Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 10 d. 10:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklininkas saugo irkluotojų kūnus

Karjerą tinklinio aikštėje baigęs Lietuvos irklavimo rinktinės kineziterapeutas Liudoslavas Adamovičius jaučiasi įsėdęs į savo valtį.

L. Adamovičius (stovi antras iš dešinės) dirba su irkluotojais.
Nuotr. iš asmeninio albumo.
L. Adamovičius (stovi antras iš dešinės) dirba su irkluotojais.
Lietuvos irklavimo rinktinės kineziterapeutas, 32-ejų Liudoslavas Adamovičius, – septyniskart Lietuvos tinklinio čempionas, rungtyniavęs įvairiose Vilniaus, Šiaulių ir Marijampolės komandose, taip pat Estijos, Liuksemburgo ir Olandijos klubuose. Kaip profesionalus sportininkas tinklinį žaidė nuo 19 metų, o su juo atsisveikino 2016-aisiais.

„Apie 15 metų treniruočių draugams skirsčiau kamuolius, tačiau patyriau kelio raiščių ir menisko traumas, todėl turėjau persikvalifikuoti į laisvojo žaidėjo, kitaip dar vadinamo libero, poziciją. Vis dėlto savo gyvenimo nepanorau susieti su tinkliniu, nes Lietuvoje nemačiau galimybių tapti pagrindiniu komandos treneriu, galinčiu parengti profesionalų komandą“, – sako L. Adamovičius. 

Jam visą laiką labiau patikdavo būti kažkur pašonėje ir padėti parengti žaidėjus, jiems patarti, dirbti trenerio asistentu. Todėl, kai buvo pakviestas dirbti Lietuvos merginų rinktinės (iki 18 metų), besirengiančios Europos jaunių čempionato atrankos varžyboms Kaune, vyriausiojo trenerio Sauliaus Matekonio asistentu, ilgai negalvodamas sutiko. 

Praėjusiais metais, prieš pasirašydamas darbo sutartį su Lietuvos irklavimo federacija (LIF), L. Adamovičius tapo to paties S. Matekonio asistentu Raseinių „Norvelitos“ klube, dalyvaujančiame Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate. „Nuo tinklinio vis dar nepabėgu, esu šalia jo“, – sako L. Adamovičius.

Liudoslavai, kada pradėjai domėtis kineziterapija?
Tada, kai, būdamas 20-ies ar 21-ų, žaisdamas tinklinį, patyriau traumą. Norint sugrįžti į aikštę, reikėjo septynių mėnesių pertraukos. Tačiau grįžau truputėlį anksčiau, nes turėjau galimybę susipažinti su gerais gydymo specialistais. Reabilitacijos laikotarpiu daug bendravau su kineziterapeutais, jie man daug padėjo. 
 
Pradėjau galvoti, kad galbūt ir aš galėčiau padėti sportininkams suprasti – reikia labiau rūpintis savimi, kad tų traumų būtų mažiau. Nusprendžiau studijuoti ergoterapiją Vilniaus kolegijoje. Tačiau, išsigydžius traumą, atsirado galimybė pasirašyti trejų metų žaidėjo sutartį Estijoje ir, kolegijoje pasimokęs metus, savo studijas sustabdžiau.

Grįžęs į Lietuvą, nusprendžiau studijuoti fizioterapiją Varšuvos reabilitacijos mokykloje. Varšuvą pasirinkau, nes ten buvo galima studijuoti neakivaizdiniu būdu. Tuo metu dirbau, sukūriau šeimą su psichologe Saule, mums gimė dukrytė, tad ir jai reikėjo skirti daugiau dėmesio. 

Nemažai padėjo buvęs tinklininkas Saulius Astrauskas – jį gerai pažinojau, kartu žaidėme vienoje komandoje Šiauliuose, tapome Lietuvos čempionais. Jis tuo metu dirbo Teniso akademijos fizinio rengimo centre SEB arenoje ir pakvietė mane dirbti, užsiimti privačia praktika. 

Dirbdamas arenoje susipažinau su Mantvydu Šilkūnu, Lietuvos irkluotojų gydytoju. Gruodį jis mane ir rekomendavo šalies Irklavimo federacijai, nes rinktinei reikėjo žmogaus, galinčio važinėti su irkluotojais į visas treniruočių stovyklas bei varžybas.

Vykau į Lietuvos irkluotojų slidinėjimo stovyklą kalnuose. Gerai su sportininkais padirbėjau ir irkluotojai panoro mano paslaugų visus metus. Vasarį su LIF pasirašiau sutartį. Atsisakiau visų kitų darbų, pagrindinį dėmesį sutelkiau į irkluotojus. Šiemet su jais buvau išvykęs į pasaulio ir Europos čempionatus Plovdive (Bulgarija) ir Glazge (Škotija) bei dviejų Pasaulio irklavimo taurės etapų varžybas Serbijoje ir Liucernoje.

Kaip sekasi dirbti su visame pasaulyje garsiais Lietuvos irkluotojais?
Pagal sutartį per visas treniruočių stovyklas ir varžybas visada būnu su irkluotojais. Tai – mano pagrindinis darbas. Pati sunkiausia ir atsakingiausia veikla vyksta kasdien arba per treniruočių stovyklas, kai irkluotojai gauna didelį krūvį. Labai smagu dirbti su pasaulio ir Europos čempionais, olimpinių žaidynių prizininkais, tai mane stipriai įpareigoja. 
 
Kiekvieną dieną savo darbui rengiuosi atsakingai, kiek įmanydamas sportininkams stengiuosi kuo labiau padėti. Su mūsų irklavimo žvaigždėmis susipažįstu palaipsniui, reikia truputį laiko, kad įgyčiau jų pasitikėjimą, kad būtume viena komanda. 

Dirbu su pagrindiniais Lietuvos rinktinės irkluotojais, tačiau į treniruočių stovyklas užsienyje ir Trakuose dažnai atvažiuoja ir irkluotojų pamaina, prie kurios taip pat tenka prisiliesti. Smagiai darbuojamės, bendraujame ir su treneriais, ir su sportininkais.

Darbų tikriausiai per akis?
Dirbu kartu su sporto medicinos gydytoju M. Šilkūnu. Su irkluotojais stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko – nuo ryto iki vakaro. Atlieku visą prevenciją, skirtą traumoms sumažinti. Tai ir mankštos, įvairūs korekciniai pratimai, apšilimai prieš irklavimą ir po jo. Šį darbą atliekame salėse, prie vandens.
 
Atlieku ir įvairias procedūras: masažą, kineziterapiją, įvairius manualinės terapijos būdus, kuriuos paskiria rinktinės gydytojas. 


Ar esi patenkintas tuo, ką darai?
Darbas kol kas man daugiau malonumas. Malonu dirbti tokioje komandoje, kur sudarytos ypač geros sąlygos. Kadangi pats buvau sportininkas, žinau, kiek daug reikia dirbti, norint pasiekti svarių rezultatų, todėl su irkluotojais dirbti nėra sunku, su malonumu einu į darbą. 
 
Kaip jautiesi tarp dvimetrinių irkluotojų, už juos būdamas gerokai žemesnis?
Normaliai. Dirbu ir su moterimis, jos, išskyrus Ievą Adomavičiūtę, yra žemesnės už mane. Mano ūgis – 186 cm. 
 
Kurie irkluotojai tau daro didžiausią įspūdį? 
Labai malonu matyti, kaip treniruojasi pasaulio čempionės Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Jos ypač darbščios, ambicingos, atsakingos ir daug reikalaujančios. Iš vyrų gal išskirčiau Saulių Ritterį. Nors visi irkluotojai – puikūs atletai, man ypač malonu bent kiek prisidėti prie jų laimėjimų. Norėčiau su šia šaunia komanda dirbti ir ateityje. 
 
Kai dabar darbuojuosi su irkluotojais, į Trakus kartais nusivežu ir savo ketverių metukų dukrytę Gabrielę. Ji pabendrauja su sportininkais ir man neseniai pareiškė, kad nori būti tokia, kaip ir irkluotojos.
 
Kaip dabar tinklinio kamuolys – ar jis jau padėtas į šoną, sėdai į valtį?
Kartais kamuolį paimu į rankas ir jį pamušinėju. Nostalgija tinkliniui dar liko: nemažai bendrauju su tinklininkais, žaidžiančiais namie ir užsienyje. Turiu pasiūlymų sugrįžti į aikštelę ir žaisti. Tačiau kol kas atsisakau. O valtį jau išbandžiau. Per vieną iš treniruočių į valtį padėjo įsėsti Ieva Adomavičiūtė, galbūt tikėdamasi, kad apvirsiu. Tačiau taip neįvyko. Į valtį kalbina sėsti ir kartu pairkluoti Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis. Reikės kitą sezoną pabandyti. 
 
Turiu pasiūlymų sugrįžti į aikštelę ir žaisti. Tačiau kol kas atsisakau. O valtį jau išbandžiau. Per vieną iš treniruočių į valtį padėjo įsėsti Ieva Adomavičiūtė, galbūt tikėdamasi, kad apvirsiu. Tačiau taip neįvyko.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - medaliai dviejose šalyse
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas