LSAF.lt 2018 m. liepos 18 d. 15:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos

Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.

A.Didžbalis ant garbės pakylos Anahaime.
LSAF nuotr.
A.Didžbalis ant garbės pakylos Anahaime.
Lietuvos sunkiosios atletikos federaciją (LSAF) pasiekė patvirtinimas iš Kelno (Vokietija) laboratorijos ir Tarptautines sunkiosios atletikos federacijos (IWF), kad Aurimo Didžbalio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti ta pačia draudžiama medžiaga, kuri jo organizme buvo rasta praėjusiais metais per pasaulio čempionatą Anahaime (JAV). 
 
"Toliau sieksime visiško pasaulio vicečempiono Aurimo Didžbalio išteisinimo", - pranešė Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas. Jis teigė, jog kito kelio, kaip tik ištirti visus pernai prieš varžybas vartotus legalius įprastus papildus, nebuvo.

„Negi manote, kad mes esami visiškai bepročiai ir taip rizikuotume vartodami dopingą? Manau, kad tai visiškas nesusipratimas. Prieš išvykstant į pasaulio čempionatą Anahaime Lietuvos antidopingo agentūra paėmė visų mūsų sportininkų, kurie dalyvavo pasaulio čempionate, mėginius. Visų tyrimai buvo tvarkingi. Po 12 dienų, kai Aurimas Didžbalis tapo pasaulio vicečempionu, mėginius ėmė jau tarptautinė antidopingo agentūra. A mėginys parodė, kad A. Didžbalio šlapime aptikta draudžiamo preparato SARM S-22, kuris padeda didinti raumenų masę. Mums kaip tik reikėjo mažinti svorį, o ne didinti. Šį preparatą naudoti mums net nėra logikos. Kraujas - švarus, viskas gerai, o šlapimas - ne. Kaip tai gali būti?“ - svarstė treneris.


Jam atrino ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas, šiuo metu dėl įtarimų vartojus dopongą suspenduotas A.Didžbalis: „Pridėjęs ranką prie širdies galiu pasakyti, kad nieko neleistino nevartojau. Sportavau ir ruošiausi varžyboms taip, kaip ir visada. Tokios medžiagos, kokią neva aptiko mano šlapime, iki tol nebuvau girdėjęs. Tik vėliau su treneriu pradėjome aiškintis, kas tai per medžiaga. 
 

Negi mane laikote visišku bepročiu, kad prieš pat varžybas dar vartočiau neleistinus preparatus? Juk 10 dienų iki pasaulio čempionato mane tikrino Lietuvos antidopingo agentūra ir organizmas buvo visiškai švarus. Negi po to imčiau ir vartočiau, kai einu kovoti dėl medalių ir puikiai žinau, kad iš visų prizininkų po čempionato ima kraujo ir šlapimo mėginius. Negi laikote mane kamikadzė, kad taip elgčiausi? Nesuprantu kas vyksta, tačiau noriu, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi. Klausiate ar sunku? Aišku sunku ir nemalonus periodas, tačiau bandau blogas mintis vyti į šalį, sportuoju kaip ir anksčiau, palaikau sportinę formą. Giliai širdyje tikiu, kad teisybė yra ir kad greitai tai paaiškės, tada galėčiau dalyvauti varžybose bei siekti naujų pergalių."Praėjusią savaitė Uzbekistane vykusiame pasaulio jaunimo čempionate B. Vyšniauskas turėjo progą artimiau pabendrauti su IWF prezidentu Tamasu Ajanu. Pokalbio metu buvo paliesta A.Didžbalio, kuris šiuo metu yra suspenduotas dėl neaiškaus dopingo šešėlio, tema.

 

Klaipėdos dienraščio „Vakarų ekspreso“ žurnalistui teko būti Taškente ir girdėti B. Vyšniausko ir T.Ajano pokalbį. IWF prezidentas teigė, kad jam skauda širdį, kad dėl vieno iš planetos sunkiosios atletikos lyderių A. Didžbalio dopingo mėginio yra abejonių ir visa tai bandoma aiškintis.

 

Jis teigė, kad jis gerbia Lietuvos valstybę ir yra mūsų pusėje.

 

„Nesupranta, kaip 10 dienų prieš pasaulio suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionatą, kuris vyko Amerikoje, Lietuvos antidopingo agentūra, paėmusi Lietuvos sunkiaatlečių mėginius, nieko neleistino nerado. O po pasaulio čempionato A mėginys parodė, kad neva tai A. Didžbalio šlapime aptikta draudžiamo preparato SARM S-22. Kraujas - švarus, viskas gerai, o šlapimas - ne. Aiškinamės situaciją. Suprantame, kad tiek itin patyręs, tiek metų su sunkiaatlečiai dirbantis treneris B. Vyšniauskas, tiek patyręs sportininkas A. Didžbalis nėra kamikadzės, kad taip rizikuotų ir vartotų dopingą. Juk Aurimas Didžbalis yra lyderis, tad bet kokiu atveju žino, kad jį po čempionato tirs antidopingo agentūra bei WADA. Šis atvejis mums yra labai neaiškus. Tiriame papildus“, - sakė IWF prezidentas.

 

Jis akcentavo, kad puikiai supranta tiek trenerio, tiek sportininko rūpestį ir dar pabrėžė, kad Lietuva, palyginti su kitomis valstybėmis, šiomis problemomis tikrai neišsiskiria, kadangi Lietuvos sportininkų teigiamų mėginių yra kone mažiausiai. „Mes esame su jumis. Norime, kad kuo greičiau paaiškėtų tikroji tiesa“, - sakė IWF prezidentas.

 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinis įveikė dziudo ir triatloną
2018 08 17
U-16
Lietuvos rinktinės marškinėliai - didžiausia Lietuvos šešiolikmečių rinktinės žaidėjų motyvacija startuojančiame čempionate.
Stovyklos pradžia - be užsieniečių
2018 08 16
Treniruotės
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą.
Legionierių nustebino anglų kalbos žinios
2018 08 16
Treniruotės
Vilniaus "Rytas" susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje fizinio rengimo treneris atliko ne vieną testą žaidėjų pajėgumui nustatyti.
 
Vilniuje išryškėjo meistriškumo praraja
2018 08 16
Europos lyga
Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams nepavyko antrą kartą sulaikyti "Sevilla" puolimo, kuris šįkart sostinės ekipai atseikėjo penkis įvarčius.
"Sūduvai" - istorinė galimybė
2018 08 16
Europos lyga
Marijampolės "Sūduva" atlaikė Jūrmalos "Spartaks" komandos šturmą ir dėl patekimo į Europos lygos pagrindines varžybas kausis su Glalzgo "Celtic".
Lietuvį futbolas atvedė į Tasmaniją
2018 08 16
Svetur
„Tasmanija yra graži valstija su daug nacionalinių parkų, puikia gamta, todėl aš čia iš tiesų esu laimingas“, - teigia futbolininkas G.Kruša.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Velomaratone laukiama 10 tūkst. dalyvių
2018 08 16
Velomaratonas
Devintasis "Velomaratonas" ir vėl kvies profesionalus bei mėgėjus, kuriems pasiūlys skirtingų nuotolių trasas.
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
 
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Paskutinę vasaros naktį - bėgikų vakarėlis
2018 08 17
Bėgimas
„Naktinio Urmo bėgimo 2018“metu – netradicinė vieta, netradicinis laikas ir netgi netradicinis susirinkusiųjų tikslas - ne laimėti, o tiesiog gerai pašėlti.
Lietuviai gerina savo pozicijas
2018 08 16
Diskgolfas
Kroatijoje vykstančiame Europos diskgolfo čempionate savo pozicijas prieš lemiamą ratą pagerino Lietuvos atstovai.
Europos čempionate finišavo penktas
2018 08 16
Neįgaliųjų sportas
Regėjimo negalią turintis 21-erių kaunietis Mindaugas Dvylaitis, besivaržantis S11 klasėje, 100 metrų nugara rungties finale užėmė penktą vietą.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas