Egidijus Babelis 2018 m. rugsėjo 14 d. 15:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sezoną vainikuos „C-Bet Ring Challenge“

Rugsėjo 29 dieną, šeštadienį, „C-Bet Ring Challenge“ renginys uždarys žiedinių lenktynių sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje.

„C-Bet Ring Challenge“.
Egidijaus Babelio nuotr.
„C-Bet Ring Challenge“.
Norinčių paskutinį kartą pasivaržyti šalia Kauno esančioje trasoje tiek daug, kad užimti visas 135 vietas dalyviams spėjo toli gražu ne visi to siekę. 
 
Vos per savaitę nuo registracijos paskelbimo pradžios į antrąjį ir paskutinį šių metų „C-Bet Ring Challenge“ etapą buvo užpildytas visas dalyvių sąrašas. Tiek į „Time Attack“, tiek į „Race“ sesijas užsiregistravo maksimalus dalyvių skaičius. 100 automobilių vairuotojų kovos su laiku, 35 – dėl pozicijų. Negana to, organizatoriai sako gavę gerokai daugiau dalyvių paraiškų, tačiau daugiau jų priimti nebegali, nes ir taip paskutinį rugsėjo savaitgalį „Nemuno Žiedas“ braškės per siūles nuo lenktyninių automobilių kiekio. 

„Net ir dabar gauname profesionalių lenktynininkų užklausų ir prašymų priimti juos į lenktynes“, - renginio sėkme džiaugėsi jų organizatorė Ugnė Rukšėnaitė. 

„C-Bet Ring Challenge“ – Lietuvos mėgėjų žiedinių lenktynių čempionato varžybos, tramplinas pradedantiesiems sportininkams į automobilių sporto olimpą. Organizatoriai sako kuriantys lenktynes pradedantiems savo karjerą ir kaupiantiems patirtį. Vieną iš renginio sėkmę užtikrinančių faktorių atsispindi „C-Bet Ring Challenge“ šūkyje: „Kuo daugiau laiko trasoje už kuo mažesnį biudžetą“. Sumokėjęs 50 eurų startinį mokestį bet kuris techniškai tvarkingą automobilį turintis vairuotojas gauna galimybė kone pusantros valandos praleisti profesionalioms lenktynėms paruoštoje trasoje su aukščiausio lygio teisėjais, laiko matavimo įranga ir šalia trasos budinčiais gelbėtojais. 

„Lenktynių pasaulyje nesu naujokas, daug kur esu dalyvavę kaip mechanikas, kaip teisėjas ir organizatorius, tačiau šias metais pirmą kartą pats važiuoju trasoje su savo asmeniniu automobiliu, dėl to galima sakyti, kad tai mano debiutinis sezonas. Mano tikslas – startuoti Lietuvos čempionate, noriu važiuoti į „Autoplius Fast Lap“, tačiau neturint daug patirties iš karto ten lėkti nebūtų protinga, ieškojau išeities. Reikia pripažinti, labai trūko „Fast Lap“ lenktynėms pakaitalo, mat šis nutolo nuo pirminės idėjos tapo dideliu komerciniu renginiu. Bet šį pavasarį atsirado „Ring Challenge“. Mažesnio biudžeto renginys „Street“ klasės automobiliams. Kadangi važiuoju iš savo kišenės, man šis renginys yra labai patrauklus, matau čia gerą galimybė su kitais bendraminčiais išsilakstyti trasoje ir įgauti sportinio vairavimo patirties. Pirmame etape man labai patiko puiki atmosfera, draugiški žmonės, nedidelis starto mokestis ir net 100 minučių trasoje, tad negaliu praleisti ir antrojo, paskutinio etapo“, - renginį gyrė automobilių lenktynėse tik šiemet „Peugeot 106“ automobiliu debiutavęs Vytautas Vidzbelis. 

„Aš manau, kad iki „Fast Lap“ dar neužaugau, be to, tos lenktynės kirstųsi su mano darbu komandoje. O „Ring Challenge“ mano nuomone yra puikus renginys pasivaržyti trasoje ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams. Norėčiau čia iškovoti kokį nors prizą, bet konkurencija mano klasėje labai didelė, tad visų pirma važiuoju ten norėdamas išmokti kuo švariau ir tvarkingiau lėkti trasoje“, - sakė „Neste Dream 2 Drive“ komandos inžinierius Laurynas Zopelis. 


Vis tik naujokams šiose lenktynėse kovoti dėl aukščiausių pozicijų nėra lengva, jiems visada trasoje į nugarą kvėpuoja ir gausus būrys profesionalių lenktynininkų atvažiuojančių čia pasitreniruoti ir kovoti dėl čempionų titulų. 

„Nors šis renginys orientuotas labiau į automobilių sporto naujokus, jis beveik niekuo nesiskiria nuo aukščiausio lygio varžybų, nes čia yra visa tam reikiama infrastruktūra. Tad čia matau puikią galimybę pasitreniruoti, išsibandyti savo automobilį ir savo jėgas. Trasos konfigūracija, teisėjai, profesionali laiko matavimo įranga ir tiesioginė kova su artimiausiais varžovais lenktynininkui suteikia daug daugiau, nei tiesiog paprastas sekmadieninis pasivažinėjimas tuščioje trasoje“, - sakė aukščiausios varžybose paprastai dėl podiumo kovojantis „Dynami:t Energy“ komandos lenktynininkas Mantas Matukaitis, nepraleidžiantis progos išvažiuoti ir į „C-Bet Ring Challenge“ renginį. 

„Man šios varžybos pasirodė priimtiniausios iš visų dėl kompaktiško lenktynių tvarkaraščio ir nedidelio startinio mokesčio“, - trumai ir aiškiai nevyniodamas žodžių į vatą savo pasirinkimą lenktynėms įvardijo jau ne pirmą sezoną „Toyota MR2“ automobiliu važiuojantis Lukas Švedas. 

Paskutinį rugsėjo šeštadienį vyksiantis mėgėjų žiedinių lenktynių čempionato etapas šiemet bus antrasis ir paskutinis, „Race“ lenktynėse dalyviai čia kovos dėl čempionų titulų. Debiutiniais metais surengti vos du etapai paskutiniam pasistumdymui paliko didžiulę intrigą, mat per vienas lenktynes nei vienas sportininkas nesugebėjo įgyti jokio pranašumo prieš kitus. Visų klasių lyderius skiria vos po vieną kelis taškus, tad du lenktynių dieną įvyksiantys važiavimai visą lyderių rikiuotę gali apsukti aplink ašį. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Išplėštas pratęsimas pergalės neatnešė
2018 11 16
Eurolyga
Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse po pratęsimo pralaimėjo „FC Barcelona Lassa“.
Kviečia nudažyti areną mėlynai
2018 11 16
Akcija
Klaipėdos "Neptūno" kapitonas Simas Galdikas: "Aš ir tu mėlyno kraujo!"
„Rytas“ kratosi A. Blanco kaltinimų
2018 11 16
Situacija
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie konfliktą tarp Vilniaus „Ryto“ ir trenerio iš Ispanijos Alberto Blanco, Vilniaus ekipa išplatino savo paaiškinimą.
 
Teko pripažinti prancūzų pranašumą
2018 11 17
U-19
Lietuvos U-19 futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Maltoje toliau lieka be taškų.
Baigęs karjerą prisijungė prie „Žalgirio“
2018 11 17
Karjera
Ilgametis buvęs Lietuvos futbolo rinktinės futbolininkas Deividas Česnauskis, baigęs futbolininko karjerą, prisijungė prie Vilniaus „Žalgirio“ klubo.
Susitiks su Ispanijos žvaigždynu
2018 11 17
Salės futbolas
Geriausias planetos futbolininkas Ricardinho: "Vytis" vertas vietos Elitiniame Čempionų lygos etape".
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Pasaulio dziudo čempionate – trys pergales
2018 11 17
Dziudo
Portugalijoje vykstančio pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionato varžybose lietuvis Osvaldas Bareikis pasiekė tris pergales, bet į pusfinalį neprasibrovė.
JAV iškovojo du čempionų diržus
2018 11 17
Boksas
E. Kavaliauskas trečią kartą apgynė (NABF) pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą bei pirmą sykį iškovojo WBO tarpkontinentinį diržą.
Pasikeitimai iš vėžių neišmušė
2018 11 16
Bušido
Prieš tradicinį bušido turnyrą „Hero's & KOK World Series“, sostinės „Siemens“ arenoje įvyko oficiali svėrimo ceremonija.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių laukia grėsmingas varžovas
2018 11 15
Interviu
Vilniaus VHC "Šviesa" kapitonas prieš EHF Iššūkio taurės rungtynes: "Mes kuriame klubo istoriją".
Laukia kovos tarptautiniuose turnyruose
2018 11 15
EHF taurė
Ateinantį savaitgalį trys Lietuvos rankinio klubai mes iššūkius užsienio komandoms.
LRL susitikimai pažėrė staigmenų
2018 11 14
LRL
Garliavoje „Kauno Ąžuolas-KTU“ sutriuškino Klaipėdos „Dragūną“, o Kaune „Granitas-Karys“ pirmą kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Šviesą“.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Startavo pergale prieš Izraelį
2018 11 17
Akmenslydis
Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale.
Varžybose Rusijoje – šešta vieta
2018 11 17
Dailusis čiuožimas
Ledo šokėjai A. Reed ir S. Ambrulevičius varžybose Rusijoje iškovojo šeštąją vietą.
Pergalę išplėšė paskutinę minutę
2018 11 15
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate „Kaunas Hockey“ komanda svečiuose 3:2 (0:2, 2:0, 1:0) nugalėjo Vilniaus „Hockey Punks“ ekipą.
Lietuvei – pasaulio čempionato bronza
2018 11 17
Fitnesas
Kultūristė Kristina Narbutaitytė iškovojo pasaulio profesionalų čempionato bronzos medalį.
Lietuvių dvejetas pasiekė ketvirtfinalį
2018 11 17
Badmintonas
Lietuvos atstovės Gerda Voitechovkaja ir Vytautė Fomkinaitė pasirodymą Airijoje vykstančiame badmintono turnyre baigė ketvirtfinalyje.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 11 16
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: Čempionų lyga, bokso čempionatas, krepšinio rinktinė ir šaudymo iš lanko varžybos.
 
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Pratęsė sėkmingą bendradarbiavimą
2018 11 16
Bendradarbiavimas
Britų Taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas toliau vystys bendrą veiklą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas