Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 3 d. 08:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sėkmingai derina du vaidmenis

Ieties metikė Indrė Jakubaitytė dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, o dabar į olimpiadą nori nuvažiuoti su savo auklėtiniu.

I.Jakubaitytė.
Alfredo Pliadžio nuotr.
I.Jakubaitytė.
Daugkartinė šalies čempionė kaunietė Indrė Jakubaitytė jau 13 metų dirba trenere, bet atsisveikinti su ieties metimu 42-ejų sportininkė nežada. 

„Lietuvoje ietininkių tėra vos kelios, o aš esu sveika, netraumuota, niekas neplyšta, nes gerai pažįstu savo kūną ir žinau, kaip su juo reikia elgtis. Manau, kad ieties metimo sektoriuje dar reikia jaunimui kvėpuoti į nugarą. 

Tuo pačiu noriu padėti Livetai Jasiūnaitei, kuri ketvirtus metus yra Lietuvos ieties metimo lyderė. Man išėjus, ji sektoriuje liktų viena, neturėtų jokios konkurencijos. Sportininkę treniruoja Teresė Nekrošaitė, ji anksčiau treniravo ir mane. Jaunam žmogui reikia užleisti savo vietą, bet jį reikia ir palaikyti, kad sektoriuje nereikėtų kovoti pačiai su savimi“, – sako I. Jakubaitytė. 

Gausi titulų kolekcija 

I. Jakubaitytei priklauso ir puikus 63 m 65 cm rezultatas. Tačiau jis oficialiai nebuvo paskelbtas Lietuvos rekordu, nes tos varžybos, kuriose sportininkė taip toli švystelėjo ietį, neatitiko visų Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos reikalavimų. 
 
Vis dėlto jis buvo pripažintas tolimiausiu Lietuvos ieties metikių rezultatu istorijoje.

Šiemet per Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas Utenoje I. Jakubaitytė numetė ietį 54 m 86 cm ir pralaimėjo tik L. Jasiūnaitei (57 m 96 cm). 

„Dirbant trenere ir savo auklėtiniams skiriant didelį dėmesį, nėra lengva varžytis sektoriuje ir toli mesti. Žinodama, kad man jau ne 20 metų, stengiuosi pajausti, ką galiu padaryti geriausiai“, – teigia I. Jakubaitytė. 

2012 m. ji dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, atstovavo Lietuvai trijuose pasaulio ir trijuose Europos čempionatuose. Buvo įvykdžiusi ir Pekino olimpinių žaidynių A normatyvą, bet į olimpiadą nevažiavo, vietą turėjo užleisti Ingai Stasiulionytei. Tą laikotarpį ji prisimena nenoriai: „Likau Lietuvoje, turėjau išsilaižyti visas žaizdas ir parodyti savo charakterį. Mano svajonė vis dėlto išsipildė – dalyvavau Londono olimpiadoje.“ 

Dėmesys daugiakovininkams

Dabar I. Jakubaitytė treniruoja daugiakovininkus, taip pat atskirų rungčių sportininkus. Toks buvo jos sprendimas, kai baigė tuometę Kūno kultūros akademiją. Ir šis pasirinkimas nebuvo netikėtas.
 
Mat, kai dar gyveno Švėkšnoje, jos treneris Medardas Urmulevičius jaunuosius sportininkus rengė daugiakovės principu. 

Pasak patyrusios lengvaatletės, daugiakovė – rungtis, kur galima lengviau įvykdyti normatyvus, jeigu, žinoma, tinkamai paruoši kūną ir įskiepysi gerą techniką. Asmeninių rungčių normatyvai aukšti ir kasmet didėja. Užsiimdamas dešimtkove, jeigu nepasiseka vienoje rungtyje, gali atsigriebti kitoje. 
 
„Pasaulyje ir Europoje jaunimas nemiega, smarkiai patobulėjusios technologijos, mūsų jaunimui taip pat reikia užšokti ant to arkliuko ir išnaudoti visus savo gebėjimus“, – įsitikinusi I. Jakubaitytė.

Jos grupėje treniruojasi pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų dalyviai Lietuvos daugiakovės rekordininkas Matas Adamonis ir Edgaras Benkunskas. Vaikinai šiemet per treniruočių stovyklą Portugalijoje gerai padirbėjo ir dar labiau sustiprėjo. Indrė į treniruočių stovyklą išvežė dar kelis jaunuosius sportininkus. Jei jie įstos studijuoti į aukštąją mokyklą Kaune, galės tapti jos auklėtiniais. 

„Jie abu visada įvykdo savo amžiaus grupių normatyvus. Tai mano patys geriausi auklėtiniai. Ankstesniais metais mano grupėje treniruodavosi 20–25 sportininkai, o dabar ugdau daugiau nei 10 didesnio meistriškumo lengvaatlečių. Grupėje visada vyksta atranka, joje lieka patys geriausi, darbščiausi, kantriausi ir stipriausi. Pagrindiniai kriterijai – mokiniai turi nebijoti laimėti ir pralaimėti“, – aiškina I. Jakubaitytė 
 
Indrės grupėje yra ir pačių jauniausiųjų, tačiau apie juos kol kas nekalba. Sako, kad reikia palūkėti, nes jaunimas greitai nosį užriečia ir po to greitai pradingsta. Na, o trenerei norisi talentus išlaikyti, išpuoselėti ir išsaugoti, kad jie patektų į suaugusiųjų elitą. 

Daugkartinė Lietuvos ieties metimo čempionė pripažįsta, kad trenerės darbas jai tinkamas ir dėl grafiko – jeigu nereikia dirbti su jaunimu, Indrė 9 val. ryto eina į stadioną ir pasportuoja, pamėto ietį. Po to grįžta į namus, viską susitvarko ir po pietų jau pati treniruoja.

Olimpietė puikiai sutaria su savo buvusiomis varžovėmis Rita Ramanauskaite ir Terese Nekrošaite: „Mes esame ir kolegės, ir draugės. Darniai sutariame ir ugdome jaunąsias atžalas. Teresė užaugino Ritą, o dabar treniruoja Livetą Jasiūnaitę.“
 
Įnoringa rungtis

Didžiausia I. Jakubaitytės svajonė – su savo išugdytu auklėtiniu dalyvauti olimpinėse žaidynėse: „Matyti savo jaunimą tokio lygio varžybose būtų mano didžiausia svajonė ir laimėjimas.“ 

Didžiausias viltis ji sieja su dešimtkovininkais, nors grupėje treniruojasi ir būsimų septynkovininkių. Tačiau jos dar yra jaunos, tik pradeda savo sportinę karjerą.
 
„Kol nerasiu tikro, tipinio ieties metiko, tol netreniruosiu šios rungties sportininkų. Gali tekti laukti ir daug metų, bet mane papildo auklėtiniai, nes daugiakovės programoje yra ir ieties metimas. 

Stengsiuosi pasiekti, kad jie mestų toliau nei tikrieji ieties metikai. Žinoma, 80–90 m jie nenumes, bet švystelėti daugiau kaip 60 m gali. Tik jie turės įvaldyti tinkamą ieties metimo techniką. Ieties metimas – įnoringa lengvosios atletikos rungtis, joje tikrai yra kas veikti“, – tvirtina I. Jakubaitytė.

 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai iškovojo keliones savo klasėms
2019 05 25
Pirmą kartą surengtame Lietuvos mokyklų 3x3 čempionate Komandą turėjo sudaryti mažiausiai dvi mergaitės ir daugiausiai trys berniukai.
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
2019 05 25
Veidas
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Kelyje į finalą “Rytas” nušlavė “Neptūną”
2019 05 24
LKL
Audringomis emocijomis paženklintame pusfinalio mače "Rytas" nepaliko vilčių "Neptūnui" ir tiesiausiu keliu žengė į finalą, kur jo jau laukia "Žalgiris".
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuvės viltis sumindė žirgas
2019 05 25
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės ketvirtajame etape Prahoje (Čekija) Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą.
Dėl titulų kovojo 60 moterų ir 65 vyrai
2019 05 25
Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Absoliučiais čempionais tapo G.Bražaitė ir Ž.Stanulis.
Lietuviui – Pasaulio taurės bronza
2019 05 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Artūras Seja Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose Lenkijoje nusileido tik olimpiniam čempionui ir vicečempionui.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas