Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. liepos 16 d. 11:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos

Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.

Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
   
„Tradicijų už pinigus nenusipirksi“. Taip 31-ąsias „Žalgirio“ draugijos žaidynes po Kaune surengti teniso turnyro įvertino jų vyr. teisėjas, draugijos generalines sekretorius Vytas Nėnius

Žaidimų sporto šakų komandos apdovanojimus išsidalijo anksčiau: geriausios miestų ekipos paaiškėjo Marijampolėje, o rajonų – Palangoje. 

Pagal tradiciją tenisininkai kasmet varžosi liepos 15-ąją, paminint Žalgirio mūšio metines. Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse kovota tris dienas. Dėl lietaus rungtyniauta uždarose aikštelėse. 

GRUPĖS. Dėl apdovanojimų atskirose amžiaus grupėse rungtyniavo apie 50 teniso mėgėjų. 

Pasak ilgamečio žalgiriečių teniso varžybų vyr. teisėjo, praeityje žinomo Lietuvos tenisininko Romualdo Kačanausko, žaidėjų grupėse buvo nedaug, todėl jos buvo sujungtos į kelias. 

Moterų turnyre dalyvavo 7 sportininkės, kurios rungtyniavo vienoje grupėje. Varžybos vyko dvejų minusų sistema. Pralaimėjus pirmąjį susitikimą, dar buvo galima žaisti antrąjį. 
Pralaimėjusiems ir antrąjį sportininkams varžybos baigėsi. Laimėję kovojo toliau. 

PROGNOZĖS. Pasak R. Kačanausko, žalgiriečiai turi savo lyderius. Tenisininkų 30+ grupėje tai - vilniečiai Martynas Eimontas ir  Miroslavas Jančas, 40+ grupėje – vilniečiai Skirmantas Kadžius ir Jaroslavas Lučinskis, o moterų grupėje – kaunietė Violeta Matulaitienė. 

„Vyresniųjų grupėje yra daug apylygių tenisininkų, iš anksto sunku pasakyti, kas tą dieną bus stipriausias“, - sakė R. Kačanauskas. 

Patyręs specialistas neapsiriko: tenisininkų grupėje 30+ M. Eimonto ir M. Jančo finalinė dvikova baigėsi pirmojo pergale 6:7, 6:0, 10:6. 

40+ grupėje finalinį susitikimą tarp vilniečių S. Kadžiaus ir J. Lučinskio laimėjo pirmasis 6:1, 6:2.

Prognozės nepasitvirtino tik moterų grupėje: favoritę V. Matulaitienę finale po nepaprastai atkaklios kovos nugalėjo kaunietė Džamilė Sapiežinskienė 6:4, 5:7, 10:8.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: 50+ - vilnietis Modestas Keliauskas, 60+ - kaunietis Antanas Genys, 65+ - kaunietis Edmundas Alijauskas. 

Bene didžiausias netikėtumas - daugkartinio Lietuvos čempiono ir prizininko R. Kačanausko pralaimėjimas E. Alijauskui 2:6, 6:2, 7:10.  

PATIRTIS. Tarp dalyvių buvo ir du sportininkai, atvykę iš svetur. Tai – Čikagoje 20 metų gyvenanti buvusi daugkartinė Lietuvos slidinėjimo čempionė Aniceta Latakaitė-Zamalaitienė ir buvęs rankininkas, o dabar 29 metus Vokietijoje gyvenantis ir dirbantis Vylius Duknauskas. 

Šie sportininkai – dažni „Žalgirio“ žaidynių dalyviai, praėjusiais metais jie abu bandė jėgas Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Kaune. 

Užauginusi penkis sūnus ir sulaukusi 9 vaikaičių, 76-erių A.Zamalaitienė tikėjosi, kad „Žalgirio“ žaidynėse jėgas bandys daugiau teniso entuziastų iš Čikagos. Keli jų žaidėjai dalyvavo Dainų ir šokių šventėje ir po to ilgėliau pasiliko Lietuvoje. Tačiau teniso varžybose jie nepasirodė. 

A.Zamalaitirnė sakė, kad dabar, kai ji jau nedirbu, į Lietuvą grįžta kasmet ir gimtinėje praleidžia po tris mėnesius. 

„Tenisą aktyviai žaidžiu ne tik ir Amerikoje, dalyvauju varžybose ir savo amžiaus grupėje sekasi gana neblogai.   Prieš žalgiriečių žaidynes dalyvavau turnyre Klaipėdoje. Atkreipiau dėmesį, kad labai sumažėjo Lietuvoje tenisininkių. Uostamiestyje netgi teko žaisti grupėse 35+ir 45+. Žaidžiau ir turnyre Rygoje, kur jėgas bandžiau tenisininkų grupėje 60+. Praėjusiais metais dalyvavau Ukrainoje ir grupėje 40+ patekau į finalą “, - sakė A. Zamalaitienė. 
 
Praėjusiais metais, be turnyrų Amerikoje, kur ji žaidžia tik dvejetus, sportininkė dar rungtyniavo Baltarusijoje, Lenkijoje, o dabar po žalgiriečių žaidynių liepos 21 d. vyks į varžybas Jūrmaloje.  

A.Zamalaitienė džiaugiasi, kad Čikagoje tenisą žaidžia ir 37 lietuviai, kurie žiemą kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį renkasi į salę, kurioje yra 10 kortų. Vasarą lietuviai susitinka dukart per mėnesį. 

Jau pirmą varžybų dieną Kaune A. Zamalaitienę burtai suvedė su pasaulio medikų čempionatui Maltoje besirengiančia kauniete Aušra Kepene ir atkaklų susitikimą viešna iš JAV pralaimėjo 4:6, 4:6. 

„Pasižaidėme gana smagiai. Įgijome naudingos patirties: jai buvo naudinga pasižaisti prieš pasaulio medikų čempionatą, o man – su gerokai jaunesne varžove“, - kalbėjo A. Zamalaitienė. DEBIUTAS. Privačios odontologijos klinikos savininkė 41-erių kaunietė A. Kepenė pasaulio medikų čempionate, įvyksiančiame rugsėjo 27 d.-spalio 7 d., dalyvaus pirmą kartą. Ji tenisą žaidžia 15 metų, tobulėti padeda treneris Darius Augustinaitis.  

„Pasaulio medikų teniso čempionatai vysta jau seniai, tačiau tik praėjusiais metais juose pagaliau buvo leista dalyvauti ir odontologams. Lietuvos medikų komanda bus solidi, dalyvaus 27 teniso entuziastai“, - sakė A. Kepenė. 
 
 „Žalgirio“ žaidynėse jau buvo ypač sunkus pirmasis susitikimas su patyrusia A. Zamalaitiene.  

„Dar kartą pasitvirtino posakis, kad senas vilkas yra protingesnis už jauną avį. Labai laukiu ir kitų metų pasaulio medikų čempionato, kuris yra numatytas Kaune“, - sakė A. Kepenė, žalgiriečių žaidynėse pelniusi bronzos medalį.   

KOLEGOS. Žaidynėse susitiko buvę rankininkai: Vilniuje rankinį pradėjęs žaisti  Vylius Duknauskas ir toliau karjerą tęsęs Vokietijoje, bei Vytautas Kenstavičius iš Skaudvilės. Žalgiriečių žaidynėse jie rungtyniavo toje pačioje 50+ grupėje. 

V. Duknauskas profesionaliai rankinį žaidė  Šiaulių „Tauro“ ir Alytaus „Varsos“ komandose, o 1989-aisiais pasirašė kontraktą su vienu Vokietijos klubų ir dabar su šeima gyvena Celės mieste. 

Prieš septynerius metus jis susižavėjo tenisu. Kaune V. Duknauskui nepasisekė, jis pralaimėjo abu susitikimus. 

Pirmą – būsimam trečios vietos laimėtojui vilniečiui Juzefui Katkovskiui 2:6,3:6, o antrąjį – savo kolegai V. Kenstavičiui 2:6, 0:6.  

V. Kenstavičius rankinį žaidė Skaudvilėje nuo pirmos iki vienuoliktos klasės pas legendinį trenerį, dabar jau šviesaus atminimo Marceliną Zelbą. 

Po to studijavo Žemės ūkio akademijoje ir atstovavo „Pilėnų“ komandai, kuri žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje. Tenisą jis pradėjo žaisti prieš šešerius metus. 

„Atstovavau Tauragės rankinio veteranams, o kai nebeliko komandos, nesinorėjo skirtis su sportu ir į rankas paėmiau teniso raketę“, - sakė Skaudvilės gimnazijos  kūno kultūros mokytojas V. Kenstavičius. 

NERIMAS. „Žalgirio“ draugijos žaidynių vyr. teisėjas, draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius susirūpinęs, kad per žaidynes mažėja tenisininkų. 

„Gal varžybos rengiamos ne tuo metu. Liepa – atostogų metas, šeimos jas yra iš anksto susiplanavusios.  Turnyrų ir toliau nekoordinuoja Lietuvos teniso sąjunga. Mūsų turnyras – tradicinis, 31-asis, tačiau tomis pačiomis dienomis atsirado tarptautinių varžybų. Įrengta daug teniso aikštelių poilsio zonose, kuriose vyksta vietiniai turnyrai.  Jaunimas nenoriai dalyvauja didesniuose turnyruose, aktyvesni yra veteranai. Tarsimės su žaidynių dalyviais, diskutuosime ir galvosime, ką reikėtų daryti, kad mūsų žaidynės pritrauktų daugiau teniso entuziastų“, - sakė V. Nėnius. 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
LKL: pergales iškovojo šeimininkai
2018 10 21
LKL
LKL pirmenybėse "Nevėžis" Kėdainiuose 80:78 nugalėjo Prienų "Skycop", o "Neptūnas" Klaipėdoje 81:70 Utenos "Juventus".
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
 
"Žalgirio" fanams - sveikinimas iš Ukrainos
2018 10 21
Fanai
Poltavoje iškilo didžiulis žalios ir baltos spalvų audeklas su užrašu "Pietų IV 33 metai" - taip Kijevo aistruoliai sveikino savo draugus iš Vilniaus.
"Sūduva" - gerokai arčiau antrojo titulo
2018 10 21
A lyga
Vilniaus "Žalgiris" vėl neįveikė "Trakų" (2:2) ir dabar jam jau nepakanka vien savo jėgų pagauti "Sūduvą". Pastaroji 2:1 nugalėjo "Jonavą".
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Pasaulio reitinge – rokiruotė
2018 10 22
Reitingas
Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge nukrito į 131-ąją vietą, L. Grigelis pakilo į 238-ąją.
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dvi lietuvės liko per žingsnį nuo medalio
2018 10 21
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės pirmojo etapo varžybose Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė užėmė ketvirtąsias vietas.
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Lietuvos porai - sidabras
2018 10 21
Dailusis čiuožimas
Dailiojo čiuožimo varžybų „Halloween Cup“ ledo šokiuose Lietuvos atstovai A. Reed ir S. Ambrulevičius buvo antri ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Lietuvei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 21
Fitnesas
Pasaulio fitneso čempionate Rygoje lietuvė Akvilė Judzinskytė užėmė trečiąją vietą.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas