Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 9 d. 12:28 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Andriaus galva – tarsi kompiuteris“

“Kiekvienu momentu Andrius gali susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus.“, - teigia olimpinis čempionas R.Ubartas.

A.Gudžius Berlyne.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Gudžius Berlyne.
Vilnietis Romas Ubartas – pirmasis disko metikas iš Lietuvos, tapęs Europos čempionu. Aukso medalį jis iškovojo 1986-aisiais Štutgarte, kai atstovaudamas SSRS diską finale nusviedė 67 m 7 cm. 
 
Nepriklausomoje Lietuvoje pirmuoju Europos disko metimo čempionu 2006-aisiais Geteborge tapo Virgilijus Alekna (68 m 67 cm). 

Iš šių legendinių disko metikų estafetę perėmęs kaunietis Andrius Gudžius – trečiasis mūsų šalies disko metikas, iškovojęs Europos čempionato auksą (68 m 46 cm).

Dabar Berlyne Europos čempionatą stebintis Virgilijus Alekna buvo įspūdingos A. Gudžiaus pergalės liudininkas, o kita mūsų šalies disko metimo legenda Romas Ubartas varžybas žiūri namie per televiziją. 

„Berlyne buvo įspūdingas disko metimo finalas. Aistras kaitino neįskaityti sportininkų metimai, anuliuotas geras švedo Danielio Stahlio metimas, rumuno Alino Alexandru Firfirica diskusija su varžybų teisėjais. Kaustė didelė įtampa. Ne viskas iš pradžių gerai klostėsi Andriui Gudžiui. Nemanau, jog jis čempionatą galvojo laimėti paskutiniuoju bandymu.  Irgi tikėjau, jog ta pergalė bus pasiekta anksčiau.  Pastarieji pora metų rodo, kad Andrius tvirtai įėjo į pasaulio disko metikų elitą ir yra jo lyderis“,

Nemažos įtakos kovai turėjo ypač vėlyvas laikas, kai organizmas jau rengiasi miegui, o čia reikia rungtyniauti. Sąlygos buvo tikrai nelengvos. 
 
Tame Berlyno olimpiniame stadione esu varžęsis ne vieną kartą. Jame mėtyti diską labai smagu. Vokiečiai puikiai supranta lengvąją atletiką, gražios jų disko metikų tradicijos, įspūdingi rezultatai, todėl jie disko metimo rungčiai skiria išskirtinį dėmesį, palaiko kiekvieną sportininką“, - sako R.Ubartas. 

Romai, tavo pasiektas rezultatas per 1986 m. Europos čempionatą dabar Berlyne tau garantuotų bronzos medalį, vadinasi, metikų rezultatai labai ryškiai nepagerėjo?
Rungtyniaujant tokiomis sąlygomis metikai pasiekė labai aukštus rezultatus. Juk du sportininkai metė už 68 m ribos. 
 
Jeigu Berlyne būtų varžomasi keliomis valandomis anksčiau, rezultatai, manau, būtų dar geresni. 
 
Šis Europos čempionas kupinas netikėtumų: į finalą nepateko tokie grandai kaip lenkas Piotras Malachowskis, vokietis Christopheris Hartingas. 
 
Vokietis ypač keistai mėtė per kvalifikacines varžybas. Jo veide visą laiką buvo šypsena, nors diskas visus tris kartus ir skriejo į tinklą. 

Disko metime tai labai retas atvejis. Susidarė įspūdis, jog į sektorių vokietis žengė ne kovoti, o šiaip sau. 


Ar per svarbias varžybas tau teko nugalėti pačiu paskutiniuoju bandymu?
Gal ir teko, bet prisiminti sunku. 2005-aisiais per pasaulio čempionatą Helsinkyje paskutiniuoju bandymu nugalėtoju tapo Virgilijus Alekna (70 m 17 cm), kuris aplenkė iki tol pirmavusį estą Gerdą Kanterį. 
 
Kiek pastebėjau, Andrius Gudžius visada gerai susikaupia lemiamu momentu ir vis  dažniau gerus rezultatus pasiekia būtent paskutiniaisiais bandymais. 

Berlyne man pasirodė, kad Andriaus paskutiniuoju bandymu sviestas diskas skriejo žemai, tačiau apsirikau. Dar kartą peržiūrėjus įrašą, jo disko metimo kampas buvo geras.  

Andriaus galva – tarsi puikus kompiuteris. Jis gali susikaupti tada, kada jam reikia.  Sportininkas su treneriu Vaclovu Kidyku atrado savo techniką, kurią metikas yra įvaldęs tobulai. 
 
Kiekvienu momentu Andrius gali puikiai susikaupti ir išnaudoti savo jėgos, technikos ir psichologinius privalumus. Andrius pasižymi labai stipria psichologine būsena. 
 
Kurį disko metiką įvardytum techniškiausiu šiame Europos čempionate?
Apie Andriaus techniką jau pasakiau savo nuomonę. Patiko ir ketvirtą vietą užėmusio (64 m 55 cm) švedo Simono Petterssono technika. 
 
Visi kiti sportininkai techninius dalykus pritaikė savo kūnui, įgimtoms savybėms.  Ypač galingas vyras yra D. Stahlis, puikūs jo jėgos rodikliai, bet jis, manau, neišnaudoja visų savo galimybių.  

Po šio Europos čempionato su didžiuoju sportu nutarė atsisveikinti 33-ejų vokietis Robertas Hartingas, 39-erių estas Gerdas Kanteris. Vadinasi Andriui Gudžiui varžovų lieka vis mažiau.
Taip, viskam ateina laikas. Kaip sakoma, net ir pati gražiausia pasaka turi savo pabaigą. Abu sportininkai labai tituluoti, paliko gilų pėdsaką disko metimo sektoriuje. Jiems atėjo laikas didžiajam sportui pasakyti sudie. 
   
  
        
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Žalgiris" neatlaikė "Fenerbahce" tempo
2018 10 19
Eurolyga
"Žalgirio" krepšininkai Kaune nusileido Eurolygos vicečempionams 75:82, nors tris kėlinius pirmavo.
Policija nustatė "Žalgirio" fanų užpuolikus
2018 10 19
Fanai
Įtariama, kad į Vilnių išsiruošusius kauniečius užpuolė kaukėti "Ryto" gerbėjai.
SKM ruoš talentus "Rytui"
2018 10 19
Krepšinis
"Sutarties pasirašymas reiškia, kad mūsų gabiausi auklėtiniai turės galimybę savo jėgas išbandyti „Ryto“ sistemojei", - kalba SKM vadovas J. Jankauskas.
 
Tikslas – stiprinti futbolą regione
2018 10 19
Rinkimai
Futbolo klubo Utenos „Utenis“ valdyba Utenos apskrities futbolo federacijos (UAFF) prezidento rinkimuose kandidatu iškėlė verslininką Nemuną Dagilį.
A lyga įstojo į Europos lygų asociaciją
2018 10 19
A lyga
"Čia galima ieškoti įvairių problemų sprendimų kartu su Vokietijos, Anglijos ar Prancūzijos lygomis", - kalbėjo A lygos prezidentas Rytis Davidovičius.
"Nemanau, kad rungtynės bus tokios pat"
2018 10 18
A lyga
Baltarusis A. Rybakas, dirbęs "Trakų" vartininkų treneriu, vėl atlieka komandos stratego funkcijas. Dabar jo rūpesti -parengti komandą mačui su "Žalgiriu".
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Sieks išnaudoti varžovų klaidas
2018 10 17
Lietuvos čempionatas
"Kaunas Hockey" ledo ritulininkai nepaisant užklupusios traumų virtinės kalba tik apie pergalę artimiausiame mače, kur jų laukia "Geležinis vilkas".
Du lietuviai iš Lenkijos parsiveš auksą
2018 10 19
Plaukimas
Lenkijoje prasidėjusiose tarptautinėse varžybose Danas Rapšys iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalius,o Deividas Margevičius - vieną aukso medalį.
Lietuvė atstovaus Europos rinktinei
2018 10 19
Stalo tenisas
Į pasaulio jaunučių čempionatą, kuris kitą savaitę vyks Japonijoje, pagal ETTU 15-mečių reitingą pateko vilnietė Kornelija Riliškytė.
Pradinukus išjudins „Olimpinė savaitė“
2018 10 19
Vaikų sportas
Tūkstančiai mokinių iš 616 pradinių klasių bus skatinami skirti daugiau dėmesio fiziniam aktyvumui ir sveikai gyvensenai.
 
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Lietuvos sportas gyvens nauju ritmu
2018 10 19
Situacija
Priimtame Kūno kultūros ir sporto įstatyme numatytas trigubai didesnis finansavimas sporto projektams, valdymo pokyčiai, nauji reikalavimai federacijoms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas