ELTA 2018 m. rugpjučio 12 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lenktynes papuošė gausus lietus

Kai kuriems dalyviams adrenalino buvo ir per daug, keli jų lenktynes baigė avarijomis - tai ant stogo, tai be rato ar atsirėmę į saugos atitvarus.

Ramūną Čapkauską iš nugalėtojo pozicijos išstūmė teisėjai
"DHL Racing" komandos nuotr.
Ramūną Čapkauską iš nugalėtojo pozicijos išstūmė teisėjai
 Šeštadienį Kačerginėje vyko trečiasis „Fast Lap“ lenktynių etapas. Visą dieną trasą skalbė lietus, kuris atnešė labai daug intrigos. Kai kuriems dalyviams adrenalino buvo ir per daug, keli jų lenktynes baigė avarijomis - tai ant stogo, tai be rato ar atsirėmę į saugos atitvarus.
 
Šeštadienį buvo skelbiami ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato etapo nugalėtojai. Jiems iki šalies čempionų vardo liko tik vienas lenktynių etapas rudenį.
 
Žiedinių lenktynių dalyviai čempionate skirstomi į keturias klases pagal jų automobilių variklių darbinį tūrį - R1600, R2000, R3000 ir daugiau nei trijų litrų R3000+. Pirmosios dvi klasė lenktyniauja drauge. Vieną dieną vyksta po du klasių važiavimus. Negana to, papildomos intrigos įneša taisyklėse numatytas punktas - dešimt greičiausių pirmojo važiavimo dalyvių startuoja veidrodiniu principu: nugalėtojas į antrą „Race“ išvažiuoja dešimtas, antrąją vietą užėmęs sportininkas - devintas ir t.t.
 
R1600 ir R2000 klasių važiavimai pasižymi itin aštria kova. Trys greičiausi kvalifikacijos dalyviai tilpo į vieną sekundę, o važiavimuose kovojo įsirėmę vienas į kitą. Didžiausią potencialą laimėti rodė Julius Skirmantas, bet dar pirmų lenktynių metu starto finišo stabdymo zonoje jam nulūžo amortizatoriaus tvirtinimo elementas, lūžo ratas ir Julius tas lenktynes pabaigė kaip žiūrovas. Kaip ir Laurynas Simonavičius, kurio „Honda Civic“ apsivertė pirmame posūkyje. Nei automobilis, nei vairuotojas incidento metu nenukentėjo.
 
Antrajam grupės „Race“ važiavimui automobilį J. Skirmantas jau susitvarkė ir iš aštuonioliktos pozicijos pakilo net į antrąją, tačiau ant prizininkų pakylos jis nelipo dėl neiškovoto nei vieno taško pirmame važiavime.
 
R1600 klasėje nugalėjo Lukas Stanevičius („Honda CRX“), o R2000 klasėje - Karolis Gedgaudas („Honda Civic“).
 
R3000 klasėje beveik visi dalyviai renkasi BMW automobilius, įskaitant visus tris prizininkus. Bet vaizdas finiše galėjo būti visai kitoks, jei ne kelios avarijos. Visų pirma, stadiono posūkyje apsisukus Vaidotui Mitkui (jis taip pat kliudė ir Mantą Matukaitį), jau du stiprūs dalyviai praleido galimybę pelnyti svarbių taškų. Trasoje sukosi ir dar keli lenktynininkai - tai truputį neapskaičiuoto tempo ir aštrios kovos lietuje pasekmė. Etapą laimėjo Ignas Domeika („BMW 330“).
 
R3000+ klasėje geriausią tempą rodė Arūnas Gečiauskas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“, tačiau laimėjęs pirmąsias lenktynes, antrosiose jis nestartavo.
 
Pirmųjų lenktynių metu antras finišavo Paulius Reisas su BMW, itin sėkmingai už savęs beveik visas lenktynes laikęs Ramūną Čapkauską su „Seat Leon Cupra TCR“. P. Reiso BMW, nors ir gerokai galingesniu varikliu (apie 600 AG), posūkiuose buvo akivaizdžiai lėtesnis už R. Čapkauską, bet galimybės lenkti nesukūrė - ką prarasdavo posūkiuose, atkovodavo tiesiose atkarpose.
 
Antrosiose lenktynėse pirmas finišo liniją kirto R. Čapkauskas, tačiau po teisėjų skirtos baudos jis nukrito į antrąją poziciją, pirmąją užleidęs P. Reisui, kuris ir išvažiavo namo pelnęs daugiausiai taškų.


 
Pirmosiose „Fast Lap“ lenktynėse, kurios vyko prieš 10 metų, dalyviai dėl pozicijų trasoje nekovojo, vyko tik greičiausio rato varžybos. Per dešimtmetį įvyko natūrali evoliucija - pradžioje dalyviai buvo išskirti pagal automobilio paruošimą į „Street“ ir „Pro“ grupes. Vėliau, iš „Pro“ lenktynininkų išaugo „Race“ čempionatas, bet „Time Attack“ disciplinos organizatoriai nepamiršo, dar ir šiandien čia galima varžytis su specialiai lenktynėms neparuoštu automobiliu, tiesa, kiek sulėtintoje, saugesnėje trasoje.
 
Greičiausią ratą „Time Attack“ rungtyje įsuko „Pro“ grupėje važiavęs Arūnas Gečiauskas su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ - 1 min. 11,692 sek.. Dėl šalto asfalto, o vėliau ir dėl šlapios trasos lenktynininkas nepriartėjo prie „Nemuno žiedo“ trasos rekordo, nors tokį rezultatą jam prognozavo organizatoriai. Rekordas vis dar priklauso Dainiui Matijošaičiui, kuris praėjusiais metais trasą įveikė per 1 min. 10,126 sek.
 
Greičiausias „Street“ - standartinių automobilių - klasėje buvo Dainius Kablys su „Mitsubishi Lancer Evo X“. Jo laikas - 1 min. 21,421 sek.
 
Šių metų „Fast Lap“ čempionatą sudaro keturi etapai. Paskutinis iš jų vyks Pernu miesto lenktynių trasoje Estijoje spalio 6 dieną.
 
Didžiausia drama šių metų Lietuvos žiedinių lenktynių pasaulyje vyko „Naktinėse lenktynėse 420“, tapusiose netikėtinai įtemptu finišu trečiajame „Fast Lap“ etape.
 
Į paskutinį lenktynių ratą pirmi išvažiavo „Hermitrans“ komandos lenktynininkai. Nuo jų penkiomis sekundėmis atsilikdami - 222 komandos sportininkai. Visa tai nuvažiavus 4 val. 19 min., arba 152 lenktynių ratus. Vis dėlto finišo liniją komandos kirto apsikeitusios - 222 priekyje, o „Hermitrans“ atsiliko vos šešiomis dešimtosiomis sekundės dalimis, tačiau, pasirodo, tai dar ne pergalė, nes sprendimas atsidūrė teisėjų rankose. Paskutiniame rate, kai iki finišo linijos liko keli kilometrai, 222 komandos lenktynininkas kiek agresyviai išsikovojo pirmąją poziciją. Teisėjai ilgai nagrinėjo šią situaciją ir nutarė 222 veiksmus trasoje išskaičiuoti iš galutinio rezultato bei pirmąją poziciją sugrąžinti „Hermitrans“ komandai - Vyteniui Gulbinui ir Arūnui Gečiauskui. Lenktynininkai važiavo „BMW M3“ automobiliu.
 
222 komandai atstovavo Adomas Petrovas, Igoris Sidunovas, Justas Grendelis ir Toms Berzinš. Jie vairavo „Volkswagen Scirocco“.
 
Tame pačiame rate lenktynes baigė ir trečią vietą užėmę „BMW M3“ vairavę „Masneka motorsport“ lenktynininkai Eimantas Nekrošius ir Tomas Dapšas. Juos nuo nugalėtojų skyrė 1 min. 32,848 sek.
 
Lenktynininkai kalba, kad ištvermės lenktynės yra visiškai kitas žanras, nei aštuonių ar dešimties ratų sprinto varžybos. Taktika lemia svarbesnį vaidmenį, ištvermė taip pat. Ir svarbiausia - išvengti šiurkščių klaidų ir sukti ratus kuo saugesniu ritmu, tačiau, lyg to būtų negana, ši užduotis lenktynininkams patiekta saulei jau nusileidus. Absoliučioje tamsoje sportininkai mato tik savo ir kitų automobilių šviesas, retsykiais geltonus švyturėlius įjungtus teisėjų postuose. Šie švyturėliai, ryškiai šviečiantys dalyvių startiniai numeriai ir dar keletas organizatorių įgyvendintų techninių sprendimų lėmė, jog tai tik antrosios nakties lenktynės Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Pirmoji intriga lenktynėse ir buvo susijusi su praeitomis lenktynėmis. Gegužę surengtose lenktynėse triumfavusi „Neste Dream2drive“ komanda patyrė avariją ir pasitraukė iš lenktynių. Tuo metu komandos „Volkswagen Scirocco“ vairavo Martynas Sidunovas.
 
Iš lenktynių dėl įvairių priežasčių pasitraukė ir daugiau komandų - „Alfaklubas Valvoline Racing“, „Aktoled“, „Feniks garage“ ir t.t.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinis įveikė dziudo ir triatloną
2018 08 17
U-16
Lietuvos rinktinės marškinėliai - didžiausia Lietuvos šešiolikmečių rinktinės žaidėjų motyvacija startuojančiame čempionate.
Stovyklos pradžia - be užsieniečių
2018 08 16
Treniruotės
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą.
Legionierių nustebino anglų kalbos žinios
2018 08 16
Treniruotės
Vilniaus "Rytas" susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje fizinio rengimo treneris atliko ne vieną testą žaidėjų pajėgumui nustatyti.
 
Vilniuje išryškėjo meistriškumo praraja
2018 08 16
Europos lyga
Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams nepavyko antrą kartą sulaikyti "Sevilla" puolimo, kuris šįkart sostinės ekipai atseikėjo penkis įvarčius.
"Sūduvai" - istorinė galimybė
2018 08 16
Europos lyga
Marijampolės "Sūduva" atlaikė Jūrmalos "Spartaks" komandos šturmą ir dėl patekimo į Europos lygos pagrindines varžybas kausis su Glalzgo "Celtic".
Lietuvį futbolas atvedė į Tasmaniją
2018 08 16
Svetur
„Tasmanija yra graži valstija su daug nacionalinių parkų, puikia gamta, todėl aš čia iš tiesų esu laimingas“, - teigia futbolininkas G.Kruša.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Velomaratone laukiama 10 tūkst. dalyvių
2018 08 16
Velomaratonas
Devintasis "Velomaratonas" ir vėl kvies profesionalus bei mėgėjus, kuriems pasiūlys skirtingų nuotolių trasas.
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
 
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Paskutinę vasaros naktį - bėgikų vakarėlis
2018 08 17
Bėgimas
„Naktinio Urmo bėgimo 2018“metu – netradicinė vieta, netradicinis laikas ir netgi netradicinis susirinkusiųjų tikslas - ne laimėti, o tiesiog gerai pašėlti.
Lietuviai gerina savo pozicijas
2018 08 16
Diskgolfas
Kroatijoje vykstančiame Europos diskgolfo čempionate savo pozicijas prieš lemiamą ratą pagerino Lietuvos atstovai.
Europos čempionate finišavo penktas
2018 08 16
Neįgaliųjų sportas
Regėjimo negalią turintis 21-erių kaunietis Mindaugas Dvylaitis, besivaržantis S11 klasėje, 100 metrų nugara rungties finale užėmė penktą vietą.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas