sportas.info 2018 m. spalio 19 d. 11:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu

LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.

I.Juškevičiūtė
I.Juškevičiūtė
Pasibaigus 2018 metų sezonui Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė džiaugiasi išaugusiu išduotų licencijų skaičiumi, augančia sportininkų motyvacija bei organizatorių įdirbiu. Žvelgdama į praėjusį sezoną, I. Juškevičiūtė tikisi, kad kitais metais žiedo bendruomenei pavyks ir toliu sėkmingai augti.
 
Kaip vertinate šių metų žiedo sezoną?
Sezonas buvo labai produktyvus visomis prasmėmis. Žvelgiant iš asmeniškos pusės, turėjau vietos augti kaip pirmininkė, spręsdama įvairius iškilusius klausimus. Galiu pasidžiaugti, kad licencijų, išduotų 2018 metais, skaičius ženkliai viršija 2017 duomenis. Panašu, kad žiedinių lenktynių mylėtojų skaičius išaugo beveik šimtuku. Ne ką mažiau džiugina ir augantis dalyvių sąmoningumas, atsakomybės jausmas, akį traukia vis gražėjanti technika. Kalbant apie automobilių parką, vienas didžiausių džiaugsmų - dalyvių noras kovoti dėl asmeninio tobulėjimo, o ne dėl taurių. Nejaučiama nesveikos konkurencijos ar supanašėjimo, tai rodo mūsų lenktynininkų brandą.
 
Kokius didžiausius pasikeitimus nuo praėjusių metų sezono įžvelgiate?
Daugiau TCR klasės automobilių, kurių sprendžiant iš nuogirdų, netrukus turėtų būti dar daugiau. Įvyko „C lygos“ varžybų statusą įgavusios „Ring Challenge“ varžybos. Tai itin džiugina, žinant, kad pernai siekiantys tobulėti sportininkai galėjo rinktis tik iš „Simuliatorių akademijos“ ir „Time Attack“ varžybų. Kuo daugiau laiptelių ir galimybių augti sukursime, tuo stipresnius sportininkus turėsime. Taip pat, labai smagu, kad įvyko nemokamų mokymų sportininkams ir teisėjams diena Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje. Planuojama šį renginį vystyti ir toliau, tad, manyčiau, kad pagrindiniai pasikeitimai - geresnės tiek sportininkų, tiek automobilių pajėgos.
 
Kaip praėjusiais metais išsikelti tikslai atsispindi šio sezono rezultatuose?
Turbūt, pasiekti tikslai geriausiai matosi pažvelgus į apdovanojimų pakylas, kuriose matomi nauji veidai. Žavi pats faktas, kad varžybų metu dalyviai sunkiai telpa aikštutėje, skirtoje technikai. Pagrindiniai komiteto tikslai - sklandus veikimas ir sportininkų augimas. Žvelgiant į išdalintų licencijų skaičių, jie pasiekti.
 
Ar pavyko pritraukti naujų dalyvių į čempionatą ar atskiras varžybas? Kaip manote, kokie veiksniai tai lėmė?
Kaip ir minėjau, sportininkų augimas tikrai ženklus. Manyčiau, kad žiedo mėgėjų skaičius augo sparčiausiai, lyginant su kitomis automobilių sporto šakomis. Tikriausiai, kažką tikrai darome gerai. Manau, kad tai lemia daugelis veiksnių: renginių kokybė, atsiradęs finansinis stabilumas, įmonių noras investuoti į alternatyviąją reklamą, taip remiant autosportą. Žinoma, svarbus vaidmuo tenka ir sportininkų norui bei motyvacijai. Manau, kad maži dalykai daro stebuklus. Taip ir čia: viskas slypi detalėse, kurias sudėjus, gauname kokybiškus renginius, gerą laiką, patinkantį sportą.

 
Kaip progresuoja antrus metus vykstantis Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas?
„Fast Lap“ organizatoriai dėsningai augino savo renginių seriją, įdėjo pastangų ieškodami bendradarbiavimo galimybių, tad šiandien galime džiaugtis puikiu renginiu, kuriame stengiamasi įvesti įdomias naujoves, o dalyvių skaičius, taip pat, kaip ir žiūrovų, tik nuolat auga.
 
Kaip manote, kokia yra kasmet vykstančių 1006 km lenktynių vertė/svarba žiedinių lenktynių gerbėjams?
Pačios lenktynės, kurios švęs jau 20-ąjį jubiliejų, - svarbios tiek dalyviams, tiek sporto mėgėjams. Žinau, kad daugumą autosporto fanų savo atostogas pajūryje planuoja būtent šiomis dienomis. Renginys pritraukia įspūdingą techniką ir sportininkus, kurių pavardes žino ne tik lietuviai, bet ir automobilių sporto bendruomenė plačiąja prasme. Dalyviams renginys padeda pritraukti partnerius ir rėmėjus: kaip mes žinome, be jų automobilių sporte - nė žingsnio.

Kaip vertinate virtualių žiedinių lenktynių projekto augimą, rezultatus šį sezoną?
Iš tikrųjų, aš esu ganėtinai didelė skeptikė technologijų atžvilgiu, tačiau, šio projekto idėja ne tik gera, bet ir pasiteisinusi. Patirtis rodo, kad ne nuo technologijų priklauso, ar žmogus taps geru profesionalu, bet nuo žmogiškojo faktoriaus, sportininko norų augti, tobulėti ir greitėti. Šis projektas - tikrai puiki galimybė atrasti naujus automobilių sporto talentus.
 
Kaip vertinate bendrą automobilių sporto padėtį Lietuvoje šiuo metu?
Esu reiklus žmogus tiek sau, tiek kitiems. Tikiu, kad visi galime pasitempti. Tenka pripažinti, kad šiame sporte vis dar turime daug negatyvo, kuris neišnyks tol, kol nepakeisime požiūrio vieni į kitus: teisėjai į sportininkus, sportininkai į teisėjus, sporto bendruomenė į federaciją, kaip atskirą instituciją, vieni organizatoriai į kitus ir pan. Negatyviai nusiteikti ir bambėti energijos visiems užtenka, neužtenka jos pozityvumui ir pastangoms kartu auginti sportą.
 
Nors tikrai pastebiu dalykus, kuriuos galėtume pakeisti, tačiau iš esmės, viskas nėra tik blogai. Drįsčiau teigti, kad augame kaip sportininkai, žiūrovai ir organizatoriai. Man tenka prisiliesti ne tik prie žiedo disciplinos, bet ir prie ralio, tad tikrai džiugina, kad netinkamas elgesys tampa nebe norma, o bendrąja prasme, visuomenės smerktina išimtimi.

Kokius tikslus esate išsikėlę ateinančiam sezonui?
Natūralu, kad kitąmet norime augti dar labiau, tapti BEC 4H ir BaTCC renginių serijos dalimi. Mano žiniomis, jau turime bendrą žodinį susitarimą dėl pilno NEZ - Šiaurės Europos zonos „Endurance“ čempionato, kitų lenktynių serijų atsiradimo jų renginiuose. Norisi, kad Lietuva diskusijoje dalyvautų kaip lygus narys ir sprendžiantis balsas, priimant sprendimus dėl Baltijos šalis jungiančių varžybų. Buvau susitikusi su žiedo bendruomene, aptarėme, ko ji norėtų, kokius lūkesčius kelia kitam sezonui, taigi, šis - vienas iš jų.
 
Taip pat norisi ir stipresnių TCR automobilių pozicijų Baltijos šalyse, o tam reikalinga ir atitinkama techninė kontrolė. Kitąmet ir vėl organizuosime nemokamus mokymus; šiek tiek norisi griežtinti licencijų išdavimo tvarką, tad planuojame prašyti ne tik teorijos, bet ir praktikos egzamino.
 
Trumpai tariant, tikslas nesikeičia - norisi ir toliau sėkmingai augti, tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai. Tobulėti kaip sportininkams, žiūrovams, organizatoriams ar mechanikams ir intrigas palikti už automobilių sporto ribų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Išplėštas pratęsimas pergalės neatnešė
2018 11 16
Eurolyga
Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse po pratęsimo pralaimėjo „FC Barcelona Lassa“.
Kviečia nudažyti areną mėlynai
2018 11 16
Akcija
Klaipėdos "Neptūno" kapitonas Simas Galdikas: "Aš ir tu mėlyno kraujo!"
„Rytas“ kratosi A. Blanco kaltinimų
2018 11 16
Situacija
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie konfliktą tarp Vilniaus „Ryto“ ir trenerio iš Ispanijos Alberto Blanco, Vilniaus ekipa išplatino savo paaiškinimą.
 
Lietuvos rinktinė atvyko į Rumuniją
2018 11 16
Rinktinė
Lietuvos vyrų rinktinė penktadienio rytą pakilo iš Vilniaus oro uosto ir tiesioginiu skrydžiu pasiekė Rumunijos sostinę Bukareštą.
Po pralaimėjimų – bemiegės kapitono naktys
2018 11 16
Rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas: „Jeigu galvojate, kad mums nusispjaut į pralaimėjimus, tai labai klystate“.
„Vytis“ nepalaužė Slovėnijos čempionų
2018 11 15
Salės futbolas
Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai Alytuje patyrė antrąją nesėkmę Čempionų lygos elitiniame etape.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Pasikeitimai iš vėžių neišmušė
2018 11 16
Bušido
Prieš tradicinį bušido turnyrą „Hero's & KOK World Series“, sostinės „Siemens“ arenoje įvyko oficiali svėrimo ceremonija.
Paaiškėjo bokso čempionato pusfinalininkai
2018 11 16
Boksas
Įsibėgėjusiame Šilutėje vykstančiame Lietuvos bokso čempionate paaiškėjo, kurie sportininkai užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.
Lietuvės liko be pergalių
2018 11 15
Imtynės
Pasaulio jaunimo imtynių čempionate D. Domikaitytė ir K. Gaučaitė pergalių neiškovojo.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių laukia grėsmingas varžovas
2018 11 15
Interviu
Vilniaus VHC "Šviesa" kapitonas prieš EHF Iššūkio taurės rungtynes: "Mes kuriame klubo istoriją".
Laukia kovos tarptautiniuose turnyruose
2018 11 15
EHF taurė
Ateinantį savaitgalį trys Lietuvos rankinio klubai mes iššūkius užsienio komandoms.
LRL susitikimai pažėrė staigmenų
2018 11 14
LRL
Garliavoje „Kauno Ąžuolas-KTU“ sutriuškino Klaipėdos „Dragūną“, o Kaune „Granitas-Karys“ pirmą kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Pergalę išplėšė paskutinę minutę
2018 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ komanda svečiuose 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Auksas Lietuvoje – ir Bolivijos olimpiečiui
2018 11 14
Kalnų slidinėjimas
Penkias dienas Druskininkuose vykusiame Baltijos taurės varžybų pirmajame etape jėgas bandė kalnų slidininkai iš trijų žemynų.
Už rezultatą svarbesnės atliktos užduotys
2018 11 14
Ledo ritulys
Pasibaigus karščiausiam metų ledo ritulio turnyrui Vilniuje – dėmesys svarbiausiems praėjusios savaitės akcentams.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 11 16
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: Čempionų lyga, bokso čempionatas, krepšinio rinktinė ir šaudymo iš lanko varžybos.
R.Paškauskienė nesiveržia iš užburto rato
2018 11 16
Stalo tenisas
Europos pirmenybių medalius vieną po kito skinančios stalo tenisininkės Rūtos Paškauskienės atžalos pasirinko kitą sporto šaką – futbolą.
Pasaulio čempionatą baigė nesėkme
2018 11 15
Akmenslydis
Suomijoje vykstančio pasaulio akmenslydžio (kerlingo) vežimėliuose čempionato B grupės mače trečiadienį Lietuvos rinktinė 4:9 pralaimėjo suomiams.
 
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą
2018 11 16
Bendradarbiavimas
Britų Taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas toliau vystys bendrą veiklą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas