Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 17 d. 13:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ant pakylos – ir senbuviai, ir naujokai

Lietuvos seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose nestigo atkaklios kovos, pergalėmis Jonavoje džiaugėsi ne tik favoritai.

Žaidynės Jonavoje.
Arvido Šimulio nuotr.
Žaidynės Jonavoje.
   
Per XI Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalines varžybas, kurios trečią kartą buvo surengtos Jonavoje, dalyvavo 1280 sportininkų, atstovavusių 55 seniūnijoms.

Žaidynių programoje buvo 8 sporto šakų varžybos, jas aptarnavo apie 60 teisėjų, kurių dauguma – jonaviečiai. 

Futbolo varžybas laimėjo Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnija, šachmatų -  Telšių seniūnija, šaškių – Kaišiadorių seniūnija, krepšinio – Kauno Dainavos seniūnijos moterų ir Kauno Panemunės vyrų bei Joniškio seniūnijos senjorų komandos, smiginio – Utenos seniūnija, virvės traukimo –Kėdainių r. Truskavos seniūnija, tinklinio – Klaipėdos Želmenėlio seniūnijos moterų ir Mažeikių seniūnijos vyrų komandos, stalo teniso – Zarasų Antazavės seniūnija.
 
Komandų įskaitos miestų savivaldybių grupėje nugalėjo Kauno savivaldybė (177 taška). Antrąją vietą užėmė Marijampolė (111), trečiąją – Klaipėda (105).
 
Rajonų savivaldybių seniūnijų grupėje pergalę šventė Klaipėdos rajonas (245). Antri buvo Utenos rajono atstovai (245), treti – Kėdainių rajono sporto mėgėjai (139). 

„Šiemet varžybas laimėjo nemažai naujų komandų. Tuo reikia tik džiaugtis.  Komandos jaunėja, verčia pasitempti senbuvius, kurios užmigo ant laurų. Sporte nugalėtojai, kaip ir stabai, labai dažnai keičiasi“, - sakė pagrindinės žaidynių organizatorės asociacijos „Sportas Visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.    
 
SVEIKINIMAI. Žaidynių dalyviams skirtą premjero Saulius Skvernelio sveikinimą perskaitė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) laikinai einanti generalinės direktorės pareiga Kornelija Tiesnesytė. 

Sveikinime buvo akcentuojama, kad niekas taip nesuartina žmonių kaip sportas, o stiprybė, ištvermė ir ryžtas tarnauja pergalės troškimui įgyvendinti. „Tai akimirka, kai politika, ekonomika, konfliktai bei visi kiti kasdienybės iššūkiai ir problemos pasitraukia į šalį.  Grynas oras, valia ir komandinė dvasia – tai nuolatiniai sporto palydovai, kurie gyvenime padeda nepasimesti, laikytis užsibrėžto tikslo ir atrasti tikrą džiaugsmą. Sportuojantis, sveikas ir save realizuojantis žmogus – mūsų valstybės prioritetas, todėl labai džiugu, kad tokios šventės kaip seniūnijų sporto žaidynės pritraukia daug dalyvių ir juos palaikančių. Esame maža, tačiau drąsi ir ryžtinga tauta, garsi ne tik didinga savo istorija, bet ir sporto pasiekimais. Įkvėpti legendinių asmenybių Lietuvos sportininkai ir šiandieną pasaulį stebima neįtikėtinais rezultatais. Mūsų kraujyje – kovingumas, ryžtas ir valia. Tai protėvių perduotas neįkainuojamas turtas, kurį privalome saugoti., puoselėti ir perduoti ateities kartoms. Tęskite pradėtus darbus, pasitikėkite savo jėgomis. Nuo jūsų visų ir jūsų užkrečiančio pavyzdžio priklauso, ar mūsų visuomenė jausis sveika, aktyvi ir kupina energijos kurti Lietuvą drąsią, pažangią ir klestinčią valstybę“, -  teigiama premjero sveikinime.
 
APDOVANOJIMAI. Žaidynių dalyvius taip pat sveikino Seimo jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, kuris įteikė Seimo padėką Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei už ilgametį ir nuoširdų darbą, plėtojant įvairius sporto projektus. 
 
Už nuopelnus Lietuvos sportui buvo įteikti ir KKSD apdovanojimai, kurių pats svarbiausias - KKSD Sporto garbės komandoro ženklas – teko panevėžiečio Bronislavui Pliavgai, švenčiančiam 70 metų jubiliejų. 

Už krepšinio plėtotę 60 metų jubiliejaus proga KKSD Aukso medaliu buvo apdovanotas klaipėdietis Algirdas Vaicekauskas. 

Žaidynių dalyvius sveikino ir K. Tiesnesytė bei A.B. Vasiliauskas.  


SENIŪNAI. Tradiciškai didelį susidomėjimą žaidynių finaliniame renginyje kėlė seniūnų trikovės varžybos. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Radviliškio r. Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė, o vyrų – Šakių seniūnas Dalius Jasevičius.
 
Moterų varžybose jėgas bandė 4, o vyrų – 8 seniūnai.

Radviliškietė I. Gladkienė tik pirmus metus dirba seniūne ir pirmą sykį bandė jėgas Lietuvos seniūnijų  žaidynėse. Jai geriausiai sekėsi smiginio ir baudų mėtymo varžybose, kur užėmė pirmąsias vietas. 

„Mūsų seniūnija nedidelė, joje – apie 1,5 tūkst. gyventojų, bet sportiška. Finalinėse varžybose dar dalyvavo ir mūsų šaškininkų komanda. Gyvenu ūkiškai, auginu ir gyvulius, tačiau laisvalaikiu nesėdžiu sudėjusi rankų. Dar dirbu ir Kultūros namuose, vadovauju šokių kolektyvams, viename jų ir pati šoku“, - papasakojo I. Gladkienė.
 
Pirmą sykį seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose dalyvavęs Šakių seniūnas D.Jasevičius debiutantu nesijautė.  Jis laimėjo smiginio turnyrą ir buvo antras baudų mėtymo varžybose, o papildomoje šaudymo rungtyje pasidalijo 2-6 vietomis ir galutinėje įskaitoje tapo nugalėtoju. 
 
„Gal penkis kartus dalyvavau seniūnijų žaidynėse, tačiau tik šiemet pavyko nugalėti. Man pergalę nulėmė stabilus pasirodymas visose trejose rungyse“, - pergale džiaugėsi ketvirtus metus seniūnu dirbantis D. Jasevičius.

Sportiškas seniūnas, sportiška ir jo vadovaujam seniūnija, kuri yra didžiausia Šakių rajone (10 tūkst. gyventojų). Mat ji apima visas aplink Šakius esančias miesto ir kaimo gyvenvietes. 

„Šakiai – krepšinio miestas, tai ir mūsų seniūnijoje ši sporto šaka yra populiariausia. Praėjusiais metais mūsų krepšininkai laimėjo Lietuvos seniūnijų žaidynes, tačiau šiemet jiems nepasisekė: tarp 25 komandų užėmė ketvirtą vietą“, - sakė Šakių seniūnas.  

VARIKLIS. Futbolo varžybose 6x6 dalyvavo 17 komandų. Sėkmingiausiai žaidė Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnijos ekipa, kuri vėl stipriausia tapo po trejų metų. 
 
Lyginant su ankstesniais metais, komandoje tepasikeitė vos vienas žaidėjas. Panevėžiečiai laimėjo visas penkeriais rungtynes ir pelnytai tapo nugalėtojais. 

Komandos kapitonas Mantas Ličkus teigė, kad pačios sunkiausios rungtynės jiems buvo pogrupyje su klaipėdiečiais, kurias laimėjo 3:1.  

„Mums nugalėti padėjo greiti įvarčiai, ypač puikiai žaidė Marius Ligeika, pasiekęs du fantastiškus įvarčius.  Gynybą puikiai sucementavo vidurio gynėjas Mantas Gasiūnas. Komanda aikštėje dirbo kaip vienas galingas variklis“, - teigė M. Ličkus.    
 
APGYNĖ TITULĄ. Permainingai vyko krepšinio senjorų 3x3 turnyras, kuriame dalyvavo 21 komanda. Sėkmė lydėjo atletiškus Joniškio seniūnijos vyrus. Kaip ir 2016-aisiais, jie vėl tapo čempionais. 
 
Joniškiečiams nepasisekė praėjusiais metais, varžybose negalėjo dalyvauti jų komandos kapitonas, „Aušros“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas  Žydrūnas Mačiūnas.  Šiemet jis jau vadovavo ekipos žaidimui.

„Kuo garsus Joniškis? Pirmiausiai vieninteliu Lietuvoje krepšinio muziejumi.   Mes stengiamės nepažeisti tradicijos ir Joniškiui padovanojome dar vieną pergalę. Visos kovos buvo ypač atkaklios. Kai reikėjo žaisti finalines rungtynes su Klaipėdos rajono Gargždų seniūnija, jėgų jau buvo nedaug likusių. Atvažiavome tik keturi, krūvis buvo didelis. Tačiau jėgų vis dėlto suradome ir nugalėjome 11:4. Neskaičiavome, kiek kas pelnė taškų, žaidėme komandinį krepšinį“, - pergale džiaugėsi Ž. Mačiūnas. 
 
LYDERĖ. Moterų tinklinio turnyre dalyvavo 18 komandų, kurios buvo suskirstytos į šešis pogrupius. 

Lygių neturėjo Klaipėdos savivaldybės Želmenėlio seniūnijos tinklininkės, vadovaujamos buvusios alytiškės, o dabar jau 12 metų Klaipėdoje gyvenančios ir buhaltere bendrovėje „Arnida“ dirbančios Ramintos Leščinskaitės-Mečionienės.  Ji buvo ryški savo komandos lyderė.

Už tai, kad tinklinį žaidžia nuo penktos klasės iki  šių dienų, Raminta dėkinga savo pirmajam treneriui alytiškiui Julijonui Jankauskui. 
 
„Širdyje visada esu sportininkė, tinklinį žaidžiu jau daugiau kaip 20 metų ir jį toliau žaisiu, kol jėgos leis. Mano šeimoje auga trys atžalos ir jos visos seka mano pėdomis ir sportuoja: sūnūs Lukas ir Nojus žaidžia futbolą, o pati jaunėlė 8-erių dukra Emilija lanko sportinius šokius. Namie turiu du tinklinio kamuolius, kurie nėra apdulkėję. Su vaikais žaidžiame paplūdimyje“, - kalbėjo R. Leščinskaitė- Mečionienė. 
 
Klaipėdietės buvo laikomos turnyro favoritėmis, jos – daugkartinės „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionės, praėjusių metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių laimėtojos. 

SKLANDŽIOS. Finalines seniūnijų sporto žaidynes apibendrinęs Lietuvos asociacijos Sportas visiems“ prezidentas A. B. Vasiliauskas pasidžiaugė, kad Jonavoje buvo puikios sąlygos rungtyniauti.

„Šiemetinės žaidynės buvo sklandžios. Lyg bitelės dūzgė visas Jonavos kūno kultūros ir sporto centro kolektyvas, vadovaujamas direktorės Reginos Stupurienė, kuri per varžybas niekur nesiskyrė su mikrofonu.  Puikiu sklandžiu savo darbu jonaviškiai įrodė, jog gali sėkmingai rengti bet kokio lygio varžybas. Finalinėse varžybose rungėsi visos 55 savivaldybės, kurios užsiregistravo dalyvauti", - sakė A. B. Vasiliauskas.    
           
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Pirmas „Žalgirio“ naujokas – australas
2019 05 20
Naujokas
Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo rikiuoti gretas naujam sezonui – sudarė sutartį su Europos taurėje žibėjusiu Jocku Landale'u.
„Kukurūzininkas“, virtęs „Boeingu“
2019 05 20
Žvilgsnis
„Juventus“ strategas Ž.Urbonas apie LKL sezono MVP M.Gebeną: „Jis labai gerai priima informaciją, jam du kartus kartoti nereikia“ (VIDEO).
„Ryto“ puolėjas žaidė lyg ant sparnų
2019 05 20
LKL
Arnas Butkevičius spindėjo „Betsafe–LKL“ atkrintamųjų varžybų starte ir tapo ketvirtfinalio etapo naudingiausiu krepšininku.
 
Futbolo aikštėje – žurnalistų emocijos
2019 05 20
Turnyras
„Aikštėje buvo daug emocijų, atkaklios kovos ir gražių įvarčių“, – žurnalistų kovas vertino Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas.
„Sūduvos“ aistruolius po mačo parveš namo
2019 05 20
Akcija
Trečiadienį Marijampolėje po „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ mačo marijampoliečiai į namus galės nemokamai grįžti autobusais, kurie lauks prie stadiono.
„Tokių sunkių rungtynių ir tikėjomės“
2019 05 19
Gynėjas T. Mikuckis atidarė savo įvarčių sąskaitą šio sezono A lygoje ir padėjo „Kauno Žalgirio“ komandai išlyginti rezultatą rungtynėse su „Panevėžiu“.
Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 05 20
Sportinis ėjimas
Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių
Pagėgiuose bėgikai susidūrė su kaitra
2019 05 20
Bėgimas
„Mažosios Lietuvos pusmaratonio“ varžyboe Pagėgiuose dalyvavo beveik 100 bėgikų.
Alytuje – istorinė Lietuvos ėjikės pergalė
2019 05 19
Sportinis ėjimas
Stipriausia ėjike Europoje tapusi Lietuvos sportininkė Živilė Vaiciukevičiūtė: „Sunku tuo patikėti“ (VIDEO).
 
Šimtmečio proga - piniginiai prizai
2019 05 20
Tenisas
LTS įsteigė 5 tūkst. eurų Lietuvos teniso čempionato prizinį fondą, kurį išdalins vyrų ir moterų turnyrų nugalėtojams ir prizininkams.
Lietuvį sustabdė Japonijos tenisininkas
2019 05 18
Turnyras
Šveicarijoje vykstančių „Geneva Open“ vienetų atrankos varžybų pirmasis ratas Lietuvos tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi nesėkme.
R.Berankio metų tikslas – karjeros rekordas
2019 05 16
Žvilgsnis
„Atsiranda branda ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Galiu tvirtai pasakyti, kad tai geriausias sezonas karjeroje“, - teigia Ričardas Berankis.
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
Lietuvių laimikis – penki aukso medaliai
2019 05 18
Turnyras
Tarptautinio A. Šociko bokso turnyro finalo akcentu tapo įspūdingas R. Jokulio nokautas švedui ir rekordinė E. Skurdelio septynių pergalių serija.
Trys čempionai – lietuviai, tik neaišku kurie
2019 05 17
Turnyras
A. Šociko turnyro finaluose kovos 9 Lietuvos boksininkai. Jau aišku, kad bent trys lietuviai taps turnyro čempionais, nes finalai bus lietuviški.
 
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Prie sidabro pridėjo auksą
2019 05 19
Trekas
Minske vykstančiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ lietuvis G. Serafinas laimėjo keirino rungtį ir pelnė aukso medalį.
Iš Minsko – su sidabru
2019 05 18
Dviračiai
Iš tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix Minsk“ jaunieji šalies trekininkai grįš ne tuščiomis – G. Serafinas jose iškovojo sidabrą.
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
Devintojo aukso link – tiesiausiu keliu
2019 05 15
LRL
„Dragūno“ rankininkai trečiose finalo serijos rungtynėse įveikė „Šviesos“ ekipą, laimėjo seriją 3:0 ir devintą kartą triumfavo Lietuvos čempionate.
"Dragūnui" iki aukso liko žingsnis
2019 05 11
LRL
Antrasis LRL pirmenybių finalo serijos susitikimas buvo emocingas ir fiziškai nelengvas abiejų besirungusių komandų rankininkams.
 
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuviai žengė į atkrintamąsias
2019 05 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis užtikrintai nugalėjo šeimininkus turkus ir "Aydin Open" turnyre žengė tolyn.
Merginų dvejetai – už kvalifikacijos borto
2019 05 16
Paplūdimio tinklinis
Dvi Lietuvos paplūdimio tinklininkių poros Turkijoje neprasibrovė į pagrindines varžybas. Vyrai kovas pradės nuo pagrindinio etapo.
Ant podiumo lipo ir lietuviai
2019 05 20
Motokrosas
Lietuvos motokrosininkai namų trasoje Šiauliuose sudarė rimtą konkurenciją greičiausiems Europos čempionato dalyviams.
Lietuvis – dukart vienuoliktas
2019 05 19
Motokrosas
Šeštajame pasaulio motokroso čempionato etape lietuvis A. Jasikonis dukart finišavo vienuoliktas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo per vieną poziciją.
Autokroso gerbėjų laukia Vilkyčiai
2019 05 18
Paskelbta Vilkyčiuose birželio 8–9 d. vyksiančio Europos autokroso čempionato etapo detali dienotvarkė.
 
Įspūdį padarė lietuvio charakteris
2019 05 15
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų rinktinės puolėjas Tadas Kumeliauskas keliasi į Vokietijos antrosios lygos ledo ritulio komandą.
Patirtį kaupia tarptautiniuose turnyruose
2019 05 08
Ledo ritulys
IIHF sprendimo apie teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankoje laukiančios Lietuvos ledo ritulininkės meistriškumą kelia tarptautiniuose turnyruose.
D.Zubrus: „Niekada nesakau niekada“
2019 05 05
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris - apie skaudžia nesėkme pasibaigusį pasaulio čempionatą, tvarkaraščio keistenybes ir ateitį.
Pasaulio čempionatą pradėjo nesėkme
2019 05 20
Badmintonas
Kinijoje prasidėjusio pasaulio mišrių komandų badmintono čempionato pirmajame 3B grupės susitikime Lietuvos rinktinė 1-4 pralaimėjo Šveicarijos ekipai.
Pėsčiųjų žygyje – dalyvių rekordas
2019 05 20
Žygis
Pėsčiųjų žygio Gintaro Žagunio žūties metginėms atminti dalyviai ne tik žingsniavo, bet ir rinko aukas nuo gaisro nukentėjusiam kaimui.
Kultūristai varžėsi Gargžduose
2019 05 20
Kultūrizmas
Gargždų kultūros centro salėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos (LKFF) atviras Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatas.
 
Dosni Europos čempionės širdis
2019 05 19
Jubiliejus
Legendinė irkluotoja Sofija Grucova į Lietuvą yra vežusi medicininę įrangą, o mama jai įskiepijo besąlygišką meilę gyvūnams.
Sportininkų bėdos aptartos prie naujo stalo
2019 05 17
Susitikimas
Naujoje ministerijoje apsilankę sportininkai aptarė aktualiausias temas. Kai kurios jų, pavyzdžiui, Olimpinio sporto centro, linksniuojamos nuo sausio.
Prieš „Dzūkų tankus“ – kauniečių ataka
2019 05 16
Fanai
Po rungtynių iš stadiono išėjusius Alytaus „Dainavos“ fanus užpuolė kelios dešimtys Kauno „Žalgirio“ gerbėjų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas