Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 24 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo darželinukų iki gimnazistų

Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės, Neringos Stankevičiūtės, Edmundo Mališausko nuotr.
Renginio akimirka.
   
Jėgas 300 m, 500 m ir 1000 m distancijose  bandė Kauno rajono ir Kaišiadorių bėgikai.

Gausiausiai buvo darželinukų, kuriuos į varžybas atlydėjo grupių auklėtojos ir tėvai. 

Varžybų teisėjas vilnietis Borisas Gilevskis pistoleto šūviu paskelbė 16 startų. Atskirose grupėse dalyvavo 20-37 bėgikai. 

GREIČIAUSI. Atskirose grupėse 300 m nuotolį greičiausiai įveikė Kulautuvos sportininkai Gabija Grabauskaitė ir Neiridas Neišvidas bei Raudondvario bėgikai Elena Kasparavičiūtė ir  Donatas Docka.  

500 m distancijoje nugalėtojais tapo kaišiadorietės Monika Selevaitė ir Julija Leonavičiūtė bei Raudondvario sportininkas Tadas Leibenka ir Mantas Naruševičius iš Zapyškio. 
 
1000 m distancijoje visus varžovus pralenkė karmėlaviškė Agnė Butkutė ir Babtų gimnazistas Nedas Talalas. 

Komandinėje įskaitoje tarp 17 komandų nugalėjo Raudondvario sportininkai (192 tšk.), antri – Kulautuvos (98), treti – Kaišiadorių bėgikai (63).   

LINKĖJIMAI. Varžybų, kurias rengia Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA), iškilmingam atidarymui išsirikiavo ypač daug darželinukų, kurie nuo mažens pratinami sportuoti.  

Sportininkus pasveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. Jis yra didelis svarsčių kilnojimo entuziastas, triskart Europos čempionas, Pasaulio taurės Didžiojo prizo laimėtojas, šią sporto šaką atgaivinęs pakaunėje. 

P.Visockas pasidžiaugė matydamas tokį gausų sportininkų būrį. „Kauno rajono savivaldybė ne veltui investavo ir rengė dviračių ir bėgimo takus, stadionus ir aikšteles. Matau ir džiaugiuosi, kad visa tai reikia daryti teisingu metu, nuo tokio amžiaus, kokio amžiaus esate jūs, formuoti sveikos gyvensenos, judėjimo įgūdžius“, - kalbėjo vicemeras. 

Prieš paskelbdamas varžybų pradžią, jis jaunimui linkėjo gerų rezultatų ir garbingos kovos, išvengti traumų ir pabrėžė, kad svarbu, galbūt, ne ta pirmoji vieta, o sveikas gyvenimo būdas ir geri įgūdžiai.

Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas bėgikams išsamiai pristatė bėgimo trasas ir varžybų eigą, paaiškino, kad trasoje reikės laikytis garbingos kovos principų – nesistumdyti, nekaišioti kojų ir bėgti nužymėtoje trasoje, nekertant jokių kampų.  

Bėgikai nudžiugo, kai išgirdo, jog jie visi bus apdovanoti. Ant stalų puikavosi dovanos – Kauno r. savivaldybė kiekvieną bėgiką papuošė mėlynos spalvos sportiniais marškinėliais su LLA ir savivaldybės logotipu, geriausiųjų bėgikų taip pat laukė „Stiklitos“ specialiai pagaminti medaliai ir prizai, „Gijos“ megztiniai, bėgikai galėjo pasivaišinti „Hermis“ vandeniu.  

Įpusėjus varžyboms iš kito renginio atskubėjo ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas, kuris pasidžiaugė dideliu bėgikų būriu. Rajono merui LLA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas įteikė atminimo medalį bei prizą su jo ir K. Orento nuotraukomis. 

Meras jaunųjų bėgikų šventę stebėjo iki paskutinio bėgimo ir per varžybų uždarymą apdovanojo nugalėtojus. 


BĖGO IR AUKLĖTOJA. Kauno r. Raudondvario Kriauzų lopšelio-darželio auklėtoja Edita Šlapikienė 300 m nuotolį bėgo kartu su savo ikimokyklinukais, kurie šiose varžybose dalyvavo trečią kartą. 

„Varžybose lenktyniavo 17 iš 20 mano grupę lankančių penkerių-šešerių metukų darželinukų, buvo ir vienas keturmetis. Vaikus norėjosi palaikyti, todėl ir bėgau kartu su jais. Jie labai laukė šių bėgimo varžybų, joms rengėsi. Raudondvario mokykloje turime įsirengę nedidelę trasą, kurią įveikiame kiekvieną rytą. Esame pasirinkę sveikatos stiprinimo modelį ir mano grupė dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose.  Tėveliai yra patenkinti, kad nuo mažens grūdiname jų vaikučius“, - sakė lopšelio-darželio auklėtoja E. Šlapikienė, kuri lanko sveikatingumo klubą, mėgsta pabėgioti ir mėgėjiškai pažaisti krepšinį, stalo tenisą. 
   
Šiame darželyje dirbanti 22 metus, E. Šlapikienė ypač džiaugėsi savo auklėtinės E.Kasparavičiūtės pergale 300 m distancijoje. „Jau dabar matau, kad šešiametė Elena bus gera sportininkė. Ji gana aukšta, mama ją veda į baseiną, dar mėgsta šokti.  Mano grupėje yra ir krepšininkų, nes darželyje vyksta šios sporto šakos pratybos. Rugpjūčio 27 d. lopšelyje-darželyje rengsime gražią futbolo fiestą“, - sakė E. Šlapikienė.  

KAIŠIADORIEČIAi. Kasmet taurės varžybose dalyvaujantys kaišiadoriečiai į namus irgi grįžo su prizais: 500 m nuotolio nugalėtojais tapo M.Selevaitė ir J.Leonavčiūtė, o 1000 m distancijoje antras finišavo Tomas Colkevičius bei trečia – Agnė Biriukaitė. 
 
Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir Sporto centre bėgikus ugdantis Almiras Kavaliauskas pasakojo, kad kaišiadoriečiai ypač mėgsta bėgimą.Dabar į Kulautuvą jis su savo kolegomis Lione Petroniene ir Martynu Ambrazu atsivežė 16 bėgikų. 

„Šįkart mūsų komandoje yra pajėgesnės mergaitės, o mūsų stipresni berniukai buvo priversti likti namie, nes nebuvo vyresniųjų amžiaus grupės.  Šios varžybos mūsų patiems jauniausiems labai naudingos. Prasideda naujasis lengvosios atletikos sezonas, bus galima pasižiūrėti, kurie bėgikai norės toliau treniruotis ir siekti pergalių“, - sakė A. Kavaliauskas.  

Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojui abejonių nekelia, jog vos prieš porą savaičių treniruotes pradėjusi  lankyti ketvirtokė M.Selevaitė, dabar savo amžiaus grupėje aplenkusi visas vieneriais metais vyresnes varžoves, ir toliau treniruosis. 

Kita nugalėtoja – buvusi Kaišiadorių Palomenės pagrindinės mokyklos, o dabar Vaclovo Giržado progimnazijos septintokė J.Leonavičiūtė dėl sustiprinto mokslo buvo priversta atsisveikinti su mokykla ir pirmąja trenere L. Petronienė ir dabar pratybas lankys  pas trenerį M. Ambrazą. 

„Varžybos labai patiko, daug prizų, puiki trasa. Kitąmet jose irgi norėčiau dalyvauti ir, žinoma, vėl nugalėti“, - savo planų neslėpė J. Lukoševičiūtė. 

PALAIKYMO KOMANDA. Puikią palaikymo komandą varžybose turėjo 1000 m distancijos laimėtojas, Kauno r. Babtų gimnazijos devintokas Nedas Talalas. Varžybas stebėjo jo tėvai Alma ir  Antanas (pirmasis Nedo treneris) Talalai bei sesutė Karolina Talalaitė, kuri ankstesniais metais irgi dalyvavo šiose varžybose ir tapo nugalėtoja bei antrąja prizininke.    

N. Talalas antrus metus lanko lengvosios atletikos treniruotes pas trenerę Niną Gedgaudienę, tapo Lietuvos jaunučių čempionu ir nori užaugti gero meistriškumo 400 m nuotolio bėgiku. Jo svajonėse – Europos jaunių čempionato aukso medalis. 

„Distancijoje buvo varžovų, tačiau jie nesistengė, todėl juos visus nesunkiai ir aplenkiau. Tai mano antroji pergalė šiose taurės varžybose“, - pergale džiaugėsi N. Talalas. 
 
Šį ketvirtadienį LAA rengia Adolfo Aleksejūno taurės varžybas Vingio parke, kur įžymusis bėgikas treniravosi ir pasiekė daug puikių pergalių. Kartu vyks ir Vilniaus gimnazistų kroso estafetės. 

Šį penktadienį LLA vėl organizuoja jaunųjų bėgikų šventę  - Biržuose vyks kaimo pagrindinių mokyklų ir Kovo 11-osios Akto signataro, dabar jau šviesaus atminimo Petro Poškaus taurės varžybas.    
 
 
   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Žalgiris" neatlaikė "Fenerbahce" tempo
2018 10 19
Eurolyga
"Žalgirio" krepšininkai Kaune nusileido Eurolygos vicečempionams 75:82, nors tris kėlinius pirmavo.
Policija nustatė "Žalgirio" fanų užpuolikus
2018 10 19
Fanai
Įtariama, kad į Vilnių išsiruošusius kauniečius užpuolė kaukėti "Ryto" gerbėjai.
SKM ruoš talentus "Rytui"
2018 10 19
Krepšinis
"Sutarties pasirašymas reiškia, kad mūsų gabiausi auklėtiniai turės galimybę savo jėgas išbandyti „Ryto“ sistemojei", - kalba SKM vadovas J. Jankauskas.
 
Tikslas – stiprinti futbolą regione
2018 10 19
Rinkimai
Futbolo klubo Utenos „Utenis“ valdyba Utenos apskrities futbolo federacijos (UAFF) prezidento rinkimuose kandidatu iškėlė verslininką Nemuną Dagilį.
A lyga įstojo į Europos lygų asociaciją
2018 10 19
A lyga
"Čia galima ieškoti įvairių problemų sprendimų kartu su Vokietijos, Anglijos ar Prancūzijos lygomis", - kalbėjo A lygos prezidentas Rytis Davidovičius.
"Nemanau, kad rungtynės bus tokios pat"
2018 10 18
A lyga
Baltarusis A. Rybakas, dirbęs "Trakų" vartininkų treneriu, vėl atlieka komandos stratego funkcijas. Dabar jo rūpesti -parengti komandą mačui su "Žalgiriu".
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Sieks išnaudoti varžovų klaidas
2018 10 17
Lietuvos čempionatas
"Kaunas Hockey" ledo ritulininkai nepaisant užklupusios traumų virtinės kalba tik apie pergalę artimiausiame mače, kur jų laukia "Geležinis vilkas".
Du lietuviai iš Lenkijos parsiveš auksą
2018 10 19
Plaukimas
Lenkijoje prasidėjusiose tarptautinėse varžybose Danas Rapšys iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalius,o Deividas Margevičius - vieną aukso medalį.
Lietuvė atstovaus Europos rinktinei
2018 10 19
Stalo tenisas
Į pasaulio jaunučių čempionatą, kuris kitą savaitę vyks Japonijoje, pagal ETTU 15-mečių reitingą pateko vilnietė Kornelija Riliškytė.
Pradinukus išjudins „Olimpinė savaitė“
2018 10 19
Vaikų sportas
Tūkstančiai mokinių iš 616 pradinių klasių bus skatinami skirti daugiau dėmesio fiziniam aktyvumui ir sveikai gyvensenai.
 
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Lietuvos sportas gyvens nauju ritmu
2018 10 19
Situacija
Priimtame Kūno kultūros ir sporto įstatyme numatytas trigubai didesnis finansavimas sporto projektams, valdymo pokyčiai, nauji reikalavimai federacijoms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas