sportas.info 2010 m. gruodžio 20 d. 15:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Svarbiausia - ne ūgis ar smūgis

Kad ir koks būtum talentingas, viršūnę gali pasiekti tik juodu darbu. Apie tai ir daugybę kitų dalykų – naujajame žurnalo “Tenisas” numeryje

Žurnalo “Tenisas” trečiojo numerio pagrindinės temos pavadinimas – “Juodo darbo neatstos nei ūgis, nei smūgis”. Tai puikiai atspindi Ričardo Berankio pavyzdys. Nors jam nuolat prikaišomas per žemas (175 cm) ūgis, 20-metis lietuvis sugebėjo įsiveržti tarp 100 geriausių planetos tenisininkų.

“Centimetrų stygių ir tai, ką jie lemia, Ričardas kompensuoja fiziniu pasirengimu”, - paaiškino sportininko treneris Remigijus Balžekas.
 

Šiame straipsnyje taip pat išsamiai pažvelgta ne tik į Lietuvos, bet ir kitų šalių tenisininkų fizinius duomenis ir tai, kokie įtaką žaidimui turi ūgis ar svoris.

Pavyzdžiui, aukščiausias pasaulio tenisininkas yra 208 cm ūgio kroatas Ivo Karlovičius. O pasaulio reitingo lyderių ispano Rafaelio Nadalio ir šveicaro Roger Federerio vienodas ir ūgis, ir svoris.
 

Skiltyje “Tribūna” – pokalbis su Lietuvos neįgaliųjų teniso klubo (LNTK) vadovu Aleksandru Pacevičiumi, kuris neslėpė – pagrindinė mūsų šalies neįgaliųjų tenisininkų problema – lėšų stygius. Beje, LNTK priklauso ir grožio konkurso “Mis negalia” laimėtoja Ramunė Šidlauskaitė.
 

Sužinoję apie neįgaliųjų bėdas, žurnalo “Tenisas” leidėjai nutarė dešimt procentų sumos, gautos už žurnalo metinę prenumeratą, skirti neįgaliųjų tenisininkų kelionėms į varžybas užsienyje.
 

“Naujų iššūkių paieškos – užsienyje”. Taip vadinasi straipsnis apie Lietuvos teniso mėgėjų bandymus išmėginti svetur rengiamose treniruočių stovyklose arba mėgėjų turnyruose. Pažaisti veteranų varžybose užsienyje mėgsta ir Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Šarūnas Kliokys.
 

Šiame žurnalo numeryje plačiai aprašytas sausį Australijoje vykstantis atvirasis šios šalies čempionatas, kuriame po Naujųjų ketina dalyvauti ir R.Berankis. Jis tik ruošiasi debiutui Melburne vykstančiose varžybose. O lietuvių kilmės amerikietis Vitas Gerulaitis būtent čia laimėjo vienintelį savo karjeroje “Didžiojo kirčio” turnyro vienetų čempiono titulą. Už laimėtus pinigus tada tenisininkas nupirko tėvams namą.
 

“Tenisas” žiemos numeryje trumpai apžvelgia 2010 metų svarbiausius šalies teniso įvykius, o taip pat – naujas teniso rūšis, kurios atsirado mūsų šalyje.


 

Straipsniai “Ispano žvaigždė žiba net kosmose” ir “Teniso princesės gyvenimas – lyg pasaka” – apie geriausių šių metų planetos tenisininkų R.Nadalio ir danės Caroline Wozniacki kelią į viršūnę.
 

Rašinyje “Tenisininkė iš “lapių medžiotojų” šeimos” 17-metė Iveta Dapkutė prisipažįsta, kad reta liga vos neatėmė iš jos svajonės žaisti tenisą.
 

Nemažai dėmesio skirta Tarptautinės teniso federacijos projektui “Tennis 10’s”, skatinančiam vaikus iki dešimties metų žaisti minkštesniais ir lėčiau skriejančiais kamuoliukais, mažesnėmis raketėmis ir mažesnėse aikštėse. Šis projektas sėkmingai prigijo ir Lietuvoje.
 

Tradicinėje skiltyje “Veidai” pristatomi šalies teniso mėgėjai, tarp kurių – ir disko metimo dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, o naujoji skiltis “Lietuvos klubai” skirta mūsų šalyje įsikūrusioms teniso mėgėjų bendruomenėms.
 

Žurnalo skaitytojai taip pat gali išvysti, kurios Lietuvos ekrano žvaigždės laisvalaikiu lieja prakaitą teniso aikštėje, perskaityti profesionalaus trenerio atsakymus į mėgėjų klausimus, pasimokyti teisingai daryti apšilimą, sužinoti, kodėl treneriams ir patiems žaidėjams reikia būti gerais psichologais, pasidomėti, kur Lietuvoje įsikūrę dengti teniso aikštynai.
 

Kas labiau mėgsta ne skaityti o žiūrėti, “Tenise” gali rasti daugybę nuotraukų iš mėgėjų turnyrų Lietuvoje, kuriuose žaidžia ir visiems žinomi žmonės. Nuotraukų iš varžybų netrūksta ir žurnalo interneto svetainėje tenisozurnalas.lt 
 

Naujajame “Teniso” numeryje yra ir trumpų straipsnelių apie Lietuvos ir užsienio teniso naujienas bei užkulisius.
 

O galvosūkių mėgėjai gali pasinaudoti proga laimėti žurnalo prenumeratą metams. Ji atiteks dešimčiai skaitytojų, teisingai išsprendusių kryžiažodį.

 

  Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas