lff.lt 2018 m. rugsėjo 14 d. 20:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Futboliukas“ grįžta atsinaujinęs

Vienuoliktą sezoną pradedantis skaičiuoti projektas „Futboliukas“ ruošiasi nustebinti savo įvairove, nauju multifunkciniu puslapiu ir dalyvių skaičiumi.

„Futboliuko“ akimirka.
LFF.lt nuotr.
„Futboliuko“ akimirka.
„Futboliukas“ – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) inicijuotas ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) vykdomas ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas, skirtas ugdymo įstaigoms, turinčioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.
 
2007 metais su šūkiu „Čia svarbu ne ūgis ... ir net ne smūgis“ startavęs „Futboliukas” sulaukė didelio ugdymo įstaigų dėmesio, o nuo projekto pradžios iki 2018 metų ši idėja suvienijo daugiau nei 300 įstaigų iš visos Lietuvos. „Futboliuko“ švente džiaugėsi tiek naujus potyrius išgyvenę vaikai, tiek kasdieninę rutiną pakeitę pedagogai.
 
Nuo šio sezono įvairiomis prasmėmis atsinaujinęs „Futboliukas“ kviečia visus dalyvius į magišką futbolo kelionę, kuri tęsis nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Projektas suvienys tiek jau dalyvavusias, tiek naujas ugdymo įstaigas, pasiruošusias susirgti futbolo virusu. Šiais metais projekte galės dalyvauti net 50 ugdymo įstaigų, kurios užsiregistruos pirmos.
 
„Futboliukas“ yra vienas esminių Lietuvos futbolo federacijos palaikomų masinio futbolo projektų, kuris stipriai prisideda prie to, jog vaikai vėliau ateitų į futbolo treniruotes ir leistų aktyviai laiką sportuodami. Taip pat projektas pasiekė tokį pagreitį, kad įvairios futbolo mokyklos ir futbolo komandos papildomai užsiima su vaikais pačiuose darželiuose. Projektas gyvuoja jau vienuoliktus metus, tai parodo sėkmingai gyvuojantį tęstinumą ir svarbą visiems. Norime sudaryti palankias sąlygas vystytis ir skatinti vaikams smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę”, – dėstė LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas.

 
„Projekte šiais metais įtrauksime ir ankstesniais metais dalyvavusias ugdymo įstaigas. Kartais jiems pritrūksta žinių tęsti projektą, bet mes norime padėti, suteikti užduočių gaires pedagogams, kurie galėtų integruoti „Futboliuko“ užduotis į savo programą ir praplėsti kasdieninę edukacinę veiklą. Mes žinome, kad su mažaisiais dirba kūrybingi pedagogai, todėl neabejojame, kad visa tai bus naudinga. Tikime, kad „Futboliuko“ dėka suartinsime bendruomenes. „Futboliukas“ yra ne tik sportas, ar žaidimas – bet ir puiki edukacinė priemonė“, – tvirtino MaFA direktorius Ignas Marcinkevičius.
 
Šiais metais startuoja interaktyvus puslapis, draugišku vaikams ir „Futboliuko“ bendruomenei pavadinimu www.asfutboliukas.lt, kuriame visos dalyvaujančios įstaigos valdys unikalų „Futboliuko“ personažą ir kiekvieną mėnesį pildys naujas užduotis. Kiekvienas mėnesis dalyviams pateiks vis įdomesnes užduotis, o didžiausių švenčių laikotarpiu jos bus atitinkamai pritaikytos, jog vaikai galėtų įsijausti bei lengviau įsisavinti medžiagą. Puslapyje pedagogai prie savo įstaigos trumpai aprašys įgyvendintas veiklas. Vaikai įdomias užduotis atliks ne tik aikštelėse ar salėse su futbolo kamuoliu, bet pieš, spręs su futbolo susijusias užduotis ir kitaip įvairiapusiškai lavins savo žinias apie futbolą, matematiką, logiką ir kitas disciplinas. Jas galės sekti ir vaikų tėvai.  
 
„Svarbu paminėti ir tai, jog mažesnės įstaigos neliks nuošalyje, nes jos turi mažai vaikų ir kartais joms sunku dalyvauti kai kuriuose projektuose. Pas mus laukiami visi – ir ugdymo įstaigos turinčios vieną grupę vaikų, ir turinčios 10 ir daugiau grupių. Pagal naujus nuostatus, kuo mažiau įstaiga turi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių, tuo daugiau jų turi būti įtraukta į projektą. Pavyzdžiui, jei įstaiga turi iki 50 ugdytinių, į projektą turi būti įtraukta ne mažiau 90 proc. jų. Jeigu ugdytinių yra daugiau kaip 200, į projektą turi būti įtrauka ne mažiau 15 proc. jų“, – dėstė I. Marcinkevičius
 
Atsinaujinęs „Futboliukas“ kviečia registruotis asfutboliukas.lt svetainėje. Prie projekto viešinimo ir dalyvių pritraukimo prisideda MaFA draugai Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA)
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Išplėštas pratęsimas pergalės neatnešė
2018 11 16
Eurolyga
Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse po pratęsimo pralaimėjo „FC Barcelona Lassa“.
Kviečia nudažyti areną mėlynai
2018 11 16
Akcija
Klaipėdos "Neptūno" kapitonas Simas Galdikas: "Aš ir tu mėlyno kraujo!"
„Rytas“ kratosi A. Blanco kaltinimų
2018 11 16
Situacija
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie konfliktą tarp Vilniaus „Ryto“ ir trenerio iš Ispanijos Alberto Blanco, Vilniaus ekipa išplatino savo paaiškinimą.
 
Teko pripažinti prancūzų pranašumą
2018 11 17
U-19
Lietuvos U-19 futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Maltoje toliau lieka be taškų.
Baigęs karjerą prisijungė prie „Žalgirio“
2018 11 17
Karjera
Ilgametis buvęs Lietuvos futbolo rinktinės futbolininkas Deividas Česnauskis, baigęs futbolininko karjerą, prisijungė prie Vilniaus „Žalgirio“ klubo.
Susitiks su Ispanijos žvaigždynu
2018 11 17
Salės futbolas
Geriausias planetos futbolininkas Ricardinho: "Vytis" vertas vietos Elitiniame Čempionų lygos etape".
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Pasaulio dziudo čempionate – trys pergales
2018 11 17
Dziudo
Portugalijoje vykstančio pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionato varžybose lietuvis Osvaldas Bareikis pasiekė tris pergales, bet į pusfinalį neprasibrovė.
JAV iškovojo du čempionų diržus
2018 11 17
Boksas
E. Kavaliauskas trečią kartą apgynė (NABF) pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą bei pirmą sykį iškovojo WBO tarpkontinentinį diržą.
Pasikeitimai iš vėžių neišmušė
2018 11 16
Bušido
Prieš tradicinį bušido turnyrą „Hero's & KOK World Series“, sostinės „Siemens“ arenoje įvyko oficiali svėrimo ceremonija.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių laukia grėsmingas varžovas
2018 11 15
Interviu
Vilniaus VHC "Šviesa" kapitonas prieš EHF Iššūkio taurės rungtynes: "Mes kuriame klubo istoriją".
Laukia kovos tarptautiniuose turnyruose
2018 11 15
EHF taurė
Ateinantį savaitgalį trys Lietuvos rankinio klubai mes iššūkius užsienio komandoms.
LRL susitikimai pažėrė staigmenų
2018 11 14
LRL
Garliavoje „Kauno Ąžuolas-KTU“ sutriuškino Klaipėdos „Dragūną“, o Kaune „Granitas-Karys“ pirmą kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Startavo pergale prieš Izraelį
2018 11 17
Akmenslydis
Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale.
Varžybose Rusijoje – šešta vieta
2018 11 17
Dailusis čiuožimas
Ledo šokėjai A. Reed ir S. Ambrulevičius varžybose Rusijoje iškovojo šeštąją vietą.
Pergalę išplėšė paskutinę minutę
2018 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ komanda svečiuose 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvei – pasaulio čempionato bronza
2018 11 17
Fitnesas
Kultūristė Kristina Narbutaitytė iškovojo pasaulio profesionalų čempionato bronzos medalį.
Lietuvių dvejetas pasiekė ketvirtfinalį
2018 11 17
Badmintonas
Lietuvos atstovės Gerda Voitechovkaja ir Vytautė Fomkinaitė pasirodymą Airijoje vykstančiame badmintono turnyre baigė ketvirtfinalyje.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 11 16
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: Čempionų lyga, bokso čempionatas, krepšinio rinktinė ir šaudymo iš lanko varžybos.
 
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą
2018 11 16
Bendradarbiavimas
Britų Taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas toliau vystys bendrą veiklą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas