Marius Grinbergas 2010 m. gruodžio 19 d. 09:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimą pakeitė skelbimas bendrabutyje

Simonos Milišauskaitės pomėgį galima atspėti iš dažnai mėlyna kreida išteptų drabužių. Bet to sunku išvengti, kai esi Lietuvos biliardo reitingo lyderė

Simona Milišauskaitė
Nuotr. iš asmeninio albumo
Simona Milišauskaitė

Moteris prie biliardo stalo iki šiol nėra itin įprastas vaizas. O beveik pusšimtis moterų? Tikriausiai ne vienas pasitrintų akis, tai išvydęs. Bet tai nebuvo miražas – gegužę Kaune vykusiame M8 amerikietiškojo biliardo, geriau žinomo kaip pulas, turnyre varžėsi 43 dalyvės.

Tokį skaičių dalyvių sutraukė Lietuvos moterų biliardo lygos (LMBL) surengtos varžybos.
 

Viena LMBL valdybos narių yra 31 metų Simona Milišauskaitė, šiuo metu pirmaujanti Lietuvos moterų biliardo reitinge.
 

“Prieš devynerius metus Vilniaus universiteto bendrabutyje pamačiau skelbimą, kad sostinėje yra biliardo mokykla ir nuėjau. Patiko: sutikau daug malonių ir linksmų žmonių, išmokau laikyti lazdą ir įklimpau iki dabar”, - prisiminė šiuo metu šalies moterų biliardo reitinge pirmaujanti vilnietė.
 

Vilniaus universiteto komunikacijos ir informacijos magistrei biliardas – laisvalaikio pomėgis. Iš gimtųjų Biržų į sostinę persikėlusi S.Milišauskaitė ne vienerius metus dirbo finansų srityje, o pastaruoju metu ėmėsi ir žurnalistikos.
 

Simona, kas yra ir ką veikia LMBL?
LMBL yra sporto organizacija, vienijanti pulą žaidžiančias merginas. Lyga - Lietuvos pulo federacijos narė. LMBL įkūrė pulą žaidžiančios merginos,
siekdamos sportą pritraukti daugiau bendraminčių.
 

LMBL merginos dalyvauja visuose Lietuvos reitingo turnyruose, taip pat rengia savo varžybas – kitąmet gegužę jau trečią kartą vyksiantį turnyrą M8.


Šiemet į M8 varžybas susirinko 43 dalyvės – tai buvo gausiausios dalyvaujančių merginų skaičiumi varžybos per visą Lietuvos pulo istoriją. O kitais metais tikimės šturmuoti šį rekordą.
 

LMBL taip pat rengia savaitinius pulo turnyrus merginoms Vilniuje ir Kaune. Kartu su įvairiais biliardo klubais organizuojame pamokėles pradedančiosioms žaidėjoms, padedame joms susirasti klubus treniruotėms.
 
Apskritai, Lietuvoje pulo žaidėjų yra nemažai, į šalies čempionatus susirenka iki 100 žmonių, iš jų apie 20 merginų.

Biliardo žaidėjų sezonas prasideda rudenį ir baigiasi pavasarį. Paprastai per sezoną būna trys Lietuvos čempionatai ir dar apie šešis reitingo turnyrus. Daugiausia jų vyksta Kaune ir Vilniuje, po vieną per sezoną – ir Klaipėdoje bei Šiauliuose.
 

Lietuvoje žaidžiami trys pulo žaidimai: "devyniukė", "aštuoniukė" ir 14 plius 1. Praėjusį sezoną vyko ir dešimties kamuolių varžybos. Ši pulo rūšis labai panaši į "devyniukę", tik mušama su užsakymais. Toks žaidimas gana populiarus pasaulyje, o ar prigis Lietuvoje, pamatysime kitais metais.
 


Ar vyrų ir moterų žaidimo lygis labai skiriasi, kad įkūrėte savo lygą?
Kaip ir daugumoje sporto šakų, biliarde vyrai ir moterys rungtyniauja atskirose grupėse. Bet prieš porą metų merginos į turnyrus rinkdavosi vangiai ir ilgainiui moterų grupė iš viso buvo panaikinta. Tad norinčios žaisti galėjo dalyvauti varžybose kartu su vyrais.

Senbuvėms, tokioms kaip aš, žaidimas su vyrais nekėlė problemų, bet naujokėms tai buvo didelis iššūkis, todėl dalyvių merginų dar sumažėjo. Pamenu reitingo turnyrą Vilniuje, kuriame buvau vienintelė mergina.
 

Nenorėjome, kad tai tęstųsi ir nusprendėme susiburti į savo organizaciją, atstovauti bei palaikyti žaidžiančias merginas, pritraukti naujų bendraminčių. Taip atsirado LMBL.

Ar Lietuvos biliardininkės tarpusavyje bendrauja artimai, rengia bendras šventes, bendrauja šeimomis, ar visgi esate varžovės?
Draugaujame daugiausia biliardinėje, todėl dauguma kartu rengiamų švenčių susijusios su biliardu. Šio sporto privalumas ir yra tas, kad žmonės čia ateina atsipalaiduoti, smagiai pabendrauti ir pamiršti darbus ir kitus kasdienius rūpesčius.
 

Mielai susitinku su merginomis rimtuose turnyruose, tačiau dalyvauju ir kituose renginiuose, kuriuose ne tiek svarbu laimėti, einu tam, kad smagiai praleisčiau laiką. Sausio mėnesį  Vilniuje švęsime LMBL vienerių metų gimtadienį, tai bus labiau šventė, nei turnyras. Tikimės pritraukti naujų žaidėjų ir artimiau supažindinti su LMBL.

Kokios artimiausios varžybos Jūsų laukia?
Šį savaitgalį bus paskutinis metų renginys – Lietuvos komandinis pulo čempionatas. Kiekvienam klubui gali atstovauti po dvi komandas. Vienoje ekipoje bus 4 žaidėjai, nesvarbu vyrai ar moterys.
 

Du žaidėjai žais "devyniukę", po vieną - "aštuoniukę" ir 14+1.

Tai rimtas išbandymas - į tokias varžybas susirenka geriausi Lietuvos žaidėjai. Aš atstovausiu LMBL pirmąjai komandai kartu su kitomis trimis geriausiomis pagal dabartinį pulo reitingą merginomis ir žaisiu "aštuoniukę".
 

Ar sunkiau žaisti komandoje, kai esi atsakinga ne tik už save, bet ir už bendrus rezultatus?
Žinoma. Kai pats pridarai klaidų ir pralaimi – pats ir liūdi, o čia dar reikia galvoti apie bendrą komandos rezultatą.

Kokie geriausi Jūsų pasiekimai vietinėse ir tarptautinėse varžybose?
Tarptautinėse varžybose praktiškai nedalyvauju. Ši tema opi daugeliui žaidėjų, nes trūksta pinigų.
 

Šiemet, kai buvau JAV, Atlantoje vyko didelis biliardo renginys, tiesiog įdomumo dėlei užsirašiau į mėgėjų turnyrą. Dalyvių labai daug – keli šimtai, stalai mažesni, rezultatų skaičiavimo sistema visai kitokia.

Po šių varžybų galiu pasakyti tik tiek, kad mums trūksta tarptautinės patirties, o mėgėjų lygis JAV yra geras, tačiau stebuklų nėra. Manau, kad jei dažniau dalyvautume tokiose varžybose, galėtume pretenduoti ir į prizines vietas.

Lietuvoje man sekasi neblogai, kol kas pirmauju reitinge. Reitingo turnyruose beveik visada prasibraunu iki  geriausiųjų ketverto. Didžiausias pasiekimas buvo šių metų pavasarį – laimėjau tris iš eilės reitingo turnyrus, negalėjau net pati patikėti tokia sėkme.
 

Ar Lietuvos biliardo žaidėjos toli nuo pasaulinio elito? Ir ko reikia, norint patekti į tą elitą?
Manau, kad toli, tiek geografine prasme, tiek žaidimo. Jei kalbame apie pulo elitą, tai jis žaidžia JAV. Ten yra moterų profesionalių lyga, kur žaidžia visos žvaigždės, pradedant seserimis Fisher ir baigiant Jasmin Oushan.

Norint vien patekti į šią lygą reikia laimėti krūvą regioninių turnyrų, turėti gerus rėmėjus, gyventi JAV, iš Lietuvos juk neprivažinėsi.
 

Žinoma, galima pradėti nuo Europos, galbūt kitais metais bus atnaujinta narystė Europos biliardo federacijoje, tuomet ir Lietuvos geriausi žaidėjai turės galimybę dalyvauti tarptautinėse varžybose.Kiek kartų per savaitę žaidžiate ir kas dažniausiai yra Jūsų partneriai prie stalo – vyrai ar moterys?
Įvairiai, kartais kasdien, kartais nepaimu lazdos visą savaitę. Jei noriu pažaisti, dažniausiai einu į savaitinius pulo turnyrus, juose vyrai ir moterys žaidžia bendrai. Tokių turnyrų galima rasti Vilniuje beveik kiekvieną dieną vis kitame klube. Taip lengviausia, nes nereikia ieškoti konkretaus partnerio, ir kaskart gauni pažaisti vis su kitais žmonėmis.
 

Tiesa, pulo taisyklės turnyruose ir baruose šiek tiek skiriasi. Dažnai matau, kaip žaisdami aštuoniukę, žaidėjai muša juodą kamuolį į priešingą kišenę, nei įmušė paskutinį savo kamuoliuką. Turnyrinėje aštuoniukėje tokios taisyklės nėra – tiesiog užsakai bet kurią kišenę ir turi į ją pataikyti.

Kai žaidžiate viešose vietose – baruose, klubuose, ar aplinkiniai stebisi, kad rungtyniauja moterys?
Nemanau, kad stebisi. Klubuose dabar yra nemažai biliardą, ypač pulą žaidžiančių moterų.
 

Nesisiūlė koks vyras pamokyti, pamatęs, kad einate žaisti?
Yra toks tipas žmonių, kurie nori duoti krūvą  patarimų vien dėl to, kad prie pulo stalo – mergina. Nors kartais galima tokiu būdu prisirinkti gerų pastebėjimų, kurių nematai pats.

Ar kas nors Jums siūlė žaisti iš pinigų?
Iš pinigų galima žaisti viską, o biliardą - ypač. Manau, kad žaidimas iš pinigų iš esmės keičia požiūrį į biliardą ir netgi žaidimo stilių. Aš žiūriu į biliardą kaip į sportą, iš pinigų nežaidžiu, todėl niekas ir nesiūlo.
 

Kiek biliardo lazdų iš viso turite, ar dažnai jas reikia keisti?
Dabar turiu vieną – nes viena liko JAV, kitą iškeičiau į teniso raketę. Lazdos užtenka ilgam, jei ją tinkamai prižiūri ir saugai. Geros lazdos būna medinės, todėl jos jautrios temperatūrų pokyčiams: paliksi automobilio bagažinėje žiemą ir turėsi medinį pagalį su ornamentais, bet jau ne pulo lazdą.

Dažniausiai žaidėjai turi dvi lazdas – vieną skirtą žaidimui, o kitą piramidės išmušimui, kuri yra kartu ir "džiampas" (angl. jump - šokti), skirtas šokdinti kamuoliuką.
 

Vidutinę kainą sunku pasakyti – pigiausią lazdą, su kuria jau galima žaisti, galima nusipirkti už 200 litų. Žinoma, galima nusipirkti ir už 2000 JAV dolerių. Čia kaip kam labiau patinka.

Kur dažniausiai žaidžiate? 
Vilniuje yra keli klubai, kurie man patinka, pažįstu jų šeimininkus, taip pat dažnai ten sutinku pažįstamų žmonių. Treniruojuosi dažniausiai namie - turiu savo stalą.


Kokie pagrindiniai reikalavimai norint įsigyti vidutinės kainos stalą?
Stalui turi būti pakankamai vietos, kitaip jūsų žaidimo kokybė labai nukentės ir stalas nebeteiks malonumo. Geriau rinktis mažesnį, jei nėra pakankamai vietos iš kraštų.

Jei yra galimybė, geriausia rinktis stalą su akmens plokšte. Taip pat svarbu, kad stalą surinktų ir pastatytų profesionalai,  jei jis bus nelygus ar turės kitų trūkumų – žaisti bus nemalonu.
 

Ar biliardo žaidėjus galima atskirti iš kreiduotų rūbų, ar dažnai tenka juos valyti?
Aš esu tikra "terlionė" – jei žaidžiu marškiniais ilgomis rankovėmis, rankogaliai būna mėlyni nuo kreidos, net smakrą sugebu nusidažyti mėlynai. Bet kreida lengvai išsiplauna, tad problemų nėra.

Kaip vyras žiūri į tokį jūsų užsiėmimą? O gal pats žaidžia biliardą?
Jis palaiko ir džiaugiasi, kai pasiekiu gerų rezultatų. Jei ateina pažiūrėti kaip žaidžiu, atstoja man ir trenerį: užsirašo klaidas, kurias padariau, kur gerai sužaidžiau, po to namie analizuojame. Jis gerai supranta žaidimą, bet žaisti nesiveržia. Jo sportas – akmenslydis, biliarde jis su manimi nekonkuruoja.
 

Dar viena jūsų veikla – žurnalistika. Rašote į žurnalą “Tenisas”. Ar negalvojate kada išleisti žurnalo “Biliardas”?
Labai gera idėja ir tikrai būtų įdomu, tačiau Lietuva labai maža ir abejoju, ar toks žurnalas susirastų pakankamą kiekį skaitytojų. Kol kas žinias apie pulą skleidžiame per LMBL puslapį internete ir kitus su biliardu susijusius tinklapius. Smagu, kai kiti interneto portalai ar dienraščiai paskelbia pulo naujienas. Žurnalas – galbūt ateityje.
 

Kaip atsiradote žurnalistikoje?
Mano išsilavinimas komunikacija ir informacija, tačiau visą laiką dirbau finansų srityje. Septynerius metus skaičiau tik „Verslo žinias“ ir finansinę literatūrą. Tad vieną dieną palikau banką ir ėmiau ieškoti, ką galėčiau daryti be finansų.

Žurnalistika nėra taip toli nuo informacijos ir komunikacijos mokslo, o rašyti man visuomet patiko, jaučiau, kad galiu tą daryti. Tada atsirado „Tenisas“, o aš pasitaikiau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje.
 

Ar įmanoma būtų Lietuvoje pragyventi vien iš biliardo?
Nežinau, bet manau sunku būtų. Tik geriausi iš geriausiųjų galbūt galėtų. Trūksta rėmėjų, iš startinio įnašo surenkami prizų fondai maži.

Galima bandyti užsidirbti žaidžiant iš pinigų, bet jei visada laimėsi, niekas su tavim nebežais. Galima treniruoti, bet už treniruotes atlygis taip pat nedidelis.
 

Gal be biliardo ir žurnalistikos lieka laiko dar kokiems pomėgiams?
Dabar daug skaitau – viską: nuo istorinių knygų, mokslinių žurnalų iki meilės romanų. Viską, kas nesusiję su finansais – noriu atsigriebti už pastaruosius metus. 
 Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Už smūgį varžovui – LKL bausmė
2019 05 26
Bausmė
Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjas Simas Galdikas privalės praleisti pirmą mačą dėl LKL bronzos ir sumokėti 1140 eurų baudą (VIDEO).
Kaune – „Trail Blazers“ triumfas
2019 05 26
Moksleivių sportas
Kaune baigėsi Jr. NBA lygos ketvertas. Jame paaiškėjo Lietuvos čempionai. Talentų kovas stebėjo ir treniruotę surengė buvęs žalgorietis H.Mottola.
Europos krepšinio talentai rinksis į Lietuvą
2019 05 26
Posėdis
„FIBA Europe“ valdybos posėdyje buvo patvirtinta mūsų šalies kandidatūra rengti 2020 metų Europos jaunimo krepšinio čempionatą.
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
Bėgimas – ne kliūtis artėjančiai motinystei
2019 05 26
Bėgimas
Pirmagimio laukianti Vaida Žūsinaitė: „Nesu nei pirma, nei paskutinė, kuri bėgioja būdama nėščia.“
Pirmos dienos laimikis – 4 prizinės vietos
2019 05 26
Varžybos
Vilniaus sporto klubo „Cosma“ lengvaatlečiai sėkmingai pradėjo kovą su stipriausiais žemyno lengvosios atletikos klubais.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Baidarininkai – greta garbės pakylos
2019 05 26
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarių ir kanojų irklavimo Pasaulio taurės etape Poznanėje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviena klaida kainuoja labai daug“
2019 05 26
Buriavimas
Viktorija Andrulytė po Europos čempionato: „Tai buvo puiki patirtis buriuoti tokiomis laukinėmis sąlygomis“.
Lietuvos gimnastui – Iššūkio taurės auksas
2019 05 26
Gimnastika
Osijeke (Kroatija) vykstančio pasaulio sportinės gimnastikos Iššūkio taurės etapo pratimų ant lygiagrečių rungtyje triumfavo Robertas Tvorogalas.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas