Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 13 d. 11:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vicemero laisvalaikis – su svarsčiu rankose

Triskart Europos svarsčių kilnojimo senjorų čempionas Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas šios sporto šakos virusą perduoda ir jaunimui.

Kauno r. vicemeras P.Visockas.
Nuotr. iš asmeninio albumo.
Kauno r. vicemeras P.Visockas.
   
Neseniai 43-iąjį gimtadienį atšventęs Paulius Visockas yra baigęs Kauno r. Ežerėlio vidurinę mokyklą, o Lietuvos sporto universitete – kūno kultūros bakalauro ir magistro studijas. Vėliau 20 metų dirbo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje kūno kultūros mokytoju, 2015-aisiais buvo išrinktas Kauno r. metų mokytoju, o 2017-aisiais – Kauno r. savivaldybės vicemeru. Nors pasikeitė darbo pobūdis, vicemeras ir toliau treniruoja jaunimą.
 
„Vis dar esu su savo auklėtiniais. Mano grupėje – aštuoni didesnio meistriškumo sportininkai, auginu dar vieną jaunąją kartą. 18-mečiai jau baigia rungtyniauti jaunių grupėje, bet auga 14–15 metų jaunuoliai, jie taip pat pradėjo rodyti gerus rezultatus. Tų talentingų vaikų ir savo darbo negaliu palikti, tai būtų nusikaltimas. Treniruoju visuomeniniais pagrindais, investuoju į savo auklėtinius, vagiu laiką iš šeimos, bet kitaip pasielgti negaliu. Jeigu su auklėtiniais išsiskirsčiau, būčiau nesąžiningas ir sau, ir mūsų bendruomenei“, – įsitikinęs P. Visockas.

Vyro draugystė su svarmenimis prasidėjo prieš 12 metų, dirbant mokykloje. Tada jis ieškojo būdų, kaip vaikai galėtų realizuoti savo galimybes. Taip ir pats užsikrėtė, juokaudamas, kad svarmenys – tai liga. 

Triskart tapote Europos senjorų čempionu (svorio kategorija – daugiau kaip 80 kg), tad jus tikriausiai galima vadinti profesionaliu sportininku?
Jau aštuonerius metai dalyvauju varžybose. Pirmą kartą Europos čempionu tapau 2015 m. Lietuvoje, antrą – 2016 m. Latvijoje ir trečią – šiemet Vengrijoje, kur su trimis buvusiais savo auklėtiniais ir vienu marijampoliečiu nugalėjome sprinto estafetėje.
 
Savęs profesionalu nelaikau, nes keliu 24 kg svarstį, o profesionalai – 32 kilogramų. 

Svarsčius kilnoju 2–4 kartus per savaitę. Tai – jėgos ir ištvermės sportas, metams bėgant organizmas atsigauna per ilgesnį laiką. Iš pradžių buvau užsibrėžęs įvykdyti sporto meistro normą. Ją pasiekiau prieš trejus metus. Dabar dalyvauju senjorų grupėje, varžausi su sportininkais, kuriems daugiau nei 40 metų. 

Truputį nepasisekė 2017 m., kai pelniau sidabro medalį. Kadangi daug treniravausi, tai buvo psichologiškai sunku susitaikyti su mintimi, kad aš – ne pirmas. Tačiau tuo sportas ir žavus – leido suprasti, kad negalima užmigti ant laurų. Svarsčius kilnoju ir dešine, ir kaire rankomis, dalyvauju dvikovės varžybose.

Kur kilnojate svorius? 
Ir namie, ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos sporto salėje. Kai pritrūkstu laiko, svarsčius kartais pakilnoju namie, nors šeima ir primena, kad neužmirščiau namie esantis ne vienas. Savo šeimoje aš ne vienintelis sportininkas: vyriausioji dukra, 20-metė Karolina, 12 metų žaidė krepšinį ir penkerius atstovavo įvairaus mažiaus Lietuvos rinktinėms. Vidurinė dukra, 12-metė Kotryna, lanko lengvąją atletiką, bet nori eiti į plaukimą, o penkerių Mildutė jau bando daryti špagatą ir, matyt, bus gimnastė.
 
Užauginau kelias kartas jaunimo, mokiniai gerai pasirodo per Europos čempionatus. Šeši mano auklėtiniai šiemet dalyvavo Europos jaunių čempionate, keturi jų – Aurimas Stulgys, Matas Čepulis, Gabrielė Kuršaitytė ir Justas Grudulis – atskirose svorio kategorijose tapo vicečempionais, Justas Šidlauskas iškovojo trečiąją vietą.


Tai kilnodamas svarsčius esate patyręs labiau nei eidamas vicemero pareigas? 
Kol kas taip, bet vicemeru dirbu tik antrus metus. Gilinuosi į gyventojų problemas, stengiuosi tobulėti. Turiu idėjų, kaip būtų galima tas problemas spręsti. Ypač norėtųsi paskatinti žmonių fizinį aktyvumą rajone ir visoje Lietuvoje, nes tai turi didelės įtakos sveikatai. 
 
Politiko darbą ir sportą nelengva derinti. Bet kai nori, stengiesi, randi viskam laiko. Lengviausia būtų pasakyti – nespėju, negaliu, per sunku. Reikia turėti norą ir tikslą. Žinoma, dėl didelio užimtumo teko sumažinti treniruočių krūvį. Prisiminimuose aš vis dar toks pat greitas ir stiprus, tačiau, sumažinus treniruočių krūvius, krenta pajėgumas ir galimybės. Sportinę formą reikia palaikyti nuolat.

Ar Lietuvoje populiarus svarsčių kilnojimas?
Ne, ši sporto šaka žiūrovams nėra patraukli, ji monotoniška. Bėgant keičiasi vaizdai, gali bėgti greičiau ar lėčiau, o su svarsčiu lieki vienas. Trūksta oro, širdis plaka, nuovargis didelis, raumenis skauda ir nejučia pradedi galvoti: kam man to reikia? Tačiau turi tikslą ir dirbi. Malonus jausmas garsinti savo kraštą.

Sportiškas ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas.
Taip sutapo, mes pažįstami labai seniai, pagal išsilavinimą ir profesiją – abu kūno kultūros mokytojai. Abu esame iš Zapyškio. Kai mokiausi tuometėje Noreikiškių mokykloje (dabar – Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija), V. Makūnas buvo jos direktorius. Po poros metų jis pasuko politiko keliu, bet taip lėmė likimas, kad netrukus mūsų keliai vėl susiėjo. Dabar su meru esame vienoje komandoje. Sportui, fiziniam aktyvumui, laisvalaikiui, sveikai gyvensenai skiriame didelį dėmesį. Viską darome savivaldybės biudžeto lėšomis, mums valstybė nepadeda nė trupučio. 
 
Rajone labiausiai populiarūs rankinis ir krepšinis. Turime sukūrę visą rankinio piramidę: nuo mažiausiųjų 7–8 metų vaikų iki vidutinio amžiaus ir didesnio meistriškumo ugdymo, nuo pirmosios iki aukščiausiosios lygos komandų. 

Esame atviri visoms sporto šakoms. Įrengėme dviračių takus nuo Marvelės iki Kačerginės, o dabar tiesiami iki Zapyškio. Čia nuo penktadienio iki sekmadienio už simbolinį mokestį galima persikelti per Nemuną ir toliau tęsti kelionę pro Kulautuvą, Karnavę, Šilelį, Raudondvarį iki Kauno.

Įrenginėjame vaikų žaidimų aikšteles, renovuojame sporto sales ir stadionus. Pakaunėje jaučiamas didelis susidomėjimas ir futbolu. Neseniai atidarėme atnaujintus Ežerėlio pagrindinės mokyklos ir Vilkijos gimnazijos stadionus. Kitąmet šalia Garliavos Adomo Mitkaus mokyklos norime atidaryti dirbtinės dangos futbolo aikštę, atitinkančią tarptautinius standartus. 

Stengiamės sudaryti galimybę lankyti įvairius sporto būrelius atokiau gyvenančių seniūnijų vaikams. Manau, kad tai teisingas kelias. Džiaugiuosi, kad mūsų kraštas sparčiai auga, yra jaunatviškas ir veržlus.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - prizai Ispanijoje ir Kinijoje
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas