Neringa Jonavičienė 2018 m. lapkričio 5 d. 10:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiūrovų gausos neatlaikė salės durys

Per keletą metų mokinių sukurtas krepšinio projektas išsivystė iki viso regiono gimnazistus vienijančios „Juventus“ lygos.

„Juventus“ lyga.
Dominyko Repečkos nuotr.
„Juventus“ lyga.
   
Spalio viduryje startavo septintasis „Juventus“ krepšinio lygos sezonas. Jame varžosi 30 komandų.

Prisimindamas pirmuosius projekto metus „Juventus“ krepšinio lygos (JKL) įkūrėjas ir prezidentas Paulius Čyvas pasakojo, kad mokydamasis Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje aktyviai dalyvavo organizuojant jaunimo renginius ir veiklas, lankė dainavimo užsiėmimus ir, nors aktyviai nesportavo, tačiau po pamokų su draugais užsukdavo į mokyklos sporto salę pamėtyti kamuolį į krepšį. „Pradėjo darytis nuobodu – tie patys veidai, tas pats žaidimas, norėjosi pritraukti naujų žmonių, – prisiminė jis. – Buvome prisižiūrėję NBA, LKL, nusprendėme kažką panašaus suorganizuoti mūsų mokykloje. Tuo metu augo socialinių tinklų populiarumas, supratome, kad galime juos išnaudoti jaunimo telkimui, projekto viešinimui ir viską padaryti nemokamai, be tinklapių ar brangių platformų.“ 
 
Pirmaisiais metais projektas buvo pavadintas AŠGKL (A. Šapokos gimnazijos krepšinio lyga), jame dalyvavo 12 komandų nuo pirmos iki ketvirtos gimnazijos klasių. Moksleivių aktyvumas buvo didžiulis – kiekviena klasė į varžybas delegavo savo komandą, o jas palaikydavo aistringi sirgaliai, auklėję ir varžovus, ir teisėjus. Susidomėjimas augo, klasės krepšininkų ateidavo palaikyti merginos nešinos plakatais ir kita pasigaminta atributika. Jau pirmaisiais metais projektas tiksliai atkartojo profesionalių lygų formatą: buvo ne tik sukurti nuostatai, tvarkaraščiai, vedama statistika, bet ir suorganizuotas pats masiškiausias gimnazijos sporto salėje kada nors vykęs renginys – „Visos žvaigždės“, kurio metu išlūžo dalyvių nesutalpinusios salės durys. 
 
Po puikiai pasisekusio pirmojo sezono buvo nuspręsta projektą tęsti, o sulaukus pageidavimo iš kitų miesto gimnazistų – plėsti dalyvių skaičių. Lygą globoti ėmė krepšinio klubas „Juventus“ ir ji buvo pavadinta „Juventus“ krepšinio lyga. Profesionalūs krepšininkai dalyvauja jaunimo lygos renginiuose, burtų traukimo ceremonijose.
 
Varžyboms išsiplėtus visose Utenos miesto gimnazijose pagrindiniai renginiai vyko Utenos DSC arenoje, buvo sukurta internetinė svetainė, kurioje skelbiami rungtynių tvarkaraščiai, rezultatai, komandų sudėtys ir naujienos.
 
Dar po metų – 2014-2015 m. sezono starte JKL išplito į Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Anykščių rajonus ir Visagino miestą, vėliau prisijungė Ukmergė, Kupiškis, Rokiškis, Švenčionys, šiuo metu projektas jau vienija per 400 žaidėjų, atstovaujančių 9 rajonų komandoms. Ekipos suskirstomos į divizionus, pirmojo etapo rungtynės vyksta mokyklose, kurių komandos vieno rato principu žaidžia tarpusavyje. Antrojo etapo metu rungtynės vyksta rajone, dviem ratais – vienos namuose, kitos – išvykoje, laimėjusios komandos iškovoja teisę žaisti JKL trečiame etape, kuriame vyksta rungtynės tarp rajonų mokyklų ekipų. Po šio etapo turnyrinėje lentelėje išsidėsčiusios komandos sužaidžia atkrintamąsia rungtynes, o nugalėtojus išsiaiškina pusfinalių ir finalų rungtynėse.
 
Į pusfinalius nepatekusios komandos varžosi Mažosios taurės turnyre, kuris vyksta kartu su finalinio ketverto rungtynėmis. 

Lygiagrečiai su vaikinų turnyru 2016 m. buvo pradėtas rengti ir merginų lygos turnyras „Merginų taurė“, kuriame dalyvauja komandos iš Utenos, Anykščių, Molėtų. 
 

 
P. Čyvas akcentavo, kad nuo pat jo įkūrimo į projektą įsitraukė ne tik sportuojantys ar organizacinių gebėjimų nestokojantys mokiniai, tačiau tie, kurie domėjosi grafiniu dizainu ar fotografija – gimnazistai viską kūrė savo jėgomis. Varžyboms teisėjaudavo taip pat mokiniai, o komandų treneriais tapo mokytojai. Vieno jų garbei net buvo pavadinta komanda „Antano ūsai“ – šiai komandai vadovavo ūsus nešiojęs A. Šapokos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Antanas Matulis. Kai kurie pavadinimai yra paveldimi iš kartos į kartą, kiti – keičiasi, keičiantis žaidėjams. 
 
„Šio projekto tikslas nėra auginti profesionalius krepšininkus, tie, kurie savo ateitį sieja su krepšiniu, važiuoja į šalies krepšinio mokyklas. Mes siekiame telkti jaunus žmones, palaikyti jų užimtumą, skatinti saviraišką ir iniciatyvumą, – aiškino P. Čyvas. – Tarkime, aš gal ir nelabai moku žaisti krepšinį, tačiau turiu kitų talentų – JKL yra puiki galimybė juos atskleisti. Todėl kasmet kviečiame prie mūsų prisijungti savanorius“.
 
Baigęs gimnaziją P. Čyvas studijavo sporto vadybą Anglijoje, bet, kaip pats juokėsi, viena koja buvo užsienyje, kita – Utenoje. JKL buvo viena iš pagrindinių priežasčių neleidusių jam atitrūkti nuo Lietuvos ir po studijų sugrąžinusių į gimtąjį miestą. „Išvažiuodamas buvau ramus, nes čia liko iniciatyvaus jaunimo, turėjau daug rankų, kurioms galėjau perduoti savo darbus. Ir dabar turime šaunią komandą, besidalinančią atsakomybėmis, darbais ir veiklos sritimis“, – komandinio darbo svarbą pabrėžė jis.
 
„Visos žvaigždės“ – kone labiausiai laukiamas lygos renginys, kuriame vyksta snaiperių, įgūdžių, „dėjimo į krepšį“ konkursai, rungtynės tarp JKL rinktinės ir „Juventus“ komandos žaidėjų, o šventinėje programoje koncertuoja jaunimo muzikos „perliukai“, kurių pasirodymus apipavidalina šviesų instaliacija. Pernai žiūrovus linksmino atlikėja Beatrich, užpernai – Monikue. Kasmet renginys sutraukia pilną areną žiūrovų, jame, nešini prizais, apsilanko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos krepšinio federacijos, savivaldybių atstovai, lygos rėmėjai ir globėjai.
 
„Smagu, kad šią iniciatyvą ir projektą palaiko ne tik mokyklų bendruomenės, bet ir verslininkai, savivaldybės. Rėmėjų dėka galime ne tik vystyti projektą, organizuoti masinius renginius, aprūpinti komandas, bet ir skatinti savanorius“, – pasakojo P. Čyvas. JKL visus joje dalyvaujančių komandų žaidėjus aprūpina aprangomis, apmoka organizacines išlaidas, nugalėtojus apdovanoja prizais, kelionėmis – lygos čempionai jau lankėsi Vengrijoje, Vokietijoje, Kroatijoje. Nuo praėjusių metų stipriausiųjų komandų mokyklos apdovanojamos sporto inventoriumi, o savanoriams organizuojamos išvykos į Kauno „Žalgirio“, Karaliaus Mindaugo taurės rungtynes ir kitos kelionės. Savanoriai skatinami ir tik jiems skirtomis šventėmis, kalėdiniais vakarėliais, be to – savanoriaudami jie įgyja anksčiau neturėtų įgūdžių, nes mokosi vienas iš kito ir dalinasi žiniomis.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Graikai parklupdė Lietuvos komandas
2018 11 13
FIBA Čempionų lyga
FIBA čempionų lygos nugalėtojo titulą ginantis Atėnų AEK namie palaužė „Lietkabelį“, o "Neptūnas“ Klaipėdoje neatsilaikė prieš Patrų „Promitheas“.
„Rytas“ sustojo prieš pat finišą
2018 11 13
Europos taurė
Banguotai rungtyniaujantys Vilniaus „Ryto“ krepšininkai ir namie neatsilaikė prieš Kazanės „Uniks“ ir patyrė jau ketvirtą nesėkmę Europos taurės turnyre.
"Rytas" ruošiasi itin svarbiam mūšiui
2018 11 13
Europos taurė
Optimalią sportinę formą pasiekęs Arnas Butkevičius: "Negalime leisti varžovams pajausti žaidimo".
 
„Sūduvai“ – Kroatijos žvaigždės sveikinimai
2018 11 13
Sveikinimas
Po Andro Švrljugos šokio Lietuvos čempionus pasveikino ir Kroatijos muzikos žvaigždė Joško Čagaljis-Jole.
Prieš stovyklą – geros žinios iš medikų
2018 11 13
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinė antradienį Vilniuje pradėjo paskutinę stovyklą šiais metais ir ruošis dvejoms UEFA Tautų lygos rungtynėms.
LFF atsisako vaikų licencijavimo mokesčio
2018 11 13
Vaikų futbolas
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdyje priimti sprendimai dėl mokesčių, taikomų futbolą žaidžiantiems vaikams.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
M.Vasiliauskas skynė pergales Izraelyje
2018 11 12
Turnyras
Balžeko teniso akademijos auklėtinis iniciatyvą į savo rankas perėmė po pralaimėto pirmojo seto ir pralaimėtų dviejų geimų antrojo pradžioje.
Turnras prasidėjo atkakliomis kovomis
2018 11 12
Turnyras
SEB arenos 10-mečio taurės teniso turnyre net 68 žaidėjai stojo į kovą pirmame etape, kuriame netrūko atkaklių ir intriguojančių kovų.
Vilniuje kausis garsiausi kovotojai
2018 11 13
Kovos menai
Devynios priežastys, dėl kurių būtina pamatyti "HERO'S KOK" turnyrą artėjantį savaitgalį.
Iki medalio pristigo tikslaus smūgio
2018 11 11
Lietuvos sportininkė Klaudija Tvaronavičiūtė Europos jaunimo tekvondo čempionate laimėjo pirmas tris akistatas, bet suklupo lemiamoje kovoje.
"Reikės surasti silpnas varžovo vietas"
2018 11 09
Bušido
Ambicingas kovotojas kaunietis Mindaugas Narauskas su nekantrumu laukau lapkričio 17 dieną vyksiančios dvikovos su lenku Tomaszu Zamyslowskiu.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Juokėsi tas, kas juokėsi paskutinis
2018 11 11
Baltijos lyga
Baltijos rankinio lygoje Klaipėdos"Dragūnas" 29:25 nugalėjo Ukrainos Zaporožės ZTR komandą.
Antras ratas prasidėjo garliaviškių pergale
2018 11 10
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje „Cascada–HC Garliava SM“ ekipa namuose 35:28 pranoko Vilniaus „Eglę–SM Taurą“.
Vilniečiai ir šiauliečiai įtikinamai laimėjo
2018 11 10
LRL
Lietuvos rankinio čempionate Šiaulių „SM-Dubysa“ svečiuose 42:31 nugalėjo"Uteną", o "Vilnius" namuose 31:25 įveikė Panevėžio „KKSC-RSSG Grifą“.
 
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Lietuvis krito aštuntfinalyje
2018 11 07
Tenisas
Tenisininkas Julius Tverijonas Estijoje vykstančio „III Paf Open“ turnyro vienetų varžybų aštuntfinalyje 4:6.2:6 nusileido rusui Jevgenijui Tiurnevui.
Apdovanojimuose - ir lietuviškos pavardės
2018 11 06
Apdovanojimai
CEV ceremonijoje Budapešte apdovanojo geriausius sezono tinklininkus, trenerius, komandas ir asmenis, nusipelniusius tinkliniui.
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
B. Vanago automobiliui - 330 numeris
2018 11 08
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas teigia, jog startinis numeris svarbus pirmąją Dakaro lenktynių dieną, kadangi nurodo starto eiliškumą.
 
„Energija“ šventė pergalę Vilniuje
2018 11 13
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato lyderė Elektrėnų „Energija“ nugalėjo Vilniaus „Geležinio vilko“ ekipą.
Akmenslydininkai iškovojo trečią pergalę
2018 11 13
Akmenslydis
Lietuvos akmenslydininkai Suomijoje vykstančiame pasaulio čempionate įveikė lenkus.
Lietuvos akmenslydininkus pranoko latviai
2018 11 13
Akmenslydis
Lietuvos akmenslydininkai pasaulio čempionate pralaimėjo latviams.
Vandensvydžio turnyre – trečioji vieta
2018 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Čekijoje vykusiame tarptautiniame jaunių (iki 17 metų) vandensvydžio turnyre „Inter Cup“ Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą.
Kovos menus pasitelkė kovai su smurtu
2018 11 12
Kovos menai
Startavo projektas "Rytų kovos menai kovoje su smurtu”, kurio dalyviai supažindinami su kovos menų praktika ir teorija.
Lietuvos šokėjams - 19 porų medalių
2018 11 12
Šokiai
Tarptautinėse varžybose Lenkijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje lietuviai iškovojo kone dvi dešimtis medalių.
 
Mokytojų rinkimuose – moterų triumfas
2018 11 13
Mokykla
„Vaikai sportuoja ir vystosi tik jūsų dėka. Gal jie olimpiečiais ir netaps, bet bus sveikesni, judresni", - rinkimų lauretėms kalbėjo D.Gudzinevičiūtė.
Vicemero laisvalaikis – su svarsčiu rankose
2018 11 13
Žvilgsnis
Triskart Europos svarsčių kilnojimo senjorų čempionas Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas šios sporto šakos virusą perduoda ir jaunimui.
Panevėžys suvienodino sportininkų premijas
2018 11 13
Premija
Panevėžio miesto savivaldybė suvienodino savo skiriamas premijas už laimėjimus neįgaliųjų sporte su laimėjimais standartiniame sporte.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas