Marius Naruševičius 2018 m. rugsėjo 13 d. 08:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas be namų ir aukso kaina

Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko trenerė Ina Paipelienė: „Niekas pasaulyje nesupranta, kaip su tokiomis sąlygomis demonstruojame tokius rezultatus.“

D.Rapšys ir I.Paipelienė.
LSSA nuotr.
D.Rapšys ir I.Paipelienė.
 „Ne visai sėkmingai suorganizuota treniruočių stovykla Siera Nevadoje Danui Rapšiui kainavo aukso medalį Europos plaukimo čempionate“, – atvirauja jo trenerė Ina Paipelienė. Pasak patyrusios plaukimo specialistės, vienas geriausių šalies plaukikų savo geriausią sportinę formą demonstravo treniruočių stovykloje Vengrijoje. 
 
Tuo tarpu kitas I. Paipelienės auklėtinis Andrius Šidlauskas Glazge keturis kartus pagerino savo asmeninius rekordus. 

Iš viso Glazge vykusiame Europos plaukimo čempionate lietuviai iškovojo du sidabro medalius – 21-ų Rūta Meilutytė tapo Europos vicečempione plaukdama 100 m krūtine, o 23-ejų D. Rapšys – 200 m laisvuoju stiliumi.

Dar du kartus lietuviams iki medalių pritrūko vos kelių akimirkų. Vyrų kombinuotoje estafetėje D. Rapšys, A. Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius finišavo ketvirti, o per žingsnį nuo antrojo medalio liko ir olimpinė čempionė R. Meilutytė, 50 m krūtine rungtyje į priekį praleidusi tris varžoves. 

Maloniai stebino ir A. Šidlauskas – 21-ų panevėžietis 200 m krūtine rungtyje užėmė šeštąją vietą ir net keturis kartus gerino savo asmeninį rekordą. 

Iš viso Lietuvos plaukikai Glazge pagerino penkis šalies rekordus.

Trenere, kokios detalės lėmė, kad D. Rapšiui nepavyko iškovoti aukso medalio Europos čempionate? – paklausėme I. Paipelienės.
Aš manau, kad mūsų pasirengimas nebuvo idealus ir toks, kokio norėjome. Vienas esminių dalykų – nepavyko išvažiuoti į stovyklą Siera Nevados kalnuose tada, kai norėjome. Bet vis tiek maniau, kad išsisuksime – juk ne pirmas kartas, kai iš kalnų grįžtame anksčiau nei reikėtų. Kaip parodė čempionatas, norint aukšto rezultato, viską reikia daryti idealiai tiksliai. Deja, taip neišėjo ir pačią geriausią sportinę formą D. Rapšys pasiekė treniruočių stovykloje Vengrijoje. 
 
Kitas dalykas – prasidėjus čempionatui, labai ilgai laukėme savo starto. Manau, buvo klaida, kad nestartavome 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Tą pačią dieną Danas startavo estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi, gal ir būtų buvę sudėtinga plaukti dvejose rungtyse. Bet, jeigu reikėtų atsukti laiką atgal, tai tikrai būtume plaukę 400 metrų. Sakyčiau, šioje rungtyje buvo silpniausi varžovai, nes nestartavo sezono lyderiai. 

Bet, nežiūrint visų šių detalių, savo 1 min. 45 sek. laiką Danas tikrai turėjo pasiekti finale. Kad gali tai, parodė ir pusfinalyje. Finalo rytą Danas labai gerai jautėsi ir greičiausiai neįvertino savo jėgų. Jau kai įšoko plaukti pirmus 50 m, mačiau, kad gero rezultato nebus – Danas nuo pirmųjų metrų plaukė ne tokia technika. Įprastai ją naudojame finišuodami, o šiame finale per daug jėgų buvo išnaudota pirmojoje distancijos dalyje.

Kaip Danas priėmė faktą, kad nepavyko iškovoti aukso medalio būnant sezono lyderiu?
Net man šiek tiek buvo keista, bet reagavo gana ramiai. 

Kitas jūsų auklėtinis A. Šidlauskas sublizgėjo Europos čempionate – kaip vertinate jo pasirodymą?
Žinoma, Andriaus pasirodymą galima vertinti tik labai gerai. Tokiose varžybose gerinti asmeninius rekordus keturis kartus – ne taip paprasta. Labiausiai džiugina pasiektas rezultatas 200 m plaukimo krūtine rungtyje (2 min. 9,71 sek, 6 vieta Europos čempionate). 100 m krūtine rungtyje norėjosi šiek tiek geresnio rezultato, bet, esant dvigubai ilgesniam nuotoliui, rezultatas nustebino turbūt ne tik mane vieną.Bet treniruočių stovyklos sąlygos buvo vienodos tiek Danui, tiek Andriui?
Taip, bet būtent plaukikams krūtine reikia daugiau laiko po treniruočių kalnuose, tai su Andriumi darome jau ne pirmus metus. Pernai pasaulio čempionate taip pat viskas pavyko sklandžiai. Daną reikėjo ilgiau kalnuose palaikyti.

D. Rapšys Europos čempionate atsisakė plaukti 200 m nugara rungtyje. Kodėl?
Varžybų programa buvo siaubingai neparanki Danui. Šioje rungtyje tikrai plauktume finale, kitų plaukikų rezultatai nebuvo įspūdingi. Bet 200 m nugara pusfinalis buvo prieš pat 200 m laisvuoju stiliumi finalą – fiziškai pavežti šias dvi rungtis per 15 min. Europos čempionate yra tiesiog nerealu. Dar jeigu būtų pusfinalis po finalo, būtų galima svarstyti ir dalyvauti. Bet rizikuoti medaliu nesinorėjo.

Ar po Europos čempionato jūsų auklėtiniai gavo bent kiek atostogų?
Oi, tikrai taip (juokiasi). Pastaruosius trejus metus beveik neturėjome atostogų, nebent kelias laisvas dienas, nes buvo labai įtempti sezonai. Jau kurį laiką ketiname padaryti šiek tiek ilgesnę pertrauką, nedalyvauti nei pasaulio taurėse, nei kitose mažesnėse varžybose. Jau nuo kitų metų, manome, kad dalyvausime ir Pasaulio taurės etapuose. 

Akivaizdu, kad keičiasi D. Rapšio plaukimo stilius. Kieno tai iniciatyva – jo ar jūsų?
Sakyčiau, kad abipusė iniciatyva. Tiesiog anksčiau dirbdami su plaukimu nugara žinojome, kad anksčiau ar vėliau plauksime laisvuoju stiliumi. Danas yra gana vėlyvo brendimo ir jam, vaikui, lenktyniauti su vyrais laisvuoju stiliumi būtų buvę labai sudėtinga. Bet mes nugaros tikrai nepaliekame, šis stilius visada keliauja greta. 
 
Po 2017 m. Europos čempionato trumpajame baseine Kopenhagoje D. Rapšys užsiminė apie pasaulio rekordą. Ar vis dar žvalgotės į jį?
Taip, tai vienas iš Dano tikslų. Pirmiausia, aišku, galvojame apie rekordą trumpajame baseine, o ilgame baseine – bus matyti. Gaila tik vieno, kad artimiausios rimtos varžybos vyks ne Europoje. Aklimatizacija turėtų apsunkinti reikalus. Norėjome prieš pasaulio čempionatą, kuris vyks gruodį Kinijoje, surengti ten stovyklą kalnuose. Iš pradžių kinai sutiko mus priimti, atsiuntė kainas, pasiūlymus. Bet vos tik prasidėjo sezonas ir D. Rapšys pradėjo rodyti aukštus rezultatus, kinai mūsų kalnus užbraukė (juokiasi). Žodžiu, į Kiniją anksčiau išvykti nepavyks, bet vis tiek tikėsimės tik aukščiausių rezultatų.
 
A. Šidlausko progresas džiugina ne ką mažiau – panašu, kad jau aplenktas Giedrius Titenis. Kur yra Andriaus galimybių ribos?
Na, nenorėčiau rinktis žodžio „aplenkė“. Manyčiau, kad Giedrius taip pat „užlūžo“ su stovykla kalnuose – jis su treneriais buvo Meksikoje. Ko gero, dėl to, kad G. Titenis jau nebe pirmos jaunystės sportininkas, jam neužteko laiko po stovyklos kalnuose ir jis nebuvo savo geriausios formos. Neabejoju, kad jis dar parodys gerų rezultatų.
 
Kas susiję su Andriumi, jam kol kas trūksta stabilumo, tai būdinga plaukikams krūtine. Kiekviena technikos klaida kainuoja papildomas sekundes. Aišku, progresas nemažas, mums labai padeda kineziterapeutas Andrius Bogdelis. Jeigu ateityje viskas taip gerai seksis, A. Šidlauskas irgi tars savo žodį. 
 
Pastaruoju metu dėl naujos sporto finansavimo sistemos vis dažniau formuojamos Lietuvos estafetės plaukimo komandos. Ar patiems sportininkams patinka dalyvauti estafetėse, ar tai tik veltui eikvojamas laikas ir jėgos?
Labai priklauso nuo to, kokia tai estafetė. Vienos labai jaukia mūsų planus, kitos jiems netrukdo. Pavyzdžiui, kombinuotoji estafetė, kurioje prie trijų plaukikų reikėjo „prilipdyti“ tik vieną, buvo gera, tą ir rezultatas parodo. Bet kai lipdome komandą prie vieno ar dviejų plaukikų, tai darome tik dėl pinigų. Ir tiems plaukikams, kurie turi savo poilsį aukoti dėl plaukimo estafetėje, nelabai patinka ši idėja. Kombinuotosios estafetės rungtyje visai nedaug trūko iki medalio, bet, sakyčiau, ten taip pat buvo toks istorinis variantas, kai finale nebuvo italų, kurie galėjo laisvai laimėti šią rungtį. 

Ar Andrius su Danu sulaukia pasiūlymų treniruotis užsienyje?
Aš stengiuosi per daug nesigilinti į tai ir jų neklausinėti. Jeigu jie nuspręstų išvažiuoti, tikrai nelaikyčiau, nes dirbti Lietuvoje, o ypač Panevėžyje, labai sudėtinga, gyvename beveik be namų. Niekas pasaulyje nesupranta, kaip mes su tokiomis sąlygomis demonstruojame tokius rezultatus. 

Minėjote, kad gyvenate beveik be namų. Tai kiek gi laiko praleidžiate Lietuvoje plaukimo sezono metu?
Lietuvoje būname tikrai dažnai, bet Panevėžyje – ne. Jeigu treniruotumėmės savo „Žemynos“ baseine, kuris yra 25 m, tokių rezultatų tikrai nepasiektume, tad tenka važinėti po visą Lietuvą. Ir tai – net ne visada Lietuvoje pavyksta gauti norimą baseiną tinkamu laiku. Jau nuo birželio bandome įsiprašyti į Girstučio baseiną Kaune, bet mums siūlo laiką arba iki trečios valandos dienos, arba nuo devynių vakare. Baigtume treniruotę 11 val. vakaro – nei kur pavalgyti nueiti, tik grįžti į viešbutį ir miegoti. 

Pernai buvo kalbų, kad Panevėžys turės savo 50 m baseiną. Kokia situacija su juo?
Taip, buvo tokios kalbos, pats premjeras Saulius Skvernelis mums pažadėjo, kad turėsime baseiną. Žinote, pastaruoju metu labai mažai buvau Panevėžyje ir tikrai nežinau tikslios situacijos, bet ta idėja tikrai yra. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
"Žalgiris" prisiminė pergalės skonį
2019 02 22
Eurolyga
Kauno "Žalgirio" krepšininkai nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją įveikdami autsaiderę, Podgoricos "Budučnost" ekipą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
L. Grigelio duetas pasiekė pusfinalį
2019 02 21
Dvejetai
Italijoje vykstančių dvejetų varžybų ketvirtfinalyje ketvirtadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė italų duetą ir pateko į pusfinalį.
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas