Neringa Jonavičienė 2018 m. lapkričio 6 d. 10:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Galvosūkis – kaip išsižadėti pažado žmonai

Lietuvos ralio čempionas G.Notkus: „Prieš porą metų daviau žmonai pažadą – jei laimėsiu čempiono titulą, nebedalyvausiu varžybose. Dabar jau gailiuosi.“

G.Notkus pirmąkart tapo Lietuvos ralio čempionu.
Renaldo Gabarto nuotr.
G.Notkus pirmąkart tapo Lietuvos ralio čempionu.
   
Druskininkuose finišavusio 2018 m. Lietuvos ralio čempionato absoliučios įskaitos nugalėtoju ir Lietuvos ralio karaliumi tapo panevėžietis Giedrius Notkus su šturmanu Daliumi Strižanu. 
 
„Emocijos – pačios geriausios, skraidome padebesiais. Tai ypatingas įvykis, gyvenimo siekis, link to sunkiai ėjome ilgus 12 metų, todėl pergalės skonis labai saldus“, – kiek atslūgus įtampai sako 39 metų lenktynininkas. 

Pradėjo nuo kartingų

Prisimindamas savo kelią iki iškovoto svarbiausio karjeros titulo, G. Notkus sako, kad lenktynėmis susidomėjo dar paauglystėje, kai, būdamas 15-os, sėdo į gokartą. Beveik šešerius metus lankęs kartingų būrelį Panevėžyje, ėmė dalyvauti žiemos šonaslydžio varžybose ant ledo, kalnų lenktynėse Kačerginėje. 

Nuo jaunystės domėjęsis technika, G. Notkus žemės ūkio mokykloje Panevėžyje įgijo mechaniko specialybę ir tęsė kartingų sporto karjerą mokykloje veikusiame būrelyje. Baigęs mokslus dirbo šaltkalviu mechaniku automobilių servise, kol įsisuko į automobilių verslą – gabeno ir pardavinėjo automobilius iš Vakarų Europos.

„2004 m. su kolega Gintautu Tarbonu nusprendėme, kad reikia bandyti pereiti į ralį ir nusipirkome automobilį „Opel Kadett“, – prisiminimais dalijasi jis. – Pradžia buvo labai mėgėjiška, dalyvavome varžybose Širvintose, Kaišiadoryse, Prienuose. Po poros metų supratome, kad jas išaugome, atsirado didesnių tikslų ir noro važiuoti Lietuvos ralio čempionate.“ 

Nors nebuvo sukaupęs didelio kapitalo, ralio aistros pagautas vyras nusipirko kitą automobilį – „Opel Astra“. Jį vairuodamas 2006 m. startavo Lietuvos ralio čempionate. Debiutas buvo sėkmingas – G. Notkus tapo S2000 klasės čempionu. Po porą metų spręstų techninių problemų, 2009 m. važiuodamas su šturmanu Dainiumi Alekna, čempiono titulą lenktynininkas susigrąžino.

Kartu su rezultatais atsirado rėmėjų, kurių dėka lenktynininkas galėjo tobulėti pats ir stiprinti techninę bazę. Jis prisimena, kad pirmaisiais karjeros metais su šturmanu „susimesdavo“ po 200 litų, įsipildavo benzino, patys vairuodami lenktynėms skirtą automobilį nuvykdavo į varžybas, patys automobilį remontuodavo. Tada varžybų biudžetas neviršydavo 500 litų. Šiuo metu vienų varžybų sąmata siekia 10 tūkst. eurų.

2011 m. įgyvendinęs svajonę startuoti automobiliu keturiais varomaisiais ratais, panevėžietis įsigijo „Subaru Impreza STi“: „Buvo labai smagi patirtis ir visai neblogai sekėsi porą metų, tačiau su šturmanu Daliumi Strižanu supratome, kad šis automobilis – šiek tiek silpnesnis, todėl 2012 m. pabaigoje nusprendėme įsigyti „Mitsubishi Lancer Evo IX“. Tuo laiku tai buvo labai greitas automobilis, o pradžia nebuvo itin lengva – patyrėme ir avarijų, ir kitų sunkumų. Vis dėlto tais metais mums jau pavyko laimėti etapą Druskininkų ralyje. Tada supratome, kad galime kovoti dėl prizinių vietų.“

Kritiniai momentai

Iki čempiono titulo G. Notkui labai nedaug pritrūko 2016 m., kai paskutiniame greičio ruože prarado lyderio poziciją. Praėjusiais metais patirta avarija sutrukdė surinkti užtektinai taškų, o šiais metais jis nuo pat pradžių demonstravo stabiliai gerus rezultatus. Nepaisant to, svajonės išsipildymas vėl buvo pakibęs ant plauko – iki paskutinio čempionato etapo likus visai nedaug laiko, G. Notkaus automobilis buvo stipriai sudaužytas ir atrodė beviltiškai – treniruotės metu šokdamas nuo tramplino jis nuslydo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Dėl stipraus smūgio nuo variklio atitrūko greičių dėžė. 

„Situacija buvo beviltiška, su tuo automobiliu startuoti negalėjome, buvome praradę viltį. Visas savo lėšas išleidome startui ir pasiruošimui, tad liko vienintelis variantas – išsinuomoti automobilį. Atsitiktinai internete vienas žmogus paprašė duoti savo sąskaitos numerį. Abejojau ar verta, nesitikėjau, kad tai padės“, – pasakoja G. Notkus. 

Tačiau visa automobilininkų bendruomenė susivienijo ir, kai socialiniame tinkle buvo paskelbtas įrašas, kviečiantis prisidėti prie G. Notkaus komandos starto ralyje, jis sulaukė ne tik automobilių sporto gerbėjų, bet ir kolegų lenktynininkų dėmesio. Nemažą gerbėjų būrį turintis Benediktas Vanagas kvietė pagelbėti sudėtingoje situacijoje atsidūrusiam ekipažui, buvo ir tokių, kaip Ramūnas Čapkauskas, kurie siūlė savo automobilius. 


„Už surinktus pinigus pavyko išsinuomoti gana konkurencingą ir panašų į mūsų automobilį. Kiek turėjome laiko, jį patobulinome ir galėjome startuoti, – pasakoja lenktynininkas. – Esu be galo dėkingas visiems žmonėms, kurie prisidėjo. Mūsų bendruomenė draugiška, nėra intrigų, daug metų sportuojame kartu, pagelbėjame kolegoms, ištikus sudėtingoms situacijoms. Aš pats esu žmogus nekonfliktiškas, turbūt visi šie dalykai ir lėmė, kad kritiniu momentu sulaukėme pagalbos.“

Pažadas žmonai

Ši avarija – ne pirma G. Notkaus karjeroje, tačiau viena skausmingesnių. Lenktynininkas atskleidė, kad šįkart stipriai susitrenkė priekinę kūno dalį, o sėdėti net įprastame automobilyje jam sunku ir praėjus nemažai laiko po įvykio – gali būti lūžęs uodegikaulis. Ypač jautriai į tai reaguoja G. Notkaus žmona, kartu ir palaikanti vyrą varžybose, ir serganti už jį, ir pykstanti.

„Senokai jau mane prie sienos kala, kad baigčiau karjerą, tačiau žino, kad kitaip nebus, kad aš išprotėjęs dėl šio sporto, žino, už ko tekėjo, – juokiasi čempionas. – Net ir tada, kai krisdavome į dugną, būdavo nuosmukių, žinojau, kad turiu savo tikslą, ir norėjau pakilti, siekti jo. Kartais žmona mėgindavo atkalbėti, kad jau viskas, nieko nebebus, tačiau mane tai veikė priešingai. Bet prieš porą metų daviau žmonai pažadą – jei laimėsiu čempiono titulą, nebedalyvausiu varžybose. Dabar jau gailiuosi ir nežinau, kaip jai pasakyti, kad dar norėčiau padalyvauti.“

G. Notkus su žmona augina tris vaikus. Vyriausiasis 16 metu sūnus tėvo pėdomis nepasekė. „Matyt, per daug prisižiūrėjo, kaip sunku gyventi ir kiek streso patiria lenktynininko artimieji, – svarsto vyras. – Dažniau dukros prašo, kad jas pasiimčiau į ralį, kad leisčiau prie vairo pasėdėti, tik jos dar mažos – dvejų ir aštuonerių metų, todėl nežinia kuo išaugs.“

Savo patirtimi su pradedančiais sportininkais G. Notkus dalijasi Panevėžyje veikiančiame automobilių sporto klube, kurio prezidentu jis yra, todėl net baigęs karjerą tikina iš automobilių sporto nesitrauksiąs: „Tai jau įaugę į kraują“.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
LKL mačuose – skirtingi scenarijai
2019 04 20
LKL
„Juventus“ svečiuose be vargo pranoko „Nevėžį“, o „Dzūkija“ savo aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
 
Šiaulietės palaužė Latvijos čempiones
2019 04 21
Baltijos lyga
Praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.
„Palanga“ užvėrė „Stumbrui“ kelią į viršūnę
2019 04 20
A lyga
Į pirmą vietą A lygoje galėję sugrįžti „Stumbro“ futbolininkai svečiuose nusileido „Palangos “ ekipai. „Riteriai“ ir „Atlantas“ sužaidė be įvarčių.
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Lietuviai - vis dar be pergalių
2019 04 22
Akmenslydis
Pasaulio akmenslydžio pirmenybėse Norvegijoje mišri Lietuvos pora nusileido Norvegijos ir Škotijos komandoms.
Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves
2019 04 21
Ledo ritulys
Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.
Velykas nuspalvino medaliai ir rekordas
2019 04 21
Kalnų slidinėjimas
Andrejus Drukarovas Velykas pasitiko geros nuotaikos, bet neplanuoja užsisėdėti prie švenčių stalo – kitą savaitę vėl laukia varžybos.
Pergalė užtikrino išlikimą
2019 04 22
Žolės riedulys
"Gintros-Strektės-Universiteto“ komanda Europos moterų klubų „Iššūkio“ taurės turnyro pirmajame divizione rungsis dėl 5-osios vietos.
Maltoje - penki medaliai
2019 04 22
Kultūrizmas
Lietuvos kultūrizmo ir fitneso atletai „IFBB Diamond cup“ varžybose iškovojo du aukso ir tris sidabro medalius.
Jonavoje varžėsi beveik 80 atletų
2019 04 22
Kultūrizmas
IFBB tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre „Valio Profeel cup“ dalyvavo lietuviai, baltarusiai, estai ir lenkai.
 
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas