Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 13:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Su „Žalgiriu“ – koja kojon

Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka

R.Budrionis nuolat dalyvauja žalgiriečių renginiuose.
R.Budrionis nuolat dalyvauja žalgiriečių renginiuose.
Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga (DSKS) „Žalgiris“ savo istoriją skaičiuoja nuo 1992 m., kai, nutrūkus finansavimui iš Lietuvos profesinių sąjungų tarybos, buvo nuspręsta įkurti Vilniaus dirbančiųjų sporto kubų sąjungą „Žalgiris“. 

Tuo metu veikė penki miesto sporto klubai: „Kuro aparatūra“, „Tinklas“, „Kamanės“, „Žuvėdra“ ir „Energetikas“. Visi jie pritarė naujos sporto organizacijos kūrimui. DSKS „Žalgiris“ pirmininku išrinktas Romualdas Budrionis. Rugpjūčio 9 d. jam sukanka 75-eri.
 
Iš Utenos rajono Suolelių kaimo kilęs R. Budrionis sportuoti pradėjo besimokydamas Utenos 2-ojoje vidurinėje mokykloje. Pasirinko sportinį ėjimą, iškovojo ne vieną titulą įvairaus amžiaus varžybose. 
 
Savo darbo karjerą Romualdas pradėjo 1961 m. Vilniaus lokomotyvų remonto depe kaip šaltkalvis. Dirbo ir sportavo. Bet netrukus dėl ligos baigė ėjiko karjerą. Tačiau su sportu neišsiskyrė – pradėjo slidinėti, bėgioti krosus. 

„Baigus Geležinkeliečių mokyklą, ketverius metus reikėjo dirbti. Pamačiau, koks sunkus yra šis darbas, visą dieną būdavau tepaluotas, todėl nutariau lankyti A. Vienuolio vakarinę vidurinę mokyklą ir ją baigiau dirbdamas. 1965 m. įsidarbinau Vilniaus trikotažo fabrike „Vilija“. Jame dirbo apie 500 žmonių, buvau atsakingas už darbuotojų gamybinę mankštą. Penkerius metus dirbau kaip sporto metodininkas, dar ir pats sportavau – slidinėjau, žaidžiau stalo tenisą. Burdavau fabriko komandas dalyvauti įvairiose Vilniaus mažųjų kolektyvų varžybose“, – prisiminė R.Budrionis. 

1969 m. Romualdas gavo kvietimą dirbti Vilniaus miesto komjaunimo komiteto Gynybinio masinio ir sporto skyriaus vedėju. Tačiau prasidėjo įvairiausi skundai, klausimai, kaip R. Budrionis gali dirbti komjaunimo komiteto skyriaus vedėju, jei yra tremtinio sūnus. Vienus metus dar šiaip taip pavyko išsisukti, o antraisiais po dar vieno skundo – teko palikti šį darbą. 

Teko ieškotis naujo darbo, ir jį 1971 m. rado Vilniaus „Žalgirio“ sporto taryboje. Nuo to laiko R.Budrionis ir yra susijęs su šia draugija. 

Kokias tradicijas puoselėja DSKS „Žalgiris“? – paklausėme R. Budrionio. 
Stengiamės, kad mūsų tradicijos nesikeistų. Taikomės prie Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos ir vasaros sporto žaidynių. 
 
Rengiame krepšinio, tinklinio, stalo teniso, šachmatų ir šaškių varžybas. Išaiškiname stipriausias komandas, kurios atstovauja miestui finalinėse „Žalgirio“ draugijos žaidynėse. 
Pagal draugijos nuostatus, žalgiriečių žaidynių stalo teniso varžybose dalyvauja trys mūsų komandos. Žiemos žalgiriadoje dalyvauja mūsų slidininkai, kalnų slidininkai.

Praėjusiais metais žalgiriečių žiemos žaidynėse dalyvavo 85 mūsų sportininkai, 2016 m. – 77, 2015 m. – 52. 

Besirengdamos vasaros žalgiriečių žaidynėms, DSKS „Žalgiris“ tinklinio varžybose dalyvauja 10–12 vyrų komandų, o moterys nuo 2004 m. jėgas bando legenda tapusio Lietuvos moterų tinklinio rinktinės vyr. trenerio, buvusio „Žalgirio“ sporto draugijos pirmininko pavaduotojo, Stepono Batoro taurės, kurią įsteigė „Žalgirio“ sporto draugija, varžybose. 

Jose žaidžia devynios komandos. Viename pogrupyje rungtyniauja dirbančiųjų, o kitame – studenčių ir moksleivių komandos. 

Vyrų krepšinio ir tinklinio varžybų finalus teko nukelti į šių metų sausio pabaigą. Mat nuo praėjusių metų, įsikūrus „Sekmadienio lygai“, kur krepšinio varžybos vyksta penkiose grupėse ir žaidžia net 169 komandos, iškyla problemų, kaip nesutrukdyti vieni kitiems rengti varžybų. 

Praėjusiais metais įsikūrė ir VšĮ „Terrasport“, kuri su miesto tinklinio federacija rengia lygos varžybas. Jose žaidžia 25 moterų ir 40 vyrų komandų. 

2017 m. pirmą kartą surengėme moterų DSKS „Žalgiris“ krepšinio turnyrą, o šiemet jis vyks balandžio mėnesį. 

Vis populiaresnis tampa mūsų masinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtas Valstybės dienai ir Žalgirio mūšio metinėms paminėti. Jis šiemet surengtas 39-ą kartą. 

2017 m. mūsų vidaus renginiuose, o jų yra 14, neskaitant žalgiriados, dalyvavo apie 1 400 žmonių. 

Mūsų dirbantieji mėgsta ne tik žaidimų sporto šakas, bet ir šaškes, šachmatus, stalo tenisą. 

Kuriais savo klubais labiausiai didžiuojatės?
Įvairiuose renginiuose namie ir užsienyje sėkmingai dalyvauja moterų krepšinio klubas „Svaja“, vadovaujamas DSKS „Žalgiris“ valdybos narės Ramunės Gilienės. Džiaugiamės „Kuro aparatūros“ klubo (prezidentas Juozas Girdauskas) tinklininkais. Jie porą metų iš eilės tapo „Žalgirio“ draugijos žaidynių čempionais. Gražių pergalių pasiekia „Laimos“ klubo (prezidentė Rūta Maslauskienė) tinklininkės. Populiarus plaukimo sporto klubas (prezidentas Michailas Romanovskis), rengiantis plaukimo į Naujuosius metus varžybas. Aktyvus „Energetiko“ sporto klubas (prezidentas Arvydas Sedekerskis), kuris, nors ir neturi didesnio meistriškumo sportininkų, galinčių dalyvauti „Žalgirio“ žaidynėse arba festivalyje „Sportas visiems“, bet rengia daug savo varžybų. Jų žaidynėse – futbolo, stalo teniso, šaškių, šachmatų, krepšinio, tinklinio, kitų sporto šakų varžybos. 


 
Įvardykite visų laikų geriausią DSKS „Žalgiris“ klubą. 
Pagal 25 metų rezultatus, geriausio klubo titulą laimėtų pasaulio ir Europos krepšinio veteranių čempionės „Kamanė“. O pagal pastaraisiais metais iškovotas pergales pirmosios vietos nusipelnytų krepšinio klubas „Svaja“. 
 
Kas padeda sąjungai išgyventi? 
Nario mokesčio iš sporto klubų nerenkame, nes dauguma jų yra „Žalgirio“ sporto draugijos nariai. Gyvename iš patalpų nuomos, 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, rėmėjų, kurie mums padeda organizuoti masinius renginius, taip pat ir bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“. 
 
Daug metų teikiame įvairius projektus Vilniaus miesto savivaldybei bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui. Finansiškai mums padeda ir „Žalgirio“ sporto draugija. Ji įsteigia taures, skiria tikslinę paramą programoms įgyvendinti, nemokamai leidžia naudotis sporto sale. Nepaisant to, sporto bazė vis dėlto yra nemažas mūsų rūpestis. To mums už ačiū niekas neduoda. Tačiau atskirose sporto bazėse treniruojasi klubų sportininkai. 

Turime gerų žmonių, kurie mums neatsuka nugaros. Geranoriškai mažojo futbolo varžybas padeda surengti Kęstučio Paknio vadovaujama Vilniaus futbolo mokykla ir Fabijoniškių mokykla, vadovaujama direktoriaus Vyto Karsoko. 

Jums sukanka 75-eri. Su „Žalgirio“ draugija ir dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“ tarsi suaugote. Ar kita veikla neužsiėmėte?
Ne. Kaip buvęs „Žalgirio“ Vilniaus miesto tarybos pirmininkas ir ją reorganizavus bei funkcijas perėmus DSKS „Žalgiris“, šiame poste aš nuo 1972-ųjų.
 
Amžius, žinoma, taria savo žodį. Dėl jo ir krūvio atsisakiau pretenduoti į „Žalgirio“ draugijos prezidiumą, delegavome gerokai jaunesnį A. Sedekerskį. Savo kėdės DSKS „Žalgiris“ nesilaikau, ją bet kada galiu užleisti. Veiksni yra mūsų valdyba. Du kartus per metus renkamės, aptariame ir tvirtiname biudžetą, varžybų kalendorių, aptariame iškilusias problemas, pasidžiaugiame laimėjimais. Klubo valdyboje užaugo ir įgijo daug patirties J. Girdauskas, A. Sedekerskis, R. Gilienė, klubuose yra puikių vadovų, kurie bet kada mane gali pakeisti 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamame mače viską lems detalės
2019 02 15
Moterų krepšinis
Karalienės taurės finale – Vilniaus ir Kauno kaktomuša: „Šių dviejų miestų priešpriešą krepšinyje žino visi“
Sezoną užbaigė operacija
2019 02 14
Situacija
Kauno „Žalgirio“ aukštaūgiui Laurynui Biručiui ketvirtadienio rytą buvo atlikta kelio operacija.
Aikštėje – brangiausia gynėjo verpstė
2019 02 14
Veidas
„Lietkabelio“ krepšininkas Karolis Giedraitis: apie Nenado Čanako pasitikėjimą, LKL ir NKL skirtumus, 100-ąjį tašką bei KMT kovas.
 
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Rinktinė pradėjo darbą su nauju treneriu
2019 02 15
Stovykla
Lietuvos U-17 futbolo rinktinė Kaune susirinko į pirmąją šiais metais stovyklą ir sužais dvejas draugiškas rungtynes su Lenkijos ir Baltarusijos ekipomis.
Po nesklandumų kelyje – pirma nesėkmė
2019 02 15
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai draugiškame mače svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Gardino „Neman“ ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiais metais (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
Kauno derbis baigėsi lygiosiomis
2019 02 09
LRL
LRL pirmenybėse pergales iškovojo Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“ ir Klaipėdos "Dragūnas", o Kauno "Granitas-Kartys" ir "Ąžuolas-KTU" sužaidė lygiosiomis.
"Šviesa" užgeso jau pirmojoje dvikovoje
2019 02 09
Iššūkio taurė
EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Vilniuje „Šviesa“ 16:29 nusileido Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina).
 
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Rengs sniego tinklinio pasaulio turus
2019 02 08
Sniego tinklinis
FIVB ir CEV nusprendė organizuoti sniego tinklinio pasaulio turus, kuriuose dalyvautų visų žemynų atstovai.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
Prieš kovą Karelijoje – repeticijos namie
2019 02 12
Žvilgsnis
Benediktas Vanagas su „Toyota Gazoo Racing Hilux“ savaitgalį leidosi į pirmuosius žiemos testus ir mėgino prisijaukinti ledą.
 
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Už lietuvių nugaros – dvi komandos
2019 02 15
Jaunimo olimpinis festivalis
Aplenkti Latviją estafetėje – toks buvo jaunųjų Lietuvos slidininkų noras paskutinę Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio dieną. Ir jiems pavyko.
Žūtbūtinėse kovose laukia lietuvių palaikymo
2019 02 15
Ledo ritulys
Ledo ritulininkas Nerijus Ališauskas: apie sezono pradžią tribūnose, istorinį įvartį, lemiamą sezono atkarpą ir sirgalių iš Lietuvos palaikymą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas