Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 12:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Andriaus galva – tarsi kompiuteris“

“Kiekvienu momentu Andrius gali susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus.“, - teigia olimpinis čempionas R.Ubartas.

A.Gudžius Berlyne.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Gudžius Berlyne.
Vilnietis Romas Ubartas – pirmasis disko metikas iš Lietuvos, tapęs Europos čempionu. Aukso medalį jis iškovojo 1986-aisiais Štutgarte, kai atstovaudamas SSRS diską finale nusviedė 67 m 7 cm. 
 
Nepriklausomoje Lietuvoje pirmuoju Europos disko metimo čempionu 2006-aisiais Geteborge tapo Virgilijus Alekna (68 m 67 cm). 

Iš šių legendinių disko metikų estafetę perėmęs kaunietis Andrius Gudžius – trečiasis mūsų šalies disko metikas, iškovojęs Europos čempionato auksą (68 m 46 cm).

Dabar Berlyne Europos čempionatą stebintis Virgilijus Alekna buvo įspūdingos A. Gudžiaus pergalės liudininkas, o kita mūsų šalies disko metimo legenda Romas Ubartas varžybas žiūri namie per televiziją. 

„Berlyne buvo įspūdingas disko metimo finalas. Aistras kaitino neįskaityti sportininkų metimai, anuliuotas geras švedo Danielio Stahlio metimas, rumuno Alino Alexandru Firfirica diskusija su varžybų teisėjais. Kaustė didelė įtampa. Ne viskas iš pradžių gerai klostėsi Andriui Gudžiui. Nemanau, jog jis čempionatą galvojo laimėti paskutiniuoju bandymu.  Irgi tikėjau, jog ta pergalė bus pasiekta anksčiau.  Pastarieji pora metų rodo, kad Andrius tvirtai įėjo į pasaulio disko metikų elitą ir yra jo lyderis“,

Nemažos įtakos kovai turėjo ypač vėlyvas laikas, kai organizmas jau rengiasi miegui, o čia reikia rungtyniauti. Sąlygos buvo tikrai nelengvos. 
 
Tame Berlyno olimpiniame stadione esu varžęsis ne vieną kartą. Jame mėtyti diską labai smagu. Vokiečiai puikiai supranta lengvąją atletiką, gražios jų disko metikų tradicijos, įspūdingi rezultatai, todėl jie disko metimo rungčiai skiria išskirtinį dėmesį, palaiko kiekvieną sportininką“, - sako R.Ubartas. 

Romai, tavo pasiektas rezultatas per 1986 m. Europos čempionatą dabar Berlyne tau garantuotų bronzos medalį, vadinasi, metikų rezultatai labai ryškiai nepagerėjo?
Rungtyniaujant tokiomis sąlygomis metikai pasiekė labai aukštus rezultatus. Juk du sportininkai metė už 68 m ribos. 
 
Jeigu Berlyne būtų varžomasi keliomis valandomis anksčiau, rezultatai, manau, būtų dar geresni. 
 
Šis Europos čempionas kupinas netikėtumų: į finalą nepateko tokie grandai kaip lenkas Piotras Malachowskis, vokietis Christopheris Hartingas. 
 
Vokietis ypač keistai mėtė per kvalifikacines varžybas. Jo veide visą laiką buvo šypsena, nors diskas visus tris kartus ir skriejo į tinklą. 

Disko metime tai labai retas atvejis. Susidarė įspūdis, jog į sektorių vokietis žengė ne kovoti, o šiaip sau. 


Ar per svarbias varžybas tau teko nugalėti pačiu paskutiniuoju bandymu?
Gal ir teko, bet prisiminti sunku. 2005-aisiais per pasaulio čempionatą Helsinkyje paskutiniuoju bandymu nugalėtoju tapo Virgilijus Alekna (70 m 17 cm), kuris aplenkė iki tol pirmavusį estą Gerdą Kanterį. 
 
Kiek pastebėjau, Andrius Gudžius visada gerai susikaupia lemiamu momentu ir vis  dažniau gerus rezultatus pasiekia būtent paskutiniaisiais bandymais. 

Berlyne man pasirodė, kad Andriaus paskutiniuoju bandymu sviestas diskas skriejo žemai, tačiau apsirikau. Dar kartą peržiūrėjus įrašą, jo disko metimo kampas buvo geras.  

Andriaus galva – tarsi puikus kompiuteris. Jis gali susikaupti tada, kada jam reikia.  Sportininkas su treneriu Vaclovu Kidyku atrado savo techniką, kurią metikas yra įvaldęs tobulai. 
 
Kiekvienu momentu Andrius gali puikiai susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus. Andrius pasižymi labai stipria psichologine būsena. 
 
Kurį disko metiką įvardytum techniškiausiu šiame Europos čempionate?
Apie Andriaus techniką jau pasakiau savo nuomonę. Patiko ir ketvirtą vietą užėmusio (64 m 55 cm) švedo Simono Petterssono technika. 
 
Visi kiti sportininkai techninius dalykus pritaikė savo kūnui, įgimtoms savybėms.  Ypač galingas vyras yra D. Stahlis, puikūs jo jėgos rodikliai, bet jis, manau, neišnaudoja visų savo galimybių.  

Po šio Europos čempionato su didžiuoju sportu nutarė atsisveikinti 33-ejų vokietis Robertas Hartingas, 39-erių estas Gerdas Kanteris. Vadinasi Andriui Gudžiui varžovų lieka vis mažiau.
Taip, viskam ateina laikas. Kaip sakoma, net ir pati gražiausia pasaka turi savo pabaigą. Abu sportininkai labai tituluoti, paliko gilų pėdsaką disko metimo sektoriuje. Jiems atėjo laikas didžiajam sportui pasakyti sudie. 
   
  
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ pratęsė pergalių seriją
2018 12 15
LKL
LKL čempionate Klaipėdos „Neptūno“ komanda išvykoje 83:72 (17:16, 22:21, 25:17, 19:18) nugalėjo Prienų „Skycop“ ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
Aikštėje – dviejų pratęsimų drama
2018 12 15
Moterų krepšinis
„MultiGyn“ moterų lygos lyderių mūšyje Vilniaus „Kibirkštis“ buvo ant prarajos kraštos, bet iškovojo pergalę po dviejų pratęsimų.
„Žalgiriui“ nepavyko lemiamas šuolis
2018 12 14
Eurolyga
Miunchene iki mačo pabaigos likus 11 sek. „Žalgiris“ buvo atsilikęs vos 2 taškais, bet „Bayern“ išsaugoje pergalę savo rankose.
 
Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje
2018 12 14
Talentas
Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.
„Slovan“ iš „Trakų“ perpirko Oscarą
2018 12 14
Legionierius
Geriausias 2017–ųjų jaunasis Lietuvoje žaidęs futbolininkas Oscaras Dorley šiandien oficialiai tapo Libereco „Slovan“ žaidėju.
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Pasaulio čempionui namie – tik sidabras
2018 12 14
Graplingo imtynės
Garliavoje surengtame Lietuvos graplingo čempionate netrūko sensacijų.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
 
S.Krupeckaitė įveikė Europos čempionę
2018 12 15
Trekas
Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė treko pasaulio taurės varžybose Londone – aštunta.
Lietuves sustabdė prancūzės
2018 12 15
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė pasaulio taurės etape užėmė šeštąją vietą.
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Lietuviui – svarbus pripažinimas
2018 12 14
Įvertinimas
Europos tinklinio konfederacija (CEV) patvirtino ir įtraukė Lietuvos atstovą į tarptautinių CEV salės tinklinio varžybų supervizorių sąrašą.
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Sezoną vainikavo apdovanojimai
2018 12 14
Apdovanojimas
Gruodžio 13 dieną Vilniuje vyko šių metų Lietuvos kartingo čempionato sezono uždarymo šventė.
Pareigūnas ralio įgūdžius pritaiko darbe
2018 12 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionate debiutuosiantis policininkas Marius Žiukelis: „Gebėjimas vairuoti ekstremaliomis sąlygomis labai padeda.“
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
 
Tarp 60-ties greičiausių nepateko
2018 12 14
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo 10 km sprinto lenktynėse geriausiai iš lietuvių pasirodė Vytautas Strolia.
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
„Premier“ lygos klube – lietuvių vizitas
2018 12 15
Regbis
Lietuvos regbiui atsiveria dar viena galimybė tobulėti ir įgyti naujų žinių. Užmegztas bendradarbiavimas ryšius su Anglijos "Premier" lygos klubu.
Pasaulio čempionas finale gins titulą
2018 12 15
Plaukimas
Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pasaulio plaukimo čempionato 25 m baseine 100 m laisvuoju stiliumi rungties finalą.
Į pusfinalį – du Lietuvos plaukikai
2018 12 15
Plaukimas
Simonas Bilis ir Danas Rapšys varžysis dėl bilietų į pasaulio čempionato finalą, Rūtai Meilutytei ir Giedriui Titeniui nepavyko įveikti atrankos barjero.
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas