Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 13 d. 11:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vicemero laisvalaikis – su svarsčiu rankose

Triskart Europos svarsčių kilnojimo senjorų čempionas Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas šios sporto šakos virusą perduoda ir jaunimui.

Kauno r. vicemeras P.Visockas.
Nuotr. iš asmeninio albumo.
Kauno r. vicemeras P.Visockas.
   
Neseniai 43-iąjį gimtadienį atšventęs Paulius Visockas yra baigęs Kauno r. Ežerėlio vidurinę mokyklą, o Lietuvos sporto universitete – kūno kultūros bakalauro ir magistro studijas. Vėliau 20 metų dirbo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje kūno kultūros mokytoju, 2015-aisiais buvo išrinktas Kauno r. metų mokytoju, o 2017-aisiais – Kauno r. savivaldybės vicemeru. Nors pasikeitė darbo pobūdis, vicemeras ir toliau treniruoja jaunimą.
 
„Vis dar esu su savo auklėtiniais. Mano grupėje – aštuoni didesnio meistriškumo sportininkai, auginu dar vieną jaunąją kartą. 18-mečiai jau baigia rungtyniauti jaunių grupėje, bet auga 14–15 metų jaunuoliai, jie taip pat pradėjo rodyti gerus rezultatus. Tų talentingų vaikų ir savo darbo negaliu palikti, tai būtų nusikaltimas. Treniruoju visuomeniniais pagrindais, investuoju į savo auklėtinius, vagiu laiką iš šeimos, bet kitaip pasielgti negaliu. Jeigu su auklėtiniais išsiskirsčiau, būčiau nesąžiningas ir sau, ir mūsų bendruomenei“, – įsitikinęs P. Visockas.

Vyro draugystė su svarmenimis prasidėjo prieš 12 metų, dirbant mokykloje. Tada jis ieškojo būdų, kaip vaikai galėtų realizuoti savo galimybes. Taip ir pats užsikrėtė, juokaudamas, kad svarmenys – tai liga. 

Triskart tapote Europos senjorų čempionu (svorio kategorija – daugiau kaip 80 kg), tad jus tikriausiai galima vadinti profesionaliu sportininku?
Jau aštuonerius metai dalyvauju varžybose. Pirmą kartą Europos čempionu tapau 2015 m. Lietuvoje, antrą – 2016 m. Latvijoje ir trečią – šiemet Vengrijoje, kur su trimis buvusiais savo auklėtiniais ir vienu marijampoliečiu nugalėjome sprinto estafetėje.
 
Savęs profesionalu nelaikau, nes keliu 24 kg svarstį, o profesionalai – 32 kilogramų. 

Svarsčius kilnoju 2–4 kartus per savaitę. Tai – jėgos ir ištvermės sportas, metams bėgant organizmas atsigauna per ilgesnį laiką. Iš pradžių buvau užsibrėžęs įvykdyti sporto meistro normą. Ją pasiekiau prieš trejus metus. Dabar dalyvauju senjorų grupėje, varžausi su sportininkais, kuriems daugiau nei 40 metų. 

Truputį nepasisekė 2017 m., kai pelniau sidabro medalį. Kadangi daug treniravausi, tai buvo psichologiškai sunku susitaikyti su mintimi, kad aš – ne pirmas. Tačiau tuo sportas ir žavus – leido suprasti, kad negalima užmigti ant laurų. Svarsčius kilnoju ir dešine, ir kaire rankomis, dalyvauju dvikovės varžybose.

Kur kilnojate svorius? 
Ir namie, ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos sporto salėje. Kai pritrūkstu laiko, svarsčius kartais pakilnoju namie, nors šeima ir primena, kad neužmirščiau namie esantis ne vienas. Savo šeimoje aš ne vienintelis sportininkas: vyriausioji dukra, 20-metė Karolina, 12 metų žaidė krepšinį ir penkerius atstovavo įvairaus mažiaus Lietuvos rinktinėms. Vidurinė dukra, 12-metė Kotryna, lanko lengvąją atletiką, bet nori eiti į plaukimą, o penkerių Mildutė jau bando daryti špagatą ir, matyt, bus gimnastė.
 
Užauginau kelias kartas jaunimo, mokiniai gerai pasirodo per Europos čempionatus. Šeši mano auklėtiniai šiemet dalyvavo Europos jaunių čempionate, keturi jų – Aurimas Stulgys, Matas Čepulis, Gabrielė Kuršaitytė ir Justas Grudulis – atskirose svorio kategorijose tapo vicečempionais, Justas Šidlauskas iškovojo trečiąją vietą.


Tai kilnodamas svarsčius esate patyręs labiau nei eidamas vicemero pareigas? 
Kol kas taip, bet vicemeru dirbu tik antrus metus. Gilinuosi į gyventojų problemas, stengiuosi tobulėti. Turiu idėjų, kaip būtų galima tas problemas spręsti. Ypač norėtųsi paskatinti žmonių fizinį aktyvumą rajone ir visoje Lietuvoje, nes tai turi didelės įtakos sveikatai. 
 
Politiko darbą ir sportą nelengva derinti. Bet kai nori, stengiesi, randi viskam laiko. Lengviausia būtų pasakyti – nespėju, negaliu, per sunku. Reikia turėti norą ir tikslą. Žinoma, dėl didelio užimtumo teko sumažinti treniruočių krūvį. Prisiminimuose aš vis dar toks pat greitas ir stiprus, tačiau, sumažinus treniruočių krūvius, krenta pajėgumas ir galimybės. Sportinę formą reikia palaikyti nuolat.

Ar Lietuvoje populiarus svarsčių kilnojimas?
Ne, ši sporto šaka žiūrovams nėra patraukli, ji monotoniška. Bėgant keičiasi vaizdai, gali bėgti greičiau ar lėčiau, o su svarsčiu lieki vienas. Trūksta oro, širdis plaka, nuovargis didelis, raumenis skauda ir nejučia pradedi galvoti: kam man to reikia? Tačiau turi tikslą ir dirbi. Malonus jausmas garsinti savo kraštą.

Sportiškas ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas.
Taip sutapo, mes pažįstami labai seniai, pagal išsilavinimą ir profesiją – abu kūno kultūros mokytojai. Abu esame iš Zapyškio. Kai mokiausi tuometėje Noreikiškių mokykloje (dabar – Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija), V. Makūnas buvo jos direktorius. Po poros metų jis pasuko politiko keliu, bet taip lėmė likimas, kad netrukus mūsų keliai vėl susiėjo. Dabar su meru esame vienoje komandoje. Sportui, fiziniam aktyvumui, laisvalaikiui, sveikai gyvensenai skiriame didelį dėmesį. Viską darome savivaldybės biudžeto lėšomis, mums valstybė nepadeda nė trupučio. 
 
Rajone labiausiai populiarūs rankinis ir krepšinis. Turime sukūrę visą rankinio piramidę: nuo mažiausiųjų 7–8 metų vaikų iki vidutinio amžiaus ir didesnio meistriškumo ugdymo, nuo pirmosios iki aukščiausiosios lygos komandų. 

Esame atviri visoms sporto šakoms. Įrengėme dviračių takus nuo Marvelės iki Kačerginės, o dabar tiesiami iki Zapyškio. Čia nuo penktadienio iki sekmadienio už simbolinį mokestį galima persikelti per Nemuną ir toliau tęsti kelionę pro Kulautuvą, Karnavę, Šilelį, Raudondvarį iki Kauno.

Įrenginėjame vaikų žaidimų aikšteles, renovuojame sporto sales ir stadionus. Pakaunėje jaučiamas didelis susidomėjimas ir futbolu. Neseniai atidarėme atnaujintus Ežerėlio pagrindinės mokyklos ir Vilkijos gimnazijos stadionus. Kitąmet šalia Garliavos Adomo Mitkaus mokyklos norime atidaryti dirbtinės dangos futbolo aikštę, atitinkančią tarptautinius standartus. 

Stengiamės sudaryti galimybę lankyti įvairius sporto būrelius atokiau gyvenančių seniūnijų vaikams. Manau, kad tai teisingas kelias. Džiaugiuosi, kad mūsų kraštas sparčiai auga, yra jaunatviškas ir veržlus.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Už smūgį varžovui – LKL bausmė
2019 05 26
Bausmė
Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas privalės praleisti pirmą mačą dėl LKL bronzos ir sumokėti 1140 eurų baudą (VIDEO).
Kaune – „Trail Blazers“ triumfas
2019 05 26
Moksleivių sportas
Kaune baigėsi Jr. NBA lygos ketvertas. Jame paaiškėjo Lietuvos čempionai. Talentų kovas stebėjo ir treniruotę surengė buvęs žalgorietis H.Mottola.
Europos krepšinio talentai rinksis į Lietuvą
2019 05 26
Posėdis
„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo patvirtinta mūsų šalies kandidatūra rengti 2020 metų Europos jaunimo krepšinio čempionatą.
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
2019 05 26
Bėgimas
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
Pirmos dienos laimikis – 4 prizinės vietos
2019 05 26
Varžybos
Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai sėkmingai pradėjo kovą su stipriausiais žemyno lengvosios atletikos klubais.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Baidarininkai – greta garbės pakylos
2019 05 26
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarių ir kanojų irklavimo Pasaulio taurės etape Poznanėje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviena klaida kainuoja labai daug“
2019 05 26
Buriavimas
Viktorija Andrulytė po Europos čempionato: „Tai buvo puiki patirtis buriuoti tokiomis laukinėmis sąlygomis“.
Lietuvos gimnastui – Iššūkio taurės auksas
2019 05 26
Gimnastika
Osijeke (Kroatija) vykstančio pasaulio sportinės gimnastikos Iššūkio taurės etapo pratimų ant lygiagrečių rungtyje triumfavo Robertas Tvorogalas.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas