Marius Grinbergas 2010 m. gruodžio 22 d. 09:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Stalo tenisininkai kovojo ne prie stalo

Tarptautinėje arenoje šešėlyje esančiame Lietuvos vyrų stalo tenise konkurencija tokia arši, kad kova verda ne tik varžybose, bet ir jų užkulisiuose

Kaune praėjusį šeštadienį vyko geriausių Lietuvos stalo teniso žaidėjų TOP-12 varžybos, savo svarba neprilygstančios tik šalies čempionatui. Bet vyrų turnyras pavirto farsu, nes didžioji dauguma dalyvių protestuodami iškeliavo namo.
 

Protesto priežastis – paskutinę akimirką į dalyvių sąrašą įtrauktas 17-metis Tomas Mikutis. Jam papildoma, tryliktoji vieta varžybose buvo skirta Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) Vykdomojo komiteto sprendimu likus parai iki turnyro.
 

“T.Mikutis – vienas perspektyviausių Lietuvos stalo tenisininkų. Jis kilęs iš Šilalės, rungtyniauja Vokietijoje, trečiojoje pagal pajėgumą lygoje. Į Lietuvą Tomas grįžta retokai. Bet kaip tik dabar jis parvažiavęs, todėl treneriai paprašė padaryti išimtį ir leisti T.Mikučiui dalyvauti TOP-12 turnyre.
 

Žinoma,  kreiptasi labai vėlai. Bet skubiai parengėme raštą, išsiuntėme Vykdomojo komiteto nariams ir penktadienį nutarėme praplėsti dalyvių sąrašą. Pranešėme varžybų vyriausiajame teisėjui, trenerių tarybai. Tačiau nežinau, ar treneriai apie tai pasakė žaidėjams. Gal ir ne”, - svarstė LSTA prezidentas Rimgaudas Balaiša.
 

Susirinkę į varžybas kai kurie kiti tenisininkai pasipiktino sužinoję, jog turės dar vieną konkurentą.
 

“Kilo konfliktas.O teisėjai,kaip išsiaiškinau, ne ėmė spręsti nesutarimus, bet rėžė žaidėjams “Ne jūsų reikalas” ar panašiai”, - sakė R.Balaiša.
 

Keli labiausiai nepatenkinti stalo tenisininkai pareiškė, jog nežais turnyre. Jų pavyzdžiui pasekė ir beveik visi kiti dalyviai.
 

Liko tik T.Mikutis ir dar vienas šalies teniso talentas Alfredas Udra, kuriuos R.Balaiša vadina Lietuvos teniso ateitimi.
 

Anot LSTA prezidento, TOP12 varžybose anksčiau kelis kartus buvo padaryta išimtis ir leista rungtis trylikai žaidėjų.
 

“O šįkart padarėme išimtį perspektyviausiam šalies stalo tenisininkui. Jis šiemet puikiai pasirodė Europos jaunių čempionate, todėl norėjome paskatinti vaikiną”, - aiškino R.Balaiša.
 

Žemyno jaunių pirmenybėse Lietuvos rinktinė, kurią sudarė T.Mikutis, A.Udra ir Arnoldas Domeika, pateko į aukščiausiąjį divizioną ir kitąmet kovos dėl 1-16 vietų. Turkijoje vykusiame čempionate iš mūsų šalies jaunių geriausiai pasirodė T.Mikutis – 9 pergalės ir 1 pralaimėjimas.
 

T.Mikutis ir A.Udra su vyresniais žaidėjais rudenį atstovavo Lietuvos nacionalinei komandai ir suaugusiųjų Europos čempionate, kuriame liko 31-oje vietoje. 
 

 

“Į suaugusiųjų Europos čempionatą T.Mikutį paėmėme, galima sakyti, avansu. Jau tada kai kurie vyresni žaidėjai piktinosi. O dabar jiems dar labiau nepatiko, kad Tomas pateko į TOP-12 varžybas. Beje, kai kurie veteranai  vėliau sakė: “Visi išvažiavo, negi aš liksiu. Nepatogu”.
 

Labiausiai nepatenkinti tie, kurie balansuoja ant patekimo į rinktinę ribos ir norėtų, kad jaunas žaidėjas dar kelerius metus į ją nepatektų. O TOP-12 yra vienas iš atrankos į rinktinę etapų.”, - kalbėjo R.Balaiša. Asociacijos vadovo nuomone, turnyro dalyviai galėjo savo pranašumą įrodyti žaisdami, o ne protestuoti.
 

TOP-12 tunyro dalyvių sąrašas sudaromas pagal šalies vyrų reitingą. Į varžybas patenka ir keli tenisininkai iš Lietuvos jaunių TOP-12 varžybų.

Šalies suaugusiųjų reitingo turnyruose nežaidžiantis T.Mikutis į vyrų TOP-12 galėjo patekti tik per  jaunių TOP-12 varžybas. Tačiau negalėjo jose dalyvauti dėl kovų Vokietijos pirmenybėse.
 
“Ten Tomui puikiai sekasi. Be to, vokiečiai tikrai nederina savo varžybų tvarkaraščių su Lietuvos jaunių turnyrais. Todėl kito kelio, kaip išimtinis, T.Mikutis neturėjo.
 

Po Naujųjų Europos reitinge jis turėtų patekti tarp 40 stipriausiųjų. Lietuvos vaikinų ar vyrų grupėje tai labai geras rezultatas”, - teigė R.Balaiša.

Šiuo metu Europos jaunių reitinge T.Mikutis yra 63-ioje vietoje. A.Udra žengia 56-tas.
 

Pasaulio vyrų reitinge Lietuvos stalo tenisininkai yra toli nuo lyderių. Į pirmąjį tūkstantį patenka: 549. Kęstutis Žeimys, 574. Gintautas Juchna, 667. Algirdas Skirgaila, 706. Alfredas Udra, 743. Tomas Mikutis, 755.Valdas Martinkus, 896. Arnoldas Domeika, 929. Marius Bučys.
 

Šių metų Europos čempionate Lietuvos rinktinėje žaidė K.Žeimys, A.Udra, T.Mikutis ir Matas Vilkas (1003-ioji vieta pasaulyje).
 

Į moterų reitingo pirmąjį tūkstantį patenka dešimt lietuvių, o aukščiausiai pakilusi yra 590-ąją vietą užimanti šių metų Europos čempionato asmeninių bei mišrių dvejetų  varžybų bronzos ir moterų dvejetų aukso laimėtoja Rūta Paškauskienė. Beje, ji nedalyvavo Lietuvos TOP-12 varžybose. Jas laimėjo Eglė Stuckytė.
 
 Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Talento siekis – svorio ir ūgio balansas
2020 02 22
Žvilgsnis
Mato Mačijausko sėkmės istorija: nuo mėgėjiško krepšinio iki sutarties su Vilniaus „Rytu“.
Lietuviams – skaudus belgų antausis
2020 02 21
Atranka
Dariaus Maskoliūno debiutą prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo paženklino gėdingas pralaimėjimas Belgijoje (VIDEO).
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
 
Į ateitį žvelgia pasvertomis ambicijomis
2020 02 22
Žvilgsnis
Futbolo klubas Utenos „Utenis“ po pasitraukimo iš A ir I lygos perdėliojo prioritetus, išsigrynino tikslus ir kuria pamatus būsimam kilimui į viršų.
„Riteriai“ ieško kilerio
2020 02 21
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ komandos treneris Mindaugas Čepas: „Mūsų kreivė eina į viršų ir tai yra faktas.“
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Erika ir Merūnas sūnus skatina sportuoti
2020 02 22
Žvilgsnis
Verslininkę Eriką ir dainininką Merūną Vitulskius su vaikais beveik kasdien galima išvysti vaikštinėjant Vilniaus Vingio parke (VIDEO)
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
 
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas