Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. liepos 16 d. 11:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos

Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.

Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
   
„Tradicijų už pinigus nenusipirksi“. Taip 31-ąsias „Žalgirio“ draugijos žaidynes po Kaune surengti teniso turnyro įvertino jų vyr. teisėjas, draugijos generalines sekretorius Vytas Nėnius

Žaidimų sporto šakų komandos apdovanojimus išsidalijo anksčiau: geriausios miestų ekipos paaiškėjo Marijampolėje, o rajonų – Palangoje. 

Pagal tradiciją tenisininkai kasmet varžosi liepos 15-ąją, paminint Žalgirio mūšio metines. Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse kovota tris dienas. Dėl lietaus rungtyniauta uždarose aikštelėse. 

GRUPĖS. Dėl apdovanojimų atskirose amžiaus grupėse rungtyniavo apie 50 teniso mėgėjų. 

Pasak ilgamečio žalgiriečių teniso varžybų vyr. teisėjo, praeityje žinomo Lietuvos tenisininko Romualdo Kačanausko, žaidėjų grupėse buvo nedaug, todėl jos buvo sujungtos į kelias. 

Moterų turnyre dalyvavo 7 sportininkės, kurios rungtyniavo vienoje grupėje. Varžybos vyko dvejų minusų sistema. Pralaimėjus pirmąjį susitikimą, dar buvo galima žaisti antrąjį. 
Pralaimėjusiems ir antrąjį sportininkams varžybos baigėsi. Laimėję kovojo toliau. 

PROGNOZĖS. Pasak R. Kačanausko, žalgiriečiai turi savo lyderius. Tenisininkų 30+ grupėje tai - vilniečiai Martynas Eimontas ir  Miroslavas Jančas, 40+ grupėje – vilniečiai Skirmantas Kadžius ir Jaroslavas Lučinskis, o moterų grupėje – kaunietė Violeta Matulaitienė. 

„Vyresniųjų grupėje yra daug apylygių tenisininkų, iš anksto sunku pasakyti, kas tą dieną bus stipriausias“, - sakė R. Kačanauskas. 

Patyręs specialistas neapsiriko: tenisininkų grupėje 30+ M. Eimonto ir M. Jančo finalinė dvikova baigėsi pirmojo pergale 6:7, 6:0, 10:6. 

40+ grupėje finalinį susitikimą tarp vilniečių S. Kadžiaus ir J. Lučinskio laimėjo pirmasis 6:1, 6:2.

Prognozės nepasitvirtino tik moterų grupėje: favoritę V. Matulaitienę finale po nepaprastai atkaklios kovos nugalėjo kaunietė Džamilė Sapiežinskienė 6:4, 5:7, 10:8.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: 50+ - vilnietis Modestas Keliauskas, 60+ - kaunietis Antanas Genys, 65+ - kaunietis Edmundas Alijauskas. 

Bene didžiausias netikėtumas - daugkartinio Lietuvos čempiono ir prizininko R. Kačanausko pralaimėjimas E. Alijauskui 2:6, 6:2, 7:10.  

PATIRTIS. Tarp dalyvių buvo ir du sportininkai, atvykę iš svetur. Tai – Čikagoje 20 metų gyvenanti buvusi daugkartinė Lietuvos slidinėjimo čempionė Aniceta Latakaitė-Zamalaitienė ir buvęs rankininkas, o dabar 29 metus Vokietijoje gyvenantis ir dirbantis Vylius Duknauskas. 

Šie sportininkai – dažni „Žalgirio“ žaidynių dalyviai, praėjusiais metais jie abu bandė jėgas Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Kaune. 

Užauginusi penkis sūnus ir sulaukusi 9 vaikaičių, 76-erių A.Zamalaitienė tikėjosi, kad „Žalgirio“ žaidynėse jėgas bandys daugiau teniso entuziastų iš Čikagos. Keli jų žaidėjai dalyvavo Dainų ir šokių šventėje ir po to ilgėliau pasiliko Lietuvoje. Tačiau teniso varžybose jie nepasirodė. 

A.Zamalaitirnė sakė, kad dabar, kai ji jau nedirbu, į Lietuvą grįžta kasmet ir gimtinėje praleidžia po tris mėnesius. 

„Tenisą aktyviai žaidžiu ne tik ir Amerikoje, dalyvauju varžybose ir savo amžiaus grupėje sekasi gana neblogai.   Prieš žalgiriečių žaidynes dalyvavau turnyre Klaipėdoje. Atkreipiau dėmesį, kad labai sumažėjo Lietuvoje tenisininkių. Uostamiestyje netgi teko žaisti grupėse 35+ir 45+. Žaidžiau ir turnyre Rygoje, kur jėgas bandžiau tenisininkų grupėje 60+. Praėjusiais metais dalyvavau Ukrainoje ir grupėje 40+ patekau į finalą “, - sakė A. Zamalaitienė. 
 
Praėjusiais metais, be turnyrų Amerikoje, kur ji žaidžia tik dvejetus, sportininkė dar rungtyniavo Baltarusijoje, Lenkijoje, o dabar po žalgiriečių žaidynių liepos 21 d. vyks į varžybas Jūrmaloje.  

A.Zamalaitienė džiaugiasi, kad Čikagoje tenisą žaidžia ir 37 lietuviai, kurie žiemą kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį renkasi į salę, kurioje yra 10 kortų. Vasarą lietuviai susitinka dukart per mėnesį. 

Jau pirmą varžybų dieną Kaune A. Zamalaitienę burtai suvedė su pasaulio medikų čempionatui Maltoje besirengiančia kauniete Aušra Kepene ir atkaklų susitikimą viešna iš JAV pralaimėjo 4:6, 4:6. 

„Pasižaidėme gana smagiai. Įgijome naudingos patirties: jai buvo naudinga pasižaisti prieš pasaulio medikų čempionatą, o man – su gerokai jaunesne varžove“, - kalbėjo A. Zamalaitienė. DEBIUTAS. Privačios odontologijos klinikos savininkė 41-erių kaunietė A. Kepenė pasaulio medikų čempionate, įvyksiančiame rugsėjo 27 d.-spalio 7 d., dalyvaus pirmą kartą. Ji tenisą žaidžia 15 metų, tobulėti padeda treneris Darius Augustinaitis.  

„Pasaulio medikų teniso čempionatai vysta jau seniai, tačiau tik praėjusiais metais juose pagaliau buvo leista dalyvauti ir odontologams. Lietuvos medikų komanda bus solidi, dalyvaus 27 teniso entuziastai“, - sakė A. Kepenė. 
 
 „Žalgirio“ žaidynėse jau buvo ypač sunkus pirmasis susitikimas su patyrusia A. Zamalaitiene.  

„Dar kartą pasitvirtino posakis, kad senas vilkas yra protingesnis už jauną avį. Labai laukiu ir kitų metų pasaulio medikų čempionato, kuris yra numatytas Kaune“, - sakė A. Kepenė, žalgiriečių žaidynėse pelniusi bronzos medalį.   

KOLEGOS. Žaidynėse susitiko buvę rankininkai: Vilniuje rankinį pradėjęs žaisti  Vylius Duknauskas ir toliau karjerą tęsęs Vokietijoje, bei Vytautas Kenstavičius iš Skaudvilės. Žalgiriečių žaidynėse jie rungtyniavo toje pačioje 50+ grupėje. 

V. Duknauskas profesionaliai rankinį žaidė  Šiaulių „Tauro“ ir Alytaus „Varsos“ komandose, o 1989-aisiais pasirašė kontraktą su vienu Vokietijos klubų ir dabar su šeima gyvena Celės mieste. 

Prieš septynerius metus jis susižavėjo tenisu. Kaune V. Duknauskui nepasisekė, jis pralaimėjo abu susitikimus. 

Pirmą – būsimam trečios vietos laimėtojui vilniečiui Juzefui Katkovskiui 2:6,3:6, o antrąjį – savo kolegai V. Kenstavičiui 2:6, 0:6.  

V. Kenstavičius rankinį žaidė Skaudvilėje nuo pirmos iki vienuoliktos klasės pas legendinį trenerį, dabar jau šviesaus atminimo Marceliną Zelbą. 

Po to studijavo Žemės ūkio akademijoje ir atstovavo „Pilėnų“ komandai, kuri žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje. Tenisą jis pradėjo žaisti prieš šešerius metus. 

„Atstovavau Tauragės rankinio veteranams, o kai nebeliko komandos, nesinorėjo skirtis su sportu ir į rankas paėmiau teniso raketę“, - sakė Skaudvilės gimnazijos  kūno kultūros mokytojas V. Kenstavičius. 

NERIMAS. „Žalgirio“ draugijos žaidynių vyr. teisėjas, draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius susirūpinęs, kad per žaidynes mažėja tenisininkų. 

„Gal varžybos rengiamos ne tuo metu. Liepa – atostogų metas, šeimos jas yra iš anksto susiplanavusios.  Turnyrų ir toliau nekoordinuoja Lietuvos teniso sąjunga. Mūsų turnyras – tradicinis, 31-asis, tačiau tomis pačiomis dienomis atsirado tarptautinių varžybų. Įrengta daug teniso aikštelių poilsio zonose, kuriose vyksta vietiniai turnyrai.  Jaunimas nenoriai dalyvauja didesniuose turnyruose, aktyvesni yra veteranai. Tarsimės su žaidynių dalyviais, diskutuosime ir galvosime, ką reikėtų daryti, kad mūsų žaidynės pritrauktų daugiau teniso entuziastų“, - sakė V. Nėnius. 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinis įveikė dziudo ir triatloną
2018 08 17
U-16
Lietuvos rinktinės marškinėliai - didžiausia Lietuvos šešiolikmečių rinktinės žaidėjų motyvacija startuojančiame čempionate.
Stovyklos pradžia - be užsieniečių
2018 08 16
Treniruotės
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą.
Legionierių nustebino anglų kalbos žinios
2018 08 16
Treniruotės
Vilniaus "Rytas" susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje fizinio rengimo treneris atliko ne vieną testą žaidėjų pajėgumui nustatyti.
 
Vilniuje išryškėjo meistriškumo praraja
2018 08 16
Europos lyga
Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams nepavyko antrą kartą sulaikyti "Sevilla" puolimo, kuris šįkart sostinės ekipai atseikėjo penkis įvarčius.
"Sūduvai" - istorinė galimybė
2018 08 16
Europos lyga
Marijampolės "Sūduva" atlaikė Jūrmalos "Spartaks" komandos šturmą ir dėl patekimo į Europos lygos pagrindines varžybas kausis su Glalzgo "Celtic".
Lietuvį futbolas atvedė į Tasmaniją
2018 08 16
Svetur
„Tasmanija yra graži valstija su daug nacionalinių parkų, puikia gamta, todėl aš čia iš tiesų esu laimingas“, - teigia futbolininkas G.Kruša.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Velomaratone laukiama 10 tūkst. dalyvių
2018 08 16
Velomaratonas
Devintasis "Velomaratonas" ir vėl kvies profesionalus bei mėgėjus, kuriems pasiūlys skirtingų nuotolių trasas.
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
 
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Paskutinę vasaros naktį - bėgikų vakarėlis
2018 08 17
Bėgimas
„Naktinio Urmo bėgimo 2018“metu – netradicinė vieta, netradicinis laikas ir netgi netradicinis susirinkusiųjų tikslas - ne laimėti, o tiesiog gerai pašėlti.
Lietuviai gerina savo pozicijas
2018 08 16
Diskgolfas
Kroatijoje vykstančiame Europos diskgolfo čempionate savo pozicijas prieš lemiamą ratą pagerino Lietuvos atstovai.
Europos čempionate finišavo penktas
2018 08 16
Neįgaliųjų sportas
Regėjimo negalią turintis 21-erių kaunietis Mindaugas Dvylaitis, besivaržantis S11 klasėje, 100 metrų nugara rungties finale užėmė penktą vietą.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas