kanojų irklavimo Pasaulio taurės etape Poznanėje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviena klaida kainuoja labai daug“
2019 05 26
Buriavimas
Viktorija Andrulytė po Europos čempionato: „Tai buvo puiki patirtis buriuoti tokiomis laukinėmis sąlygomis“.
Lietuvos gimnastui – Iššūkio taurės auksas
2019 05 26
Gimnastika
Osijeke (Kroatija) vykstančio pasaulio sportinės gimnastikos Iššūkio taurės etapo pratimų ant lygiagrečių rungtyje triumfavo Robertas Tvorogalas.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas