Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 11 d. 14:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mano rekordas jau seniai braška“

Lietuvos rekordininkė R.Ramanauskaitė apie L.Jasiūnaitę: „Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.“

L.Jasiūnaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
L.Jasiūnaitė.
Po 60 metų pertraukos Kauno „Starto“ sporto mokyklos auklėtinė Liveta Jasiūnaitė pagaliau pralaužė ledus ir pasekė legendinės ieties metikės Birutės Kalėdienės, kuri 1958 m. per Europos čempionatą pelnė sidabro medalį, pėdomis. 
 
Berlyne 24–erių L. Jasiūnaitės mesta ietis nubrėžė bronzinę trajektoriją – 61 m 59 cm. 

„Labai džiaugiuosi šiuo įspūdingu mūsų jaunosios sportininkės laimėjimu. Džiaugiuosi, kad mano buvusią trenerę, Barselonos olimpiados dalyvę Teresę Nekrošaitę, kuri dabar treniruoja Livetą, aplankė tokia sėkmė. Šiai patyrusiai trenerei ilgai nesisekė. Ji išugdo daug talentingų metikų, o medalių per pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatus nematyti.  Ir pagaliau  šiemet tos akimirkos sulaukta“, - sako Lietuvos rekordininkė, Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė Rita Ramanauskaitė, 2000-aisiais pasiekusi 62 m 69 cm rezultatą 
 
Tad braška tavo Lietuvos rekordas?
Jau seniai braška, mano šalies rekordas nėra toks įspūdingas, jog Liveta jo nepagerintų. Jau Berlyne iki to rekordo nedaug trūko.
 
Daug metų esu rekordininkė, užtenka. Jaunimas turi progresuoti. Treniruoju jaunuosius metikus „Starto“ sporto mokykloje ir Livetos bronzos medalis man ir mano auklėtiniams yra didelis stimulas tobulėti. 

Ačiū Livetai už įspūdingą pasirodymą, tikiu, kad į mano grupę dabar plūstelės daugiau gabių metikių. Du mokyklos auklėtiniai – Andrius Giudžiau ir Liveta Jasiūnaitė čempionate Berlyne pelnė aukso ir sidabro medalius. Įspūdinga. 

Dar prieš kelerius metus savo trenerei Teresei Nekrošaitei sakiau, kad jos rankose – neeilinis talentas. 

Liveta olimpiniame stadione pademonstravo įspūdingą metimų seriją: keturi bandymai buvo už 60 metrų. Tai – fantastika. 

Man nėra buvę, kad keturiskart ietį mesčiau daugiau nei 60 m. Vienose varžybose tai pavyko padaryti triskart. 

Manau, kad po šio bronzos medalio atsigaus mūsų ieties metimas. Po įspūdingų Birutės Kalėdienės laimėjimų atėjo šios sporto šakos štilis, nors per nepriklausomybės laikotarpį kone visose olimpinėse žaidynes dalyvavo mūsų ieties metikės. 

Tai – irgi rodiklis, jog kažkada ieties metimas turėjo atsigauti. Moterų ieties metikių, kaip vyrų diskininkų, visada atrandame ir jų yra. 
 
Iš Birutės Kalėdienės estafetę perėmė Jadvyga Putinienė, po jos - Teresė Nekrošaitė, aš, Inga Stasiulionytė, Indrė Jakubaitytė. Dabar atėjo eilė Livetai Jasiūnaitei. Viskas padaryta, reikia žengti toliau. Kada į šią sportininkę atkreipei dėmesį?
Kai ji 2015-aisiais per Europos jaunimo iki 23 m. čempionatą Taline laimėjo bronzos medalį o po to per Europos jaunimo festivalį Tbilisyje pasipuošė sidabro medaliu. Būtent po tų laimėjimų ji iš Rokiškio, trenerės Teresės Nekrošaitės pakalbinta, ir atvažiavo toliau mokytis į Kauną.  
 
Paprastai tie sportininkai, kurie laimi medalius per Europos jaunimo festivalius, siekia pergalių ir didžiajame sporte. 

Liveta tik per plauką nepateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, liko pirmoji už brūkšnio. Tačiau tai nesugniuždė jaunosios sportininkės. 

Sportuodama Rokiškyje ji turėjo puikią trenerę Iną Žeronienę, kuri savo auklėtinę užaugino sveiką, be traumų, jos neskubino. Ką mokinei davė gamta, tą trenerė išlaikė, neužgožė tų savybių. 

Ir dabar Livetos pirmosios trenerės grupėje treniruoja dar viena ypač talentinga jaunoji metikė, kuri laimi Lietuvos vaikų čempionatus. Ši trenerė nebijo kalbėtis ir diskutuoti su Terese Nekrošaite.    

Europos čempionato bronzinė prizininkė tikėjo savo sugebėjimais ir ta didžiulė sėkmė į ją atsisuko Berlyne. Tą sėkmę reikėtų išnaudoti ir vėliau. 

Liveta sugeba padaryti daugiau nei gali, yra viena tų sportininkių, kuri moka laimėti medalius. Tai – didelė tikra Dievo dovana, tik ją reikia išnaudoti. 

Lyginant su geriausiais Lietuvos  lengvaatlečiais, Livetos pasirengimas Europos čempionatui buvo kuklesnis, bet sportininkės nusiteikimas pagrindiniam metų startui ir jame pasirodyti kuo geriau buvo nuostabus.   

Studijuojant Lietuvos sporto universitete, Liveta teigė, kad jos vienas mėgstamiausių dalykų yra psichologija, todėl ieties metimo sektoriuje ji būna rami, susikaupusi, nepalūžta psichologiškai.
Liveta šį sezoną pagrindinį dėmesį buvo sutelkusi sportui, bet studijų neapleido. Šiemet ji turėtų baigti universiteto bakalauro studijas, jai beliko parašyti diplominį darbą, kurį ji žada gintis rudenį.
 
Metimo sektoriuje Liveta iš tikrųjų jaučiasi tvirtai, moka mobilizuotis. Tą ji padaro būtent per pačias atsakingiausias varžybas. Toks buvo Virgilijus Alekna, toks dabar yra Andrius Gudžius.

Liveta dar jauna, 24 metų, o ieties metikėms branda ateina būnant 26-erių. Kol kas viskas vyksta pagal grafiką. Liveta bus tikrai rimta varžovė geriausioms planetos metikėms per Tokijo olimpine žaidynes. 

Džiaugiuosi, kad auga Livetos jėga. Ji grupėje treniruojasi su pajėgiu ieties metiku Skirmantu Šimoliūnu, jiems abiem kartu smagiau mėtyti. 

Kaip vertini bronzinės prizininkės techniką?
Labai gera, nustebau, kai per kvalifikacines varžybas Liveta taip gražiai techniškai mėtė.
 
Jos metimo technika - paprasta, bet tvarkinga, užtikrinta, viskas kaip vadovėlyje.  Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.  
        
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ nepasipriešino Vokietijos klubui
2018 11 20
FIBA Čempionų lyga
Čempionų lygos 7-ojo turo mače D grupėje Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Vokietijoje 78:102 (15:24, 23:24, 22:30, 18:24) pralaimėjo Bairoito „Medi“.
Treneriai paskirti ne visoms rinktinėms
2018 11 20
Posėdis
LKF vykdomojo komiteto posėdžio metu paskirti jaunimo rinktinių treneriai ir patvirtintas biudžetas, jis sudarys 3,1 mln. eurų.
„Montakit“ lyderis – kauniečių numylėtinis
2018 11 20
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ varžovas – su svarbų vaidmenį turinčiu Marko Popovičiumi ir buvusiu Jono Valančiūno komandos draugu.
 
Po fiasko – kaltinimai sistemai
2018 11 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas: „Negalime statyti vežimo prieš arklį – žaidėjai ugdomi nuo mažų dienų ir spragos atsiranda ten.“ (VIDEO)
Lietuvos rinktinė: be taškų ir prošvaisčių
2018 11 20
Tautų lyga
Lietuvos rinktinės agonija UEF Tautų lygos C pakopoje baigėsi dar vienu smūgiu: kėlinį atsilaikę prieš serbus mūsų šalies futbolininkai pralaimėjo 1:4.
Iškart po sezono – permainos
2018 11 20
Permainos
FK „Žalgiris“ atsisveikino su penkiais žaidėjais – gynėju Diego Oyarzunu, saugu Marquinhosu, puolėjais Tomašu Malecu ir Louisu Ogana bei Dominyku Kodziu.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Italijoje – pergalingas startas
2018 11 20
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis ATP „Challenger“ serijos turnyro „Andria E Castel del Monte“ pirmame rate įveikė italą.
Sezoną baigė jaunieji Lietuvos tenisininkai
2018 11 19
Turnyras
Savaitgalį Šiaulių teniso mokykloje raketes surėmė po aštuonis pajėgiausius trijų amžiaus grupių žaidėjus.
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
Žengė pirmuosius žingsnius Tokijo link
2018 11 19
Dziudo
Osvaldas Bareikis Portugalijoje vykusiame pasaulio neįgaliųjų dziudo čempionate pelnė pirmusoius taškus atrankoje į 2020 m. paralimpiadą.
Vengrijoje - J. Kmieliauskaitės triumfas
2018 11 18
Dziudo
Vengrijoje vykusiose Europos jaunių dziudo taurės varžybose aukso medalį iškovojo lietuvė Justina Kmieliauskaitė.
Lietuvos bokso čempionate - sensacija
2018 11 18
Boksas
Neįtikėtina pergalių serija, įspūdingas nokautas ir sensacingai įveiktas daugkartinis Lietuvos čempionas - taip baigėsi šalies bokso čempionatas.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Pasirodymą Europoje baigė lygiosiomis
2018 11 18
EHF taurė
Kauno „Ąžuolo-KTU“ komanda išvykoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ (Čekija) ekipa, bet nepateko į kitą etapą.
„Šviesa“ triumfavo EHF rungtynėse
2018 11 17
EHF taurė
Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai nugalėjo Norvegijos „Bodo HK“ klubą.
Pasitraukė iš EHF taurės turnyro
2018 11 17
Moterų rankinis
Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės pralaimėjo „Gomel“ (Baltarusija) ekipai ir nepateko į kitą etapą.
 
Į pusfinalį – Šiaulių ir Klaipėdos klubai
2018 11 19
Varžybos
Savaitgalį paaiškėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vyrų Didžiosios taurės turnyro pusfinalio dalyviai.
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Lenktynės, kurias pasmerkė net Vatikanas
2018 11 20
Dakaras
Jau pirmaisiais Dakaro ralio metais iššūkio ėmėsi 182 nutrūktgalviai, iš kurių finišą pasiekė vos 74
Į Dakarą – su 10 kg lašinių
2018 11 20
Dakaras
Kelionę Dakaro link pradedantis Vaidotas Žala: „Kai skrandis gurgia, dirbti negali, tad maistas yra prioritetas numeris vienas.“
Pirmas tikslas – Prancūzijos uostas
2018 11 19
Dakaras
Nors žmonės prie televizijos ekranų ar internetinių portalų suklūsta sausio pradžioje, sunkiausių planetos lenktynių dalyviai Dakaru gyvena jau dabar.
 
Po sėkmingo pasirodymo – karjeros posūkis
2018 11 20
Ledo ritulys
Tris mūsų šalies atstovus savo gretose turinti Haldeno „Comet“ komanda į savo gretas pasikvietė dar vieną Lietuvos rinktinės atstovą Ilją Četvertaką.
Lietuvos rinktinės vairas – amerikiečiui
2018 11 19
Ledo ritulys
Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas amerikietis Dougas Boulangeris, o jam talkins kanadietis ir du lietuviai.
Europos čempionate - dvi lietuvių pergalės
2018 11 18
Akmenslydis
Taline vykstančiame Europos moterų akmenslydžio čempionato B diviziono turnyre sekmadienį dvi pergales iškovojo Lietuvos rinktinė.
Pirmasis trofėjus - vilniečiams
2018 11 20
Žolės riedulys
Pirmąjį 2018-ųjų riedulio sezono uždarosiose patalpose trofėjų - Lietuvos žolės riedulio federacijos vyrų taurę - iškovojo Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-CTLF".
Alytuje – nenuspėjama šaulių kova
2018 11 20
Šaudymas iš lanko
Tarptautinėse šaudymo iš lanko varžybose Alytuje - augantis lygis ir moters pergalė prieš vyrus.
Alytiškiams – sidabras ir bronza
2018 11 20
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato 3-iojo finalinio turo varžybose dalyvavo sportininkai iš Lenkijos, Suomijos, Rusijos, Vengrijos ir Lietuvos.
 
Už kilnius darbus ir poelgius – įvertinimas
2018 11 20
Kilnus elgesys
Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas apdovanojo metų laureatus. Jais tapo tekvando sportininkė, Australijos ir Lietuvos treneriai, organizacijos.
Apdovanojimuose - dėmesys jaunajai kartai
2018 11 18
Net trys iš šių metų Lietuvos buriuotojų apdovanojimų buvo susiję su jaunųjų buriuotojų skatinimu ir treniravimu.
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas