Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 10 d. 10:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklininkas saugo irkluotojų kūnus

Karjerą tinklinio aikštėje baigęs Lietuvos irklavimo rinktinės kineziterapeutas Liudoslavas Adamovičius jaučiasi įsėdęs į savo valtį.

L. Adamovičius (stovi antras iš dešinės) dirba su irkluotojais.
Nuotr. iš asmeninio albumo.
L. Adamovičius (stovi antras iš dešinės) dirba su irkluotojais.
Lietuvos irklavimo rinktinės kineziterapeutas, 32-ejų Liudoslavas Adamovičius, – septyniskart Lietuvos tinklinio čempionas, rungtyniavęs įvairiose Vilniaus, Šiaulių ir Marijampolės komandose, taip pat Estijos, Liuksemburgo ir Olandijos klubuose. Kaip profesionalus sportininkas tinklinį žaidė nuo 19 metų, o su juo atsisveikino 2016-aisiais.

„Apie 15 metų treniruočių draugams skirsčiau kamuolius, tačiau patyriau kelio raiščių ir menisko traumas, todėl turėjau persikvalifikuoti į laisvojo žaidėjo, kitaip dar vadinamo libero, poziciją. Vis dėlto savo gyvenimo nepanorau susieti su tinkliniu, nes Lietuvoje nemačiau galimybių tapti pagrindiniu komandos treneriu, galinčiu parengti profesionalų komandą“, – sako L. Adamovičius. 

Jam visą laiką labiau patikdavo būti kažkur pašonėje ir padėti parengti žaidėjus, jiems patarti, dirbti trenerio asistentu. Todėl, kai buvo pakviestas dirbti Lietuvos merginų rinktinės (iki 18 metų), besirengiančios Europos jaunių čempionato atrankos varžyboms Kaune, vyriausiojo trenerio Sauliaus Matekonio asistentu, ilgai negalvodamas sutiko. 

Praėjusiais metais, prieš pasirašydamas darbo sutartį su Lietuvos irklavimo federacija (LIF), L. Adamovičius tapo to paties S. Matekonio asistentu Raseinių „Norvelitos“ klube, dalyvaujančiame Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate. „Nuo tinklinio vis dar nepabėgu, esu šalia jo“, – sako L. Adamovičius.

Liudoslavai, kada pradėjai domėtis kineziterapija?
Tada, kai, būdamas 20-ies ar 21-ų, žaisdamas tinklinį, patyriau traumą. Norint sugrįžti į aikštę, reikėjo septynių mėnesių pertraukos. Tačiau grįžau truputėlį anksčiau, nes turėjau galimybę susipažinti su gerais gydymo specialistais. Reabilitacijos laikotarpiu daug bendravau su kineziterapeutais, jie man daug padėjo. 
 
Pradėjau galvoti, kad galbūt ir aš galėčiau padėti sportininkams suprasti – reikia labiau rūpintis savimi, kad tų traumų būtų mažiau. Nusprendžiau studijuoti ergoterapiją Vilniaus kolegijoje. Tačiau, išsigydžius traumą, atsirado galimybė pasirašyti trejų metų žaidėjo sutartį Estijoje ir, kolegijoje pasimokęs metus, savo studijas sustabdžiau.

Grįžęs į Lietuvą, nusprendžiau studijuoti fizioterapiją Varšuvos reabilitacijos mokykloje. Varšuvą pasirinkau, nes ten buvo galima studijuoti neakivaizdiniu būdu. Tuo metu dirbau, sukūriau šeimą su psichologe Saule, mums gimė dukrytė, tad ir jai reikėjo skirti daugiau dėmesio. 

Nemažai padėjo buvęs tinklininkas Saulius Astrauskas – jį gerai pažinojau, kartu žaidėme vienoje komandoje Šiauliuose, tapome Lietuvos čempionais. Jis tuo metu dirbo Teniso akademijos fizinio rengimo centre SEB arenoje ir pakvietė mane dirbti, užsiimti privačia praktika. 

Dirbdamas arenoje susipažinau su Mantvydu Šilkūnu, Lietuvos irkluotojų gydytoju. Gruodį jis mane ir rekomendavo šalies Irklavimo federacijai, nes rinktinei reikėjo žmogaus, galinčio važinėti su irkluotojais į visas treniruočių stovyklas bei varžybas.

Vykau į Lietuvos irkluotojų slidinėjimo stovyklą kalnuose. Gerai su sportininkais padirbėjau ir irkluotojai panoro mano paslaugų visus metus. Vasarį su LIF pasirašiau sutartį. Atsisakiau visų kitų darbų, pagrindinį dėmesį sutelkiau į irkluotojus. Šiemet su jais buvau išvykęs į pasaulio ir Europos čempionatus Plovdive (Bulgarija) ir Glazge (Škotija) bei dviejų Pasaulio irklavimo taurės etapų varžybas Serbijoje ir Liucernoje.

Kaip sekasi dirbti su visame pasaulyje garsiais Lietuvos irkluotojais?
Pagal sutartį per visas treniruočių stovyklas ir varžybas visada būnu su irkluotojais. Tai – mano pagrindinis darbas. Pati sunkiausia ir atsakingiausia veikla vyksta kasdien arba per treniruočių stovyklas, kai irkluotojai gauna didelį krūvį. Labai smagu dirbti su pasaulio ir Europos čempionais, olimpinių žaidynių prizininkais, tai mane stipriai įpareigoja. 
 
Kiekvieną dieną savo darbui rengiuosi atsakingai, kiek įmanydamas sportininkams stengiuosi kuo labiau padėti. Su mūsų irklavimo žvaigždėmis susipažįstu palaipsniui, reikia truputį laiko, kad įgyčiau jų pasitikėjimą, kad būtume viena komanda. 

Dirbu su pagrindiniais Lietuvos rinktinės irkluotojais, tačiau į treniruočių stovyklas užsienyje ir Trakuose dažnai atvažiuoja ir irkluotojų pamaina, prie kurios taip pat tenka prisiliesti. Smagiai darbuojamės, bendraujame ir su treneriais, ir su sportininkais.

Darbų tikriausiai per akis?
Dirbu kartu su sporto medicinos gydytoju M. Šilkūnu. Su irkluotojais stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko – nuo ryto iki vakaro. Atlieku visą prevenciją, skirtą traumoms sumažinti. Tai ir mankštos, įvairūs korekciniai pratimai, apšilimai prieš irklavimą ir po jo. Šį darbą atliekame salėse, prie vandens.
 
Atlieku ir įvairias procedūras: masažą, kineziterapiją, įvairius manualinės terapijos būdus, kuriuos paskiria rinktinės gydytojas. 


Ar esi patenkintas tuo, ką darai?
Darbas kol kas man daugiau malonumas. Malonu dirbti tokioje komandoje, kur sudarytos ypač geros sąlygos. Kadangi pats buvau sportininkas, žinau, kiek daug reikia dirbti, norint pasiekti svarių rezultatų, todėl su irkluotojais dirbti nėra sunku, su malonumu einu į darbą. 
 
Kaip jautiesi tarp dvimetrinių irkluotojų, už juos būdamas gerokai žemesnis?
Normaliai. Dirbu ir su moterimis, jos, išskyrus Ievą Adomavičiūtę, yra žemesnės už mane. Mano ūgis – 186 cm. 
 
Kurie irkluotojai tau daro didžiausią įspūdį? 
Labai malonu matyti, kaip treniruojasi pasaulio čempionės Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Jos ypač darbščios, ambicingos, atsakingos ir daug reikalaujančios. Iš vyrų gal išskirčiau Saulių Ritterį. Nors visi irkluotojai – puikūs atletai, man ypač malonu bent kiek prisidėti prie jų laimėjimų. Norėčiau su šia šaunia komanda dirbti ir ateityje. 
 
Kai dabar darbuojuosi su irkluotojais, į Trakus kartais nusivežu ir savo ketverių metukų dukrytę Gabrielę. Ji pabendrauja su sportininkais ir man neseniai pareiškė, kad nori būti tokia, kaip ir irkluotojos.
 
Kaip dabar tinklinio kamuolys – ar jis jau padėtas į šoną, sėdai į valtį?
Kartais kamuolį paimu į rankas ir jį pamušinėju. Nostalgija tinkliniui dar liko: nemažai bendrauju su tinklininkais, žaidžiančiais namie ir užsienyje. Turiu pasiūlymų sugrįžti į aikštelę ir žaisti. Tačiau kol kas atsisakau. O valtį jau išbandžiau. Per vieną iš treniruočių į valtį padėjo įsėsti Ieva Adomavičiūtė, galbūt tikėdamasi, kad apvirsiu. Tačiau taip neįvyko. Į valtį kalbina sėsti ir kartu pairkluoti Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis. Reikės kitą sezoną pabandyti. 
 
Turiu pasiūlymų sugrįžti į aikštelę ir žaisti. Tačiau kol kas atsisakau. O valtį jau išbandžiau. Per vieną iš treniruočių į valtį padėjo įsėsti Ieva Adomavičiūtė, galbūt tikėdamasi, kad apvirsiu. Tačiau taip neįvyko.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paskandino „Neptūną“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ įpusėjus mačui prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmavo 57:33 ir tik pabaigoje svečiai priartėjo.
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
 
Aikštėje – net 28 „Trakų“ žaidėjai
2019 02 16
Draugiškos rungtynės
Gardine kontrolines rungtynes žaidę „Trakai“ 0:2 nusileido „Neman“ ekipai, kuri abu įvarčius pelnė per paskutines dešimt minučių.
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Svetur – sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 02 17
Varžybos
Ėjikė Kristina Saltanovič finišavo antra varžybose Portugalijoje, bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje pasiekė vieną geriausių savo karjeros rezultatų.
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Lietuvei – Europos taurės sidabras
2019 02 16
Dziudo
Šeštadienį Austrijoje vykusiame atvirosios Europos moterų dziudo taurės varžybų etape Lietuvos atstovė Santa Pakenytė suklupo tik finale.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
„Šviesos“ žygis Europoje baigtas
2019 02 16
Europos turnyrai
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir išvykoje neatsilaikė prieš Bosnijos ir Hercegovinos klubą EHF Iššūkio taurės aštuntfinalyje.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Karelijos miškuose – istorinė sėkmė
2019 02 17
Auto
Benediktas Vanagas iškovojo trečiąją vietą Pasaulio taurės varžybų pirmajame etape. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje.
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
 
Netaiklūs šūviai nustūmė žemyn
2019 02 17
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 51-ąją vietą.
Švedijoje – kova slalomo trasose
2019 02 16
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Lietuvės laimėjo kovą dėl išlikimo
2019 02 17
Žolės riedulys
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ išsaugojo vietą Europos žolės riedulio uždarosiose patalpose klubų taurės II divizione.
Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis
2019 02 16
Irklavimas
Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas