Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 3 d. 08:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sėkmingai derina du vaidmenis

Ieties metikė Indrė Jakubaitytė dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, o dabar į olimpiadą nori nuvažiuoti su savo auklėtiniu.

I.Jakubaitytė.
Alfredo Pliadžio nuotr.
I.Jakubaitytė.
Daugkartinė šalies čempionė kaunietė Indrė Jakubaitytė jau 13 metų dirba trenere, bet atsisveikinti su ieties metimu 42-ejų sportininkė nežada. 

„Lietuvoje ietininkių tėra vos kelios, o aš esu sveika, netraumuota, niekas neplyšta, nes gerai pažįstu savo kūną ir žinau, kaip su juo reikia elgtis. Manau, kad ieties metimo sektoriuje dar reikia jaunimui kvėpuoti į nugarą. 

Tuo pačiu noriu padėti Livetai Jasiūnaitei, kuri ketvirtus metus yra Lietuvos ieties metimo lyderė. Man išėjus, ji sektoriuje liktų viena, neturėtų jokios konkurencijos. Sportininkę treniruoja Teresė Nekrošaitė, ji anksčiau treniravo ir mane. Jaunam žmogui reikia užleisti savo vietą, bet jį reikia ir palaikyti, kad sektoriuje nereikėtų kovoti pačiai su savimi“, – sako I. Jakubaitytė. 

Gausi titulų kolekcija 

I. Jakubaitytei priklauso ir puikus 63 m 65 cm rezultatas. Tačiau jis oficialiai nebuvo paskelbtas Lietuvos rekordu, nes tos varžybos, kuriose sportininkė taip toli švystelėjo ietį, neatitiko visų Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos reikalavimų. 
 
Vis dėlto jis buvo pripažintas tolimiausiu Lietuvos ieties metikių rezultatu istorijoje.

Šiemet per Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas Utenoje I. Jakubaitytė numetė ietį 54 m 86 cm ir pralaimėjo tik L. Jasiūnaitei (57 m 96 cm). 

„Dirbant trenere ir savo auklėtiniams skiriant didelį dėmesį, nėra lengva varžytis sektoriuje ir toli mesti. Žinodama, kad man jau ne 20 metų, stengiuosi pajausti, ką galiu padaryti geriausiai“, – teigia I. Jakubaitytė. 

2012 m. ji dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, atstovavo Lietuvai trijuose pasaulio ir trijuose Europos čempionatuose. Buvo įvykdžiusi ir Pekino olimpinių žaidynių A normatyvą, bet į olimpiadą nevažiavo, vietą turėjo užleisti Ingai Stasiulionytei. Tą laikotarpį ji prisimena nenoriai: „Likau Lietuvoje, turėjau išsilaižyti visas žaizdas ir parodyti savo charakterį. Mano svajonė vis dėlto išsipildė – dalyvavau Londono olimpiadoje.“ 

Dėmesys daugiakovininkams

Dabar I. Jakubaitytė treniruoja daugiakovininkus, taip pat atskirų rungčių sportininkus. Toks buvo jos sprendimas, kai baigė tuometę Kūno kultūros akademiją. Ir šis pasirinkimas nebuvo netikėtas.
 
Mat, kai dar gyveno Švėkšnoje, jos treneris Medardas Urmulevičius jaunuosius sportininkus rengė daugiakovės principu. 

Pasak patyrusios lengvaatletės, daugiakovė – rungtis, kur galima lengviau įvykdyti normatyvus, jeigu, žinoma, tinkamai paruoši kūną ir įskiepysi gerą techniką. Asmeninių rungčių normatyvai aukšti ir kasmet didėja. Užsiimdamas dešimtkove, jeigu nepasiseka vienoje rungtyje, gali atsigriebti kitoje. 
 
„Pasaulyje ir Europoje jaunimas nemiega, smarkiai patobulėjusios technologijos, mūsų jaunimui taip pat reikia užšokti ant to arkliuko ir išnaudoti visus savo gebėjimus“, – įsitikinusi I. Jakubaitytė.

Jos grupėje treniruojasi pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų dalyviai Lietuvos daugiakovės rekordininkas Matas Adamonis ir Edgaras Benkunskas. Vaikinai šiemet per treniruočių stovyklą Portugalijoje gerai padirbėjo ir dar labiau sustiprėjo. Indrė į treniruočių stovyklą išvežė dar kelis jaunuosius sportininkus. Jei jie įstos studijuoti į aukštąją mokyklą Kaune, galės tapti jos auklėtiniais. 

„Jie abu visada įvykdo savo amžiaus grupių normatyvus. Tai mano patys geriausi auklėtiniai. Ankstesniais metais mano grupėje treniruodavosi 20–25 sportininkai, o dabar ugdau daugiau nei 10 didesnio meistriškumo lengvaatlečių. Grupėje visada vyksta atranka, joje lieka patys geriausi, darbščiausi, kantriausi ir stipriausi. Pagrindiniai kriterijai – mokiniai turi nebijoti laimėti ir pralaimėti“, – aiškina I. Jakubaitytė 
 
Indrės grupėje yra ir pačių jauniausiųjų, tačiau apie juos kol kas nekalba. Sako, kad reikia palūkėti, nes jaunimas greitai nosį užriečia ir po to greitai pradingsta. Na, o trenerei norisi talentus išlaikyti, išpuoselėti ir išsaugoti, kad jie patektų į suaugusiųjų elitą. 

Daugkartinė Lietuvos ieties metimo čempionė pripažįsta, kad trenerės darbas jai tinkamas ir dėl grafiko – jeigu nereikia dirbti su jaunimu, Indrė 9 val. ryto eina į stadioną ir pasportuoja, pamėto ietį. Po to grįžta į namus, viską susitvarko ir po pietų jau pati treniruoja.

Olimpietė puikiai sutaria su savo buvusiomis varžovėmis Rita Ramanauskaite ir Terese Nekrošaite: „Mes esame ir kolegės, ir draugės. Darniai sutariame ir ugdome jaunąsias atžalas. Teresė užaugino Ritą, o dabar treniruoja Livetą Jasiūnaitę.“
 
Įnoringa rungtis

Didžiausia I. Jakubaitytės svajonė – su savo išugdytu auklėtiniu dalyvauti olimpinėse žaidynėse: „Matyti savo jaunimą tokio lygio varžybose būtų mano didžiausia svajonė ir laimėjimas.“ 

Didžiausias viltis ji sieja su dešimtkovininkais, nors grupėje treniruojasi ir būsimų septynkovininkių. Tačiau jos dar yra jaunos, tik pradeda savo sportinę karjerą.
 
„Kol nerasiu tikro, tipinio ieties metiko, tol netreniruosiu šios rungties sportininkų. Gali tekti laukti ir daug metų, bet mane papildo auklėtiniai, nes daugiakovės programoje yra ir ieties metimas. 

Stengsiuosi pasiekti, kad jie mestų toliau nei tikrieji ieties metikai. Žinoma, 80–90 m jie nenumes, bet švystelėti daugiau kaip 60 m gali. Tik jie turės įvaldyti tinkamą ieties metimo techniką. Ieties metimas – įnoringa lengvosios atletikos rungtis, joje tikrai yra kas veikti“, – tvirtina I. Jakubaitytė.

 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
LKL: pergales iškovojo šeimininkai
2018 10 21
LKL
LKL pirmenybėse "Nevėžis" Kėdainiuose 80:78 nugalėjo Prienų "Skycop", o "Neptūnas" Klaipėdoje 81:70 Utenos "Juventus".
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
 
"Sūduva" - gerokai arčiau antrojo titulo
2018 10 21
A lyga
Vilniaus "Žalgiris" vėl neįveikė "Trakų" (2:2) ir dabar jam jau nepakanka vien savo jėgų pagauti "Sūduvą". Pastaroji 2:1 nugalėjo "Jonavą".
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Šiaulietės - prie pat 17-ojo aukso medalio
2018 10 20
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintra-Universitetas" 4:0 sutriuškino “Kauno Žalgirį” ir praktiškai užsitikrino 17-ąjį čempionių titulą bendrai ir 13-ąjį iš eilės.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dvi lietuvės liko per žingsnį nuo medalio
2018 10 21
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės pirmojo etapo varžybose Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė užėmė ketvirtąsias vietas.
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Lietuvos porai - sidabras
2018 10 21
Dailusis čiuožimas
Dailiojo čiuožimo varžybų „Halloween Cup“ ledo šokiuose Lietuvos atstovai A. Reed ir S. Ambrulevičius buvo antri ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Lietuvei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 21
Fitnesas
Pasaulio fitneso čempionate Rygoje lietuvė Akvilė Judzinskytė užėmė trečiąją vietą.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas