Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 24 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo darželinukų iki gimnazistų

Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės, Neringos Stankevičiūtės, Edmundo Mališausko nuotr.
Renginio akimirka.
   
Jėgas 300 m, 500 m ir 1000 m distancijose  bandė Kauno rajono ir Kaišiadorių bėgikai.

Gausiausiai buvo darželinukų, kuriuos į varžybas atlydėjo grupių auklėtojos ir tėvai. 

Varžybų teisėjas vilnietis Borisas Gilevskis pistoleto šūviu paskelbė 16 startų. Atskirose grupėse dalyvavo 20-37 bėgikai. 

GREIČIAUSI. Atskirose grupėse 300 m nuotolį greičiausiai įveikė Kulautuvos sportininkai Gabija Grabauskaitė ir Neiridas Neišvidas bei Raudondvario bėgikai Elena Kasparavičiūtė ir  Donatas Docka.  

500 m distancijoje nugalėtojais tapo kaišiadorietės Monika Selevaitė ir Julija Leonavičiūtė bei Raudondvario sportininkas Tadas Leibenka ir Mantas Naruševičius iš Zapyškio. 
 
1000 m distancijoje visus varžovus pralenkė karmėlaviškė Agnė Butkutė ir Babtų gimnazistas Nedas Talalas. 

Komandinėje įskaitoje tarp 17 komandų nugalėjo Raudondvario sportininkai (192 tšk.), antri – Kulautuvos (98), treti – Kaišiadorių bėgikai (63).   

LINKĖJIMAI. Varžybų, kurias rengia Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA), iškilmingam atidarymui išsirikiavo ypač daug darželinukų, kurie nuo mažens pratinami sportuoti.  

Sportininkus pasveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. Jis yra didelis svarsčių kilnojimo entuziastas, triskart Europos čempionas, Pasaulio taurės Didžiojo prizo laimėtojas, šią sporto šaką atgaivinęs pakaunėje. 

P.Visockas pasidžiaugė matydamas tokį gausų sportininkų būrį. „Kauno rajono savivaldybė ne veltui investavo ir rengė dviračių ir bėgimo takus, stadionus ir aikšteles. Matau ir džiaugiuosi, kad visa tai reikia daryti teisingu metu, nuo tokio amžiaus, kokio amžiaus esate jūs, formuoti sveikos gyvensenos, judėjimo įgūdžius“, - kalbėjo vicemeras. 

Prieš paskelbdamas varžybų pradžią, jis jaunimui linkėjo gerų rezultatų ir garbingos kovos, išvengti traumų ir pabrėžė, kad svarbu, galbūt, ne ta pirmoji vieta, o sveikas gyvenimo būdas ir geri įgūdžiai.

Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas bėgikams išsamiai pristatė bėgimo trasas ir varžybų eigą, paaiškino, kad trasoje reikės laikytis garbingos kovos principų – nesistumdyti, nekaišioti kojų ir bėgti nužymėtoje trasoje, nekertant jokių kampų.  

Bėgikai nudžiugo, kai išgirdo, jog jie visi bus apdovanoti. Ant stalų puikavosi dovanos – Kauno r. savivaldybė kiekvieną bėgiką papuošė mėlynos spalvos sportiniais marškinėliais su LLA ir savivaldybės logotipu, geriausiųjų bėgikų taip pat laukė „Stiklitos“ specialiai pagaminti medaliai ir prizai, „Gijos“ megztiniai, bėgikai galėjo pasivaišinti „Hermis“ vandeniu.  

Įpusėjus varžyboms iš kito renginio atskubėjo ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas, kuris pasidžiaugė dideliu bėgikų būriu. Rajono merui LLA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas įteikė atminimo medalį bei prizą su jo ir K. Orento nuotraukomis. 

Meras jaunųjų bėgikų šventę stebėjo iki paskutinio bėgimo ir per varžybų uždarymą apdovanojo nugalėtojus. 


BĖGO IR AUKLĖTOJA. Kauno r. Raudondvario Kriauzų lopšelio-darželio auklėtoja Edita Šlapikienė 300 m nuotolį bėgo kartu su savo ikimokyklinukais, kurie šiose varžybose dalyvavo trečią kartą. 

„Varžybose lenktyniavo 17 iš 20 mano grupę lankančių penkerių-šešerių metukų darželinukų, buvo ir vienas keturmetis. Vaikus norėjosi palaikyti, todėl ir bėgau kartu su jais. Jie labai laukė šių bėgimo varžybų, joms rengėsi. Raudondvario mokykloje turime įsirengę nedidelę trasą, kurią įveikiame kiekvieną rytą. Esame pasirinkę sveikatos stiprinimo modelį ir mano grupė dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose.  Tėveliai yra patenkinti, kad nuo mažens grūdiname jų vaikučius“, - sakė lopšelio-darželio auklėtoja E. Šlapikienė, kuri lanko sveikatingumo klubą, mėgsta pabėgioti ir mėgėjiškai pažaisti krepšinį, stalo tenisą. 
   
Šiame darželyje dirbanti 22 metus, E. Šlapikienė ypač džiaugėsi savo auklėtinės E.Kasparavičiūtės pergale 300 m distancijoje. „Jau dabar matau, kad šešiametė Elena bus gera sportininkė. Ji gana aukšta, mama ją veda į baseiną, dar mėgsta šokti.  Mano grupėje yra ir krepšininkų, nes darželyje vyksta šios sporto šakos pratybos. Rugpjūčio 27 d. lopšelyje-darželyje rengsime gražią futbolo fiestą“, - sakė E. Šlapikienė.  

KAIŠIADORIEČIAi. Kasmet taurės varžybose dalyvaujantys kaišiadoriečiai į namus irgi grįžo su prizais: 500 m nuotolio nugalėtojais tapo M.Selevaitė ir J.Leonavčiūtė, o 1000 m distancijoje antras finišavo Tomas Colkevičius bei trečia – Agnė Biriukaitė. 
 
Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir Sporto centre bėgikus ugdantis Almiras Kavaliauskas pasakojo, kad kaišiadoriečiai ypač mėgsta bėgimą.Dabar į Kulautuvą jis su savo kolegomis Lione Petroniene ir Martynu Ambrazu atsivežė 16 bėgikų. 

„Šįkart mūsų komandoje yra pajėgesnės mergaitės, o mūsų stipresni berniukai buvo priversti likti namie, nes nebuvo vyresniųjų amžiaus grupės.  Šios varžybos mūsų patiems jauniausiems labai naudingos. Prasideda naujasis lengvosios atletikos sezonas, bus galima pasižiūrėti, kurie bėgikai norės toliau treniruotis ir siekti pergalių“, - sakė A. Kavaliauskas.  

Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojui abejonių nekelia, jog vos prieš porą savaičių treniruotes pradėjusi  lankyti ketvirtokė M.Selevaitė, dabar savo amžiaus grupėje aplenkusi visas vieneriais metais vyresnes varžoves, ir toliau treniruosis. 

Kita nugalėtoja – buvusi Kaišiadorių Palomenės pagrindinės mokyklos, o dabar Vaclovo Giržado progimnazijos septintokė J.Leonavičiūtė dėl sustiprinto mokslo buvo priversta atsisveikinti su mokykla ir pirmąja trenere L. Petronienė ir dabar pratybas lankys  pas trenerį M. Ambrazą. 

„Varžybos labai patiko, daug prizų, puiki trasa. Kitąmet jose irgi norėčiau dalyvauti ir, žinoma, vėl nugalėti“, - savo planų neslėpė J. Lukoševičiūtė. 

PALAIKYMO KOMANDA. Puikią palaikymo komandą varžybose turėjo 1000 m distancijos laimėtojas, Kauno r. Babtų gimnazijos devintokas Nedas Talalas. Varžybas stebėjo jo tėvai Alma ir  Antanas (pirmasis Nedo treneris) Talalai bei sesutė Karolina Talalaitė, kuri ankstesniais metais irgi dalyvavo šiose varžybose ir tapo nugalėtoja bei antrąja prizininke.    

N. Talalas antrus metus lanko lengvosios atletikos treniruotes pas trenerę Niną Gedgaudienę, tapo Lietuvos jaunučių čempionu ir nori užaugti gero meistriškumo 400 m nuotolio bėgiku. Jo svajonėse – Europos jaunių čempionato aukso medalis. 

„Distancijoje buvo varžovų, tačiau jie nesistengė, todėl juos visus nesunkiai ir aplenkiau. Tai mano antroji pergalė šiose taurės varžybose“, - pergale džiaugėsi N. Talalas. 
 
Šį ketvirtadienį LAA rengia Adolfo Aleksejūno taurės varžybas Vingio parke, kur įžymusis bėgikas treniravosi ir pasiekė daug puikių pergalių. Kartu vyks ir Vilniaus gimnazistų kroso estafetės. 

Šį penktadienį LLA vėl organizuoja jaunųjų bėgikų šventę  - Biržuose vyks kaimo pagrindinių mokyklų ir Kovo 11-osios Akto signataro, dabar jau šviesaus atminimo Petro Poškaus taurės varžybas.    
 
 
   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
„Visi prisimins tik nugalėtojus“
2019 02 16
Finalas
Vilniaus „Kibirkšties“ treneris Valdas Gecevičius: „Aš tikiu savo komanda ir mes galime laimėti taurę“.
 
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
 
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Į „Energiją“ vėl grįžo iš JAV
2019 02 16
Ledo ritulys
Artėjant lemiamoms Lietuvos ledo ritulio lygos kovoms daugkartinė čempionė Elektrėnų „Energija“ sulaukė pastiprinimo.
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas