sportas.info 2018 m. spalio 19 d. 11:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu

LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.

I.Juškevičiūtė
I.Juškevičiūtė
Pasibaigus 2018 metų sezonui Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė džiaugiasi išaugusiu išduotų licencijų skaičiumi, augančia sportininkų motyvacija bei organizatorių įdirbiu. Žvelgdama į praėjusį sezoną, I. Juškevičiūtė tikisi, kad kitais metais žiedo bendruomenei pavyks ir toliu sėkmingai augti.
 
Kaip vertinate šių metų žiedo sezoną?
Sezonas buvo labai produktyvus visomis prasmėmis. Žvelgiant iš asmeniškos pusės, turėjau vietos augti kaip pirmininkė, spręsdama įvairius iškilusius klausimus. Galiu pasidžiaugti, kad licencijų, išduotų 2018 metais, skaičius ženkliai viršija 2017 duomenis. Panašu, kad žiedinių lenktynių mylėtojų skaičius išaugo beveik šimtuku. Ne ką mažiau džiugina ir augantis dalyvių sąmoningumas, atsakomybės jausmas, akį traukia vis gražėjanti technika. Kalbant apie automobilių parką, vienas didžiausių džiaugsmų - dalyvių noras kovoti dėl asmeninio tobulėjimo, o ne dėl taurių. Nejaučiama nesveikos konkurencijos ar supanašėjimo, tai rodo mūsų lenktynininkų brandą.
 
Kokius didžiausius pasikeitimus nuo praėjusių metų sezono įžvelgiate?
Daugiau TCR klasės automobilių, kurių sprendžiant iš nuogirdų, netrukus turėtų būti dar daugiau. Įvyko „C lygos“ varžybų statusą įgavusios „Ring Challenge“ varžybos. Tai itin džiugina, žinant, kad pernai siekiantys tobulėti sportininkai galėjo rinktis tik iš „Simuliatorių akademijos“ ir „Time Attack“ varžybų. Kuo daugiau laiptelių ir galimybių augti sukursime, tuo stipresnius sportininkus turėsime. Taip pat, labai smagu, kad įvyko nemokamų mokymų sportininkams ir teisėjams diena Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje. Planuojama šį renginį vystyti ir toliau, tad, manyčiau, kad pagrindiniai pasikeitimai - geresnės tiek sportininkų, tiek automobilių pajėgos.
 
Kaip praėjusiais metais išsikelti tikslai atsispindi šio sezono rezultatuose?
Turbūt, pasiekti tikslai geriausiai matosi pažvelgus į apdovanojimų pakylas, kuriose matomi nauji veidai. Žavi pats faktas, kad varžybų metu dalyviai sunkiai telpa aikštutėje, skirtoje technikai. Pagrindiniai komiteto tikslai - sklandus veikimas ir sportininkų augimas. Žvelgiant į išdalintų licencijų skaičių, jie pasiekti.
 
Ar pavyko pritraukti naujų dalyvių į čempionatą ar atskiras varžybas? Kaip manote, kokie veiksniai tai lėmė?
Kaip ir minėjau, sportininkų augimas tikrai ženklus. Manyčiau, kad žiedo mėgėjų skaičius augo sparčiausiai, lyginant su kitomis automobilių sporto šakomis. Tikriausiai, kažką tikrai darome gerai. Manau, kad tai lemia daugelis veiksnių: renginių kokybė, atsiradęs finansinis stabilumas, įmonių noras investuoti į alternatyviąją reklamą, taip remiant autosportą. Žinoma, svarbus vaidmuo tenka ir sportininkų norui bei motyvacijai. Manau, kad maži dalykai daro stebuklus. Taip ir čia: viskas slypi detalėse, kurias sudėjus, gauname kokybiškus renginius, gerą laiką, patinkantį sportą.

 
Kaip progresuoja antrus metus vykstantis Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas?
„Fast Lap“ organizatoriai dėsningai augino savo renginių seriją, įdėjo pastangų ieškodami bendradarbiavimo galimybių, tad šiandien galime džiaugtis puikiu renginiu, kuriame stengiamasi įvesti įdomias naujoves, o dalyvių skaičius, taip pat, kaip ir žiūrovų, tik nuolat auga.
 
Kaip manote, kokia yra kasmet vykstančių 1006 km lenktynių vertė/svarba žiedinių lenktynių gerbėjams?
Pačios lenktynės, kurios švęs jau 20-ąjį jubiliejų, - svarbios tiek dalyviams, tiek sporto mėgėjams. Žinau, kad daugumą autosporto fanų savo atostogas pajūryje planuoja būtent šiomis dienomis. Renginys pritraukia įspūdingą techniką ir sportininkus, kurių pavardes žino ne tik lietuviai, bet ir automobilių sporto bendruomenė plačiąja prasme. Dalyviams renginys padeda pritraukti partnerius ir rėmėjus: kaip mes žinome, be jų automobilių sporte - nė žingsnio.

Kaip vertinate virtualių žiedinių lenktynių projekto augimą, rezultatus šį sezoną?
Iš tikrųjų, aš esu ganėtinai didelė skeptikė technologijų atžvilgiu, tačiau, šio projekto idėja ne tik gera, bet ir pasiteisinusi. Patirtis rodo, kad ne nuo technologijų priklauso, ar žmogus taps geru profesionalu, bet nuo žmogiškojo faktoriaus, sportininko norų augti, tobulėti ir greitėti. Šis projektas - tikrai puiki galimybė atrasti naujus automobilių sporto talentus.
 
Kaip vertinate bendrą automobilių sporto padėtį Lietuvoje šiuo metu?
Esu reiklus žmogus tiek sau, tiek kitiems. Tikiu, kad visi galime pasitempti. Tenka pripažinti, kad šiame sporte vis dar turime daug negatyvo, kuris neišnyks tol, kol nepakeisime požiūrio vieni į kitus: teisėjai į sportininkus, sportininkai į teisėjus, sporto bendruomenė į federaciją, kaip atskirą instituciją, vieni organizatoriai į kitus ir pan. Negatyviai nusiteikti ir bambėti energijos visiems užtenka, neužtenka jos pozityvumui ir pastangoms kartu auginti sportą.
 
Nors tikrai pastebiu dalykus, kuriuos galėtume pakeisti, tačiau iš esmės, viskas nėra tik blogai. Drįsčiau teigti, kad augame kaip sportininkai, žiūrovai ir organizatoriai. Man tenka prisiliesti ne tik prie žiedo disciplinos, bet ir prie ralio, tad tikrai džiugina, kad netinkamas elgesys tampa nebe norma, o bendrąja prasme, visuomenės smerktina išimtimi.

Kokius tikslus esate išsikėlę ateinančiam sezonui?
Natūralu, kad kitąmet norime augti dar labiau, tapti BEC 4H ir BaTCC renginių serijos dalimi. Mano žiniomis, jau turime bendrą žodinį susitarimą dėl pilno NEZ - Šiaurės Europos zonos „Endurance“ čempionato, kitų lenktynių serijų atsiradimo jų renginiuose. Norisi, kad Lietuva diskusijoje dalyvautų kaip lygus narys ir sprendžiantis balsas, priimant sprendimus dėl Baltijos šalis jungiančių varžybų. Buvau susitikusi su žiedo bendruomene, aptarėme, ko ji norėtų, kokius lūkesčius kelia kitam sezonui, taigi, šis - vienas iš jų.
 
Taip pat norisi ir stipresnių TCR automobilių pozicijų Baltijos šalyse, o tam reikalinga ir atitinkama techninė kontrolė. Kitąmet ir vėl organizuosime nemokamus mokymus; šiek tiek norisi griežtinti licencijų išdavimo tvarką, tad planuojame prašyti ne tik teorijos, bet ir praktikos egzamino.
 
Trumpai tariant, tikslas nesikeičia - norisi ir toliau sėkmingai augti, tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai. Tobulėti kaip sportininkams, žiūrovams, organizatoriams ar mechanikams ir intrigas palikti už automobilių sporto ribų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Kibirkštis iš Estijos grįš be pergalės
2019 01 21
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda „MultiGyn“ jungtiniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate 73:75 nusileido Talino „Ulikool“ komandai.
KMT - neregėto dydžio ekranas
2019 01 21
Karaliaus Mindaugo taurė
„Kidy Tour“ tapo generaliniu Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rėmėju, renginyje – neregėto dydžio kubas.
EYBL ture - be pralaimėjimų
2019 01 21
Moterų krepšinis
EYBL ture Lietuvės iškovojo visas penkias pergales ir sustiprino savo pozicijas turnyro lentelėje.
 
E. Vaitkūnas žais „Kauno Žalgiryje“
2019 01 21
Sugrįžimas
30-metis Egidijus Vaitkūnas Lietuvoje vėl rungtyniaus po metų, praleistų Baltarusijos aukščiausios lygos klube „Minsk“.
Rinktinė pasirengusi debiutui Europoje
2019 01 21
Salės futbolas
Jonavoje debiutinės Lietuvos U-19 futsal vaikinų rinktinės laukia pirmosios Europos čempionato preliminarios atrankos turnyro rungtynės su Graikija.
F. Černychas: apie svarbius 2018-uosius
2019 01 21
Interviu
Fedorui Černychui 2018 metai buvo kupini įspūdžių – nauja karjeros stotelė, įvarčiai į garsių klubų vartus bei santuoka su mylima moterimi.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Lietuvė triumfavo turnyre Serbijoje
2019 01 21
Boksas
Serbijoje pasibaigusiame aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo lietuvė Gabrielė Diekontaitė.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
B.Bardauskas intensyviai rengiasi skrydžiui
2019 01 21
Dakaras
Limos ligoninėje vis dar besigydantį motociklininką Balį Bardauską į oro uostą lydės du medikai.
Iš Dakaro - į Uteną
2019 01 21
Ralis
Vaidotas Žala bei šturmanas Andris Malnieks dalyvaus sausio 25-26 dienomis vyksiančiame "Winter Rally" Utenos ir Molėtų apylinkėse.
 
Greičiausi – jaunieji kalnų slidininkai
2019 01 21
Kalnų slidinėjimas
Lietuvos kalnų slidinėjimo slalomo rungties čempionato dalyviai Anykščiuose lenktyniavo ir slidėmis, ir snieglentėmis.
Lietuviai liko tarp autsaiderių
2019 01 21
Slidinėjimas
Pasaulio jaunių slidinėjimo čempionate lietuviai užėmė vietas paskutiniuose dešimtukuose.
Į vartus - tėvo pėdomis
2019 01 21
Interviu
Vilniaus "Hockey Punks" vartų sargas Simas Baltrūnas pasakojo, kad šioje pozicijoje žaidęs jo tėvas atkalbinėjo sūnų rinktis vartininko duoną.
Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų
2019 01 21
Ledo jachtos
Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.
Lietuvėms - sidabras ir bronza
2019 01 21
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotojos iš varžybų Estijoje grįžo su medaliais.
Apdovanoti IFBB 2018 m. geriausieji
2019 01 21
Apdovanojimai
Sausio 20 d. Marijampolėje vyko geriausių 2018 m. Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos sportininkų, trenerių ir komandų apdovanojimai.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas