Marius Naruševičius 2018 m. rugsėjo 13 d. 08:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas be namų ir aukso kaina

Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko trenerė Ina Paipelienė: „Niekas pasaulyje nesupranta, kaip su tokiomis sąlygomis demonstruojame tokius rezultatus.“

D.Rapšys ir I.Paipelienė.
LSSA nuotr.
D.Rapšys ir I.Paipelienė.
 „Ne visai sėkmingai suorganizuota treniruočių stovykla Siera Nevadoje Danui Rapšiui kainavo aukso medalį Europos plaukimo čempionate“, – atvirauja jo trenerė Ina Paipelienė. Pasak patyrusios plaukimo specialistės, vienas geriausių šalies plaukikų savo geriausią sportinę formą demonstravo treniruočių stovykloje Vengrijoje. 
 
Tuo tarpu kitas I. Paipelienės auklėtinis Andrius Šidlauskas Glazge keturis kartus pagerino savo asmeninius rekordus. 

Iš viso Glazge vykusiame Europos plaukimo čempionate lietuviai iškovojo du sidabro medalius – 21-ų Rūta Meilutytė tapo Europos vicečempione plaukdama 100 m krūtine, o 23-ejų D. Rapšys – 200 m laisvuoju stiliumi.

Dar du kartus lietuviams iki medalių pritrūko vos kelių akimirkų. Vyrų kombinuotoje estafetėje D. Rapšys, A. Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius finišavo ketvirti, o per žingsnį nuo antrojo medalio liko ir olimpinė čempionė R. Meilutytė, 50 m krūtine rungtyje į priekį praleidusi tris varžoves. 

Maloniai stebino ir A. Šidlauskas – 21-ų panevėžietis 200 m krūtine rungtyje užėmė šeštąją vietą ir net keturis kartus gerino savo asmeninį rekordą. 

Iš viso Lietuvos plaukikai Glazge pagerino penkis šalies rekordus.

Trenere, kokios detalės lėmė, kad D. Rapšiui nepavyko iškovoti aukso medalio Europos čempionate? – paklausėme I. Paipelienės.
Aš manau, kad mūsų pasirengimas nebuvo idealus ir toks, kokio norėjome. Vienas esminių dalykų – nepavyko išvažiuoti į stovyklą Siera Nevados kalnuose tada, kai norėjome. Bet vis tiek maniau, kad išsisuksime – juk ne pirmas kartas, kai iš kalnų grįžtame anksčiau nei reikėtų. Kaip parodė čempionatas, norint aukšto rezultato, viską reikia daryti idealiai tiksliai. Deja, taip neišėjo ir pačią geriausią sportinę formą D. Rapšys pasiekė treniruočių stovykloje Vengrijoje. 
 
Kitas dalykas – prasidėjus čempionatui, labai ilgai laukėme savo starto. Manau, buvo klaida, kad nestartavome 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Tą pačią dieną Danas startavo estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi, gal ir būtų buvę sudėtinga plaukti dvejose rungtyse. Bet, jeigu reikėtų atsukti laiką atgal, tai tikrai būtume plaukę 400 metrų. Sakyčiau, šioje rungtyje buvo silpniausi varžovai, nes nestartavo sezono lyderiai. 

Bet, nežiūrint visų šių detalių, savo 1 min. 45 sek. laiką Danas tikrai turėjo pasiekti finale. Kad gali tai, parodė ir pusfinalyje. Finalo rytą Danas labai gerai jautėsi ir greičiausiai neįvertino savo jėgų. Jau kai įšoko plaukti pirmus 50 m, mačiau, kad gero rezultato nebus – Danas nuo pirmųjų metrų plaukė ne tokia technika. Įprastai ją naudojame finišuodami, o šiame finale per daug jėgų buvo išnaudota pirmojoje distancijos dalyje.

Kaip Danas priėmė faktą, kad nepavyko iškovoti aukso medalio būnant sezono lyderiu?
Net man šiek tiek buvo keista, bet reagavo gana ramiai. 

Kitas jūsų auklėtinis A. Šidlauskas sublizgėjo Europos čempionate – kaip vertinate jo pasirodymą?
Žinoma, Andriaus pasirodymą galima vertinti tik labai gerai. Tokiose varžybose gerinti asmeninius rekordus keturis kartus – ne taip paprasta. Labiausiai džiugina pasiektas rezultatas 200 m plaukimo krūtine rungtyje (2 min. 9,71 sek, 6 vieta Europos čempionate). 100 m krūtine rungtyje norėjosi šiek tiek geresnio rezultato, bet, esant dvigubai ilgesniam nuotoliui, rezultatas nustebino turbūt ne tik mane vieną.Bet treniruočių stovyklos sąlygos buvo vienodos tiek Danui, tiek Andriui?
Taip, bet būtent plaukikams krūtine reikia daugiau laiko po treniruočių kalnuose, tai su Andriumi darome jau ne pirmus metus. Pernai pasaulio čempionate taip pat viskas pavyko sklandžiai. Daną reikėjo ilgiau kalnuose palaikyti.

D. Rapšys Europos čempionate atsisakė plaukti 200 m nugara rungtyje. Kodėl?
Varžybų programa buvo siaubingai neparanki Danui. Šioje rungtyje tikrai plauktume finale, kitų plaukikų rezultatai nebuvo įspūdingi. Bet 200 m nugara pusfinalis buvo prieš pat 200 m laisvuoju stiliumi finalą – fiziškai pavežti šias dvi rungtis per 15 min. Europos čempionate yra tiesiog nerealu. Dar jeigu būtų pusfinalis po finalo, būtų galima svarstyti ir dalyvauti. Bet rizikuoti medaliu nesinorėjo.

Ar po Europos čempionato jūsų auklėtiniai gavo bent kiek atostogų?
Oi, tikrai taip (juokiasi). Pastaruosius trejus metus beveik neturėjome atostogų, nebent kelias laisvas dienas, nes buvo labai įtempti sezonai. Jau kurį laiką ketiname padaryti šiek tiek ilgesnę pertrauką, nedalyvauti nei pasaulio taurėse, nei kitose mažesnėse varžybose. Jau nuo kitų metų, manome, kad dalyvausime ir Pasaulio taurės etapuose. 

Akivaizdu, kad keičiasi D. Rapšio plaukimo stilius. Kieno tai iniciatyva – jo ar jūsų?
Sakyčiau, kad abipusė iniciatyva. Tiesiog anksčiau dirbdami su plaukimu nugara žinojome, kad anksčiau ar vėliau plauksime laisvuoju stiliumi. Danas yra gana vėlyvo brendimo ir jam, vaikui, lenktyniauti su vyrais laisvuoju stiliumi būtų buvę labai sudėtinga. Bet mes nugaros tikrai nepaliekame, šis stilius visada keliauja greta. 
 
Po 2017 m. Europos čempionato trumpajame baseine Kopenhagoje D. Rapšys užsiminė apie pasaulio rekordą. Ar vis dar žvalgotės į jį?
Taip, tai vienas iš Dano tikslų. Pirmiausia, aišku, galvojame apie rekordą trumpajame baseine, o ilgame baseine – bus matyti. Gaila tik vieno, kad artimiausios rimtos varžybos vyks ne Europoje. Aklimatizacija turėtų apsunkinti reikalus. Norėjome prieš pasaulio čempionatą, kuris vyks gruodį Kinijoje, surengti ten stovyklą kalnuose. Iš pradžių kinai sutiko mus priimti, atsiuntė kainas, pasiūlymus. Bet vos tik prasidėjo sezonas ir D. Rapšys pradėjo rodyti aukštus rezultatus, kinai mūsų kalnus užbraukė (juokiasi). Žodžiu, į Kiniją anksčiau išvykti nepavyks, bet vis tiek tikėsimės tik aukščiausių rezultatų.
 
A. Šidlausko progresas džiugina ne ką mažiau – panašu, kad jau aplenktas Giedrius Titenis. Kur yra Andriaus galimybių ribos?
Na, nenorėčiau rinktis žodžio „aplenkė“. Manyčiau, kad Giedrius taip pat „užlūžo“ su stovykla kalnuose – jis su treneriais buvo Meksikoje. Ko gero, dėl to, kad G. Titenis jau nebe pirmos jaunystės sportininkas, jam neužteko laiko po stovyklos kalnuose ir jis nebuvo savo geriausios formos. Neabejoju, kad jis dar parodys gerų rezultatų.
 
Kas susiję su Andriumi, jam kol kas trūksta stabilumo, tai būdinga plaukikams krūtine. Kiekviena technikos klaida kainuoja papildomas sekundes. Aišku, progresas nemažas, mums labai padeda kineziterapeutas Andrius Bogdelis. Jeigu ateityje viskas taip gerai seksis, A. Šidlauskas irgi tars savo žodį. 
 
Pastaruoju metu dėl naujos sporto finansavimo sistemos vis dažniau formuojamos Lietuvos estafetės plaukimo komandos. Ar patiems sportininkams patinka dalyvauti estafetėse, ar tai tik veltui eikvojamas laikas ir jėgos?
Labai priklauso nuo to, kokia tai estafetė. Vienos labai jaukia mūsų planus, kitos jiems netrukdo. Pavyzdžiui, kombinuotoji estafetė, kurioje prie trijų plaukikų reikėjo „prilipdyti“ tik vieną, buvo gera, tą ir rezultatas parodo. Bet kai lipdome komandą prie vieno ar dviejų plaukikų, tai darome tik dėl pinigų. Ir tiems plaukikams, kurie turi savo poilsį aukoti dėl plaukimo estafetėje, nelabai patinka ši idėja. Kombinuotosios estafetės rungtyje visai nedaug trūko iki medalio, bet, sakyčiau, ten taip pat buvo toks istorinis variantas, kai finale nebuvo italų, kurie galėjo laisvai laimėti šią rungtį. 

Ar Andrius su Danu sulaukia pasiūlymų treniruotis užsienyje?
Aš stengiuosi per daug nesigilinti į tai ir jų neklausinėti. Jeigu jie nuspręstų išvažiuoti, tikrai nelaikyčiau, nes dirbti Lietuvoje, o ypač Panevėžyje, labai sudėtinga, gyvename beveik be namų. Niekas pasaulyje nesupranta, kaip mes su tokiomis sąlygomis demonstruojame tokius rezultatus. 

Minėjote, kad gyvenate beveik be namų. Tai kiek gi laiko praleidžiate Lietuvoje plaukimo sezono metu?
Lietuvoje būname tikrai dažnai, bet Panevėžyje – ne. Jeigu treniruotumėmės savo „Žemynos“ baseine, kuris yra 25 m, tokių rezultatų tikrai nepasiektume, tad tenka važinėti po visą Lietuvą. Ir tai – net ne visada Lietuvoje pavyksta gauti norimą baseiną tinkamu laiku. Jau nuo birželio bandome įsiprašyti į Girstučio baseiną Kaune, bet mums siūlo laiką arba iki trečios valandos dienos, arba nuo devynių vakare. Baigtume treniruotę 11 val. vakaro – nei kur pavalgyti nueiti, tik grįžti į viešbutį ir miegoti. 

Pernai buvo kalbų, kad Panevėžys turės savo 50 m baseiną. Kokia situacija su juo?
Taip, buvo tokios kalbos, pats premjeras Saulius Skvernelis mums pažadėjo, kad turėsime baseiną. Žinote, pastaruoju metu labai mažai buvau Panevėžyje ir tikrai nežinau tikslios situacijos, bet ta idėja tikrai yra. 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
"Šiauliai" pralaimėjo bulgarams
2018 09 21
Čempionų lyga
Čempionų lygos pirmojo atrankos varžybų etapo pirmosiose rungtynėse „Šiaulių“ krepšininkai namuose 79:91 pralaimėjo Sofijos "Lukoil Levski".
 
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
A lyga lieka be vadovo
2018 09 21
A lyga
Nuo šių metų sezono pradžios A lygos prezidento pareigas užėmęs Rytis Davidovičius paliko šį postą.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
Įspūdingas Lietuvos kovotojos debiutas
2018 09 20
Kovos menai
Julija Stoliarenko iškovojo pergalę organizacijos UFC rengiamo realybės šou „Ultimate Fighter 28“ ketvirtfinalyje, įveikusi amerikietę Marceia Allen.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
Veteranai turnyre prisiminė bendražygius
2018 09 09
Rankinis
Savaitgalį Kauno sporto halėje vyko tradicinis septintasis veteranų rankinio turnyras „Atminimo taurė“.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Starte - čempionų ir vicečempionų dvikova
2018 09 20
Ledo ritulys
Prieš prasidedantį Lietuvos ledo ritulio pirmenybių sezoną siūlome atkreipti dėmesį į tai, kaip pasikeitė komandos ir ko galima tikėtis sezono starte.
Lietuvei ir serbui - Europos bronza
2018 09 21
Stalo tenisas
R. Paškauskienė ir A. Karakaševičius Europos stalo teniso čempionato mišrių dvejetų varžybų pusfinalyje 2:3 pralaimėjo vokiečiams Y. An ir R. Filusui.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 09 21
Anonsas
Savaitgalį Lietuvoje: A lygos lyderių dvikova, krepšinio, rankinio ir ledo ritulio lygų startas.
Prognozuojamo štormo nepabūgo 8 įgulos
2018 09 21
Regata
Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatoje šiemet laukiama dvigubai mažiau dalyvių nei įprastai. Varžybų dienomis prognozuojamas štormas.
 
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Dovana Marijampolei – lauko teniso stalas
2018 09 19
Bėgimas
"Bėgam už Marijampolę" renginys unikalus tuo, kad organizatoriai nepanaudotas renginiui lėšas skiria gražinti miestui ir surengia dar vieną šventę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas