ELTA 2018 m. liepos 13 d. 18:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kovos ir su savimi, ir su varžovais

Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.

Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius
FIVB nuotr.
Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius
 Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis vos per pusę metų metė iššūkį stipriausioms pasaulio poroms, sudalyvavo net 11-oje pasaulio turų etapų, nuskrido tūkstančius kilometrų kol pasaulio reitinge pakilo į pirmąjį 30-uką iš daugiau nei tūkstančio pasaulyje esančių paplūdimio tinklinio porų. 
 
„Pastarasis pusmetis parodė tai, ko mes ilgai laukėme - vaikinai įrodė, kad Lietuvos paplūdimio tinklinio poros gali žaisti su Europos ir pasaulio poromis lygiavertį žaidimą ir dabar pasaulis atkreipė dėmesį į Lietuvos vaikinų komandą. Taip, kai kurių dalykų mums dar trūksta, labiausiai - žaidybinės patirties, nes tai, ką vaikinai žaidė jaunimo amžiaus grupės čempionatuose kardinaliai skiriasi nuo to, kaip atrodo suaugusiųjų žaidimas ir tai, kad tu buvai čempionu jaunimo tarpe dar nereiškia, kad tu gali būti čempionu tarp suaugusiųjų. Tas pereinamasis laikotarpis, kuomet tu gali pamatyti, ar tu gali žaisti šiame lygyje ar negali yra pakankamai ilgas ir reikalauja nemažai fizinių, psichologinių ir finansinių resursų“, - kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka.
 
D. Čerka pabrėžė, kad dalyvavimas prestižiniuose turnyruose reikalauja nemažai pastangų ir finansinių išteklių, bet įdėtas darbas atsipirko.
 
„Tam, kad šiais metais jie patektų į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą, gerus pusę metų Lukas su Arnu rinko reitingo taškus, dalyvaudami pasaulio turų etapuose, kurie vyko skirtingose šalyse. Į tuos etapus dar reikia patekti, o patekus vien tik sudalyvauti juose nepakanka - reikia bent jau išeiti iš kvalifikacijos, kad gauti taškų. Kaip matome, tai ne visada pavykdavo. Bet mes esame dėkingi vaikinų rėmėjams, kurie jais visą šį laiką tikėjo ir be kurių tokio kelio, tikriausiai, tiek nebūtų pavykę pasiekti“, - mintimis dalinosi D. Čerka.
 
Lietuvos sportininkų pasiekti rezultatai parodė, kad pasaulio elitas jau čia pat. Viso to rezultatas vainikuotas kelialapiu į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą, kuris jau liepos 15 dieną startuoja Olandijoje.
 
„Smagu, kad galime dalyvauti pasaulio turuose. Esame juose bandę žaisti ir anksčiau, tačiau visada neįveikdavome kvalifikacijos. O šiemet jau šį tą kartais pavyksta nuveikti, tas džiugina. Žinoma, kelionės vargina, nes prie to visiškai nesame pripratę. Neseniai pusantro mėnesio nebuvome Lietuvoje, dabar laukia vėl mėnesis kelionių. Nėra įprasta žaisti kiekvieną savaitę. Šiek tiek jaučiasi nuovargis, bet galimybė žaisti su stipriausiomis poromis viską atperka“, - kalbėjo L. Každailis.
 
Prestižiniuose FIVB turnyruose lietuviams šiemet teko žaisti su ne viena pasaulio reitingo dešimtuko pora, planetos reitingo lyderiais, pasaulio čempionais. Ne vieną kartą A. Rumševičius bei L. Každailis rimtai kibo į atlapus tituluotiems varžovams.

 
„Stipriausios poros nėra labai nutolusios, bet mums dar trūksta gana daug detalių. Ypač - patirties. Dabar mes galime išmokti labai daug dalykų, tik reikia kažkaip viską įsiminti. Galima bandyti laimėti, išplėšti pergalę, bet pagal daugelį aspektų dar atsiliekame. Tiek technika, tiek psichologija, tiek patirtimi, tiek fiziniu pasiruošimu. Tam ir treniruojamės, kad tas atsilikimas sumažėtų“, - pabrėžė L. Každailis.
 
Jam pritarė ir A. Rumševičius. Nuolat žaidžiant su pasaulio geriausiais, atsiranda motyvacija patiems dar labiau kelti savo lygį.
 
„Visada yra naudos žaidžiant su pasaulio stipriausiais žaidėjais. Trūksta dar patirties. Patyrėme ir nemažai pralaimėjimų. Anksčiau būdavo ypatinga žaisti prieš pasaulio žvaigždes, bet dabar, kai kiekvieną savaitę su jomis žaidi, tai papildomos įtampos nėra. Tereikia stengtis žaisti“, - pridūrė A. Rumševičius.
 
Europos čempionato G grupėje mūsiškių laukia labai pajėgūs varžovai - tituluoti latviai Aleksandrs Samoilovs ir Janis Šmedins (3 vieta pasaulio reitinge), lenkai Grzegorzas Fijalekas ir Michalas Brylas (11) bei vokiečiai Philippas Bergmannas bei Yannickas Harmsas (51).
 
„Mūsų grupė labai stipri, bet Europos čempionate silpnų komandų apskritai nėra. Mūsų tikslas šiemet buvo prasibrauti į Europos čempionatą. Kai tą padaryti pavyko, sieksime kitų tikslų. Norime kažką laimėti, parodyti savo geriausią žaidimą. Svajojame apie aukštas vietas, bet suprantame, kad dar yra žymiai stipresnių ir labiau patyrusių komandų. Bus sunku, bet stengsimės parodyti, ką išmokome per šiuos pusę metų“, - kalbėjo Lietuvos tinklininkai.
 
Lietuvos duetas dar neanalizavo visų būsimų varžovų Europos čempionate. Pasak jų, svarbiausia yra tinkamai nusiteikti psichologiškai.
 
„Reikia suvaldyti save aikštelėje. Pastaruosiuose turnyruose viską pralaimėjome pačiose pabaigose, kai nesusitvarkėme su psichologija. Paskutiniuose taškuose nebepavyksta gerai paduoti, priimti. Taigi, svarbiausia yra būti sveikiems ir susitvarkyti su savo psichologija“, - pridūrė L. Každailis.
 
Lietuvos tinklininkai taip pat dėkojo „Baltijos-Amerikos klinikai“, ilgalaikiam LTF partneriui „Auksmai“ ir kitiems rėmėjams, be kurių jie negalėtų dalyvauti turnyruose visame pasaulyje ir iškovoti reitingo taškus, kurie leido patekti į Europos pirmenybes.
 
Liepos 15-22 d. stipriausios Europos paplūdimio tinklinio komandos susitinka net keturiuose Olandijos miestuose (Apeldorne, Hagoje, Roterdame, Utrechte). Savo titulus čia gins dabartiniai Europos čempionai - Italijos atstovai Paolo Nicolai and Daniele Lupo. Nepaisant nelabai sėkmingo sezono šiais metais, jie mėgins iškovoti ketvirtąjį čempionų titulą. Italų duetui įkandin žengs praėjusių metų sidabro medaliais Jūrmaloje pasipuošę mūsų kaimynai Aleksandrs Samoilovs ir Janis Šmedins. Iškovoti trys sidabro medaliai Europos čempionate 2013, 2014 ir 2017 m. mūsų kaimynų netenkina - 2015 m. paragavę aukso medalio skonio, jie neįstengia jo pamiršti ir stengsis atsikovoti savo čempionų titulą, kurį pelnė 2015 Klagenfurte (Austrija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Turnyre startavo pergale
2018 07 18
U-18
Lietuvos aštuoniolikmečiai paskutinėmis rungtynių sekundėmis palaužė Ispanijos rinktinę
Neįveikė ispanų barjero
2018 07 18
U-20
Pirmą etapą pergalingais žingsniais įvėikę Lietuvos 20-mečiai krepšininkai suklupo Europos jaunimo čempionato aštuntfinalyje.
Sostinės klube – pirmoji legionierė
2018 07 18
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda sukirto rankomis su 24-erių metų amerikiete Morgan Pullins.
 
„Stumbras“ ruošiasi „Apollon“ iššūkiui
2018 07 18
Europos lyga
Dominykas Galkevičius: „Turėsime eiti į aikštę ir siekti maksimumo“
V. Čeburinas: „Didžiuojuosi savo žaidėjais“
2018 07 18
Čempionų lyga
„Sūduvos“ treneris pabrėžė, kad APOEL įrodė, esanti labai galinga komanda, todėl marijampoliečiai gali tik džiaugtis ją aplenkusia savo ekipa.
Dėl čempionų titulo – atkakli kova
2018 07 18
Pirmoji lyga
Realias galimybes kovoti dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos čempionų titulo turi net aštuonios komandos.
Nauja karta beldžiasi į elitą
2018 07 18
Čempionatas
Jaunųjų lengvaatlečių "šūviai" pasaulio lengvosios atletikos čempionate Suomijoje: ryškiausiai spindėjo šuolininkė, disko metikas ir bėgikės.
S. Bertašius nugalėjo varžybose Prancūzijoje
2018 07 18
Varžybos
Lengvosios atletikos varžybose „Meeting Soteville“ netikėtą pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Simas Bertašius, ieties metikas E. Matusevičius - trečias.
Nori atsigriebti už prarastus metus
2018 07 18
Sugrįžimas
Dėl diskvalifikacijos už dopingo vartojimą dvejus metus varžybose nedalyvavęs rutulio stūmikas Rimantas Martišauskas į arenas grįžta ryžtingai nusiteikęs.
 
Kovos dėl penktos vietos
2018 07 18
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė Rumunijoje apmaudžiai nepateko į pusfinalį.
Artėja lemiamų kovų etapas
2018 07 18
Čempionatas
Iki Lietuvos teniso klubų čempionato grupių etapo pabaigos likus kiek mažiau nei mėnesiui, ima ryškėti 2018 metų sezono favoritai.
Lietuvės – tarp aštuonių stipriausių
2018 07 18
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Lietuviai liko toli už lyderių nugarų
2018 07 14
Plentas
Lietuvos dviračių plento čempionas Justas Beniušis Europos jaunių čempionate pranoko 11 varžovų ir užėmė 37-ąją vietą.
Rinktinė kratosi praeities nesėkmės
2018 07 18
U-18
Prieš dvejus metus paskutinę vietą U18 Europos čempionate užėmusi rinktinė susirinko kovoti dėl kiekvienos pergalės.
Iššūkio taurėje – Lietuvos klubų derbis
2018 07 18
Turnyras
Ištraukus burtus paaiškėjo Lietuvos klubų varžovai Europos rankinio turnyruose
Prancūzijoje pasiilgsta keptos duonos
2018 07 04
Veidas
Jonas Truchanovičius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu Prancūzijoje, bet džiaugiasi galėdamas apsivilkti Lietuvos rankinio rinktinės aprangą.
 
Lietuviai kibo į atlapus favoritams
2018 07 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate po atkaklios kovos pralaimėjo latviams.
Europos čempionato starte pralaimėjo lenkams
2018 07 16
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nesėkme debiutavo Europos pirmenybėse.
Kovos ir su savimi, ir su varžovais
2018 07 13
Paplūdimio tinklinis
Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.
Teisėjų korpusą papildė naujas autoritetas
2018 07 18
Teisėjai
D. Jonušis: „Tai anaiptol ne abejonė nacionaline automobilių sporto arbitrų kalve, o aukštas, tarptautinis renginio įvertinimas“.
Prie starto linijos - 38 komandos
2018 07 18
Lenktynės
Bene aršiausios konkurencijos laukiama tarp daugkartinio šalies žiedinių lenktynių čempiono Ramūno Čapkausko ir Deivido Jociaus komandų.
Lietuvos lenktyninkams - "Brexit" iššūkis
2018 07 18
Lenktynės
Komanda "Bunasta by Žaibelis motorsport" 1006 km lenktynėms gavo sudėtingą užduotį.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Čempiono titulas – Lietuvos irkluotojui
2018 07 18
Irklavimas
Portugalijoje vykstančių Europos universitetų žaidynių irklavimo varžybų vyrų vienviečių valčių rungtyje aukso medalį iškovojo Žygimantas Gališanskis.
Kontroliniai grybšniai - naujame baseine
2018 07 18
Plaukimas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderių paskutiniai grybšniai prieš Europos čempionatą naujame Klaipėdos baseine papildomai kainuos 10 tūkst. eurų.
Taškente – asmeniniai rekordai
2018 07 18
Sunkioji atletika
Lietuvos sunkiaatlečiai mano, kad pasaulio jaunimo čempionate galėjo pasirodyti geriau: gal koją pakišo jaudulys, gal įtakos turėjo kepinantis karštis.
 
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Laurai – Š.Jasikevičiaus skrydžiui
2018 07 17
Konkursas
Ketvirtuoju „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu tapo fotografas Žygimantas Gedvila.
LSU absolventai dirba pagal specialybę
2018 07 16
Studijos
Iš per 6-8 mėnesius įsidarbinusių 85 proc. apklausoje dalyvavusių LSU absolventų 66 proc. dirba pagal specialybę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas