Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. liepos 16 d. 11:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos

Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.

Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
   
„Tradicijų už pinigus nenusipirksi“. Taip 31-ąsias „Žalgirio“ draugijos žaidynes po Kaune surengti teniso turnyro įvertino jų vyr. teisėjas, draugijos generalines sekretorius Vytas Nėnius

Žaidimų sporto šakų komandos apdovanojimus išsidalijo anksčiau: geriausios miestų ekipos paaiškėjo Marijampolėje, o rajonų – Palangoje. 

Pagal tradiciją tenisininkai kasmet varžosi liepos 15-ąją, paminint Žalgirio mūšio metines. Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse kovota tris dienas. Dėl lietaus rungtyniauta uždarose aikštelėse. 

GRUPĖS. Dėl apdovanojimų atskirose amžiaus grupėse rungtyniavo apie 50 teniso mėgėjų. 

Pasak ilgamečio žalgiriečių teniso varžybų vyr. teisėjo, praeityje žinomo Lietuvos tenisininko Romualdo Kačanausko, žaidėjų grupėse buvo nedaug, todėl jos buvo sujungtos į kelias. 

Moterų turnyre dalyvavo 7 sportininkės, kurios rungtyniavo vienoje grupėje. Varžybos vyko dvejų minusų sistema. Pralaimėjus pirmąjį susitikimą, dar buvo galima žaisti antrąjį. 
Pralaimėjusiems ir antrąjį sportininkams varžybos baigėsi. Laimėję kovojo toliau. 

PROGNOZĖS. Pasak R. Kačanausko, žalgiriečiai turi savo lyderius. Tenisininkų 30+ grupėje tai - vilniečiai Martynas Eimontas ir  Miroslavas Jančas, 40+ grupėje – vilniečiai Skirmantas Kadžius ir Jaroslavas Lučinskis, o moterų grupėje – kaunietė Violeta Matulaitienė. 

„Vyresniųjų grupėje yra daug apylygių tenisininkų, iš anksto sunku pasakyti, kas tą dieną bus stipriausias“, - sakė R. Kačanauskas. 

Patyręs specialistas neapsiriko: tenisininkų grupėje 30+ M. Eimonto ir M. Jančo finalinė dvikova baigėsi pirmojo pergale 6:7, 6:0, 10:6. 

40+ grupėje finalinį susitikimą tarp vilniečių S. Kadžiaus ir J. Lučinskio laimėjo pirmasis 6:1, 6:2.

Prognozės nepasitvirtino tik moterų grupėje: favoritę V. Matulaitienę finale po nepaprastai atkaklios kovos nugalėjo kaunietė Džamilė Sapiežinskienė 6:4, 5:7, 10:8.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: 50+ - vilnietis Modestas Keliauskas, 60+ - kaunietis Antanas Genys, 65+ - kaunietis Edmundas Alijauskas. 

Bene didžiausias netikėtumas - daugkartinio Lietuvos čempiono ir prizininko R. Kačanausko pralaimėjimas E. Alijauskui 2:6, 6:2, 7:10.  

PATIRTIS. Tarp dalyvių buvo ir du sportininkai, atvykę iš svetur. Tai – Čikagoje 20 metų gyvenanti buvusi daugkartinė Lietuvos slidinėjimo čempionė Aniceta Latakaitė-Zamalaitienė ir buvęs rankininkas, o dabar 29 metus Vokietijoje gyvenantis ir dirbantis Vylius Duknauskas. 

Šie sportininkai – dažni „Žalgirio“ žaidynių dalyviai, praėjusiais metais jie abu bandė jėgas Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Kaune. 

Užauginusi penkis sūnus ir sulaukusi 9 vaikaičių, 76-erių A.Zamalaitienė tikėjosi, kad „Žalgirio“ žaidynėse jėgas bandys daugiau teniso entuziastų iš Čikagos. Keli jų žaidėjai dalyvavo Dainų ir šokių šventėje ir po to ilgėliau pasiliko Lietuvoje. Tačiau teniso varžybose jie nepasirodė. 

A.Zamalaitirnė sakė, kad dabar, kai ji jau nedirbu, į Lietuvą grįžta kasmet ir gimtinėje praleidžia po tris mėnesius. 

„Tenisą aktyviai žaidžiu ne tik ir Amerikoje, dalyvauju varžybose ir savo amžiaus grupėje sekasi gana neblogai.   Prieš žalgiriečių žaidynes dalyvavau turnyre Klaipėdoje. Atkreipiau dėmesį, kad labai sumažėjo Lietuvoje tenisininkių. Uostamiestyje netgi teko žaisti grupėse 35+ir 45+. Žaidžiau ir turnyre Rygoje, kur jėgas bandžiau tenisininkų grupėje 60+. Praėjusiais metais dalyvavau Ukrainoje ir grupėje 40+ patekau į finalą “, - sakė A. Zamalaitienė. 
 
Praėjusiais metais, be turnyrų Amerikoje, kur ji žaidžia tik dvejetus, sportininkė dar rungtyniavo Baltarusijoje, Lenkijoje, o dabar po žalgiriečių žaidynių liepos 21 d. vyks į varžybas Jūrmaloje.  

A.Zamalaitienė džiaugiasi, kad Čikagoje tenisą žaidžia ir 37 lietuviai, kurie žiemą kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį renkasi į salę, kurioje yra 10 kortų. Vasarą lietuviai susitinka dukart per mėnesį. 

Jau pirmą varžybų dieną Kaune A. Zamalaitienę burtai suvedė su pasaulio medikų čempionatui Maltoje besirengiančia kauniete Aušra Kepene ir atkaklų susitikimą viešna iš JAV pralaimėjo 4:6, 4:6. 

„Pasižaidėme gana smagiai. Įgijome naudingos patirties: jai buvo naudinga pasižaisti prieš pasaulio medikų čempionatą, o man – su gerokai jaunesne varžove“, - kalbėjo A. Zamalaitienė. DEBIUTAS. Privačios odontologijos klinikos savininkė 41-erių kaunietė A. Kepenė pasaulio medikų čempionate, įvyksiančiame rugsėjo 27 d.-spalio 7 d., dalyvaus pirmą kartą. Ji tenisą žaidžia 15 metų, tobulėti padeda treneris Darius Augustinaitis.  

„Pasaulio medikų teniso čempionatai vysta jau seniai, tačiau tik praėjusiais metais juose pagaliau buvo leista dalyvauti ir odontologams. Lietuvos medikų komanda bus solidi, dalyvaus 27 teniso entuziastai“, - sakė A. Kepenė. 
 
 „Žalgirio“ žaidynėse jau buvo ypač sunkus pirmasis susitikimas su patyrusia A. Zamalaitiene.  

„Dar kartą pasitvirtino posakis, kad senas vilkas yra protingesnis už jauną avį. Labai laukiu ir kitų metų pasaulio medikų čempionato, kuris yra numatytas Kaune“, - sakė A. Kepenė, žalgiriečių žaidynėse pelniusi bronzos medalį.   

KOLEGOS. Žaidynėse susitiko buvę rankininkai: Vilniuje rankinį pradėjęs žaisti  Vylius Duknauskas ir toliau karjerą tęsęs Vokietijoje, bei Vytautas Kenstavičius iš Skaudvilės. Žalgiriečių žaidynėse jie rungtyniavo toje pačioje 50+ grupėje. 

V. Duknauskas profesionaliai rankinį žaidė  Šiaulių „Tauro“ ir Alytaus „Varsos“ komandose, o 1989-aisiais pasirašė kontraktą su vienu Vokietijos klubų ir dabar su šeima gyvena Celės mieste. 

Prieš septynerius metus jis susižavėjo tenisu. Kaune V. Duknauskui nepasisekė, jis pralaimėjo abu susitikimus. 

Pirmą – būsimam trečios vietos laimėtojui vilniečiui Juzefui Katkovskiui 2:6,3:6, o antrąjį – savo kolegai V. Kenstavičiui 2:6, 0:6.  

V. Kenstavičius rankinį žaidė Skaudvilėje nuo pirmos iki vienuoliktos klasės pas legendinį trenerį, dabar jau šviesaus atminimo Marceliną Zelbą. 

Po to studijavo Žemės ūkio akademijoje ir atstovavo „Pilėnų“ komandai, kuri žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje. Tenisą jis pradėjo žaisti prieš šešerius metus. 

„Atstovavau Tauragės rankinio veteranams, o kai nebeliko komandos, nesinorėjo skirtis su sportu ir į rankas paėmiau teniso raketę“, - sakė Skaudvilės gimnazijos  kūno kultūros mokytojas V. Kenstavičius. 

NERIMAS. „Žalgirio“ draugijos žaidynių vyr. teisėjas, draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius susirūpinęs, kad per žaidynes mažėja tenisininkų. 

„Gal varžybos rengiamos ne tuo metu. Liepa – atostogų metas, šeimos jas yra iš anksto susiplanavusios.  Turnyrų ir toliau nekoordinuoja Lietuvos teniso sąjunga. Mūsų turnyras – tradicinis, 31-asis, tačiau tomis pačiomis dienomis atsirado tarptautinių varžybų. Įrengta daug teniso aikštelių poilsio zonose, kuriose vyksta vietiniai turnyrai.  Jaunimas nenoriai dalyvauja didesniuose turnyruose, aktyvesni yra veteranai. Tarsimės su žaidynių dalyviais, diskutuosime ir galvosime, ką reikėtų daryti, kad mūsų žaidynės pritrauktų daugiau teniso entuziastų“, - sakė V. Nėnius. 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai iškovojo keliones savo klasėms
2019 05 25
Pirmą kartą surengtame Lietuvos mokyklų 3x3 čempionate Komandą turėjo sudaryti mažiausiai dvi mergaitės ir daugiausiai trys berniukai.
Per atostogas kamuolį keičia meškerė
2019 05 25
Veidas
Naudingiausia „MultiGyn“ moterų lygos krepšinio žaidėja Daugilė Šarauskaitė – apie grybavimą, žvejybą, pabėgimą iš stovyklos, moterų krepšinio realybę.
Kelyje į finalą “Rytas” nušlavė “Neptūną”
2019 05 24
LKL
Audringomis emocijomis paženklintame pusfinalio mače "Rytas" nepaliko vilčių "Neptūnui" ir tiesiausiu keliu žengė į finalą, kur jo jau laukia "Žalgiris".
 
Atsakas į įtarimus – vidinis tyrimas
2019 05 25
Situacija
Klaipėdos „Atlantas“ pranešė, kad pradeda vidinį tyrimą dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimai sutartą rungtynių rezultatą.
Nuo skirstytų komandų - viena pozicija
2019 05 24
Čempionų lyga
Paaiškėjus Bulgarijos čempionui, tapo aišku ir tai, kad A lygos laimėtoja Marijampolės "Sūduva" Čempionų lygos atrankos burtuose bus neskirstyta.
Rungtynės Belgrade -  už uždarų durų
2019 05 24
Fanai
Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva bus žaidžiamos be žiūrovų, tačiau svečių aistruoliai turi galimybę įsigyti ribotą kiekį bilietų.
5800 km - per 70 dienų
2019 05 24
Bėgimas
Ultrabėgikas Aidas Ardzijauskas surado naują iššūkį.Šį kartą jis per 70 dienų planuoja perbėgti visą Europą nuo šiaurės iki pietų.
Į elito kovas – su didelėmis ambicijomis
2019 05 23
Anonsas
„Džiaugiamės subūrę pajėgią komandą ir tikimės iškovoti kuo daugiau prizinių vietų", - prieš Europos čempionų taurės finalą teigė „Cosma“ prezidentas.
Geriausi Šėtos bėgimo prizai – vaikams
2019 05 23
Bėgimas
Gegužės 26 d. vyks „Šėtos bėgimas“, skirtas Šėtos miestelio 657-osioms metinėms. Kartu tai bus jau devintasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
 
Burtai lėmė akistatą su pažįstamu varžovu
2019 05 24
Burtai
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame "French Open" turnyro rate žais su belgu Davidu Goffinu.
Pirmas turnyras abejingų nepaliko
2019 05 22
Turnyras
Paaiškėjo penkių skirtingų grupių SEB arenos 10-mečio taurės turnyro nugalėtojai. Bent viename iš penkių finalų vyko tikra drama.
Naudingiausia teniso mokytis vasarą
2019 05 21
Tenisas
Jau 11 metų veikianti Vilniaus teniso akademija pateikia bent penkias priežastis, kodėl vertėtų teniso mokytis būtent vasarą.
Debiutinis turnyras paženklintas rekordu
2019 05 23
Graplingo imtynės
Į pirmąkart istorijoje Aukštaitijos sostinėje surengtą Panevėžio miesto atvirąjį graplingo čempionatą susirinko beveik 200 atletų.
"Boksas - ne galvų daužymas"
2019 05 21
Boksas
JAV gyvenantis olimpietis Egidijus Kavaliauskas įsitraukė į Olimpinės dienos bumą ir mokė žinomus šalies žmones bokso paslapčių
Kilti dar aukščiau sutrukdė trauma
2019 05 18
Tekvondo
Pasaulio tekvondo čempionatas: dvi K. Tvaronavičiūtės pergalės, kelią tolyn užkirtusi trauma, devinta vieta ir naujas įrašas Lietuvos tekvondo istorijoje.
 
Lietuvį „Giro d'Italia“ sustabdė skausmas
2019 05 25
Lenktynės
„Nuostabiajam lūzeriui“ Ignatui Konovalovui liūdesį dėl pasitraukimo iš prestižinių lenktynių malšina komandos lyderio pergalės džiaugsmas.
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2019 05 21
MTB
Per 1000 įvairaus amžiaus dviratininkų pradėjo naują MTB dviračių lenktynių sezoną Druskininkų maratonu.
Užsidirbo reitingo taškų
2019 05 19
Lenktynės
Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas Prancūzijoje vykusiose daugiadienėse dviratininkų lenktynėse iškovojo 20 vietą ir pelnė pasaulio reitingo taškų.
Pagerbė čempionus ir išdalino prizus
2019 05 24
Rankinis
2018-2019 metų rankinio sezono uždarymo metu LRF vadovas D. Pasvenskas teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų čempionatai buvo įtempti ir nenuspėjami.
Lemiamame mūšyje – dramatiška atomazga
2019 05 22
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lyga turi naujas čempiones. Auksą lemiamose finalo rungtynėse išplėšė Kauno rajono „Cascados–Garliavos SM“ komanda (VIDEO).
Prireiks lemiamo mačo
2019 05 18
Moterų rankinis
Po ketvirtųjų Lietuvos moterų rankinio lygos rungtynių tapo aišku, kad po septynerių metų pertraukos čempionėms išsiaiškinti reikės lemiamo penktojo mačo.
 
Naujas duetas sėkmingai išlaikė egzaminą
2019 05 25
Paplūdimio tinklinis
Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė sėkmingai pasirodė Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre „Boracay Open“.
Tikslas – pakeisti požiūrį į tinklinį
2019 05 22
Interviu
Italijoje žaidžianti tinklininkė I.Sorokaitė: „Lietuvoje nėra tokios tinklinio, kaip profesionalaus sporto, kultūros. Tokios, kokia yra krepšinyje.“
Po nervų karo – nesėkmė
2019 05 18
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkams A. Rumševičiui ir L. Každailiui kelią į FIVB turnyro „Aydin Masters" pusfinalį apmaudžiai užkirto olandai.
Lietuvių kelyje – netikėtos kliūtys
2019 05 25
Ralis
Europos ralio čempionato etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų.
Vėl patikėjo seniausio klubo vairą
2019 05 25
Rinkimai
Lietuvos automobilių klubui ir toliau vadovaus Rolandas Dovidaitis. Jis perrinktas naujai ketverių metų kadencijai.
Lenktynės taps atsisveikinimu su bolidu
2019 05 24
Ralis
Simboliniu lenktynininko Vytauto Švedo atsisveikinimu su dvylika metų tarnavusia technika taps šį savaitgalį Latvijoje startuosiantis Liepojos ralis.
 
Lietuva be tarptautinio ledo ritulio neliks
2019 05 24
Ledo ritulys
IIHF kongresas patenkino asociacijos „Hockey Lietuva“ prašymą Lietuvoje surengti dvidešimtmečių pirmenybes.
Olimpiniame kelyje - galingi varžovai
2019 05 24
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai trečiajame olimpinės atrankos etape susitiks su Slovėnijos,Japonijos rinktinėmis ir dar viena komanda, paaiškėsiančia gruodį.
Lietuvės sulaukė istorinio IIHF sprendimo
2019 05 23
Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) kongrese nuspręsta, jog Lietuvos moterų rinktinė pirmą kartą istorijoje dalyvaus pasaulio čempionate.
Lietuvės viltis sumindė žirgas
2019 05 25
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės ketvirtajame etape Prahoje (Čekija) Ieva Serapinaitė užėmė 34-ąją vietą.
Dėl titulų kovojo 60 moterų ir 65 vyrai
2019 05 25
Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir moterų čempionatai. Absoliučiais čempionais tapo G.Bražaitė ir Ž.Stanulis.
Lietuviui – Pasaulio taurės bronza
2019 05 25
Baidarių ir kanojų irklavimas
Artūras Seja Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose Lenkijoje nusileido tik olimpiniam čempionui ir vicečempionui.
 
B.Daviesas papildė išrinktųjų gretas
2019 05 25
Renginys
„McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“ Kaune atidengtas „Žalgorio“ vidurio puolėjo Brandono Davieso delno įspaudas.
Lietuvos olimpiniam krikštui – 95-eri
2019 05 25
Istorija
Gegužės 25 dieną sukanka 95-eri metai, kai Lietuva debiutavo olimpinėse žaidynėse. Tai įvyko Paryžiuje, Pershingo stadione, 1924 m.
Geriausias kadras – avarija Abu Dabyje
2019 05 24
Konkursas
LSŽF kartu su naujienų portalais 15min.lt ir sportas.info rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju šių metų laureatu tapo V. Pilkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas