sportas.info 2018 m. spalio 8 d. 12:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgimas – už kovą su klastinga liga

Vienu ryškiausių rožinio kaspino mėnesio akcentų Kaune tradiciškai tapo pirmą spalio sekmadienį penktąkart surengtas paramos bėgimas „Pink Run su BENU".

Bėgimas „Pink Run su BENU“ Kaune.
Roko Lukoševičiaus nuotr.
Bėgimas „Pink Run su BENU“ Kaune.
   
Rotušės aikštėje susirinko rekordiškai daug, apie 3 tūkst. dalyvių ir juos palaikiusių žiūrovų. Vis dėlto ypatingo dėmesio čia, kaip įprastai, sulaukė moterys, mat pagrindinė šio renginio idėja nuo pat pradžių gerokai pranoksta įprastų sporto varžybų sąvoką.
 
„Nes mylime jas!“ – kaskart tūkstantinės minios garsiai ištariamas šūkis simbolizuoja kilnią renginio misiją – palaikyti akistatą su onkologine liga išgyvenančias moteris ir padrąsinti visas uoliau rūpintis savo sveikata prevenciškai tikrinantis dėl krūties vėžio.

Visa parama – reabilitacijai

Savo solidarumą bei rūpestį bėgikai išreiškė ne vien atiduodami jėgas trasoje, bet ir skirdami pinigines aukas, kurios kasmet pavedamos moterų reabilitacijai. Šiemet surinkta beveik 3 tūkst. eurų. Už visas šias lėšas krūties vėžio paliestos moterys stiprins sveikatą Birštono „Eglės sanatorijoje“.
 
„Jūs esate mūsų stiprybė, labai didelė užuovėja. Esame dėkingos ir laimingos, jau penktus metus sulaukdamos tokio ištikimo palaikymo iš šios didelės bendruomenės. Būdamos čia ir matydamos jus, mes tikrai nesijaučiame vienišos“, – už kilnią kasmetinę iniciatyvą visiems renginio dalyviams bei organizatoriams nuoširdžiai dėkojo Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“ pirmininkė Regina Malžinskienė.

Moteris neslėpė pati susidūrusi su klastinga liga ir atgaunanti jėgas po nelengvo gydymo periodo. Nepaisant to, ji, kaip ir keletas kitų tokio paties likimo bendražygių, neliko stovėti žiūrovų gretose, bet ir pati leidosi į trasą.

Bėgikai didelėmis širdimis

„Mes sakome, kad čia bėga ne įprasti bėgikai, bet didelių širdžių šeimininkai. Ir tai visiška tiesa. Renginys kasmet auga į Rotušės aikštę sukviesdamas vis daugiau žmonių, kurie neabejingi kitų likimams. Regis, ir pačių kauniečių tolerancija bei supratingumas vis didėja – šįkart beveik nepasitaikė vairuotojų skundų dėl kelioms valandoms apriboto transporto eismo senamiesčio gatvėse. Gal tik kelios garbaus amžiaus moterys, eidamos iš šventų Mišių, mestelėjo repliką bėgikams, bet jos, matyt, nesuprato, su kokia prasminga intencija šie žmonės bėgo“, – šyptelėjo vienas iš renginio organizatorių, „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Jis pripažino, kad šiemet renginio dalyviai ir svečiai savo aktyvumu pranoko organizatorių lūkesčius. Prie registracijos paviljono nusidriekė tokios ilgos eilės laukiančiųjų atsiimti starto numerius, kad savanoriai vos spėjo suktis, o kai kurie bėgikai į trasą pasileido vydamiesi jau startavusią minią. 

Pasak R. Tarasevičiaus, šįkart renginyje iš viso dirbo per šimtą žmonių, tačiau kitąmet jų pajėgas planuojama dar gerokai padidinti, kad jokie nesklandumai netrikdytų pakilios renginio atmosferos. Be to, daugeliui bėgikų debiutantų organizatoriai siūlo registracijos procedūrų nepalikti paskutinėms minutėms prieš pat startą.


Palaikė ir patys mažiausieji

Šiemet „Pink Run su BENU“ pakvietė į 400 metrų bėgimą ir vaikus. Šimtai mažųjų dalyvių pradėjo didžiulę šventę, o netrukus po jų prie 5 km bėgimo starto rikiavosi suaugusieji. Čia pirmasis finišo liniją kirto per 15 min. ir 7,7 sek. distanciją įveikęs Paulius Saulėnas, o vos dviem dešimtosiomis sekundės dalimis nuo jo atsiliko Aivaras Čekanavičius. Po kelių sekundžių finišavo ir trečiosios vietos laimėtojas Aurimas Skinulis.

Moterų gretose nepralenkiama buvo Vytautė Pabiržytė (17 min. 23,2 sek.), antrą vietą užėmė Monika Juodeškaitė, o trečia finišavo Kristina Laurinaitytė.

„Čia visuomet gera sugrįžti, nes tai bėgimas, kuris turi ypatingą prasmę. Nesitikėjau, kad viskas susiklostys taip sėkmingai, bet pavyko išties puikiai. Svarbiausia, kad visi drauge bėgdami dar kartą priminėme moterims, jog kiekvienas visa širdimi esame su jomis“, – po pergalingo finišo emocingai kalbėjo antrus metus iš eilės „Pink Run su BENU“ 5 km bėgimą laimėjusi V. Pabiržytė.

Nėra nieko neįmanomo

Apie siekį parodyti dėmesį moterims rožinio kaspino paramos bėgime antrino ir kiti dalyviai. Antai 10 km „Topicrem“ bėgime tarp merginų greičiausiai atbėgusi Loreta Kančytė (34 min. 38,2 sek.) pripažino, kad senamiesčio grindinys nėra idealiausia danga bėgimui, tačiau šįkart ne tai buvo svarbiausia: „Trasoje buvo nelengva, jaučiau stiprią konkurenciją iš varžovių, bet šiandien čia svarbiau ne lenktyniavimas ar rezultatai. Mano didžiausias noras – suteikti moterims pasitikėjimo savimi, įkvėpti jas, kad įsitikintų, jog gyvenime dažniausiai nieko nėra neįmanomo.“

Netrukus po L. Kančytės paeiliui finišą pasiekė ir kitos dvi prizininkės – Kamilė Vaidžiulytė bei Gitana Akmanavičiūtė. 

Tuo metu vyrų gretose ir tarp visų 10 km bėgimo dalyvių greičiausias buvo Tomas Bizimavičius, atbėgęs per 31 min. ir 54,9 sek. Po jo lyderių trejetuką papildė Tomas Gudas ir Linas Selianikas.

Specialių prizų tradiciškai sulaukė ryškiausiais ir išradingiausiais rožiniais kostiumais pasipuošę bėgimo dalyviai, o taip pat aštuoniasdešimtmečio link artėjanti vyriausių bėgikų pora.

Tęsdami savo pradėtą misiją, „Pink Run su BENU“ bėgimo organizatoriai kartu su prevencinio projekto prieš krūties vėžį „Nedelsk“ komanda dar kartą visoms moterims primena, jog ši liga yra vienas dažniausių onkologinių susirgimų, tačiau laiku diagnozuota ji sėkmingai gydoma.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Turime būti pasiruošę kovai"
2019 05 24
LKL
"Ryto" krepšininkas M. Girdžiūnas teigia, kad triuškinama vilniečių pergale Klaipėdoje finalas nesibaigė ir laukia iš "Neptūno" atkaklaus pasipriešinimo.
„Žalgiris“ pusfinalyje neužtruko
2019 05 23
LKL
Ketvirtąjį kėlinį spurtu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ nubraukė Panevėžio „Lietkabelio“ viltis sukurti didesnę intrigą „Betsafe–LKL“ pusfinalyje.
85 metų „Neptūno“ fanas nebijo iššūkių
2019 05 23
Žvilgsnis
„Neptūną“ palaikau jau nuo 1985-ųjų, iš viso jau yra 34 ar 35 metai. Ir dar galvoju kokius metus kitus palaikyti“, – su šypsena teigia A. Karbauskas
 
Turas, įsiminsiantis ilgam
2019 05 24
Aerobika
A lygos 12-asis turas: vartininko šou, permainingas Kauno derbis ir kylantis aukštyn „Panevėžys“.
Jaunimo rinktinėje - du naujokai
2019 05 24
U-21
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės treneris D. Vencevičius paskelbė 24 žaidėjų, pakviestų ruoštis čempionato atrankos rungtynėms su San Marinu, sąrašą.
„Futbole sėkmės nėra – arba įmuši, arba ne“
2019 05 23
A lyga
„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po pralaimėjimo „Sūduvos“ ekipai: „Mes patys pavertėme „Sūduvos“ vartininką rungtynių herojumi.“
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Silverstono trasoje - lietuviškas debiutas
2019 05 24
Rali-krosas
"Su automobiliu susikalbam sąlyginai gerai", - sako ralio-kroso lenktynėse Didžiojoje Britanijoje dalyvausiantis Paulius Pleskovas.
Smalininkuose gaus kartingas
2019 05 24
Kartingas
Smalininkų kartodrome startuos antrasis „BMW Lietuvos kartingo čempionato“ etapas, kuriame planuojama sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus.
Filmas - žinutė autosporto bendruomenei
2019 05 24
Filmas
Pirmosios lietuviškos autosporto dokumentikos režisierius J. Mikulėnas - apie kūrybinį procesą, jaunatvišką entuziazmą ir gyvenimą autosporto ritmu.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Pirmenybes baigė pergale
2019 05 24
Badmintonas
Lietuvos badmintono rinktinė laimėjo neoficialaus pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato - „Sudirman Cup“ turnyro susitikimą dėl 27-osios vietos.
"Varžybos prikaustys žiūrovų dėmesį"
2019 05 24
Olimpinė diena
Paulius Brilinga - apie Olimpinę dieną, jėgos ištvermės sportą, artėjančias varžybas.
Vilniuje varžysis 100 pajėgiausių atletų
2019 05 24
Festivalis
Vilniaus sporto festivalis net tris dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais.
 
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Rekonstrukciją sustabdė skundas
2019 05 24
Bazės
Prieš pat Kauno sporto halės rekonstrukcijos pradžią miesto savivaldybė sulaukė „pagalio į ratus“ - teismo sprendimo, stabdančio darbus.
Ant medalių – saulė ir paparčio žiedas
2019 05 23
Europos žaidynės
Pagrindinis Minske vyksiančių Europos žaidynių medalių akcentas – oficialiu žaidynių simboliu tapęs paparčio žiedas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas