Marius Grinbergas 2010 m. gruodžio 22 d. 09:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Stalo tenisininkai kovojo ne prie stalo

Tarptautinėje arenoje šešėlyje esančiame Lietuvos vyrų stalo tenise konkurencija tokia arši, kad kova verda ne tik varžybose, bet ir jų užkulisiuose

Kaune praėjusį šeštadienį vyko geriausių Lietuvos stalo teniso žaidėjų TOP-12 varžybos, savo svarba neprilygstančios tik šalies čempionatui. Bet vyrų turnyras pavirto farsu, nes didžioji dauguma dalyvių protestuodami iškeliavo namo.
 

Protesto priežastis – paskutinę akimirką į dalyvių sąrašą įtrauktas 17-metis Tomas Mikutis. Jam papildoma, tryliktoji vieta varžybose buvo skirta Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) Vykdomojo komiteto sprendimu likus parai iki turnyro.
 

“T.Mikutis – vienas perspektyviausių Lietuvos stalo tenisininkų. Jis kilęs iš Šilalės, rungtyniauja Vokietijoje, trečiojoje pagal pajėgumą lygoje. Į Lietuvą Tomas grįžta retokai. Bet kaip tik dabar jis parvažiavęs, todėl treneriai paprašė padaryti išimtį ir leisti T.Mikučiui dalyvauti TOP-12 turnyre.
 

Žinoma,  kreiptasi labai vėlai. Bet skubiai parengėme raštą, išsiuntėme Vykdomojo komiteto nariams ir penktadienį nutarėme praplėsti dalyvių sąrašą. Pranešėme varžybų vyriausiajame teisėjui, trenerių tarybai. Tačiau nežinau, ar treneriai apie tai pasakė žaidėjams. Gal ir ne”, - svarstė LSTA prezidentas Rimgaudas Balaiša.
 

Susirinkę į varžybas kai kurie kiti tenisininkai pasipiktino sužinoję, jog turės dar vieną konkurentą.
 

“Kilo konfliktas.O teisėjai,kaip išsiaiškinau, ne ėmė spręsti nesutarimus, bet rėžė žaidėjams “Ne jūsų reikalas” ar panašiai”, - sakė R.Balaiša.
 

Keli labiausiai nepatenkinti stalo tenisininkai pareiškė, jog nežais turnyre. Jų pavyzdžiui pasekė ir beveik visi kiti dalyviai.
 

Liko tik T.Mikutis ir dar vienas šalies teniso talentas Alfredas Udra, kuriuos R.Balaiša vadina Lietuvos teniso ateitimi.
 

Anot LSTA prezidento, TOP12 varžybose anksčiau kelis kartus buvo padaryta išimtis ir leista rungtis trylikai žaidėjų.
 

“O šįkart padarėme išimtį perspektyviausiam šalies stalo tenisininkui. Jis šiemet puikiai pasirodė Europos jaunių čempionate, todėl norėjome paskatinti vaikiną”, - aiškino R.Balaiša.
 

Žemyno jaunių pirmenybėse Lietuvos rinktinė, kurią sudarė T.Mikutis, A.Udra ir Arnoldas Domeika, pateko į aukščiausiąjį divizioną ir kitąmet kovos dėl 1-16 vietų. Turkijoje vykusiame čempionate iš mūsų šalies jaunių geriausiai pasirodė T.Mikutis – 9 pergalės ir 1 pralaimėjimas.
 

T.Mikutis ir A.Udra su vyresniais žaidėjais rudenį atstovavo Lietuvos nacionalinei komandai ir suaugusiųjų Europos čempionate, kuriame liko 31-oje vietoje. 
 

 

“Į suaugusiųjų Europos čempionatą T.Mikutį paėmėme, galima sakyti, avansu. Jau tada kai kurie vyresni žaidėjai piktinosi. O dabar jiems dar labiau nepatiko, kad Tomas pateko į TOP-12 varžybas. Beje, kai kurie veteranai  vėliau sakė: “Visi išvažiavo, negi aš liksiu. Nepatogu”.
 

Labiausiai nepatenkinti tie, kurie balansuoja ant patekimo į rinktinę ribos ir norėtų, kad jaunas žaidėjas dar kelerius metus į ją nepatektų. O TOP-12 yra vienas iš atrankos į rinktinę etapų.”, - kalbėjo R.Balaiša. Asociacijos vadovo nuomone, turnyro dalyviai galėjo savo pranašumą įrodyti žaisdami, o ne protestuoti.
 

TOP-12 tunyro dalyvių sąrašas sudaromas pagal šalies vyrų reitingą. Į varžybas patenka ir keli tenisininkai iš Lietuvos jaunių TOP-12 varžybų.

Šalies suaugusiųjų reitingo turnyruose nežaidžiantis T.Mikutis į vyrų TOP-12 galėjo patekti tik per  jaunių TOP-12 varžybas. Tačiau negalėjo jose dalyvauti dėl kovų Vokietijos pirmenybėse.
 
“Ten Tomui puikiai sekasi. Be to, vokiečiai tikrai nederina savo varžybų tvarkaraščių su Lietuvos jaunių turnyrais. Todėl kito kelio, kaip išimtinis, T.Mikutis neturėjo.
 

Po Naujųjų Europos reitinge jis turėtų patekti tarp 40 stipriausiųjų. Lietuvos vaikinų ar vyrų grupėje tai labai geras rezultatas”, - teigė R.Balaiša.

Šiuo metu Europos jaunių reitinge T.Mikutis yra 63-ioje vietoje. A.Udra žengia 56-tas.
 

Pasaulio vyrų reitinge Lietuvos stalo tenisininkai yra toli nuo lyderių. Į pirmąjį tūkstantį patenka: 549. Kęstutis Žeimys, 574. Gintautas Juchna, 667. Algirdas Skirgaila, 706. Alfredas Udra, 743. Tomas Mikutis, 755.Valdas Martinkus, 896. Arnoldas Domeika, 929. Marius Bučys.
 

Šių metų Europos čempionate Lietuvos rinktinėje žaidė K.Žeimys, A.Udra, T.Mikutis ir Matas Vilkas (1003-ioji vieta pasaulyje).
 

Į moterų reitingo pirmąjį tūkstantį patenka dešimt lietuvių, o aukščiausiai pakilusi yra 590-ąją vietą užimanti šių metų Europos čempionato asmeninių bei mišrių dvejetų  varžybų bronzos ir moterų dvejetų aukso laimėtoja Rūta Paškauskienė. Beje, ji nedalyvavo Lietuvos TOP-12 varžybose. Jas laimėjo Eglė Stuckytė.
 
 Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas