Marius Naruševičius 2018 m. lapkričio 13 d. 14:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Mokytojų rinkimuose – moterų triumfas

„Vaikai sportuoja ir vystosi tik jūsų dėka. Gal jie olimpiečiais ir netaps, bet bus sveikesni, judresni", - rinkimų lauretėms kalbėjo D.Gudzinevičiūtė.

Renginio akimirka.
Sauliaus Čirbos nuotr.
Renginio akimirka.
   
Antradienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) būstinėje apdovanoti geriausi šalies kūno kultūros mokytojai.

Jau devintus metus vykstančiuose rinkimuose šiemet apdovanoti 10 geriausių pedagogų, o pirmą kartą į šį sąrašą įtraukti ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai.
 
„Vaikai sportuoja ir vystosi tik jūsų dėka. Gal jie olimpiečiais ir netaps, bet bus sveikesni, judresni. Už tai ir susirinkome jums padėkoti“, - atidarydama renginį kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. 
 
Prie LTOK vadovės žodžių prisidėjo ir Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Jos teigimu, kūno kultūros mokytojai ugdo ne tik sportinius dalykus, bet ir olimpines vertybes.
 
„Visi į jūsų rankas ateiname judrūs, žingeidūs ir nepaklusnūs. Per tuos metus, kol dirbate su vaikais, jie tampa pilnaverčiais visuomenės nariais. Pati nebūdama didele sportininke tikiu, kad olimpinės sporto vertybės ugdomos jūsų rankose. Nugalėti save, nenuliūsti pralaimint, mokėti bendrauti komandoje, klausyti mokytojo, jausti kolektyvinę atsakomybę – tai tie stebuklai, formuojami kūno kultūros pamokose“, – kalbėjo ministrė.
 
Šių metų geriausių mokytojų rinkimų balsavimas buvo padalintas į dvi dalis. Penktadalį balsų lėmė portalo lrytas.lt skaitytojai, kitus 80 proc. – specialios komisijos narių balsai. Viso balsavo per 80 tūkst. žmonių. 
 
„Tas įvertinimas reiškia labai daug. Mus kasdieną vertina vaikų šypsenos ir padėkos, bet kada gauni apdovanojimą iš ministrės ar LTOK prezidentės, tai yra labai svarbu. Tai – džiaugsmas“, - kalbėjo viena iš nominančių, Vilniaus Palaimintojo Teofilijaus Matulionio gimnazijos mokytoja-ekspertė Irutė Juršėnaitė.


 
Mokytoja į savo darbą įtraukia netradicines sporto šakas. „Vaikų nebesudominsi vien krepšiniu ar tinkliniu. Jei neįtrauki netradicinių sporto šakų į pamokas ir jų neišbandai, vaikams yra nebeįdomu. Aš pati išbandžiusi golfą, su mokiniais tapome Lietuvos čempionais jau daug kartų iš eilės. Turime grindų riedulį, beisbolą – pati jį išbandžiau ir dabar mokinu vaikus. Dabar į pamokas įtraukiame net regbį. Technologijų amžiuje vaikų vien tik kamuoliu nebesudominsi“, - teigė pedagogė. 
 
I. Juršėnaitė pati buvo sportininkė – baigusi Ignalinos sporto mokyklą aktyviai slidinėjo, dalyvavo varžybose. Jos slidininkės karjera prasidėjo būtent mokykloje – sudalyvavus tarpmokyklinėse slidinėjimo varžybose treneriai ją pakvietė rimčiau sportuoti. 
 
„Vida Vencienė buvo mano autoritetas. Mes susitikdavome treniruočių metu, patarimų gaudavau į valias. Iki šiol man ji yra tas žmogus, į kurį lygiuojuosi“, - pasakojo mokytoja. 
 
Geriausiomis bendrojo lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytojomis buvo išrinktos šios penkios pedagogės:

Dalia Šklėriūtė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja-ekspertė;
Ilona Palavinskienė, KTU Inžinerijos licėjaus mokytoja-ekspertė; 
Irutė Juršėnaitė, Vilniaus Palaimintojo Teofilijaus Matulionio gimnazijos mokytoja-ekspertė;
Linda Gudaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytoja-metodininkė; 
Ramutė Kontorovičienė, Trakų raj. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokytoja-metodininkė
 
Geriausiomis ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros mokytojomis tapo:

Daiva Rusteikienė, Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ pedagogė;
Inga Bielevičienė, Varėnos lopšelio-darželio „Pasaka“ metodininkė;
Ugnė Avižienytė, Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ mokytoja;
Neringa Godliauskienė, Ukmergės lopšelio-darželio „Nykštukas“ pedagogė;
Vilija Gerasimovičienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Pušaitė“ metodininkė.
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Per šventes bandys pamiršti krepšinį
2018 12 13
NKL
Šakių „Vyčio“ strategas Erikas Kučiauskas: „puikiai žinau, kad būtent ši sezono dalis Lietuvoje krepšininkams yra sunkiausia.“
Jaunieji krepšininkai sužinojo varžovus
2018 12 13
Burtai
Belgrade (Serbija) buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, kurie suskirstė komandas į grupes.
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
 
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Finalo duris atvėrė Lietuvos rekordas
2018 12 13
Plaukimas
Simonas Bilis antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą, o Rūtai Meilutytei to padaryti nepavyko.
„Mano gyvenimas – penkiakovė“
2018 12 13
Treneris
Kauno plaukimo mokyklos šiuolaikinės penkiakovės treneris Henrikas Eismontas dar būdamas moksleivis žinojo, kokį kelią rinksis.
Pasaulio čempionate – Lietuvos rekordai
2018 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai Simonas Bilis ir Aandrius Šidlauskas pasaulio čempionate Kinijoje pasiekė naujus Lietuvos rekordus.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas