ELTA 2018 m. liepos 13 d. 18:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kovos ir su savimi, ir su varžovais

Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.

Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius
FIVB nuotr.
Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius
 Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis vos per pusę metų metė iššūkį stipriausioms pasaulio poroms, sudalyvavo net 11-oje pasaulio turų etapų, nuskrido tūkstančius kilometrų kol pasaulio reitinge pakilo į pirmąjį 30-uką iš daugiau nei tūkstančio pasaulyje esančių paplūdimio tinklinio porų. 
 
„Pastarasis pusmetis parodė tai, ko mes ilgai laukėme - vaikinai įrodė, kad Lietuvos paplūdimio tinklinio poros gali žaisti su Europos ir pasaulio poromis lygiavertį žaidimą ir dabar pasaulis atkreipė dėmesį į Lietuvos vaikinų komandą. Taip, kai kurių dalykų mums dar trūksta, labiausiai - žaidybinės patirties, nes tai, ką vaikinai žaidė jaunimo amžiaus grupės čempionatuose kardinaliai skiriasi nuo to, kaip atrodo suaugusiųjų žaidimas ir tai, kad tu buvai čempionu jaunimo tarpe dar nereiškia, kad tu gali būti čempionu tarp suaugusiųjų. Tas pereinamasis laikotarpis, kuomet tu gali pamatyti, ar tu gali žaisti šiame lygyje ar negali yra pakankamai ilgas ir reikalauja nemažai fizinių, psichologinių ir finansinių resursų“, - kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka.
 
D. Čerka pabrėžė, kad dalyvavimas prestižiniuose turnyruose reikalauja nemažai pastangų ir finansinių išteklių, bet įdėtas darbas atsipirko.
 
„Tam, kad šiais metais jie patektų į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą, gerus pusę metų Lukas su Arnu rinko reitingo taškus, dalyvaudami pasaulio turų etapuose, kurie vyko skirtingose šalyse. Į tuos etapus dar reikia patekti, o patekus vien tik sudalyvauti juose nepakanka - reikia bent jau išeiti iš kvalifikacijos, kad gauti taškų. Kaip matome, tai ne visada pavykdavo. Bet mes esame dėkingi vaikinų rėmėjams, kurie jais visą šį laiką tikėjo ir be kurių tokio kelio, tikriausiai, tiek nebūtų pavykę pasiekti“, - mintimis dalinosi D. Čerka.
 
Lietuvos sportininkų pasiekti rezultatai parodė, kad pasaulio elitas jau čia pat. Viso to rezultatas vainikuotas kelialapiu į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą, kuris jau liepos 15 dieną startuoja Olandijoje.
 
„Smagu, kad galime dalyvauti pasaulio turuose. Esame juose bandę žaisti ir anksčiau, tačiau visada neįveikdavome kvalifikacijos. O šiemet jau šį tą kartais pavyksta nuveikti, tas džiugina. Žinoma, kelionės vargina, nes prie to visiškai nesame pripratę. Neseniai pusantro mėnesio nebuvome Lietuvoje, dabar laukia vėl mėnesis kelionių. Nėra įprasta žaisti kiekvieną savaitę. Šiek tiek jaučiasi nuovargis, bet galimybė žaisti su stipriausiomis poromis viską atperka“, - kalbėjo L. Každailis.
 
Prestižiniuose FIVB turnyruose lietuviams šiemet teko žaisti su ne viena pasaulio reitingo dešimtuko pora, planetos reitingo lyderiais, pasaulio čempionais. Ne vieną kartą A. Rumševičius bei L. Každailis rimtai kibo į atlapus tituluotiems varžovams.

 
„Stipriausios poros nėra labai nutolusios, bet mums dar trūksta gana daug detalių. Ypač - patirties. Dabar mes galime išmokti labai daug dalykų, tik reikia kažkaip viską įsiminti. Galima bandyti laimėti, išplėšti pergalę, bet pagal daugelį aspektų dar atsiliekame. Tiek technika, tiek psichologija, tiek patirtimi, tiek fiziniu pasiruošimu. Tam ir treniruojamės, kad tas atsilikimas sumažėtų“, - pabrėžė L. Každailis.
 
Jam pritarė ir A. Rumševičius. Nuolat žaidžiant su pasaulio geriausiais, atsiranda motyvacija patiems dar labiau kelti savo lygį.
 
„Visada yra naudos žaidžiant su pasaulio stipriausiais žaidėjais. Trūksta dar patirties. Patyrėme ir nemažai pralaimėjimų. Anksčiau būdavo ypatinga žaisti prieš pasaulio žvaigždes, bet dabar, kai kiekvieną savaitę su jomis žaidi, tai papildomos įtampos nėra. Tereikia stengtis žaisti“, - pridūrė A. Rumševičius.
 
Europos čempionato G grupėje mūsiškių laukia labai pajėgūs varžovai - tituluoti latviai Aleksandrs Samoilovs ir Janis Šmedins (3 vieta pasaulio reitinge), lenkai Grzegorzas Fijalekas ir Michalas Brylas (11) bei vokiečiai Philippas Bergmannas bei Yannickas Harmsas (51).
 
„Mūsų grupė labai stipri, bet Europos čempionate silpnų komandų apskritai nėra. Mūsų tikslas šiemet buvo prasibrauti į Europos čempionatą. Kai tą padaryti pavyko, sieksime kitų tikslų. Norime kažką laimėti, parodyti savo geriausią žaidimą. Svajojame apie aukštas vietas, bet suprantame, kad dar yra žymiai stipresnių ir labiau patyrusių komandų. Bus sunku, bet stengsimės parodyti, ką išmokome per šiuos pusę metų“, - kalbėjo Lietuvos tinklininkai.
 
Lietuvos duetas dar neanalizavo visų būsimų varžovų Europos čempionate. Pasak jų, svarbiausia yra tinkamai nusiteikti psichologiškai.
 
„Reikia suvaldyti save aikštelėje. Pastaruosiuose turnyruose viską pralaimėjome pačiose pabaigose, kai nesusitvarkėme su psichologija. Paskutiniuose taškuose nebepavyksta gerai paduoti, priimti. Taigi, svarbiausia yra būti sveikiems ir susitvarkyti su savo psichologija“, - pridūrė L. Každailis.
 
Lietuvos tinklininkai taip pat dėkojo „Baltijos-Amerikos klinikai“, ilgalaikiam LTF partneriui „Auksmai“ ir kitiems rėmėjams, be kurių jie negalėtų dalyvauti turnyruose visame pasaulyje ir iškovoti reitingo taškus, kurie leido patekti į Europos pirmenybes.
 
Liepos 15-22 d. stipriausios Europos paplūdimio tinklinio komandos susitinka net keturiuose Olandijos miestuose (Apeldorne, Hagoje, Roterdame, Utrechte). Savo titulus čia gins dabartiniai Europos čempionai - Italijos atstovai Paolo Nicolai and Daniele Lupo. Nepaisant nelabai sėkmingo sezono šiais metais, jie mėgins iškovoti ketvirtąjį čempionų titulą. Italų duetui įkandin žengs praėjusių metų sidabro medaliais Jūrmaloje pasipuošę mūsų kaimynai Aleksandrs Samoilovs ir Janis Šmedins. Iškovoti trys sidabro medaliai Europos čempionate 2013, 2014 ir 2017 m. mūsų kaimynų netenkina - 2015 m. paragavę aukso medalio skonio, jie neįstengia jo pamiršti ir stengsis atsikovoti savo čempionų titulą, kurį pelnė 2015 Klagenfurte (Austrija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
L. Westermannas sugrįžta į Kauno „Žalgirį“
2018 09 24
Sugrįžimas
Į Kauną po sezono pertraukos sugrįžta prancūzas Leo Westermannas, su kuriuo sudaryta sutartis pagal formulę „1+1“.
Sezoną pradėjo dar šeši LKL klubai
2018 09 23
LKL
LKL pirmojo turo rungtynėse pergales iškovojo Vilniaus "Ryto", Klaipėdos "Neptūno" ir Prienų "Skycop" komandos.
"Rytas" atsisveikino su įžaidėju
2018 09 23
Legionierius
Abipusiu sutarimu nutraukta Matto Farrello ir Vilniaus "Ryto" krepšinio klubo sutartis.
 
Į rungtynes - traktoriais ir kombainais
2018 09 24
LFF taurė
Daugiau nei 50-yje LFF taurės finalų stebėjęs futbolo istorikas - apie lietuvių mūšius su sovietų kariais ir žiūrovus medžiuose.
L. Spalvis - vėl ant operacinės stalo
2018 09 23
Trauma
Kaip skelbia „Kaiserlautern“ klubo interneto svetainė, Lietuvos futbolininkui Lukui Spalviui penktadienį buvo atlikta artroskopinė kelio operacija.
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
 
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
K. Sosna laimėjo Etnos maratoną
2018 09 23
Dviračiai
Italijoje vykusių 12-ųjų kalnų dviračių kroso maratono varžybų „Etna Marathon“ nugalėtoja tapo Lietuvos dviratininkė Katažina Sosna.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Sezoną uždarė Silezijoje
2018 09 24
Moto
Savaitgalį plento žiedo motociklininkai Pietų Lenkijoje esančiame "Silesia Ring" žiede gaudė paskutines gero oro akimirkas
Adrenalino lenktynėse pakako
2018 09 23
Auto
Didžiųjų finalų etikete paženklintos lenktynės Estijoje nenuvylė: tiek žiūrovams, tiek dalyviams nebuvo kada nuobodžiauti.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Paaiškėjo vandensvydžio čempionai
2018 09 24
Vandensvydis
Elektrėnuose vykusiame Lietuvos jaunių vandensvydžio čempionate 5 komandos iš Alytaus, Elektrėnų, Kauno ir Vilniaus rungėsi dėl nugalėtojų titulo.
Bėgime - profesionalų triumfas
2018 09 24
Bėgimo entuziastai ir profesionalai rinkosi Šiauliuose, kur vyko tradicinis Saulės mūšio bėgimas, šiais metais minintis ir Lietuvos šimtmetį.
Orientacininkai apgynė čempionų titulus
2018 09 24
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto čempionate 400 orientacininkų varžėsi ilgojoje distancijoje ir išsiaiškino nugalėtojus.
 
Kačerginėje - profesijų futbolo šventė
2018 09 24
Šventė
Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, rinkosi įvairių profesijų futbolo mėgėjai į tradicinę šeštąją futbolo šventę "Mano profesija".
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas