sportas.info 2018 m. liepos 13 d. 12:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuviai - ir tarptautiniuose vandenyse

Lietuvos buriuotojai šiemet kaip niekad gausiai veržiasi į pasaulinio lygio varžybas.

Buriuotojai veržiasi į tarptautinius vandenis
Buriuotojai veržiasi į tarptautinius vandenis
 Vos prieš porą savaičių Lietuvai padovanojusi „X-35“ jachtų pasaulio čempionato sidabro medalį, „Cool Water“ įgula, drauge su dar dviem dalyvėmis iš Lietuvos – jachtų „Keturi vėjai“ ir „Extreme“ įgulomis – jau šį sekmadienį Hagoje stos prie pasaulio ORC čempionato starto linijos. Svarbiausiose šio sezono tarptautinėse varžybose lietuviai savo grupėje rungtyniaus su dar 48 įgulomis iš Vokietijos, Prancūzijos, Estijos, Olandijos, Amerikos, Švedijos, Belgijos, Airijos, Danijos ir Norvegijos.

Dar dvi lietuvių įgulos su „X-35“ klasės jachtomis „Nida III“ bei „Tegu“, visą šią savaitę jau varžosi taip pat, jau 61 kartą vykstančioje didžiausioje estų regatoje Muhu Väina, kur šiemet iš viso susirinko virš 100 įgulų.
 
„Šį sezoną sportinio-kreiserinio buriavimo atstovai iš tiesų kaip niekad aktyviai veržiasi į tarptautinius vandenis. Dvi įgulos atstovavo Lietuvai tarptautinėje buriavimo čempionų lygoje, „X-35“ jachtų buriuotojai sėkmingai siekia rezultatų pasaulinėse regatose – tai iniciatyva ieškoti naujų akvatorijų, stiprių konkurentų, auginti savo meistriškumą. Ši iniciatyva kyla iš pačių buriuotojų ir, manau, ją iš tiesų galima vadinti proveržiu. Linkiu, jog šių įgulų pavyzdžiu pasektų ir kiti“,- džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.
 
Praėjusiais metais jachtos „Keturi vėjai“ įgula analogiškame Europos ORC čempionate sugebėjo iškovoti 8-ąją vietą, o viename iš etapų netgi finišavo pirmi, tačiau įgulos kapitonas Adomas Janulionis teigia, jog tokio masto varžybose kažką prognozuoti visuomet labai sudėtinga.


 
„Visada norisi suplaukti gerai. Kai praėjusiais metais iškovojom 8-ąją vietą, kalbėjom, kad tai, ko gero, bus geriausias karjeros rezultatas. Šiandien, žinoma, vėl norisi kažko dar rimtesnio. Vis dėlto, prognozuoti sunku – kasmet atsiranda naujų stiprių buriuotojų, šiemet laivynas bus didesnis, daug naujų konkurentų, nauja, mažai pažįstama akvatorija... Viskas paaiškės po pirmųjų lenktynių dienų“, - teigė aktyviai čempionatui besiruošiantis A. Janulionis.
 
Pasak jachtos „Cool Water“ kapitono Raimondo Šiugždinio, ORC čempionatas yra laikomas vienomis pagrindinių tokio tipo varžybų. Kadangi jose dalyvauja įgulos su labai skirtingomis jachtomis, jų distancijoje sugaištas laikas yra koreguojamas pagal specialų ORC koeficientą. Jis leidžia atsižvelgti į laivo formą, burių dydį, įgulos svorį, jachtos amžių ir nepaisant šių skirtumų palyginti jachtų rezultatus. 
 
„Jei įgula sugeba išlošti nepriklausomai nuo jachtos savybių, tai yra tarsi įrodymas, kad ji buriuoja iš tiesų labai gerai. Tačiau kartu tai yra itin sudėtingas lenktynių tipas. Čia tenka lenktyniauti ne tik su realiu konkurentu, bet ir su laiku – svarbu ne tik fiziškai atplaukti pirmam, svarbu pirmauti atitinkamą laiko tarpą, kad pagal koeficientą pakoregavus rezultatą, jis išliktų toks pat. Kartu tai reiškia, kad greta meistriškumo tokiose varžybose svarbi ir fortūna. Juk gali būti, kad didesnė jachta vieną distancijos atkarpą plauks anksčiau ir esant vienam vėjui bei oro sąlygoms, o mažesnė – tą pačią atkarpą po kelių valandų, tačiau jau prie visai kitokių oro sąlygų“, - šypsosi R. Šiugždinis.
 
Pasaulio ORC čempionatas vyks liepos 15-20 dienomis Hagoje, Olandijoje. Jachtų grupėje, kurioje varžosi trys lietuvių įgulos, iš viso plauks 51 dalyvis. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Turnyre startavo pergale
2018 07 18
U-18
Lietuvos aštuoniolikmečiai paskutinėmis rungtynių sekundėmis palaužė Ispanijos rinktinę
Neįveikė ispanų barjero
2018 07 18
U-20
Pirmą etapą pergalingais žingsniais įvėikę Lietuvos 20-mečiai krepšininkai suklupo Europos jaunimo čempionato aštuntfinalyje.
Sostinės klube – pirmoji legionierė
2018 07 18
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda sukirto rankomis su 24-erių metų amerikiete Morgan Pullins.
 
„Stumbras“ ruošiasi „Apollon“ iššūkiui
2018 07 18
Europos lyga
Dominykas Galkevičius: „Turėsime eiti į aikštę ir siekti maksimumo“
V. Čeburinas: „Didžiuojuosi savo žaidėjais“
2018 07 18
Čempionų lyga
„Sūduvos“ treneris pabrėžė, kad APOEL įrodė, esanti labai galinga komanda, todėl marijampoliečiai gali tik džiaugtis ją aplenkusia savo ekipa.
Dėl čempionų titulo – atkakli kova
2018 07 18
Pirmoji lyga
Realias galimybes kovoti dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos čempionų titulo turi net aštuonios komandos.
Nauja karta beldžiasi į elitą
2018 07 18
Čempionatas
Jaunųjų lengvaatlečių "šūviai" pasaulio lengvosios atletikos čempionate Suomijoje: ryškiausiai spindėjo šuolininkė, disko metikas ir bėgikės.
S. Bertašius nugalėjo varžybose Prancūzijoje
2018 07 18
Varžybos
Lengvosios atletikos varžybose „Meeting Soteville“ netikėtą pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Simas Bertašius, ieties metikas E. Matusevičius - trečias.
Nori atsigriebti už prarastus metus
2018 07 18
Sugrįžimas
Dėl diskvalifikacijos už dopingo vartojimą dvejus metus varžybose nedalyvavęs rutulio stūmikas Rimantas Martišauskas į arenas grįžta ryžtingai nusiteikęs.
 
Kovos dėl penktos vietos
2018 07 18
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė Rumunijoje apmaudžiai nepateko į pusfinalį.
Artėja lemiamų kovų etapas
2018 07 18
Čempionatas
Iki Lietuvos teniso klubų čempionato grupių etapo pabaigos likus kiek mažiau nei mėnesiui, ima ryškėti 2018 metų sezono favoritai.
Lietuvės – tarp aštuonių stipriausių
2018 07 18
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Lietuviai liko toli už lyderių nugarų
2018 07 14
Plentas
Lietuvos dviračių plento čempionas Justas Beniušis Europos jaunių čempionate pranoko 11 varžovų ir užėmė 37-ąją vietą.
Rinktinė kratosi praeities nesėkmės
2018 07 18
U-18
Prieš dvejus metus paskutinę vietą U18 Europos čempionate užėmusi rinktinė susirinko kovoti dėl kiekvienos pergalės.
Iššūkio taurėje – Lietuvos klubų derbis
2018 07 18
Turnyras
Ištraukus burtus paaiškėjo Lietuvos klubų varžovai Europos rankinio turnyruose
Prancūzijoje pasiilgsta keptos duonos
2018 07 04
Veidas
Jonas Truchanovičius mėgaujasi gyvenimu ir žaidimu Prancūzijoje, bet džiaugiasi galėdamas apsivilkti Lietuvos rankinio rinktinės aprangą.
 
Lietuviai kibo į atlapus favoritams
2018 07 17
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate po atkaklios kovos pralaimėjo latviams.
Europos čempionato starte pralaimėjo lenkams
2018 07 16
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis nesėkme debiutavo Europos pirmenybėse.
Kovos ir su savimi, ir su varžovais
2018 07 13
Paplūdimio tinklinis
Per pusmetį į pasaulio elitą įsiveržę Lukas Každailis jau šį sekmadienį pradės kovas Europos čempionate, kuriame stengsis peržengti psichologinį barjerą.
Teisėjų korpusą papildė naujas autoritetas
2018 07 18
Teisėjai
D. Jonušis: „Tai anaiptol ne abejonė nacionaline automobilių sporto arbitrų kalve, o aukštas, tarptautinis renginio įvertinimas“.
Prie starto linijos - 38 komandos
2018 07 18
Lenktynės
Bene aršiausios konkurencijos laukiama tarp daugkartinio šalies žiedinių lenktynių čempiono Ramūno Čapkausko ir Deivido Jociaus komandų.
Lietuvos lenktyninkams - "Brexit" iššūkis
2018 07 18
Lenktynės
Komanda "Bunasta by Žaibelis motorsport" 1006 km lenktynėms gavo sudėtingą užduotį.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Čempiono titulas – Lietuvos irkluotojui
2018 07 18
Irklavimas
Portugalijoje vykstančių Europos universitetų žaidynių irklavimo varžybų vyrų vienviečių valčių rungtyje aukso medalį iškovojo Žygimantas Gališanskis.
Kontroliniai grybšniai - naujame baseine
2018 07 18
Plaukimas
Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderių paskutiniai grybšniai prieš Europos čempionatą naujame Klaipėdos baseine papildomai kainuos 10 tūkst. eurų.
Taškente – asmeniniai rekordai
2018 07 18
Sunkioji atletika
Lietuvos sunkiaatlečiai mano, kad pasaulio jaunimo čempionate galėjo pasirodyti geriau: gal koją pakišo jaudulys, gal įtakos turėjo kepinantis karštis.
 
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Laurai – Š.Jasikevičiaus skrydžiui
2018 07 17
Konkursas
Ketvirtuoju „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso laureatu tapo fotografas Žygimantas Gedvila.
LSU absolventai dirba pagal specialybę
2018 07 16
Studijos
Iš per 6-8 mėnesius įsidarbinusių 85 proc. apklausoje dalyvavusių LSU absolventų 66 proc. dirba pagal specialybę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas