ELTA 2018 m. liepos 13 d. 18:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kovos ir su savimi, ir su varžovais

Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.

Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius
FIVB nuotr.
Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius
 Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis vos per pusę metų metė iššūkį stipriausioms pasaulio poroms, sudalyvavo net 11-oje pasaulio turų etapų, nuskrido tūkstančius kilometrų kol pasaulio reitinge pakilo į pirmąjį 30-uką iš daugiau nei tūkstančio pasaulyje esančių paplūdimio tinklinio porų. 
 
„Pastarasis pusmetis parodė tai, ko mes ilgai laukėme - vaikinai įrodė, kad Lietuvos paplūdimio tinklinio poros gali žaisti su Europos ir pasaulio poromis lygiavertį žaidimą ir dabar pasaulis atkreipė dėmesį į Lietuvos vaikinų komandą. Taip, kai kurių dalykų mums dar trūksta, labiausiai - žaidybinės patirties, nes tai, ką vaikinai žaidė jaunimo amžiaus grupės čempionatuose kardinaliai skiriasi nuo to, kaip atrodo suaugusiųjų žaidimas ir tai, kad tu buvai čempionu jaunimo tarpe dar nereiškia, kad tu gali būti čempionu tarp suaugusiųjų. Tas pereinamasis laikotarpis, kuomet tu gali pamatyti, ar tu gali žaisti šiame lygyje ar negali yra pakankamai ilgas ir reikalauja nemažai fizinių, psichologinių ir finansinių resursų“, - kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka.
 
D. Čerka pabrėžė, kad dalyvavimas prestižiniuose turnyruose reikalauja nemažai pastangų ir finansinių išteklių, bet įdėtas darbas atsipirko.
 
„Tam, kad šiais metais jie patektų į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą, gerus pusę metų Lukas su Arnu rinko reitingo taškus, dalyvaudami pasaulio turų etapuose, kurie vyko skirtingose šalyse. Į tuos etapus dar reikia patekti, o patekus vien tik sudalyvauti juose nepakanka - reikia bent jau išeiti iš kvalifikacijos, kad gauti taškų. Kaip matome, tai ne visada pavykdavo. Bet mes esame dėkingi vaikinų rėmėjams, kurie jais visą šį laiką tikėjo ir be kurių tokio kelio, tikriausiai, tiek nebūtų pavykę pasiekti“, - mintimis dalinosi D. Čerka.
 
Lietuvos sportininkų pasiekti rezultatai parodė, kad pasaulio elitas jau čia pat. Viso to rezultatas vainikuotas kelialapiu į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą, kuris jau liepos 15 dieną startuoja Olandijoje.
 
„Smagu, kad galime dalyvauti pasaulio turuose. Esame juose bandę žaisti ir anksčiau, tačiau visada neįveikdavome kvalifikacijos. O šiemet jau šį tą kartais pavyksta nuveikti, tas džiugina. Žinoma, kelionės vargina, nes prie to visiškai nesame pripratę. Neseniai pusantro mėnesio nebuvome Lietuvoje, dabar laukia vėl mėnesis kelionių. Nėra įprasta žaisti kiekvieną savaitę. Šiek tiek jaučiasi nuovargis, bet galimybė žaisti su stipriausiomis poromis viską atperka“, - kalbėjo L. Každailis.
 
Prestižiniuose FIVB turnyruose lietuviams šiemet teko žaisti su ne viena pasaulio reitingo dešimtuko pora, planetos reitingo lyderiais, pasaulio čempionais. Ne vieną kartą A. Rumševičius bei L. Každailis rimtai kibo į atlapus tituluotiems varžovams.

 
„Stipriausios poros nėra labai nutolusios, bet mums dar trūksta gana daug detalių. Ypač - patirties. Dabar mes galime išmokti labai daug dalykų, tik reikia kažkaip viską įsiminti. Galima bandyti laimėti, išplėšti pergalę, bet pagal daugelį aspektų dar atsiliekame. Tiek technika, tiek psichologija, tiek patirtimi, tiek fiziniu pasiruošimu. Tam ir treniruojamės, kad tas atsilikimas sumažėtų“, - pabrėžė L. Každailis.
 
Jam pritarė ir A. Rumševičius. Nuolat žaidžiant su pasaulio geriausiais, atsiranda motyvacija patiems dar labiau kelti savo lygį.
 
„Visada yra naudos žaidžiant su pasaulio stipriausiais žaidėjais. Trūksta dar patirties. Patyrėme ir nemažai pralaimėjimų. Anksčiau būdavo ypatinga žaisti prieš pasaulio žvaigždes, bet dabar, kai kiekvieną savaitę su jomis žaidi, tai papildomos įtampos nėra. Tereikia stengtis žaisti“, - pridūrė A. Rumševičius.
 
Europos čempionato G grupėje mūsiškių laukia labai pajėgūs varžovai - tituluoti latviai Aleksandrs Samoilovs ir Janis Šmedins (3 vieta pasaulio reitinge), lenkai Grzegorzas Fijalekas ir Michalas Brylas (11) bei vokiečiai Philippas Bergmannas bei Yannickas Harmsas (51).
 
„Mūsų grupė labai stipri, bet Europos čempionate silpnų komandų apskritai nėra. Mūsų tikslas šiemet buvo prasibrauti į Europos čempionatą. Kai tą padaryti pavyko, sieksime kitų tikslų. Norime kažką laimėti, parodyti savo geriausią žaidimą. Svajojame apie aukštas vietas, bet suprantame, kad dar yra žymiai stipresnių ir labiau patyrusių komandų. Bus sunku, bet stengsimės parodyti, ką išmokome per šiuos pusę metų“, - kalbėjo Lietuvos tinklininkai.
 
Lietuvos duetas dar neanalizavo visų būsimų varžovų Europos čempionate. Pasak jų, svarbiausia yra tinkamai nusiteikti psichologiškai.
 
„Reikia suvaldyti save aikštelėje. Pastaruosiuose turnyruose viską pralaimėjome pačiose pabaigose, kai nesusitvarkėme su psichologija. Paskutiniuose taškuose nebepavyksta gerai paduoti, priimti. Taigi, svarbiausia yra būti sveikiems ir susitvarkyti su savo psichologija“, - pridūrė L. Každailis.
 
Lietuvos tinklininkai taip pat dėkojo „Baltijos-Amerikos klinikai“, ilgalaikiam LTF partneriui „Auksmai“ ir kitiems rėmėjams, be kurių jie negalėtų dalyvauti turnyruose visame pasaulyje ir iškovoti reitingo taškus, kurie leido patekti į Europos pirmenybes.
 
Liepos 15-22 d. stipriausios Europos paplūdimio tinklinio komandos susitinka net keturiuose Olandijos miestuose (Apeldorne, Hagoje, Roterdame, Utrechte). Savo titulus čia gins dabartiniai Europos čempionai - Italijos atstovai Paolo Nicolai and Daniele Lupo. Nepaisant nelabai sėkmingo sezono šiais metais, jie mėgins iškovoti ketvirtąjį čempionų titulą. Italų duetui įkandin žengs praėjusių metų sidabro medaliais Jūrmaloje pasipuošę mūsų kaimynai Aleksandrs Samoilovs ir Janis Šmedins. Iškovoti trys sidabro medaliai Europos čempionate 2013, 2014 ir 2017 m. mūsų kaimynų netenkina - 2015 m. paragavę aukso medalio skonio, jie neįstengia jo pamiršti ir stengsis atsikovoti savo čempionų titulą, kurį pelnė 2015 Klagenfurte (Austrija).
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Sezono starte - latvių triumfas
2018 11 18
3x3
Garliavoje praūžęs pirmasis iš penkių "Hoptrans Winter Open" 3x3 krepšinio žiemos sezono etapų pasižymėjo įspūdingu finalu.
LKL kovose – saldus revanšas
2018 11 18
LKL
LKL: „Rytas“ atsirevanšavo „Neptūnui,„Dzūkija“ iškovojo pergalę Kėdainiuose, „Žalgiris“ sutriuškino „Šiaulius“, Lietkabelis – „Pieno žvaigždes“.
Karūna grįžta į sostinę
2018 11 18
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketvertas po dvejų metų grįžta į Vilnių.
 
Traumos tik dar labiau užgrūdino
2018 11 18
Rinktinė
Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Gratas Sirgėdas: apie traumas, sugrįžimą į rinktinę ir motyvaciją
D. Šimkus: smagu debiutuoti, gaila dėl rezultato
2018 11 18
Rinktinė
Nacionalinėje rinktinėje debiutavęs saugas D. Šimkus džiaugėsi pirmosiomis rungtynėmis, bet buvo nusivylęs dėl jas apkartinusio rezultato.
E. Jankauskas: ši lyga mums per aukšta
2018 11 18
Rinktinė
Rinktinės treneris padėkojo daugiau nei 1000 kilometrų sukorusiems sirgaliams bei teigė, jog futbolininkams yra reikalingas palaikymas.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Vengrijoje - J. Kmieliauskaitės triumfas
2018 11 18
Dziudo
Vengrijoje vykusiose Europos jaunių dziudo taurės varžybose aukso medalį iškovojo lietuvė Justina Kmieliauskaitė.
Lietuvos bokso čempionate - sensacija
2018 11 18
Boksas
Neįtikėtina pergalių serija, įspūdingas nokautas ir sensacingai įveiktas daugkartinis Lietuvos čempionas - taip baigėsi šalies bokso čempionatas.
Kautis namuose - malonumas ir atsakomybė
2018 11 18
Bušido
Bušido kovotojas Sergejus Maslobojevas: esame maža, bet labai stipri šalis.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Pasirodymą Europoje baigė lygiosiomis
2018 11 18
EHF taurė
Kauno „Ąžuolo-KTU“ komanda išvykoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ (Čekija) ekipa, bet nepateko į kitą etapą.
„Šviesa“ triumfavo EHF rungtynėse
2018 11 17
EHF taurė
Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai nugalėjo Norvegijos „Bodo HK“ klubą.
Pasitraukė iš EHF taurės turnyro
2018 11 17
Moterų rankinis
Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės pralaimėjo „Gomel“ (Baltarusija) ekipai ir nepateko į kitą etapą.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Europos čempionate - dvi lietuvių pergalės
2018 11 18
Akmenslydis
Taline vykstančiame Europos moterų akmenslydžio čempionato B diviziono turnyre sekmadienį dvi pergales iškovojo Lietuvos rinktinė.
Startavo pergale prieš Izraelį
2018 11 17
Akmenslydis
Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale.
Varžybose Rusijoje – šešta vieta
2018 11 17
Dailusis čiuožimas
Ledo šokėjai A. Reed ir S. Ambrulevičius varžybose Rusijoje iškovojo šeštąją vietą.
Po trilerio taurę kėlė prezidento kariauna
2018 11 19
Vandensvydis
Kaip niekada atkaklioje sporto draugijos „Žalgiris“ vandensvydžio taurės turnyro lemiamoje dvikovoje prireikė baudinių serijos.
Lietuviai tapo pasaulio vicečempionais
2018 11 18
Sportiniai šokiai
Šokėjai E. Sodeika ir I. Žukauskaitė Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalius.
Lietuvei – pasaulio čempionato bronza
2018 11 17
Fitnesas
Kultūristė Kristina Narbutaitytė iškovojo pasaulio profesionalų čempionato bronzos medalį.
 
Apdovanojimuose - dėmesys jaunajai kartai
2018 11 18
Net trys iš šių metų Lietuvos buriuotojų apdovanojimų buvo susiję su jaunųjų buriuotojų skatinimu ir treniravimu.
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas