pitlane.lt 2018 m. liepos 13 d. 20:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Estijos raliui - B. Vanago pasiūlymas

Benedikto Vanago komandos ekipažas sutartinai siūlė Estijos ralį perkrikštyti suteikiant jam avialinijas primenantį naują vardą „Air Estonia".

Benediktas Vanagas ir Mindaugas Čepulis
General Financing team Pitlane/Ryčio Šeškaičio, Jurgos Anusauskienės nuotr.
Benediktas Vanagas ir Mindaugas Čepulis
   
Didžiausias ir prestižiškiausias šiemet Baltijos šalyse „Rally Estonia“ ne veltui puoselėja ambicijas tapti geriausiu raliu pasaulyje. Po susipažinimo su trasomis dalyviai starto išvakarėse žeria komplimentus ir dalinasi dar nepatirtais įspūdžiais. Visą eilę vaizdingų epitetų šioms lenktynėms pritaikė ir Lietuvai atstovaujantis „General Financing team Pitlane“ pilotas Benedikto Vanago drauge su šturmanu Mindaugu Čepuliu.

Tris savaites LRT televizijos projekte „Nacionalinė ekspedicija“ dalyvavęs B. Vanagas po filmavimų Ukrainoje iškart patraukė Estijos link. Čia jis kartu su greičiausiais Europos lenktynininkais pradeda trijų dienų odisėją – „Shell Helix Rally Estonia“.
 
Savita trasos specifika

Daugiau kaip šimtas dalyvių iš 12 valstybių, tarp kurių ir gamyklinėms komandoms atstovaujantys elitiniai Pasaulio ralio čempionato (WRC) pilotai, iki šios akimirkos jau susipažino su jų laukiančia trasa, įveikė bandomąjį greičio ruožą – vadinamąjį „shakedown“, netgi išklausė glaustą pirmosios pagalbos medicinos kursą apie elgesį incidento atveju. Penktadienio vakarą jų laukia iškilminga starto podiumo ceremonija Tartu mieste.
 
Daugiau kaip tris savaites prie sportinio automobilio vairo nesėdėjęs B. Vanagas džiaugėsi testiniame greičio ruože galėjęs išbandyti techniką ir trumpai apšilti važiuojant lenktyniniu režimu. 
 
Tai pravertė ir kitiems ralio dalyviams, mat pietinės Estijos keliai pasižymi savita specifika – gruntas yra gerokai kietesnis nei įprastų lietuviškų žvyrkelių, o tuo pačiu ir slidesnis. Dėl to, anot B. Vanago, siekiant trasoje jaustis saugiai, teks prisitaikyti prie naujos kelio dangos ir pažaboti norą posūkiuose važiuoti greičiau, kaip yra įpratę.
Prisiminė „over jump“ sąvoką
 
Po susipažinimo su trasa, „General Financing team Pitlane“ komandos ekipažas sutartinai siūlė Estijos ralį perkrikštyti suteikiant jam avialinijas primenantį naują vardą „Air Estonia“.


 
„Tai būtų išties tinkamesnis pavadinimas, – šyptelėjo B. Vanagas ir čia pat savo pasiūlymą argumentavo. – Ore būsime kiekviename greičio ruože bent po 3-4 kartus. Taigi nuolatiniai skrydžiai yra garantuoti. Panašu, jog organizatoriai specialiai modifikavo kelius, kad važiuojant dideliu greičiu automobiliai išties kiltų į orą. Tai šimto tramplinų ir daugelio tūkstančių posūkių ralis.“
 
B. Vanago šturmanas M. Čepulis prisipažino tokios tramplinų gausos nematęs per visą savo karjerą: „Jei šių metų sezone, sudėjus visus ligšiolinius ralius, žodį „jump“ (šuolis) esame pasakę ne tiek daug kartų, čia jį teks ištarti bent po tris kartus kiekviename greičio ruože. Tikrai nenuobodžiausime.“
 
„Pas mus stenogramose yra ir kita sąvoka – „over jump“ – tai posūkis ir tramplinas viename, kai automobilis šoka ne tiesiai, bet skersas. Bus tikrai įdomu ir čia labai norėčiau atsidurti žiūrovų vietoje, kad pamatyčiau, kaip tai darys WRC techniką pilotuojantys kolegos“, – pridūrė B. Vanagas.
 
Lietuvoje keliai tiesesni

Lenktynininkas juokauja, kad Lietuvos kelininkai yra geresni, mat visus kelius išlygina kur kas tiesiau. Tuo tarpu Estijos pietuose 146 kilometrus nusidriekusiuose 16 greičio ruožų laukia begalė įvairaus sudėtingumo posūkių: „Čia, girdint šturmano diktuojamą stenogramą, mintyse turi matyti ne tik kelio kryptį, bet ir įsivaizduoti automobilio važiavimo trajektorijas trimatėje erdvėje, kadangi trasų reljefas ir trasos – ypač įvairus ir greitai besikeičiantis. 
 
Taigi šiandien laukiame starto ceremonijos, o nuo rytdienos rimtai imsimės darbo, dėl kurio čia ir atvykome.“
 
„Starto laukiame su mintimi, jog mokytis niekada nevėlu. Visas šiųmetis sezonas mums yra pažintinis, kuomet tik bandome pratintis prie savojo automobilio. Kol kas jis dar gali daugiau nei mudu su Mindaugu, tačiau su kiekviena diena mokomės ir tobulėjame, o čia sąlygos tam bus tiesiog daugiau nei idealios. Laukia nemažai atkaklaus darbo“, – kalbėjo antrasis Lietuvos atstovas Estijos ralyje Egidijus Valeiša, važiuojantis su šturmanu Mindaugu Varža.
 
Lenktynininkai tikisi Estijoje prie trasų pamatyti ir gausias aistruolių gretas iš Lietuvos. Pasak jų, oficialaus WRC etapo statuso siekiantis „Rally Estonia“ turi ypatingą savybę: čia kone visur aplink trasą išsidėsčiusios viena už kitą geresnės vietos žiūrovams, todėl įspūdingų reginių užteks visiems, kad ir kur beįsikurtų. 
 
Tuo metu neatvyksiantiems fanams „General Financing team Pitlane“ žada operatyviai pateikti naujienas bei vaizdo medžiagą internete tiesiai iš lenktynių trasos.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Turnyre startavo pergale
2018 07 18
U-18
Lietuvos aštuoniolikmečiai paskutinėmis rungtynių sekundėmis palaužė Ispanijos rinktinę
Neįveikė ispanų barjero
2018 07 18
U-20
Pirmą etapą pergalingais žingsniais įvėikę Lietuvos 20-mečiai krepšininkai suklupo Europos jaunimo čempionato aštuntfinalyje.
Sostinės klube – pirmoji legionierė
2018 07 18
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda sukirto rankomis su 24-erių metų amerikiete Morgan Pullins.
 
„Stumbras“ ruošiasi „Apollon“ iššūkiui
2018 07 18
Europos lyga
Dominykas Galkevičius: „Turėsime eiti į aikštę ir siekti maksimumo“
V. Čeburinas: „Didžiuojuosi savo žaidėjais“
2018 07 18
Čempionų lyga
„Sūduvos“ treneris pabrėžė, kad APOEL įrodė, esanti labai galinga komanda, todėl marijampoliečiai gali tik džiaugtis ją aplenkusia savo ekipa.
Dėl čempionų titulo – atkakli kova
2018 07 18
Pirmoji lyga
Realias galimybes kovoti dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos čempionų titulo turi net aštuonios komandos.
Nauja karta beldžiasi į elitą
2018 07 18
Čempionatas
Jaunųjų lengvaatlečių "šūviai" pasaulio lengvosios atletikos čempionate Suomijoje: ryškiausiai spindėjo šuolininkė, disko metikas ir bėgikės.
S. Bertašius nugalėjo varžybose Prancūzijoje
2018 07 18
Varžybos
Lengvosios atletikos varžybose „Meeting Soteville“ netikėtą pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Simas Bertašius, ieties metikas E. Matusevičius - trečias.
Nori atsigriebti už prarastus metus
2018 07 18
Sugrįžimas
Dėl diskvalifikacijos už dopingo vartojimą dvejus metus varžybose nedalyvavęs rutulio stūmikas Rimantas Martišauskas į arenas grįžta ryžtingai nusiteikęs.
 
Kovos dėl penktos vietos
2018 07 18
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė Rumunijoje apmaudžiai nepateko į pusfinalį.
Artėja lemiamų kovų etapas
2018 07 18
Čempionatas
Iki Lietuvos teniso klubų čempionato grupių etapo pabaigos likus kiek mažiau nei mėnesiui, ima ryškėti 2018 metų sezono favoritai.
Lietuvės – tarp aštuonių stipriausių
2018 07 18
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Lietuviai liko toli už lyderių nugarų
2018 07 14
Plentas
Lietuvos dviračių plento čempionas Justas Beniušis Europos jaunių čempionate pranoko 11 varžovų ir užėmė 37-ąją vietą.
Rinktinė kratosi praeities nesėkmės
2018 07 18
U-18
Prieš dvejus metus paskutinę vietą U18 Europos čempionate užėmusi rinktinė susirinko kovoti dėl kiekvienos pergalės.
Iššūkio taurėje – Lietuvos klubų derbis
2018 07 18
Turnyras
Ištraukus burtus paaiškėjo Lietuvos klubų varžovai Europos rankinio turnyruose
Prancūzijoje pasiilgsta keptos duonos
2018 07 04
Veidas
Jonas Truchanovičius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu Prancūzijoje, bet džiaugiasi galėdamas apsivilkti Lietuvos rankinio rinktinės aprangą.
 
Lietuviai kibo į atlapus favoritams
2018 07 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate po atkaklios kovos pralaimėjo latviams.
Europos čempionato starte pralaimėjo lenkams
2018 07 16
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nesėkme debiutavo Europos pirmenybėse.
Kovos ir su savimi, ir su varžovais
2018 07 13
Paplūdimio tinklinis
Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.
Teisėjų korpusą papildė naujas autoritetas
2018 07 18
Teisėjai
D. Jonušis: „Tai anaiptol ne abejonė nacionaline automobilių sporto arbitrų kalve, o aukštas, tarptautinis renginio įvertinimas“.
Prie starto linijos - 38 komandos
2018 07 18
Lenktynės
Bene aršiausios konkurencijos laukiama tarp daugkartinio šalies žiedinių lenktynių čempiono Ramūno Čapkausko ir Deivido Jociaus komandų.
Lietuvos lenktyninkams - "Brexit" iššūkis
2018 07 18
Lenktynės
Komanda "Bunasta by Žaibelis motorsport" 1006 km lenktynėms gavo sudėtingą užduotį.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Čempiono titulas – Lietuvos irkluotojui
2018 07 18
Irklavimas
Portugalijoje vykstančių Europos universitetų žaidynių irklavimo varžybų vyrų vienviečių valčių rungtyje aukso medalį iškovojo Žygimantas Gališanskis.
Kontroliniai grybšniai - naujame baseine
2018 07 18
Plaukimas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderių paskutiniai grybšniai prieš Europos čempionatą naujame Klaipėdos baseine papildomai kainuos 10 tūkst. eurų.
Taškente – asmeniniai rekordai
2018 07 18
Sunkioji atletika
Lietuvos sunkiaatlečiai mano, kad pasaulio jaunimo čempionate galėjo pasirodyti geriau: gal koją pakišo jaudulys, gal įtakos turėjo kepinantis karštis.
 
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Laurai – Š.Jasikevičiaus skrydžiui
2018 07 17
Konkursas
Ketvirtuoju „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu tapo fotografas Žygimantas Gedvila.
LSU absolventai dirba pagal specialybę
2018 07 16
Studijos
Iš per 6-8 mėnesius įsidarbinusių 85 proc. apklausoje dalyvavusių LSU absolventų 66 proc. dirba pagal specialybę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas