lff.lt 2018 m. rugsėjo 14 d. 20:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Futboliukas“ grįžta atsinaujinęs

Vienuoliktą sezoną pradedantis skaičiuoti projektas „Futboliukas“ ruošiasi nustebinti savo įvairove, nauju multifunkciniu puslapiu ir dalyvių skaičiumi.

„Futboliuko“ akimirka.
LFF.lt nuotr.
„Futboliuko“ akimirka.
„Futboliukas“ – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) inicijuotas ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) vykdomas ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas, skirtas ugdymo įstaigoms, turinčioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.
 
2007 metais su šūkiu „Čia svarbu ne ūgis ... ir net ne smūgis“ startavęs „Futboliukas” sulaukė didelio ugdymo įstaigų dėmesio, o nuo projekto pradžios iki 2018 metų ši idėja suvienijo daugiau nei 300 įstaigų iš visos Lietuvos. „Futboliuko“ švente džiaugėsi tiek naujus potyrius išgyvenę vaikai, tiek kasdieninę rutiną pakeitę pedagogai.
 
Nuo šio sezono įvairiomis prasmėmis atsinaujinęs „Futboliukas“ kviečia visus dalyvius į magišką futbolo kelionę, kuri tęsis nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Projektas suvienys tiek jau dalyvavusias, tiek naujas ugdymo įstaigas, pasiruošusias susirgti futbolo virusu. Šiais metais projekte galės dalyvauti net 50 ugdymo įstaigų, kurios užsiregistruos pirmos.
 
„Futboliukas“ yra vienas esminių Lietuvos futbolo federacijos palaikomų masinio futbolo projektų, kuris stipriai prisideda prie to, jog vaikai vėliau ateitų į futbolo treniruotes ir leistų aktyviai laiką sportuodami. Taip pat projektas pasiekė tokį pagreitį, kad įvairios futbolo mokyklos ir futbolo komandos papildomai užsiima su vaikais pačiuose darželiuose. Projektas gyvuoja jau vienuoliktus metus, tai parodo sėkmingai gyvuojantį tęstinumą ir svarbą visiems. Norime sudaryti palankias sąlygas vystytis ir skatinti vaikams smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę”, – dėstė LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas.

 
„Projekte šiais metais įtrauksime ir ankstesniais metais dalyvavusias ugdymo įstaigas. Kartais jiems pritrūksta žinių tęsti projektą, bet mes norime padėti, suteikti užduočių gaires pedagogams, kurie galėtų integruoti „Futboliuko“ užduotis į savo programą ir praplėsti kasdieninę edukacinę veiklą. Mes žinome, kad su mažaisiais dirba kūrybingi pedagogai, todėl neabejojame, kad visa tai bus naudinga. Tikime, kad „Futboliuko“ dėka suartinsime bendruomenes. „Futboliukas“ yra ne tik sportas, ar žaidimas – bet ir puiki edukacinė priemonė“, – tvirtino MaFA direktorius Ignas Marcinkevičius.
 
Šiais metais startuoja interaktyvus puslapis, draugišku vaikams ir „Futboliuko“ bendruomenei pavadinimu www.asfutboliukas.lt, kuriame visos dalyvaujančios įstaigos valdys unikalų „Futboliuko“ personažą ir kiekvieną mėnesį pildys naujas užduotis. Kiekvienas mėnesis dalyviams pateiks vis įdomesnes užduotis, o didžiausių švenčių laikotarpiu jos bus atitinkamai pritaikytos, jog vaikai galėtų įsijausti bei lengviau įsisavinti medžiagą. Puslapyje pedagogai prie savo įstaigos trumpai aprašys įgyvendintas veiklas. Vaikai įdomias užduotis atliks ne tik aikštelėse ar salėse su futbolo kamuoliu, bet pieš, spręs su futbolo susijusias užduotis ir kitaip įvairiapusiškai lavins savo žinias apie futbolą, matematiką, logiką ir kitas disciplinas. Jas galės sekti ir vaikų tėvai.  
 
„Svarbu paminėti ir tai, jog mažesnės įstaigos neliks nuošalyje, nes jos turi mažai vaikų ir kartais joms sunku dalyvauti kai kuriuose projektuose. Pas mus laukiami visi – ir ugdymo įstaigos turinčios vieną grupę vaikų, ir turinčios 10 ir daugiau grupių. Pagal naujus nuostatus, kuo mažiau įstaiga turi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių, tuo daugiau jų turi būti įtraukta į projektą. Pavyzdžiui, jei įstaiga turi iki 50 ugdytinių, į projektą turi būti įtraukta ne mažiau 90 proc. jų. Jeigu ugdytinių yra daugiau kaip 200, į projektą turi būti įtrauka ne mažiau 15 proc. jų“, – dėstė I. Marcinkevičius
 
Atsinaujinęs „Futboliukas“ kviečia registruotis asfutboliukas.lt svetainėje. Prie projekto viešinimo ir dalyvių pritraukimo prisideda MaFA draugai Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA)
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
Į pagalbą teisėjams - specialios kameros
2019 07 19
Auto
„Aurum 1006 km lenktynėse“ šiemet pirmą kartą per 20 metų įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Lietuvei - 19 vieta
2019 07 20
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionato finale M. Gineitytė užėmė 19-ą vietą.
Atkakliausiai varžėsi keturvietės baidarės
2019 07 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Per 200 baidarų ir kanojų irkluotojų rungiasi Trakuose vykstančiame Lietuvos čempionate.
Atrankos barjerą įveikė du lietuviai
2019 07 19
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionate iš keturių dalygvavusių lietuvių dviems pavyko įveikti įveikti atranką.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas