sportas.info 2018 m. spalio 19 d. 11:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu

LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.

I.Juškevičiūtė
I.Juškevičiūtė
Pasibaigus 2018 metų sezonui Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė džiaugiasi išaugusiu išduotų licencijų skaičiumi, augančia sportininkų motyvacija bei organizatorių įdirbiu. Žvelgdama į praėjusį sezoną, I. Juškevičiūtė tikisi, kad kitais metais žiedo bendruomenei pavyks ir toliu sėkmingai augti.
 
Kaip vertinate šių metų žiedo sezoną?
Sezonas buvo labai produktyvus visomis prasmėmis. Žvelgiant iš asmeniškos pusės, turėjau vietos augti kaip pirmininkė, spręsdama įvairius iškilusius klausimus. Galiu pasidžiaugti, kad licencijų, išduotų 2018 metais, skaičius ženkliai viršija 2017 duomenis. Panašu, kad žiedinių lenktynių mylėtojų skaičius išaugo beveik šimtuku. Ne ką mažiau džiugina ir augantis dalyvių sąmoningumas, atsakomybės jausmas, akį traukia vis gražėjanti technika. Kalbant apie automobilių parką, vienas didžiausių džiaugsmų - dalyvių noras kovoti dėl asmeninio tobulėjimo, o ne dėl taurių. Nejaučiama nesveikos konkurencijos ar supanašėjimo, tai rodo mūsų lenktynininkų brandą.
 
Kokius didžiausius pasikeitimus nuo praėjusių metų sezono įžvelgiate?
Daugiau TCR klasės automobilių, kurių sprendžiant iš nuogirdų, netrukus turėtų būti dar daugiau. Įvyko „C lygos“ varžybų statusą įgavusios „Ring Challenge“ varžybos. Tai itin džiugina, žinant, kad pernai siekiantys tobulėti sportininkai galėjo rinktis tik iš „Simuliatorių akademijos“ ir „Time Attack“ varžybų. Kuo daugiau laiptelių ir galimybių augti sukursime, tuo stipresnius sportininkus turėsime. Taip pat, labai smagu, kad įvyko nemokamų mokymų sportininkams ir teisėjams diena Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje. Planuojama šį renginį vystyti ir toliau, tad, manyčiau, kad pagrindiniai pasikeitimai - geresnės tiek sportininkų, tiek automobilių pajėgos.
 
Kaip praėjusiais metais išsikelti tikslai atsispindi šio sezono rezultatuose?
Turbūt, pasiekti tikslai geriausiai matosi pažvelgus į apdovanojimų pakylas, kuriose matomi nauji veidai. Žavi pats faktas, kad varžybų metu dalyviai sunkiai telpa aikštutėje, skirtoje technikai. Pagrindiniai komiteto tikslai - sklandus veikimas ir sportininkų augimas. Žvelgiant į išdalintų licencijų skaičių, jie pasiekti.
 
Ar pavyko pritraukti naujų dalyvių į čempionatą ar atskiras varžybas? Kaip manote, kokie veiksniai tai lėmė?
Kaip ir minėjau, sportininkų augimas tikrai ženklus. Manyčiau, kad žiedo mėgėjų skaičius augo sparčiausiai, lyginant su kitomis automobilių sporto šakomis. Tikriausiai, kažką tikrai darome gerai. Manau, kad tai lemia daugelis veiksnių: renginių kokybė, atsiradęs finansinis stabilumas, įmonių noras investuoti į alternatyviąją reklamą, taip remiant autosportą. Žinoma, svarbus vaidmuo tenka ir sportininkų norui bei motyvacijai. Manau, kad maži dalykai daro stebuklus. Taip ir čia: viskas slypi detalėse, kurias sudėjus, gauname kokybiškus renginius, gerą laiką, patinkantį sportą.

 
Kaip progresuoja antrus metus vykstantis Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas?
„Fast Lap“ organizatoriai dėsningai augino savo renginių seriją, įdėjo pastangų ieškodami bendradarbiavimo galimybių, tad šiandien galime džiaugtis puikiu renginiu, kuriame stengiamasi įvesti įdomias naujoves, o dalyvių skaičius, taip pat, kaip ir žiūrovų, tik nuolat auga.
 
Kaip manote, kokia yra kasmet vykstančių 1006 km lenktynių vertė/svarba žiedinių lenktynių gerbėjams?
Pačios lenktynės, kurios švęs jau 20-ąjį jubiliejų, - svarbios tiek dalyviams, tiek sporto mėgėjams. Žinau, kad daugumą autosporto fanų savo atostogas pajūryje planuoja būtent šiomis dienomis. Renginys pritraukia įspūdingą techniką ir sportininkus, kurių pavardes žino ne tik lietuviai, bet ir automobilių sporto bendruomenė plačiąja prasme. Dalyviams renginys padeda pritraukti partnerius ir rėmėjus: kaip mes žinome, be jų automobilių sporte - nė žingsnio.

Kaip vertinate virtualių žiedinių lenktynių projekto augimą, rezultatus šį sezoną?
Iš tikrųjų, aš esu ganėtinai didelė skeptikė technologijų atžvilgiu, tačiau, šio projekto idėja ne tik gera, bet ir pasiteisinusi. Patirtis rodo, kad ne nuo technologijų priklauso, ar žmogus taps geru profesionalu, bet nuo žmogiškojo faktoriaus, sportininko norų augti, tobulėti ir greitėti. Šis projektas - tikrai puiki galimybė atrasti naujus automobilių sporto talentus.
 
Kaip vertinate bendrą automobilių sporto padėtį Lietuvoje šiuo metu?
Esu reiklus žmogus tiek sau, tiek kitiems. Tikiu, kad visi galime pasitempti. Tenka pripažinti, kad šiame sporte vis dar turime daug negatyvo, kuris neišnyks tol, kol nepakeisime požiūrio vieni į kitus: teisėjai į sportininkus, sportininkai į teisėjus, sporto bendruomenė į federaciją, kaip atskirą instituciją, vieni organizatoriai į kitus ir pan. Negatyviai nusiteikti ir bambėti energijos visiems užtenka, neužtenka jos pozityvumui ir pastangoms kartu auginti sportą.
 
Nors tikrai pastebiu dalykus, kuriuos galėtume pakeisti, tačiau iš esmės, viskas nėra tik blogai. Drįsčiau teigti, kad augame kaip sportininkai, žiūrovai ir organizatoriai. Man tenka prisiliesti ne tik prie žiedo disciplinos, bet ir prie ralio, tad tikrai džiugina, kad netinkamas elgesys tampa nebe norma, o bendrąja prasme, visuomenės smerktina išimtimi.

Kokius tikslus esate išsikėlę ateinančiam sezonui?
Natūralu, kad kitąmet norime augti dar labiau, tapti BEC 4H ir BaTCC renginių serijos dalimi. Mano žiniomis, jau turime bendrą žodinį susitarimą dėl pilno NEZ - Šiaurės Europos zonos „Endurance“ čempionato, kitų lenktynių serijų atsiradimo jų renginiuose. Norisi, kad Lietuva diskusijoje dalyvautų kaip lygus narys ir sprendžiantis balsas, priimant sprendimus dėl Baltijos šalis jungiančių varžybų. Buvau susitikusi su žiedo bendruomene, aptarėme, ko ji norėtų, kokius lūkesčius kelia kitam sezonui, taigi, šis - vienas iš jų.
 
Taip pat norisi ir stipresnių TCR automobilių pozicijų Baltijos šalyse, o tam reikalinga ir atitinkama techninė kontrolė. Kitąmet ir vėl organizuosime nemokamus mokymus; šiek tiek norisi griežtinti licencijų išdavimo tvarką, tad planuojame prašyti ne tik teorijos, bet ir praktikos egzamino.
 
Trumpai tariant, tikslas nesikeičia - norisi ir toliau sėkmingai augti, tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai. Tobulėti kaip sportininkams, žiūrovams, organizatoriams ar mechanikams ir intrigas palikti už automobilių sporto ribų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
LKL mačuose – skirtingi scenarijai
2019 04 20
LKL
„Juventus“ svečiuose be vargo pranoko „Nevėžį“, o „Dzūkija“ savo aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
 
Šiaulietės palaužė Latvijos čempiones
2019 04 21
Baltijos lyga
Praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.
„Palanga“ užvėrė „Stumbrui“ kelią į viršūnę
2019 04 20
A lyga
Į pirmą vietą A lygoje galėję sugrįžti „Stumbro“ futbolininkai svečiuose nusileido „Palangos “ ekipai. „Riteriai“ ir „Atlantas“ sužaidė be įvarčių.
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves
2019 04 21
Ledo ritulys
Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.
Velykas nuspalvino medaliai ir rekordas
2019 04 21
Kalnų slidinėjimas
Andrejus Drukarovas Velykas pasitiko geros nuotaikos, bet neplanuoja užsisėdėti prie švenčių stalo – kitą savaitę vėl laukia varžybos.
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Maltoje - penki medaliai
2019 04 22
Kultūrizmas
Lietuvos kultūrizmo ir fitneso atletai „IFBB Diamond cup“ varžybose iškovojo du aukso ir tris sidabro medalius.
Jonavoje varžėsi beveik 80 atletų
2019 04 22
Kultūrizmas
IFBB tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre „Valio Profeel cup“ dalyvavo lietuviai, baltarusiai, estai ir lenkai.
Šiaulietės vėl patyrė nesėkmę
2019 04 21
Žolės riedulys
Europos moterų žolės riedulio Iššūkio taurės turnyre Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ rungsis dėl išlikimo diviziione.
 
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas