Neringa Jonavičienė 2018 m. liepos 13 d. 12:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordai įkvepia naujiems rekordams

Už Anglijos sprinterio Richardo Kilty ištekėjusi Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė savo sūnui linki futbolininko karjeros.

D.Dzindzaletaitė su vyru.
Asmeninio albumo nuotr.
D.Dzindzaletaitė su vyru.
   
„Treniruotis ir gyventi Lietuvoje nebenorėčiau, dabar turiu idealias sąlygas siekti savo tikslų. Tačiau visuomet varžybose atstovausiu Lietuvai. Grįžtu ir ateityje grįšiu į varžybas gimtinėje“, – sako lengvaatletė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
Utenoje vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose antruoju bandymu 24 metų trišuolininkė nušoko 13 m 89 cm. Tai geriausias šiuo metu jos sezono rezultatas. 

Anglijoje gyvenanti D. Dzindzaletaitė LLAF taurės varžybose nebuvo dalyvavusi nuo 2013 metų. „Tuomet buvau 19-metė ir, pirmą kartą dalyvaudama Federacijos taurėje, nušokau 13 m 73 cm. Tapau varžybų rekordininke. Tačiau praėjusiais metais Aina Grikštaitė mano rekordą pagerino, todėl vykdama į Utena buvau užsibrėžusi tikslą užfiksuoti naują LLAF taurės rekordą. Pavyko“, – džiaugiasi D. Dzindzaletaitė. 

Sportininkė jau yra įvykdžiusi šių metų Europos čempionato normatyvą. „Rezultatai po truputį gerėja, – tikina D. Dzindzaletaitė. – Stabiliai šoku apie 14 metrų. Atsiradus stabilumui, atsiranda ir aukštesni rezultatai. Laukiu, kol pakilsiu laipteliu.“

Trišuolininkė neslepia, kad šį sezoną viliasi pakoreguoti ir Lietuvos rekordų knygą. Geriausias istorijoje trišuolio rungties rezultatas – 14 m 23 cm – nuo 2015-ųjų priklauso pačiai D. Dzindzaletaitei.

„2015 m. Europos jaunimo iki 23 metų čempionate pagerinau Lietuvos rekordą, 2016 m. praleidau, pernai buvo sugrįžimo metai, o šiemet pasiteisinimų nebeturiu – viskas, Lietuvos rekordas vasarą tikrai bus“, – šypteli Anglijoje gyvenanti sportininkė.

Lengvosios atletikos treniruotes gimtuosiuose Šiauliuose lankyti D. Dzindzaletaitė pradėjo būdama 12 metų. Mokykloje buvusią sportišką, greitai bėgusią ir aplenkdavusią visus berniukus, bet ypač gerai šokusią į tolį mergaitę pastebėjo kūno kultūros mokytojas ir pasiūlė jai lankyti lengvosios atletikos treniruotes. Iki tol Dovilė lankė teniso pratybas, bet jos nebuvo prie širdies.

Nors D. Dzindzaletaitė abejojo, ar jai tiks ir patiks siūloma sporto šaka, bet į treniruotes nuėjo. Vos pamėginus, lengvoji atletika ją sužavėjo, o šuoliai į tolį sekėsi geriau nei daugumai bendraamžių: „Kadangi vaikų amžiaus grupėje nėra trišuolio, iš pradžių treniravausi šokti į tolį. Būdama 13 metų išmėginau trišuolį ir iš karto pavyko pasiekti pergalių, pagerinau Lietuvos 13-mečių rekordą, nuo tada kiekvienais metais gerinau savo amžiaus grupių rekordus. Manau, kad turėjau įgimtų duomenų šuoliui į tolį ir trišuoliui bei talentą, todėl man sekėsi mušti rekordus.“ Tačiau, be abejonės, dirbti teko taip pat daug. Atletė pastebėjo tik tai, kad jai buvo lengviau nei kitiems vaikams dėl to, kad kiekvienas pagerintas rekordas tapdavo stimulu siekti dar daugiau, nušokti dar toliau, pagerinti dar vieną rekordą. 

Rinkosi profesionalės kelią

Kai būdama 18 metų D. Dzindzaletaitė iškovojo antrąją vietą pasaulio jaunimo čempionate, suprato, kad savo ateitį įsivaizduoja tik kaip profesionali trišuolininkė. Atsirado rėmėjų, stabilus finansavimas ir merginai tapo aišku, kad iš sporto galima užsidirbti ir gyventi: „Nenoriu, kad, kai man bus 50 metų, galvočiau, kad galėjau dar pasportuoti. Kol mane tenkins rezultatai, kol džiugins tai, ką darau – sportuosiu.“
 
Nors rekordininkei sekėsi ir mokykloje, studijų ji nesirinko. Po pasaulio jaunimo čempionato išgyvenusi mylimo trenerio netektį, ji nenorėjo likti Lietuvoje ir išvyko treniruotis į Ispaniją. Šiauliuose ją treniravo lengvosios atletikos treneris Juozas Tribė, tapęs merginai kone šeimos nariu. Iki šiol atletė palaiko šiltus santykius su jo žmona Janina Tribiene, grįžusi į Šiaulius lankosi jos treniruotėse. „Treneris ir sportininkas praleidžia labai daug laiko kartu, be to, norėdamas, kad sportininkas daug pasiektų, treneris turi žinoti apie jį kuo daugiau: dienotvarkę, kada eini miegoti, ką valgai, ką veiki laisvalaikiu. J. Tribė man buvo lyg dar vienas senelis, jo žmona – ir dabar yra lyg dar viena močiutė“, – sako sportininkė.

Į Angliją atvedė meilė

Šeimos palaikymas, pasak D. Dzindzaletaitės, taip pat labai svarbus. Tėvai ją visuomet palaikė, tėtis nepraleidžia kone nė vienų varžybų, kuriose dalyvauja duktė, nesvarbu, Lietuvoje ar užsienyje jos vyksta. D. Dzindzaletaitės sesuo – jos priešingybė, šoka tautinius šokius, studijuoja Vilniuje. Sportininkė juokdamasi sako, kad, nepaisant seserų meilės, iki šiol merginos neišaugo iš seseriškų nesutarimų, nors seniai nebegyvena po vienu stogu.
 
Persikėlusi gyventi į Ispaniją, po dvejų metų Dovilė pasikvietė vieną geriausių šalies bėgikių, savo draugę Modestą Morauskaitę: „Bet neilgai trukus pati išvykau į Angliją“, – juokiasi D. Dzindzaletaitė. 

Išvažiavusi į Ispaniją būdama 19 metų, D. Dzindzaletaitė akcentavo, kad ten susikrauta fizinė bazė labai padėjo tobulėti. „Sunku pasakyti, kodėl treniruotės skirtingose šalyse taip skiriasi, gal tai priklauso nuo tradicijų, nuo talentų, nuo požiūrio, – svarsto ji. – Lietuva maža šalis, čia maža konkurencija, gal tai stabdo progresą.“


Su saulėta Ispanija D. Dzindzaletaitė atsisveikino klausydama savo širdies: „Kai 2015 m. Europos jaunimo iki 23 metų čempionate laimėjau auksą, mane pradėjo kviesti į geriausias varžybas. Taip išvažiavau į Londone vykusias „Deimantinės lygos“ varžybas ir susipažinau su dabartiniu savo vyru Richardu Kilty, taip pat lengvaatlečiu, sprinto pasaulio ir triskart Europos čempionu.“ Po pirmojo susitikimo jaunuoliai palaikė ryšius, o antrą kartą susitiko po metų Pekine vykusiame pasaulio čempionate. Nuo tada ėmė lankytis vienas pas kitą, nuolat kursuodami tarp Ispanijos ir Anglijos, kol pavargusi nuo nesibaigiančių kelionių D. Dzindzaletaitė pasiryžo kraustytis į Angliją. Čia ji susipažino su dar viena lengvaatlečių mokykla, kuri, nors buvo savita, nuo ispaniškosios skyrėsi mažiau nei nuo lietuviškosios.

Ričardas antrasis

Šiuo metu dar dvejų metų neturintį sūnų auginanti sportininkė pripažįsta, kad mažasis Ričardas pakoreguoja jos planus, tačiau, olimpiniais metais gimęs, jis mamos karjerą sustabdė ir pailsėti progą suteikė vos 7–8 mėnesius, kol ji laukėsi. Neretai dėl traumų sportininkams tenka daryti ir ilgesnes pertraukas, o pagimdžiusi, būdama 23-ejų, D. Dzindzaletaitė į aktyvią sportinę veiklą grįžo labai lengvai.

Dabar mažyliu rūpintis sportininkams padeda vyro artimieji: „Atsikėlę papusryčiaujame, tuomet važiuojame į treniruotę, o sūnų paliekame pas močiutes, tetas, dėdes. Richardas turi daug seserų ir brolių, yra iš gausios šeimos. Jo seserys augina savo vaikučius, o kartu pagloboja ir mūsų sūnų. Jis tikrai gerai praleidžia laiką žaisdamas su pusseserėmis.“ 
Su sūnumi angliškai kalbanti D. Dzindzaletaitė atskleidžia, kad dėl to labai pyksta jos mama ir močiutė, nemokančios anglų kalbos. „Kai atvažiuojame į Lietuvą, Ričardukas, būdamas su močiutėmis, burbuliuoja savo vaikiška, tik jam suprantama kalba, o jos mano, kad jis angliškai šneka. Jos ima man priekaištauti, kad nesupranta, ką vaikas kalba, o tada aš įtikinėju, kad ir aš nesuprantu, nes jis kalba ne angliškai“, – juokiasi lengvaatletė. 

Kartu su vyru tiek treniruotėse, tiek namuose praleidžianti itin daug laiko, D. Dzindzaletaitė sako, kad jie vienas nuo kito nepavargsta. Galbūt dėl to, kad charizmatiškos, energingos ir guvios moters vyras yra ramaus būdo: „Anglai apskritai atsipalaidavę. Visi sako, kad ispanai niekur neskuba, tačiau atvykusi čia supratau, kad anglai dar ramesni. Mūsų namuose nėra kokių nors taisyklių, kada ir ką tvarkytis, valgyti ar panašiai.“

Sportininkų šeima nesikankina virtuvėje tarp puodų – maistą jiems pagamina ir pristato rėmėjai, o kartą per savaitę jie sau leidžia suvalgyti tai, ko labai nori – dažniausiai ne itin sveiko greitojo maisto. Griežtesnės dietos laikosi tik prieš varžybas. 

D. Dzindzaletaitė pripažįsta, kad sportininko gyvenimas nėra lengvas, tačiau tvirtina savo sūnų kaip profesionalų sportininką įsivaizduojanti. Ji tik nenorėtų, kad vaikas rinktųsi
lengvąją atletiką, nes yra įsitikinusi, kad visuomet būtų lyginamas su mama ir tėčiu. „Norėtume, kad Ričardukas taptų futbolininku, su vyru ketiname jį pradėti leisti į treniruotes, kai sukaks treji metai, – atskleidžia mintis trišuolininkė. – Ką gali žinoti, galbūt kada nors sūnus atstovaus Lietuvai.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Sezono starte - latvių triumfas
2018 11 18
3x3
Garliavoje praūžęs pirmasis iš penkių "Hoptrans Winter Open" 3x3 krepšinio žiemos sezono etapų pasižymėjo įspūdingu finalu.
LKL kovose – saldus revanšas
2018 11 18
LKL
LKL: „Rytas“ atsirevanšavo „Neptūnui,„Dzūkija“ iškovojo pergalę Kėdainiuose, „Žalgiris“ sutriuškino „Šiaulius“, Lietkabelis – „Pieno žvaigždes“.
Karūna grįžta į sostinę
2018 11 18
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketvertas po dvejų metų grįžta į Vilnių.
 
Traumos tik dar labiau užgrūdino
2018 11 18
Rinktinė
Į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Gratas Sirgėdas: apie traumas, sugrįžimą į rinktinę ir motyvaciją
D. Šimkus: smagu debiutuoti, gaila dėl rezultato
2018 11 18
Rinktinė
Nacionalinėje rinktinėje debiutavęs saugas D. Šimkus džiaugėsi pirmosiomis rungtynėmis, bet buvo nusivylęs dėl jas apkartinusio rezultato.
E. Jankauskas: ši lyga mums per aukšta
2018 11 18
Rinktinė
Rinktinės treneris padėkojo daugiau nei 1000 kilometrų sukorusiems sirgaliams bei teigė, jog futbolininkams yra reikalingas palaikymas.
Trenerė randa laiko ir dailei
2018 11 13
Žvilgsnis
Trenere tapusi dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė neslepia, kad laiko mąžta, tačiau vis dėlto randa jo jaunystės pomėgiui.
Revoliuciniai reitingai bus, bet ne šiemet
2018 11 12
Reitingas
IAAF keičia nuomonę: revoliuciniams reitingams lengvojoje atletikoje - ženklas stop.
Lietuvė žibėjo kariškių pasaulio čempionate
2018 11 12
Bėgimas
Tradicinio Beiruto maratono metu vykusiame 50-ajame kariškių maratono pasaulio čempionate bronzą iškovojo eilinė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.
 
Nusileido devintajai turnyro raketei
2018 11 15
Turnyras
Matas Vasiliauskas turnyrą Izraelyje baigė aštuntfinalyje.
M. Vasiliauskas: svarbu tęsti ką pradėjau
2018 11 14
Turnyras
Matas Vasiliauskas per du setus nugalėjo 140 pasaulio jaunių raketę.
Jėgas teniso aikštėje išmėgino studentai
2018 11 13
Studentų sportas
Sostinėje surengtos Vilniaus miesto studentų festivalio teniso varžybos. Jose dalyvavo ir žaidėjas iš Pietų Korėjos.
Lietuvos bokso čempionate - sensacija
2018 11 18
Boksas
Neįtikėtina pergalių serija, įspūdingas nokautas ir sensacingai įveiktas daugkartinis Lietuvos čempionas - taip baigėsi Lietuvos bokso čempionatas.
Kautis namuose - malonumas ir atsakomybė
2018 11 18
Bušido
Bušido kovotojas Sergejus Maslobojevas: esame maža, bet labai stipri šalis.
Lietuviai dominavo bušido turnyre
2018 11 17
Bušido
Bušido turnyre Vilniuje - S. Maslobojevo pergalė, lietuvių dominavimas ir turko akibrokštas.
 
Lietuvis "vežė" į kalną dziudo legendą
2018 11 11
Treniruotės
„Pagaliau radau, kas į kalnus važiuoja lėčiau už mane," – juokavo lietuvis dviratininkas Evaldas Šiškevičius.
O. Baleišytė pasaulio reitinge – trečia
2018 10 30
Trekas
Po Kanadoje vykusio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo UCI paskelbtuose reitinguose Lietuvos atstovai patenka į keturis dešimtukus.
Pirmame dešimtuke – S.Krupeckaitė
2018 10 29
Trekas
Miltone (Kanada) vykstančio antrojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje Simona Krupeckaitė užėmė dešimtąją vietą.
Pasirodymą Europoje baigė lygiosiomis
2018 11 18
EHF taurė
Kauno „Ąžuolo-KTU“ komanda išvykoje sužaidė lygiosiomis su Prahos „Dukla“ (Čekija) ekipa, bet nepateko į kitą etapą.
„Šviesa“ triumfavo EHF rungtynėse
2018 11 17
EHF taurė
Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai nugalėjo Norvegijos „Bodo HK“ klubą.
Pasitraukė iš EHF taurės turnyro
2018 11 17
Moterų rankinis
Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės pralaimėjo „Gomel“ (Baltarusija) ekipai ir nepateko į kitą etapą.
 
Kausis dėl LTF Didžiosios taurės
2018 11 16
LTF Didžioji taurė
Šešios stipriausios šalies tinklinio komandos stos į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus.
Lietuvis džiaugiasi sugrįžęs į Švediją
2018 11 15
Legionieriai
Lietuvos tinklininkai gerbėjus toliau džiugina sėkmingu žaidimu įvairiose Europos šalyse.
Sugrįžimą pažymėjo graži pergalė
2018 11 12
Sugrįžimas
Lietuvos tinklinio žvaigždė Arvydas Mišeikis sugrįžo padėti Šiaulių klubui.
Moterims atvėrė duris į lenktynes
2018 11 14
Istorija
Prisimenant "Aurum 1006 km lenktynės" istoriją - pasakojimas apie ketvirtąsias, prieš 15 metų įvykusias "Horn Grand Prix 1003 km lenktynes".
Dakare startuos iš 15-os pozicijos.
2018 11 09
Dakaras
Praėjusį Dakarą rekordinį finišą 12-ojoje vietoje pasiekusi A. Juknevičiaus komanda kitąmet startuos iš kol kas aukščiausios lietuviams 15-osios pozicijos.
Ar lenktynininkai moka tik vairuoti?
2018 11 09
Dakaras
„Techninių dienų“ metu Dakaro ralio komandų pilotai ir šturmanai studijuoja bolido sandaros ypatumus, aptaria gedimus, mokosi keisti susidėvinčias detales.
 
Europos čempionate - dvi lietuvių pergalės
2018 11 18
Akmenslydis
Taline vykstančiame Europos moterų akmenslydžio čempionato B diviziono turnyre sekmadienį dvi pergales iškovojo Lietuvos rinktinė.
Startavo pergale prieš Izraelį
2018 11 17
Akmenslydis
Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė Europos čempionatą pradėjo pergale.
Varžybose Rusijoje – šešta vieta
2018 11 17
Dailusis čiuožimas
Ledo šokėjai A. Reed ir S. Ambrulevičius varžybose Rusijoje iškovojo šeštąją vietą.
Vengrijoje - J. Kmieliauskaitės triumfas
2018 11 18
Dziudo
Vengrijoje vykusiose Europos jaunių dziudo taurės varžybose aukso medalį iškovojo lietuvė Justina Kmieliauskaitė.
Garbingo poelgio kaina - medalis
2018 11 18
Taekvondo
Lietuvos taekvondo rinktinės lyderė garbingu poelgiu paaukojo galimybę žengti tolyn ir atsisakė jau užtikrinto bronzos apdovanojimo.
Lietuviai tapo pasaulio vicečempionais
2018 11 18
Sportiniai šokiai
Šokėjai E. Sodeika ir I. Žukauskaitė Austrijoje vykusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalius.
 
Apdovanojimuose - dėmesys jaunajai kartai
2018 11 18
Net trys iš šių metų Lietuvos buriuotojų apdovanojimų buvo susiję su jaunųjų buriuotojų skatinimu ir treniravimu.
„Agresija visada yra pasmerkta žlugti“
2018 11 16
Situacija
LSFS vadovas R.Kveselaitis mano, kad naujos sporto organizacijos tikslas – kąsti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.
Keturi prezidentai steigia naują asociaciją
2018 11 16
Naujovė
Lengvosios atletikos, irklavimo, biatlono ir karatė federacijų vadovai pristato naują organizaciją – Lietuvos olimpinių federacijų asociaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas