Neringa Jonavičienė 2018 m. liepos 13 d. 12:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rekordai įkvepia naujiems rekordams

Už Anglijos sprinterio Richardo Kilty ištekėjusi Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė savo sūnui linki futbolininko karjeros.

D.Dzindzaletaitė su vyru.
Asmeninio albumo nuotr.
D.Dzindzaletaitė su vyru.
   
„Treniruotis ir gyventi Lietuvoje nebenorėčiau, dabar turiu idealias sąlygas siekti savo tikslų. Tačiau visuomet varžybose atstovausiu Lietuvai. Grįžtu ir ateityje grįšiu į varžybas gimtinėje“, – sako lengvaatletė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
Utenoje vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose antruoju bandymu 24 metų trišuolininkė nušoko 13 m 89 cm. Tai geriausias šiuo metu jos sezono rezultatas. 

Anglijoje gyvenanti D. Dzindzaletaitė LLAF taurės varžybose nebuvo dalyvavusi nuo 2013 metų. „Tuomet buvau 19-metė ir, pirmą kartą dalyvaudama Federacijos taurėje, nušokau 13 m 73 cm. Tapau varžybų rekordininke. Tačiau praėjusiais metais Aina Grikštaitė mano rekordą pagerino, todėl vykdama į Utena buvau užsibrėžusi tikslą užfiksuoti naują LLAF taurės rekordą. Pavyko“, – džiaugiasi D. Dzindzaletaitė. 

Sportininkė jau yra įvykdžiusi šių metų Europos čempionato normatyvą. „Rezultatai po truputį gerėja, – tikina D. Dzindzaletaitė. – Stabiliai šoku apie 14 metrų. Atsiradus stabilumui, atsiranda ir aukštesni rezultatai. Laukiu, kol pakilsiu laipteliu.“

Trišuolininkė neslepia, kad šį sezoną viliasi pakoreguoti ir Lietuvos rekordų knygą. Geriausias istorijoje trišuolio rungties rezultatas – 14 m 23 cm – nuo 2015-ųjų priklauso pačiai D. Dzindzaletaitei.

„2015 m. Europos jaunimo iki 23 metų čempionate pagerinau Lietuvos rekordą, 2016 m. praleidau, pernai buvo sugrįžimo metai, o šiemet pasiteisinimų nebeturiu – viskas, Lietuvos rekordas vasarą tikrai bus“, – šypteli Anglijoje gyvenanti sportininkė.

Lengvosios atletikos treniruotes gimtuosiuose Šiauliuose lankyti D. Dzindzaletaitė pradėjo būdama 12 metų. Mokykloje buvusią sportišką, greitai bėgusią ir aplenkdavusią visus berniukus, bet ypač gerai šokusią į tolį mergaitę pastebėjo kūno kultūros mokytojas ir pasiūlė jai lankyti lengvosios atletikos treniruotes. Iki tol Dovilė lankė teniso pratybas, bet jos nebuvo prie širdies.

Nors D. Dzindzaletaitė abejojo, ar jai tiks ir patiks siūloma sporto šaka, bet į treniruotes nuėjo. Vos pamėginus, lengvoji atletika ją sužavėjo, o šuoliai į tolį sekėsi geriau nei daugumai bendraamžių: „Kadangi vaikų amžiaus grupėje nėra trišuolio, iš pradžių treniravausi šokti į tolį. Būdama 13 metų išmėginau trišuolį ir iš karto pavyko pasiekti pergalių, pagerinau Lietuvos 13-mečių rekordą, nuo tada kiekvienais metais gerinau savo amžiaus grupių rekordus. Manau, kad turėjau įgimtų duomenų šuoliui į tolį ir trišuoliui bei talentą, todėl man sekėsi mušti rekordus.“ Tačiau, be abejonės, dirbti teko taip pat daug. Atletė pastebėjo tik tai, kad jai buvo lengviau nei kitiems vaikams dėl to, kad kiekvienas pagerintas rekordas tapdavo stimulu siekti dar daugiau, nušokti dar toliau, pagerinti dar vieną rekordą. 

Rinkosi profesionalės kelią

Kai būdama 18 metų D. Dzindzaletaitė iškovojo antrąją vietą pasaulio jaunimo čempionate, suprato, kad savo ateitį įsivaizduoja tik kaip profesionali trišuolininkė. Atsirado rėmėjų, stabilus finansavimas ir merginai tapo aišku, kad iš sporto galima užsidirbti ir gyventi: „Nenoriu, kad, kai man bus 50 metų, galvočiau, kad galėjau dar pasportuoti. Kol mane tenkins rezultatai, kol džiugins tai, ką darau – sportuosiu.“
 
Nors rekordininkei sekėsi ir mokykloje, studijų ji nesirinko. Po pasaulio jaunimo čempionato išgyvenusi mylimo trenerio netektį, ji nenorėjo likti Lietuvoje ir išvyko treniruotis į Ispaniją. Šiauliuose ją treniravo lengvosios atletikos treneris Juozas Tribė, tapęs merginai kone šeimos nariu. Iki šiol atletė palaiko šiltus santykius su jo žmona Janina Tribiene, grįžusi į Šiaulius lankosi jos treniruotėse. „Treneris ir sportininkas praleidžia labai daug laiko kartu, be to, norėdamas, kad sportininkas daug pasiektų, treneris turi žinoti apie jį kuo daugiau: dienotvarkę, kada eini miegoti, ką valgai, ką veiki laisvalaikiu. J. Tribė man buvo lyg dar vienas senelis, jo žmona – ir dabar yra lyg dar viena močiutė“, – sako sportininkė.

Į Angliją atvedė meilė

Šeimos palaikymas, pasak D. Dzindzaletaitės, taip pat labai svarbus. Tėvai ją visuomet palaikė, tėtis nepraleidžia kone nė vienų varžybų, kuriose dalyvauja duktė, nesvarbu, Lietuvoje ar užsienyje jos vyksta. D. Dzindzaletaitės sesuo – jos priešingybė, šoka tautinius šokius, studijuoja Vilniuje. Sportininkė juokdamasi sako, kad, nepaisant seserų meilės, iki šiol merginos neišaugo iš seseriškų nesutarimų, nors seniai nebegyvena po vienu stogu.
 
Persikėlusi gyventi į Ispaniją, po dvejų metų Dovilė pasikvietė vieną geriausių šalies bėgikių, savo draugę Modestą Morauskaitę: „Bet neilgai trukus pati išvykau į Angliją“, – juokiasi D. Dzindzaletaitė. 

Išvažiavusi į Ispaniją būdama 19 metų, D. Dzindzaletaitė akcentavo, kad ten susikrauta fizinė bazė labai padėjo tobulėti. „Sunku pasakyti, kodėl treniruotės skirtingose šalyse taip skiriasi, gal tai priklauso nuo tradicijų, nuo talentų, nuo požiūrio, – svarsto ji. – Lietuva maža šalis, čia maža konkurencija, gal tai stabdo progresą.“


Su saulėta Ispanija D. Dzindzaletaitė atsisveikino klausydama savo širdies: „Kai 2015 m. Europos jaunimo iki 23 metų čempionate laimėjau auksą, mane pradėjo kviesti į geriausias varžybas. Taip išvažiavau į Londone vykusias „Deimantinės lygos“ varžybas ir susipažinau su dabartiniu savo vyru Richardu Kilty, taip pat lengvaatlečiu, sprinto pasaulio ir triskart Europos čempionu.“ Po pirmojo susitikimo jaunuoliai palaikė ryšius, o antrą kartą susitiko po metų Pekine vykusiame pasaulio čempionate. Nuo tada ėmė lankytis vienas pas kitą, nuolat kursuodami tarp Ispanijos ir Anglijos, kol pavargusi nuo nesibaigiančių kelionių D. Dzindzaletaitė pasiryžo kraustytis į Angliją. Čia ji susipažino su dar viena lengvaatlečių mokykla, kuri, nors buvo savita, nuo ispaniškosios skyrėsi mažiau nei nuo lietuviškosios.

Ričardas antrasis

Šiuo metu dar dvejų metų neturintį sūnų auginanti sportininkė pripažįsta, kad mažasis Ričardas pakoreguoja jos planus, tačiau, olimpiniais metais gimęs, jis mamos karjerą sustabdė ir pailsėti progą suteikė vos 7–8 mėnesius, kol ji laukėsi. Neretai dėl traumų sportininkams tenka daryti ir ilgesnes pertraukas, o pagimdžiusi, būdama 23-ejų, D. Dzindzaletaitė į aktyvią sportinę veiklą grįžo labai lengvai.

Dabar mažyliu rūpintis sportininkams padeda vyro artimieji: „Atsikėlę papusryčiaujame, tuomet važiuojame į treniruotę, o sūnų paliekame pas močiutes, tetas, dėdes. Richardas turi daug seserų ir brolių, yra iš gausios šeimos. Jo seserys augina savo vaikučius, o kartu pagloboja ir mūsų sūnų. Jis tikrai gerai praleidžia laiką žaisdamas su pusseserėmis.“ 
Su sūnumi angliškai kalbanti D. Dzindzaletaitė atskleidžia, kad dėl to labai pyksta jos mama ir močiutė, nemokančios anglų kalbos. „Kai atvažiuojame į Lietuvą, Ričardukas, būdamas su močiutėmis, burbuliuoja savo vaikiška, tik jam suprantama kalba, o jos mano, kad jis angliškai šneka. Jos ima man priekaištauti, kad nesupranta, ką vaikas kalba, o tada aš įtikinėju, kad ir aš nesuprantu, nes jis kalba ne angliškai“, – juokiasi lengvaatletė. 

Kartu su vyru tiek treniruotėse, tiek namuose praleidžianti itin daug laiko, D. Dzindzaletaitė sako, kad jie vienas nuo kito nepavargsta. Galbūt dėl to, kad charizmatiškos, energingos ir guvios moters vyras yra ramaus būdo: „Anglai apskritai atsipalaidavę. Visi sako, kad ispanai niekur neskuba, tačiau atvykusi čia supratau, kad anglai dar ramesni. Mūsų namuose nėra kokių nors taisyklių, kada ir ką tvarkytis, valgyti ar panašiai.“

Sportininkų šeima nesikankina virtuvėje tarp puodų – maistą jiems pagamina ir pristato rėmėjai, o kartą per savaitę jie sau leidžia suvalgyti tai, ko labai nori – dažniausiai ne itin sveiko greitojo maisto. Griežtesnės dietos laikosi tik prieš varžybas. 

D. Dzindzaletaitė pripažįsta, kad sportininko gyvenimas nėra lengvas, tačiau tvirtina savo sūnų kaip profesionalų sportininką įsivaizduojanti. Ji tik nenorėtų, kad vaikas rinktųsi
lengvąją atletiką, nes yra įsitikinusi, kad visuomet būtų lyginamas su mama ir tėčiu. „Norėtume, kad Ričardukas taptų futbolininku, su vyru ketiname jį pradėti leisti į treniruotes, kai sukaks treji metai, – atskleidžia mintis trišuolininkė. – Ką gali žinoti, galbūt kada nors sūnus atstovaus Lietuvai.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
L. Westermannas sugrįžta į Kauno „Žalgirį“
2018 09 24
Sugrįžimas
Į Kauną po sezono pertraukos sugrįžta prancūzas Leo Westermannas, su kuriuo sudaryta sutartis pagal formulę „1+1“.
Sezoną pradėjo dar šeši LKL klubai
2018 09 23
LKL
LKL pirmojo turo rungtynėse pergales iškovojo Vilniaus "Ryto", Klaipėdos "Neptūno" ir Prienų "Skycop" komandos.
"Rytas" atsisveikino su įžaidėju
2018 09 23
Legionierius
Abipusiu sutarimu nutraukta Matto Farrello ir Vilniaus "Ryto" krepšinio klubo sutartis.
 
L. Spalvis - vėl ant operacinės stalo
2018 09 23
Trauma
Kaip skelbia „Kaiserlautern“ klubo interneto svetainė, Lietuvos futbolininkui Lukui Spalviui penktadienį buvo atlikta artroskopinė kelio operacija.
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
K. Sosna laimėjo Etnos maratoną
2018 09 23
Dviračiai
Italijoje vykusių 12-ųjų kalnų dviračių kroso maratono varžybų „Etna Marathon“ nugalėtoja tapo Lietuvos dviratininkė Katažina Sosna.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Adrenalino lenktynėse pakako
2018 09 23
Auto
Didžiųjų finalų etikete paženklintos lenktynės Estijoje nenuvylė: tiek žiūrovams, tiek dalyviams nebuvo kada nuobodžiauti.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Paaiškėjo vandensvydžio čempionai
2018 09 24
Vandensvydis
Elektrėnuose vykusiame Lietuvos jaunių vandensvydžio čempionate 5 komandos iš Alytaus, Elektrėnų, Kauno ir Vilniaus rungėsi dėl nugalėtojų titulo.
Bėgime - profesionalų triumfas
2018 09 24
Bėgimo entuziastai ir profesionalai rinkosi Šiauliuose, kur vyko tradicinis Saulės mūšio bėgimas, šiais metais minintis ir Lietuvos šimtmetį.
Orientacininkai apgynė čempionų titulus
2018 09 24
Orientavimasis
Lietuvos orientavimosi sporto čempionate 400 orientacininkų varžėsi ilgojoje distancijoje ir išsiaiškino nugalėtojus.
 
Kačerginėje - profesijų futbolo šventė
2018 09 24
Šventė
Kačerginėje, Jono Biliūno aikštėje, rinkosi įvairių profesijų futbolo mėgėjai į tradicinę šeštąją futbolo šventę "Mano profesija".
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas