Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 11 d. 14:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mano rekordas jau seniai braška“

Lietuvos rekordininkė R.Ramanauskaitė apie L.Jasiūnaitę: „Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.“

L.Jasiūnaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
L.Jasiūnaitė.
Po 60 metų pertraukos Kauno „Starto“ sporto mokyklos auklėtinė Liveta Jasiūnaitė pagaliau pralaužė ledus ir pasekė legendinės ieties metikės Birutės Kalėdienės, kuri 1958 m. per Europos čempionatą pelnė sidabro medalį, pėdomis. 
 
Berlyne 24–erių L. Jasiūnaitės mesta ietis nubrėžė bronzinę trajektoriją – 61 m 59 cm. 

„Labai džiaugiuosi šiuo įspūdingu mūsų jaunosios sportininkės laimėjimu. Džiaugiuosi, kad mano buvusią trenerę, Barselonos olimpiados dalyvę Teresę Nekrošaitę, kuri dabar treniruoja Livetą, aplankė tokia sėkmė. Šiai patyrusiai trenerei ilgai nesisekė. Ji išugdo daug talentingų metikų, o medalių per pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatus nematyti.  Ir pagaliau  šiemet tos akimirkos sulaukta“, - sako Lietuvos rekordininkė, Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė Rita Ramanauskaitė, 2000-aisiais pasiekusi 62 m 69 cm rezultatą 
 
Tad braška tavo Lietuvos rekordas?
Jau seniai braška, mano šalies rekordas nėra toks įspūdingas, jog Liveta jo nepagerintų. Jau Berlyne iki to rekordo nedaug trūko.
 
Daug metų esu rekordininkė, užtenka. Jaunimas turi progresuoti. Treniruoju jaunuosius metikus „Starto“ sporto mokykloje ir Livetos bronzos medalis man ir mano auklėtiniams yra didelis stimulas tobulėti. 

Ačiū Livetai už įspūdingą pasirodymą, tikiu, kad į mano grupę dabar plūstelės daugiau gabių metikių. Du mokyklos auklėtiniai – Andrius Giudžiau ir Liveta Jasiūnaitė čempionate Berlyne pelnė aukso ir sidabro medalius. Įspūdinga. 

Dar prieš kelerius metus savo trenerei Teresei Nekrošaitei sakiau, kad jos rankose – neeilinis talentas. 

Liveta olimpiniame stadione pademonstravo įspūdingą metimų seriją: keturi bandymai buvo už 60 metrų. Tai – fantastika. 

Man nėra buvę, kad keturiskart ietį mesčiau daugiau nei 60 m. Vienose varžybose tai pavyko padaryti triskart. 

Manau, kad po šio bronzos medalio atsigaus mūsų ieties metimas. Po įspūdingų Birutės Kalėdienės laimėjimų atėjo šios sporto šakos štilis, nors per nepriklausomybės laikotarpį kone visose olimpinėse žaidynes dalyvavo mūsų ieties metikės. 

Tai – irgi rodiklis, jog kažkada ieties metimas turėjo atsigauti. Moterų ieties metikių, kaip vyrų diskininkų, visada atrandame ir jų yra. 
 
Iš Birutės Kalėdienės estafetę perėmė Jadvyga Putinienė, po jos - Teresė Nekrošaitė, aš, Inga Stasiulionytė, Indrė Jakubaitytė. Dabar atėjo eilė Livetai Jasiūnaitei. Viskas padaryta, reikia žengti toliau. Kada į šią sportininkę atkreipei dėmesį?
Kai ji 2015-aisiais per Europos jaunimo iki 23 m. čempionatą Taline laimėjo bronzos medalį o po to per Europos jaunimo festivalį Tbilisyje pasipuošė sidabro medaliu. Būtent po tų laimėjimų ji iš Rokiškio, trenerės Teresės Nekrošaitės pakalbinta, ir atvažiavo toliau mokytis į Kauną.  
 
Paprastai tie sportininkai, kurie laimi medalius per Europos jaunimo festivalius, siekia pergalių ir didžiajame sporte. 

Liveta tik per plauką nepateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, liko pirmoji už brūkšnio. Tačiau tai nesugniuždė jaunosios sportininkės. 

Sportuodama Rokiškyje ji turėjo puikią trenerę Iną Žeronienę, kuri savo auklėtinę užaugino sveiką, be traumų, jos neskubino. Ką mokinei davė gamta, tą trenerė išlaikė, neužgožė tų savybių. 

Ir dabar Livetos pirmosios trenerės grupėje treniruoja dar viena ypač talentinga jaunoji metikė, kuri laimi Lietuvos vaikų čempionatus. Ši trenerė nebijo kalbėtis ir diskutuoti su Terese Nekrošaite.    

Europos čempionato bronzinė prizininkė tikėjo savo sugebėjimais ir ta didžiulė sėkmė į ją atsisuko Berlyne. Tą sėkmę reikėtų išnaudoti ir vėliau. 

Liveta sugeba padaryti daugiau nei gali, yra viena tų sportininkių, kuri moka laimėti medalius. Tai – didelė tikra Dievo dovana, tik ją reikia išnaudoti. 

Lyginant su geriausiais Lietuvos  lengvaatlečiais, Livetos pasirengimas Europos čempionatui buvo kuklesnis, bet sportininkės nusiteikimas pagrindiniam metų startui ir jame pasirodyti kuo geriau buvo nuostabus.   

Studijuojant Lietuvos sporto universitete, Liveta teigė, kad jos vienas mėgstamiausių dalykų yra psichologija, todėl ieties metimo sektoriuje ji būna rami, susikaupusi, nepalūžta psichologiškai.
Liveta šį sezoną pagrindinį dėmesį buvo sutelkusi sportui, bet studijų neapleido. Šiemet ji turėtų baigti universiteto bakalauro studijas, jai beliko parašyti diplominį darbą, kurį ji žada gintis rudenį.
 
Metimo sektoriuje Liveta iš tikrųjų jaučiasi tvirtai, moka mobilizuotis. Tą ji padaro būtent per pačias atsakingiausias varžybas. Toks buvo Virgilijus Alekna, toks dabar yra Andrius Gudžius.

Liveta dar jauna, 24 metų, o ieties metikėms branda ateina būnant 26-erių. Kol kas viskas vyksta pagal grafiką. Liveta bus tikrai rimta varžovė geriausioms planetos metikėms per Tokijo olimpine žaidynes. 

Džiaugiuosi, kad auga Livetos jėga. Ji grupėje treniruojasi su pajėgiu ieties metiku Skirmantu Šimoliūnu, jiems abiem kartu smagiau mėtyti. 

Kaip vertini bronzinės prizininkės techniką?
Labai gera, nustebau, kai per kvalifikacines varžybas Liveta taip gražiai techniškai mėtė.
 
Jos metimo technika - paprasta, bet tvarkinga, užtikrinta, viskas kaip vadovėlyje.  Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.  
        
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Sezoną pradėjo dar šeši LKL klubai
2018 09 23
LKL
LKL pirmojo turo rungtynėse pergales iškovojo Vilniaus "Ryto", Klaipėdos "Neptūno" ir Prienų "Skycop" komandos.
"Rytas" atsisveikino su įžaidėju
2018 09 23
Legionierius
Abipusiu sutarimu nutraukta Matto Farrello ir Vilniaus "Ryto" krepšinio klubo sutartis.
Sezono starte - lengva čempionų pergalė
2018 09 22
LKL
Startavo naujasis LKL sezonas. Pirmosiose jo rungtynėse „Žalgiris“ Kaune 103:66 nugalėjo Pasvalio "Pieno žvaigždes".
 
L. Spalvis - vėl ant operacinės stalo
2018 09 23
Trauma
Kaip skelbia „Kaiserlautern“ klubo interneto svetainė, Lietuvos futbolininkui Lukui Spalviui penktadienį buvo atlikta artroskopinė kelio operacija.
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
K. Sosna laimėjo Etnos maratoną
2018 09 23
Dviračiai
Italijoje vykusių 12-ųjų kalnų dviračių kroso maratono varžybų „Etna Marathon“ nugalėtoja tapo Lietuvos dviratininkė Katažina Sosna.
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Adrenalino lenktynėse pakako
2018 09 23
Auto
Didžiųjų finalų etikete paženklintos lenktynės Estijoje nenuvylė: tiek žiūrovams, tiek dalyviams nebuvo kada nuobodžiauti.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Lietuviui - trečia vieta Europoje
2018 09 23
Biliardas
Europos pulo-9 turo Olandijos etape Lietuvos atstovas Pijus Labutis iškopė į varžybų pusfinalį.
Jaunimas triumfavo elito grupėje
2018 09 23
Orientavimasis
Lazdijų rajone vykusio Lietuvos orientavimosi sporto čempionato estfetės rungtyje varžėsi per 400 sportininkų.
Tarp Europos jaunimo lietuvis - aštuntas
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Europos jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato vaikinų varžybose Dovydas Vaivada užėmė aštuntąją vietą.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas