Neringa Jonavičienė 2018 m. lapkričio 5 d. 10:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žiūrovų gausos neatlaikė salės durys

Per keletą metų mokinių sukurtas krepšinio projektas išsivystė iki viso regiono gimnazistus vienijančios „Juventus“ lygos.

„Juventus“ lyga.
Dominyko Repečkos nuotr.
„Juventus“ lyga.
   
Spalio viduryje startavo septintasis „Juventus“ krepšinio lygos sezonas. Jame varžosi 30 komandų.

Prisimindamas pirmuosius projekto metus „Juventus“ krepšinio lygos (JKL) įkūrėjas ir prezidentas Paulius Čyvas pasakojo, kad mokydamasis Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje aktyviai dalyvavo organizuojant jaunimo renginius ir veiklas, lankė dainavimo užsiėmimus ir, nors aktyviai nesportavo, tačiau po pamokų su draugais užsukdavo į mokyklos sporto salę pamėtyti kamuolį į krepšį. „Pradėjo darytis nuobodu – tie patys veidai, tas pats žaidimas, norėjosi pritraukti naujų žmonių, – prisiminė jis. – Buvome prisižiūrėję NBA, LKL, nusprendėme kažką panašaus suorganizuoti mūsų mokykloje. Tuo metu augo socialinių tinklų populiarumas, supratome, kad galime juos išnaudoti jaunimo telkimui, projekto viešinimui ir viską padaryti nemokamai, be tinklapių ar brangių platformų.“ 
 
Pirmaisiais metais projektas buvo pavadintas AŠGKL (A. Šapokos gimnazijos krepšinio lyga), jame dalyvavo 12 komandų nuo pirmos iki ketvirtos gimnazijos klasių. Moksleivių aktyvumas buvo didžiulis – kiekviena klasė į varžybas delegavo savo komandą, o jas palaikydavo aistringi sirgaliai, auklėję ir varžovus, ir teisėjus. Susidomėjimas augo, klasės krepšininkų ateidavo palaikyti merginos nešinos plakatais ir kita pasigaminta atributika. Jau pirmaisiais metais projektas tiksliai atkartojo profesionalių lygų formatą: buvo ne tik sukurti nuostatai, tvarkaraščiai, vedama statistika, bet ir suorganizuotas pats masiškiausias gimnazijos sporto salėje kada nors vykęs renginys – „Visos žvaigždės“, kurio metu išlūžo dalyvių nesutalpinusios salės durys. 
 
Po puikiai pasisekusio pirmojo sezono buvo nuspręsta projektą tęsti, o sulaukus pageidavimo iš kitų miesto gimnazistų – plėsti dalyvių skaičių. Lygą globoti ėmė krepšinio klubas „Juventus“ ir ji buvo pavadinta „Juventus“ krepšinio lyga. Profesionalūs krepšininkai dalyvauja jaunimo lygos renginiuose, burtų traukimo ceremonijose.
 
Varžyboms išsiplėtus visose Utenos miesto gimnazijose pagrindiniai renginiai vyko Utenos DSC arenoje, buvo sukurta internetinė svetainė, kurioje skelbiami rungtynių tvarkaraščiai, rezultatai, komandų sudėtys ir naujienos.
 
Dar po metų – 2014-2015 m. sezono starte JKL išplito į Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Anykščių rajonus ir Visagino miestą, vėliau prisijungė Ukmergė, Kupiškis, Rokiškis, Švenčionys, šiuo metu projektas jau vienija per 400 žaidėjų, atstovaujančių 9 rajonų komandoms. Ekipos suskirstomos į divizionus, pirmojo etapo rungtynės vyksta mokyklose, kurių komandos vieno rato principu žaidžia tarpusavyje. Antrojo etapo metu rungtynės vyksta rajone, dviem ratais – vienos namuose, kitos – išvykoje, laimėjusios komandos iškovoja teisę žaisti JKL trečiame etape, kuriame vyksta rungtynės tarp rajonų mokyklų ekipų. Po šio etapo turnyrinėje lentelėje išsidėsčiusios komandos sužaidžia atkrintamąsia rungtynes, o nugalėtojus išsiaiškina pusfinalių ir finalų rungtynėse.
 
Į pusfinalius nepatekusios komandos varžosi Mažosios taurės turnyre, kuris vyksta kartu su finalinio ketverto rungtynėmis. 

Lygiagrečiai su vaikinų turnyru 2016 m. buvo pradėtas rengti ir merginų lygos turnyras „Merginų taurė“, kuriame dalyvauja komandos iš Utenos, Anykščių, Molėtų. 
 

 
P. Čyvas akcentavo, kad nuo pat jo įkūrimo į projektą įsitraukė ne tik sportuojantys ar organizacinių gebėjimų nestokojantys mokiniai, tačiau tie, kurie domėjosi grafiniu dizainu ar fotografija – gimnazistai viską kūrė savo jėgomis. Varžyboms teisėjaudavo taip pat mokiniai, o komandų treneriais tapo mokytojai. Vieno jų garbei net buvo pavadinta komanda „Antano ūsai“ – šiai komandai vadovavo ūsus nešiojęs A. Šapokos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Antanas Matulis. Kai kurie pavadinimai yra paveldimi iš kartos į kartą, kiti – keičiasi, keičiantis žaidėjams. 
 
„Šio projekto tikslas nėra auginti profesionalius krepšininkus, tie, kurie savo ateitį sieja su krepšiniu, važiuoja į šalies krepšinio mokyklas. Mes siekiame telkti jaunus žmones, palaikyti jų užimtumą, skatinti saviraišką ir iniciatyvumą, – aiškino P. Čyvas. – Tarkime, aš gal ir nelabai moku žaisti krepšinį, tačiau turiu kitų talentų – JKL yra puiki galimybė juos atskleisti. Todėl kasmet kviečiame prie mūsų prisijungti savanorius“.
 
Baigęs gimnaziją P. Čyvas studijavo sporto vadybą Anglijoje, bet, kaip pats juokėsi, viena koja buvo užsienyje, kita – Utenoje. JKL buvo viena iš pagrindinių priežasčių neleidusių jam atitrūkti nuo Lietuvos ir po studijų sugrąžinusių į gimtąjį miestą. „Išvažiuodamas buvau ramus, nes čia liko iniciatyvaus jaunimo, turėjau daug rankų, kurioms galėjau perduoti savo darbus. Ir dabar turime šaunią komandą, besidalinančią atsakomybėmis, darbais ir veiklos sritimis“, – komandinio darbo svarbą pabrėžė jis.
 
„Visos žvaigždės“ – kone labiausiai laukiamas lygos renginys, kuriame vyksta snaiperių, įgūdžių, „dėjimo į krepšį“ konkursai, rungtynės tarp JKL rinktinės ir „Juventus“ komandos žaidėjų, o šventinėje programoje koncertuoja jaunimo muzikos „perliukai“, kurių pasirodymus apipavidalina šviesų instaliacija. Pernai žiūrovus linksmino atlikėja Beatrich, užpernai – Monikue. Kasmet renginys sutraukia pilną areną žiūrovų, jame, nešini prizais, apsilanko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos krepšinio federacijos, savivaldybių atstovai, lygos rėmėjai ir globėjai.
 
„Smagu, kad šią iniciatyvą ir projektą palaiko ne tik mokyklų bendruomenės, bet ir verslininkai, savivaldybės. Rėmėjų dėka galime ne tik vystyti projektą, organizuoti masinius renginius, aprūpinti komandas, bet ir skatinti savanorius“, – pasakojo P. Čyvas. JKL visus joje dalyvaujančių komandų žaidėjus aprūpina aprangomis, apmoka organizacines išlaidas, nugalėtojus apdovanoja prizais, kelionėmis – lygos čempionai jau lankėsi Vengrijoje, Vokietijoje, Kroatijoje. Nuo praėjusių metų stipriausiųjų komandų mokyklos apdovanojamos sporto inventoriumi, o savanoriams organizuojamos išvykos į Kauno „Žalgirio“, Karaliaus Mindaugo taurės rungtynes ir kitos kelionės. Savanoriai skatinami ir tik jiems skirtomis šventėmis, kalėdiniais vakarėliais, be to – savanoriaudami jie įgyja anksčiau neturėtų įgūdžių, nes mokosi vienas iš kito ir dalinasi žiniomis.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
LKL mačuose – skirtingi scenarijai
2019 04 20
LKL
„Juventus“ svečiuose be vargo pranoko „Nevėžį“, o „Dzūkija“ savo aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
 
Šiaulietės palaužė Latvijos čempiones
2019 04 21
Baltijos lyga
Praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.
„Palanga“ užvėrė „Stumbrui“ kelią į viršūnę
2019 04 20
A lyga
Į pirmą vietą A lygoje galėję sugrįžti „Stumbro“ futbolininkai svečiuose nusileido „Palangos “ ekipai. „Riteriai“ ir „Atlantas“ sužaidė be įvarčių.
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Lietuviai - vis dar be pergalių
2019 04 22
Akmenslydis
Pasaulio akmenslydžio pirmenybėse Norvegijoje mišri Lietuvos pora nusileido Norvegijos ir Škotijos komandoms.
Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves
2019 04 21
Ledo ritulys
Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.
Velykas nuspalvino medaliai ir rekordas
2019 04 21
Kalnų slidinėjimas
Andrejus Drukarovas Velykas pasitiko geros nuotaikos, bet neplanuoja užsisėdėti prie švenčių stalo – kitą savaitę vėl laukia varžybos.
Pergalė užtikrino išlikimą
2019 04 22
Žolės riedulys
"Gintros-Strektės-Universiteto“ komanda Europos moterų klubų „Iššūkio“ taurės turnyro pirmajame divizione rungsis dėl 5-osios vietos.
Maltoje - penki medaliai
2019 04 22
Kultūrizmas
Lietuvos kultūrizmo ir fitneso atletai „IFBB Diamond cup“ varžybose iškovojo du aukso ir tris sidabro medalius.
Jonavoje varžėsi beveik 80 atletų
2019 04 22
Kultūrizmas
IFBB tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre „Valio Profeel cup“ dalyvavo lietuviai, baltarusiai, estai ir lenkai.
 
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas