ELTA 2010 m. gruodžio 23 d. 16:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šiemet žadamos išskirtinės Sartų lenktynės

Kitų metų vasario 5-ąją Dusetose rengiamose tradicinėse Sartų žirgų lenktynėse turėtų būti daug naujovių

Kitų metų vasario 5-ąją Dusetose rengiamose tradicinėse Sartų žirgų lenktynėse turėtų būti daug naujovių, kurias turėtų pajusti tiek lenktynių dalyviai, tiek į šventę susirinkę žiūrovai. Lenktynės pirmą kartą patikėtos rengti "Promo events" organizacijai, kuri žada Sartų lenktynes padaryti pagrindiniu žiemos sporto bei pramogų renginiu.

Šią žiemą Dusetose įsikūrusiame Sartų žirgyno hipodrome bus surengtos jau 105-osios Sartų žirgų lenktynės, kurių organizatorius "Promo evets" neslepia ambicingų planų - artimiausiu metu lenktynes paversti visą savaitgalį trunkančia švente.

Lenktynių organizacinio komiteto pirmininkas žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, jog, nepaisant to, kad šiemet renginio organizavimas pavestas šiek tiek kitokio profilio renginių organizavimu užsiimančiai kompanijai, tradicijos bus išlaikytos, tačiau tiek lenktynių dalyviai, tiek žiūrovai turi Sartų lenktynes atrasti iš naujo.

"Kaip ir kasmet, šventė turi išlikti nemokama bei pritraukti šeimas, draugus. Tai, kad ji yra vienos dienos šventė - tėra laiko klausimas, ir tikimės, kad kitais metais ji bus jau ne vienos dienos. Ateityje darysime viską, kad lenktynėse dalyvautų ir daugiau dalyvių iš kitų šalių. Dar viena naujovė yra ta, kad teisėjai bus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Tikimės, kad turėsime aktyvią kovą, azartą, o žiūrovams tai suteiks sportinį malonumą", - sakė žemės ūkio ministras.Anot K. Starkevičiaus, "krizė yra, bet Sartų lenktynės vis tiek bus (...). Reikia ir darbo, bet reikia ir renginių. Kokybė labiau priklauso nuo organizuotumo, o ne nuo pinigų".

Zarasų rajono savivaldybės mero Arnoldo Abramavičiaus teigimu, šiemet užklupusi tikra žiema leidžia drąsiai teigti, kad tikimybė, jog Sartų žirgų lenktynės kitąmet įvyks, yra kaip niekad didelė.

"Startų lenktynės ir dabar de facto yra kaip didžiausia žiemos šventė, bet norime, kad ją, tradicijų prasme, būtų galima lyginti vos ne su Dainų švente. Tam reikalingas naujas, profesionalus požiūris ir profesionalus organizavimas. Artimiausiu metu mąstoma, kad tai galėtų būti ir kelių dienų renginys, tačiau kitąmet tai vis dar užsibaigs vienu šeštadieniu. Šiemet esame gavę Europos Komisijos apdovanojimą kaip patraukliausia turistinė vietovė, susijusi su vandeniu. Taigi šiek tiek simboliška, kad lenktynės taip pat yra ant ledo", - aiškino meras.

Sartų lenktynes organizuojančios kompanijos "Promo events" vadovas Darius Jonušis žada, kad šiemet šventė bus geresnė ir gražesnė nei ankstesniais metais, nors ji buvo graži ir anksčiau. "Padarysime viską, kad tai būtų Lietuvos top renginys ir sportine dvasia, ir konkurencija, ir azartu, intriga", - žadėjo jis.

Organizacinio komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Jurgaitis sakė, jog šiemet lenktynėse turėtų dalyvauti apie 60 amerikietiškos, rusiškos bei prancūziškos kilmės ristūnų, kurie varžysis devyniose rungtyse: šešios bus tradicinio ilgio, vienos - mylios distancijoje, o trijose šiemet rengiamasi padaryti ilgesnę distanciją.

"Esme išsiuntę pakvietimus į 9 užsienio šalis, vyksta derybos dėl teisėjų iš užsienio dalyvavimo. Gruodžio 18 d. jau įvyko kvalifikacinės rungtynės Širvintose, kuriose dalyvavo 47 žirgai. Galutinis reitingavimas ir žirgų suskirstymas pagal pajėgumą numatomas po sausio 8-ąją įvyksiančių antrųjų kvalifikacinių rungtynių. Turėtų būti išvengta to, kad į vieną rungtį patektų silpnas ir stiprus žigas. Vienodo pajėgumo žirgai papuls į vieną rungtį, todėl bus išsaugota sportinė dvasia", - aiškino A. Jurgaitis.

 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
 
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas