Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 12:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Andriaus galva – tarsi kompiuteris“

“Kiekvienu momentu Andrius gali susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus.“, - teigia olimpinis čempionas R.Ubartas.

A.Gudžius Berlyne.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Gudžius Berlyne.
Vilnietis Romas Ubartas – pirmasis disko metikas iš Lietuvos, tapęs Europos čempionu. Aukso medalį jis iškovojo 1986-aisiais Štutgarte, kai atstovaudamas SSRS diską finale nusviedė 67 m 7 cm. 
 
Nepriklausomoje Lietuvoje pirmuoju Europos disko metimo čempionu 2006-aisiais Geteborge tapo Virgilijus Alekna (68 m 67 cm). 

Iš šių legendinių disko metikų estafetę perėmęs kaunietis Andrius Gudžius – trečiasis mūsų šalies disko metikas, iškovojęs Europos čempionato auksą (68 m 46 cm).

Dabar Berlyne Europos čempionatą stebintis Virgilijus Alekna buvo įspūdingos A. Gudžiaus pergalės liudininkas, o kita mūsų šalies disko metimo legenda Romas Ubartas varžybas žiūri namie per televiziją. 

„Berlyne buvo įspūdingas disko metimo finalas. Aistras kaitino neįskaityti sportininkų metimai, anuliuotas geras švedo Danielio Stahlio metimas, rumuno Alino Alexandru Firfirica diskusija su varžybų teisėjais. Kaustė didelė įtampa. Ne viskas iš pradžių gerai klostėsi Andriui Gudžiui. Nemanau, jog jis čempionatą galvojo laimėti paskutiniuoju bandymu.  Irgi tikėjau, jog ta pergalė bus pasiekta anksčiau.  Pastarieji pora metų rodo, kad Andrius tvirtai įėjo į pasaulio disko metikų elitą ir yra jo lyderis“,

Nemažos įtakos kovai turėjo ypač vėlyvas laikas, kai organizmas jau rengiasi miegui, o čia reikia rungtyniauti. Sąlygos buvo tikrai nelengvos. 
 
Tame Berlyno olimpiniame stadione esu varžęsis ne vieną kartą. Jame mėtyti diską labai smagu. Vokiečiai puikiai supranta lengvąją atletiką, gražios jų disko metikų tradicijos, įspūdingi rezultatai, todėl jie disko metimo rungčiai skiria išskirtinį dėmesį, palaiko kiekvieną sportininką“, - sako R.Ubartas. 

Romai, tavo pasiektas rezultatas per 1986 m. Europos čempionatą dabar Berlyne tau garantuotų bronzos medalį, vadinasi, metikų rezultatai labai ryškiai nepagerėjo?
Rungtyniaujant tokiomis sąlygomis metikai pasiekė labai aukštus rezultatus. Juk du sportininkai metė už 68 m ribos. 
 
Jeigu Berlyne būtų varžomasi keliomis valandomis anksčiau, rezultatai, manau, būtų dar geresni. 
 
Šis Europos čempionas kupinas netikėtumų: į finalą nepateko tokie grandai kaip lenkas Piotras Malachowskis, vokietis Christopheris Hartingas. 
 
Vokietis ypač keistai mėtė per kvalifikacines varžybas. Jo veide visą laiką buvo šypsena, nors diskas visus tris kartus ir skriejo į tinklą. 

Disko metime tai labai retas atvejis. Susidarė įspūdis, jog į sektorių vokietis žengė ne kovoti, o šiaip sau. 


Ar per svarbias varžybas tau teko nugalėti pačiu paskutiniuoju bandymu?
Gal ir teko, bet prisiminti sunku. 2005-aisiais per pasaulio čempionatą Helsinkyje paskutiniuoju bandymu nugalėtoju tapo Virgilijus Alekna (70 m 17 cm), kuris aplenkė iki tol pirmavusį estą Gerdą Kanterį. 
 
Kiek pastebėjau, Andrius Gudžius visada gerai susikaupia lemiamu momentu ir vis  dažniau gerus rezultatus pasiekia būtent paskutiniaisiais bandymais. 

Berlyne man pasirodė, kad Andriaus paskutiniuoju bandymu sviestas diskas skriejo žemai, tačiau apsirikau. Dar kartą peržiūrėjus įrašą, jo disko metimo kampas buvo geras.  

Andriaus galva – tarsi puikus kompiuteris. Jis gali susikaupti tada, kada jam reikia.  Sportininkas su treneriu Vaclovu Kidyku atrado savo techniką, kurią metikas yra įvaldęs tobulai. 
 
Kiekvienu momentu Andrius gali puikiai susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus. Andrius pasižymi labai stipria psichologine būsena. 
 
Kurį disko metiką įvardytum techniškiausiu šiame Europos čempionate?
Apie Andriaus techniką jau pasakiau savo nuomonę. Patiko ir ketvirtą vietą užėmusio (64 m 55 cm) švedo Simono Petterssono technika. 
 
Visi kiti sportininkai techninius dalykus pritaikė savo kūnui, įgimtoms savybėms.  Ypač galingas vyras yra D. Stahlis, puikūs jo jėgos rodikliai, bet jis, manau, neišnaudoja visų savo galimybių.  

Po šio Europos čempionato su didžiuoju sportu nutarė atsisveikinti 33-ejų vokietis Robertas Hartingas, 39-erių estas Gerdas Kanteris. Vadinasi Andriui Gudžiui varžovų lieka vis mažiau.
Taip, viskam ateina laikas. Kaip sakoma, net ir pati gražiausia pasaka turi savo pabaigą. Abu sportininkai labai tituluoti, paliko gilų pėdsaką disko metimo sektoriuje. Jiems atėjo laikas didžiajam sportui pasakyti sudie. 
   
  
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Neptūnas" laimėjo Kėdainiuose
2019 03 25
LKL
LKL pirmenybių autsaideris Kėdainių "Nevėžis" rimčiau pasipriešinti Klaipėdos "Neptūnui" pajėgė tik vieną kėlinį.
Ministro indėlis – trys taiklūs tritaškiai
2019 03 25
Tradicija
27-tą kartą surengtas S. Nėries gimnazijos absolventų krepšinio turnyras „Salama“ . Šiemet jame dalyvavo 11 ekipų. Jų gretose netrūko žinomų veidų.
Auksą nulėmė paskutinės sekundės
2019 03 25
MKL
Sostinės krepšinio mokykla papildė savo trofėjų kolekciją Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U-17 B diviziono aukso medaliais.
 
V. Urbonas: „Žaidėjai parodė charakterį“
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
"Noriu padėkoti žaidėjams už atsidavimą ir tai, ką jie pademonstravo aikštėje", - kalbėjo treneris V. Urbonas po Lietuvos rinktinės lygiųjų Azerbaidžane.
Jauniai pralaimėjo baltarusiams
2019 03 25
U-19
Pirmosios Lietuvos devyniolikmečių rinktinės rungtynės, vadovaujant naujajam treneriui Valdui Trakiui, baigėsi pralaimėjimu 0:2 baltarusiams.
Paguoda V.Urbonui - lygiosios Azerbaidžane
2019 03 25
Draugiškos rungtynės
Jau antrus metus pralaiminti visus oficialius mačus Lietuvos futbolo rinktinė sugebėjo varžovams nenusileisti bent per draugiškas rungtynes.
Elčės maratone - devintoji pozicija
2019 03 25
Maratonas
R.Kančys įveikė Elčės (Ispanija) maratono distanciją per 1 val. 6 min. 38 sek. ir užėmė 9-ąją vietą.
Slovakijoje greičiausias – lietuvis
2019 03 24
Sportinis ėjimas
Dudincuose vykusiose 38-osiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose „Dudinska patdesiatka“ pergalę iškovojo Lietuvos atstovas Artūras Mastianica.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
 
Lietuvė nusileido prancūzei
2019 03 25
Tenisas
Moterų turnyro „Santa Margherita di Pula“ pirmajame etape Joana Eidukonytė 3:6, 0:6 pralaimėjo prancūzei Margot Yerolymos.
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Daugiausia medalių – šeimininkams
2019 03 23
Boksas
Baigėsi pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo bokso turnyras. Lietuviai jame iškovojo septynis medalius.
Dėl aukso kovos du lietuviai
2019 03 23
Boksas
Vilniuje vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl čempionų titulo.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
 
Nuo nugalėtojo atsiliko 3 sekundėmis
2019 03 25
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut“ Prancūzijoje E. Šiškevičius užėmė 20-ą vietą ir pelnė 5 pasaulio reitingo taškus.
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Klaipėda ir Kelmė – prie pat finalo
2019 03 24
Lietuvos čempionatas
Po pirmųjų dvejų Lietuvos tinklinio čempionato rungtynių per žingsnį nuo finalo atsidūrė Kelmės "Etovio" ir Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.
Startas – Kelmėje ir Klaipėdoje
2019 03 22
Anonsas
Jau šį savaitgalį startuoja „Top Sport“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai.
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Atsisveikinimui linkėjo išlaikyti pagreitį
2019 03 25
Kuluaruose
"Naujajam prezidentui ir būsimai jo komandai linkiu išnaudoti pakilimo metą automobilių sportui toliau stiprinti" - sakė buvęs LASF vadovas R.Austinskas.
Lietuvis – tarp greičiausiųjų pasaulyje
2019 03 24
Motokrosas
Arminas Jasikonis antrajame pasaulio motokroso čempionato etape užėmė šeštąją vietą.
Visi varžovai liko toli už nugaros
2019 03 24
Moto
Sekmadienį Alžyre pasibaigusiame „Tuareg“ ralyje triumfavo Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažnininkas.
 
Ginčą su estais išsprendė fotofinišas
2019 03 25
Orientavimasis
Paskutinę pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato dieną Lietuvos rinktinei atiteko veteranų varžybose iškovotas medalis.
„Energija“ 25-tą kartą iškovojo auksą
2019 03 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionatas – baigtas. Sekmadienį paskutinėse finalo serijos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ padėjo auksinį tašką (VIDEO).
Ledo šokėjai gerino rekordus
2019 03 23
Dailusis čiuožimas
Geriausią sezono rezultatą pasiekę ledo šokėjai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė 17-ąją vietą
Alytaus kanupolininkai startavo sėkmingai
2019 03 25
Kanupolas
Alytaus miesto atvirojo kanupolo čempionato I ture šeimininkų komandos pateko į abiejų divizionų finalus ir vieną jų laimėjo.
Lankininkai išsiaiškino taikliausius
2019 03 25
Šaudymas iš lanko
Atvirasis Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas pritraukęsė per 150 dalyvių, tame tarpe - svečių iš Latvijos.
Taikliausi - lietuvis ir latvių komanda
2019 03 25
Šaudymas
Pirmąsias sezono varžybas Vilniuje - šaudymo į skriejančius taikinius taurės pirmąjį etapą laimėjo kaunietis J. Pakalniškis ir Latvijos „Lachkoki Club“.
 
Energijos pasikrovė iš penkiamečių
2019 03 25
Vaikų sportas
„Manau, yra svarbu tokio amžiaus vaikams parodyti, kiek džiaugsmo gali suteikti sportas",- kalbėjo su penkiamečiais pasportavęs boksininkas T. Tamašauskas.
Planuose – ir olimpietis,  ir bažnyčios
2019 03 23
Jubiliejus
Lietuvos jaunių irklavimo rinktinės treneris Virgaudas Leknickas įsitikinęs, kad geras treneris privalo irkluoti vieną valtį su savo auklėtiniais.
Fizinis aktyvumas – sėkmės variklis
2019 03 22
Specialistas
Jaunimo sporto vystymo ekspertė iš Didžiosios Britanijos: „Gerbiu Lietuvą vien už tai, kad ji pripažįsta fizinio aktyvumo problemas.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas