Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 11 d. 14:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mano rekordas jau seniai braška“

Lietuvos rekordininkė R.Ramanauskaitė apie L.Jasiūnaitę: „Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.“

L.Jasiūnaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
L.Jasiūnaitė.
Po 60 metų pertraukos Kauno „Starto“ sporto mokyklos auklėtinė Liveta Jasiūnaitė pagaliau pralaužė ledus ir pasekė legendinės ieties metikės Birutės Kalėdienės, kuri 1958 m. per Europos čempionatą pelnė sidabro medalį, pėdomis. 
 
Berlyne 24–erių L. Jasiūnaitės mesta ietis nubrėžė bronzinę trajektoriją – 61 m 59 cm. 

„Labai džiaugiuosi šiuo įspūdingu mūsų jaunosios sportininkės laimėjimu. Džiaugiuosi, kad mano buvusią trenerę, Barselonos olimpiados dalyvę Teresę Nekrošaitę, kuri dabar treniruoja Livetą, aplankė tokia sėkmė. Šiai patyrusiai trenerei ilgai nesisekė. Ji išugdo daug talentingų metikų, o medalių per pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatus nematyti.  Ir pagaliau  šiemet tos akimirkos sulaukta“, - sako Lietuvos rekordininkė, Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė Rita Ramanauskaitė, 2000-aisiais pasiekusi 62 m 69 cm rezultatą 
 
Tad braška tavo Lietuvos rekordas?
Jau seniai braška, mano šalies rekordas nėra toks įspūdingas, jog Liveta jo nepagerintų. Jau Berlyne iki to rekordo nedaug trūko.
 
Daug metų esu rekordininkė, užtenka. Jaunimas turi progresuoti. Treniruoju jaunuosius metikus „Starto“ sporto mokykloje ir Livetos bronzos medalis man ir mano auklėtiniams yra didelis stimulas tobulėti. 

Ačiū Livetai už įspūdingą pasirodymą, tikiu, kad į mano grupę dabar plūstelės daugiau gabių metikių. Du mokyklos auklėtiniai – Andrius Giudžiau ir Liveta Jasiūnaitė čempionate Berlyne pelnė aukso ir sidabro medalius. Įspūdinga. 

Dar prieš kelerius metus savo trenerei Teresei Nekrošaitei sakiau, kad jos rankose – neeilinis talentas. 

Liveta olimpiniame stadione pademonstravo įspūdingą metimų seriją: keturi bandymai buvo už 60 metrų. Tai – fantastika. 

Man nėra buvę, kad keturiskart ietį mesčiau daugiau nei 60 m. Vienose varžybose tai pavyko padaryti triskart. 

Manau, kad po šio bronzos medalio atsigaus mūsų ieties metimas. Po įspūdingų Birutės Kalėdienės laimėjimų atėjo šios sporto šakos štilis, nors per nepriklausomybės laikotarpį kone visose olimpinėse žaidynes dalyvavo mūsų ieties metikės. 

Tai – irgi rodiklis, jog kažkada ieties metimas turėjo atsigauti. Moterų ieties metikių, kaip vyrų diskininkų, visada atrandame ir jų yra. 
 
Iš Birutės Kalėdienės estafetę perėmė Jadvyga Putinienė, po jos - Teresė Nekrošaitė, aš, Inga Stasiulionytė, Indrė Jakubaitytė. Dabar atėjo eilė Livetai Jasiūnaitei. Viskas padaryta, reikia žengti toliau. Kada į šią sportininkę atkreipei dėmesį?
Kai ji 2015-aisiais per Europos jaunimo iki 23 m. čempionatą Taline laimėjo bronzos medalį o po to per Europos jaunimo festivalį Tbilisyje pasipuošė sidabro medaliu. Būtent po tų laimėjimų ji iš Rokiškio, trenerės Teresės Nekrošaitės pakalbinta, ir atvažiavo toliau mokytis į Kauną.  
 
Paprastai tie sportininkai, kurie laimi medalius per Europos jaunimo festivalius, siekia pergalių ir didžiajame sporte. 

Liveta tik per plauką nepateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, liko pirmoji už brūkšnio. Tačiau tai nesugniuždė jaunosios sportininkės. 

Sportuodama Rokiškyje ji turėjo puikią trenerę Iną Žeronienę, kuri savo auklėtinę užaugino sveiką, be traumų, jos neskubino. Ką mokinei davė gamta, tą trenerė išlaikė, neužgožė tų savybių. 

Ir dabar Livetos pirmosios trenerės grupėje treniruoja dar viena ypač talentinga jaunoji metikė, kuri laimi Lietuvos vaikų čempionatus. Ši trenerė nebijo kalbėtis ir diskutuoti su Terese Nekrošaite.    

Europos čempionato bronzinė prizininkė tikėjo savo sugebėjimais ir ta didžiulė sėkmė į ją atsisuko Berlyne. Tą sėkmę reikėtų išnaudoti ir vėliau. 

Liveta sugeba padaryti daugiau nei gali, yra viena tų sportininkių, kuri moka laimėti medalius. Tai – didelė tikra Dievo dovana, tik ją reikia išnaudoti. 

Lyginant su geriausiais Lietuvos  lengvaatlečiais, Livetos pasirengimas Europos čempionatui buvo kuklesnis, bet sportininkės nusiteikimas pagrindiniam metų startui ir jame pasirodyti kuo geriau buvo nuostabus.   

Studijuojant Lietuvos sporto universitete, Liveta teigė, kad jos vienas mėgstamiausių dalykų yra psichologija, todėl ieties metimo sektoriuje ji būna rami, susikaupusi, nepalūžta psichologiškai.
Liveta šį sezoną pagrindinį dėmesį buvo sutelkusi sportui, bet studijų neapleido. Šiemet ji turėtų baigti universiteto bakalauro studijas, jai beliko parašyti diplominį darbą, kurį ji žada gintis rudenį.
 
Metimo sektoriuje Liveta iš tikrųjų jaučiasi tvirtai, moka mobilizuotis. Tą ji padaro būtent per pačias atsakingiausias varžybas. Toks buvo Virgilijus Alekna, toks dabar yra Andrius Gudžius.

Liveta dar jauna, 24 metų, o ieties metikėms branda ateina būnant 26-erių. Kol kas viskas vyksta pagal grafiką. Liveta bus tikrai rimta varžovė geriausioms planetos metikėms per Tokijo olimpine žaidynes. 

Džiaugiuosi, kad auga Livetos jėga. Ji grupėje treniruojasi su pajėgiu ieties metiku Skirmantu Šimoliūnu, jiems abiem kartu smagiau mėtyti. 

Kaip vertini bronzinės prizininkės techniką?
Labai gera, nustebau, kai per kvalifikacines varžybas Liveta taip gražiai techniškai mėtė.
 
Jos metimo technika - paprasta, bet tvarkinga, užtikrinta, viskas kaip vadovėlyje.  Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.  
        
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
LKL mačuose – skirtingi scenarijai
2019 04 20
LKL
„Juventus“ svečiuose be vargo pranoko „Nevėžį“, o „Dzūkija“ savo aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
 
Šiaulietės palaužė Latvijos čempiones
2019 04 21
Baltijos lyga
Praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.
„Palanga“ užvėrė „Stumbrui“ kelią į viršūnę
2019 04 20
A lyga
Į pirmą vietą A lygoje galėję sugrįžti „Stumbro“ futbolininkai svečiuose nusileido „Palangos “ ekipai. „Riteriai“ ir „Atlantas“ sužaidė be įvarčių.
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves
2019 04 21
Ledo ritulys
Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.
Velykas nuspalvino medaliai ir rekordas
2019 04 21
Kalnų slidinėjimas
Andrejus Drukarovas Velykas pasitiko geros nuotaikos, bet neplanuoja užsisėdėti prie švenčių stalo – kitą savaitę vėl laukia varžybos.
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Šiaulietės vėl patyrė nesėkmę
2019 04 21
Žolės riedulys
Europos moterų žolės riedulio Iššūkio taurės turnyre Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ rungsis dėl išlikimo diviziione.
Keturi lietuviai startavo sėkmingai
2019 04 21
Pasaulio čempionatas
Pasaulio stalo teniso čempionate savo pirmuosius varžovus įveikė Rūta Paškauskienė, Kornelija Riliškytė, Alfredas Udra ir Tomas Mikutis.
Ant pakylos - su Lietuvos trispalve
2019 04 21
Buriavimas
Lietuvos jachta "Ambersail 2" užėmė trečiąją vietą prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ buriavimo regatoje.
 
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas