Jolanta Mockevičienė 2010 m. gruodžio 20 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklininkų žvilgsnis krypsta į Šalčininkėlius

Šalčininkėliuose paaiškėjo Didžiosios „Sporto“ tinklinio taurės vyrų finalinio turnyro nugalėtojai

Kelmės “Antivis-Etovis” - Vilniaus “Flamingo Volley" 2:3
Augusto Četkausko/acfoto.lt nuotr.
Kelmės “Antivis-Etovis” - Vilniaus “Flamingo Volley" 2:3
   
Stipriausia buvo Vilniaus „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda, vadovaujama trenerio Vasilijaus Burakinskio.

Nugalėtojų komandoje žaidė Paulius Valaitis, Dainius Čepas, Justinas Kalvelis, Motiejus Mėlynis, Tomas Vilimas, Andžejus Savostenokas, Arturas Vasiljevas, Justas Umantas, Radoslovas Adamovičius, Denisas Matuševas ir Marius Linartas. Vilniečiai visus varžovus nugalėjo 3:0, o kelmiškius – 3:2. 

Antrą vietą turnyre užėmė Kelmės „Antivis-Etovis“, trečią – Šiaulių „Elga-Startas“, o ketvirtą – Vilniaus VGTU-MRU. 

Geriausių komandos žaidėjų prizai įteikti vilniečiams Radoslovui Adamovičiui ir Andriui Moliui bei kelmiškiui Donatui Parnarauskui ir šiauliečiui Martynui Kolodavičiui. 

Šalčininkėliuose stipriausios Lietuvos tinklinio komandos kėlė įvairius uždavinius. Vieniems Didžiosios „Sporto“ vyrų tinklinio taurės finalinės varžybos buvo geras pasirengimas Lietuvos čempionato trečio turo varžyboms, varžovų įvertinimas, o Šiaulių „Elgos-Starto“ jauniesiems žaidėjams – puikus jėgų patikrinimas prieš sausio pradžioje prasidėsiančias Europos jaunių tinklinio čempionato atrankos varžybas Charkove (Ukraina).

DIDŽIAUSIAS KRŪVIS. Taurę galėjo pelnyti visos keturios komandos, kurios buvo nusiteikusios kovingai ir siekė tiktai pergalių. Per dvi pirmąsias dienas ypač didelis krūvis teko Kelmės „Antivio-Atovio“ komandai, vadovaujamai Centrinės ligoninės gydytojo kardiologo Algimanto Petrovo. Pirmą dieną kelmiškiai, penktą partiją pirmaudami 14:10, skaudžiai pralaimėjo Vilniaus „Flamingo Volley SM Tauras“ tinklininkams 2:3 (25:22, 22:25, 25:21, 10:25, 16:18), o kitą dieną tokiu pačiu rezultatu (23:25, 22:25, 25:23, 28:26, 15:6) įveikė ambicinguosius šiauliečius.Tai buvo vienintelis kelmiškių pralaimėjimas turnyre, neleidęs jiems laimėti „Sporto“ taurės. Jie šiemet patyrė didelių nuostolių, komanda neteko pagrindinių ramsčių, ilgamečių žaidėjų, kurie per Lietuvos čempionatus kelmiškiams padėjo pelnyti visų spalvų medalius: Mantas Beloglovis išvažiavo į Norvegiją ir žaidžia tos šalies aukščiausios lygos čempionate, yra vienas geriausių komandos užtvarų statytojų, sportinę karjerą baigė pagrindinis komandos kamuolių skirstytojas Ramūnas Barauskis, o Mantvydas Šuklys dabar žaidžia VGTU-MRU komandoje. Į Šiauliečių komandą sugrįžo ir Arūnas Kirsnys, kuris praėjusiais metais atstovavo Kelmei. 

„Neturime ilgo atsarginių suolelio, nėra kuo pakeisti komandos lyderius, - sakė kelmiškių treneris A. Petrovas. – Džiaugiuosi, kad į kiekvieną treniruotę vakarais iš Raseinių po 30 km atvažiuoja  Audrius Zagužauskas, mūsų pagrindinio šešetuko žaidėjas. Iš Šiaulių važinėja Arnoldas Barauskis, kuris tenai studijuoja, o Vytenis Šuklys – iš Vilniaus. Vyrai per taurės varžybas kovojo iš paskutiniųjų, pats stebiuosi, kaip jie surado jėgų toms dviems pirmosioms dienoms, kai teko žaisti po penkias partijas. Jiems tikrai užteko ir fizinių, ir psichologinių jėgų“, - sakė A. Petrovas.

Kelmiškių trenerio nuomone, pati stipriausia finaliniame turnyre buvo „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda, tačiau jam patiko ir sparčiai tobulėjanti Šiaulių „Elga-Startas“, gerų fizinių duomenų VGTU-MRU komanda. O tai, kad Kelmėje gyvuoja tinklinis, nė abejoti nereikia: tai - gydytojo A. Petrovo nuopelnas. Kaip sakė varžybų teisėjas, mūsų tinklinio patriarchas Vytautas Jankus, kol gydytojas bus gyvas, tol iš jo širdies niekas neišraus tinklinio ir ši sporto šaka  gyvuos Kelmėje.   

NUGALĖTOJŲ LYDERIS. Savo žaidėjais pati stipriausia finaliniame turnyre buvo nugalėtoja „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda. Į jų komandą sugrįžo du pajėgūs žaidėjai: iš Suomijos – komandos kapitonas R. Adamovičius, kuris profesionalaus tinklininko duonos ragauja nuo 18 metų, kai žaidė Belgijoje ir Baltarusijoje, o iš Estijos - T. Vilimas. Vilniečių komandai – tai didelė paspirtis. Jų komandos kapitonas R. Adamovičius sakė, kad smagiausia žaisti gero lygio komandoje. Tada ir pačiam pasitempti reikia, ir azartas aikštelėje didesnis.

Geriausias vilniečių žaidėjas šiame finaliniame turnyre, 25-erių metų R. Adamovičius, tinklinį žaidžiantis nuo 14 metų, Suomijoje rungtyniavo pirmosios lygos pirmenybėse ir neprofesionaliai komandai (visi žaidėjai dirba, komanda treniravosi triskart per savaitę) buvo keliamas uždavinys iš jos neiškristi. Užduotį komanda įvykdė. Šalčininkėliuose R. Adamovičius savo „Flamingo Volley SM Tauras|“ jaunimą vedė į pergalę, azartiniu žaidimu stengėsi užkrėtė komandos draugus.

Dar prieš porą metų vilniečių komandoje buvo kiti žaidėjai, o dabartiniai taurės laimėtojai, išskyrus  R. Adamovičių, D. Matuševą ir T. Vilimą, buvo pagalbiniai tinklininkai. Praėjusiais metais komanda išsiskirstė, nebeliko pagrindinių žaidėjų. Rungtyniavo jaunimas, kuris niekuo nenudžiugino. Dabar komanda pamažu atsigauna, laimėjo „Sporto“ taurę, reiškia rimtas pretenzijas tapti ir Lietuvos čempione.

„Mums buvo labai geras šaltas dušas per rungtynes su kelmiškiais. Kitus susitikimus žaidėme jau susikaupę, nedalijom lengvai taškų ir tapome nugalėtojais. Namie treniruojamės kone kiekvieną dieną, tačiau per varžybas dar neatrodome taip, kaip prieš trejus metus, kai sportavome dukart per dieną. Tačiau viskas mūsų rankose“, - kalbėjo R. Adamovičius, kuris dirba jaunųjų tenisininkų bendro fizinio parengimo treneriu-patarėju. Prie vilniečių pergalės nemažai prisidėjo ir komandos senbuvis D. Matuševas.

ĮDOMIAUSIA KOMANDA
. Tai – finalinio turnyro debiutantė, ketvirtos vietos laimėtoja VGTU-MRU komanda, vadovaujama praeityje puikaus žaidėjo ir buvusio Lietuvos rinktinės vyr. trenerio Jono Adomaičio. Šis treneris komandą pradėjo burti prieš penkerius metus ir vilniečiai jau trečius metus žaidžia Lietuvos aukščiausios lygos čempionate. Dvyliktuke – 9 žaidėjai iš VGTU ir trys -  iš MRU.

„Išskyrus Mantvydą Šuklį, kiti žaidėjai – buvę krepšininkai, perėję į tinklinį. Jie pradėjo treniruotis pirmame kurse ir jau neblogai žaidžia tinklinį. Todėl nieko nuostabaus, kad mano vadovaujama tinklinio komanda – pati aukščiausia Lietuvoje. Vieno žaidėjo ūgis – 2.05, kito – 2.02, tačiau jie Šalčininkėliuose nežaidė, o Vytautas Beisokas – dvimetrinis. Puikioje VGTU sporto salėje turime galimybių treniruotis šešis kartus per savaitę, tačiau universitete nelengva mokytis, todėl tinkliniui skiriame keturias dienas per savaitę“, - sako treneris Jonas Adomaitis.

Vyriausias komandoje – kapitonas, jungiantysis žaidėjas  Simas Prišmontas šį pavasarį baigs magistro studijas. Jis N. Akmenėje kone 10 metų žaidė krepšinį. Šiemet vilniečių komandą papildė dar trys studentai iš Šiaulių, Radviliškio ir Ignalinos. „Mums svarbiausia – per šias tris dienas kuo geriau susižaisti, išbandyti įvairius variantus, nes per Lietuvos čempionato rungtynes daug eksperimentuoti negalima. Praėjusiais metais čempionate buvome šešti, o šiemet norime patekti į finalinį etapą“, - teigė J. Adomaitis.

Ambicinga studentų komandą nesirengė išbėgti į aikštelę ir pralaimėti. Per kiekvienas rungtynes jų tikslas buvo nugalėti varžovus. Tačiau šįkart visus susitikimus teko pralaimėti.
 
GARBĖ. Didžiosios „Sporto“ taurės finalinį turnyrą stebėjęs Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika teigė, kad finalines varžybas papuošė įtemptos kovos. „Komandos buvo apylygės, verta viena kitos. Kolektyvuose vyksta kartų kaita, išeina buvę neblogo meistriškumo tinklininkai, o juos keičia jaunimas. Mane labiausiai domino šiauliečiai, kurių komandoje rungtyniavo nemažai tinklininkų, po Naujųjų metų atstovausiančių šaliai Europos jaunių atrankos varžybose Ukrainoje. Vaikinų sportinė forma yra nebloga.

Tačiau blogai tai, kad komandų bendras lygis yra žemas. Lyginant su kitomis šalimis, mes nuo jų smarkiai atsiliekame. Mūsų tinkinio klubai stengiasi gyvuoti iš paskutiniųjų, iš savo kuklių resursų bando išspausti viską. Kodėl finalinės varžybos vyko  Šalčininkėliuose? Jų pagrindinės mokyklos sporto bazė yra labai gera. Joje – ir nedidelis viešbutukas, ir valgykla, kur sportininkai galėjo pavalgyti. Vilniuje praktiškai nėra sporto bazių, o į vieną kitą geresnę tinklininkai nepatenka.

Manau, kad Vilniaus klubai turi minčių rimčiau pasinaudoti Šalčininkėlių sporto baze, juolab, kad šiuo klausimu jų šeimininkai yra geranoriški. Lietuvos čempionės vilnietės, vadovaujamos trenerės Astos Jansonienės, šioje sporto bazėje rengiasi žaisti Lietuvos čempionato rungtynes. Vilniuje šalies čempionės niekam nereikalingos, jos vargsta jau daugelį metų. Negauna salių, neturi kur treniruotis, o Šalčininkėliai – nuostabi vieta. Tai, kad vilniečiai sporto bazės ieško kitur, o ne Vilniuje, sostinės sporto valdžiai garbės neturėtų daryti“, - sakė J. Lapeika. 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
LKL sezoną pasitinka su naujovėmis
2019 09 20
LKL
Naują LKL sezoną papuoš aukščiausius standartus atitinkanti studija, kurioje tarp ekspertų bus ir ilgametis Prienų krepšinio klubo treneris V.Šeškus.
Š.Jasikevičius tikisi galingo užnugario
2019 09 20
Pristatymas
„Žinau, kaip lietuviai myli krepšinį, ir šiandien tuo galėjau dar kartą įsitikinti", - per „Žalgirio“ pristatymą džiaugėsi ekipos naujokas J.Landale'as.
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuviui – ITF turnyro nugalėtojo titulas
2019 09 20
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių (iki 18 m.) turnyro „ETC Cup“ Ukrainoje dvejetų varžybose sublizgėjo Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai.
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Didžiausia bėda Lietuvoje – pinigų trūkumas
2019 09 20
Veidas
„Žaidžiant tik Lietuvoje, sunku būti pastebėtai“, - neabejoja Ispanijoje rungtyniaujanti viena geriausių Lietuvos tinklininkių Erika Kliokmanaitė.
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Prie „Kaunas Hockey“ vairo – naujas treneris
2019 09 20
Treneris
Neseniai apie susijungimą su Kauno ledo ritulio mokykla „Griunvaldas“ paskelbusi reprezentacinė miesto komanda turi ir daugiau svarbių naujienų.
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas