Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 11 d. 14:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Mano rekordas jau seniai braška“

Lietuvos rekordininkė R.Ramanauskaitė apie L.Jasiūnaitę: „Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.“

L.Jasiūnaitė.
pliadisfoto.com nuotr.
L.Jasiūnaitė.
Po 60 metų pertraukos Kauno „Starto“ sporto mokyklos auklėtinė Liveta Jasiūnaitė pagaliau pralaužė ledus ir pasekė legendinės ieties metikės Birutės Kalėdienės, kuri 1958 m. per Europos čempionatą pelnė sidabro medalį, pėdomis. 
 
Berlyne 24–erių L. Jasiūnaitės mesta ietis nubrėžė bronzinę trajektoriją – 61 m 59 cm. 

„Labai džiaugiuosi šiuo įspūdingu mūsų jaunosios sportininkės laimėjimu. Džiaugiuosi, kad mano buvusią trenerę, Barselonos olimpiados dalyvę Teresę Nekrošaitę, kuri dabar treniruoja Livetą, aplankė tokia sėkmė. Šiai patyrusiai trenerei ilgai nesisekė. Ji išugdo daug talentingų metikų, o medalių per pasaulio ir Europos suaugusiųjų čempionatus nematyti.  Ir pagaliau  šiemet tos akimirkos sulaukta“, - sako Lietuvos rekordininkė, Atlantos, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė Rita Ramanauskaitė, 2000-aisiais pasiekusi 62 m 69 cm rezultatą 
 
Tad braška tavo Lietuvos rekordas?
Jau seniai braška, mano šalies rekordas nėra toks įspūdingas, jog Liveta jo nepagerintų. Jau Berlyne iki to rekordo nedaug trūko.
 
Daug metų esu rekordininkė, užtenka. Jaunimas turi progresuoti. Treniruoju jaunuosius metikus „Starto“ sporto mokykloje ir Livetos bronzos medalis man ir mano auklėtiniams yra didelis stimulas tobulėti. 

Ačiū Livetai už įspūdingą pasirodymą, tikiu, kad į mano grupę dabar plūstelės daugiau gabių metikių. Du mokyklos auklėtiniai – Andrius Giudžiau ir Liveta Jasiūnaitė čempionate Berlyne pelnė aukso ir sidabro medalius. Įspūdinga. 

Dar prieš kelerius metus savo trenerei Teresei Nekrošaitei sakiau, kad jos rankose – neeilinis talentas. 

Liveta olimpiniame stadione pademonstravo įspūdingą metimų seriją: keturi bandymai buvo už 60 metrų. Tai – fantastika. 

Man nėra buvę, kad keturiskart ietį mesčiau daugiau nei 60 m. Vienose varžybose tai pavyko padaryti triskart. 

Manau, kad po šio bronzos medalio atsigaus mūsų ieties metimas. Po įspūdingų Birutės Kalėdienės laimėjimų atėjo šios sporto šakos štilis, nors per nepriklausomybės laikotarpį kone visose olimpinėse žaidynes dalyvavo mūsų ieties metikės. 

Tai – irgi rodiklis, jog kažkada ieties metimas turėjo atsigauti. Moterų ieties metikių, kaip vyrų diskininkų, visada atrandame ir jų yra. 
 
Iš Birutės Kalėdienės estafetę perėmė Jadvyga Putinienė, po jos - Teresė Nekrošaitė, aš, Inga Stasiulionytė, Indrė Jakubaitytė. Dabar atėjo eilė Livetai Jasiūnaitei. Viskas padaryta, reikia žengti toliau. Kada į šią sportininkę atkreipei dėmesį?
Kai ji 2015-aisiais per Europos jaunimo iki 23 m. čempionatą Taline laimėjo bronzos medalį o po to per Europos jaunimo festivalį Tbilisyje pasipuošė sidabro medaliu. Būtent po tų laimėjimų ji iš Rokiškio, trenerės Teresės Nekrošaitės pakalbinta, ir atvažiavo toliau mokytis į Kauną.  
 
Paprastai tie sportininkai, kurie laimi medalius per Europos jaunimo festivalius, siekia pergalių ir didžiajame sporte. 

Liveta tik per plauką nepateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, liko pirmoji už brūkšnio. Tačiau tai nesugniuždė jaunosios sportininkės. 

Sportuodama Rokiškyje ji turėjo puikią trenerę Iną Žeronienę, kuri savo auklėtinę užaugino sveiką, be traumų, jos neskubino. Ką mokinei davė gamta, tą trenerė išlaikė, neužgožė tų savybių. 

Ir dabar Livetos pirmosios trenerės grupėje treniruoja dar viena ypač talentinga jaunoji metikė, kuri laimi Lietuvos vaikų čempionatus. Ši trenerė nebijo kalbėtis ir diskutuoti su Terese Nekrošaite.    

Europos čempionato bronzinė prizininkė tikėjo savo sugebėjimais ir ta didžiulė sėkmė į ją atsisuko Berlyne. Tą sėkmę reikėtų išnaudoti ir vėliau. 

Liveta sugeba padaryti daugiau nei gali, yra viena tų sportininkių, kuri moka laimėti medalius. Tai – didelė tikra Dievo dovana, tik ją reikia išnaudoti. 

Lyginant su geriausiais Lietuvos  lengvaatlečiais, Livetos pasirengimas Europos čempionatui buvo kuklesnis, bet sportininkės nusiteikimas pagrindiniam metų startui ir jame pasirodyti kuo geriau buvo nuostabus.   

Studijuojant Lietuvos sporto universitete, Liveta teigė, kad jos vienas mėgstamiausių dalykų yra psichologija, todėl ieties metimo sektoriuje ji būna rami, susikaupusi, nepalūžta psichologiškai.
Liveta šį sezoną pagrindinį dėmesį buvo sutelkusi sportui, bet studijų neapleido. Šiemet ji turėtų baigti universiteto bakalauro studijas, jai beliko parašyti diplominį darbą, kurį ji žada gintis rudenį.
 
Metimo sektoriuje Liveta iš tikrųjų jaučiasi tvirtai, moka mobilizuotis. Tą ji padaro būtent per pačias atsakingiausias varžybas. Toks buvo Virgilijus Alekna, toks dabar yra Andrius Gudžius.

Liveta dar jauna, 24 metų, o ieties metikėms branda ateina būnant 26-erių. Kol kas viskas vyksta pagal grafiką. Liveta bus tikrai rimta varžovė geriausioms planetos metikėms per Tokijo olimpine žaidynes. 

Džiaugiuosi, kad auga Livetos jėga. Ji grupėje treniruojasi su pajėgiu ieties metiku Skirmantu Šimoliūnu, jiems abiem kartu smagiau mėtyti. 

Kaip vertini bronzinės prizininkės techniką?
Labai gera, nustebau, kai per kvalifikacines varžybas Liveta taip gražiai techniškai mėtė.
 
Jos metimo technika - paprasta, bet tvarkinga, užtikrinta, viskas kaip vadovėlyje.  Kai technika auksinė, tai prie jos galima visko pridurti – ir greičio, jėgos.  
        
 
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Kibirkštis iš Estijos grįš be pergalės
2019 01 21
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda „MultiGyn“ jungtiniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate 73:75 nusileido Talino „Ulikool“ komandai.
KMT - neregėto dydžio ekranas
2019 01 21
Karaliaus Mindaugo taurė
„Kidy Tour“ tapo generaliniu Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rėmėju, renginyje – neregėto dydžio kubas.
EYBL ture - be pralaimėjimų
2019 01 21
Moterų krepšinis
EYBL ture Lietuvės iškovojo visas penkias pergales ir sustiprino savo pozicijas turnyro lentelėje.
 
Laimėjo trečias kontrolines rungtynes
2019 01 21
Pasiruošimas
2019-ųjų sezonui besirengianti Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduva“ per trečiąsias kontrolines rungtynes įveikė Rygos „Metta/LU“ 3:1 (2:0).
E. Vaitkūnas žais „Kauno Žalgiryje“
2019 01 21
Sugrįžimas
30-metis Egidijus Vaitkūnas Lietuvoje vėl rungtyniaus po metų, praleistų Baltarusijos aukščiausios lygos klube „Minsk“.
Rinktinė pasirengusi debiutui Europoje
2019 01 21
Salės futbolas
Jonavoje debiutinės Lietuvos U-19 futsal vaikinų rinktinės laukia pirmosios Europos čempionato preliminarios atrankos turnyro rungtynės su Graikija.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Lietuvė triumfavo turnyre Serbijoje
2019 01 21
Boksas
Serbijoje pasibaigusiame aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo lietuvė Gabrielė Diekontaitė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
B.Bardauskas intensyviai rengiasi skrydžiui
2019 01 21
Dakaras
Limos ligoninėje vis dar besigydantį motociklininką Balį Bardauską į oro uostą lydės du medikai.
Iš Dakaro - į Uteną
2019 01 21
Ralis
Vaidotas Žala bei šturmanas Andris Malnieks dalyvaus sausio 25-26 dienomis vyksiančiame "Winter Rally" Utenos ir Molėtų apylinkėse.
 
Greičiausi – jaunieji kalnų slidininkai
2019 01 21
Kalnų slidinėjimas
Lietuvos kalnų slidinėjimo slalomo rungties čempionato dalyviai Anykščiuose lenktyniavo ir slidėmis, ir snieglentėmis.
Lietuviai liko tarp autsaiderių
2019 01 21
Slidinėjimas
Pasaulio jaunių slidinėjimo čempionate lietuviai užėmė vietas paskutiniuose dešimtukuose.
Į vartus - tėvo pėdomis
2019 01 21
Interviu
Vilniaus "Hockey Punks" vartų sargas Simas Baltrūnas pasakojo, kad šioje pozicijoje žaidęs jo tėvas atkalbinėjo sūnų rinktis vartininko duoną.
Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų
2019 01 21
Ledo jachtos
Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.
Lietuvėms - sidabras ir bronza
2019 01 21
Fechtavimas
Lietuvos fechtuotojos iš varžybų Estijoje grįžo su medaliais.
Apdovanoti IFBB 2018 m. geriausieji
2019 01 21
Apdovanojimai
Sausio 20 d. Marijampolėje vyko geriausių 2018 m. Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos sportininkų, trenerių ir komandų apdovanojimai.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas