Marius Naruševičius 2018 m. liepos 10 d. 20:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Planuose - visų trijų rungčių varžybos

„Vilnius Open“ tarptautinėse vandens slidinėjimo varžybose dominavo latviai ir baltarusiai, bet be aukso neliko ir lietuviai.

Po varžybų.
Sergejaus Linkovo nuotr.
Po varžybų.
Vilniaus Gilužio ežero vandenį raižė slidininkai – čia vyko „Vilnius Open“ tarptautinės varžybos, kurios tuo pačiu yra ir antrasis Baltijos taurės etapas. 
 
„Vilnius Open“ - tai vienintelės Baltijos šalyse vykstančios vandens slidžių varžybos, už kurias skiriami Europos reitingo taškai slalomo rungtyje. 
 
Būtent vienintelėje slalomo rungtyje ir varžėsi į sostinę atvykę dalyviai iš Norvegijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei Lietuvos. 
 
„Viskas praėjo puikiai. Labiausiai pasisekė dėl oro – tai, dėl ko labiausiai bijojome. Pasiruošti spėjome, trasa įrengta dar nuo pernai vykusių varžybų. Darbų tikrai netrūko, bet viską suspėjome“, - kalbėjo varžybų organizatorius ir antrus metus jose nugalėtojęs Ričardas Lažinskas. 
 
Palyginus su praėjusiais metais, kuomet tokio rango varžybos Lietuvoje buvo rengtos pirmąkart, išaugo ir dalyvių skaičius. Šiemet į Vilnių atvyko 37 vandens slidininkai – 8 daugiau, nei pernai. 
 
Tiesa, tarp dalyvių reta buvo lietuviška pavardė. „Deja, lietuvių varžybose yra mažuma. Taip jau yra, kad lietuvių skaičius nėra didelis. Aišku, atsiranda vienas kitas entuziastas ir vyresniųjų tarpe. Taip pat bandome pritraukti vaikus – organizuojame treniruotes jau trečius metus. Bandančių turime daug, bet rimtai sportuojančių – tik keletas, - pasakojo R. Lažinskas. - Turiu pripažinti, kad ir patys vaikai nebe tokie, kokie buvo anksčiau. Jaunimas labiau išlepęs, apskritai, mažiau linkęs sportuoti. Tai yra visų sporto šakų problema, ne tik mūsų“.
 
Pats vandens slidinėjimas, pasak R. Lažinsko, yra fiziškai sunki sporto šaka. „Tai daug teigiamų pojūčių suteikiantis sportas, tačiau tuo pačiu reikalaujantis ilgų treniruočių ir daug išlieto prakaito“, - atviravo vandens slidžių entuziastas.
 
Vilniuje vykusios varžybos sutraukė ir žiūrovų būrį. Pasak organizatoriaus, pirmąją dieną, šeštadienį, buvo kelios dešimtys gerbėjų, o sekmadienį, pasirodžius saulei, Gilužio ežero pakrantėse  jų susirinko dar daugiau. 


 
Daugybė iš užsienio atvykusių atletų organizatoriams žarstė komplimentus ir žadėjo atvykti kitąmet. „Na, blogų atsiliepimų negirdėjau. Kalbant atvirai, juk retai kas blogus atsiliepimus išreiškia, bet pagirti mūsų ėjo patys, neprašomi. Jei žmonės nebūtų patenkinti, turbūt patys nebūtų sakę gražių žodžių“, - šypsodamasis kalbėjo R. Lažinskas. 
 
Daugkartiniam Lietuvos čempionui tenka ne tik organizuoti šias varžybas, bet ir pačiam jose dalyvauti ir net pasiekti pergalę. R. Lažinskas pasidalino ir receptu, kurio dėka viską pavyksta suspėti. „Na, taip, sudėtinga būti visur, bet čia tiesiog dirba ilgametė patirtis. Dar mano tėtis Ignas Lažinskas, buvęs vandens slidininkas, perdavė man patirtį, kurią pats gavo iš trenerio Oskaro Gaidamovičiaus, kuris buvo vandens slidinėjimo pradininkas Lietuvoje. Taigi, su daug sukauptos patirties viskas ir pavyksta“, - savo istoriją pasakojo pašnekovas. 
 
Pergalė savaitgalį R. Lažinskui nebuvo atsitiktinumas – jis šiuo metu yra  geriausias Lietuvos vandens slidininkas. Vilnietis dalyvauja ir Europos bei pasaulio čempionatuose. 
 
Kitąmet „Vilnius Open“ varžybose dalyvių laukia dar didesnis iššūkis – planuojama, kad bus rengiamos ne tik slalomo, bet ir figūrinio važiavimo bei šuolių nuo tramplino rungtys. „Dar vis nedrąsiai šneku apie šiuos planus, bet rudenį pasitvirtinsime tai galutinai. Tai yra mūsų svajonė suorganizuoti visavertes, trijų rungčių reitinguojamas varžybas. Tai pritrauktų ir dar daugiau dalyvių, ir žiūrovų“, - pasakojo R. Lažinskas. 
 
Žiūrovų mėgiamiausia rungtis – šuoliai nuo tramplino. Ji, tuo pačiu, ir pati sudėtingiausia rungtis slidininkams. 
 
„Čia yra ir greitis, ir pagreitis, rizika, ekstremalumas – tai žavi ir dalyvius, ir žiūrovus. Kateris, traukiantis sportininką, plaukia 57 km per valandą greičiu, o sportininkas išvysto apie 120 km per valandą greitį. Ir tą padaro kilpoje prieš pat trampliną, maždaug per nepilnas dvi sekundes. Netinkamai pataikius ant tramplino, laukia sunkios traumos, tad tai – pati profesionaliausia rungtis. Jei kitose rungtyse galima dalyvauti ir būnant žemesnio lygio sportininku, tai per trampliną žemo lygio sportininkai nešokinėja“, - dėstė R. Lažinskas. 
 
Per septynių metų ilgio tramplino sportininkai išlekia į 7-8 metrų aukštį ir skrieja apie kelias dešimtis metrų. Pasaulio rekordas – 77 metrai. Tokius šuolius, ko gero, bus galima pamatyti ir kitąmet Vilniuje. 
 
O šiemet Gilužio ežero vandenį slidininkai vėl raižys rugpjūčio paskutinį savaitgalį vyksiančiame Lietuvos čempionate. Taip pat vyks ir sezono uždarymo varžybos „Auksinis ruduo“, kurios numatomos spalio pradžioje. Tuo pačiu R. Lažinskas planuoja keliauti Europos čempionatą bei dalyvauti visose trijose rungtyse. Tarptautinėse varžybose ketina dalyvauti ir daugiau Lietuvos vandens slidininkų.

"Vilnius Open" nugalėtojai ir lietuvių rezultatai

Merginos U12: 

1. Anna Purina (Latvija).

Vaikinai U12:


1. Sergejus Daniševskis (Baltarusija).

Merginos U14:

1. Marija Belskaja (Baltarusija).

Vaikinai U14:

1. Ilja Stralcujus (Baltarusija).

Merginos U17:

1. Aliona Parchomenka (Baltarusija).

Vaikinai U17:


1. Peteris Purinas (Latvija).

Merginos U21:

1. Polina Mednikova (Rusija).

Vaikinai U21:

1. Valteris Cinis (Latvija).

Moterų „Open“ klasė:


1. Ksenija Komarova (Rusija).

Vyrų „Open“ klasė:

1. Ričardas Lažinskas (Lietuva).

Vyrai 35+:

1. Sergejus Linkovas (Rusija).
2. Darius Krivelis (Lietuva).

Moterys 45+:

1. Ineta Cine (Latvija).

Vyrai 45+:

1. Aleksandras Gusarovas (Latvija).
... 3. Arvydas Celencevičius (Lietuva).

Moterys 55+:


1. Sussane Varming (Norvegija).

Vyrų 55+:

1. Aleksejus Mednikovas (Rusija)
2. Vytautas Valentėlis (Lietuva).

.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamame mače viską lems detalės
2019 02 15
Moterų krepšinis
Karalienės taurės finale – Vilniaus ir Kauno kaktomuša: „Šių dviejų miestų priešpriešą krepšinyje žino visi“
Sezoną užbaigė operacija
2019 02 14
Situacija
Kauno „Žalgirio“ aukštaūgiui Laurynui Biručiui ketvirtadienio rytą buvo atlikta kelio operacija.
Aikštėje – brangiausia gynėjo verpstė
2019 02 14
Veidas
„Lietkabelio“ krepšininkas Karolis Giedraitis: apie Nenado Čanako pasitikėjimą, LKL ir NKL skirtumus, 100-ąjį tašką bei KMT kovas.
 
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Rinktinė pradėjo darbą su nauju treneriu
2019 02 15
Stovykla
Lietuvos U-17 futbolo rinktinė Kaune susirinko į pirmąją šiais metais stovyklą ir sužais dvejas draugiškas rungtynes su Lenkijos ir Baltarusijos ekipomis.
Po nesklandumų kelyje – pirma nesėkmė
2019 02 15
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai draugiškame mače svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Gardino „Neman“ ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiais metais (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
Kauno derbis baigėsi lygiosiomis
2019 02 09
LRL
LRL pirmenybėse pergales iškovojo Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“ ir Klaipėdos "Dragūnas", o Kauno "Granitas-Kartys" ir "Ąžuolas-KTU" sužaidė lygiosiomis.
"Šviesa" užgeso jau pirmojoje dvikovoje
2019 02 09
Iššūkio taurė
EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Vilniuje „Šviesa“ 16:29 nusileido Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina).
 
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Rengs sniego tinklinio pasaulio turus
2019 02 08
Sniego tinklinis
FIVB ir CEV nusprendė organizuoti sniego tinklinio pasaulio turus, kuriuose dalyvautų visų žemynų atstovai.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
Prieš kovą Karelijoje – repeticijos namie
2019 02 12
Žvilgsnis
Benediktas Vanagas su „Toyota Gazoo Racing Hilux“ savaitgalį leidosi į pirmuosius žiemos testus ir mėgino prisijaukinti ledą.
 
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Už lietuvių nugaros – dvi komandos
2019 02 15
Jaunimo olimpinis festivalis
Aplenkti Latviją estafetėje – toks buvo jaunųjų Lietuvos slidininkų noras paskutinę Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio dieną. Ir jiems pavyko.
Žūtbūtinėse kovose laukia lietuvių palaikymo
2019 02 15
Ledo ritulys
Ledo ritulininkas Nerijus Ališauskas: apie sezono pradžią tribūnose, istorinį įvartį, lemiamą sezono atkarpą ir sirgalių iš Lietuvos palaikymą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas