sportas.info 2018 m. spalio 8 d. 12:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimas – už kovą su klastinga liga

Vienu ryškiausių rožinio kaspino mėnesio akcentų Kaune tradiciškai tapo pirmą spalio sekmadienį penktąkart surengtas paramos bėgimas „Pink Run su BENU".

Bėgimas „Pink Run su BENU“ Kaune.
Roko Lukoševičiaus nuotr.
Bėgimas „Pink Run su BENU“ Kaune.
   
Rotušės aikštėje susirinko rekordiškai daug, apie 3 tūkst. dalyvių ir juos palaikiusių žiūrovų. Vis dėlto ypatingo dėmesio čia, kaip įprastai, sulaukė moterys, mat pagrindinė šio renginio idėja nuo pat pradžių gerokai pranoksta įprastų sporto varžybų sąvoką.
 
„Nes mylime jas!“ – kaskart tūkstantinės minios garsiai ištariamas šūkis simbolizuoja kilnią renginio misiją – palaikyti akistatą su onkologine liga išgyvenančias moteris ir padrąsinti visas uoliau rūpintis savo sveikata prevenciškai tikrinantis dėl krūties vėžio.

Visa parama – reabilitacijai

Savo solidarumą bei rūpestį bėgikai išreiškė ne vien atiduodami jėgas trasoje, bet ir skirdami pinigines aukas, kurios kasmet pavedamos moterų reabilitacijai. Šiemet surinkta beveik 3 tūkst. eurų. Už visas šias lėšas krūties vėžio paliestos moterys stiprins sveikatą Birštono „Eglės sanatorijoje“.
 
„Jūs esate mūsų stiprybė, labai didelė užuovėja. Esame dėkingos ir laimingos, jau penktus metus sulaukdamos tokio ištikimo palaikymo iš šios didelės bendruomenės. Būdamos čia ir matydamos jus, mes tikrai nesijaučiame vienišos“, – už kilnią kasmetinę iniciatyvą visiems renginio dalyviams bei organizatoriams nuoširdžiai dėkojo Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“ pirmininkė Regina Malžinskienė.

Moteris neslėpė pati susidūrusi su klastinga liga ir atgaunanti jėgas po nelengvo gydymo periodo. Nepaisant to, ji, kaip ir keletas kitų tokio paties likimo bendražygių, neliko stovėti žiūrovų gretose, bet ir pati leidosi į trasą.

Bėgikai didelėmis širdimis

„Mes sakome, kad čia bėga ne įprasti bėgikai, bet didelių širdžių šeimininkai. Ir tai visiška tiesa. Renginys kasmet auga į Rotušės aikštę sukviesdamas vis daugiau žmonių, kurie neabejingi kitų likimams. Regis, ir pačių kauniečių tolerancija bei supratingumas vis didėja – šįkart beveik nepasitaikė vairuotojų skundų dėl kelioms valandoms apriboto transporto eismo senamiesčio gatvėse. Gal tik kelios garbaus amžiaus moterys, eidamos iš šventų Mišių, mestelėjo repliką bėgikams, bet jos, matyt, nesuprato, su kokia prasminga intencija šie žmonės bėgo“, – šyptelėjo vienas iš renginio organizatorių, „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Jis pripažino, kad šiemet renginio dalyviai ir svečiai savo aktyvumu pranoko organizatorių lūkesčius. Prie registracijos paviljono nusidriekė tokios ilgos eilės laukiančiųjų atsiimti starto numerius, kad savanoriai vos spėjo suktis, o kai kurie bėgikai į trasą pasileido vydamiesi jau startavusią minią. 

Pasak R. Tarasevičiaus, šįkart renginyje iš viso dirbo per šimtą žmonių, tačiau kitąmet jų pajėgas planuojama dar gerokai padidinti, kad jokie nesklandumai netrikdytų pakilios renginio atmosferos. Be to, daugeliui bėgikų debiutantų organizatoriai siūlo registracijos procedūrų nepalikti paskutinėms minutėms prieš pat startą.


Palaikė ir patys mažiausieji

Šiemet „Pink Run su BENU“ pakvietė į 400 metrų bėgimą ir vaikus. Šimtai mažųjų dalyvių pradėjo didžiulę šventę, o netrukus po jų prie 5 km bėgimo starto rikiavosi suaugusieji. Čia pirmasis finišo liniją kirto per 15 min. ir 7,7 sek. distanciją įveikęs Paulius Saulėnas, o vos dviem dešimtosiomis sekundės dalimis nuo jo atsiliko Aivaras Čekanavičius. Po kelių sekundžių finišavo ir trečiosios vietos laimėtojas Aurimas Skinulis.

Moterų gretose nepralenkiama buvo Vytautė Pabiržytė (17 min. 23,2 sek.), antrą vietą užėmė Monika Juodeškaitė, o trečia finišavo Kristina Laurinaitytė.

„Čia visuomet gera sugrįžti, nes tai bėgimas, kuris turi ypatingą prasmę. Nesitikėjau, kad viskas susiklostys taip sėkmingai, bet pavyko išties puikiai. Svarbiausia, kad visi drauge bėgdami dar kartą priminėme moterims, jog kiekvienas visa širdimi esame su jomis“, – po pergalingo finišo emocingai kalbėjo antrus metus iš eilės „Pink Run su BENU“ 5 km bėgimą laimėjusi V. Pabiržytė.

Nėra nieko neįmanomo

Apie siekį parodyti dėmesį moterims rožinio kaspino paramos bėgime antrino ir kiti dalyviai. Antai 10 km „Topicrem“ bėgime tarp merginų greičiausiai atbėgusi Loreta Kančytė (34 min. 38,2 sek.) pripažino, kad senamiesčio grindinys nėra idealiausia danga bėgimui, tačiau šįkart ne tai buvo svarbiausia: „Trasoje buvo nelengva, jaučiau stiprią konkurenciją iš varžovių, bet šiandien čia svarbiau ne lenktyniavimas ar rezultatai. Mano didžiausias noras – suteikti moterims pasitikėjimo savimi, įkvėpti jas, kad įsitikintų, jog gyvenime dažniausiai nieko nėra neįmanomo.“

Netrukus po L. Kančytės paeiliui finišą pasiekė ir kitos dvi prizininkės – Kamilė Vaidžiulytė bei Gitana Akmanavičiūtė. 

Tuo metu vyrų gretose ir tarp visų 10 km bėgimo dalyvių greičiausias buvo Tomas Bizimavičius, atbėgęs per 31 min. ir 54,9 sek. Po jo lyderių trejetuką papildė Tomas Gudas ir Linas Selianikas.

Specialių prizų tradiciškai sulaukė ryškiausiais ir išradingiausiais rožiniais kostiumais pasipuošę bėgimo dalyviai, o taip pat aštuoniasdešimtmečio link artėjanti vyriausių bėgikų pora.

Tęsdami savo pradėtą misiją, „Pink Run su BENU“ bėgimo organizatoriai kartu su prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Nedelsk“ komanda dar kartą visoms moterims primena, jog ši liga yra vienas dažniausių onkologinių susirgimų, tačiau laiku diagnozuota ji sėkmingai gydoma.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Per šventes bandys pamiršti krepšinį
2018 12 13
NKL
Šakių „Vyčio“ strategas Erikas Kučiauskas: „puikiai žinau, kad būtent ši sezono dalis Lietuvoje krepšininkams yra sunkiausia.“
Jaunieji krepšininkai sužinojo varžovus
2018 12 13
Burtai
Belgrade (Serbija) buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, kurie suskirstė komandas į grupes.
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
 
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Finalo duris atvėrė Lietuvos rekordas
2018 12 13
Plaukimas
Simonas Bilis antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą, o Rūtai Meilutytei to padaryti nepavyko.
„Mano gyvenimas – penkiakovė“
2018 12 13
Treneris
Kauno plaukimo mokyklos šiuolaikinės penkiakovės treneris Henrikas Eismontas dar būdamas moksleivis žinojo, kokį kelią rinksis.
Pasaulio čempionate – Lietuvos rekordai
2018 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai Simonas Bilis ir Aandrius Šidlauskas pasaulio čempionate Kinijoje pasiekė naujus Lietuvos rekordus.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas