Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 13:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Su „Žalgiriu“ – koja kojon

Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka

R.Budrionis nuolat dalyvauja žalgiriečių renginiuose.
R.Budrionis nuolat dalyvauja žalgiriečių renginiuose.
Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga (DSKS) „Žalgiris“ savo istoriją skaičiuoja nuo 1992 m., kai, nutrūkus finansavimui iš Lietuvos profesinių sąjungų tarybos, buvo nuspręsta įkurti Vilniaus dirbančiųjų sporto kubų sąjungą „Žalgiris“. 

Tuo metu veikė penki miesto sporto klubai: „Kuro aparatūra“, „Tinklas“, „Kamanės“, „Žuvėdra“ ir „Energetikas“. Visi jie pritarė naujos sporto organizacijos kūrimui. DSKS „Žalgiris“ pirmininku išrinktas Romualdas Budrionis. Rugpjūčio 9 d. jam sukanka 75-eri.
 
Iš Utenos rajono Suolelių kaimo kilęs R. Budrionis sportuoti pradėjo besimokydamas Utenos 2-ojoje vidurinėje mokykloje. Pasirinko sportinį ėjimą, iškovojo ne vieną titulą įvairaus amžiaus varžybose. 
 
Savo darbo karjerą Romualdas pradėjo 1961 m. Vilniaus lokomotyvų remonto depe kaip šaltkalvis. Dirbo ir sportavo. Bet netrukus dėl ligos baigė ėjiko karjerą. Tačiau su sportu neišsiskyrė – pradėjo slidinėti, bėgioti krosus. 

„Baigus Geležinkeliečių mokyklą, ketverius metus reikėjo dirbti. Pamačiau, koks sunkus yra šis darbas, visą dieną būdavau tepaluotas, todėl nutariau lankyti A. Vienuolio vakarinę vidurinę mokyklą ir ją baigiau dirbdamas. 1965 m. įsidarbinau Vilniaus trikotažo fabrike „Vilija“. Jame dirbo apie 500 žmonių, buvau atsakingas už darbuotojų gamybinę mankštą. Penkerius metus dirbau kaip sporto metodininkas, dar ir pats sportavau – slidinėjau, žaidžiau stalo tenisą. Burdavau fabriko komandas dalyvauti įvairiose Vilniaus mažųjų kolektyvų varžybose“, – prisiminė R.Budrionis. 

1969 m. Romualdas gavo kvietimą dirbti Vilniaus miesto komjaunimo komiteto Gynybinio masinio ir sporto skyriaus vedėju. Tačiau prasidėjo įvairiausi skundai, klausimai, kaip R. Budrionis gali dirbti komjaunimo komiteto skyriaus vedėju, jei yra tremtinio sūnus. Vienus metus dar šiaip taip pavyko išsisukti, o antraisiais po dar vieno skundo – teko palikti šį darbą. 

Teko ieškotis naujo darbo, ir jį 1971 m. rado Vilniaus „Žalgirio“ sporto taryboje. Nuo to laiko R.Budrionis ir yra susijęs su šia draugija. 

Kokias tradicijas puoselėja DSKS „Žalgiris“? – paklausėme R. Budrionio. 
Stengiamės, kad mūsų tradicijos nesikeistų. Taikomės prie Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos ir vasaros sporto žaidynių. 
 
Rengiame krepšinio, tinklinio, stalo teniso, šachmatų ir šaškių varžybas. Išaiškiname stipriausias komandas, kurios atstovauja miestui finalinėse „Žalgirio“ draugijos žaidynėse. 
Pagal draugijos nuostatus, žalgiriečių žaidynių stalo teniso varžybose dalyvauja trys mūsų komandos. Žiemos žalgiriadoje dalyvauja mūsų slidininkai, kalnų slidininkai.

Praėjusiais metais žalgiriečių žiemos žaidynėse dalyvavo 85 mūsų sportininkai, 2016 m. – 77, 2015 m. – 52. 

Besirengdamos vasaros žalgiriečių žaidynėms, DSKS „Žalgiris“ tinklinio varžybose dalyvauja 10–12 vyrų komandų, o moterys nuo 2004 m. jėgas bando legenda tapusio Lietuvos moterų tinklinio rinktinės vyr. trenerio, buvusio „Žalgirio“ sporto draugijos pirmininko pavaduotojo, Stepono Batoro taurės, kurią įsteigė „Žalgirio“ sporto draugija, varžybose. 

Jose žaidžia devynios komandos. Viename pogrupyje rungtyniauja dirbančiųjų, o kitame – studenčių ir moksleivių komandos. 

Vyrų krepšinio ir tinklinio varžybų finalus teko nukelti į šių metų sausio pabaigą. Mat nuo praėjusių metų, įsikūrus „Sekmadienio lygai“, kur krepšinio varžybos vyksta penkiose grupėse ir žaidžia net 169 komandos, iškyla problemų, kaip nesutrukdyti vieni kitiems rengti varžybų. 

Praėjusiais metais įsikūrė ir VšĮ „Terrasport“, kuri su miesto tinklinio federacija rengia lygos varžybas. Jose žaidžia 25 moterų ir 40 vyrų komandų. 

2017 m. pirmą kartą surengėme moterų DSKS „Žalgiris“ krepšinio turnyrą, o šiemet jis vyks balandžio mėnesį. 

Vis populiaresnis tampa mūsų masinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtas Valstybės dienai ir Žalgirio mūšio metinėms paminėti. Jis šiemet surengtas 39-ą kartą. 

2017 m. mūsų vidaus renginiuose, o jų yra 14, neskaitant žalgiriados, dalyvavo apie 1 400 žmonių. 

Mūsų dirbantieji mėgsta ne tik žaidimų sporto šakas, bet ir šaškes, šachmatus, stalo tenisą. 

Kuriais savo klubais labiausiai didžiuojatės?
Įvairiuose renginiuose namie ir užsienyje sėkmingai dalyvauja moterų krepšinio klubas „Svaja“, vadovaujamas DSKS „Žalgiris“ valdybos narės Ramunės Gilienės. Džiaugiamės „Kuro aparatūros“ klubo (prezidentas Juozas Girdauskas) tinklininkais. Jie porą metų iš eilės tapo „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionais. Gražių pergalių pasiekia „Laimos“ klubo (prezidentė Rūta Maslauskienė) tinklininkės. Populiarus plaukimo sporto klubas (prezidentas Michailas Romanovskis), rengiantis plaukimo į Naujuosius metus varžybas. Aktyvus „Energetiko“ sporto klubas (prezidentas Arvydas Sedekerskis), kuris, nors ir neturi didesnio meistriškumo sportininkų, galinčių dalyvauti „Žalgirio“ žaidynėse arba festivalyje „Sportas visiems“, bet rengia daug savo varžybų. Jų žaidynėse – futbolo, stalo teniso, šaškių, šachmatų, krepšinio, tinklinio, kitų sporto šakų varžybos. 


 
Įvardykite visų laikų geriausią DSKS „Žalgiris“ klubą. 
Pagal 25 metų rezultatus, geriausio klubo titulą laimėtų pasaulio ir Europos krepšinio veteranių čempionės „Kamanė“. O pagal pastaraisiais metais iškovotas pergales pirmosios vietos nusipelnytų krepšinio klubas „Svaja“. 
 
Kas padeda sąjungai išgyventi? 
Nario mokesčio iš sporto klubų nerenkame, nes dauguma jų yra „Žalgirio“ sporto draugijos nariai. Gyvename iš patalpų nuomos, 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, rėmėjų, kurie mums padeda organizuoti masinius renginius, taip pat ir bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“. 
 
Daug metų teikiame įvairius projektus Vilniaus miesto savivaldybei bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui. Finansiškai mums padeda ir „Žalgirio“ sporto draugija. Ji įsteigia taures, skiria tikslinę paramą programoms įgyvendinti, nemokamai leidžia naudotis sporto sale. Nepaisant to, sporto bazė vis dėlto yra nemažas mūsų rūpestis. To mums už ačiū niekas neduoda. Tačiau atskirose sporto bazėse treniruojasi klubų sportininkai. 

Turime gerų žmonių, kurie mums neatsuka nugaros. Geranoriškai mažojo futbolo varžybas padeda surengti Kęstučio Paknio vadovaujama Vilniaus futbolo mokykla ir Fabijoniškių mokykla, vadovaujama direktoriaus Vyto Karsoko. 

Jums sukanka 75-eri. Su „Žalgirio“ draugija ir dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ tarsi suaugote. Ar kita veikla neužsiėmėte?
Ne. Kaip buvęs „Žalgirio“ Vilniaus miesto tarybos pirmininkas ir ją reorganizavus bei funkcijas perėmus DSKS „Žalgiris“, šiame poste aš nuo 1972-ųjų.
 
Amžius, žinoma, taria savo žodį. Dėl jo ir krūvio atsisakiau pretenduoti į „Žalgirio“ draugijos prezidiumą, delegavome gerokai jaunesnį A. Sedekerskį. Savo kėdės DSKS „Žalgiris“ nesilaikau, ją bet kada galiu užleisti. Veiksni yra mūsų valdyba. Du kartus per metus renkamės, aptariame ir tvirtiname biudžetą, varžybų kalendorių, aptariame iškilusias problemas, pasidžiaugiame laimėjimais. Klubo valdyboje užaugo ir įgijo daug patirties J. Girdauskas, A. Sedekerskis, R. Gilienė, klubuose yra puikių vadovų, kurie bet kada mane gali pakeisti 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinio mokykla išmoko disciplinos
2018 12 14
Susitikimas
Bankininko kostiumą į šalį atidėjęs krepšininkas Gabrielius Maldūnas atskleidė savo apsisprendimo motyvus.
T.Delininkaičiui – moterų dėmesys
2018 12 14
Vizitas
Po ekskursijos „Neptūno“ ir „SCT Lubricants“ nariai dalyvavo bendrame renginyje, kuriame netrūko linksmų žaidimų bei prizų.
Po JAV didmiesčių Utena pasirodė per menka
2018 12 14
Situacija
E.Skersis apie A.Hamiltono išvykimą: „Aplinka jam nepatiko, oras nepatiko, o pinigai mūsų klube nėra tokie dideli, kad viską kompensuotų.“
 
Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje
2018 12 14
Talentas
Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.
„Slovan“ iš „Trakų“ perpirko Oscarą
2018 12 14
Legionierius
Geriausias 2017–ųjų jaunasis Lietuvoje žaidęs futbolininkas Oscaras Dorley šiandien oficialiai tapo Libereco „Slovan“ žaidėju.
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Pasaulio čempionui namie – tik sidabras
2018 12 14
Graplingo imtynės
Garliavoje surengtame Lietuvos graplingo čempionate netrūko sensacijų.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Lietuviui – svarbus pripažinimas
2018 12 14
Įvertinimas
Europos tinklinio konfederacija (CEV) patvirtino ir įtraukė Lietuvos atstovą į tarptautinių CEV salės tinklinio varžybų supervizorių sąrašą.
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Sezoną vainikavo apdovanojimai
2018 12 14
Apdovanojimas
Gruodžio 13 dieną Vilniuje vyko šių metų Lietuvos kartingo čempionato sezono uždarymo šventė.
Pareigūnas ralio įgūdžius pritaiko darbe
2018 12 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionate debiutuosiantis policininkas Marius Žiukelis: „Gebėjimas vairuoti ekstremaliomis sąlygomis labai padeda.“
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
 
Tarp 60-ties greičiausių nepateko
2018 12 14
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo 10 km sprinto lenktynėse geriausiai iš lietuvių pasirodė Vytautas Strolia.
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
S.Bilis – per žingsnį nuo garbės pakylos
2018 12 14
Plaukimas
Dar kartą Lietuvos rekordą pagerinęs plaukikas Simonas Bilis pasaulio čempionate finišavo ketvirtas. Rūta Meilutytė nepateko į finalą.
Iš rūsio – į šiuolaikišką salę
2018 12 14
Sunkioji atletika
Anykščių sporto centro taurės varžybose sunkiaatlečiai varžėsi naujoje salėje, kuri kaip diena ir naktis skiriasi nuo senosios.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 12 14
Anonsas
Savaitgalis Lietuvoje: krepšinis, tinklinis, rankinis, riedulys ir Kalėdinis bėgimas (VIDEO).
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas