Neringa Jonavičienė 2018 m. lapkričio 6 d. 10:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Galvosūkis – kaip išsižadėti pažado žmonai

Lietuvos ralio čempionas G.Notkus: „Prieš porą metų daviau žmonai pažadą – jei laimėsiu čempiono titulą, nebedalyvausiu varžybose. Dabar jau gailiuosi.“

G.Notkus pirmąkart tapo Lietuvos ralio čempionu.
Renaldo Gabarto nuotr.
G.Notkus pirmąkart tapo Lietuvos ralio čempionu.
   
Druskininkuose finišavusio 2018 m. Lietuvos ralio čempionato absoliučios įskaitos nugalėtoju ir Lietuvos ralio karaliumi tapo panevėžietis Giedrius Notkus su šturmanu Daliumi Strižanu. 
 
„Emocijos – pačios geriausios, skraidome padebesiais. Tai ypatingas įvykis, gyvenimo siekis, link to sunkiai ėjome ilgus 12 metų, todėl pergalės skonis labai saldus“, – kiek atslūgus įtampai sako 39 metų lenktynininkas. 

Pradėjo nuo kartingų

Prisimindamas savo kelią iki iškovoto svarbiausio karjeros titulo, G. Notkus sako, kad lenktynėmis susidomėjo dar paauglystėje, kai, būdamas 15-os, sėdo į gokartą. Beveik šešerius metus lankęs kartingų būrelį Panevėžyje, ėmė dalyvauti žiemos šonaslydžio varžybose ant ledo, kalnų lenktynėse Kačerginėje. 

Nuo jaunystės domėjęsis technika, G. Notkus žemės ūkio mokykloje Panevėžyje įgijo mechaniko specialybę ir tęsė kartingų sporto karjerą mokykloje veikusiame būrelyje. Baigęs mokslus dirbo šaltkalviu mechaniku automobilių servise, kol įsisuko į automobilių verslą – gabeno ir pardavinėjo automobilius iš Vakarų Europos.

„2004 m. su kolega Gintautu Tarbonu nusprendėme, kad reikia bandyti pereiti į ralį ir nusipirkome automobilį „Opel Kadett“, – prisiminimais dalijasi jis. – Pradžia buvo labai mėgėjiška, dalyvavome varžybose Širvintose, Kaišiadoryse, Prienuose. Po poros metų supratome, kad jas išaugome, atsirado didesnių tikslų ir noro važiuoti Lietuvos ralio čempionate.“ 

Nors nebuvo sukaupęs didelio kapitalo, ralio aistros pagautas vyras nusipirko kitą automobilį – „Opel Astra“. Jį vairuodamas 2006 m. startavo Lietuvos ralio čempionate. Debiutas buvo sėkmingas – G. Notkus tapo S2000 klasės čempionu. Po porą metų spręstų techninių problemų, 2009 m. važiuodamas su šturmanu Dainiumi Alekna, čempiono titulą lenktynininkas susigrąžino.

Kartu su rezultatais atsirado rėmėjų, kurių dėka lenktynininkas galėjo tobulėti pats ir stiprinti techninę bazę. Jis prisimena, kad pirmaisiais karjeros metais su šturmanu „susimesdavo“ po 200 litų, įsipildavo benzino, patys vairuodami lenktynėms skirtą automobilį nuvykdavo į varžybas, patys automobilį remontuodavo. Tada varžybų biudžetas neviršydavo 500 litų. Šiuo metu vienų varžybų sąmata siekia 10 tūkst. eurų.

2011 m. įgyvendinęs svajonę startuoti automobiliu keturiais varomaisiais ratais, panevėžietis įsigijo „Subaru Impreza STi“: „Buvo labai smagi patirtis ir visai neblogai sekėsi porą metų, tačiau su šturmanu Daliumi Strižanu supratome, kad šis automobilis – šiek tiek silpnesnis, todėl 2012 m. pabaigoje nusprendėme įsigyti „Mitsubishi Lancer Evo IX“. Tuo laiku tai buvo labai greitas automobilis, o pradžia nebuvo itin lengva – patyrėme ir avarijų, ir kitų sunkumų. Vis dėlto tais metais mums jau pavyko laimėti etapą Druskininkų ralyje. Tada supratome, kad galime kovoti dėl prizinių vietų.“

Kritiniai momentai

Iki čempiono titulo G. Notkui labai nedaug pritrūko 2016 m., kai paskutiniame greičio ruože prarado lyderio poziciją. Praėjusiais metais patirta avarija sutrukdė surinkti užtektinai taškų, o šiais metais jis nuo pat pradžių demonstravo stabiliai gerus rezultatus. Nepaisant to, svajonės išsipildymas vėl buvo pakibęs ant plauko – iki paskutinio čempionato etapo likus visai nedaug laiko, G. Notkaus automobilis buvo stipriai sudaužytas ir atrodė beviltiškai – treniruotės metu šokdamas nuo tramplino jis nuslydo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Dėl stipraus smūgio nuo variklio atitrūko greičių dėžė. 

„Situacija buvo beviltiška, su tuo automobiliu startuoti negalėjome, buvome praradę viltį. Visas savo lėšas išleidome startui ir pasiruošimui, tad liko vienintelis variantas – išsinuomoti automobilį. Atsitiktinai internete vienas žmogus paprašė duoti savo sąskaitos numerį. Abejojau ar verta, nesitikėjau, kad tai padės“, – pasakoja G. Notkus. 

Tačiau visa automobilininkų bendruomenė susivienijo ir, kai socialiniame tinkle buvo paskelbtas įrašas, kviečiantis prisidėti prie G. Notkaus komandos starto ralyje, jis sulaukė ne tik automobilių sporto gerbėjų, bet ir kolegų lenktynininkų dėmesio. Nemažą gerbėjų būrį turintis Benediktas Vanagas kvietė pagelbėti sudėtingoje situacijoje atsidūrusiam ekipažui, buvo ir tokių, kaip Ramūnas Čapkauskas, kurie siūlė savo automobilius. 


„Už surinktus pinigus pavyko išsinuomoti gana konkurencingą ir panašų į mūsų automobilį. Kiek turėjome laiko, jį patobulinome ir galėjome startuoti, – pasakoja lenktynininkas. – Esu be galo dėkingas visiems žmonėms, kurie prisidėjo. Mūsų bendruomenė draugiška, nėra intrigų, daug metų sportuojame kartu, pagelbėjame kolegoms, ištikus sudėtingoms situacijoms. Aš pats esu žmogus nekonfliktiškas, turbūt visi šie dalykai ir lėmė, kad kritiniu momentu sulaukėme pagalbos.“

Pažadas žmonai

Ši avarija – ne pirma G. Notkaus karjeroje, tačiau viena skausmingesnių. Lenktynininkas atskleidė, kad šįkart stipriai susitrenkė priekinę kūno dalį, o sėdėti net įprastame automobilyje jam sunku ir praėjus nemažai laiko po įvykio – gali būti lūžęs uodegikaulis. Ypač jautriai į tai reaguoja G. Notkaus žmona, kartu ir palaikanti vyrą varžybose, ir serganti už jį, ir pykstanti.

„Senokai jau mane prie sienos kala, kad baigčiau karjerą, tačiau žino, kad kitaip nebus, kad aš išprotėjęs dėl šio sporto, žino, už ko tekėjo, – juokiasi čempionas. – Net ir tada, kai krisdavome į dugną, būdavo nuosmukių, žinojau, kad turiu savo tikslą, ir norėjau pakilti, siekti jo. Kartais žmona mėgindavo atkalbėti, kad jau viskas, nieko nebebus, tačiau mane tai veikė priešingai. Bet prieš porą metų daviau žmonai pažadą – jei laimėsiu čempiono titulą, nebedalyvausiu varžybose. Dabar jau gailiuosi ir nežinau, kaip jai pasakyti, kad dar norėčiau padalyvauti.“

G. Notkus su žmona augina tris vaikus. Vyriausiasis 16 metu sūnus tėvo pėdomis nepasekė. „Matyt, per daug prisižiūrėjo, kaip sunku gyventi ir kiek streso patiria lenktynininko artimieji, – svarsto vyras. – Dažniau dukros prašo, kad jas pasiimčiau į ralį, kad leisčiau prie vairo pasėdėti, tik jos dar mažos – dvejų ir aštuonerių metų, todėl nežinia kuo išaugs.“

Savo patirtimi su pradedančiais sportininkais G. Notkus dalijasi Panevėžyje veikiančiame automobilių sporto klube, kurio prezidentu jis yra, todėl net baigęs karjerą tikina iš automobilių sporto nesitrauksiąs: „Tai jau įaugę į kraują“.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Graikai parklupdė Lietuvos komandas
2018 11 13
FIBA Čempionų lyga
FIBA čempionų lygos nugalėtojo titulą ginantis Atėnų AEK namie palaužė „Lietkabelį“, o "Neptūnas“ Klaipėdoje neatsilaikė prieš Patrų „Promitheas“.
„Rytas“ sustojo prieš pat finišą
2018 11 13
Europos taurė
Banguotai rungtyniaujantys Vilniaus „Ryto“ krepšininkai ir namie neatsilaikė prieš Kazanės „Uniks“ ir patyrė jau ketvirtą nesėkmę Europos taurės turnyre.
"Rytas" ruošiasi itin svarbiam mūšiui
2018 11 13
Europos taurė
Optimalią sportinę formą pasiekęs Arnas Butkevičius: "Negalime leisti varžovams pajausti žaidimo".
 
„Sūduvai“ – Kroatijos žvaigždės sveikinimai
2018 11 13
Sveikinimas
Po Andro Švrljugos šokio Lietuvos čempionus pasveikino ir Kroatijos muzikos žvaigždė Joško Čagaljis-Jole.
Prieš stovyklą – geros žinios iš medikų
2018 11 13
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinė antradienį Vilniuje pradėjo paskutinę stovyklą šiais metais ir ruošis dvejoms UEFA Tautų lygos rungtynėms.
LFF atsisako vaikų licencijavimo mokesčio
2018 11 13
Vaikų futbolas
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje priimti sprendimai dėl mokesčių, taikomų futbolą žaidžiantiems vaikams.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
M.Vasiliauskas skynė pergales Izraelyje
2018 11 12
Turnyras
Balžeko teniso akademijos auklėtinis iniciatyvą į savo rankas perėmė po pralaimėto pirmojo seto ir pralaimėtų dviejų geimų antrojo pradžioje.
Turnras prasidėjo atkakliomis kovomis
2018 11 12
Turnyras
SEB arenos 10-mečio taurės teniso turnyre net 68 žaidėjai stojo į kovą pirmame etape, kuriame netrūko atkaklių ir intriguojančių kovų.
Vilniuje kausis garsiausi kovotojai
2018 11 13
Kovos menai
Devynios priežastys, dėl kurių būtina pamatyti "HERO'S KOK" turnyrą artėjantį savaitgalį.
Iki medalio pristigo tikslaus smūgio
2018 11 11
Lietuvos sportininkė Klaudija Tvaronavičiūtė Europos jaunimo tekvondo čempionate laimėjo pirmas tris akistatas, bet suklupo lemiamoje kovoje.
"Reikės surasti silpnas varžovo vietas"
2018 11 09
Bušido
Ambicingas kovotojas kaunietis Mindaugas Narauskas su nekantrumu laukau lapkričio 17 dieną vyksiančios dvikovos su lenku Tomaszu Zamyslowskiu.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Juokėsi tas, kas juokėsi paskutinis
2018 11 11
Baltijos lyga
Baltijos rankinio lygoje Klaipėdos"Dragūnas" 29:25 nugalėjo Ukrainos Zaporožės ZTR komandą.
Antras ratas prasidėjo garliaviškių pergale
2018 11 10
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje „Cascada–HC Garliava SM“ ekipa namuose 35:28 pranoko Vilniaus „Eglę–SM Taurą“.
Vilniečiai ir šiauliečiai įtikinamai laimėjo
2018 11 10
LRL
Lietuvos rankinio čempionate Šiaulių „SM-Dubysa“ svečiuose 42:31 nugalėjo"Uteną", o "Vilnius" namuose 31:25 įveikė Panevėžio „KKSC-RSSG Grifą“.
 
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Lietuvis krito aštuntfinalyje
2018 11 07
Tenisas
Tenisininkas Julius Tverijonas Estijoje vykstančio „III Paf Open“ turnyro vienetų varžybų aštuntfinalyje 4:6.2:6 nusileido rusui Jevgenijui Tiurnevui.
Apdovanojimuose - ir lietuviškos pavardės
2018 11 06
Apdovanojimai
CEV ceremonijoje Budapešte apdovanojo geriausius sezono tinklininkus, trenerius, komandas ir asmenis, nusipelniusius tinkliniui.
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
B. Vanago automobiliui - 330 numeris
2018 11 08
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas teigia, jog startinis numeris svarbus pirmąją Dakaro lenktynių dieną, kadangi nurodo starto eiliškumą.
 
„Energija“ šventė pergalę Vilniuje
2018 11 13
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato lyderė Elektrėnų „Energija“ nugalėjo Vilniaus „Geležinio vilko“ ekipą.
Akmenslydininkai iškovojo trečią pergalę
2018 11 13
Akmenslydis
Lietuvos akmenslydininkai Suomijoje vykstančiame pasaulio čempionate įveikė lenkus.
Lietuvos akmenslydininkus pranoko latviai
2018 11 13
Akmenslydis
Lietuvos akmenslydininkai pasaulio čempionate pralaimėjo latviams.
Vandensvydžio turnyre – trečioji vieta
2018 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Čekijoje vykusiame tarptautiniame jaunių (iki 17 metų) vandensvydžio turnyre „Inter Cup“ Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą.
Kovos menus pasitelkė kovai su smurtu
2018 11 12
Kovos menai
Startavo projektas "Rytų kovos menai kovoje su smurtu”, kurio dalyviai supažindinami su kovos menų praktika ir teorija.
Lietuvos šokėjams - 19 porų medalių
2018 11 12
Šokiai
Tarptautinėse varžybose Lenkijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje lietuviai iškovojo kone dvi dešimtis medalių.
 
Mokytojų rinkimuose – moterų triumfas
2018 11 13
Mokykla
„Vaikai sportuoja ir vystosi tik jūsų dėka. Gal jie olimpiečiais ir netaps, bet bus sveikesni, judresni", - rinkimų lauretėms kalbėjo D.Gudzinevičiūtė.
Vicemero laisvalaikis – su svarsčiu rankose
2018 11 13
Žvilgsnis
Triskart Europos svarsčių kilnojimo senjorų čempionas Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas šios sporto šakos virusą perduoda ir jaunimui.
Panevėžys suvienodino sportininkų premijas
2018 11 13
Premija
Panevėžio miesto savivaldybė suvienodino savo skiriamas premijas už laimėjimus neįgaliųjų sporte su laimėjimais standartiniame sporte.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas