Marius Naruševičius 2018 m. rugsėjo 13 d. 08:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas be namų ir aukso kaina

Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko trenerė Ina Paipelienė: „Niekas pasaulyje nesupranta, kaip su tokiomis sąlygomis demonstruojame tokius rezultatus.“

D.Rapšys ir I.Paipelienė.
LSSA nuotr.
D.Rapšys ir I.Paipelienė.
 „Ne visai sėkmingai suorganizuota treniruočių stovykla Siera Nevadoje Danui Rapšiui kainavo aukso medalį Europos plaukimo čempionate“, – atvirauja jo trenerė Ina Paipelienė. Pasak patyrusios plaukimo specialistės, vienas geriausių šalies plaukikų savo geriausią sportinę formą demonstravo treniruočių stovykloje Vengrijoje. 
 
Tuo tarpu kitas I. Paipelienės auklėtinis Andrius Šidlauskas Glazge keturis kartus pagerino savo asmeninius rekordus. 

Iš viso Glazge vykusiame Europos plaukimo čempionate lietuviai iškovojo du sidabro medalius – 21-ų Rūta Meilutytė tapo Europos vicečempione plaukdama 100 m krūtine, o 23-ejų D. Rapšys – 200 m laisvuoju stiliumi.

Dar du kartus lietuviams iki medalių pritrūko vos kelių akimirkų. Vyrų kombinuotoje estafetėje D. Rapšys, A. Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius finišavo ketvirti, o per žingsnį nuo antrojo medalio liko ir olimpinė čempionė R. Meilutytė, 50 m krūtine rungtyje į priekį praleidusi tris varžoves. 

Maloniai stebino ir A. Šidlauskas – 21-ų panevėžietis 200 m krūtine rungtyje užėmė šeštąją vietą ir net keturis kartus gerino savo asmeninį rekordą. 

Iš viso Lietuvos plaukikai Glazge pagerino penkis šalies rekordus.

Trenere, kokios detalės lėmė, kad D. Rapšiui nepavyko iškovoti aukso medalio Europos čempionate? – paklausėme I. Paipelienės.
Aš manau, kad mūsų pasirengimas nebuvo idealus ir toks, kokio norėjome. Vienas esminių dalykų – nepavyko išvažiuoti į stovyklą Siera Nevados kalnuose tada, kai norėjome. Bet vis tiek maniau, kad išsisuksime – juk ne pirmas kartas, kai iš kalnų grįžtame anksčiau nei reikėtų. Kaip parodė čempionatas, norint aukšto rezultato, viską reikia daryti idealiai tiksliai. Deja, taip neišėjo ir pačią geriausią sportinę formą D. Rapšys pasiekė treniruočių stovykloje Vengrijoje. 
 
Kitas dalykas – prasidėjus čempionatui, labai ilgai laukėme savo starto. Manau, buvo klaida, kad nestartavome 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Tą pačią dieną Danas startavo estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi, gal ir būtų buvę sudėtinga plaukti dvejose rungtyse. Bet, jeigu reikėtų atsukti laiką atgal, tai tikrai būtume plaukę 400 metrų. Sakyčiau, šioje rungtyje buvo silpniausi varžovai, nes nestartavo sezono lyderiai. 

Bet, nežiūrint visų šių detalių, savo 1 min. 45 sek. laiką Danas tikrai turėjo pasiekti finale. Kad gali tai, parodė ir pusfinalyje. Finalo rytą Danas labai gerai jautėsi ir greičiausiai neįvertino savo jėgų. Jau kai įšoko plaukti pirmus 50 m, mačiau, kad gero rezultato nebus – Danas nuo pirmųjų metrų plaukė ne tokia technika. Įprastai ją naudojame finišuodami, o šiame finale per daug jėgų buvo išnaudota pirmojoje distancijos dalyje.

Kaip Danas priėmė faktą, kad nepavyko iškovoti aukso medalio būnant sezono lyderiu?
Net man šiek tiek buvo keista, bet reagavo gana ramiai. 

Kitas jūsų auklėtinis A. Šidlauskas sublizgėjo Europos čempionate – kaip vertinate jo pasirodymą?
Žinoma, Andriaus pasirodymą galima vertinti tik labai gerai. Tokiose varžybose gerinti asmeninius rekordus keturis kartus – ne taip paprasta. Labiausiai džiugina pasiektas rezultatas 200 m plaukimo krūtine rungtyje (2 min. 9,71 sek, 6 vieta Europos čempionate). 100 m krūtine rungtyje norėjosi šiek tiek geresnio rezultato, bet, esant dvigubai ilgesniam nuotoliui, rezultatas nustebino turbūt ne tik mane vieną.Bet treniruočių stovyklos sąlygos buvo vienodos tiek Danui, tiek Andriui?
Taip, bet būtent plaukikams krūtine reikia daugiau laiko po treniruočių kalnuose, tai su Andriumi darome jau ne pirmus metus. Pernai pasaulio čempionate taip pat viskas pavyko sklandžiai. Daną reikėjo ilgiau kalnuose palaikyti.

D. Rapšys Europos čempionate atsisakė plaukti 200 m nugara rungtyje. Kodėl?
Varžybų programa buvo siaubingai neparanki Danui. Šioje rungtyje tikrai plauktume finale, kitų plaukikų rezultatai nebuvo įspūdingi. Bet 200 m nugara pusfinalis buvo prieš pat 200 m laisvuoju stiliumi finalą – fiziškai pavežti šias dvi rungtis per 15 min. Europos čempionate yra tiesiog nerealu. Dar jeigu būtų pusfinalis po finalo, būtų galima svarstyti ir dalyvauti. Bet rizikuoti medaliu nesinorėjo.

Ar po Europos čempionato jūsų auklėtiniai gavo bent kiek atostogų?
Oi, tikrai taip (juokiasi). Pastaruosius trejus metus beveik neturėjome atostogų, nebent kelias laisvas dienas, nes buvo labai įtempti sezonai. Jau kurį laiką ketiname padaryti šiek tiek ilgesnę pertrauką, nedalyvauti nei pasaulio taurėse, nei kitose mažesnėse varžybose. Jau nuo kitų metų, manome, kad dalyvausime ir Pasaulio taurės etapuose. 

Akivaizdu, kad keičiasi D. Rapšio plaukimo stilius. Kieno tai iniciatyva – jo ar jūsų?
Sakyčiau, kad abipusė iniciatyva. Tiesiog anksčiau dirbdami su plaukimu nugara žinojome, kad anksčiau ar vėliau plauksime laisvuoju stiliumi. Danas yra gana vėlyvo brendimo ir jam, vaikui, lenktyniauti su vyrais laisvuoju stiliumi būtų buvę labai sudėtinga. Bet mes nugaros tikrai nepaliekame, šis stilius visada keliauja greta. 
 
Po 2017 m. Europos čempionato trumpajame baseine Kopenhagoje D. Rapšys užsiminė apie pasaulio rekordą. Ar vis dar žvalgotės į jį?
Taip, tai vienas iš Dano tikslų. Pirmiausia, aišku, galvojame apie rekordą trumpajame baseine, o ilgame baseine – bus matyti. Gaila tik vieno, kad artimiausios rimtos varžybos vyks ne Europoje. Aklimatizacija turėtų apsunkinti reikalus. Norėjome prieš pasaulio čempionatą, kuris vyks gruodį Kinijoje, surengti ten stovyklą kalnuose. Iš pradžių kinai sutiko mus priimti, atsiuntė kainas, pasiūlymus. Bet vos tik prasidėjo sezonas ir D. Rapšys pradėjo rodyti aukštus rezultatus, kinai mūsų kalnus užbraukė (juokiasi). Žodžiu, į Kiniją anksčiau išvykti nepavyks, bet vis tiek tikėsimės tik aukščiausių rezultatų.
 
A. Šidlausko progresas džiugina ne ką mažiau – panašu, kad jau aplenktas Giedrius Titenis. Kur yra Andriaus galimybių ribos?
Na, nenorėčiau rinktis žodžio „aplenkė“. Manyčiau, kad Giedrius taip pat „užlūžo“ su stovykla kalnuose – jis su treneriais buvo Meksikoje. Ko gero, dėl to, kad G. Titenis jau nebe pirmos jaunystės sportininkas, jam neužteko laiko po stovyklos kalnuose ir jis nebuvo savo geriausios formos. Neabejoju, kad jis dar parodys gerų rezultatų.
 
Kas susiję su Andriumi, jam kol kas trūksta stabilumo, tai būdinga plaukikams krūtine. Kiekviena technikos klaida kainuoja papildomas sekundes. Aišku, progresas nemažas, mums labai padeda kineziterapeutas Andrius Bogdelis. Jeigu ateityje viskas taip gerai seksis, A. Šidlauskas irgi tars savo žodį. 
 
Pastaruoju metu dėl naujos sporto finansavimo sistemos vis dažniau formuojamos Lietuvos estafetės plaukimo komandos. Ar patiems sportininkams patinka dalyvauti estafetėse, ar tai tik veltui eikvojamas laikas ir jėgos?
Labai priklauso nuo to, kokia tai estafetė. Vienos labai jaukia mūsų planus, kitos jiems netrukdo. Pavyzdžiui, kombinuotoji estafetė, kurioje prie trijų plaukikų reikėjo „prilipdyti“ tik vieną, buvo gera, tą ir rezultatas parodo. Bet kai lipdome komandą prie vieno ar dviejų plaukikų, tai darome tik dėl pinigų. Ir tiems plaukikams, kurie turi savo poilsį aukoti dėl plaukimo estafetėje, nelabai patinka ši idėja. Kombinuotosios estafetės rungtyje visai nedaug trūko iki medalio, bet, sakyčiau, ten taip pat buvo toks istorinis variantas, kai finale nebuvo italų, kurie galėjo laisvai laimėti šią rungtį. 

Ar Andrius su Danu sulaukia pasiūlymų treniruotis užsienyje?
Aš stengiuosi per daug nesigilinti į tai ir jų neklausinėti. Jeigu jie nuspręstų išvažiuoti, tikrai nelaikyčiau, nes dirbti Lietuvoje, o ypač Panevėžyje, labai sudėtinga, gyvename beveik be namų. Niekas pasaulyje nesupranta, kaip mes su tokiomis sąlygomis demonstruojame tokius rezultatus. 

Minėjote, kad gyvenate beveik be namų. Tai kiek gi laiko praleidžiate Lietuvoje plaukimo sezono metu?
Lietuvoje būname tikrai dažnai, bet Panevėžyje – ne. Jeigu treniruotumėmės savo „Žemynos“ baseine, kuris yra 25 m, tokių rezultatų tikrai nepasiektume, tad tenka važinėti po visą Lietuvą. Ir tai – net ne visada Lietuvoje pavyksta gauti norimą baseiną tinkamu laiku. Jau nuo birželio bandome įsiprašyti į Girstučio baseiną Kaune, bet mums siūlo laiką arba iki trečios valandos dienos, arba nuo devynių vakare. Baigtume treniruotę 11 val. vakaro – nei kur pavalgyti nueiti, tik grįžti į viešbutį ir miegoti. 

Pernai buvo kalbų, kad Panevėžys turės savo 50 m baseiną. Kokia situacija su juo?
Taip, buvo tokios kalbos, pats premjeras Saulius Skvernelis mums pažadėjo, kad turėsime baseiną. Žinote, pastaruoju metu labai mažai buvau Panevėžyje ir tikrai nežinau tikslios situacijos, bet ta idėja tikrai yra. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaip ir pernai, pradės dvikova su baskais
2019 07 19
Tvarkaraščiai
Paaiškėjo 2019-2020 Eurolygos tvarkaraštis. Pirmajame mače "Žalgiris" Kaune rungsis su Viktorijos "Baskonia" krepšininkais.
M. Kuzminskas lieka Pirėjuje
2019 07 19
Krepšinis
Anot žiniasklaidos, 30-emetis lietuvis krepšininkas Mindaugas Kuzminskas sutarė su "Olympiakos" dėl kito sezono.
Lietuva - favoritų krepšelyje
2019 07 19
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankoje lietuviai tikrai nesustiks su galingomis Ispanijos, Prancūzijos ir Serbijos rinktinėmis.
 
"Esame realistai - šansų turime nedaug"
2019 07 20
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Maltą, kur dalyvaus atrankos į pasaulio čempionatą turnyre.
Šiaulietės - per žingsnį nuo trofėjaus
2019 07 19
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintros-Universiteto" futbolininkės "Amber Cup" turnyre 4:0 sutriuškino Rygos "Dinamo".
Kritikos LFF pažėrė Seimo nariai
2019 07 19
Kuluaruose
Seimo grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai kviečia Vyriausybę skirti lėšas futbolui tik tuo atveju, jeigu LFF taps demokratiška ir skaidria.
Lietuvė pateko į finalą
2019 07 20
Lengvoji atletika
uropos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionato moterų 200 m bėgimo rungties pusfinalyje A. Andriukaitytė finišavo devinta iš visų dalyvių.
Lietuvė laimėjo varžybas Italijoje
2019 07 20
Lengvoji atletika
Dovilė Dzindzaletaitė tapo Italijoje vykusių varžybų trišuolio rungties nugalėtoja.
A. Gudžius išbandys jėgas Londone
2019 07 19
Disko metimas
„Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etape varžysis ir pasauliočempionatui Katare besirengiantis Andrius Gudžius.
 
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Lietuvė žengė į ketvirtfinalį
2019 07 18
Tenisas
Meksikoje vykstančio moterų teniso turnyro „Cancun Tennis Cup“ pirmajame etape J.Mikulskytė nugalėjo rusę, o antrajame - japonę.
Lietuvis pateko į antrą etapą
2019 07 18
Tenisas
Turnyre Estijoje Julius Tverijonas 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo prancūzą Mathieu Scaglią ir pateko į antrąjį etapą.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
Lietuvį palaužė Azerbaidžano milžinas
2019 06 30
Europos žaidynės
Romo Fridriko viltis iškovoti Europos žaidynių medalį sužlugdė Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas.
 
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Griūtis nesutrukdė lietuviui pasiekti finišą
2019 07 13
Trekas
Europos jaunių ir jaunimo treko čempionate Žygimantas Norutis turėjo persėsti ant atsarginio dviračio, nes pagrindinis per griūti lūžo nepataisomai.
Lietuvos merginų laukia lemiamas mūšis
2019 07 18
Rankinis
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos devyniolikmečių merginų rankinio rinktinė rungsis su Šiaurės Makedonijos komanda.
Išlipo iš duobės ir šventė pergalę
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Klaipėdoje vykstančiame Europos čempionate.
Nesėkme pradėjo Europos čempionatą
2019 07 16
Čempionatas
Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje - 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Treniruotė baigėsi žvyre
2019 07 19
Auto
Per treniruotę prieš lenktynes Barselonoje nedidelė G. Grinbergo klaida ketvirtajame posūkyje baigėsi laimingai: nenukentėjo nei jis, nei automobilis.
Laimėti galima išvengus vadovo klaidų
2019 07 19
"Aurum 1006 km lenktynių" favoritai - apie lenktynių taktinių sprendimų ypatumus.
Į pagalbą teisėjams - specialios kameros
2019 07 19
Auto
„Aurum 1006 km lenktynėse“ šiemet pirmą kartą per 20 metų įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Atkakliausiai varžėsi keturvietės baidarės
2019 07 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Per 200 baidarų ir kanojų irkluotojų rungiasi Trakuose vykstančiame Lietuvos čempionate.
Atrankos barjerą įveikė du lietuviai
2019 07 19
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionate iš keturių dalygvavusių lietuvių dviems pavyko įveikti įveikti atranką.
Ruoštis varžyboms - į spa centrą
2019 07 19
Olimpinis festivalis
Olimpinio jaunimo festivalio varžybų arenoje plaukikai galės treniruotis tik sekmadienį. Lietuvos delegacijai Baku teko ieškoti alternatyvių kelių.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas