Jolanta Mockevičienė 2010 m. gruodžio 20 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tinklininkų žvilgsnis krypsta į Šalčininkėlius

Šalčininkėliuose paaiškėjo Didžiosios „Sporto“ tinklinio taurės vyrų finalinio turnyro nugalėtojai

Kelmės “Antivis-Etovis” - Vilniaus “Flamingo Volley" 2:3
Augusto Četkausko/acfoto.lt nuotr.
Kelmės “Antivis-Etovis” - Vilniaus “Flamingo Volley" 2:3
   
Stipriausia buvo Vilniaus „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda, vadovaujama trenerio Vasilijaus Burakinskio.

Nugalėtojų komandoje žaidė Paulius Valaitis, Dainius Čepas, Justinas Kalvelis, Motiejus Mėlynis, Tomas Vilimas, Andžejus Savostenokas, Arturas Vasiljevas, Justas Umantas, Radoslovas Adamovičius, Denisas Matuševas ir Marius Linartas. Vilniečiai visus varžovus nugalėjo 3:0, o kelmiškius – 3:2. 

Antrą vietą turnyre užėmė Kelmės „Antivis-Etovis“, trečią – Šiaulių „Elga-Startas“, o ketvirtą – Vilniaus VGTU-MRU. 

Geriausių komandos žaidėjų prizai įteikti vilniečiams Radoslovui Adamovičiui ir Andriui Moliui bei kelmiškiui Donatui Parnarauskui ir šiauliečiui Martynui Kolodavičiui. 

Šalčininkėliuose stipriausios Lietuvos tinklinio komandos kėlė įvairius uždavinius. Vieniems Didžiosios „Sporto“ vyrų tinklinio taurės finalinės varžybos buvo geras pasirengimas Lietuvos čempionato trečio turo varžyboms, varžovų įvertinimas, o Šiaulių „Elgos-Starto“ jauniesiems žaidėjams – puikus jėgų patikrinimas prieš sausio pradžioje prasidėsiančias Europos jaunių tinklinio čempionato atrankos varžybas Charkove (Ukraina).

DIDŽIAUSIAS KRŪVIS. Taurę galėjo pelnyti visos keturios komandos, kurios buvo nusiteikusios kovingai ir siekė tiktai pergalių. Per dvi pirmąsias dienas ypač didelis krūvis teko Kelmės „Antivio-Atovio“ komandai, vadovaujamai Centrinės ligoninės gydytojo kardiologo Algimanto Petrovo. Pirmą dieną kelmiškiai, penktą partiją pirmaudami 14:10, skaudžiai pralaimėjo Vilniaus „Flamingo Volley SM Tauras“ tinklininkams 2:3 (25:22, 22:25, 25:21, 10:25, 16:18), o kitą dieną tokiu pačiu rezultatu (23:25, 22:25, 25:23, 28:26, 15:6) įveikė ambicinguosius šiauliečius.Tai buvo vienintelis kelmiškių pralaimėjimas turnyre, neleidęs jiems laimėti „Sporto“ taurės. Jie šiemet patyrė didelių nuostolių, komanda neteko pagrindinių ramsčių, ilgamečių žaidėjų, kurie per Lietuvos čempionatus kelmiškiams padėjo pelnyti visų spalvų medalius: Mantas Beloglovis išvažiavo į Norvegiją ir žaidžia tos šalies aukščiausios lygos čempionate, yra vienas geriausių komandos užtvarų statytojų, sportinę karjerą baigė pagrindinis komandos kamuolių skirstytojas Ramūnas Barauskis, o Mantvydas Šuklys dabar žaidžia VGTU-MRU komandoje. Į Šiauliečių komandą sugrįžo ir Arūnas Kirsnys, kuris praėjusiais metais atstovavo Kelmei. 

„Neturime ilgo atsarginių suolelio, nėra kuo pakeisti komandos lyderius, - sakė kelmiškių treneris A. Petrovas. – Džiaugiuosi, kad į kiekvieną treniruotę vakarais iš Raseinių po 30 km atvažiuoja  Audrius Zagužauskas, mūsų pagrindinio šešetuko žaidėjas. Iš Šiaulių važinėja Arnoldas Barauskis, kuris tenai studijuoja, o Vytenis Šuklys – iš Vilniaus. Vyrai per taurės varžybas kovojo iš paskutiniųjų, pats stebiuosi, kaip jie surado jėgų toms dviems pirmosioms dienoms, kai teko žaisti po penkias partijas. Jiems tikrai užteko ir fizinių, ir psichologinių jėgų“, - sakė A. Petrovas.

Kelmiškių trenerio nuomone, pati stipriausia finaliniame turnyre buvo „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda, tačiau jam patiko ir sparčiai tobulėjanti Šiaulių „Elga-Startas“, gerų fizinių duomenų VGTU-MRU komanda. O tai, kad Kelmėje gyvuoja tinklinis, nė abejoti nereikia: tai - gydytojo A. Petrovo nuopelnas. Kaip sakė varžybų teisėjas, mūsų tinklinio patriarchas Vytautas Jankus, kol gydytojas bus gyvas, tol iš jo širdies niekas neišraus tinklinio ir ši sporto šaka  gyvuos Kelmėje.   

NUGALĖTOJŲ LYDERIS. Savo žaidėjais pati stipriausia finaliniame turnyre buvo nugalėtoja „Flamingo Volley SM Tauras“ komanda. Į jų komandą sugrįžo du pajėgūs žaidėjai: iš Suomijos – komandos kapitonas R. Adamovičius, kuris profesionalaus tinklininko duonos ragauja nuo 18 metų, kai žaidė Belgijoje ir Baltarusijoje, o iš Estijos - T. Vilimas. Vilniečių komandai – tai didelė paspirtis. Jų komandos kapitonas R. Adamovičius sakė, kad smagiausia žaisti gero lygio komandoje. Tada ir pačiam pasitempti reikia, ir azartas aikštelėje didesnis.

Geriausias vilniečių žaidėjas šiame finaliniame turnyre, 25-erių metų R. Adamovičius, tinklinį žaidžiantis nuo 14 metų, Suomijoje rungtyniavo pirmosios lygos pirmenybėse ir neprofesionaliai komandai (visi žaidėjai dirba, komanda treniravosi triskart per savaitę) buvo keliamas uždavinys iš jos neiškristi. Užduotį komanda įvykdė. Šalčininkėliuose R. Adamovičius savo „Flamingo Volley SM Tauras|“ jaunimą vedė į pergalę, azartiniu žaidimu stengėsi užkrėtė komandos draugus.

Dar prieš porą metų vilniečių komandoje buvo kiti žaidėjai, o dabartiniai taurės laimėtojai, išskyrus  R. Adamovičių, D. Matuševą ir T. Vilimą, buvo pagalbiniai tinklininkai. Praėjusiais metais komanda išsiskirstė, nebeliko pagrindinių žaidėjų. Rungtyniavo jaunimas, kuris niekuo nenudžiugino. Dabar komanda pamažu atsigauna, laimėjo „Sporto“ taurę, reiškia rimtas pretenzijas tapti ir Lietuvos čempione.

„Mums buvo labai geras šaltas dušas per rungtynes su kelmiškiais. Kitus susitikimus žaidėme jau susikaupę, nedalijom lengvai taškų ir tapome nugalėtojais. Namie treniruojamės kone kiekvieną dieną, tačiau per varžybas dar neatrodome taip, kaip prieš trejus metus, kai sportavome dukart per dieną. Tačiau viskas mūsų rankose“, - kalbėjo R. Adamovičius, kuris dirba jaunųjų tenisininkų bendro fizinio parengimo treneriu-patarėju. Prie vilniečių pergalės nemažai prisidėjo ir komandos senbuvis D. Matuševas.

ĮDOMIAUSIA KOMANDA
. Tai – finalinio turnyro debiutantė, ketvirtos vietos laimėtoja VGTU-MRU komanda, vadovaujama praeityje puikaus žaidėjo ir buvusio Lietuvos rinktinės vyr. trenerio Jono Adomaičio. Šis treneris komandą pradėjo burti prieš penkerius metus ir vilniečiai jau trečius metus žaidžia Lietuvos aukščiausios lygos čempionate. Dvyliktuke – 9 žaidėjai iš VGTU ir trys -  iš MRU.

„Išskyrus Mantvydą Šuklį, kiti žaidėjai – buvę krepšininkai, perėję į tinklinį. Jie pradėjo treniruotis pirmame kurse ir jau neblogai žaidžia tinklinį. Todėl nieko nuostabaus, kad mano vadovaujama tinklinio komanda – pati aukščiausia Lietuvoje. Vieno žaidėjo ūgis – 2.05, kito – 2.02, tačiau jie Šalčininkėliuose nežaidė, o Vytautas Beisokas – dvimetrinis. Puikioje VGTU sporto salėje turime galimybių treniruotis šešis kartus per savaitę, tačiau universitete nelengva mokytis, todėl tinkliniui skiriame keturias dienas per savaitę“, - sako treneris Jonas Adomaitis.

Vyriausias komandoje – kapitonas, jungiantysis žaidėjas  Simas Prišmontas šį pavasarį baigs magistro studijas. Jis N. Akmenėje kone 10 metų žaidė krepšinį. Šiemet vilniečių komandą papildė dar trys studentai iš Šiaulių, Radviliškio ir Ignalinos. „Mums svarbiausia – per šias tris dienas kuo geriau susižaisti, išbandyti įvairius variantus, nes per Lietuvos čempionato rungtynes daug eksperimentuoti negalima. Praėjusiais metais čempionate buvome šešti, o šiemet norime patekti į finalinį etapą“, - teigė J. Adomaitis.

Ambicinga studentų komandą nesirengė išbėgti į aikštelę ir pralaimėti. Per kiekvienas rungtynes jų tikslas buvo nugalėti varžovus. Tačiau šįkart visus susitikimus teko pralaimėti.
 
GARBĖ. Didžiosios „Sporto“ taurės finalinį turnyrą stebėjęs Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Juozas Lapeika teigė, kad finalines varžybas papuošė įtemptos kovos. „Komandos buvo apylygės, verta viena kitos. Kolektyvuose vyksta kartų kaita, išeina buvę neblogo meistriškumo tinklininkai, o juos keičia jaunimas. Mane labiausiai domino šiauliečiai, kurių komandoje rungtyniavo nemažai tinklininkų, po Naujųjų metų atstovausiančių šaliai Europos jaunių atrankos varžybose Ukrainoje. Vaikinų sportinė forma yra nebloga.

Tačiau blogai tai, kad komandų bendras lygis yra žemas. Lyginant su kitomis šalimis, mes nuo jų smarkiai atsiliekame. Mūsų tinkinio klubai stengiasi gyvuoti iš paskutiniųjų, iš savo kuklių resursų bando išspausti viską. Kodėl finalinės varžybos vyko  Šalčininkėliuose? Jų pagrindinės mokyklos sporto bazė yra labai gera. Joje – ir nedidelis viešbutukas, ir valgykla, kur sportininkai galėjo pavalgyti. Vilniuje praktiškai nėra sporto bazių, o į vieną kitą geresnę tinklininkai nepatenka.

Manau, kad Vilniaus klubai turi minčių rimčiau pasinaudoti Šalčininkėlių sporto baze, juolab, kad šiuo klausimu jų šeimininkai yra geranoriški. Lietuvos čempionės vilnietės, vadovaujamos trenerės Astos Jansonienės, šioje sporto bazėje rengiasi žaisti Lietuvos čempionato rungtynes. Vilniuje šalies čempionės niekam nereikalingos, jos vargsta jau daugelį metų. Negauna salių, neturi kur treniruotis, o Šalčininkėliai – nuostabi vieta. Tai, kad vilniečiai sporto bazės ieško kitur, o ne Vilniuje, sostinės sporto valdžiai garbės neturėtų daryti“, - sakė J. Lapeika. 

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Nerimauja, kad neįmuša puolėjai
2019 01 22
Pasiruošimas
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas: „Norėtųsi, kad įmuštų ir puolėjai“.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų
2019 01 21
Ledo jachtos
Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas