LSAF.lt 2018 m. liepos 18 d. 15:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos

Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.

A.Didžbalis ant garbės pakylos Anahaime.
LSAF nuotr.
A.Didžbalis ant garbės pakylos Anahaime.
Lietuvos sunkiosios atletikos federaciją (LSAF) pasiekė patvirtinimas iš Kelno (Vokietija) laboratorijos ir Tarptautines sunkiosios atletikos federacijos (IWF), kad Aurimo Didžbalio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti ta pačia draudžiama medžiaga, kuri jo organizme buvo rasta praėjusiais metais per pasaulio čempionatą Anahaime (JAV). 
 
"Toliau sieksime visiško pasaulio vicečempiono Aurimo Didžbalio išteisinimo", - pranešė Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas. Jis teigė, jog kito kelio, kaip tik ištirti visus pernai prieš varžybas vartotus legalius įprastus papildus, nebuvo.

„Negi manote, kad mes esami visiškai bepročiai ir taip rizikuotume vartodami dopingą? Manau, kad tai visiškas nesusipratimas. Prieš išvykstant į pasaulio čempionatą Anahaime Lietuvos antidopingo agentūra paėmė visų mūsų sportininkų, kurie dalyvavo pasaulio čempionate, mėginius. Visų tyrimai buvo tvarkingi. Po 12 dienų, kai Aurimas Didžbalis tapo pasaulio vicečempionu, mėginius ėmė jau tarptautinė antidopingo agentūra. A mėginys parodė, kad A. Didžbalio šlapime aptikta draudžiamo preparato SARM S-22, kuris padeda didinti raumenų masę. Mums kaip tik reikėjo mažinti svorį, o ne didinti. Šį preparatą naudoti mums net nėra logikos. Kraujas - švarus, viskas gerai, o šlapimas - ne. Kaip tai gali būti?“ - svarstė treneris.


Jam atrino ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas, šiuo metu dėl įtarimų vartojus dopongą suspenduotas A.Didžbalis: „Pridėjęs ranką prie širdies galiu pasakyti, kad nieko neleistino nevartojau. Sportavau ir ruošiausi varžyboms taip, kaip ir visada. Tokios medžiagos, kokią neva aptiko mano šlapime, iki tol nebuvau girdėjęs. Tik vėliau su treneriu pradėjome aiškintis, kas tai per medžiaga. 
 

Negi mane laikote visišku bepročiu, kad prieš pat varžybas dar vartočiau neleistinus preparatus? Juk 10 dienų iki pasaulio čempionato mane tikrino Lietuvos antidopingo agentūra ir organizmas buvo visiškai švarus. Negi po to imčiau ir vartočiau, kai einu kovoti dėl medalių ir puikiai žinau, kad iš visų prizininkų po čempionato ima kraujo ir šlapimo mėginius. Negi laikote mane kamikadzė, kad taip elgčiausi? Nesuprantu kas vyksta, tačiau noriu, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi. Klausiate ar sunku? Aišku sunku ir nemalonus periodas, tačiau bandau blogas mintis vyti į šalį, sportuoju kaip ir anksčiau, palaikau sportinę formą. Giliai širdyje tikiu, kad teisybė yra ir kad greitai tai paaiškės, tada galėčiau dalyvauti varžybose bei siekti naujų pergalių."Praėjusią savaitė Uzbekistane vykusiame pasaulio jaunimo čempionate B. Vyšniauskas turėjo progą artimiau pabendrauti su IWF prezidentu Tamasu Ajanu. Pokalbio metu buvo paliesta A.Didžbalio, kuris šiuo metu yra suspenduotas dėl neaiškaus dopingo šešėlio, tema.

 

Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspreso“ žurnalistui teko būti Taškente ir girdėti B. Vyšniausko ir T.Ajano pokalbį. IWF prezidentas teigė, kad jam skauda širdį, kad dėl vieno iš planetos sunkiosios atletikos lyderių A. Didžbalio dopingo mėginio yra abejonių ir visa tai bandoma aiškintis.

 

Jis teigė, kad jis gerbia Lietuvos valstybę ir yra mūsų pusėje.

 

„Nesupranta, kaip 10 dienų prieš pasaulio suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionatą, kuris vyko Amerikoje, Lietuvos antidopingo agentūra, paėmusi Lietuvos sunkiaatlečių mėginius, nieko neleistino nerado. O po pasaulio čempionato A mėginys parodė, kad neva tai A. Didžbalio šlapime aptikta draudžiamo preparato SARM S-22. Kraujas - švarus, viskas gerai, o šlapimas - ne. Aiškinamės situaciją. Suprantame, kad tiek itin patyręs, tiek metų su sunkiaatlečiai dirbantis treneris B. Vyšniauskas, tiek patyręs sportininkas A. Didžbalis nėra kamikadzės, kad taip rizikuotų ir vartotų dopingą. Juk Aurimas Didžbalis yra lyderis, tad bet kokiu atveju žino, kad jį po čempionato tirs antidopingo agentūra bei WADA. Šis atvejis mums yra labai neaiškus. Tiriame papildus“, - sakė IWF prezidentas.

 

Jis akcentavo, kad puikiai supranta tiek trenerio, tiek sportininko rūpestį ir dar pabrėžė, kad Lietuva, palyginti su kitomis valstybėmis, šiomis problemomis tikrai neišsiskiria, kadangi Lietuvos sportininkų teigiamų mėginių yra kone mažiausiai. „Mes esame su jumis. Norime, kad kuo greičiau paaiškėtų tikroji tiesa“, - sakė IWF prezidentas.

 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Nerimauja, kad neįmuša puolėjai
2019 01 22
Pasiruošimas
Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas: „Norėtųsi, kad įmuštų ir puolėjai“.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
Lietuvės - Baltijos regiono čempionės
2019 01 22
Lėkščiasvydis
Lietuvos lėkščiasvydininkės įrodė, jog yra vertos stipriausio moterų klubo Baltijos šalyse titulo.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas