Marius Naruševičius 2018 m. liepos 10 d. 20:23 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Planuose - visų trijų rungčių varžybos

„Vilnius Open“ tarptautinėse vandens slidinėjimo varžybose dominavo latviai ir baltarusiai, bet be aukso neliko ir lietuviai.

Po varžybų.
Sergejaus Linkovo nuotr.
Po varžybų.
Vilniaus Gilužio ežero vandenį raižė slidininkai – čia vyko „Vilnius Open“ tarptautinės varžybos, kurios tuo pačiu yra ir antrasis Baltijos taurės etapas. 
 
„Vilnius Open“ - tai vienintelės Baltijos šalyse vykstančios vandens slidžių varžybos, už kurias skiriami Europos reitingo taškai slalomo rungtyje. 
 
Būtent vienintelėje slalomo rungtyje ir varžėsi į sostinę atvykę dalyviai iš Norvegijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei Lietuvos. 
 
„Viskas praėjo puikiai. Labiausiai pasisekė dėl oro – tai, dėl ko labiausiai bijojome. Pasiruošti spėjome, trasa įrengta dar nuo pernai vykusių varžybų. Darbų tikrai netrūko, bet viską suspėjome“, - kalbėjo varžybų organizatorius ir antrus metus jose nugalėtojęs Ričardas Lažinskas. 
 
Palyginus su praėjusiais metais, kuomet tokio rango varžybos Lietuvoje buvo rengtos pirmąkart, išaugo ir dalyvių skaičius. Šiemet į Vilnių atvyko 37 vandens slidininkai – 8 daugiau, nei pernai. 
 
Tiesa, tarp dalyvių reta buvo lietuviška pavardė. „Deja, lietuvių varžybose yra mažuma. Taip jau yra, kad lietuvių skaičius nėra didelis. Aišku, atsiranda vienas kitas entuziastas ir vyresniųjų tarpe. Taip pat bandome pritraukti vaikus – organizuojame treniruotes jau trečius metus. Bandančių turime daug, bet rimtai sportuojančių – tik keletas, - pasakojo R. Lažinskas. - Turiu pripažinti, kad ir patys vaikai nebe tokie, kokie buvo anksčiau. Jaunimas labiau išlepęs, apskritai, mažiau linkęs sportuoti. Tai yra visų sporto šakų problema, ne tik mūsų“.
 
Pats vandens slidinėjimas, pasak R. Lažinsko, yra fiziškai sunki sporto šaka. „Tai daug teigiamų pojūčių suteikiantis sportas, tačiau tuo pačiu reikalaujantis ilgų treniruočių ir daug išlieto prakaito“, - atviravo vandens slidžių entuziastas.
 
Vilniuje vykusios varžybos sutraukė ir žiūrovų būrį. Pasak organizatoriaus, pirmąją dieną, šeštadienį, buvo kelios dešimtys gerbėjų, o sekmadienį, pasirodžius saulei, Gilužio ežero pakrantėse  jų susirinko dar daugiau. 


 
Daugybė iš užsienio atvykusių atletų organizatoriams žarstė komplimentus ir žadėjo atvykti kitąmet. „Na, blogų atsiliepimų negirdėjau. Kalbant atvirai, juk retai kas blogus atsiliepimus išreiškia, bet pagirti mūsų ėjo patys, neprašomi. Jei žmonės nebūtų patenkinti, turbūt patys nebūtų sakę gražių žodžių“, - šypsodamasis kalbėjo R. Lažinskas. 
 
Daugkartiniam Lietuvos čempionui tenka ne tik organizuoti šias varžybas, bet ir pačiam jose dalyvauti ir net pasiekti pergalę. R. Lažinskas pasidalino ir receptu, kurio dėka viską pavyksta suspėti. „Na, taip, sudėtinga būti visur, bet čia tiesiog dirba ilgametė patirtis. Dar mano tėtis Ignas Lažinskas, buvęs vandens slidininkas, perdavė man patirtį, kurią pats gavo iš trenerio Oskaro Gaidamovičiaus, kuris buvo vandens slidinėjimo pradininkas Lietuvoje. Taigi, su daug sukauptos patirties viskas ir pavyksta“, - savo istoriją pasakojo pašnekovas. 
 
Pergalė savaitgalį R. Lažinskui nebuvo atsitiktinumas – jis šiuo metu yra  geriausias Lietuvos vandens slidininkas. Vilnietis dalyvauja ir Europos bei pasaulio čempionatuose. 
 
Kitąmet „Vilnius Open“ varžybose dalyvių laukia dar didesnis iššūkis – planuojama, kad bus rengiamos ne tik slalomo, bet ir figūrinio važiavimo bei šuolių nuo tramplino rungtys. „Dar vis nedrąsiai šneku apie šiuos planus, bet rudenį pasitvirtinsime tai galutinai. Tai yra mūsų svajonė suorganizuoti visavertes, trijų rungčių reitinguojamas varžybas. Tai pritrauktų ir dar daugiau dalyvių, ir žiūrovų“, - pasakojo R. Lažinskas. 
 
Žiūrovų mėgiamiausia rungtis – šuoliai nuo tramplino. Ji, tuo pačiu, ir pati sudėtingiausia rungtis slidininkams. 
 
„Čia yra ir greitis, ir pagreitis, rizika, ekstremalumas – tai žavi ir dalyvius, ir žiūrovus. Kateris, traukiantis sportininką, plaukia 57 km per valandą greičiu, o sportininkas išvysto apie 120 km per valandą greitį. Ir tą padaro kilpoje prieš pat trampliną, maždaug per nepilnas dvi sekundes. Netinkamai pataikius ant tramplino, laukia sunkios traumos, tad tai – pati profesionaliausia rungtis. Jei kitose rungtyse galima dalyvauti ir būnant žemesnio lygio sportininku, tai per trampliną žemo lygio sportininkai nešokinėja“, - dėstė R. Lažinskas. 
 
Per septynių metų ilgio tramplino sportininkai išlekia į 7-8 metrų aukštį ir skrieja apie kelias dešimtis metrų. Pasaulio rekordas – 77 metrai. Tokius šuolius, ko gero, bus galima pamatyti ir kitąmet Vilniuje. 
 
O šiemet Gilužio ežero vandenį slidininkai vėl raižys rugpjūčio paskutinį savaitgalį vyksiančiame Lietuvos čempionate. Taip pat vyks ir sezono uždarymo varžybos „Auksinis ruduo“, kurios numatomos spalio pradžioje. Tuo pačiu R. Lažinskas planuoja keliauti Europos čempionatą bei dalyvauti visose trijose rungtyse. Tarptautinėse varžybose ketina dalyvauti ir daugiau Lietuvos vandens slidininkų.

"Vilnius Open" nugalėtojai ir lietuvių rezultatai

Merginos U12: 

1. Anna Purina (Latvija).

Vaikinai U12:


1. Sergejus Daniševskis (Baltarusija).

Merginos U14:

1. Marija Belskaja (Baltarusija).

Vaikinai U14:

1. Ilja Stralcujus (Baltarusija).

Merginos U17:

1. Aliona Parchomenka (Baltarusija).

Vaikinai U17:


1. Peteris Purinas (Latvija).

Merginos U21:

1. Polina Mednikova (Rusija).

Vaikinai U21:

1. Valteris Cinis (Latvija).

Moterų „Open“ klasė:


1. Ksenija Komarova (Rusija).

Vyrų „Open“ klasė:

1. Ričardas Lažinskas (Lietuva).

Vyrai 35+:

1. Sergejus Linkovas (Rusija).
2. Darius Krivelis (Lietuva).

Moterys 45+:

1. Ineta Cine (Latvija).

Vyrai 45+:

1. Aleksandras Gusarovas (Latvija).
... 3. Arvydas Celencevičius (Lietuva).

Moterys 55+:


1. Sussane Varming (Norvegija).

Vyrų 55+:

1. Aleksejus Mednikovas (Rusija)
2. Vytautas Valentėlis (Lietuva).

.

 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - prizai Ispanijoje ir Kinijoje
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas