Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 17 d. 13:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ant pakylos – ir senbuviai, ir naujokai

Lietuvos seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose nestigo atkaklios kovos, pergalėmis Jonavoje džiaugėsi ne tik favoritai.

Žaidynės Jonavoje.
Arvido Šimulio nuotr.
Žaidynės Jonavoje.
   
Per XI Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalines varžybas, kurios trečią kartą buvo surengtos Jonavoje, dalyvavo 1280 sportininkų, atstovavusių 55 seniūnijoms.

Žaidynių programoje buvo 8 sporto šakų varžybos, jas aptarnavo apie 60 teisėjų, kurių dauguma – jonaviečiai. 

Futbolo varžybas laimėjo Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnija, šachmatų -  Telšių seniūnija, šaškių – Kaišiadorių seniūnija, krepšinio – Kauno Dainavos seniūnijos moterų ir Kauno Panemunės vyrų bei Joniškio seniūnijos senjorų komandos, smiginio – Utenos seniūnija, virvės traukimo –Kėdainių r. Truskavos seniūnija, tinklinio – Klaipėdos Želmenėlio seniūnijos moterų ir Mažeikių seniūnijos vyrų komandos, stalo teniso – Zarasų Antazavės seniūnija.
 
Komandų įskaitos miestų savivaldybių grupėje nugalėjo Kauno savivaldybė (177 taška). Antrąją vietą užėmė Marijampolė (111), trečiąją – Klaipėda (105).
 
Rajonų savivaldybių seniūnijų grupėje pergalę šventė Klaipėdos rajonas (245). Antri buvo Utenos rajono atstovai (245), treti – Kėdainių rajono sporto mėgėjai (139). 

„Šiemet varžybas laimėjo nemažai naujų komandų. Tuo reikia tik džiaugtis.  Komandos jaunėja, verčia pasitempti senbuvius, kurios užmigo ant laurų. Sporte nugalėtojai, kaip ir stabai, labai dažnai keičiasi“, - sakė pagrindinės žaidynių organizatorės asociacijos „Sportas Visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.    
 
SVEIKINIMAI. Žaidynių dalyviams skirtą premjero Saulius Skvernelio sveikinimą perskaitė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) laikinai einanti generalinės direktorės pareiga Kornelija Tiesnesytė. 

Sveikinime buvo akcentuojama, kad niekas taip nesuartina žmonių kaip sportas, o stiprybė, ištvermė ir ryžtas tarnauja pergalės troškimui įgyvendinti. „Tai akimirka, kai politika, ekonomika, konfliktai bei visi kiti kasdienybės iššūkiai ir problemos pasitraukia į šalį.  Grynas oras, valia ir komandinė dvasia – tai nuolatiniai sporto palydovai, kurie gyvenime padeda nepasimesti, laikytis užsibrėžto tikslo ir atrasti tikrą džiaugsmą. Sportuojantis, sveikas ir save realizuojantis žmogus – mūsų valstybės prioritetas, todėl labai džiugu, kad tokios šventės kaip seniūnijų sporto žaidynės pritraukia daug dalyvių ir juos palaikančių. Esame maža, tačiau drąsi ir ryžtinga tauta, garsi ne tik didinga savo istorija, bet ir sporto pasiekimais. Įkvėpti legendinių asmenybių Lietuvos sportininkai ir šiandieną pasaulį stebima neįtikėtinais rezultatais. Mūsų kraujyje – kovingumas, ryžtas ir valia. Tai protėvių perduotas neįkainuojamas turtas, kurį privalome saugoti., puoselėti ir perduoti ateities kartoms. Tęskite pradėtus darbus, pasitikėkite savo jėgomis. Nuo jūsų visų ir jūsų užkrečiančio pavyzdžio priklauso, ar mūsų visuomenė jausis sveika, aktyvi ir kupina energijos kurti Lietuvą drąsią, pažangią ir klestinčią valstybę“, -  teigiama premjero sveikinime.
 
APDOVANOJIMAI. Žaidynių dalyvius taip pat sveikino Seimo jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, kuris įteikė Seimo padėką Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei už ilgametį ir nuoširdų darbą, plėtojant įvairius sporto projektus. 
 
Už nuopelnus Lietuvos sportui buvo įteikti ir KKSD apdovanojimai, kurių pats svarbiausias - KKSD Sporto garbės komandoro ženklas – teko panevėžiečio Bronislavui Pliavgai, švenčiančiam 70 metų jubiliejų. 

Už krepšinio plėtotę 60 metų jubiliejaus proga KKSD Aukso medaliu buvo apdovanotas klaipėdietis Algirdas Vaicekauskas. 

Žaidynių dalyvius sveikino ir K. Tiesnesytė bei A.B. Vasiliauskas.  


SENIŪNAI. Tradiciškai didelį susidomėjimą žaidynių finaliniame renginyje kėlė seniūnų trikovės varžybos. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Radviliškio r. Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė, o vyrų – Šakių seniūnas Dalius Jasevičius.
 
Moterų varžybose jėgas bandė 4, o vyrų – 8 seniūnai.

Radviliškietė I. Gladkienė tik pirmus metus dirba seniūne ir pirmą sykį bandė jėgas Lietuvos seniūnijų  žaidynėse. Jai geriausiai sekėsi smiginio ir baudų mėtymo varžybose, kur užėmė pirmąsias vietas. 

„Mūsų seniūnija nedidelė, joje – apie 1,5 tūkst. gyventojų, bet sportiška. Finalinėse varžybose dar dalyvavo ir mūsų šaškininkų komanda. Gyvenu ūkiškai, auginu ir gyvulius, tačiau laisvalaikiu nesėdžiu sudėjusi rankų. Dar dirbu ir Kultūros namuose, vadovauju šokių kolektyvams, viename jų ir pati šoku“, - papasakojo I. Gladkienė.
 
Pirmą sykį seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose dalyvavęs Šakių seniūnas D.Jasevičius debiutantu nesijautė.  Jis laimėjo smiginio turnyrą ir buvo antras baudų mėtymo varžybose, o papildomoje šaudymo rungtyje pasidalijo 2-6 vietomis ir galutinėje įskaitoje tapo nugalėtoju. 
 
„Gal penkis kartus dalyvavau seniūnijų žaidynėse, tačiau tik šiemet pavyko nugalėti. Man pergalę nulėmė stabilus pasirodymas visose trejose rungyse“, - pergale džiaugėsi ketvirtus metus seniūnu dirbantis D. Jasevičius.

Sportiškas seniūnas, sportiška ir jo vadovaujam seniūnija, kuri yra didžiausia Šakių rajone (10 tūkst. gyventojų). Mat ji apima visas aplink Šakius esančias miesto ir kaimo gyvenvietes. 

„Šakiai – krepšinio miestas, tai ir mūsų seniūnijoje ši sporto šaka yra populiariausia. Praėjusiais metais mūsų krepšininkai laimėjo Lietuvos seniūnijų žaidynes, tačiau šiemet jiems nepasisekė: tarp 25 komandų užėmė ketvirtą vietą“, - sakė Šakių seniūnas.  

VARIKLIS. Futbolo varžybose 6x6 dalyvavo 17 komandų. Sėkmingiausiai žaidė Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnijos ekipa, kuri vėl stipriausia tapo po trejų metų. 
 
Lyginant su ankstesniais metais, komandoje tepasikeitė vos vienas žaidėjas. Panevėžiečiai laimėjo visas penkeriais rungtynes ir pelnytai tapo nugalėtojais. 

Komandos kapitonas Mantas Ličkus teigė, kad pačios sunkiausios rungtynės jiems buvo pogrupyje su klaipėdiečiais, kurias laimėjo 3:1.  

„Mums nugalėti padėjo greiti įvarčiai, ypač puikiai žaidė Marius Ligeika, pasiekęs du fantastiškus įvarčius.  Gynybą puikiai sucementavo vidurio gynėjas Mantas Gasiūnas. Komanda aikštėje dirbo kaip vienas galingas variklis“, - teigė M. Ličkus.    
 
APGYNĖ TITULĄ. Permainingai vyko krepšinio senjorų 3x3 turnyras, kuriame dalyvavo 21 komanda. Sėkmė lydėjo atletiškus Joniškio seniūnijos vyrus. Kaip ir 2016-aisiais, jie vėl tapo čempionais. 
 
Joniškiečiams nepasisekė praėjusiais metais, varžybose negalėjo dalyvauti jų komandos kapitonas, „Aušros“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas  Žydrūnas Mačiūnas.  Šiemet jis jau vadovavo ekipos žaidimui.

„Kuo garsus Joniškis? Pirmiausiai vieninteliu Lietuvoje krepšinio muziejumi.   Mes stengiamės nepažeisti tradicijos ir Joniškiui padovanojome dar vieną pergalę. Visos kovos buvo ypač atkaklios. Kai reikėjo žaisti finalines rungtynes su Klaipėdos rajono Gargždų seniūnija, jėgų jau buvo nedaug likusių. Atvažiavome tik keturi, krūvis buvo didelis. Tačiau jėgų vis dėlto suradome ir nugalėjome 11:4. Neskaičiavome, kiek kas pelnė taškų, žaidėme komandinį krepšinį“, - pergale džiaugėsi Ž. Mačiūnas. 
 
LYDERĖ. Moterų tinklinio turnyre dalyvavo 18 komandų, kurios buvo suskirstytos į šešis pogrupius. 

Lygių neturėjo Klaipėdos savivaldybės Želmenėlio seniūnijos tinklininkės, vadovaujamos buvusios alytiškės, o dabar jau 12 metų Klaipėdoje gyvenančios ir buhaltere bendrovėje „Arnida“ dirbančios Ramintos Leščinskaitės-Mečionienės.  Ji buvo ryški savo komandos lyderė.

Už tai, kad tinklinį žaidžia nuo penktos klasės iki  šių dienų, Raminta dėkinga savo pirmajam treneriui alytiškiui Julijonui Jankauskui. 
 
„Širdyje visada esu sportininkė, tinklinį žaidžiu jau daugiau kaip 20 metų ir jį toliau žaisiu, kol jėgos leis. Mano šeimoje auga trys atžalos ir jos visos seka mano pėdomis ir sportuoja: sūnūs Lukas ir Nojus žaidžia futbolą, o pati jaunėlė 8-erių dukra Emilija lanko sportinius šokius. Namie turiu du tinklinio kamuolius, kurie nėra apdulkėję. Su vaikais žaidžiame paplūdimyje“, - kalbėjo R. Leščinskaitė- Mečionienė. 
 
Klaipėdietės buvo laikomos turnyro favoritėmis, jos – daugkartinės „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionės, praėjusių metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių laimėtojos. 

SKLANDŽIOS. Finalines seniūnijų sporto žaidynes apibendrinęs Lietuvos asociacijos Sportas visiems“ prezidentas A. B. Vasiliauskas pasidžiaugė, kad Jonavoje buvo puikios sąlygos rungtyniauti.

„Šiemetinės žaidynės buvo sklandžios. Lyg bitelės dūzgė visas Jonavos kūno kultūros ir sporto centro kolektyvas, vadovaujamas direktorės Reginos Stupurienė, kuri per varžybas niekur nesiskyrė su mikrofonu.  Puikiu sklandžiu savo darbu jonaviškiai įrodė, jog gali sėkmingai rengti bet kokio lygio varžybas. Finalinėse varžybose rungėsi visos 55 savivaldybės, kurios užsiregistravo dalyvauti", - sakė A. B. Vasiliauskas.    
           
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Užjūryje kovėsi dėl „Ambasadoriaus taurės“
2018 10 22
Turnyras
Penkioliktąjį kartą surengtame Amerikos lietuvių turnyre „Ambasadoriaus taurę“ iškovojo Teksaso „Senieji krienai“.
LKL: pergales iškovojo šeimininkai
2018 10 21
LKL
LKL pirmenybėse "Nevėžis" Kėdainiuose 80:78 nugalėjo Prienų "Skycop", o "Neptūnas" Klaipėdoje 81:70 Utenos "Juventus".
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
 
Lietuvos mokyklose – futbolo karštinė
2018 10 22
Salės futbolas
Netrukus mokyklas apims nauja futbolo karštinė – startuoja registracija į pirmąsias tarpmokyklines vaikinų salės futbolo žaidynes „MrGolas”.
Starte - užtikrinta „Vyčio“ pergalė
2018 10 22
Salės futbolas
Sekmadienį startavusį 2018-2019 metų Lietuvos salės futbolo A lygos čempionatą sėkmingai pradėjo nugalėtojos titulą ginanti Kauno „Vyčio“ komanda.
"Žalgirio" fanams - sveikinimas iš Ukrainos
2018 10 21
Fanai
Poltavoje iškilo didžiulis žalios ir baltos spalvų audeklas su užrašu "Pietų IV 33 metai" - taip Kijevo aistruoliai sveikino savo draugus iš Vilniaus.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Pasaulio reitinge – rokiruotė
2018 10 22
Reitingas
Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge nukrito į 131-ąją vietą, L. Grigelis pakilo į 238-ąją.
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dvi lietuvės liko per žingsnį nuo medalio
2018 10 21
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės pirmojo etapo varžybose Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė užėmė ketvirtąsias vietas.
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Tikslas vienas - surinkti daugiau taškų
2018 10 22
Čempionatas
Baltijos moterų tinklinio čempionate - permainingas Lietuvos komandų startas.
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Lietuvos porai - sidabras
2018 10 21
Dailusis čiuožimas
Dailiojo čiuožimo varžybų „Halloween Cup“ ledo šokiuose Lietuvos atstovai A. Reed ir S. Ambrulevičius buvo antri ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Didysis šaudymo prizas liko Vilniuje
2018 10 22
Šaudymas
70 šaulių iš 6 valstybių savaitgalį Vilniuje kovojo dėl Didžiojo sostinės prizo „Compak Sporting” šaudymo į skriejančius taikinius rungtyje.
Lietuvei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 21
Fitnesas
Pasaulio fitneso čempionate Rygoje lietuvė Akvilė Judzinskytė užėmė trečiąją vietą.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas