Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 13:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Su „Žalgiriu“ – koja kojon

Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka

R.Budrionis nuolat dalyvauja žalgiriečių renginiuose.
R.Budrionis nuolat dalyvauja žalgiriečių renginiuose.
Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga (DSKS) „Žalgiris“ savo istoriją skaičiuoja nuo 1992 m., kai, nutrūkus finansavimui iš Lietuvos profesinių sąjungų tarybos, buvo nuspręsta įkurti Vilniaus dirbančiųjų sporto kubų sąjungą „Žalgiris“. 

Tuo metu veikė penki miesto sporto klubai: „Kuro aparatūra“, „Tinklas“, „Kamanės“, „Žuvėdra“ ir „Energetikas“. Visi jie pritarė naujos sporto organizacijos kūrimui. DSKS „Žalgiris“ pirmininku išrinktas Romualdas Budrionis. Rugpjūčio 9 d. jam sukanka 75-eri.
 
Iš Utenos rajono Suolelių kaimo kilęs R. Budrionis sportuoti pradėjo besimokydamas Utenos 2-ojoje vidurinėje mokykloje. Pasirinko sportinį ėjimą, iškovojo ne vieną titulą įvairaus amžiaus varžybose. 
 
Savo darbo karjerą Romualdas pradėjo 1961 m. Vilniaus lokomotyvų remonto depe kaip šaltkalvis. Dirbo ir sportavo. Bet netrukus dėl ligos baigė ėjiko karjerą. Tačiau su sportu neišsiskyrė – pradėjo slidinėti, bėgioti krosus. 

„Baigus Geležinkeliečių mokyklą, ketverius metus reikėjo dirbti. Pamačiau, koks sunkus yra šis darbas, visą dieną būdavau tepaluotas, todėl nutariau lankyti A. Vienuolio vakarinę vidurinę mokyklą ir ją baigiau dirbdamas. 1965 m. įsidarbinau Vilniaus trikotažo fabrike „Vilija“. Jame dirbo apie 500 žmonių, buvau atsakingas už darbuotojų gamybinę mankštą. Penkerius metus dirbau kaip sporto metodininkas, dar ir pats sportavau – slidinėjau, žaidžiau stalo tenisą. Burdavau fabriko komandas dalyvauti įvairiose Vilniaus mažųjų kolektyvų varžybose“, – prisiminė R.Budrionis. 

1969 m. Romualdas gavo kvietimą dirbti Vilniaus miesto komjaunimo komiteto Gynybinio masinio ir sporto skyriaus vedėju. Tačiau prasidėjo įvairiausi skundai, klausimai, kaip R. Budrionis gali dirbti komjaunimo komiteto skyriaus vedėju, jei yra tremtinio sūnus. Vienus metus dar šiaip taip pavyko išsisukti, o antraisiais po dar vieno skundo – teko palikti šį darbą. 

Teko ieškotis naujo darbo, ir jį 1971 m. rado Vilniaus „Žalgirio“ sporto taryboje. Nuo to laiko R.Budrionis ir yra susijęs su šia draugija. 

Kokias tradicijas puoselėja DSKS „Žalgiris“? – paklausėme R. Budrionio. 
Stengiamės, kad mūsų tradicijos nesikeistų. Taikomės prie Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos ir vasaros sporto žaidynių. 
 
Rengiame krepšinio, tinklinio, stalo teniso, šachmatų ir šaškių varžybas. Išaiškiname stipriausias komandas, kurios atstovauja miestui finalinėse „Žalgirio“ draugijos žaidynėse. 
Pagal draugijos nuostatus, žalgiriečių žaidynių stalo teniso varžybose dalyvauja trys mūsų komandos. Žiemos žalgiriadoje dalyvauja mūsų slidininkai, kalnų slidininkai.

Praėjusiais metais žalgiriečių žiemos žaidynėse dalyvavo 85 mūsų sportininkai, 2016 m. – 77, 2015 m. – 52. 

Besirengdamos vasaros žalgiriečių žaidynėms, DSKS „Žalgiris“ tinklinio varžybose dalyvauja 10–12 vyrų komandų, o moterys nuo 2004 m. jėgas bando legenda tapusio Lietuvos moterų tinklinio rinktinės vyr. trenerio, buvusio „Žalgirio“ sporto draugijos pirmininko pavaduotojo, Stepono Batoro taurės, kurią įsteigė „Žalgirio“ sporto draugija, varžybose. 

Jose žaidžia devynios komandos. Viename pogrupyje rungtyniauja dirbančiųjų, o kitame – studenčių ir moksleivių komandos. 

Vyrų krepšinio ir tinklinio varžybų finalus teko nukelti į šių metų sausio pabaigą. Mat nuo praėjusių metų, įsikūrus „Sekmadienio lygai“, kur krepšinio varžybos vyksta penkiose grupėse ir žaidžia net 169 komandos, iškyla problemų, kaip nesutrukdyti vieni kitiems rengti varžybų. 

Praėjusiais metais įsikūrė ir VšĮ „Terrasport“, kuri su miesto tinklinio federacija rengia lygos varžybas. Jose žaidžia 25 moterų ir 40 vyrų komandų. 

2017 m. pirmą kartą surengėme moterų DSKS „Žalgiris“ krepšinio turnyrą, o šiemet jis vyks balandžio mėnesį. 

Vis populiaresnis tampa mūsų masinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtas Valstybės dienai ir Žalgirio mūšio metinėms paminėti. Jis šiemet surengtas 39-ą kartą. 

2017 m. mūsų vidaus renginiuose, o jų yra 14, neskaitant žalgiriados, dalyvavo apie 1 400 žmonių. 

Mūsų dirbantieji mėgsta ne tik žaidimų sporto šakas, bet ir šaškes, šachmatus, stalo tenisą. 

Kuriais savo klubais labiausiai didžiuojatės?
Įvairiuose renginiuose namie ir užsienyje sėkmingai dalyvauja moterų krepšinio klubas „Svaja“, vadovaujamas DSKS „Žalgiris“ valdybos narės Ramunės Gilienės. Džiaugiamės „Kuro aparatūros“ klubo (prezidentas Juozas Girdauskas) tinklininkais. Jie porą metų iš eilės tapo „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionais. Gražių pergalių pasiekia „Laimos“ klubo (prezidentė Rūta Maslauskienė) tinklininkės. Populiarus plaukimo sporto klubas (prezidentas Michailas Romanovskis), rengiantis plaukimo į Naujuosius metus varžybas. Aktyvus „Energetiko“ sporto klubas (prezidentas Arvydas Sedekerskis), kuris, nors ir neturi didesnio meistriškumo sportininkų, galinčių dalyvauti „Žalgirio“ žaidynėse arba festivalyje „Sportas visiems“, bet rengia daug savo varžybų. Jų žaidynėse – futbolo, stalo teniso, šaškių, šachmatų, krepšinio, tinklinio, kitų sporto šakų varžybos. 


 
Įvardykite visų laikų geriausią DSKS „Žalgiris“ klubą. 
Pagal 25 metų rezultatus, geriausio klubo titulą laimėtų pasaulio ir Europos krepšinio veteranių čempionės „Kamanė“. O pagal pastaraisiais metais iškovotas pergales pirmosios vietos nusipelnytų krepšinio klubas „Svaja“. 
 
Kas padeda sąjungai išgyventi? 
Nario mokesčio iš sporto klubų nerenkame, nes dauguma jų yra „Žalgirio“ sporto draugijos nariai. Gyvename iš patalpų nuomos, 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, rėmėjų, kurie mums padeda organizuoti masinius renginius, taip pat ir bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“. 
 
Daug metų teikiame įvairius projektus Vilniaus miesto savivaldybei bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui. Finansiškai mums padeda ir „Žalgirio“ sporto draugija. Ji įsteigia taures, skiria tikslinę paramą programoms įgyvendinti, nemokamai leidžia naudotis sporto sale. Nepaisant to, sporto bazė vis dėlto yra nemažas mūsų rūpestis. To mums už ačiū niekas neduoda. Tačiau atskirose sporto bazėse treniruojasi klubų sportininkai. 

Turime gerų žmonių, kurie mums neatsuka nugaros. Geranoriškai mažojo futbolo varžybas padeda surengti Kęstučio Paknio vadovaujama Vilniaus futbolo mokykla ir Fabijoniškių mokykla, vadovaujama direktoriaus Vyto Karsoko. 

Jums sukanka 75-eri. Su „Žalgirio“ draugija ir dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ tarsi suaugote. Ar kita veikla neužsiėmėte?
Ne. Kaip buvęs „Žalgirio“ Vilniaus miesto tarybos pirmininkas ir ją reorganizavus bei funkcijas perėmus DSKS „Žalgiris“, šiame poste aš nuo 1972-ųjų.
 
Amžius, žinoma, taria savo žodį. Dėl jo ir krūvio atsisakiau pretenduoti į „Žalgirio“ draugijos prezidiumą, delegavome gerokai jaunesnį A. Sedekerskį. Savo kėdės DSKS „Žalgiris“ nesilaikau, ją bet kada galiu užleisti. Veiksni yra mūsų valdyba. Du kartus per metus renkamės, aptariame ir tvirtiname biudžetą, varžybų kalendorių, aptariame iškilusias problemas, pasidžiaugiame laimėjimais. Klubo valdyboje užaugo ir įgijo daug patirties J. Girdauskas, A. Sedekerskis, R. Gilienė, klubuose yra puikių vadovų, kurie bet kada mane gali pakeisti 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Dar vienas pralaimėjimas
2018 08 19
U-16
Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą „Always“ Europos čempionate, bet žais aštuntfinalyje.
Rusės - per stiprios
2018 08 18
U-16
Europos čempionatą Kaune pergale pradėjusios 16-metės Lietuvos krepšininkės pralaimėjo Rusijos rinktinei.
Europos čempionatą baigė pergale
2018 08 18
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė Europos čempionate Serbijoje užėmė septintąją vietą.
 
„Žalgirį“ paliko sporto direktorius
2018 08 19
A lyga
Išsiskyrė Vilniaus "Žalgirio" ir Sergejaus Slyvos keliai – Lietuvos vicečempionų klube nuo šių metų sausio jis dirbo sporto direktoriumi.
„Trakų“ ir „Žalgirio“ pergalės
2018 08 19
A lyga
Trakų ekipa svečiuose įveikė „Atlantą“, o Vilniaus komanda namuose sutriuškino „Kauno Žalgirį
Bilietų kaina – nuo 8 iki 15 eurų
2018 08 19
Europos lyga
Prasidėjo viešoji prekyba bilietais į UEFA Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo rungtynes tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Glazgo „Celtic“.
Lietuvę pranoko tik viena varžovė
2018 08 18
Varžybos
Švedijoje vykusių lengvosios atletikos varžybų „Goteborg Athletics Grand Prix“ moterų trišuolio rungtyje Dovilė Dzindzaletaitė užėmė antrąją vietą.
Į kovą – su patirties ir jaunystės užtaisu
2018 08 18
Europos čempionatas
Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė išvyko į Berlyną, kur rugpjūčio 20–26 d. sieks iškovoti Europos čempionato medalių.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Tik finale atsirado stipresnis už lietuvį
2018 08 19
Imtynės
Dortmunde vykusiame Vokietijos „Grand Prix“ graikų-romėnų imtynių turnyre Mantas Knystautas užėmė antrą vietą.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
 
Vilniaus gatves užtvindė dviratininkai
2018 08 19
Velomaratonas
Daugiau nei 8000 dviratininkų mynė pedalus tradiciniame „Velomaratone“, o ilgiausios distancijos nugalėtojas finišo liniją kirto pėsčiomis.
Greičiausiai iš lietuvių finišavo G. Bagdonas
2018 08 17
Lenktynės
Lenktynėse Olandijoje lietuvis Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 38-ąją vietą.
Pasaulio čempionate lietuvė – aštunta
2018 08 17
Trekas
Viktorija Šumskytė pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė aštuntą vietą.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Čempionatą vainikavo dramatiški finalai
2018 08 19
Paplūdimio tinklinis
Ne visiems favoritams pavyko užkopti ant aukščiausių Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato garbės pakylos laiptelių.
Favoritai užtikrintai žengė į pusfinalį
2018 08 18
Paplūdimio tinklinis
Šeštadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis finalinis - antrasis - Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etapas.
Vaikinai žengė aukštyn, merginos iškrito
2018 08 18
Paplūdimio tinklinis
Europos jaunių paplūdimio tinklinio čempionate - sėkmingas Lietuvos vaikinų startas.
Ralyje – šventė ir šimtmečio kovos
2018 08 17
Ralis
"Rally Elektrėnai 2018" lietuviams iššūkį mes tose pat trasose savo čempionato etapą važiuosiantys Lenkijos ralio meistrai.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
 
Į priekį ves lietuvių trijulė
2018 08 17
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės nariai P. Gintautas, J. Jasinevičius bei U. Čižas ir kitąmet atstovaus „Comet“ klubui Norvegijos antros lygos pirmenybėse.
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Finale lietuvis kalnų neneuvertė
2018 08 19
Diskgolfas
Rugpjūčio 18 dieną Kroatijoje, Sveti Martin na Muri golfo kurorte baigėsi keturias dienas vykęs 12-asis Europos diskgolfo čempionatas.
Prieš olimpinę atranką – repeticijos
2018 08 19
Žolės riedulys
„Per tuos trejus metus, kuriuos dirbu rinktinėje, manau, ši komanda yra stipriausia“, - teigia Lietuvos žolės riedulio rinktinės treneris M.Tarasovas.
Zarasuose – auksiniai viražai
2018 08 19
Motorlaiviai
Lietuvos sportininkas Edgaras Riabko – naujasis vandens „Formulės 2“ Europos čempionas.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas