Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugsėjo 17 d. 13:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ant pakylos – ir senbuviai, ir naujokai

Lietuvos seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose nestigo atkaklios kovos, pergalėmis Jonavoje džiaugėsi ne tik favoritai.

Žaidynės Jonavoje.
Arvido Šimulio nuotr.
Žaidynės Jonavoje.
   
Per XI Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalines varžybas, kurios trečią kartą buvo surengtos Jonavoje, dalyvavo 1280 sportininkų, atstovavusių 55 seniūnijoms.

Žaidynių programoje buvo 8 sporto šakų varžybos, jas aptarnavo apie 60 teisėjų, kurių dauguma – jonaviečiai. 

Futbolo varžybas laimėjo Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnija, šachmatų -  Telšių seniūnija, šaškių – Kaišiadorių seniūnija, krepšinio – Kauno Dainavos seniūnijos moterų ir Kauno Panemunės vyrų bei Joniškio seniūnijos senjorų komandos, smiginio – Utenos seniūnija, virvės traukimo –Kėdainių r. Truskavos seniūnija, tinklinio – Klaipėdos Želmenėlio seniūnijos moterų ir Mažeikių seniūnijos vyrų komandos, stalo teniso – Zarasų Antazavės seniūnija.
 
Komandų įskaitos miestų savivaldybių grupėje nugalėjo Kauno savivaldybė (177 taška). Antrąją vietą užėmė Marijampolė (111), trečiąją – Klaipėda (105).
 
Rajonų savivaldybių seniūnijų grupėje pergalę šventė Klaipėdos rajonas (245). Antri buvo Utenos rajono atstovai (245), treti – Kėdainių rajono sporto mėgėjai (139). 

„Šiemet varžybas laimėjo nemažai naujų komandų. Tuo reikia tik džiaugtis.  Komandos jaunėja, verčia pasitempti senbuvius, kurios užmigo ant laurų. Sporte nugalėtojai, kaip ir stabai, labai dažnai keičiasi“, - sakė pagrindinės žaidynių organizatorės asociacijos „Sportas Visiems“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas.    
 
SVEIKINIMAI. Žaidynių dalyviams skirtą premjero Saulius Skvernelio sveikinimą perskaitė Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) laikinai einanti generalinės direktorės pareiga Kornelija Tiesnesytė. 

Sveikinime buvo akcentuojama, kad niekas taip nesuartina žmonių kaip sportas, o stiprybė, ištvermė ir ryžtas tarnauja pergalės troškimui įgyvendinti. „Tai akimirka, kai politika, ekonomika, konfliktai bei visi kiti kasdienybės iššūkiai ir problemos pasitraukia į šalį.  Grynas oras, valia ir komandinė dvasia – tai nuolatiniai sporto palydovai, kurie gyvenime padeda nepasimesti, laikytis užsibrėžto tikslo ir atrasti tikrą džiaugsmą. Sportuojantis, sveikas ir save realizuojantis žmogus – mūsų valstybės prioritetas, todėl labai džiugu, kad tokios šventės kaip seniūnijų sporto žaidynės pritraukia daug dalyvių ir juos palaikančių. Esame maža, tačiau drąsi ir ryžtinga tauta, garsi ne tik didinga savo istorija, bet ir sporto pasiekimais. Įkvėpti legendinių asmenybių Lietuvos sportininkai ir šiandieną pasaulį stebima neįtikėtinais rezultatais. Mūsų kraujyje – kovingumas, ryžtas ir valia. Tai protėvių perduotas neįkainuojamas turtas, kurį privalome saugoti., puoselėti ir perduoti ateities kartoms. Tęskite pradėtus darbus, pasitikėkite savo jėgomis. Nuo jūsų visų ir jūsų užkrečiančio pavyzdžio priklauso, ar mūsų visuomenė jausis sveika, aktyvi ir kupina energijos kurti Lietuvą drąsią, pažangią ir klestinčią valstybę“, -  teigiama premjero sveikinime.
 
APDOVANOJIMAI. Žaidynių dalyvius taip pat sveikino Seimo jaunimo ir sporto komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, kuris įteikė Seimo padėką Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei už ilgametį ir nuoširdų darbą, plėtojant įvairius sporto projektus. 
 
Už nuopelnus Lietuvos sportui buvo įteikti ir KKSD apdovanojimai, kurių pats svarbiausias - KKSD Sporto garbės komandoro ženklas – teko panevėžiečio Bronislavui Pliavgai, švenčiančiam 70 metų jubiliejų. 

Už krepšinio plėtotę 60 metų jubiliejaus proga KKSD Aukso medaliu buvo apdovanotas klaipėdietis Algirdas Vaicekauskas. 

Žaidynių dalyvius sveikino ir K. Tiesnesytė bei A.B. Vasiliauskas.  


SENIŪNAI. Tradiciškai didelį susidomėjimą žaidynių finaliniame renginyje kėlė seniūnų trikovės varžybos. Moterų grupėje nugalėtoja tapo Radviliškio r. Skėmių seniūnė Ingrida Gladkienė, o vyrų – Šakių seniūnas Dalius Jasevičius.
 
Moterų varžybose jėgas bandė 4, o vyrų – 8 seniūnai.

Radviliškietė I. Gladkienė tik pirmus metus dirba seniūne ir pirmą sykį bandė jėgas Lietuvos seniūnijų  žaidynėse. Jai geriausiai sekėsi smiginio ir baudų mėtymo varžybose, kur užėmė pirmąsias vietas. 

„Mūsų seniūnija nedidelė, joje – apie 1,5 tūkst. gyventojų, bet sportiška. Finalinėse varžybose dar dalyvavo ir mūsų šaškininkų komanda. Gyvenu ūkiškai, auginu ir gyvulius, tačiau laisvalaikiu nesėdžiu sudėjusi rankų. Dar dirbu ir Kultūros namuose, vadovauju šokių kolektyvams, viename jų ir pati šoku“, - papasakojo I. Gladkienė.
 
Pirmą sykį seniūnijų žaidynių finalinėse varžybose dalyvavęs Šakių seniūnas D.Jasevičius debiutantu nesijautė.  Jis laimėjo smiginio turnyrą ir buvo antras baudų mėtymo varžybose, o papildomoje šaudymo rungtyje pasidalijo 2-6 vietomis ir galutinėje įskaitoje tapo nugalėtoju. 
 
„Gal penkis kartus dalyvavau seniūnijų žaidynėse, tačiau tik šiemet pavyko nugalėti. Man pergalę nulėmė stabilus pasirodymas visose trejose rungyse“, - pergale džiaugėsi ketvirtus metus seniūnu dirbantis D. Jasevičius.

Sportiškas seniūnas, sportiška ir jo vadovaujam seniūnija, kuri yra didžiausia Šakių rajone (10 tūkst. gyventojų). Mat ji apima visas aplink Šakius esančias miesto ir kaimo gyvenvietes. 

„Šakiai – krepšinio miestas, tai ir mūsų seniūnijoje ši sporto šaka yra populiariausia. Praėjusiais metais mūsų krepšininkai laimėjo Lietuvos seniūnijų žaidynes, tačiau šiemet jiems nepasisekė: tarp 25 komandų užėmė ketvirtą vietą“, - sakė Šakių seniūnas.  

VARIKLIS. Futbolo varžybose 6x6 dalyvavo 17 komandų. Sėkmingiausiai žaidė Panevėžio savivaldybės Kniaudiškių seniūnijos ekipa, kuri vėl stipriausia tapo po trejų metų. 
 
Lyginant su ankstesniais metais, komandoje tepasikeitė vos vienas žaidėjas. Panevėžiečiai laimėjo visas penkeriais rungtynes ir pelnytai tapo nugalėtojais. 

Komandos kapitonas Mantas Ličkus teigė, kad pačios sunkiausios rungtynės jiems buvo pogrupyje su klaipėdiečiais, kurias laimėjo 3:1.  

„Mums nugalėti padėjo greiti įvarčiai, ypač puikiai žaidė Marius Ligeika, pasiekęs du fantastiškus įvarčius.  Gynybą puikiai sucementavo vidurio gynėjas Mantas Gasiūnas. Komanda aikštėje dirbo kaip vienas galingas variklis“, - teigė M. Ličkus.    
 
APGYNĖ TITULĄ. Permainingai vyko krepšinio senjorų 3x3 turnyras, kuriame dalyvavo 21 komanda. Sėkmė lydėjo atletiškus Joniškio seniūnijos vyrus. Kaip ir 2016-aisiais, jie vėl tapo čempionais. 
 
Joniškiečiams nepasisekė praėjusiais metais, varžybose negalėjo dalyvauti jų komandos kapitonas, „Aušros“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas  Žydrūnas Mačiūnas.  Šiemet jis jau vadovavo ekipos žaidimui.

„Kuo garsus Joniškis? Pirmiausiai vieninteliu Lietuvoje krepšinio muziejumi.   Mes stengiamės nepažeisti tradicijos ir Joniškiui padovanojome dar vieną pergalę. Visos kovos buvo ypač atkaklios. Kai reikėjo žaisti finalines rungtynes su Klaipėdos rajono Gargždų seniūnija, jėgų jau buvo nedaug likusių. Atvažiavome tik keturi, krūvis buvo didelis. Tačiau jėgų vis dėlto suradome ir nugalėjome 11:4. Neskaičiavome, kiek kas pelnė taškų, žaidėme komandinį krepšinį“, - pergale džiaugėsi Ž. Mačiūnas. 
 
LYDERĖ. Moterų tinklinio turnyre dalyvavo 18 komandų, kurios buvo suskirstytos į šešis pogrupius. 

Lygių neturėjo Klaipėdos savivaldybės Želmenėlio seniūnijos tinklininkės, vadovaujamos buvusios alytiškės, o dabar jau 12 metų Klaipėdoje gyvenančios ir buhaltere bendrovėje „Arnida“ dirbančios Ramintos Leščinskaitės-Mečionienės.  Ji buvo ryški savo komandos lyderė.

Už tai, kad tinklinį žaidžia nuo penktos klasės iki  šių dienų, Raminta dėkinga savo pirmajam treneriui alytiškiui Julijonui Jankauskui. 
 
„Širdyje visada esu sportininkė, tinklinį žaidžiu jau daugiau kaip 20 metų ir jį toliau žaisiu, kol jėgos leis. Mano šeimoje auga trys atžalos ir jos visos seka mano pėdomis ir sportuoja: sūnūs Lukas ir Nojus žaidžia futbolą, o pati jaunėlė 8-erių dukra Emilija lanko sportinius šokius. Namie turiu du tinklinio kamuolius, kurie nėra apdulkėję. Su vaikais žaidžiame paplūdimyje“, - kalbėjo R. Leščinskaitė- Mečionienė. 
 
Klaipėdietės buvo laikomos turnyro favoritėmis, jos – daugkartinės „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionės, praėjusių metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių laimėtojos. 

SKLANDŽIOS. Finalines seniūnijų sporto žaidynes apibendrinęs Lietuvos asociacijos Sportas visiems“ prezidentas A. B. Vasiliauskas pasidžiaugė, kad Jonavoje buvo puikios sąlygos rungtyniauti.

„Šiemetinės žaidynės buvo sklandžios. Lyg bitelės dūzgė visas Jonavos kūno kultūros ir sporto centro kolektyvas, vadovaujamas direktorės Reginos Stupurienė, kuri per varžybas niekur nesiskyrė su mikrofonu.  Puikiu sklandžiu savo darbu jonaviškiai įrodė, jog gali sėkmingai rengti bet kokio lygio varžybas. Finalinėse varžybose rungėsi visos 55 savivaldybės, kurios užsiregistravo dalyvauti", - sakė A. B. Vasiliauskas.    
           
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
„Visi prisimins tik nugalėtojus“
2019 02 16
Finalas
Vilniaus „Kibirkšties“ treneris Valdas Gecevičius: „Aš tikiu savo komanda ir mes galime laimėti taurę“.
 
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
 
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Į „Energiją“ vėl grįžo iš JAV
2019 02 16
Ledo ritulys
Artėjant lemiamoms Lietuvos ledo ritulio lygos kovoms daugkartinė čempionė Elektrėnų „Energija“ sulaukė pastiprinimo.
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas