Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 12:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Andriaus galva – tarsi kompiuteris“

“Kiekvienu momentu Andrius gali susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus.“, - teigia olimpinis čempionas R.Ubartas.

A.Gudžius Berlyne.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Gudžius Berlyne.
Vilnietis Romas Ubartas – pirmasis disko metikas iš Lietuvos, tapęs Europos čempionu. Aukso medalį jis iškovojo 1986-aisiais Štutgarte, kai atstovaudamas SSRS diską finale nusviedė 67 m 7 cm. 
 
Nepriklausomoje Lietuvoje pirmuoju Europos disko metimo čempionu 2006-aisiais Geteborge tapo Virgilijus Alekna (68 m 67 cm). 

Iš šių legendinių disko metikų estafetę perėmęs kaunietis Andrius Gudžius – trečiasis mūsų šalies disko metikas, iškovojęs Europos čempionato auksą (68 m 46 cm).

Dabar Berlyne Europos čempionatą stebintis Virgilijus Alekna buvo įspūdingos A. Gudžiaus pergalės liudininkas, o kita mūsų šalies disko metimo legenda Romas Ubartas varžybas žiūri namie per televiziją. 

„Berlyne buvo įspūdingas disko metimo finalas. Aistras kaitino neįskaityti sportininkų metimai, anuliuotas geras švedo Danielio Stahlio metimas, rumuno Alino Alexandru Firfirica diskusija su varžybų teisėjais. Kaustė didelė įtampa. Ne viskas iš pradžių gerai klostėsi Andriui Gudžiui. Nemanau, jog jis čempionatą galvojo laimėti paskutiniuoju bandymu.  Irgi tikėjau, jog ta pergalė bus pasiekta anksčiau.  Pastarieji pora metų rodo, kad Andrius tvirtai įėjo į pasaulio disko metikų elitą ir yra jo lyderis“,

Nemažos įtakos kovai turėjo ypač vėlyvas laikas, kai organizmas jau rengiasi miegui, o čia reikia rungtyniauti. Sąlygos buvo tikrai nelengvos. 
 
Tame Berlyno olimpiniame stadione esu varžęsis ne vieną kartą. Jame mėtyti diską labai smagu. Vokiečiai puikiai supranta lengvąją atletiką, gražios jų disko metikų tradicijos, įspūdingi rezultatai, todėl jie disko metimo rungčiai skiria išskirtinį dėmesį, palaiko kiekvieną sportininką“, - sako R.Ubartas. 

Romai, tavo pasiektas rezultatas per 1986 m. Europos čempionatą dabar Berlyne tau garantuotų bronzos medalį, vadinasi, metikų rezultatai labai ryškiai nepagerėjo?
Rungtyniaujant tokiomis sąlygomis metikai pasiekė labai aukštus rezultatus. Juk du sportininkai metė už 68 m ribos. 
 
Jeigu Berlyne būtų varžomasi keliomis valandomis anksčiau, rezultatai, manau, būtų dar geresni. 
 
Šis Europos čempionas kupinas netikėtumų: į finalą nepateko tokie grandai kaip lenkas Piotras Malachowskis, vokietis Christopheris Hartingas. 
 
Vokietis ypač keistai mėtė per kvalifikacines varžybas. Jo veide visą laiką buvo šypsena, nors diskas visus tris kartus ir skriejo į tinklą. 

Disko metime tai labai retas atvejis. Susidarė įspūdis, jog į sektorių vokietis žengė ne kovoti, o šiaip sau. 


Ar per svarbias varžybas tau teko nugalėti pačiu paskutiniuoju bandymu?
Gal ir teko, bet prisiminti sunku. 2005-aisiais per pasaulio čempionatą Helsinkyje paskutiniuoju bandymu nugalėtoju tapo Virgilijus Alekna (70 m 17 cm), kuris aplenkė iki tol pirmavusį estą Gerdą Kanterį. 
 
Kiek pastebėjau, Andrius Gudžius visada gerai susikaupia lemiamu momentu ir vis  dažniau gerus rezultatus pasiekia būtent paskutiniaisiais bandymais. 

Berlyne man pasirodė, kad Andriaus paskutiniuoju bandymu sviestas diskas skriejo žemai, tačiau apsirikau. Dar kartą peržiūrėjus įrašą, jo disko metimo kampas buvo geras.  

Andriaus galva – tarsi puikus kompiuteris. Jis gali susikaupti tada, kada jam reikia.  Sportininkas su treneriu Vaclovu Kidyku atrado savo techniką, kurią metikas yra įvaldęs tobulai. 
 
Kiekvienu momentu Andrius gali puikiai susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus. Andrius pasižymi labai stipria psichologine būsena. 
 
Kurį disko metiką įvardytum techniškiausiu šiame Europos čempionate?
Apie Andriaus techniką jau pasakiau savo nuomonę. Patiko ir ketvirtą vietą užėmusio (64 m 55 cm) švedo Simono Petterssono technika. 
 
Visi kiti sportininkai techninius dalykus pritaikė savo kūnui, įgimtoms savybėms.  Ypač galingas vyras yra D. Stahlis, puikūs jo jėgos rodikliai, bet jis, manau, neišnaudoja visų savo galimybių.  

Po šio Europos čempionato su didžiuoju sportu nutarė atsisveikinti 33-ejų vokietis Robertas Hartingas, 39-erių estas Gerdas Kanteris. Vadinasi Andriui Gudžiui varžovų lieka vis mažiau.
Taip, viskam ateina laikas. Kaip sakoma, net ir pati gražiausia pasaka turi savo pabaigą. Abu sportininkai labai tituluoti, paliko gilų pėdsaką disko metimo sektoriuje. Jiems atėjo laikas didžiajam sportui pasakyti sudie. 
   
  
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Dar vienas pralaimėjimas
2018 08 19
U-16
Lietuvos jaunučių (U16) merginų rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą „Always“ Europos čempionate, bet žais aštuntfinalyje.
Rusės - per stiprios
2018 08 18
U-16
Europos čempionatą Kaune pergale pradėjusios 16-metės Lietuvos krepšininkės pralaimėjo Rusijos rinktinei.
Europos čempionatą baigė pergale
2018 08 18
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė Europos čempionate Serbijoje užėmė septintąją vietą.
 
„Žalgirį“ paliko sporto direktorius
2018 08 19
A lyga
Išsiskyrė Vilniaus "Žalgirio" ir Sergejaus Slyvos keliai – Lietuvos vicečempionų klube nuo šių metų sausio jis dirbo sporto direktoriumi.
„Trakų“ ir „Žalgirio“ pergalės
2018 08 19
A lyga
Trakų ekipa svečiuose įveikė „Atlantą“, o Vilniaus komanda namuose sutriuškino „Kauno Žalgirį
Bilietų kaina – nuo 8 iki 15 eurų
2018 08 19
Europos lyga
Prasidėjo viešoji prekyba bilietais į UEFA Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo rungtynes tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Glazgo „Celtic“.
Lietuvę pranoko tik viena varžovė
2018 08 18
Varžybos
Švedijoje vykusių lengvosios atletikos varžybų „Goteborg Athletics Grand Prix“ moterų trišuolio rungtyje Dovilė Dzindzaletaitė užėmė antrąją vietą.
Į kovą – su patirties ir jaunystės užtaisu
2018 08 18
Europos čempionatas
Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinė išvyko į Berlyną, kur rugpjūčio 20–26 d. sieks iškovoti Europos čempionato medalių.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Tik finale atsirado stipresnis už lietuvį
2018 08 19
Imtynės
Dortmunde vykusiame Vokietijos „Grand Prix“ graikų-romėnų imtynių turnyre Mantas Knystautas užėmė antrą vietą.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
 
Vilniaus gatves užtvindė dviratininkai
2018 08 19
Velomaratonas
Daugiau nei 8000 dviratininkų mynė pedalus tradiciniame „Velomaratone“, o ilgiausios distancijos nugalėtojas finišo liniją kirto pėsčiomis.
Greičiausiai iš lietuvių finišavo G. Bagdonas
2018 08 17
Lenktynės
Lenktynėse Olandijoje lietuvis Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 38-ąją vietą.
Pasaulio čempionate lietuvė – aštunta
2018 08 17
Trekas
Viktorija Šumskytė pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė aštuntą vietą.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Čempionatą vainikavo dramatiški finalai
2018 08 19
Paplūdimio tinklinis
Ne visiems favoritams pavyko užkopti ant aukščiausių Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato garbės pakylos laiptelių.
Favoritai užtikrintai žengė į pusfinalį
2018 08 18
Paplūdimio tinklinis
Šeštadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis finalinis - antrasis - Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etapas.
Vaikinai žengė aukštyn, merginos iškrito
2018 08 18
Paplūdimio tinklinis
Europos jaunių paplūdimio tinklinio čempionate - sėkmingas Lietuvos vaikinų startas.
Ralyje – šventė ir šimtmečio kovos
2018 08 17
Ralis
"Rally Elektrėnai 2018" lietuviams iššūkį mes tose pat trasose savo čempionato etapą važiuosiantys Lenkijos ralio meistrai.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
 
Į priekį ves lietuvių trijulė
2018 08 17
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės nariai P. Gintautas, J. Jasinevičius bei U. Čižas ir kitąmet atstovaus „Comet“ klubui Norvegijos antros lygos pirmenybėse.
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Finale lietuvis kalnų neneuvertė
2018 08 19
Diskgolfas
Rugpjūčio 18 dieną Kroatijoje, Sveti Martin na Muri golfo kurorte baigėsi keturias dienas vykęs 12-asis Europos diskgolfo čempionatas.
Prieš olimpinę atranką – repeticijos
2018 08 19
Žolės riedulys
„Per tuos trejus metus, kuriuos dirbu rinktinėje, manau, ši komanda yra stipriausia“, - teigia Lietuvos žolės riedulio rinktinės treneris M.Tarasovas.
Zarasuose – auksiniai viražai
2018 08 19
Motorlaiviai
Lietuvos sportininkas Edgaras Riabko – naujasis vandens „Formulės 2“ Europos čempionas.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas