Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 3 d. 08:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sėkmingai derina du vaidmenis

Ieties metikė Indrė Jakubaitytė dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, o dabar į olimpiadą nori nuvažiuoti su savo auklėtiniu.

I.Jakubaitytė.
Alfredo Pliadžio nuotr.
I.Jakubaitytė.
Daugkartinė šalies čempionė kaunietė Indrė Jakubaitytė jau 13 metų dirba trenere, bet atsisveikinti su ieties metimu 42-ejų sportininkė nežada. 

„Lietuvoje ietininkių tėra vos kelios, o aš esu sveika, netraumuota, niekas neplyšta, nes gerai pažįstu savo kūną ir žinau, kaip su juo reikia elgtis. Manau, kad ieties metimo sektoriuje dar reikia jaunimui kvėpuoti į nugarą. 

Tuo pačiu noriu padėti Livetai Jasiūnaitei, kuri ketvirtus metus yra Lietuvos ieties metimo lyderė. Man išėjus, ji sektoriuje liktų viena, neturėtų jokios konkurencijos. Sportininkę treniruoja Teresė Nekrošaitė, ji anksčiau treniravo ir mane. Jaunam žmogui reikia užleisti savo vietą, bet jį reikia ir palaikyti, kad sektoriuje nereikėtų kovoti pačiai su savimi“, – sako I. Jakubaitytė. 

Gausi titulų kolekcija 

I. Jakubaitytei priklauso ir puikus 63 m 65 cm rezultatas. Tačiau jis oficialiai nebuvo paskelbtas Lietuvos rekordu, nes tos varžybos, kuriose sportininkė taip toli švystelėjo ietį, neatitiko visų Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos reikalavimų. 
 
Vis dėlto jis buvo pripažintas tolimiausiu Lietuvos ieties metikių rezultatu istorijoje.

Šiemet per Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas Utenoje I. Jakubaitytė numetė ietį 54 m 86 cm ir pralaimėjo tik L. Jasiūnaitei (57 m 96 cm). 

„Dirbant trenere ir savo auklėtiniams skiriant didelį dėmesį, nėra lengva varžytis sektoriuje ir toli mesti. Žinodama, kad man jau ne 20 metų, stengiuosi pajausti, ką galiu padaryti geriausiai“, – teigia I. Jakubaitytė. 

2012 m. ji dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, atstovavo Lietuvai trijuose pasaulio ir trijuose Europos čempionatuose. Buvo įvykdžiusi ir Pekino olimpinių žaidynių A normatyvą, bet į olimpiadą nevažiavo, vietą turėjo užleisti Ingai Stasiulionytei. Tą laikotarpį ji prisimena nenoriai: „Likau Lietuvoje, turėjau išsilaižyti visas žaizdas ir parodyti savo charakterį. Mano svajonė vis dėlto išsipildė – dalyvavau Londono olimpiadoje.“ 

Dėmesys daugiakovininkams

Dabar I. Jakubaitytė treniruoja daugiakovininkus, taip pat atskirų rungčių sportininkus. Toks buvo jos sprendimas, kai baigė tuometę Kūno kultūros akademiją. Ir šis pasirinkimas nebuvo netikėtas.
 
Mat, kai dar gyveno Švėkšnoje, jos treneris Medardas Urmulevičius jaunuosius sportininkus rengė daugiakovės principu. 

Pasak patyrusios lengvaatletės, daugiakovė – rungtis, kur galima lengviau įvykdyti normatyvus, jeigu, žinoma, tinkamai paruoši kūną ir įskiepysi gerą techniką. Asmeninių rungčių normatyvai aukšti ir kasmet didėja. Užsiimdamas dešimtkove, jeigu nepasiseka vienoje rungtyje, gali atsigriebti kitoje. 
 
„Pasaulyje ir Europoje jaunimas nemiega, smarkiai patobulėjusios technologijos, mūsų jaunimui taip pat reikia užšokti ant to arkliuko ir išnaudoti visus savo gebėjimus“, – įsitikinusi I. Jakubaitytė.

Jos grupėje treniruojasi pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų dalyviai Lietuvos daugiakovės rekordininkas Matas Adamonis ir Edgaras Benkunskas. Vaikinai šiemet per treniruočių stovyklą Portugalijoje gerai padirbėjo ir dar labiau sustiprėjo. Indrė į treniruočių stovyklą išvežė dar kelis jaunuosius sportininkus. Jei jie įstos studijuoti į aukštąją mokyklą Kaune, galės tapti jos auklėtiniais. 

„Jie abu visada įvykdo savo amžiaus grupių normatyvus. Tai mano patys geriausi auklėtiniai. Ankstesniais metais mano grupėje treniruodavosi 20–25 sportininkai, o dabar ugdau daugiau nei 10 didesnio meistriškumo lengvaatlečių. Grupėje visada vyksta atranka, joje lieka patys geriausi, darbščiausi, kantriausi ir stipriausi. Pagrindiniai kriterijai – mokiniai turi nebijoti laimėti ir pralaimėti“, – aiškina I. Jakubaitytė 
 
Indrės grupėje yra ir pačių jauniausiųjų, tačiau apie juos kol kas nekalba. Sako, kad reikia palūkėti, nes jaunimas greitai nosį užriečia ir po to greitai pradingsta. Na, o trenerei norisi talentus išlaikyti, išpuoselėti ir išsaugoti, kad jie patektų į suaugusiųjų elitą. 

Daugkartinė Lietuvos ieties metimo čempionė pripažįsta, kad trenerės darbas jai tinkamas ir dėl grafiko – jeigu nereikia dirbti su jaunimu, Indrė 9 val. ryto eina į stadioną ir pasportuoja, pamėto ietį. Po to grįžta į namus, viską susitvarko ir po pietų jau pati treniruoja.

Olimpietė puikiai sutaria su savo buvusiomis varžovėmis Rita Ramanauskaite ir Terese Nekrošaite: „Mes esame ir kolegės, ir draugės. Darniai sutariame ir ugdome jaunąsias atžalas. Teresė užaugino Ritą, o dabar treniruoja Livetą Jasiūnaitę.“
 
Įnoringa rungtis

Didžiausia I. Jakubaitytės svajonė – su savo išugdytu auklėtiniu dalyvauti olimpinėse žaidynėse: „Matyti savo jaunimą tokio lygio varžybose būtų mano didžiausia svajonė ir laimėjimas.“ 

Didžiausias viltis ji sieja su dešimtkovininkais, nors grupėje treniruojasi ir būsimų septynkovininkių. Tačiau jos dar yra jaunos, tik pradeda savo sportinę karjerą.
 
„Kol nerasiu tikro, tipinio ieties metiko, tol netreniruosiu šios rungties sportininkų. Gali tekti laukti ir daug metų, bet mane papildo auklėtiniai, nes daugiakovės programoje yra ir ieties metimas. 

Stengsiuosi pasiekti, kad jie mestų toliau nei tikrieji ieties metikai. Žinoma, 80–90 m jie nenumes, bet švystelėti daugiau kaip 60 m gali. Tik jie turės įvaldyti tinkamą ieties metimo techniką. Ieties metimas – įnoringa lengvosios atletikos rungtis, joje tikrai yra kas veikti“, – tvirtina I. Jakubaitytė.

 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinis įveikė dziudo ir triatloną
2018 08 17
U-16
Lietuvos rinktinės marškinėliai - didžiausia Lietuvos šešiolikmečių rinktinės žaidėjų motyvacija startuojančiame čempionate.
Stovyklos pradžia - be užsieniečių
2018 08 16
Treniruotės
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą.
Legionierių nustebino anglų kalbos žinios
2018 08 16
Treniruotės
Vilniaus "Rytas" susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje fizinio rengimo treneris atliko ne vieną testą žaidėjų pajėgumui nustatyti.
 
Vilniuje išryškėjo meistriškumo praraja
2018 08 16
Europos lyga
Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams nepavyko antrą kartą sulaikyti "Sevilla" puolimo, kuris šįkart sostinės ekipai atseikėjo penkis įvarčius.
"Sūduvai" - istorinė galimybė
2018 08 16
Europos lyga
Marijampolės "Sūduva" atlaikė Jūrmalos "Spartaks" komandos šturmą ir dėl patekimo į Europos lygos pagrindines varžybas kausis su Glalzgo "Celtic".
Lietuvį futbolas atvedė į Tasmaniją
2018 08 16
Svetur
„Tasmanija yra graži valstija su daug nacionalinių parkų, puikia gamta, todėl aš čia iš tiesų esu laimingas“, - teigia futbolininkas G.Kruša.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Velomaratone laukiama 10 tūkst. dalyvių
2018 08 16
Velomaratonas
Devintasis "Velomaratonas" ir vėl kvies profesionalus bei mėgėjus, kuriems pasiūlys skirtingų nuotolių trasas.
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
 
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Paskutinę vasaros naktį - bėgikų vakarėlis
2018 08 17
Bėgimas
„Naktinio Urmo bėgimo 2018“metu – netradicinė vieta, netradicinis laikas ir netgi netradicinis susirinkusiųjų tikslas - ne laimėti, o tiesiog gerai pašėlti.
Lietuviai gerina savo pozicijas
2018 08 16
Diskgolfas
Kroatijoje vykstančiame Europos diskgolfo čempionate savo pozicijas prieš lemiamą ratą pagerino Lietuvos atstovai.
Europos čempionate finišavo penktas
2018 08 16
Neįgaliųjų sportas
Regėjimo negalią turintis 21-erių kaunietis Mindaugas Dvylaitis, besivaržantis S11 klasėje, 100 metrų nugara rungties finale užėmė penktą vietą.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas