ELTA 2018 m. rugpjučio 12 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lenktynes papuošė gausus lietus

Kai kuriems dalyviams adrenalino buvo ir per daug, keli jų lenktynes baigė avarijomis - tai ant stogo, tai be rato ar atsirėmę į saugos atitvarus.

Ramūną Čapkauską iš nugalėtojo pozicijos išstūmė teisėjai
"DHL Racing" komandos nuotr.
Ramūną Čapkauską iš nugalėtojo pozicijos išstūmė teisėjai
 Šeštadienį Kačerginėje vyko trečiasis „Fast Lap“ lenktynių etapas. Visą dieną trasą skalbė lietus, kuris atnešė labai daug intrigos. Kai kuriems dalyviams adrenalino buvo ir per daug, keli jų lenktynes baigė avarijomis - tai ant stogo, tai be rato ar atsirėmę į saugos atitvarus.
 
Šeštadienį buvo skelbiami ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapo nugalėtojai. Jiems iki šalies čempionų vardo liko tik vienas lenktynių etapas rudenį.
 
Žiedinių lenktynių dalyviai čempionate skirstomi į keturias klases pagal jų automobilių variklių darbinį tūrį - R1600, R2000, R3000 ir daugiau nei trijų litrų R3000+. Pirmosios dvi klasė lenktyniauja drauge. Vieną dieną vyksta po du klasių važiavimus. Negana to, papildomos intrigos įneša taisyklėse numatytas punktas - dešimt greičiausių pirmojo važiavimo dalyvių startuoja veidrodiniu principu: nugalėtojas į antrą „Race“ išvažiuoja dešimtas, antrąją vietą užėmęs sportininkas - devintas ir t.t.
 
R1600 ir R2000 klasių važiavimai pasižymi itin aštria kova. Trys greičiausi kvalifikacijos dalyviai tilpo į vieną sekundę, o važiavimuose kovojo įsirėmę vienas į kitą. Didžiausią potencialą laimėti rodė Julius Skirmantas, bet dar pirmų lenktynių metu starto finišo stabdymo zonoje jam nulūžo amortizatoriaus tvirtinimo elementas, lūžo ratas ir Julius tas lenktynes pabaigė kaip žiūrovas. Kaip ir Laurynas Simonavičius, kurio „Honda Civic“ apsivertė pirmame posūkyje. Nei automobilis, nei vairuotojas incidento metu nenukentėjo.
 
Antrajam grupės „Race“ važiavimui automobilį J. Skirmantas jau susitvarkė ir iš aštuonioliktos pozicijos pakilo net į antrąją, tačiau ant prizininkų pakylos jis nelipo dėl neiškovoto nei vieno taško pirmame važiavime.
 
R1600 klasėje nugalėjo Lukas Stanevičius („Honda CRX“), o R2000 klasėje - Karolis Gedgaudas („Honda Civic“).
 
R3000 klasėje beveik visi dalyviai renkasi BMW automobilius, įskaitant visus tris prizininkus. Bet vaizdas finiše galėjo būti visai kitoks, jei ne kelios avarijos. Visų pirma, stadiono posūkyje apsisukus Vaidotui Mitkui (jis taip pat kliudė ir Mantą Matukaitį), jau du stiprūs dalyviai praleido galimybę pelnyti svarbių taškų. Trasoje sukosi ir dar keli lenktynininkai - tai truputį neapskaičiuoto tempo ir aštrios kovos lietuje pasekmė. Etapą laimėjo Ignas Domeika („BMW 330“).
 
R3000+ klasėje geriausią tempą rodė Arūnas Gečiauskas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“, tačiau laimėjęs pirmąsias lenktynes, antrosiose jis nestartavo.
 
Pirmųjų lenktynių metu antras finišavo Paulius Reisas su BMW, itin sėkmingai už savęs beveik visas lenktynes laikęs Ramūną Čapkauską su „Seat Leon Cupra TCR“. P. Reiso BMW, nors ir gerokai galingesniu varikliu (apie 600 AG), posūkiuose buvo akivaizdžiai lėtesnis už R. Čapkauską, bet galimybės lenkti nesukūrė - ką prarasdavo posūkiuose, atkovodavo tiesiose atkarpose.
 
Antrosiose lenktynėse pirmas finišo liniją kirto R. Čapkauskas, tačiau po teisėjų skirtos baudos jis nukrito į antrąją poziciją, pirmąją užleidęs P. Reisui, kuris ir išvažiavo namo pelnęs daugiausiai taškų.


 
Pirmosiose „Fast Lap“ lenktynėse, kurios vyko prieš 10 metų, dalyviai dėl pozicijų trasoje nekovojo, vyko tik greičiausio rato varžybos. Per dešimtmetį įvyko natūrali evoliucija - pradžioje dalyviai buvo išskirti pagal automobilio paruošimą į „Street“ ir „Pro“ grupes. Vėliau, iš „Pro“ lenktynininkų išaugo „Race“ čempionatas, bet „Time Attack“ disciplinos organizatoriai nepamiršo, dar ir šiandien čia galima varžytis su specialiai lenktynėms neparuoštu automobiliu, tiesa, kiek sulėtintoje, saugesnėje trasoje.
 
Greičiausią ratą „Time Attack“ rungtyje įsuko „Pro“ grupėje važiavęs Arūnas Gečiauskas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ - 1 min. 11,692 sek.. Dėl šalto asfalto, o vėliau ir dėl šlapios trasos lenktynininkas nepriartėjo prie „Nemuno žiedo“ trasos rekordo, nors tokį rezultatą jam prognozavo organizatoriai. Rekordas vis dar priklauso Dainiui Matijošaičiui, kuris praėjusiais metais trasą įveikė per 1 min. 10,126 sek.
 
Greičiausias „Street“ - standartinių automobilių - klasėje buvo Dainius Kablys su „Mitsubishi Lancer Evo X“. Jo laikas - 1 min. 21,421 sek.
 
Šių metų „Fast Lap“ čempionatą sudaro keturi etapai. Paskutinis iš jų vyks Pernu miesto lenktynių trasoje Estijoje spalio 6 dieną.
 
Didžiausia drama šių metų Lietuvos žiedinių lenktynių pasaulyje vyko „Naktinėse lenktynėse 420“, tapusiose netikėtinai įtemptu finišu trečiajame „Fast Lap“ etape.
 
Į paskutinį lenktynių ratą pirmi išvažiavo „Hermitrans“ komandos lenktynininkai. Nuo jų penkiomis sekundėmis atsilikdami - 222 komandos sportininkai. Visa tai nuvažiavus 4 val. 19 min., arba 152 lenktynių ratus. Vis dėlto finišo liniją komandos kirto apsikeitusios - 222 priekyje, o „Hermitrans“ atsiliko vos šešiomis dešimtosiomis sekundės dalimis, tačiau, pasirodo, tai dar ne pergalė, nes sprendimas atsidūrė teisėjų rankose. Paskutiniame rate, kai iki finišo linijos liko keli kilometrai, 222 komandos lenktynininkas kiek agresyviai išsikovojo pirmąją poziciją. Teisėjai ilgai nagrinėjo šią situaciją ir nutarė 222 veiksmus trasoje išskaičiuoti iš galutinio rezultato bei pirmąją poziciją sugrąžinti „Hermitrans“ komandai - Vyteniui Gulbinui ir Arūnui Gečiauskui. Lenktynininkai važiavo „BMW M3“ automobiliu.
 
222 komandai atstovavo Adomas Petrovas, Igoris Sidunovas, Justas Grendelis ir Toms Berzinš. Jie vairavo „Volkswagen Scirocco“.
 
Tame pačiame rate lenktynes baigė ir trečią vietą užėmę „BMW M3“ vairavę „Masneka motorsport“ lenktynininkai Eimantas Nekrošius ir Tomas Dapšas. Juos nuo nugalėtojų skyrė 1 min. 32,848 sek.
 
Lenktynininkai kalba, kad ištvermės lenktynės yra visiškai kitas žanras, nei aštuonių ar dešimties ratų sprinto varžybos. Taktika lemia svarbesnį vaidmenį, ištvermė taip pat. Ir svarbiausia - išvengti šiurkščių klaidų ir sukti ratus kuo saugesniu ritmu, tačiau, lyg to būtų negana, ši užduotis lenktynininkams patiekta saulei jau nusileidus. Absoliučioje tamsoje sportininkai mato tik savo ir kitų automobilių šviesas, retsykiais geltonus švyturėlius įjungtus teisėjų postuose. Šie švyturėliai, ryškiai šviečiantys dalyvių startiniai numeriai ir dar keletas organizatorių įgyvendintų techninių sprendimų lėmė, jog tai tik antrosios nakties lenktynės Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Pirmoji intriga lenktynėse ir buvo susijusi su praeitomis lenktynėmis. Gegužę surengtose lenktynėse triumfavusi „Neste Dream2drive“ komanda patyrė avariją ir pasitraukė iš lenktynių. Tuo metu komandos „Volkswagen Scirocco“ vairavo Martynas Sidunovas.
 
Iš lenktynių dėl įvairių priežasčių pasitraukė ir daugiau komandų - „Alfaklubas Valvoline Racing“, „Aktoled“, „Feniks garage“ ir t.t.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai iškovojo keliones savo klasėms
2019 05 25
Pirmą kartą surengtame Lietuvos mokyklų 3x3 čempionate Komandą turėjo sudaryti mažiausiai dvi mergaitės ir daugiausiai trys berniukai.
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
2019 05 25
Veidas
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Kelyje į finalą “Rytas” nušlavė “Neptūną”
2019 05 24
LKL
Audringomis emocijomis paženklintame pusfinalio mače "Rytas" nepaliko vilčių "Neptūnui" ir tiesiausiu keliu žengė į finalą, kur jo jau laukia "Žalgiris".
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuvės viltis sumindė žirgas
2019 05 25
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės ketvirtajame etape Prahoje (Čekija) Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą.
Dėl titulų kovojo 60 moterų ir 65 vyrai
2019 05 25
Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Absoliučiais čempionais tapo G.Bražaitė ir Ž.Stanulis.
Lietuviui – Pasaulio taurės bronza
2019 05 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Artūras Seja Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose Lenkijoje nusileido tik olimpiniam čempionui ir vicečempionui.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas