Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 24 d. 13:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Nuo darželinukų iki gimnazistų

Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės, Neringos Stankevičiūtės, Edmundo Mališausko nuotr.
Renginio akimirka.
   
Jėgas 300 m, 500 m ir 1000 m distancijose  bandė Kauno rajono ir Kaišiadorių bėgikai.

Gausiausiai buvo darželinukų, kuriuos į varžybas atlydėjo grupių auklėtojos ir tėvai. 

Varžybų teisėjas vilnietis Borisas Gilevskis pistoleto šūviu paskelbė 16 startų. Atskirose grupėse dalyvavo 20-37 bėgikai. 

GREIČIAUSI. Atskirose grupėse 300 m nuotolį greičiausiai įveikė Kulautuvos sportininkai Gabija Grabauskaitė ir Neiridas Neišvidas bei Raudondvario bėgikai Elena Kasparavičiūtė ir  Donatas Docka.  

500 m distancijoje nugalėtojais tapo kaišiadorietės Monika Selevaitė ir Julija Leonavičiūtė bei Raudondvario sportininkas Tadas Leibenka ir Mantas Naruševičius iš Zapyškio. 
 
1000 m distancijoje visus varžovus pralenkė karmėlaviškė Agnė Butkutė ir Babtų gimnazistas Nedas Talalas. 

Komandinėje įskaitoje tarp 17 komandų nugalėjo Raudondvario sportininkai (192 tšk.), antri – Kulautuvos (98), treti – Kaišiadorių bėgikai (63).   

LINKĖJIMAI. Varžybų, kurias rengia Kauno r. savivaldybė ir Lengvosios atletikos asociacija (LAA), iškilmingam atidarymui išsirikiavo ypač daug darželinukų, kurie nuo mažens pratinami sportuoti.  

Sportininkus pasveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. Jis yra didelis svarsčių kilnojimo entuziastas, triskart Europos čempionas, Pasaulio taurės Didžiojo prizo laimėtojas, šią sporto šaką atgaivinęs pakaunėje. 

P.Visockas pasidžiaugė matydamas tokį gausų sportininkų būrį. „Kauno rajono savivaldybė ne veltui investavo ir rengė dviračių ir bėgimo takus, stadionus ir aikšteles. Matau ir džiaugiuosi, kad visa tai reikia daryti teisingu metu, nuo tokio amžiaus, kokio amžiaus esate jūs, formuoti sveikos gyvensenos, judėjimo įgūdžius“, - kalbėjo vicemeras. 

Prieš paskelbdamas varžybų pradžią, jis jaunimui linkėjo gerų rezultatų ir garbingos kovos, išvengti traumų ir pabrėžė, kad svarbu, galbūt, ne ta pirmoji vieta, o sveikas gyvenimo būdas ir geri įgūdžiai.

Varžybų vyr. teisėjas kaunietis Alfonsas Kazlauskas bėgikams išsamiai pristatė bėgimo trasas ir varžybų eigą, paaiškino, kad trasoje reikės laikytis garbingos kovos principų – nesistumdyti, nekaišioti kojų ir bėgti nužymėtoje trasoje, nekertant jokių kampų.  

Bėgikai nudžiugo, kai išgirdo, jog jie visi bus apdovanoti. Ant stalų puikavosi dovanos – Kauno r. savivaldybė kiekvieną bėgiką papuošė mėlynos spalvos sportiniais marškinėliais su LLA ir savivaldybės logotipu, geriausiųjų bėgikų taip pat laukė „Stiklitos“ specialiai pagaminti medaliai ir prizai, „Gijos“ megztiniai, bėgikai galėjo pasivaišinti „Hermis“ vandeniu.  

Įpusėjus varžyboms iš kito renginio atskubėjo ir Kauno r. meras Valerijus Makūnas, kuris pasidžiaugė dideliu bėgikų būriu. Rajono merui LLA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas įteikė atminimo medalį bei prizą su jo ir K. Orento nuotraukomis. 

Meras jaunųjų bėgikų šventę stebėjo iki paskutinio bėgimo ir per varžybų uždarymą apdovanojo nugalėtojus. 


BĖGO IR AUKLĖTOJA. Kauno r. Raudondvario Kriauzų lopšelio-darželio auklėtoja Edita Šlapikienė 300 m nuotolį bėgo kartu su savo ikimokyklinukais, kurie šiose varžybose dalyvavo trečią kartą. 

„Varžybose lenktyniavo 17 iš 20 mano grupę lankančių penkerių-šešerių metukų darželinukų, buvo ir vienas keturmetis. Vaikus norėjosi palaikyti, todėl ir bėgau kartu su jais. Jie labai laukė šių bėgimo varžybų, joms rengėsi. Raudondvario mokykloje turime įsirengę nedidelę trasą, kurią įveikiame kiekvieną rytą. Esame pasirinkę sveikatos stiprinimo modelį ir mano grupė dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose.  Tėveliai yra patenkinti, kad nuo mažens grūdiname jų vaikučius“, - sakė lopšelio-darželio auklėtoja E. Šlapikienė, kuri lanko sveikatingumo klubą, mėgsta pabėgioti ir mėgėjiškai pažaisti krepšinį, stalo tenisą. 
   
Šiame darželyje dirbanti 22 metus, E. Šlapikienė ypač džiaugėsi savo auklėtinės E.Kasparavičiūtės pergale 300 m distancijoje. „Jau dabar matau, kad šešiametė Elena bus gera sportininkė. Ji gana aukšta, mama ją veda į baseiną, dar mėgsta šokti.  Mano grupėje yra ir krepšininkų, nes darželyje vyksta šios sporto šakos pratybos. Rugpjūčio 27 d. lopšelyje-darželyje rengsime gražią futbolo fiestą“, - sakė E. Šlapikienė.  

KAIŠIADORIEČIAi. Kasmet taurės varžybose dalyvaujantys kaišiadoriečiai į namus irgi grįžo su prizais: 500 m nuotolio nugalėtojais tapo M.Selevaitė ir J.Leonavčiūtė, o 1000 m distancijoje antras finišavo Tomas Colkevičius bei trečia – Agnė Biriukaitė. 
 
Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojas ir Sporto centre bėgikus ugdantis Almiras Kavaliauskas pasakojo, kad kaišiadoriečiai ypač mėgsta bėgimą.Dabar į Kulautuvą jis su savo kolegomis Lione Petroniene ir Martynu Ambrazu atsivežė 16 bėgikų. 

„Šįkart mūsų komandoje yra pajėgesnės mergaitės, o mūsų stipresni berniukai buvo priversti likti namie, nes nebuvo vyresniųjų amžiaus grupės.  Šios varžybos mūsų patiems jauniausiems labai naudingos. Prasideda naujasis lengvosios atletikos sezonas, bus galima pasižiūrėti, kurie bėgikai norės toliau treniruotis ir siekti pergalių“, - sakė A. Kavaliauskas.  

Žiežmarių gimnazijos kūno kultūros mokytojui abejonių nekelia, jog vos prieš porą savaičių treniruotes pradėjusi  lankyti ketvirtokė M.Selevaitė, dabar savo amžiaus grupėje aplenkusi visas vieneriais metais vyresnes varžoves, ir toliau treniruosis. 

Kita nugalėtoja – buvusi Kaišiadorių Palomenės pagrindinės mokyklos, o dabar Vaclovo Giržado progimnazijos septintokė J.Leonavičiūtė dėl sustiprinto mokslo buvo priversta atsisveikinti su mokykla ir pirmąja trenere L. Petronienė ir dabar pratybas lankys  pas trenerį M. Ambrazą. 

„Varžybos labai patiko, daug prizų, puiki trasa. Kitąmet jose irgi norėčiau dalyvauti ir, žinoma, vėl nugalėti“, - savo planų neslėpė J. Lukoševičiūtė. 

PALAIKYMO KOMANDA. Puikią palaikymo komandą varžybose turėjo 1000 m distancijos laimėtojas, Kauno r. Babtų gimnazijos devintokas Nedas Talalas. Varžybas stebėjo jo tėvai Alma ir  Antanas (pirmasis Nedo treneris) Talalai bei sesutė Karolina Talalaitė, kuri ankstesniais metais irgi dalyvavo šiose varžybose ir tapo nugalėtoja bei antrąja prizininke.    

N. Talalas antrus metus lanko lengvosios atletikos treniruotes pas trenerę Niną Gedgaudienę, tapo Lietuvos jaunučių čempionu ir nori užaugti gero meistriškumo 400 m nuotolio bėgiku. Jo svajonėse – Europos jaunių čempionato aukso medalis. 

„Distancijoje buvo varžovų, tačiau jie nesistengė, todėl juos visus nesunkiai ir aplenkiau. Tai mano antroji pergalė šiose taurės varžybose“, - pergale džiaugėsi N. Talalas. 
 
Šį ketvirtadienį LAA rengia Adolfo Aleksejūno taurės varžybas Vingio parke, kur įžymusis bėgikas treniravosi ir pasiekė daug puikių pergalių. Kartu vyks ir Vilniaus gimnazistų kroso estafetės. 

Šį penktadienį LLA vėl organizuoja jaunųjų bėgikų šventę  - Biržuose vyks kaimo pagrindinių mokyklų ir Kovo 11-osios Akto signataro, dabar jau šviesaus atminimo Petro Poškaus taurės varžybas.    
 
 
   
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Pirmas „Žalgirio“ naujokas – australas
2019 05 20
Naujokas
Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo rikiuoti gretas naujam sezonui – sudarė sutartį su Europos taurėje žibėjusiu Jocku Landale'u.
„Kukurūzininkas“, virtęs „Boeingu“
2019 05 20
Žvilgsnis
„Juventus“ strategas Ž.Urbonas apie LKL sezono MVP M.Gebeną: „Jis labai gerai priima informaciją, jam du kartus kartoti nereikia“ (VIDEO).
„Ryto“ puolėjas žaidė lyg ant sparnų
2019 05 20
LKL
Arnas Butkevičius spindėjo „Betsafe–LKL“ atkrintamųjų varžybų starte ir tapo ketvirtfinalio etapo naudingiausiu krepšininku.
 
Futbolo aikštėje – žurnalistų emocijos
2019 05 20
Turnyras
„Aikštėje buvo daug emocijų, atkaklios kovos ir gražių įvarčių“, – žurnalistų kovas vertino Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas.
„Sūduvos“ aistruolius po mačo parveš namo
2019 05 20
Akcija
Trečiadienį Marijampolėje po „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ mačo marijampoliečiai į namus galės nemokamai grįžti autobusais, kurie lauks prie stadiono.
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 05 20
Sportinis ėjimas
Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių
Pagėgiuose bėgikai susidūrė su kaitra
2019 05 20
Bėgimas
„Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ varžyboe Pagėgiuose dalyvavo beveik 100 bėgikų.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Pasaulio čempionatą pradėjo nesėkme
2019 05 20
Badmintonas
Kinijoje prasidėjusio pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato pirmajame 3B grupės susitikime Lietuvos rinktinė 1-4 pralaimėjo Šveicarijos ekipai.
Pėsčiųjų žygyje – dalyvių rekordas
2019 05 20
Žygis
Pėsčiųjų žygio Gintaro Žagunio žūties metginėms atminti dalyviai ne tik žingsniavo, bet ir rinko aukas nuo gaisro nukentėjusiam kaimui.
Kultūristai varžėsi Gargžduose
2019 05 20
Kultūrizmas
Gargždų kultūros centro salėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos (LKFF) atviras Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatas.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas