Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 13 d. 11:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vicemero laisvalaikis – su svarsčiu rankose

Triskart Europos svarsčių kilnojimo senjorų čempionas Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas šios sporto šakos virusą perduoda ir jaunimui.

Kauno r. vicemeras P.Visockas.
Nuotr. iš asmeninio albumo.
Kauno r. vicemeras P.Visockas.
   
Neseniai 43-iąjį gimtadienį atšventęs Paulius Visockas yra baigęs Kauno r. Ežerėlio vidurinę mokyklą, o Lietuvos sporto universitete – kūno kultūros bakalauro ir magistro studijas. Vėliau 20 metų dirbo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje kūno kultūros mokytoju, 2015-aisiais buvo išrinktas Kauno r. metų mokytoju, o 2017-aisiais – Kauno r. savivaldybės vicemeru. Nors pasikeitė darbo pobūdis, vicemeras ir toliau treniruoja jaunimą.
 
„Vis dar esu su savo auklėtiniais. Mano grupėje – aštuoni didesnio meistriškumo sportininkai, auginu dar vieną jaunąją kartą. 18-mečiai jau baigia rungtyniauti jaunių grupėje, bet auga 14–15 metų jaunuoliai, jie taip pat pradėjo rodyti gerus rezultatus. Tų talentingų vaikų ir savo darbo negaliu palikti, tai būtų nusikaltimas. Treniruoju visuomeniniais pagrindais, investuoju į savo auklėtinius, vagiu laiką iš šeimos, bet kitaip pasielgti negaliu. Jeigu su auklėtiniais išsiskirsčiau, būčiau nesąžiningas ir sau, ir mūsų bendruomenei“, – įsitikinęs P. Visockas.

Vyro draugystė su svarmenimis prasidėjo prieš 12 metų, dirbant mokykloje. Tada jis ieškojo būdų, kaip vaikai galėtų realizuoti savo galimybes. Taip ir pats užsikrėtė, juokaudamas, kad svarmenys – tai liga. 

Triskart tapote Europos senjorų čempionu (svorio kategorija – daugiau kaip 80 kg), tad jus tikriausiai galima vadinti profesionaliu sportininku?
Jau aštuonerius metai dalyvauju varžybose. Pirmą kartą Europos čempionu tapau 2015 m. Lietuvoje, antrą – 2016 m. Latvijoje ir trečią – šiemet Vengrijoje, kur su trimis buvusiais savo auklėtiniais ir vienu marijampoliečiu nugalėjome sprinto estafetėje.
 
Savęs profesionalu nelaikau, nes keliu 24 kg svarstį, o profesionalai – 32 kilogramų. 

Svarsčius kilnoju 2–4 kartus per savaitę. Tai – jėgos ir ištvermės sportas, metams bėgant organizmas atsigauna per ilgesnį laiką. Iš pradžių buvau užsibrėžęs įvykdyti sporto meistro normą. Ją pasiekiau prieš trejus metus. Dabar dalyvauju senjorų grupėje, varžausi su sportininkais, kuriems daugiau nei 40 metų. 

Truputį nepasisekė 2017 m., kai pelniau sidabro medalį. Kadangi daug treniravausi, tai buvo psichologiškai sunku susitaikyti su mintimi, kad aš – ne pirmas. Tačiau tuo sportas ir žavus – leido suprasti, kad negalima užmigti ant laurų. Svarsčius kilnoju ir dešine, ir kaire rankomis, dalyvauju dvikovės varžybose.

Kur kilnojate svorius? 
Ir namie, ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos sporto salėje. Kai pritrūkstu laiko, svarsčius kartais pakilnoju namie, nors šeima ir primena, kad neužmirščiau namie esantis ne vienas. Savo šeimoje aš ne vienintelis sportininkas: vyriausioji dukra, 20-metė Karolina, 12 metų žaidė krepšinį ir penkerius atstovavo įvairaus mažiaus Lietuvos rinktinėms. Vidurinė dukra, 12-metė Kotryna, lanko lengvąją atletiką, bet nori eiti į plaukimą, o penkerių Mildutė jau bando daryti špagatą ir, matyt, bus gimnastė.
 
Užauginau kelias kartas jaunimo, mokiniai gerai pasirodo per Europos čempionatus. Šeši mano auklėtiniai šiemet dalyvavo Europos jaunių čempionate, keturi jų – Aurimas Stulgys, Matas Čepulis, Gabrielė Kuršaitytė ir Justas Grudulis – atskirose svorio kategorijose tapo vicečempionais, Justas Šidlauskas iškovojo trečiąją vietą.


Tai kilnodamas svarsčius esate patyręs labiau nei eidamas vicemero pareigas? 
Kol kas taip, bet vicemeru dirbu tik antrus metus. Gilinuosi į gyventojų problemas, stengiuosi tobulėti. Turiu idėjų, kaip būtų galima tas problemas spręsti. Ypač norėtųsi paskatinti žmonių fizinį aktyvumą rajone ir visoje Lietuvoje, nes tai turi didelės įtakos sveikatai. 
 
Politiko darbą ir sportą nelengva derinti. Bet kai nori, stengiesi, randi viskam laiko. Lengviausia būtų pasakyti – nespėju, negaliu, per sunku. Reikia turėti norą ir tikslą. Žinoma, dėl didelio užimtumo teko sumažinti treniruočių krūvį. Prisiminimuose aš vis dar toks pat greitas ir stiprus, tačiau, sumažinus treniruočių krūvius, krenta pajėgumas ir galimybės. Sportinę formą reikia palaikyti nuolat.

Ar Lietuvoje populiarus svarsčių kilnojimas?
Ne, ši sporto šaka žiūrovams nėra patraukli, ji monotoniška. Bėgant keičiasi vaizdai, gali bėgti greičiau ar lėčiau, o su svarsčiu lieki vienas. Trūksta oro, širdis plaka, nuovargis didelis, raumenis skauda ir nejučia pradedi galvoti: kam man to reikia? Tačiau turi tikslą ir dirbi. Malonus jausmas garsinti savo kraštą.

Sportiškas ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas.
Taip sutapo, mes pažįstami labai seniai, pagal išsilavinimą ir profesiją – abu kūno kultūros mokytojai. Abu esame iš Zapyškio. Kai mokiausi tuometėje Noreikiškių mokykloje (dabar – Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija), V. Makūnas buvo jos direktorius. Po poros metų jis pasuko politiko keliu, bet taip lėmė likimas, kad netrukus mūsų keliai vėl susiėjo. Dabar su meru esame vienoje komandoje. Sportui, fiziniam aktyvumui, laisvalaikiui, sveikai gyvensenai skiriame didelį dėmesį. Viską darome savivaldybės biudžeto lėšomis, mums valstybė nepadeda nė trupučio. 
 
Rajone labiausiai populiarūs rankinis ir krepšinis. Turime sukūrę visą rankinio piramidę: nuo mažiausiųjų 7–8 metų vaikų iki vidutinio amžiaus ir didesnio meistriškumo ugdymo, nuo pirmosios iki aukščiausiosios lygos komandų. 

Esame atviri visoms sporto šakoms. Įrengėme dviračių takus nuo Marvelės iki Kačerginės, o dabar tiesiami iki Zapyškio. Čia nuo penktadienio iki sekmadienio už simbolinį mokestį galima persikelti per Nemuną ir toliau tęsti kelionę pro Kulautuvą, Karnavę, Šilelį, Raudondvarį iki Kauno.

Įrenginėjame vaikų žaidimų aikšteles, renovuojame sporto sales ir stadionus. Pakaunėje jaučiamas didelis susidomėjimas ir futbolu. Neseniai atidarėme atnaujintus Ežerėlio pagrindinės mokyklos ir Vilkijos gimnazijos stadionus. Kitąmet šalia Garliavos Adomo Mitkaus mokyklos norime atidaryti dirbtinės dangos futbolo aikštę, atitinkančią tarptautinius standartus. 

Stengiamės sudaryti galimybę lankyti įvairius sporto būrelius atokiau gyvenančių seniūnijų vaikams. Manau, kad tai teisingas kelias. Džiaugiuosi, kad mūsų kraštas sparčiai auga, yra jaunatviškas ir veržlus.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paskandino „Neptūną“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ įpusėjus mačui prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmavo 57:33 ir tik pabaigoje svečiai priartėjo.
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
 
Aikštėje – net 28 „Trakų“ žaidėjai
2019 02 16
Draugiškos rungtynės
Gardine kontrolines rungtynes žaidę „Trakai“ 0:2 nusileido „Neman“ ekipai, kuri abu įvarčius pelnė per paskutines dešimt minučių.
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Svetur – sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 02 17
Varžybos
Ėjikė Kristina Saltanovič finišavo antra varžybose Portugalijoje, bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje pasiekė vieną geriausių savo karjeros rezultatų.
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Lietuvei – Europos taurės sidabras
2019 02 16
Dziudo
Šeštadienį Austrijoje vykusiame atvirosios Europos moterų dziudo taurės varžybų etape Lietuvos atstovė Santa Pakenytė suklupo tik finale.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
„Šviesos“ žygis Europoje baigtas
2019 02 16
Europos turnyrai
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir išvykoje neatsilaikė prieš Bosnijos ir Hercegovinos klubą EHF Iššūkio taurės aštuntfinalyje.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
 
Netaiklūs šūviai nustūmė žemyn
2019 02 17
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 51-ąją vietą.
Švedijoje – kova slalomo trasose
2019 02 16
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Lietuvos čempionės laimėjo kovą dėl išlikimo
2019 02 17
Žolės riedulys
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ išsaugojo vietą Europos žolės riedulio uždarosiose patalpose klubų taurės II divizione.
Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis
2019 02 16
Irklavimas
Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas