ELTA 2018 m. rugpjučio 12 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lenktynes papuošė gausus lietus

Kai kuriems dalyviams adrenalino buvo ir per daug, keli jų lenktynes baigė avarijomis - tai ant stogo, tai be rato ar atsirėmę į saugos atitvarus.

Ramūną Čapkauską iš nugalėtojo pozicijos išstūmė teisėjai
"DHL Racing" komandos nuotr.
Ramūną Čapkauską iš nugalėtojo pozicijos išstūmė teisėjai
 Šeštadienį Kačerginėje vyko trečiasis „Fast Lap“ lenktynių etapas. Visą dieną trasą skalbė lietus, kuris atnešė labai daug intrigos. Kai kuriems dalyviams adrenalino buvo ir per daug, keli jų lenktynes baigė avarijomis - tai ant stogo, tai be rato ar atsirėmę į saugos atitvarus.
 
Šeštadienį buvo skelbiami ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapo nugalėtojai. Jiems iki šalies čempionų vardo liko tik vienas lenktynių etapas rudenį.
 
Žiedinių lenktynių dalyviai čempionate skirstomi į keturias klases pagal jų automobilių variklių darbinį tūrį - R1600, R2000, R3000 ir daugiau nei trijų litrų R3000+. Pirmosios dvi klasė lenktyniauja drauge. Vieną dieną vyksta po du klasių važiavimus. Negana to, papildomos intrigos įneša taisyklėse numatytas punktas - dešimt greičiausių pirmojo važiavimo dalyvių startuoja veidrodiniu principu: nugalėtojas į antrą „Race“ išvažiuoja dešimtas, antrąją vietą užėmęs sportininkas - devintas ir t.t.
 
R1600 ir R2000 klasių važiavimai pasižymi itin aštria kova. Trys greičiausi kvalifikacijos dalyviai tilpo į vieną sekundę, o važiavimuose kovojo įsirėmę vienas į kitą. Didžiausią potencialą laimėti rodė Julius Skirmantas, bet dar pirmų lenktynių metu starto finišo stabdymo zonoje jam nulūžo amortizatoriaus tvirtinimo elementas, lūžo ratas ir Julius tas lenktynes pabaigė kaip žiūrovas. Kaip ir Laurynas Simonavičius, kurio „Honda Civic“ apsivertė pirmame posūkyje. Nei automobilis, nei vairuotojas incidento metu nenukentėjo.
 
Antrajam grupės „Race“ važiavimui automobilį J. Skirmantas jau susitvarkė ir iš aštuonioliktos pozicijos pakilo net į antrąją, tačiau ant prizininkų pakylos jis nelipo dėl neiškovoto nei vieno taško pirmame važiavime.
 
R1600 klasėje nugalėjo Lukas Stanevičius („Honda CRX“), o R2000 klasėje - Karolis Gedgaudas („Honda Civic“).
 
R3000 klasėje beveik visi dalyviai renkasi BMW automobilius, įskaitant visus tris prizininkus. Bet vaizdas finiše galėjo būti visai kitoks, jei ne kelios avarijos. Visų pirma, stadiono posūkyje apsisukus Vaidotui Mitkui (jis taip pat kliudė ir Mantą Matukaitį), jau du stiprūs dalyviai praleido galimybę pelnyti svarbių taškų. Trasoje sukosi ir dar keli lenktynininkai - tai truputį neapskaičiuoto tempo ir aštrios kovos lietuje pasekmė. Etapą laimėjo Ignas Domeika („BMW 330“).
 
R3000+ klasėje geriausią tempą rodė Arūnas Gečiauskas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“, tačiau laimėjęs pirmąsias lenktynes, antrosiose jis nestartavo.
 
Pirmųjų lenktynių metu antras finišavo Paulius Reisas su BMW, itin sėkmingai už savęs beveik visas lenktynes laikęs Ramūną Čapkauską su „Seat Leon Cupra TCR“. P. Reiso BMW, nors ir gerokai galingesniu varikliu (apie 600 AG), posūkiuose buvo akivaizdžiai lėtesnis už R. Čapkauską, bet galimybės lenkti nesukūrė - ką prarasdavo posūkiuose, atkovodavo tiesiose atkarpose.
 
Antrosiose lenktynėse pirmas finišo liniją kirto R. Čapkauskas, tačiau po teisėjų skirtos baudos jis nukrito į antrąją poziciją, pirmąją užleidęs P. Reisui, kuris ir išvažiavo namo pelnęs daugiausiai taškų.


 
Pirmosiose „Fast Lap“ lenktynėse, kurios vyko prieš 10 metų, dalyviai dėl pozicijų trasoje nekovojo, vyko tik greičiausio rato varžybos. Per dešimtmetį įvyko natūrali evoliucija - pradžioje dalyviai buvo išskirti pagal automobilio paruošimą į „Street“ ir „Pro“ grupes. Vėliau, iš „Pro“ lenktynininkų išaugo „Race“ čempionatas, bet „Time Attack“ disciplinos organizatoriai nepamiršo, dar ir šiandien čia galima varžytis su specialiai lenktynėms neparuoštu automobiliu, tiesa, kiek sulėtintoje, saugesnėje trasoje.
 
Greičiausią ratą „Time Attack“ rungtyje įsuko „Pro“ grupėje važiavęs Arūnas Gečiauskas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ - 1 min. 11,692 sek.. Dėl šalto asfalto, o vėliau ir dėl šlapios trasos lenktynininkas nepriartėjo prie „Nemuno žiedo“ trasos rekordo, nors tokį rezultatą jam prognozavo organizatoriai. Rekordas vis dar priklauso Dainiui Matijošaičiui, kuris praėjusiais metais trasą įveikė per 1 min. 10,126 sek.
 
Greičiausias „Street“ - standartinių automobilių - klasėje buvo Dainius Kablys su „Mitsubishi Lancer Evo X“. Jo laikas - 1 min. 21,421 sek.
 
Šių metų „Fast Lap“ čempionatą sudaro keturi etapai. Paskutinis iš jų vyks Pernu miesto lenktynių trasoje Estijoje spalio 6 dieną.
 
Didžiausia drama šių metų Lietuvos žiedinių lenktynių pasaulyje vyko „Naktinėse lenktynėse 420“, tapusiose netikėtinai įtemptu finišu trečiajame „Fast Lap“ etape.
 
Į paskutinį lenktynių ratą pirmi išvažiavo „Hermitrans“ komandos lenktynininkai. Nuo jų penkiomis sekundėmis atsilikdami - 222 komandos sportininkai. Visa tai nuvažiavus 4 val. 19 min., arba 152 lenktynių ratus. Vis dėlto finišo liniją komandos kirto apsikeitusios - 222 priekyje, o „Hermitrans“ atsiliko vos šešiomis dešimtosiomis sekundės dalimis, tačiau, pasirodo, tai dar ne pergalė, nes sprendimas atsidūrė teisėjų rankose. Paskutiniame rate, kai iki finišo linijos liko keli kilometrai, 222 komandos lenktynininkas kiek agresyviai išsikovojo pirmąją poziciją. Teisėjai ilgai nagrinėjo šią situaciją ir nutarė 222 veiksmus trasoje išskaičiuoti iš galutinio rezultato bei pirmąją poziciją sugrąžinti „Hermitrans“ komandai - Vyteniui Gulbinui ir Arūnui Gečiauskui. Lenktynininkai važiavo „BMW M3“ automobiliu.
 
222 komandai atstovavo Adomas Petrovas, Igoris Sidunovas, Justas Grendelis ir Toms Berzinš. Jie vairavo „Volkswagen Scirocco“.
 
Tame pačiame rate lenktynes baigė ir trečią vietą užėmę „BMW M3“ vairavę „Masneka motorsport“ lenktynininkai Eimantas Nekrošius ir Tomas Dapšas. Juos nuo nugalėtojų skyrė 1 min. 32,848 sek.
 
Lenktynininkai kalba, kad ištvermės lenktynės yra visiškai kitas žanras, nei aštuonių ar dešimties ratų sprinto varžybos. Taktika lemia svarbesnį vaidmenį, ištvermė taip pat. Ir svarbiausia - išvengti šiurkščių klaidų ir sukti ratus kuo saugesniu ritmu, tačiau, lyg to būtų negana, ši užduotis lenktynininkams patiekta saulei jau nusileidus. Absoliučioje tamsoje sportininkai mato tik savo ir kitų automobilių šviesas, retsykiais geltonus švyturėlius įjungtus teisėjų postuose. Šie švyturėliai, ryškiai šviečiantys dalyvių startiniai numeriai ir dar keletas organizatorių įgyvendintų techninių sprendimų lėmė, jog tai tik antrosios nakties lenktynės Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Pirmoji intriga lenktynėse ir buvo susijusi su praeitomis lenktynėmis. Gegužę surengtose lenktynėse triumfavusi „Neste Dream2drive“ komanda patyrė avariją ir pasitraukė iš lenktynių. Tuo metu komandos „Volkswagen Scirocco“ vairavo Martynas Sidunovas.
 
Iš lenktynių dėl įvairių priežasčių pasitraukė ir daugiau komandų - „Alfaklubas Valvoline Racing“, „Aktoled“, „Feniks garage“ ir t.t.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
LKL: pergales iškovojo šeimininkai
2018 10 21
LKL
LKL pirmenybėse "Nevėžis" Kėdainiuose 80:78 nugalėjo Prienų "Skycop", o "Neptūnas" Klaipėdoje 81:70 Utenos "Juventus".
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
 
"Žalgirio" fanams - sveikinimas iš Ukrainos
2018 10 21
Fanai
Poltavoje iškilo didžiulis žalios ir baltos spalvų audeklas su užrašu "Pietų IV 33 metai" - taip Kijevo aistruoliai sveikino savo draugus iš Vilniaus.
"Sūduva" - gerokai arčiau antrojo titulo
2018 10 21
A lyga
Vilniaus "Žalgiris" vėl neįveikė "Trakų" (2:2) ir dabar jam jau nepakanka vien savo jėgų pagauti "Sūduvą". Pastaroji 2:1 nugalėjo "Jonavą".
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Pasaulio reitinge – rokiruotė
2018 10 22
Reitingas
Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge nukrito į 131-ąją vietą, L. Grigelis pakilo į 238-ąją.
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dvi lietuvės liko per žingsnį nuo medalio
2018 10 21
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės pirmojo etapo varžybose Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė užėmė ketvirtąsias vietas.
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Lietuvos porai - sidabras
2018 10 21
Dailusis čiuožimas
Dailiojo čiuožimo varžybų „Halloween Cup“ ledo šokiuose Lietuvos atstovai A. Reed ir S. Ambrulevičius buvo antri ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Lietuvei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 21
Fitnesas
Pasaulio fitneso čempionate Rygoje lietuvė Akvilė Judzinskytė užėmė trečiąją vietą.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas