Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. liepos 16 d. 11:22 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į „Žalgirio“ žaidynes – ne tik iš Lietuvos

Tradiciniame Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žaidynių teniso turnyre dalyvavo ir iš JAV bei Vokietijos atvykę žaidėjai.

Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
Stefano Milčevičiaus ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Žalgiriados teniso varžybos Kaune.
   
„Tradicijų už pinigus nenusipirksi“. Taip 31-ąsias „Žalgirio“ draugijos žaidynes po Kaune surengti teniso turnyro įvertino jų vyr. teisėjas, draugijos generalines sekretorius Vytas Nėnius

Žaidimų sporto šakų komandos apdovanojimus išsidalijo anksčiau: geriausios miestų ekipos paaiškėjo Marijampolėje, o rajonų – Palangoje. 

Pagal tradiciją tenisininkai kasmet varžosi liepos 15-ąją, paminint Žalgirio mūšio metines. Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ sporto komplekse kovota tris dienas. Dėl lietaus rungtyniauta uždarose aikštelėse. 

GRUPĖS. Dėl apdovanojimų atskirose amžiaus grupėse rungtyniavo apie 50 teniso mėgėjų. 

Pasak ilgamečio žalgiriečių teniso varžybų vyr. teisėjo, praeityje žinomo Lietuvos tenisininko Romualdo Kačanausko, žaidėjų grupėse buvo nedaug, todėl jos buvo sujungtos į kelias. 

Moterų turnyre dalyvavo 7 sportininkės, kurios rungtyniavo vienoje grupėje. Varžybos vyko dvejų minusų sistema. Pralaimėjus pirmąjį susitikimą, dar buvo galima žaisti antrąjį. 
Pralaimėjusiems ir antrąjį sportininkams varžybos baigėsi. Laimėję kovojo toliau. 

PROGNOZĖS. Pasak R. Kačanausko, žalgiriečiai turi savo lyderius. Tenisininkų 30+ grupėje tai - vilniečiai Martynas Eimontas ir  Miroslavas Jančas, 40+ grupėje – vilniečiai Skirmantas Kadžius ir Jaroslavas Lučinskis, o moterų grupėje – kaunietė Violeta Matulaitienė. 

„Vyresniųjų grupėje yra daug apylygių tenisininkų, iš anksto sunku pasakyti, kas tą dieną bus stipriausias“, - sakė R. Kačanauskas. 

Patyręs specialistas neapsiriko: tenisininkų grupėje 30+ M. Eimonto ir M. Jančo finalinė dvikova baigėsi pirmojo pergale 6:7, 6:0, 10:6. 

40+ grupėje finalinį susitikimą tarp vilniečių S. Kadžiaus ir J. Lučinskio laimėjo pirmasis 6:1, 6:2.

Prognozės nepasitvirtino tik moterų grupėje: favoritę V. Matulaitienę finale po nepaprastai atkaklios kovos nugalėjo kaunietė Džamilė Sapiežinskienė 6:4, 5:7, 10:8.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: 50+ - vilnietis Modestas Keliauskas, 60+ - kaunietis Antanas Genys, 65+ - kaunietis Edmundas Alijauskas. 

Bene didžiausias netikėtumas - daugkartinio Lietuvos čempiono ir prizininko R. Kačanausko pralaimėjimas E. Alijauskui 2:6, 6:2, 7:10.  

PATIRTIS. Tarp dalyvių buvo ir du sportininkai, atvykę iš svetur. Tai – Čikagoje 20 metų gyvenanti buvusi daugkartinė Lietuvos slidinėjimo čempionė Aniceta Latakaitė-Zamalaitienė ir buvęs rankininkas, o dabar 29 metus Vokietijoje gyvenantis ir dirbantis Vylius Duknauskas. 

Šie sportininkai – dažni „Žalgirio“ žaidynių dalyviai, praėjusiais metais jie abu bandė jėgas Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse Kaune. 

Užauginusi penkis sūnus ir sulaukusi 9 vaikaičių, 76-erių A.Zamalaitienė tikėjosi, kad „Žalgirio“ žaidynėse jėgas bandys daugiau teniso entuziastų iš Čikagos. Keli jų žaidėjai dalyvavo Dainų ir šokių šventėje ir po to ilgėliau pasiliko Lietuvoje. Tačiau teniso varžybose jie nepasirodė. 

A.Zamalaitirnė sakė, kad dabar, kai ji jau nedirbu, į Lietuvą grįžta kasmet ir gimtinėje praleidžia po tris mėnesius. 

„Tenisą aktyviai žaidžiu ne tik ir Amerikoje, dalyvauju varžybose ir savo amžiaus grupėje sekasi gana neblogai.   Prieš žalgiriečių žaidynes dalyvavau turnyre Klaipėdoje. Atkreipiau dėmesį, kad labai sumažėjo Lietuvoje tenisininkių. Uostamiestyje netgi teko žaisti grupėse 35+ir 45+. Žaidžiau ir turnyre Rygoje, kur jėgas bandžiau tenisininkų grupėje 60+. Praėjusiais metais dalyvavau Ukrainoje ir grupėje 40+ patekau į finalą “, - sakė A. Zamalaitienė. 
 
Praėjusiais metais, be turnyrų Amerikoje, kur ji žaidžia tik dvejetus, sportininkė dar rungtyniavo Baltarusijoje, Lenkijoje, o dabar po žalgiriečių žaidynių liepos 21 d. vyks į varžybas Jūrmaloje.  

A.Zamalaitienė džiaugiasi, kad Čikagoje tenisą žaidžia ir 37 lietuviai, kurie žiemą kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį renkasi į salę, kurioje yra 10 kortų. Vasarą lietuviai susitinka dukart per mėnesį. 

Jau pirmą varžybų dieną Kaune A. Zamalaitienę burtai suvedė su pasaulio medikų čempionatui Maltoje besirengiančia kauniete Aušra Kepene ir atkaklų susitikimą viešna iš JAV pralaimėjo 4:6, 4:6. 

„Pasižaidėme gana smagiai. Įgijome naudingos patirties: jai buvo naudinga pasižaisti prieš pasaulio medikų čempionatą, o man – su gerokai jaunesne varžove“, - kalbėjo A. Zamalaitienė. DEBIUTAS. Privačios odontologijos klinikos savininkė 41-erių kaunietė A. Kepenė pasaulio medikų čempionate, įvyksiančiame rugsėjo 27 d.-spalio 7 d., dalyvaus pirmą kartą. Ji tenisą žaidžia 15 metų, tobulėti padeda treneris Darius Augustinaitis.  

„Pasaulio medikų teniso čempionatai vysta jau seniai, tačiau tik praėjusiais metais juose pagaliau buvo leista dalyvauti ir odontologams. Lietuvos medikų komanda bus solidi, dalyvaus 27 teniso entuziastai“, - sakė A. Kepenė. 
 
 „Žalgirio“ žaidynėse jau buvo ypač sunkus pirmasis susitikimas su patyrusia A. Zamalaitiene.  

„Dar kartą pasitvirtino posakis, kad senas vilkas yra protingesnis už jauną avį. Labai laukiu ir kitų metų pasaulio medikų čempionato, kuris yra numatytas Kaune“, - sakė A. Kepenė, žalgiriečių žaidynėse pelniusi bronzos medalį.   

KOLEGOS. Žaidynėse susitiko buvę rankininkai: Vilniuje rankinį pradėjęs žaisti  Vylius Duknauskas ir toliau karjerą tęsęs Vokietijoje, bei Vytautas Kenstavičius iš Skaudvilės. Žalgiriečių žaidynėse jie rungtyniavo toje pačioje 50+ grupėje. 

V. Duknauskas profesionaliai rankinį žaidė  Šiaulių „Tauro“ ir Alytaus „Varsos“ komandose, o 1989-aisiais pasirašė kontraktą su vienu Vokietijos klubų ir dabar su šeima gyvena Celės mieste. 

Prieš septynerius metus jis susižavėjo tenisu. Kaune V. Duknauskui nepasisekė, jis pralaimėjo abu susitikimus. 

Pirmą – būsimam trečios vietos laimėtojui vilniečiui Juzefui Katkovskiui 2:6,3:6, o antrąjį – savo kolegai V. Kenstavičiui 2:6, 0:6.  

V. Kenstavičius rankinį žaidė Skaudvilėje nuo pirmos iki vienuoliktos klasės pas legendinį trenerį, dabar jau šviesaus atminimo Marceliną Zelbą. 

Po to studijavo Žemės ūkio akademijoje ir atstovavo „Pilėnų“ komandai, kuri žaidė Lietuvos aukščiausioje lygoje. Tenisą jis pradėjo žaisti prieš šešerius metus. 

„Atstovavau Tauragės rankinio veteranams, o kai nebeliko komandos, nesinorėjo skirtis su sportu ir į rankas paėmiau teniso raketę“, - sakė Skaudvilės gimnazijos  kūno kultūros mokytojas V. Kenstavičius. 

NERIMAS. „Žalgirio“ draugijos žaidynių vyr. teisėjas, draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius susirūpinęs, kad per žaidynes mažėja tenisininkų. 

„Gal varžybos rengiamos ne tuo metu. Liepa – atostogų metas, šeimos jas yra iš anksto susiplanavusios.  Turnyrų ir toliau nekoordinuoja Lietuvos teniso sąjunga. Mūsų turnyras – tradicinis, 31-asis, tačiau tomis pačiomis dienomis atsirado tarptautinių varžybų. Įrengta daug teniso aikštelių poilsio zonose, kuriose vyksta vietiniai turnyrai.  Jaunimas nenoriai dalyvauja didesniuose turnyruose, aktyvesni yra veteranai. Tarsimės su žaidynių dalyviais, diskutuosime ir galvosime, ką reikėtų daryti, kad mūsų žaidynės pritrauktų daugiau teniso entuziastų“, - sakė V. Nėnius. 
 
 
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
Debiutinėse rungtynėse pralaimėjo Graikijai
2019 01 22
U-19
Pirmosios oficialios rungtynės istorijoje Lietuvos rinktinei susiklostė nesėkmingai, ji po rezultatyvios kovos pralaimėjo Graikijai 3:6.
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
Lietuvės - Baltijos regiono čempionės
2019 01 22
Lėkščiasvydis
Lietuvos lėkščiasvydininkės įrodė, jog yra vertos stipriausio moterų klubo Baltijos šalyse titulo.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas