Neringa Jonavičienė 2018 m. lapkričio 5 d. 10:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiūrovų gausos neatlaikė salės durys

Per keletą metų mokinių sukurtas krepšinio projektas išsivystė iki viso regiono gimnazistus vienijančios „Juventus“ lygos.

„Juventus“ lyga.
Dominyko Repečkos nuotr.
„Juventus“ lyga.
   
Spalio viduryje startavo septintasis „Juventus“ krepšinio lygos sezonas. Jame varžosi 30 komandų.

Prisimindamas pirmuosius projekto metus „Juventus“ krepšinio lygos (JKL) įkūrėjas ir prezidentas Paulius Čyvas pasakojo, kad mokydamasis Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje aktyviai dalyvavo organizuojant jaunimo renginius ir veiklas, lankė dainavimo užsiėmimus ir, nors aktyviai nesportavo, tačiau po pamokų su draugais užsukdavo į mokyklos sporto salę pamėtyti kamuolį į krepšį. „Pradėjo darytis nuobodu – tie patys veidai, tas pats žaidimas, norėjosi pritraukti naujų žmonių, – prisiminė jis. – Buvome prisižiūrėję NBA, LKL, nusprendėme kažką panašaus suorganizuoti mūsų mokykloje. Tuo metu augo socialinių tinklų populiarumas, supratome, kad galime juos išnaudoti jaunimo telkimui, projekto viešinimui ir viską padaryti nemokamai, be tinklapių ar brangių platformų.“ 
 
Pirmaisiais metais projektas buvo pavadintas AŠGKL (A. Šapokos gimnazijos krepšinio lyga), jame dalyvavo 12 komandų nuo pirmos iki ketvirtos gimnazijos klasių. Moksleivių aktyvumas buvo didžiulis – kiekviena klasė į varžybas delegavo savo komandą, o jas palaikydavo aistringi sirgaliai, auklėję ir varžovus, ir teisėjus. Susidomėjimas augo, klasės krepšininkų ateidavo palaikyti merginos nešinos plakatais ir kita pasigaminta atributika. Jau pirmaisiais metais projektas tiksliai atkartojo profesionalių lygų formatą: buvo ne tik sukurti nuostatai, tvarkaraščiai, vedama statistika, bet ir suorganizuotas pats masiškiausias gimnazijos sporto salėje kada nors vykęs renginys – „Visos žvaigždės“, kurio metu išlūžo dalyvių nesutalpinusios salės durys. 
 
Po puikiai pasisekusio pirmojo sezono buvo nuspręsta projektą tęsti, o sulaukus pageidavimo iš kitų miesto gimnazistų – plėsti dalyvių skaičių. Lygą globoti ėmė krepšinio klubas „Juventus“ ir ji buvo pavadinta „Juventus“ krepšinio lyga. Profesionalūs krepšininkai dalyvauja jaunimo lygos renginiuose, burtų traukimo ceremonijose.
 
Varžyboms išsiplėtus visose Utenos miesto gimnazijose pagrindiniai renginiai vyko Utenos DSC arenoje, buvo sukurta internetinė svetainė, kurioje skelbiami rungtynių tvarkaraščiai, rezultatai, komandų sudėtys ir naujienos.
 
Dar po metų – 2014-2015 m. sezono starte JKL išplito į Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Anykščių rajonus ir Visagino miestą, vėliau prisijungė Ukmergė, Kupiškis, Rokiškis, Švenčionys, šiuo metu projektas jau vienija per 400 žaidėjų, atstovaujančių 9 rajonų komandoms. Ekipos suskirstomos į divizionus, pirmojo etapo rungtynės vyksta mokyklose, kurių komandos vieno rato principu žaidžia tarpusavyje. Antrojo etapo metu rungtynės vyksta rajone, dviem ratais – vienos namuose, kitos – išvykoje, laimėjusios komandos iškovoja teisę žaisti JKL trečiame etape, kuriame vyksta rungtynės tarp rajonų mokyklų ekipų. Po šio etapo turnyrinėje lentelėje išsidėsčiusios komandos sužaidžia atkrintamąsia rungtynes, o nugalėtojus išsiaiškina pusfinalių ir finalų rungtynėse.
 
Į pusfinalius nepatekusios komandos varžosi Mažosios taurės turnyre, kuris vyksta kartu su finalinio ketverto rungtynėmis. 

Lygiagrečiai su vaikinų turnyru 2016 m. buvo pradėtas rengti ir merginų lygos turnyras „Merginų taurė“, kuriame dalyvauja komandos iš Utenos, Anykščių, Molėtų. 
 

 
P. Čyvas akcentavo, kad nuo pat jo įkūrimo į projektą įsitraukė ne tik sportuojantys ar organizacinių gebėjimų nestokojantys mokiniai, tačiau tie, kurie domėjosi grafiniu dizainu ar fotografija – gimnazistai viską kūrė savo jėgomis. Varžyboms teisėjaudavo taip pat mokiniai, o komandų treneriais tapo mokytojai. Vieno jų garbei net buvo pavadinta komanda „Antano ūsai“ – šiai komandai vadovavo ūsus nešiojęs A. Šapokos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Antanas Matulis. Kai kurie pavadinimai yra paveldimi iš kartos į kartą, kiti – keičiasi, keičiantis žaidėjams. 
 
„Šio projekto tikslas nėra auginti profesionalius krepšininkus, tie, kurie savo ateitį sieja su krepšiniu, važiuoja į šalies krepšinio mokyklas. Mes siekiame telkti jaunus žmones, palaikyti jų užimtumą, skatinti saviraišką ir iniciatyvumą, – aiškino P. Čyvas. – Tarkime, aš gal ir nelabai moku žaisti krepšinį, tačiau turiu kitų talentų – JKL yra puiki galimybė juos atskleisti. Todėl kasmet kviečiame prie mūsų prisijungti savanorius“.
 
Baigęs gimnaziją P. Čyvas studijavo sporto vadybą Anglijoje, bet, kaip pats juokėsi, viena koja buvo užsienyje, kita – Utenoje. JKL buvo viena iš pagrindinių priežasčių neleidusių jam atitrūkti nuo Lietuvos ir po studijų sugrąžinusių į gimtąjį miestą. „Išvažiuodamas buvau ramus, nes čia liko iniciatyvaus jaunimo, turėjau daug rankų, kurioms galėjau perduoti savo darbus. Ir dabar turime šaunią komandą, besidalinančią atsakomybėmis, darbais ir veiklos sritimis“, – komandinio darbo svarbą pabrėžė jis.
 
„Visos žvaigždės“ – kone labiausiai laukiamas lygos renginys, kuriame vyksta snaiperių, įgūdžių, „dėjimo į krepšį“ konkursai, rungtynės tarp JKL rinktinės ir „Juventus“ komandos žaidėjų, o šventinėje programoje koncertuoja jaunimo muzikos „perliukai“, kurių pasirodymus apipavidalina šviesų instaliacija. Pernai žiūrovus linksmino atlikėja Beatrich, užpernai – Monikue. Kasmet renginys sutraukia pilną areną žiūrovų, jame, nešini prizais, apsilanko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos krepšinio federacijos, savivaldybių atstovai, lygos rėmėjai ir globėjai.
 
„Smagu, kad šią iniciatyvą ir projektą palaiko ne tik mokyklų bendruomenės, bet ir verslininkai, savivaldybės. Rėmėjų dėka galime ne tik vystyti projektą, organizuoti masinius renginius, aprūpinti komandas, bet ir skatinti savanorius“, – pasakojo P. Čyvas. JKL visus joje dalyvaujančių komandų žaidėjus aprūpina aprangomis, apmoka organizacines išlaidas, nugalėtojus apdovanoja prizais, kelionėmis – lygos čempionai jau lankėsi Vengrijoje, Vokietijoje, Kroatijoje. Nuo praėjusių metų stipriausiųjų komandų mokyklos apdovanojamos sporto inventoriumi, o savanoriams organizuojamos išvykos į Kauno „Žalgirio“, Karaliaus Mindaugo taurės rungtynes ir kitos kelionės. Savanoriai skatinami ir tik jiems skirtomis šventėmis, kalėdiniais vakarėliais, be to – savanoriaudami jie įgyja anksčiau neturėtų įgūdžių, nes mokosi vienas iš kito ir dalinasi žiniomis.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Kibirkštis iš Estijos grįš be pergalės
2019 01 21
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda „MultiGyn“ jungtiniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate 73:75 nusileido Talino „Ulikool“ komandai.
KMT - neregėto dydžio ekranas
2019 01 21
Karaliaus Mindaugo taurė
„Kidy Tour“ tapo generaliniu Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rėmėju, renginyje – neregėto dydžio kubas.
EYBL ture - be pralaimėjimų
2019 01 21
Moterų krepšinis
EYBL ture Lietuvės iškovojo visas penkias pergales ir sustiprino savo pozicijas turnyro lentelėje.
 
Laimėjo trečias kontrolines rungtynes
2019 01 21
Pasiruošimas
2019-ųjų sezonui besirengianti Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ per trečiąsias kontrolines rungtynes įveikė Rygos „Metta/LU“ 3:1 (2:0).
E. Vaitkūnas žais „Kauno Žalgiryje“
2019 01 21
Sugrįžimas
30-metis Egidijus Vaitkūnas Lietuvoje vėl rungtyniaus po metų, praleistų Baltarusijos aukščiausios lygos klube „Minsk“.
Rinktinė pasirengusi debiutui Europoje
2019 01 21
Salės futbolas
Jonavoje debiutinės Lietuvos U-19 futsal vaikinų rinktinės laukia pirmosios Europos čempionato preliminarios atrankos turnyro rungtynės su Graikija.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Lietuvė triumfavo turnyre Serbijoje
2019 01 21
Boksas
Serbijoje pasibaigusiame aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo lietuvė Gabrielė Diekontaitė.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
B.Bardauskas intensyviai rengiasi skrydžiui
2019 01 21
Dakaras
Limos ligoninėje vis dar besigydantį motociklininką Balį Bardauską į oro uostą lydės du medikai.
Iš Dakaro - į Uteną
2019 01 21
Ralis
Vaidotas Žala bei šturmanas Andris Malnieks dalyvaus sausio 25-26 dienomis vyksiančiame "Winter Rally" Utenos ir Molėtų apylinkėse.
 
Greičiausi – jaunieji kalnų slidininkai
2019 01 21
Kalnų slidinėjimas
Lietuvos kalnų slidinėjimo slalomo rungties čempionato dalyviai Anykščiuose lenktyniavo ir slidėmis, ir snieglentėmis.
Lietuviai liko tarp autsaiderių
2019 01 21
Slidinėjimas
Pasaulio jaunių slidinėjimo čempionate lietuviai užėmė vietas paskutiniuose dešimtukuose.
Į vartus - tėvo pėdomis
2019 01 21
Interviu
Vilniaus "Hockey Punks" vartų sargas Simas Baltrūnas pasakojo, kad šioje pozicijoje žaidęs jo tėvas atkalbinėjo sūnų rinktis vartininko duoną.
Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų
2019 01 21
Ledo jachtos
Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.
Lietuvėms - sidabras ir bronza
2019 01 21
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotojos iš varžybų Estijoje grįžo su medaliais.
Apdovanoti IFBB 2018 m. geriausieji
2019 01 21
Apdovanojimai
Sausio 20 d. Marijampolėje vyko geriausių 2018 m. Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos sportininkų, trenerių ir komandų apdovanojimai.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas