Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. lapkričio 8 d. 14:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiemai ruošiasi nuo pavasario

Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija artėjant naujam sezonui skelbia ambicingus tikslus.

A.Drukarovas.
Vytauto Dranginio nuotr.
A.Drukarovas.
   
Vos tik nutirpo sniegas, Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA) pradėjo rengtis naujam sezonui. Keturių sporto šakų (lygumų slidinėjimo, kalnų slidinėjimo, snieglenčių ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi) atstovai treniravosi namie ir užsienyje. Balandį prie LNSA vairo vėl stojęs ignalinietis Remigijus Arlauskas su savo komanda ėmėsi darbų. 
 
Asociacija visoms keturioms disciplinoms kelia didelius tikslus – per svarbiausias metų varžybas patekti į geriausiųjų sportininkų 30-ukus. „Jeigu mūsų sportininkams tai pavyks padaryti, gausime didesnį finansavimą ir bus galima tikėtis svaresnių rezultatų“, – sako R. Arlauskas. 

Remigijau, po penkerių metų pertraukos vėl pradėjote vadovauti Lietuvos nacionalinei slidinėjimo asociacijai, su kokiomis viltimis pradedate savo kadenciją?
Anksčiau LNSA prezidento pareigas ėjau trejus metus, tačiau 2013 m. balandžio pabaigoje valdyba po visuotinio susirinkimo mane atstatydino. Kai LNSA prezidentu tapo Algirdas Raslanas, o generaliniu sekretoriumi Evaldas Brazlauskis, ketverius metus naujojoje asociacijoje buvau atsakingas už dvi sritis: porą metų buvau Snieglenčių sporto ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi komiteto narys, o, Mantui Paulauskui atsisakius būti Snieglenčių sporto ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi komiteto pirmininku, dvejus metus dirbau pirmininku. Taip pat Tarptautinių reikalų komiteto pirmininku – tos pareigos buvo patikėtos man. 
 
Kai apsisprendžiau vadovauti LNSA, subūriau komandą, parengiau programą. Iš mano komandos septynių narių, kurie turėjo patekti į valdybą, nepateko tik vilnietis Mindaugas Banelis, bet dabar jis yra Kalnų slidinėjimo komiteto pirmininkas. Ant jo pečių gula visa kalnų slidinėjimo strategija. 

Kiekvieną mūsų komitetą (lygumų slidinėjimo, kalnų slidinėjimo, snieglenčių ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi) sudaro po septynis narius. Man patikėta vadovauti Snieglenčių sporto ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi komitetui. Lygumų slidinėjimo komiteto pirmininko iki lapkričio 1 d. kol kas neturime, nes valdyba atstatydino Mantą Strolią, kurio vadovaujamas komitetas nepateisino vilčių. 

Asociacijoje atsirado struktūrinių pokyčių: kiekviename komitete įsteigta projektų vadovo pareigybė. Jie atsakingi už varžybų organizavimą, registracijas, projektų rengimą, rėmėjų paiešką. Nauja ir vykdomojo direktoriaus pozicija, juo tapo Reinoldas Musteikis. 

Asociacijos generalinis sekretorius – Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) bei Lietuvos biatlono federacijoje sporto direktoriumi dirbęs ir sukaupęs nemažai patirties Stanislavas Sabaliauskas.
Vienas mano programinių tikslų – didelis sportinis meistriškumas. Per šiuos ketverius kadencijos metus visose disciplinose sieksime, kad per pagrindines varžybas mūsų sportininkai patektų į geriausiųjų 30-ukus ir per ketverius metus bent viename iš pasaulio čempionatų, jaunimo olimpinių žaidynių mūsų sportininkas iškovotų medalį. To užtektų, kad pagal KKSD reikalavimus taptume strategine sporto šaka. 

Antras tikslas – sporto infrastuktūros arba prieinamumo skatinimas. Šiuo metu kalnų slidinėjimo centrų Lietuvoje yra iki dešimties, o lygumų slidinėjimo praktiškai turime vienintelį Lietuvos žiemos sporto centrą Ignalinoje. Mūsų strateginiuose planuose – kad prie kiekvieno kalnų slidinėjimo centro, išnaudojant dirbtinio sniego gaminimo įrangą, galėtume parengti mažiausiai 500–800 m lygumų slidinėjimo ratukus ir kiekvienas kalnų slidinėjimo centras turėtų sniego parką. 

Jį turint, būtų galima plėtoti snieglenčių sportą ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi discipliną. Šiuo metu deriname Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) lygumų slidinėjimo 1000 m trasos sertifikavimą uždaroje patalpoje Druskininkų „Snow arenoje“. Mums teikia vilčių, kad tai padaryti bus įmanoma.

Trečias tikslas – kaip organizacija, turime daugiau dėmesio skirti rėmėjų paieškai, kad projektų vadovai, komitetų pirmininkai būtų atsakingi už savo disciplinos plėtrą, nes kiekviena jų turi savo biudžetą, savo parengtą ketverių metų programą. 

Ar jums neatrodo, kad kai kurios jūsų svajonės yra nerealios, tarkime, per pasaulio čempionatus, esant tokiai didelei konkurencijai, mūsų sportininkams patekti į 30-ukus?
Mes to sieksime, toks mūsų veiklos tikslas. Vilčių yra. Tarkime, jau praėjusį sezoną per Europos snieglenčių taurės varžybas didžiojo šuolio („Big Air“) rungtyje Motiejus Morauskas galutinėje įskaitoje buvo devintas. Šiemet rugsėjo pradžioje Naujojoje Zelandijoje per pasaulio jaunimo čempionatą toje pat rungtyje jis buvo 18-as, o akrobatinio nusileidimo (angl. slopestyle) varžybose – 23-ias. Tai pats sėkmingiausias Motiejaus pasirodymas per visą Lietuvos snieglenčių istoriją.
 
Praėjusiais metais sportininkas, prižiūrimas užsienio trenerių, dalyvavo treniruočių stovykloje Monrealyje įrengtoje specialioje treniruočių bazėje, o šiemet – Austrijoje. 2019 m. M. Morausko, kurį treniruoja jo tėvas Artūras Morauskas, lauks pasaulio jaunimo snieglenčių čempionatas Švedijoje, kur kartu vyks ir atranka į 2020 m. įvyksiančias olimpines jaunimo žaidynes Lozanoje (Šveicarija). 
 
Rimtas išbandymas jam bus Europos jaunimo olimpinis žiemos festivalis Bosnijoje ir Hercegovinoje. Dar svarstome, ar jį siųsti į pasaulio suaugusiųjų čempionatą JAV. 

Viliamės, kad Lietuvos studentų sporto asociacija pakvies vilniečius Gabrielių Bakševičių, šiuo metu besimokantį Hagos taikomųjų mokslų universitete, Olandijoje, ir Lauryną Arlauską dalyvauti žiemos universiadoje. Gabrielius startuotų akrobatinio nusileidimo rungtyje, Laurynas – snieglenčių kroso.

Turime tris olimpiečius kalnų slidininkus – Roką Zavecką, praėjusį sezoną itin patobulėjusį Andrejų Drukarovą ir Ievą Januškevičiūtę. 


 
I. Januškevičiūtė treniruojasi su tarptautine komanda Italijoje. Šioje šalyje jau daug metų meistriškumo laiptais kopia A. Drukarovas, būdamas devynerių iš Vilniaus persikėlęs į Šveicariją.
 
Kalnų slidininkai jau pradėjo sezoną. Spalio viduryje Druskininkuose surengtas pirmas Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės etapas pateko į istoriją kaip pirmos LNSA kartu su „Snow arena“ surengtos FIS statusą turinčios varžybos.
 
Iki šiol Lietuvoje vyko tik Baltijos taurės FIS varžybų etapai, bet juos su „Snow arena“ rengia latviai.
 
Jau antrus metus iš eilės FIS varžybų statusą turės ir Kronplace (Italija) vasario 21–22 d. vyksiantis Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatas. Tuo pat metu šiame Italijos kurorte šalies čempionato medalius dalinsis vaikai, jaunučiai, jauniai ir „Masters“ grupės atstovai, vyks šalies mėgėjų pirmenybės.
 
Vasario 26–27 d. LNSA rengs dar vienas FIS varžybas – Lietuvos jaunimo čempionatą Zėfelde (Austrija).
 
Kalnų slidininkai dar šiemet dalyvaus „Mažųjų tautų taurės“ varžybose Italijoje, po Naujųjų metų – Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Bosnijoje ir Hercegovinoje, pasaulio jaunimo (Italijoje) ir suaugusiųjų (Švedijoje) čempionatuose. Jaunimui labai svarbi bus atranka į 2020 m. olimpines jaunimo žaidynes Lozanoje.
 
Geriausius mūsų lygumų slidininkus konsultuoja Švedijos treneris Christeris Skogas, mūsų stipriausieji slidininkai važiuoja į Švediją ir ten atlieka testus. Šioje sporto šakoje tikimės progreso. Kol kas lieka atviras Lietuvos lygumų slidinėjimo rinktinės vyriausiojo trenerio klausimas. Šiuo metu jo neturime, viskuo patikėta užsiimti komitetui ir trenerių tarybai, kuriai vadovauja Kazimiera Strolienė.
 
Bendradarbiaujame su Skandinavijos šalimis, kitąmet gegužės 6–7 d. Vilniuje rengsime Skandinavijos lygumų slidinėjimo konferenciją. 
 
Mūsų jaunieji lygumų slidininkai (iki 17 metų) šį sezoną rengiasi dalyvauti Europos olimpiniame žiemos festivalyje. Sportininkai rungsis pasaulio jaunimo (Suomijoje) ir suaugusiųjų (Austrijoje) čempionatuose. Šis sezonas bus labai svarbus jaunimui, nes per pasaulio jaunimo čempionatą vyks atranka į 2020 m. olimpines jaunimo žiemos žaidynes. 
 
Šiuo metu yra du FIS licencijas turintys slidininkai laisvuoju stiliumi: Osle besimokantis Mikas Glatkauskas ir vilnietis Mantas Točelis. Jie jau dalyvauja tarptautinėse varžybose. Lėšų skirsime iš šį sezoną, kad sportininkai galėtų išvykti į aukštesnio rango varžybas, įgytų patirties ir tobulėtų. 
 
Porą metų iš eilės rengėme Lietuvos slidinėjimo laisvuoju stiliumi čempionatus, kurie vyko kartu su snieglenčių čempionatu. Viena naujų krypčių gali būti kalnų slidinėjimo krosas – viską pradėsime nuo vaikų, rengsime masines varžybas.

Geru snieglentininku buvo pasirengęs tapti ir jūsų sūnus Aras, kur jis pradingo?
Šiuo metu jis atlieka devynių mėnesių trukmės karinę tarnybą Rukloje. Jam dabar kaip snieglentininkui nekeliame jokių tikslų. Vasarą Aras užsiėmė vandenlenčių sportu, dirbo vandenlenčių parke operatoriumi, dalyvavo įvairiose varžybose ir kai kuriose jų tapo prizininku. 
 
Snieglenčių sportu žavisi ir mano vyresnysis sūnus Laurynas. Jis prieš porą metų dalyvavo žiemos universiadoje ir kroso varžybose buvo 20-as. Šiuo metu jis dirba Estijoje. 

Ar po Pjongčango olimpinių žiemos žaidynių visi mūsų olimpiečiai liko rikiuotėje?
Ne visi. Neaišku, kaip bus su lygumų slidininkais. Dvejų olimpinių žaidynių dalyvis Modestas Vaičiulis lyg ir norėtų pailsėti. Neaišku, ką nuspręs Marija Kaznačenko, Mantas Strolia. 
 
Dėmesys kryps į jaunimą: Tautvydą Strolią, Ąžuolą Bajoravičių, Stefaną Terentjevą. Pirmieji du slidininkai dabar sezonui rengiasi Norvegijoje. 

Rugsėjo pabaigoje vyko Lietuvos lygumų ir riedslidžių vasaros čempionatas, ką jis parodė?
Tos varžybos anksčiau vykdavo Ignalinoje, Anykščiuose, Utenoje, o šiemet pagaliau atkeliavo į Vilnių. Sportininkai krosą bėgo Nemenčinėje, o riedslidėmis rungtyniavo Vingio parke. Visose amžiaus grupėse dalyvavo 60 sportininkų. Žinoma, yra kur pasitempti, nes šis skaičius netenkina. 
 
Daryti išvadas iš šio čempionato būtų netikslinga, nes trasa Vingio parke buvo nekalnuota. 
 
Ar negalvojate į Lietuvą susigrąžinti trejų olimpinių žiemos žaidynių dalyvės Irinos Terentjevos, dabar gyvenančios ir dirbančios Suomijoje?
Kalbėjau su jos tėvu Igoriu Terentjevu, jis sakė, kad dukrai Suomijoje gerai sekasi, ji, atrodo, rengiasi tapti FIS technine delegate, nes yra išlaikiusi specialiuosius testus. Lygumų slidinėjimo komitetą informuosiu, ar turinčią didelę patirtį mūsų slidininkę, beje, baigusią magistro studijas tuometėje Kūno kultūros akademijoje, būtų galima susigrąžinti į Lietuvą. 
 
Techniniu delegatu galėtų tapti ir ketverių olimpinių žiemos žaidynių dalyvis, o dabar slidinėjimo treneris Ričardas Panavas. Jis dalyvavo specialiuose kursuose, vieną sesiją atliko, dabar reikėtų pabuvoti dar vienuose kursuose. Tada atsirastų galimybė tapti techniniu delegatu. 

Ar galite teigti, kad Lietuvoje prigijo žiemos ekstremalusis sportas – snieglentės ir slidinėjimas laisvuoju stiliumi?
Šiuo metu snieglenčių sportas Lietuvoje populiaresnis nei slidinėjimas laisvuoju stiliumi, kurį dar būtų galima vadinti akrobatiniu sportu. Daugumoje šalių jaunimas renkasi slidinėjimą laisvuoju stiliumi, snieglenčių sportinio inventoriaus perkamumas kenčia, jų parduodama mažiau. 
 
Kada nors šios tendencijos ateis ir pas mus. Populiarindami snieglenčių sportą, susiduriame su opia trenerių problema. Iki šiol neturime nė vieno šios sporto šakos trenerio etato. Todėl, kaip jau minėjau, pagrindinis mūsų strateginis tikslas – kad prie kiekvieno kalnų slidinėjimo centro būtų sniego parkas, kuriame galėtume turėti slidinėjimo laisvuoju stiliumi ir snieglenčių mokyklą, vietinį klubą. 
 
Kai jų atsiras daugiau, galėsime teigti, kad atsirado didesnis judesys. Bus galima galvoti ir apie trenerių etatus. Šias sporto šakas pradėjome kultivuoti dar 2010 m., komitetas aktyviai pradėjo veiklą. Bene 2011 m. surengėme pirmą Lietuvos snieglenčių kroso čempionatą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 40 sportininkų. Praėjusiais metais per Lietuvos akrobatinio nusileidimo čempionatą jėgas bandė apie 30 dalyvių.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" laimėjo Kėdainiuose
2019 03 25
LKL
LKL pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" rimčiau pasipriešinti Klaipėdos "Neptūnui" pajėgė tik vieną kėlinį.
Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai
2019 03 25
Tradicija
27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
 
V. Urbonas: „Žaidėjai parodė charakterį“
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
"Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą ir tai, ką jie pademonstravo aikštėje", - kalbėjo treneris V. Urbonas po Lietuvos rinktinės lygiųjų Azerbaidžane.
Jauniai pralaimėjo baltarusiams
2019 03 25
U-19
Pirmosios Lietuvos devyniolikmečių rinktinės rungtynės, vadovaujant naujajam treneriui Valdui Trakiui, baigėsi pralaimėjimu 0:2 baltarusiams.
Paguoda V.Urbonui - lygiosios Azerbaidžane
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
Jau antrus metus pralaiminti visus oficialius mačus Lietuvos futbolo rinktinė sugebėjo varžovams nenusileisti bent per draugiškas rungtynes.
Elčės maratone - devintoji pozicija
2019 03 25
Maratonas
R.Kančys įveikė Elčės (Ispanija) maratono distanciją per 1 val. 6 min. 38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
 
Lietuvė nusileido prancūzei
2019 03 25
Tenisas
Moterų turnyro „Santa Margherita di Pula“ pirmajame etape Joana Eidukonytė 3:6, 0:6 pralaimėjo prancūzei Margot Yerolymos.
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko 3 sekundėmis
2019 03 25
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje E. Šiškevičius užėmė 20-ą vietą ir pelnė 5 pasaulio reitingo taškus.
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Atsisveikinimui linkėjo išlaikyti pagreitį
2019 03 25
Kuluaruose
"Naujajam prezidentui ir būsimai jo komandai linkiu išnaudoti pakilimo metą automobilių sportui toliau stiprinti" - sakė buvęs LASF vadovas R.Austinskas.
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Alytaus kanupolininkai startavo sėkmingai
2019 03 25
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato I ture šeimininkų komandos pateko į abiejų divizionų finalus ir vieną jų laimėjo.
Lankininkai išsiaiškino taikliausius
2019 03 25
Šaudymas iš lanko
Atvirasis Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas pritraukęsė per 150 dalyvių, tame tarpe - svečių iš Latvijos.
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas