Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 17 d. 13:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ant pakylos – ir senbuviai, ir naujokai

Lietuvos seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose nestigo atkaklios kovos, pergalėmis Jonavoje džiaugėsi ne tik favoritai.

Žaidynės Jonavoje.
Arvido Šimulio nuotr.
Žaidynės Jonavoje.
   
Per XI Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalines varžybas, kurios trečią kartą buvo surengtos Jonavoje, dalyvavo 1280 sportininkų, atstovavusių 55 seniūnijoms.

Žaidynių programoje buvo 8 sporto šakų varžybos, jas aptarnavo apie 60 teisėjų, kurių dauguma – jonaviečiai. 

Futbolo varžybas laimėjo Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnija, šachmatų -  Telšių seniūnija, šaškių – Kaišiadorių seniūnija, krepšinio – Kauno Dainavos seniūnijos moterų ir Kauno Panemunės vyrų bei Joniškio seniūnijos senjorų komandos, smiginio – Utenos seniūnija, virvės traukimo –Kėdainių r. Truskavos seniūnija, tinklinio – Klaipėdos Želmenėlio seniūnijos moterų ir Mažeikių seniūnijos vyrų komandos, stalo teniso – Zarasų Antazavės seniūnija.
 
Komandų įskaitos miestų savivaldybių grupėje nugalėjo Kauno savivaldybė (177 taška). Antrąją vietą užėmė Marijampolė (111), trečiąją – Klaipėda (105).
 
Rajonų savivaldybių seniūnijų grupėje pergalę šventė Klaipėdos rajonas (245). Antri buvo Utenos rajono atstovai (245), treti – Kėdainių rajono sporto mėgėjai (139). 

„Šiemet varžybas laimėjo nemažai naujų komandų. Tuo reikia tik džiaugtis.  Komandos jaunėja, verčia pasitempti senbuvius, kurios užmigo ant laurų. Sporte nugalėtojai, kaip ir stabai, labai dažnai keičiasi“, - sakė pagrindinės žaidynių organizatorės asociacijos „Sportas Visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.    
 
SVEIKINIMAI. Žaidynių dalyviams skirtą premjero Saulius Skvernelio sveikinimą perskaitė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) laikinai einanti generalinės direktorės pareiga Kornelija Tiesnesytė. 

Sveikinime buvo akcentuojama, kad niekas taip nesuartina žmonių kaip sportas, o stiprybė, ištvermė ir ryžtas tarnauja pergalės troškimui įgyvendinti. „Tai akimirka, kai politika, ekonomika, konfliktai bei visi kiti kasdienybės iššūkiai ir problemos pasitraukia į šalį.  Grynas oras, valia ir komandinė dvasia – tai nuolatiniai sporto palydovai, kurie gyvenime padeda nepasimesti, laikytis užsibrėžto tikslo ir atrasti tikrą džiaugsmą. Sportuojantis, sveikas ir save realizuojantis žmogus – mūsų valstybės prioritetas, todėl labai džiugu, kad tokios šventės kaip seniūnijų sporto žaidynės pritraukia daug dalyvių ir juos palaikančių. Esame maža, tačiau drąsi ir ryžtinga tauta, garsi ne tik didinga savo istorija, bet ir sporto pasiekimais. Įkvėpti legendinių asmenybių Lietuvos sportininkai ir šiandieną pasaulį stebima neįtikėtinais rezultatais. Mūsų kraujyje – kovingumas, ryžtas ir valia. Tai protėvių perduotas neįkainuojamas turtas, kurį privalome saugoti., puoselėti ir perduoti ateities kartoms. Tęskite pradėtus darbus, pasitikėkite savo jėgomis. Nuo jūsų visų ir jūsų užkrečiančio pavyzdžio priklauso, ar mūsų visuomenė jausis sveika, aktyvi ir kupina energijos kurti Lietuvą drąsią, pažangią ir klestinčią valstybę“, -  teigiama premjero sveikinime.
 
APDOVANOJIMAI. Žaidynių dalyvius taip pat sveikino Seimo jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, kuris įteikė Seimo padėką Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei už ilgametį ir nuoširdų darbą, plėtojant įvairius sporto projektus. 
 
Už nuopelnus Lietuvos sportui buvo įteikti ir KKSD apdovanojimai, kurių pats svarbiausias - KKSD Sporto garbės komandoro ženklas – teko panevėžiečio Bronislavui Pliavgai, švenčiančiam 70 metų jubiliejų. 

Už krepšinio plėtotę 60 metų jubiliejaus proga KKSD Aukso medaliu buvo apdovanotas klaipėdietis Algirdas Vaicekauskas. 

Žaidynių dalyvius sveikino ir K. Tiesnesytė bei A.B. Vasiliauskas.  


SENIŪNAI. Tradiciškai didelį susidomėjimą žaidynių finaliniame renginyje kėlė seniūnų trikovės varžybos. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Radviliškio r. Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė, o vyrų – Šakių seniūnas Dalius Jasevičius.
 
Moterų varžybose jėgas bandė 4, o vyrų – 8 seniūnai.

Radviliškietė I. Gladkienė tik pirmus metus dirba seniūne ir pirmą sykį bandė jėgas Lietuvos seniūnijų  žaidynėse. Jai geriausiai sekėsi smiginio ir baudų mėtymo varžybose, kur užėmė pirmąsias vietas. 

„Mūsų seniūnija nedidelė, joje – apie 1,5 tūkst. gyventojų, bet sportiška. Finalinėse varžybose dar dalyvavo ir mūsų šaškininkų komanda. Gyvenu ūkiškai, auginu ir gyvulius, tačiau laisvalaikiu nesėdžiu sudėjusi rankų. Dar dirbu ir Kultūros namuose, vadovauju šokių kolektyvams, viename jų ir pati šoku“, - papasakojo I. Gladkienė.
 
Pirmą sykį seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose dalyvavęs Šakių seniūnas D.Jasevičius debiutantu nesijautė.  Jis laimėjo smiginio turnyrą ir buvo antras baudų mėtymo varžybose, o papildomoje šaudymo rungtyje pasidalijo 2-6 vietomis ir galutinėje įskaitoje tapo nugalėtoju. 
 
„Gal penkis kartus dalyvavau seniūnijų žaidynėse, tačiau tik šiemet pavyko nugalėti. Man pergalę nulėmė stabilus pasirodymas visose trejose rungyse“, - pergale džiaugėsi ketvirtus metus seniūnu dirbantis D. Jasevičius.

Sportiškas seniūnas, sportiška ir jo vadovaujam seniūnija, kuri yra didžiausia Šakių rajone (10 tūkst. gyventojų). Mat ji apima visas aplink Šakius esančias miesto ir kaimo gyvenvietes. 

„Šakiai – krepšinio miestas, tai ir mūsų seniūnijoje ši sporto šaka yra populiariausia. Praėjusiais metais mūsų krepšininkai laimėjo Lietuvos seniūnijų žaidynes, tačiau šiemet jiems nepasisekė: tarp 25 komandų užėmė ketvirtą vietą“, - sakė Šakių seniūnas.  

VARIKLIS. Futbolo varžybose 6x6 dalyvavo 17 komandų. Sėkmingiausiai žaidė Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnijos ekipa, kuri vėl stipriausia tapo po trejų metų. 
 
Lyginant su ankstesniais metais, komandoje tepasikeitė vos vienas žaidėjas. Panevėžiečiai laimėjo visas penkeriais rungtynes ir pelnytai tapo nugalėtojais. 

Komandos kapitonas Mantas Ličkus teigė, kad pačios sunkiausios rungtynės jiems buvo pogrupyje su klaipėdiečiais, kurias laimėjo 3:1.  

„Mums nugalėti padėjo greiti įvarčiai, ypač puikiai žaidė Marius Ligeika, pasiekęs du fantastiškus įvarčius.  Gynybą puikiai sucementavo vidurio gynėjas Mantas Gasiūnas. Komanda aikštėje dirbo kaip vienas galingas variklis“, - teigė M. Ličkus.    
 
APGYNĖ TITULĄ. Permainingai vyko krepšinio senjorų 3x3 turnyras, kuriame dalyvavo 21 komanda. Sėkmė lydėjo atletiškus Joniškio seniūnijos vyrus. Kaip ir 2016-aisiais, jie vėl tapo čempionais. 
 
Joniškiečiams nepasisekė praėjusiais metais, varžybose negalėjo dalyvauti jų komandos kapitonas, „Aušros“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas  Žydrūnas Mačiūnas.  Šiemet jis jau vadovavo ekipos žaidimui.

„Kuo garsus Joniškis? Pirmiausiai vieninteliu Lietuvoje krepšinio muziejumi.   Mes stengiamės nepažeisti tradicijos ir Joniškiui padovanojome dar vieną pergalę. Visos kovos buvo ypač atkaklios. Kai reikėjo žaisti finalines rungtynes su Klaipėdos rajono Gargždų seniūnija, jėgų jau buvo nedaug likusių. Atvažiavome tik keturi, krūvis buvo didelis. Tačiau jėgų vis dėlto suradome ir nugalėjome 11:4. Neskaičiavome, kiek kas pelnė taškų, žaidėme komandinį krepšinį“, - pergale džiaugėsi Ž. Mačiūnas. 
 
LYDERĖ. Moterų tinklinio turnyre dalyvavo 18 komandų, kurios buvo suskirstytos į šešis pogrupius. 

Lygių neturėjo Klaipėdos savivaldybės Želmenėlio seniūnijos tinklininkės, vadovaujamos buvusios alytiškės, o dabar jau 12 metų Klaipėdoje gyvenančios ir buhaltere bendrovėje „Arnida“ dirbančios Ramintos Leščinskaitės-Mečionienės.  Ji buvo ryški savo komandos lyderė.

Už tai, kad tinklinį žaidžia nuo penktos klasės iki  šių dienų, Raminta dėkinga savo pirmajam treneriui alytiškiui Julijonui Jankauskui. 
 
„Širdyje visada esu sportininkė, tinklinį žaidžiu jau daugiau kaip 20 metų ir jį toliau žaisiu, kol jėgos leis. Mano šeimoje auga trys atžalos ir jos visos seka mano pėdomis ir sportuoja: sūnūs Lukas ir Nojus žaidžia futbolą, o pati jaunėlė 8-erių dukra Emilija lanko sportinius šokius. Namie turiu du tinklinio kamuolius, kurie nėra apdulkėję. Su vaikais žaidžiame paplūdimyje“, - kalbėjo R. Leščinskaitė- Mečionienė. 
 
Klaipėdietės buvo laikomos turnyro favoritėmis, jos – daugkartinės „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionės, praėjusių metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių laimėtojos. 

SKLANDŽIOS. Finalines seniūnijų sporto žaidynes apibendrinęs Lietuvos asociacijos Sportas visiems“ prezidentas A. B. Vasiliauskas pasidžiaugė, kad Jonavoje buvo puikios sąlygos rungtyniauti.

„Šiemetinės žaidynės buvo sklandžios. Lyg bitelės dūzgė visas Jonavos kūno kultūros ir sporto centro kolektyvas, vadovaujamas direktorės Reginos Stupurienė, kuri per varžybas niekur nesiskyrė su mikrofonu.  Puikiu sklandžiu savo darbu jonaviškiai įrodė, jog gali sėkmingai rengti bet kokio lygio varžybas. Finalinėse varžybose rungėsi visos 55 savivaldybės, kurios užsiregistravo dalyvauti", - sakė A. B. Vasiliauskas.    
           
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Per šventes bandys pamiršti krepšinį
2018 12 13
NKL
Šakių „Vyčio“ strategas Erikas Kučiauskas: „puikiai žinau, kad būtent ši sezono dalis Lietuvoje krepšininkams yra sunkiausia.“
Jaunieji krepšininkai sužinojo varžovus
2018 12 13
Burtai
Belgrade (Serbija) buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionatų burtai, kurie suskirstė komandas į grupes.
„Neptūnas“ pirmas parklupdė lyderius
2018 12 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos D grupės aštuntojo turo rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ namie 88:85 (16:22, 25:25, 21:20, 26:18) nugalėjo Bolonijos „Segafredo Virtus“.
 
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Sugrįžta žaidynes „LadyGolas“
2018 12 12
Žaidynės
„LadyGolas“ kiekvienais metais sutraukia daugiau nei 300 komandų, o iš viso „Lagydolo“ čempionatą jau išbandė daugiau nei 10 tūkst. jaunųjų futbolininkių.
LFF ieško trenerių rinktinėms
2018 12 12
Treneriai
Lietuvos futbolo federacija pradėjo atranką Lietuvos vyrų rinktinės ir Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės vyriausiųjų trenerių pareigoms užimti.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
Į Vilnių vėl rinksis sambo talentai
2018 12 10
Sambo
Gruodžio 15 d. Lengvosios atletikos manieže (Žemaitės g. 6) Vilniuje vyks tradicinis dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo turnyras.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Lyderiai įrodė savo jėgą
2018 12 10
Lietuvos čempionatas
Įsibėgėja Lietuvos tinklinio čempionatai. Moterų varžybose favoritėms ant kulnų mina VU. Vyrų turnyre Klaipėdos "Amber Queen" parklupdė šalies čempionus.
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
 
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
Komandos dar nenori grįžti į aikštę
2018 12 11
Situacija
Lietuvos ledo ritulio čempionate antradienį pasibaigti turėjusi dviejų savaičių pertrauka pratęsta dar dešimčiai dienų
Finalo duris atvėrė Lietuvos rekordas
2018 12 13
Plaukimas
Simonas Bilis antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą, o Rūtai Meilutytei to padaryti nepavyko.
„Mano gyvenimas – penkiakovė“
2018 12 13
Treneris
Kauno plaukimo mokyklos šiuolaikinės penkiakovės treneris Henrikas Eismontas dar būdamas moksleivis žinojo, kokį kelią rinksis.
Pasaulio čempionate – Lietuvos rekordai
2018 12 13
Plaukimas
Lietuvos plaukikai Simonas Bilis ir Aandrius Šidlauskas pasaulio čempionate Kinijoje pasiekė naujus Lietuvos rekordus.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas