Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. spalio 10 d. 08:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį

Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.

A.Skujytė įgyvendino svajonę dirbti trenere.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Skujytė įgyvendino svajonę dirbti trenere.
Atėnų olimpinė vicečempionė ir Londono žaidynių bronzinė prizininkė septynkovininkė Austra Skujytė dar aktyviai sportuodama norėjo dirbti trenere. Jos svajonė išsipildė – tituluota lengvaatletė dirba Kauno „Starto“ mokykloje ir treniruoja jaunuosius lengvaatlečius. 
 
„Jaunuosius lengvaatlečius pradėjau treniruoti nuo 2012-ųjų rudens, po poros metų išėjau motinystės atostogų, bet per jas dirbau toliau, turėjau nedidelę grupelę. Tad mano darbo stažas jau – šešeri metai“, - sako  39-erių A. Skujytė. 

Ir kaip tau sekasi?
Labai įvairiai. Šiuo metu turiu vaikų, kuriems 7-9–eri, vyresnių  – 12-13 metų, bei paauglių grupes.  
 
„Starto“ mokykloje dirba daugiau nei 30 trenerių, jie visi perėjo iš buvusios „Vilties“ lengvosios atletikos mokyklos, kuriai vadovavo Vaclovas Kidykas, taip pat atėjo naujų. 
 
Kol vaikai dar maži, stengiuosi dirbti pagal daugiakovės principą ir noriu, kad vaikai išbandytų kuo daugiau rungčių. 

Daugiausia dėmesio skiriu daugiakovei, sprintui ir šuoliams. Mano grupėje treniruojasi daugiau mergaičių, bet yra ir keli berniukai. 

Gal pavyko išugdyti ir gabių lengvaatlečių, kurie per Lietuvos jaunučių ir jaunių čempionatus jau laimi medalių?
Taip, pavyko, o viena mergaitė jau gerina ir Lietuvos 13-14 metų 100 m bėgimo (12,66 sek. ir 12,07 sek.) bei šuolių į tolį (5 m 64 cm) rekordus. 100 m distancijoje ji pakartojo ir Lietuvos 15 –mečių rekordą. Tai – Andrė Ožechauskaitė, kuri šiemet per 52-ąiais tarptautines vaikų žaidynes Jeruzalėje savo mėgstamose rungtyse pelnė aukso ir sidabro medalius. Ji - mano pirmoji žvaigždutė. 

Tačiau apie dideles viltis stengiuosi negalvoti. Gyvename linksmai ir nieko neplanuojame tolimoje ateityje. Nepastebėsiu, kaip tie metai ir ateis.        

Grupėje treniruojasi ir gabus dešimtkovininkas Tadas Daugėla, kuris pratybas lanko tik pirmus metus, tačiau šią vasarą tapo Lietuvos jaunių čempionato sidabriniu prizininku. 

Viena daugiakovininkė Emilija Mockutė per tas varžybas negalėjo dalyvauti, nes buvo traumuota, tai ji rungtyniavo rutulio stūmimo sektoriuje ir pelnė bronzos medalį.

Keli mano auklėtiniai atstovavo Lietuvai per Baltijos šalių jaunųjų lengvaatlečių čempionatą. 


Dirbdama trenere, tarsi pratęsi savo jaunystę, nes grupėje treniruojasi ir daugiakovininkų.
Taip, vėl susiduriu su tomis pačiomis rungtimis. Darbas patinka, yra didelė motyvacija treniruoti jaunuosius sportininkus.  Noriu išugdyti gerų daugiakovininkų.

Kai aktyviai sportavai, nesusidūrei su jokiomis problemomis, jas visas sprendė tavo treneris. Gi dabar visos problemos gula ant tavo pečių, ar jų daug?   
Dabar dar labiau įvertinu savo trenerį šviesaus atminimo Aleksą Stanislovaitį, kokius kalnus jam reikėdavo nuversti. Anksčiau jį labai gerbiau, o dabar – dar labiau. Jo netektis man  didžiulė. 
 
Buvau kaip už mūro, tvirtos sienos. Gaila, kad dabar jo nėra šalia, su treneriu būtų galima apie daug ką padiskutuoti. 

Didesnių problemų man kol kas nereikia spręsti. Dirbu ir tiek, į treniruočių stovyklas dar nevažinėjame. 

Daugeliui savo vaikų esu tarsi mama, jais rūpinuosi. Kai pati aktyviai sportavau, rūpinausi pati savimi. 

Kai vaikai paaugs, taps profesionalesni, - prasidės didesni rūpesčiai, bus didesnė ir mano atsakomybė. 

Koks pagrindinis tavo, trenerės, tikslas?
Vienas iš norų – užauginti olimpietį. Tačiau kartais ,kai pasižiūriu į savo grupę, ne visi vaikai yra talentingi. Bet jie ateina, nori treniruotis. 
 
Tada suvokiu, kad jų gyvenime galiu padaryti didelę įtaką. Vaikai vieni iš kitų pasimoko, kažką pasiekia ir jiems yra ypatingai džiugu. Jie tikrai prisimins lengvąją atletiką, kuri yra smagi sporto šaka. 

Iš vienos pusės norisi tų talentų, o iš kitos – ypatingai sunku atbarstyti tuos netalenčiukus, kurie irgi sprendžia kažkokius savo gyvenimo uždavinius.

Turi ir visuomeninių pareigų, esi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narė, Sportininkų komisijos pirmininkė, ką gali pasakyti apie šią veiklos sritį?  
Nesu labai smarkiai vadovaujanti ir organizuojanti, visko prisigalvojanti. Man ši veikla, nors ir naujas iššūkis, tačiau patinka.    

Ką gali pasakyti apie šių metų Europos čempionato septynkovės varžybas, kurias stebėjai per televiziją? 
Užaugo nauja septynkovininkių karta. Daugiakovės lyderės yra tikrai pajėgios, manau, kad jau artimiausiu metu gali būti pagerintas pasaulio rekordas.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Norėjo būti aikštėje per susistumdymą
2018 12 12
Žvilgsnis
Antanas Kavaliauskas: „Buvo sunku nepadėti komandai. Norėjosi eiti į aikštelę, ypatingai, kai buvo tas susistumdymas, bet ką padarysi“.
Pirmą kartą – kova dėl Karalienės taurės
2018 12 12
Naujovė
Vasario 16 d. ant „Siemens“ arenos parketo žais dvi stipriausios Lietuvos moterų komandos – Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“.
„Neptūno“ kelyje – neklumpantys italai
2018 12 12
Čempionų lyga
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai galanda ginklus ir ruošiasi svarbiam mūšiui – į uostamiestį atvyksta legendinis Bolonijos „Segafredo Virtus“ klubas.
 
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Vėl praūžė „Futboliuko Kalėdos“
2018 12 12
Šventė
Ketvirtą žiemą iš eilės Nacionalinėje futbolo akademijoje renkasi mažiausieji sportininkai. Jie aktyviai leidžia dieną pramogaudami ir žaisdami futbolą.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Ant garbės pakylos – brolių poros
2018 12 11
Kalnų slidinėjimas
Kartu su „Snow Arenoje“ vykusiu Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės varžybų antruoju etapu pirmą kartą surengtas šalies snieglenčių slalomo čempionatas.
Pasaulio čempionate – sidabriniai grybšniai
2018 12 12
Plaukimas
Lietuvos plaukikų apdovanojimų kraitis pasaulio čempionate išaugo iki trijų – jį dviem sidabro medaliais papildė Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.
Čempionas nemažina apsukų
2018 12 12
Plaukimas
Pasaulio čempionato auksą antradienį iškovojęs plaukikas Danas Rapšys trečiadienį pateko į dar vieną finalą.
Kauno čempionate "Žalgiris" turėjo vargo
2018 12 11
Regbis
Kaune vyko atviras miesto regbio čempionatas, kuriame varžėsi keturios komandos.
 
Sveikų įpročių srityje vyksta lūžis
2018 12 12
Žvilgsnis
Įpročius sportuoti ir laikytis sveikos gyvensenos būtina ugdyti nuo mažens. Tuo neabejoja geriausios darželiuose dirbančios kūno kultūros ugdytojos.
Antikorupcijos komisijoje - apie LTOK pinigus
2018 12 12
Situacija
Seimo antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavusi D. Gudzinevičiūtė: „Bet kokią diskusiją apie LTOK finansus ar veiklą sveikinu ir palaikau.“
Naują filmą pirmieji išvydo olimpiečiai
2018 12 12
Pristatymas
LTOK 30-mečio jubiliejaus dieną sporto visuomenės atstovai ir televizijos žiūrovai išvydo naują dokumentinį filmą „Visada šalia atletų“.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas