Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. spalio 20 d. 11:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys

„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.

Z.Jankienė ir  V.Jankus.
pliadisfoto.com nuotr.
Z.Jankienė ir V.Jankus.
Kaunietė Zita Jankienė – buvusi ilgametė (1994-2001 m.) Kauno tinklinio mokyklos direktoriaus pavaduotoja ir trenerė. Ji buvo aktyvi Lietuvos tinklinio federacijos visuomeniniame gyvenime, nuolatinė buvusių ilgamečių „Sporto“ tinklinio taurės varžybų sekretorė. Jaunystėje pamėgtu tinkliniu domisi iki šių dienų.

Būdama vienuoliktokė,  ji su treniruočių draugėmis pateko į Lietuvos moksleivių spartakiados finalines varžybas. Tinklinis sužavėjo Zitą. 

Studijos tuomečiame Kūno kultūros institute dar labiau sustiprino merginos iš Joniškėlio meilę tinkliniui – juolab pirmoji pažintis tinklinio aikštelėje su treneriu ir dėstytoju Vytautu Jankumi baigėsi judviejų vestuvėmis. 

Jubiliatė atstovavau instituto rinktinei, 1958-1959 m. dukart tapo Lietuvos čempione, 1959-aisiais vilkėjo Lietuvos aprangą per II SSRS tautų spartakiadą. 
 
Ir dabar su savo vyru, ilgamečiu Lietuvos tinklinio puoselėtoju, buvusiu KKI docentu, puikiu tinklinio teisėju V.Jankumi Z.Jankienė dažnai ateina į įvairias tinklinio varžybas.

„Metai prabėgo ypatingai greitai, bėgiojau tai ten, tai ten. Be tinklinio neįsivaizdavau savo gyvenimo.  Neskaičiavau dienų, galvojau, kad tas sportinis gyvenimas tęsis ir tęsis. Tačiau, pasirodo, jis irgi, kaip ir ta pati gražiausia pasaka, turi savo pabaigą. Tiesiog nesitiki, kad tas, kas buvo, jau nepasikartos. Džiaugiuosi, kad visas mano gyvenimas buvo laimingas, kupinas  džiugių akimirkų“, - sako savo 80-ąjį gimtadienį šiandien švenčianti Z. Jankienė.
  
Jubiliatė džiaugiasi, kad buvę mokyklos treneriai, auklėtiniai jos neužmiršta ir pirmadienį pakvietė apsilankyti buvusioje 4-oje vidurinėje mokykloje, kur vykdavo treniruotės, ten ją pasveikins su jubiliejumi. 

Buvusią tuometės Kauno centro sporto mokyklos tinklinio padalinio metodininkę ypač sujaudino mokinių nuoširdumas per jos 70 metų jubiliejų Karininkų ramovėje, kai susirinko kone šimtas auklėtinių.

„Man tai buvo pats didžiausias atpildas už nelengvą darbą“, – prisiminė Z. Jankienė, kurią Kūno kultūros ir sporto departamentas už nuopelnus Lietuvos sportui apdovanojo Sporto garbės kryžiumi.  

Garbingų apdovanojimų Z. Jankienė turi ir daugiau: 1978 m. ji apdovanota Lietuvos Respublikos trenerio ženklu, 1988 m. ir 1998 m. – Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“, 1988 m. – medaliu „Už nuopelnus moksleivių sporte“.

Buvusios jos auklėtinės – septynis kartus (1968 - 1987 m.) Lietuvos vaikų, jaunučių ir  jaunių pirmenybių laimėtojos, 1971 m. Lietuvos jaunimo žaidynių čempionės.
 
„Mus kviesdavo į tarptautinius turnyrus Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, ten užimdavome prizinių vietų“, - sako jubiliatė. 

Jos išugdytos tinklininkės Gražina Vitkutė-Peseckienė, Rita Jurkulnevičiūtė-Vebickienė, Raja Fiodorova, Daiva Petkutė-Klimavičienė žaidė Lietuvos moterų tinklinio rinktinėje, o tuometėje reprezentacinėje „Dinamo“ komandoje – dar ir Aušra Masilionytė bei Narutė Urbonavičiūtė-Lokienė. 

„Žaidėjas išugdyti nebuvo lengva – teko dirbti 5-6 kartus per savaitę, dukart per dieną.  Buvęs „Dinamo“ komandos treneris, dabar jau šviesaus atminimo Vladimiras Maizelis tos laidos tinklininkes, kurios pateko į rinktinę, kartu su manimi į salę įsileisdavo nuo 7 val. ryto. Kitos treniruotės vykdavo po pamokų. Mūsų tinklinio mokykla daugelį metų buvo viena stipriausių Lietuvoje, joje buvo rengiamos gero meistriškumo žaidėjos“, – prisiminė jubiliatė. 

Tinklinį žaidė ir Zitos bei Vytauto Jankų dukra Vytautė, kuri dabar gyvena netoli Čikagos. 

Tinklinio kamuolį į rankas jau ima ir dešimties sulaukusios anūkės Goda ir Simona, kurios dar lanko ir  šokių repeticijas. O sūnus Virgilijus tėvų pėdomis nepasekė. 


Be tinklinio, Z. Jankienės gyvenime buvo ir rankinis. Tai Alfonsas Gasparka dar pirmame kurse nužiūrėjo gražiai nuaugusią merginą ir pakvietė lankyti pratybas.  Rankininkės irgi būta neprastos – Voroneže su komandos draugėmis ji tapo SSRS čempione. 

Tačiau Z. Jankienė buvo atsarginė ir sporto meistrės vardas jai nebuvo suteiktas. Sugrįžus į namus, tinklinio treneris Augustinas Karkauskas griežtai pasakė, kad rankinio ji daugiau nežaistų, nes institute studijuoja tinklinį. 

„Iki šiol džiaugiuosi, kad žaidžiau tinklinį ir iš jo niekur nepasitraukiau iki šių dienų“, – sako jubiliatė. 

Baigusi LVKKI,  Z. Jankienė pagal paskyrimą dirbo Šiaulių sporto tarybos pirmininko pavaduotoja, ŠPI dėstytoja, žaidė šiauliečių tinklinio komandoje. 1961–aisiais ji - jau  Vilniaus „Universiteto“ sporto klubo instruktorė ir kūno kultūros dėstytoja. Žaidė universiteto tinklinio komandoje. 

Dirbti į Vilnių ją prikalbino su VVU komanda į Šiaulius atvažiavęs ilgametis Lietuvos moterų tinklinio rinktinės treneris Steponas Batoras. Sportininkė susikrovė krepšį ir išvažiavo. Tačiau netrukus būsimasis vyras V. Jankus Zitą išsivežė į Kauną. Sporto mokykloje ji pradėjo dirbti tinklinio trenere. 

Jubiliatės darbo knygutėje įrašų nedaug – Šiauliai, Vilnius, Kaunas. Buvusioje tinklinio mokykloje Z. Jankienė iš pradžių dirbo trenere, o nuo 1994-ųjų – mokyklos direktoriaus pavaduotoja. 

„Darbų buvo daug, džiaugiausi, kai mačiau, jog treneriai patenkinti mano darbu. Treneriams visada stengiausi padėti surengti varžybas, išsiųsti komandas į turnyrus.  Visada naudingi buvo mano vyro patarimai, nors ir sakoma, kad blogas tas mokinys, kuris nepralenkia savo mokytojo. Nežinau, ar aš jį pralenkiau, tačiau mūsų bendri siekiai ir norai labai padėjo vienas kitam“, – šypsosi Z. Jankienė.  

Namie ir darbe dar ir šiandieną daugiausia kalbama apie tinklinį. „Vyras manęs nuolat klausdavo, kaip sekėsi darbe, kas naujo. Kartais netgi supykdavo, jei jam pasakydavau, jog namie apie tinklinį daugiau nekalbėkime. 


Dirbome su tinkliniu susietą darbą, važinėjome, teisėjavome, mus siejo bendri rūpesčiai. Dėl tinklinio išgyvenome, juo rūpinomės, – sako jubiliatė.  
Z.Jankienei didelė atgaiva - koncertai, specialioji ir grožinė literatūrą. Taip pat priiminėti svečius bei lankytis pas juos. Širdį glosto ir ji pravirksta, kada išgirstą dainą apie mamą.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Išplėštas pratęsimas pergalės neatnešė
2018 11 16
Eurolyga
Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse po pratęsimo pralaimėjo „FC Barcelona Lassa“.
Kviečia nudažyti areną mėlynai
2018 11 16
Akcija
Klaipėdos "Neptūno" kapitonas Simas Galdikas: "Aš ir tu mėlyno kraujo!"
„Rytas“ kratosi A. Blanco kaltinimų
2018 11 16
Situacija
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie konfliktą tarp Vilniaus „Ryto“ ir trenerio iš Ispanijos Alberto Blanco, Vilniaus ekipa išplatino savo paaiškinimą.
 
Lietuvos rinktinė atvyko į Rumuniją
2018 11 16
Rinktinė
Lietuvos vyrų rinktinė penktadienio rytą pakilo iš Vilniaus oro uosto ir tiesioginiu skrydžiu pasiekė Rumunijos sostinę Bukareštą.
Po pralaimėjimų – bemiegės kapitono naktys
2018 11 16
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas: „Jeigu galvojate, kad mums nusispjaut į pralaimėjimus, tai labai klystate“.
„Vytis“ nepalaužė Slovėnijos čempionų
2018 11 15
Salės futbolas
Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai Alytuje patyrė antrąją nesėkmę Čempionų lygos elitiniame etape.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Pasikeitimai iš vėžių neišmušė
2018 11 16
Bušido
Prieš tradicinį bušido turnyrą „Hero's & KOK World Series“, sostinės „Siemens“ arenoje įvyko oficiali svėrimo ceremonija.
Paaiškėjo bokso čempionato pusfinalininkai
2018 11 16
Boksas
Įsibėgėjusiame Šilutėje vykstančiame Lietuvos bokso čempionate paaiškėjo, kurie sportininkai užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.
Lietuvės liko be pergalių
2018 11 15
Imtynės
Pasaulio jaunimo imtynių čempionate D. Domikaitytė ir K. Gaučaitė pergalių neiškovojo.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių laukia grėsmingas varžovas
2018 11 15
Interviu
Vilniaus VHC "Šviesa" kapitonas prieš EHF Iššūkio taurės rungtynes: "Mes kuriame klubo istoriją".
Laukia kovos tarptautiniuose turnyruose
2018 11 15
EHF taurė
Ateinantį savaitgalį trys Lietuvos rankinio klubai mes iššūkius užsienio komandoms.
LRL susitikimai pažėrė staigmenų
2018 11 14
LRL
Garliavoje „Kauno Ąžuolas-KTU“ sutriuškino Klaipėdos „Dragūną“, o Kaune „Granitas-Karys“ pirmą kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Pergalę išplėšė paskutinę minutę
2018 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ komanda svečiuose 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Auksas Lietuvoje – ir Bolivijos olimpiečiui
2018 11 14
Kalnų slidinėjimas
Penkias dienas Druskininkuose vykusiame Baltijos taurės varžybų pirmajame etape jėgas bandė kalnų slidininkai iš trijų žemynų.
Už rezultatą svarbesnės atliktos užduotys
2018 11 14
Ledo ritulys
Pasibaigus karščiausiam metų ledo ritulio turnyrui Vilniuje – dėmesys svarbiausiems praėjusios savaitės akcentams.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 11 16
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: Čempionų lyga, bokso čempionatas, krepšinio rinktinė ir šaudymo iš lanko varžybos.
R.Paškauskienė nesiveržia iš užburto rato
2018 11 16
Stalo tenisas
Europos pirmenybių medalius vieną po kito skinančios stalo tenisininkės Rūtos Paškauskienės atžalos pasirinko kitą sporto šaką – futbolą.
Pasaulio čempionatą baigė nesėkme
2018 11 15
Akmenslydis
Suomijoje vykstančio pasaulio akmenslydžio (kerlingo) vežimėliuose čempionato B grupės mače trečiadienį Lietuvos rinktinė 4:9 pralaimėjo suomiams.
 
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą
2018 11 16
Bendradarbiavimas
Britų Taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas toliau vystys bendrą veiklą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas