Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. spalio 10 d. 08:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį

Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.

A.Skujytė įgyvendino svajonę dirbti trenere.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Skujytė įgyvendino svajonę dirbti trenere.
Atėnų olimpinė vicečempionė ir Londono žaidynių bronzinė prizininkė septynkovininkė Austra Skujytė dar aktyviai sportuodama norėjo dirbti trenere. Jos svajonė išsipildė – tituluota lengvaatletė dirba Kauno „Starto“ mokykloje ir treniruoja jaunuosius lengvaatlečius. 
 
„Jaunuosius lengvaatlečius pradėjau treniruoti nuo 2012-ųjų rudens, po poros metų išėjau motinystės atostogų, bet per jas dirbau toliau, turėjau nedidelę grupelę. Tad mano darbo stažas jau – šešeri metai“, - sako  39-erių A. Skujytė. 

Ir kaip tau sekasi?
Labai įvairiai. Šiuo metu turiu vaikų, kuriems 7-9–eri, vyresnių  – 12-13 metų, bei paauglių grupes.  
 
„Starto“ mokykloje dirba daugiau nei 30 trenerių, jie visi perėjo iš buvusios „Vilties“ lengvosios atletikos mokyklos, kuriai vadovavo Vaclovas Kidykas, taip pat atėjo naujų. 
 
Kol vaikai dar maži, stengiuosi dirbti pagal daugiakovės principą ir noriu, kad vaikai išbandytų kuo daugiau rungčių. 

Daugiausia dėmesio skiriu daugiakovei, sprintui ir šuoliams. Mano grupėje treniruojasi daugiau mergaičių, bet yra ir keli berniukai. 

Gal pavyko išugdyti ir gabių lengvaatlečių, kurie per Lietuvos jaunučių ir jaunių čempionatus jau laimi medalių?
Taip, pavyko, o viena mergaitė jau gerina ir Lietuvos 13-14 metų 100 m bėgimo (12,66 sek. ir 12,07 sek.) bei šuolių į tolį (5 m 64 cm) rekordus. 100 m distancijoje ji pakartojo ir Lietuvos 15 –mečių rekordą. Tai – Andrė Ožechauskaitė, kuri šiemet per 52-ąiais tarptautines vaikų žaidynes Jeruzalėje savo mėgstamose rungtyse pelnė aukso ir sidabro medalius. Ji - mano pirmoji žvaigždutė. 

Tačiau apie dideles viltis stengiuosi negalvoti. Gyvename linksmai ir nieko neplanuojame tolimoje ateityje. Nepastebėsiu, kaip tie metai ir ateis.        

Grupėje treniruojasi ir gabus dešimtkovininkas Tadas Daugėla, kuris pratybas lanko tik pirmus metus, tačiau šią vasarą tapo Lietuvos jaunių čempionato sidabriniu prizininku. 

Viena daugiakovininkė Emilija Mockutė per tas varžybas negalėjo dalyvauti, nes buvo traumuota, tai ji rungtyniavo rutulio stūmimo sektoriuje ir pelnė bronzos medalį.

Keli mano auklėtiniai atstovavo Lietuvai per Baltijos šalių jaunųjų lengvaatlečių čempionatą. 


Dirbdama trenere, tarsi pratęsi savo jaunystę, nes grupėje treniruojasi ir daugiakovininkų.
Taip, vėl susiduriu su tomis pačiomis rungtimis. Darbas patinka, yra didelė motyvacija treniruoti jaunuosius sportininkus.  Noriu išugdyti gerų daugiakovininkų.

Kai aktyviai sportavai, nesusidūrei su jokiomis problemomis, jas visas sprendė tavo treneris. Gi dabar visos problemos gula ant tavo pečių, ar jų daug?   
Dabar dar labiau įvertinu savo trenerį šviesaus atminimo Aleksą Stanislovaitį, kokius kalnus jam reikėdavo nuversti. Anksčiau jį labai gerbiau, o dabar – dar labiau. Jo netektis man  didžiulė. 
 
Buvau kaip už mūro, tvirtos sienos. Gaila, kad dabar jo nėra šalia, su treneriu būtų galima apie daug ką padiskutuoti. 

Didesnių problemų man kol kas nereikia spręsti. Dirbu ir tiek, į treniruočių stovyklas dar nevažinėjame. 

Daugeliui savo vaikų esu tarsi mama, jais rūpinuosi. Kai pati aktyviai sportavau, rūpinausi pati savimi. 

Kai vaikai paaugs, taps profesionalesni, - prasidės didesni rūpesčiai, bus didesnė ir mano atsakomybė. 

Koks pagrindinis tavo, trenerės, tikslas?
Vienas iš norų – užauginti olimpietį. Tačiau kartais ,kai pasižiūriu į savo grupę, ne visi vaikai yra talentingi. Bet jie ateina, nori treniruotis. 
 
Tada suvokiu, kad jų gyvenime galiu padaryti didelę įtaką. Vaikai vieni iš kitų pasimoko, kažką pasiekia ir jiems yra ypatingai džiugu. Jie tikrai prisimins lengvąją atletiką, kuri yra smagi sporto šaka. 

Iš vienos pusės norisi tų talentų, o iš kitos – ypatingai sunku atbarstyti tuos netalenčiukus, kurie irgi sprendžia kažkokius savo gyvenimo uždavinius.

Turi ir visuomeninių pareigų, esi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narė, Sportininkų komisijos pirmininkė, ką gali pasakyti apie šią veiklos sritį?  
Nesu labai smarkiai vadovaujanti ir organizuojanti, visko prisigalvojanti. Man ši veikla, nors ir naujas iššūkis, tačiau patinka.    

Ką gali pasakyti apie šių metų Europos čempionato septynkovės varžybas, kurias stebėjai per televiziją? 
Užaugo nauja septynkovininkių karta. Daugiakovės lyderės yra tikrai pajėgios, manau, kad jau artimiausiu metu gali būti pagerintas pasaulio rekordas.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pirmas „Žalgirio“ naujokas – australas
2019 05 20
Naujokas
Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo rikiuoti gretas naujam sezonui – sudarė sutartį su Europos taurėje žibėjusiu Jocku Landale'u.
„Kukurūzininkas“, virtęs „Boeingu“
2019 05 20
Žvilgsnis
„Juventus“ strategas Ž.Urbonas apie LKL sezono MVP M.Gebeną: „Jis labai gerai priima informaciją, jam du kartus kartoti nereikia“ (VIDEO).
„Ryto“ puolėjas žaidė lyg ant sparnų
2019 05 20
LKL
Arnas Butkevičius spindėjo „Betsafe–LKL“ atkrintamųjų varžybų starte ir tapo ketvirtfinalio etapo naudingiausiu krepšininku.
 
Futbolo aikštėje – žurnalistų emocijos
2019 05 20
Turnyras
„Aikštėje buvo daug emocijų, atkaklios kovos ir gražių įvarčių“, – žurnalistų kovas vertino Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas.
„Sūduvos“ aistruolius po mačo parveš namo
2019 05 20
Akcija
Trečiadienį Marijampolėje po „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ mačo marijampoliečiai į namus galės nemokamai grįžti autobusais, kurie lauks prie stadiono.
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Trasoje – nuo darželinukų iki mokytojų
2019 05 20
Varžybos
Olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio ir Panevėžio mero taurės varžybose jėgas išmegino apie 700 bėgikų.
Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 05 20
Sportinis ėjimas
Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių
Pagėgiuose bėgikai susidūrė su kaitra
2019 05 20
Bėgimas
„Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ varžyboe Pagėgiuose dalyvavo beveik 100 bėgikų.
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Pasaulio čempionatą pradėjo nesėkme
2019 05 20
Badmintonas
Kinijoje prasidėjusio pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato pirmajame 3B grupės susitikime Lietuvos rinktinė 1-4 pralaimėjo Šveicarijos ekipai.
Pėsčiųjų žygyje – dalyvių rekordas
2019 05 20
Žygis
Pėsčiųjų žygio Gintaro Žagunio žūties metginėms atminti dalyviai ne tik žingsniavo, bet ir rinko aukas nuo gaisro nukentėjusiam kaimui.
Kultūristai varžėsi Gargžduose
2019 05 20
Kultūrizmas
Gargždų kultūros centro salėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos (LKFF) atviras Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatas.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas