Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. rugpjučio 3 d. 08:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sėkmingai derina du vaidmenis

Ieties metikė Indrė Jakubaitytė dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, o dabar į olimpiadą nori nuvažiuoti su savo auklėtiniu.

I.Jakubaitytė.
Alfredo Pliadžio nuotr.
I.Jakubaitytė.
Daugkartinė šalies čempionė kaunietė Indrė Jakubaitytė jau 13 metų dirba trenere, bet atsisveikinti su ieties metimu 42-ejų sportininkė nežada. 

„Lietuvoje ietininkių tėra vos kelios, o aš esu sveika, netraumuota, niekas neplyšta, nes gerai pažįstu savo kūną ir žinau, kaip su juo reikia elgtis. Manau, kad ieties metimo sektoriuje dar reikia jaunimui kvėpuoti į nugarą. 

Tuo pačiu noriu padėti Livetai Jasiūnaitei, kuri ketvirtus metus yra Lietuvos ieties metimo lyderė. Man išėjus, ji sektoriuje liktų viena, neturėtų jokios konkurencijos. Sportininkę treniruoja Teresė Nekrošaitė, ji anksčiau treniravo ir mane. Jaunam žmogui reikia užleisti savo vietą, bet jį reikia ir palaikyti, kad sektoriuje nereikėtų kovoti pačiai su savimi“, – sako I. Jakubaitytė. 

Gausi titulų kolekcija 

I. Jakubaitytei priklauso ir puikus 63 m 65 cm rezultatas. Tačiau jis oficialiai nebuvo paskelbtas Lietuvos rekordu, nes tos varžybos, kuriose sportininkė taip toli švystelėjo ietį, neatitiko visų Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos reikalavimų. 
 
Vis dėlto jis buvo pripažintas tolimiausiu Lietuvos ieties metikių rezultatu istorijoje.

Šiemet per Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybas Utenoje I. Jakubaitytė numetė ietį 54 m 86 cm ir pralaimėjo tik L. Jasiūnaitei (57 m 96 cm). 

„Dirbant trenere ir savo auklėtiniams skiriant didelį dėmesį, nėra lengva varžytis sektoriuje ir toli mesti. Žinodama, kad man jau ne 20 metų, stengiuosi pajausti, ką galiu padaryti geriausiai“, – teigia I. Jakubaitytė. 

2012 m. ji dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, atstovavo Lietuvai trijuose pasaulio ir trijuose Europos čempionatuose. Buvo įvykdžiusi ir Pekino olimpinių žaidynių A normatyvą, bet į olimpiadą nevažiavo, vietą turėjo užleisti Ingai Stasiulionytei. Tą laikotarpį ji prisimena nenoriai: „Likau Lietuvoje, turėjau išsilaižyti visas žaizdas ir parodyti savo charakterį. Mano svajonė vis dėlto išsipildė – dalyvavau Londono olimpiadoje.“ 

Dėmesys daugiakovininkams

Dabar I. Jakubaitytė treniruoja daugiakovininkus, taip pat atskirų rungčių sportininkus. Toks buvo jos sprendimas, kai baigė tuometę Kūno kultūros akademiją. Ir šis pasirinkimas nebuvo netikėtas.
 
Mat, kai dar gyveno Švėkšnoje, jos treneris Medardas Urmulevičius jaunuosius sportininkus rengė daugiakovės principu. 

Pasak patyrusios lengvaatletės, daugiakovė – rungtis, kur galima lengviau įvykdyti normatyvus, jeigu, žinoma, tinkamai paruoši kūną ir įskiepysi gerą techniką. Asmeninių rungčių normatyvai aukšti ir kasmet didėja. Užsiimdamas dešimtkove, jeigu nepasiseka vienoje rungtyje, gali atsigriebti kitoje. 
 
„Pasaulyje ir Europoje jaunimas nemiega, smarkiai patobulėjusios technologijos, mūsų jaunimui taip pat reikia užšokti ant to arkliuko ir išnaudoti visus savo gebėjimus“, – įsitikinusi I. Jakubaitytė.

Jos grupėje treniruojasi pasaulio ir Europos jaunimo bei jaunių čempionatų dalyviai Lietuvos daugiakovės rekordininkas Matas Adamonis ir Edgaras Benkunskas. Vaikinai šiemet per treniruočių stovyklą Portugalijoje gerai padirbėjo ir dar labiau sustiprėjo. Indrė į treniruočių stovyklą išvežė dar kelis jaunuosius sportininkus. Jei jie įstos studijuoti į aukštąją mokyklą Kaune, galės tapti jos auklėtiniais. 

„Jie abu visada įvykdo savo amžiaus grupių normatyvus. Tai mano patys geriausi auklėtiniai. Ankstesniais metais mano grupėje treniruodavosi 20–25 sportininkai, o dabar ugdau daugiau nei 10 didesnio meistriškumo lengvaatlečių. Grupėje visada vyksta atranka, joje lieka patys geriausi, darbščiausi, kantriausi ir stipriausi. Pagrindiniai kriterijai – mokiniai turi nebijoti laimėti ir pralaimėti“, – aiškina I. Jakubaitytė 
 
Indrės grupėje yra ir pačių jauniausiųjų, tačiau apie juos kol kas nekalba. Sako, kad reikia palūkėti, nes jaunimas greitai nosį užriečia ir po to greitai pradingsta. Na, o trenerei norisi talentus išlaikyti, išpuoselėti ir išsaugoti, kad jie patektų į suaugusiųjų elitą. 

Daugkartinė Lietuvos ieties metimo čempionė pripažįsta, kad trenerės darbas jai tinkamas ir dėl grafiko – jeigu nereikia dirbti su jaunimu, Indrė 9 val. ryto eina į stadioną ir pasportuoja, pamėto ietį. Po to grįžta į namus, viską susitvarko ir po pietų jau pati treniruoja.

Olimpietė puikiai sutaria su savo buvusiomis varžovėmis Rita Ramanauskaite ir Terese Nekrošaite: „Mes esame ir kolegės, ir draugės. Darniai sutariame ir ugdome jaunąsias atžalas. Teresė užaugino Ritą, o dabar treniruoja Livetą Jasiūnaitę.“
 
Įnoringa rungtis

Didžiausia I. Jakubaitytės svajonė – su savo išugdytu auklėtiniu dalyvauti olimpinėse žaidynėse: „Matyti savo jaunimą tokio lygio varžybose būtų mano didžiausia svajonė ir laimėjimas.“ 

Didžiausias viltis ji sieja su dešimtkovininkais, nors grupėje treniruojasi ir būsimų septynkovininkių. Tačiau jos dar yra jaunos, tik pradeda savo sportinę karjerą.
 
„Kol nerasiu tikro, tipinio ieties metiko, tol netreniruosiu šios rungties sportininkų. Gali tekti laukti ir daug metų, bet mane papildo auklėtiniai, nes daugiakovės programoje yra ir ieties metimas. 

Stengsiuosi pasiekti, kad jie mestų toliau nei tikrieji ieties metikai. Žinoma, 80–90 m jie nenumes, bet švystelėti daugiau kaip 60 m gali. Tik jie turės įvaldyti tinkamą ieties metimo techniką. Ieties metimas – įnoringa lengvosios atletikos rungtis, joje tikrai yra kas veikti“, – tvirtina I. Jakubaitytė.

 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Nerimauja, kad neįmuša puolėjai
2019 01 22
Pasiruošimas
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas: „Norėtųsi, kad įmuštų ir puolėjai“.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
Triumfavo ledo buriuotojai iš Elektrėnų
2019 01 21
Ledo jachtos
Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko itini sunkiomis oro sąlygomis: nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po audros jį užgulė gilus sniegas.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas