sportas.info 2018 m. spalio 8 d. 12:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimas – už kovą su klastinga liga

Vienu ryškiausių rožinio kaspino mėnesio akcentų Kaune tradiciškai tapo pirmą spalio sekmadienį penktąkart surengtas paramos bėgimas „Pink Run su BENU".

Bėgimas „Pink Run su BENU“ Kaune.
Roko Lukoševičiaus nuotr.
Bėgimas „Pink Run su BENU“ Kaune.
   
Rotušės aikštėje susirinko rekordiškai daug, apie 3 tūkst. dalyvių ir juos palaikiusių žiūrovų. Vis dėlto ypatingo dėmesio čia, kaip įprastai, sulaukė moterys, mat pagrindinė šio renginio idėja nuo pat pradžių gerokai pranoksta įprastų sporto varžybų sąvoką.
 
„Nes mylime jas!“ – kaskart tūkstantinės minios garsiai ištariamas šūkis simbolizuoja kilnią renginio misiją – palaikyti akistatą su onkologine liga išgyvenančias moteris ir padrąsinti visas uoliau rūpintis savo sveikata prevenciškai tikrinantis dėl krūties vėžio.

Visa parama – reabilitacijai

Savo solidarumą bei rūpestį bėgikai išreiškė ne vien atiduodami jėgas trasoje, bet ir skirdami pinigines aukas, kurios kasmet pavedamos moterų reabilitacijai. Šiemet surinkta beveik 3 tūkst. eurų. Už visas šias lėšas krūties vėžio paliestos moterys stiprins sveikatą Birštono „Eglės sanatorijoje“.
 
„Jūs esate mūsų stiprybė, labai didelė užuovėja. Esame dėkingos ir laimingos, jau penktus metus sulaukdamos tokio ištikimo palaikymo iš šios didelės bendruomenės. Būdamos čia ir matydamos jus, mes tikrai nesijaučiame vienišos“, – už kilnią kasmetinę iniciatyvą visiems renginio dalyviams bei organizatoriams nuoširdžiai dėkojo Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“ pirmininkė Regina Malžinskienė.

Moteris neslėpė pati susidūrusi su klastinga liga ir atgaunanti jėgas po nelengvo gydymo periodo. Nepaisant to, ji, kaip ir keletas kitų tokio paties likimo bendražygių, neliko stovėti žiūrovų gretose, bet ir pati leidosi į trasą.

Bėgikai didelėmis širdimis

„Mes sakome, kad čia bėga ne įprasti bėgikai, bet didelių širdžių šeimininkai. Ir tai visiška tiesa. Renginys kasmet auga į Rotušės aikštę sukviesdamas vis daugiau žmonių, kurie neabejingi kitų likimams. Regis, ir pačių kauniečių tolerancija bei supratingumas vis didėja – šįkart beveik nepasitaikė vairuotojų skundų dėl kelioms valandoms apriboto transporto eismo senamiesčio gatvėse. Gal tik kelios garbaus amžiaus moterys, eidamos iš šventų Mišių, mestelėjo repliką bėgikams, bet jos, matyt, nesuprato, su kokia prasminga intencija šie žmonės bėgo“, – šyptelėjo vienas iš renginio organizatorių, „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Jis pripažino, kad šiemet renginio dalyviai ir svečiai savo aktyvumu pranoko organizatorių lūkesčius. Prie registracijos paviljono nusidriekė tokios ilgos eilės laukiančiųjų atsiimti starto numerius, kad savanoriai vos spėjo suktis, o kai kurie bėgikai į trasą pasileido vydamiesi jau startavusią minią. 

Pasak R. Tarasevičiaus, šįkart renginyje iš viso dirbo per šimtą žmonių, tačiau kitąmet jų pajėgas planuojama dar gerokai padidinti, kad jokie nesklandumai netrikdytų pakilios renginio atmosferos. Be to, daugeliui bėgikų debiutantų organizatoriai siūlo registracijos procedūrų nepalikti paskutinėms minutėms prieš pat startą.


Palaikė ir patys mažiausieji

Šiemet „Pink Run su BENU“ pakvietė į 400 metrų bėgimą ir vaikus. Šimtai mažųjų dalyvių pradėjo didžiulę šventę, o netrukus po jų prie 5 km bėgimo starto rikiavosi suaugusieji. Čia pirmasis finišo liniją kirto per 15 min. ir 7,7 sek. distanciją įveikęs Paulius Saulėnas, o vos dviem dešimtosiomis sekundės dalimis nuo jo atsiliko Aivaras Čekanavičius. Po kelių sekundžių finišavo ir trečiosios vietos laimėtojas Aurimas Skinulis.

Moterų gretose nepralenkiama buvo Vytautė Pabiržytė (17 min. 23,2 sek.), antrą vietą užėmė Monika Juodeškaitė, o trečia finišavo Kristina Laurinaitytė.

„Čia visuomet gera sugrįžti, nes tai bėgimas, kuris turi ypatingą prasmę. Nesitikėjau, kad viskas susiklostys taip sėkmingai, bet pavyko išties puikiai. Svarbiausia, kad visi drauge bėgdami dar kartą priminėme moterims, jog kiekvienas visa širdimi esame su jomis“, – po pergalingo finišo emocingai kalbėjo antrus metus iš eilės „Pink Run su BENU“ 5 km bėgimą laimėjusi V. Pabiržytė.

Nėra nieko neįmanomo

Apie siekį parodyti dėmesį moterims rožinio kaspino paramos bėgime antrino ir kiti dalyviai. Antai 10 km „Topicrem“ bėgime tarp merginų greičiausiai atbėgusi Loreta Kančytė (34 min. 38,2 sek.) pripažino, kad senamiesčio grindinys nėra idealiausia danga bėgimui, tačiau šįkart ne tai buvo svarbiausia: „Trasoje buvo nelengva, jaučiau stiprią konkurenciją iš varžovių, bet šiandien čia svarbiau ne lenktyniavimas ar rezultatai. Mano didžiausias noras – suteikti moterims pasitikėjimo savimi, įkvėpti jas, kad įsitikintų, jog gyvenime dažniausiai nieko nėra neįmanomo.“

Netrukus po L. Kančytės paeiliui finišą pasiekė ir kitos dvi prizininkės – Kamilė Vaidžiulytė bei Gitana Akmanavičiūtė. 

Tuo metu vyrų gretose ir tarp visų 10 km bėgimo dalyvių greičiausias buvo Tomas Bizimavičius, atbėgęs per 31 min. ir 54,9 sek. Po jo lyderių trejetuką papildė Tomas Gudas ir Linas Selianikas.

Specialių prizų tradiciškai sulaukė ryškiausiais ir išradingiausiais rožiniais kostiumais pasipuošę bėgimo dalyviai, o taip pat aštuoniasdešimtmečio link artėjanti vyriausių bėgikų pora.

Tęsdami savo pradėtą misiją, „Pink Run su BENU“ bėgimo organizatoriai kartu su prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Nedelsk“ komanda dar kartą visoms moterims primena, jog ši liga yra vienas dažniausių onkologinių susirgimų, tačiau laiku diagnozuota ji sėkmingai gydoma.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Žalgiris" neatlaikė "Fenerbahce" tempo
2018 10 19
Eurolyga
"Žalgirio" krepšininkai Kaune nusileido Eurolygos vicečempionams 75:82, nors tris kėlinius pirmavo.
Policija nustatė "Žalgirio" fanų užpuolikus
2018 10 19
Fanai
Įtariama, kad į Vilnių išsiruošusius kauniečius užpuolė kaukėti "Ryto" gerbėjai.
SKM ruoš talentus "Rytui"
2018 10 19
Krepšinis
"Sutarties pasirašymas reiškia, kad mūsų gabiausi auklėtiniai turės galimybę savo jėgas išbandyti „Ryto“ sistemojei", - kalba SKM vadovas J. Jankauskas.
 
Tikslas – stiprinti futbolą regione
2018 10 19
Rinkimai
Futbolo klubo Utenos „Utenis“ valdyba Utenos apskrities futbolo federacijos (UAFF) prezidento rinkimuose kandidatu iškėlė verslininką Nemuną Dagilį.
A lyga įstojo į Europos lygų asociaciją
2018 10 19
A lyga
"Čia galima ieškoti įvairių problemų sprendimų kartu su Vokietijos, Anglijos ar Prancūzijos lygomis", - kalbėjo A lygos prezidentas Rytis Davidovičius.
"Nemanau, kad rungtynės bus tokios pat"
2018 10 18
A lyga
Baltarusis A. Rybakas, dirbęs "Trakų" vartininkų treneriu, vėl atlieka komandos stratego funkcijas. Dabar jo rūpesti -parengti komandą mačui su "Žalgiriu".
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Sieks išnaudoti varžovų klaidas
2018 10 17
Lietuvos čempionatas
"Kaunas Hockey" ledo ritulininkai nepaisant užklupusios traumų virtinės kalba tik apie pergalę artimiausiame mače, kur jų laukia "Geležinis vilkas".
Du lietuviai iš Lenkijos parsiveš auksą
2018 10 19
Plaukimas
Lenkijoje prasidėjusiose tarptautinėse varžybose Danas Rapšys iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalius,o Deividas Margevičius - vieną aukso medalį.
Lietuvė atstovaus Europos rinktinei
2018 10 19
Stalo tenisas
Į pasaulio jaunučių čempionatą, kuris kitą savaitę vyks Japonijoje, pagal ETTU 15-mečių reitingą pateko vilnietė Kornelija Riliškytė.
Pradinukus išjudins „Olimpinė savaitė“
2018 10 19
Vaikų sportas
Tūkstančiai mokinių iš 616 pradinių klasių bus skatinami skirti daugiau dėmesio fiziniam aktyvumui ir sveikai gyvensenai.
 
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Lietuvos sportas gyvens nauju ritmu
2018 10 19
Situacija
Priimtame Kūno kultūros ir sporto įstatyme numatytas trigubai didesnis finansavimas sporto projektams, valdymo pokyčiai, nauji reikalavimai federacijoms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas