Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 24 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo darželinukų iki gimnazistų

Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės, Neringos Stankevičiūtės, Edmundo Mališausko nuotr.
Renginio akimirka.
   
Jėgas 300 m, 500 m ir 1000 m distancijose  bandė Kauno rajono ir Kaišiadorių bėgikai.

Gausiausiai buvo darželinukų, kuriuos į varžybas atlydėjo grupių auklėtojos ir tėvai. 

Varžybų teisėjas vilnietis Borisas Gilevskis pistoleto šūviu paskelbė 16 startų. Atskirose grupėse dalyvavo 20-37 bėgikai. 

GREIČIAUSI. Atskirose grupėse 300 m nuotolį greičiausiai įveikė Kulautuvos sportininkai Gabija Grabauskaitė ir Neiridas Neišvidas bei Raudondvario bėgikai Elena Kasparavičiūtė ir  Donatas Docka.  

500 m distancijoje nugalėtojais tapo kaišiadorietės Monika Selevaitė ir Julija Leonavičiūtė bei Raudondvario sportininkas Tadas Leibenka ir Mantas Naruševičius iš Zapyškio. 
 
1000 m distancijoje visus varžovus pralenkė karmėlaviškė Agnė Butkutė ir Babtų gimnazistas Nedas Talalas. 

Komandinėje įskaitoje tarp 17 komandų nugalėjo Raudondvario sportininkai (192 tšk.), antri – Kulautuvos (98), treti – Kaišiadorių bėgikai (63).   

LINKĖJIMAI. Varžybų, kurias rengia Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA), iškilmingam atidarymui išsirikiavo ypač daug darželinukų, kurie nuo mažens pratinami sportuoti.  

Sportininkus pasveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. Jis yra didelis svarsčių kilnojimo entuziastas, triskart Europos čempionas, Pasaulio taurės Didžiojo prizo laimėtojas, šią sporto šaką atgaivinęs pakaunėje. 

P.Visockas pasidžiaugė matydamas tokį gausų sportininkų būrį. „Kauno rajono savivaldybė ne veltui investavo ir rengė dviračių ir bėgimo takus, stadionus ir aikšteles. Matau ir džiaugiuosi, kad visa tai reikia daryti teisingu metu, nuo tokio amžiaus, kokio amžiaus esate jūs, formuoti sveikos gyvensenos, judėjimo įgūdžius“, - kalbėjo vicemeras. 

Prieš paskelbdamas varžybų pradžią, jis jaunimui linkėjo gerų rezultatų ir garbingos kovos, išvengti traumų ir pabrėžė, kad svarbu, galbūt, ne ta pirmoji vieta, o sveikas gyvenimo būdas ir geri įgūdžiai.

Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas bėgikams išsamiai pristatė bėgimo trasas ir varžybų eigą, paaiškino, kad trasoje reikės laikytis garbingos kovos principų – nesistumdyti, nekaišioti kojų ir bėgti nužymėtoje trasoje, nekertant jokių kampų.  

Bėgikai nudžiugo, kai išgirdo, jog jie visi bus apdovanoti. Ant stalų puikavosi dovanos – Kauno r. savivaldybė kiekvieną bėgiką papuošė mėlynos spalvos sportiniais marškinėliais su LLA ir savivaldybės logotipu, geriausiųjų bėgikų taip pat laukė „Stiklitos“ specialiai pagaminti medaliai ir prizai, „Gijos“ megztiniai, bėgikai galėjo pasivaišinti „Hermis“ vandeniu.  

Įpusėjus varžyboms iš kito renginio atskubėjo ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas, kuris pasidžiaugė dideliu bėgikų būriu. Rajono merui LLA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas įteikė atminimo medalį bei prizą su jo ir K. Orento nuotraukomis. 

Meras jaunųjų bėgikų šventę stebėjo iki paskutinio bėgimo ir per varžybų uždarymą apdovanojo nugalėtojus. 


BĖGO IR AUKLĖTOJA. Kauno r. Raudondvario Kriauzų lopšelio-darželio auklėtoja Edita Šlapikienė 300 m nuotolį bėgo kartu su savo ikimokyklinukais, kurie šiose varžybose dalyvavo trečią kartą. 

„Varžybose lenktyniavo 17 iš 20 mano grupę lankančių penkerių-šešerių metukų darželinukų, buvo ir vienas keturmetis. Vaikus norėjosi palaikyti, todėl ir bėgau kartu su jais. Jie labai laukė šių bėgimo varžybų, joms rengėsi. Raudondvario mokykloje turime įsirengę nedidelę trasą, kurią įveikiame kiekvieną rytą. Esame pasirinkę sveikatos stiprinimo modelį ir mano grupė dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose.  Tėveliai yra patenkinti, kad nuo mažens grūdiname jų vaikučius“, - sakė lopšelio-darželio auklėtoja E. Šlapikienė, kuri lanko sveikatingumo klubą, mėgsta pabėgioti ir mėgėjiškai pažaisti krepšinį, stalo tenisą. 
   
Šiame darželyje dirbanti 22 metus, E. Šlapikienė ypač džiaugėsi savo auklėtinės E.Kasparavičiūtės pergale 300 m distancijoje. „Jau dabar matau, kad šešiametė Elena bus gera sportininkė. Ji gana aukšta, mama ją veda į baseiną, dar mėgsta šokti.  Mano grupėje yra ir krepšininkų, nes darželyje vyksta šios sporto šakos pratybos. Rugpjūčio 27 d. lopšelyje-darželyje rengsime gražią futbolo fiestą“, - sakė E. Šlapikienė.  

KAIŠIADORIEČIAi. Kasmet taurės varžybose dalyvaujantys kaišiadoriečiai į namus irgi grįžo su prizais: 500 m nuotolio nugalėtojais tapo M.Selevaitė ir J.Leonavčiūtė, o 1000 m distancijoje antras finišavo Tomas Colkevičius bei trečia – Agnė Biriukaitė. 
 
Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir Sporto centre bėgikus ugdantis Almiras Kavaliauskas pasakojo, kad kaišiadoriečiai ypač mėgsta bėgimą.Dabar į Kulautuvą jis su savo kolegomis Lione Petroniene ir Martynu Ambrazu atsivežė 16 bėgikų. 

„Šįkart mūsų komandoje yra pajėgesnės mergaitės, o mūsų stipresni berniukai buvo priversti likti namie, nes nebuvo vyresniųjų amžiaus grupės.  Šios varžybos mūsų patiems jauniausiems labai naudingos. Prasideda naujasis lengvosios atletikos sezonas, bus galima pasižiūrėti, kurie bėgikai norės toliau treniruotis ir siekti pergalių“, - sakė A. Kavaliauskas.  

Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojui abejonių nekelia, jog vos prieš porą savaičių treniruotes pradėjusi  lankyti ketvirtokė M.Selevaitė, dabar savo amžiaus grupėje aplenkusi visas vieneriais metais vyresnes varžoves, ir toliau treniruosis. 

Kita nugalėtoja – buvusi Kaišiadorių Palomenės pagrindinės mokyklos, o dabar Vaclovo Giržado progimnazijos septintokė J.Leonavičiūtė dėl sustiprinto mokslo buvo priversta atsisveikinti su mokykla ir pirmąja trenere L. Petronienė ir dabar pratybas lankys  pas trenerį M. Ambrazą. 

„Varžybos labai patiko, daug prizų, puiki trasa. Kitąmet jose irgi norėčiau dalyvauti ir, žinoma, vėl nugalėti“, - savo planų neslėpė J. Lukoševičiūtė. 

PALAIKYMO KOMANDA. Puikią palaikymo komandą varžybose turėjo 1000 m distancijos laimėtojas, Kauno r. Babtų gimnazijos devintokas Nedas Talalas. Varžybas stebėjo jo tėvai Alma ir  Antanas (pirmasis Nedo treneris) Talalai bei sesutė Karolina Talalaitė, kuri ankstesniais metais irgi dalyvavo šiose varžybose ir tapo nugalėtoja bei antrąja prizininke.    

N. Talalas antrus metus lanko lengvosios atletikos treniruotes pas trenerę Niną Gedgaudienę, tapo Lietuvos jaunučių čempionu ir nori užaugti gero meistriškumo 400 m nuotolio bėgiku. Jo svajonėse – Europos jaunių čempionato aukso medalis. 

„Distancijoje buvo varžovų, tačiau jie nesistengė, todėl juos visus nesunkiai ir aplenkiau. Tai mano antroji pergalė šiose taurės varžybose“, - pergale džiaugėsi N. Talalas. 
 
Šį ketvirtadienį LAA rengia Adolfo Aleksejūno taurės varžybas Vingio parke, kur įžymusis bėgikas treniravosi ir pasiekė daug puikių pergalių. Kartu vyks ir Vilniaus gimnazistų kroso estafetės. 

Šį penktadienį LLA vėl organizuoja jaunųjų bėgikų šventę  - Biržuose vyks kaimo pagrindinių mokyklų ir Kovo 11-osios Akto signataro, dabar jau šviesaus atminimo Petro Poškaus taurės varžybas.    
 
 
   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Per šventes bandys pamiršti krepšinį
2018 12 13
NKL
Šakių „Vyčio“ strategas Erikas Kučiauskas: „puikiai žinau, kad būtent ši sezono dalis Lietuvoje krepšininkams yra sunkiausia.“
Jaunieji krepšininkai sužinojo varžovus
2018 12 13
Burtai
Belgrade (Serbija) buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, kurie suskirstė komandas į grupes.
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
 
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Finalo duris atvėrė Lietuvos rekordas
2018 12 13
Plaukimas
Simonas Bilis antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą, o Rūtai Meilutytei to padaryti nepavyko.
„Mano gyvenimas – penkiakovė“
2018 12 13
Treneris
Kauno plaukimo mokyklos šiuolaikinės penkiakovės treneris Henrikas Eismontas dar būdamas moksleivis žinojo, kokį kelią rinksis.
Pasaulio čempionate – Lietuvos rekordai
2018 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai Simonas Bilis ir Aandrius Šidlauskas pasaulio čempionate Kinijoje pasiekė naujus Lietuvos rekordus.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas