Ingvaras Butautas 2018 m. liepos 7 d. 20:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pergalę šventė iš JAV atvykusi dainininkė

Tradicinis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus nestokojo gero oro ir geros nuotaikos bei įvairiausių profesijų, amžiaus ir pasirengimo bėgikų.

2018.07.06 Bėgimas aplink Žaliuosius ežerus
Manto Repečkos nuotr.
2018.07.06 Bėgimas aplink Žaliuosius ežerus
   
29-ąjį bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtą Lietuvos valstybės dienai ir „Žalgirio“ mūšio 608-osioms metinėms paminėti, lydėjo puikus oras.
 
„Toks geras oras jau ne pirmus metus. Kaip žmonės sako: geriems darbams ir Dievas padeda. Šiemet užsiregistravo apie 400 dalyvių, panašus jų skaičius ir dalyvavo. Dauguma jų – vilniečiai, tačiau nemažai atvyko ir iš kitų miestų.

Bėgimas puikiai organizuotas, daug darbo nuveikė „Sveiko miesto“ žmonės, puikiai talkino Vilniaus miesto dirbančiųjų sporto draugija „Žalgiris“, - sakė Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas. - Svarbiausia, kad taip paminima Valstybės diena. Tai yra pagrindinis bėgimo akcentas, nes kai apie tai kalbi, jaučiais pašnekovų pagyvėjimas. Jiems tai yra svarbu.“
 
11,7 km distanciją įveikęs 48-erių metų Egidijus Brazaitis, antrino LSD „Žalgiris“ vadovui: „Šiaip aš 18 metų lakstau. O čia – tokia smagi proga bėgant paminėti Valstybės dieną. Dėl to man šis bėgimas ir yra svarbus. Yra ir kitų komercinių bėgimų, šis liepos 6-ąjai labiausiai tinkamas pagal dvasią. Čia gamta, kraštovaizdis – tiesiog bėgi ir poilsiauji, atsigauni, klausai paukštelių čiulbėjimo. Puikus renginys. Kitais metais bus jubiliejinis, 30-as bėgimas, jame reikės būtinai dalyvauti.“

Distanciją įveikė ir seimo narys Gediminas Vasiliauskas, pagal galimybes nepraleidžiantis ir didesnių bėgimo renginių. „Nuo bėgimo nuotaika kyla fantastiškai. Aš atradau, kad gerai prasibėgus gaminasi laimės hormonas. Kiti žmonės atsipalaidavimo ieško taurelėj, o aš puikiai atsipalaiduoju ir patiriu laimę bėgdamas“, - kalbėjo G. Vasiliauskas.
 
Žaliuosius ežerus Seimo narys apibėgo antrą kartą.
 
„Pernai buvo pirma kadencija ir pirmas bėgimas aplink Žaliuosius ežerus, o šiemet antra kadencija ir antras bėgimas. O šiaip tai stengiuosi bėgti kuo daugiau Lietuvoje rengiamų bėgimų. Ir ne tik Lietuvoje. Bėgdavau Kauno, Vilniaus maratonuose, Birštone, Nidoje, o šį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus tik pernai atradau.  Šiandien aš stengiausi bėgti vidutiniu tempu, kadangi jau poryt startuosiu Trakų triatlone, kur reiks ir plaukti, ir minti dviratį, ir bėgti. Todėl reikėjo pataupyti jėgas“, - kalbėjo G. Vasiliauskas.


 
Visi bėgikai buvo apdovanoti atminimo medaliais. O nugalėtojams įteikti ne tik medaliai, bet ir taurės bei piniginiai prizai. Daiktiniais prizais buvo apdovanoti įvairių amžiaus grupių bėgimų laimėtojai.
 
Tradiciškai 150 eurų prizą įsteigė vienintelis lietuvis, tapęs pasaulio imtynių čempionų, 79-erių metų Rimantas Bagdonas.
 
„Kasmet skiriu 150 eurų arba nugalėtojui, arba prizininkui. Taip jau buvo 29-ą kartą. Ir kas kartą aš čia būnu. Gyvenu netoliese. Manau, kad skirti tuos pinigus jaunų žmonių sveikatingumui yra gerai. Juk žmogus, kuris nubėga per 11 kilometrų ir dar laimi, yra vertas pagarbos“, - kalbėjo imtynių legenda.
 
Moterų grupėje absoliučia nugalėtoja tapo JAV gyvenanti Gintarė Zenkevičiūtė, kuri yra žinome ne vien kaip lengvaatletė, bet ir kaip dainininkė.
 
„Šiaip man tai buvo labai gera treniruotė. Man Amerikoje tokiuose renginiuose tenka dalyvauti ne taip dažnai. Tiesiog norėjau prabėgti geru tempu. Ar maniau laimėsianti? Atsakysiu sąžiningai – taip, tikėjausi.  Bėgime buvo labai gerų vaikinų, padėjusių man palaikyti tempą. Ir apskritai – labai smagi ir gera atmosfera“, - kalbėjo nugalėtoja.
 
G. Zenkevičiūtę bėgimas aplink Žaliuosius ežerus sužavėjo ne tiek tuo, kad teko bėgti gamtoje, kiek savo organizacija.
 
„Ne, nėra taip, kad man būtų kažkas naujo bėgti gamtoje. Aš juk kilusi iš Švenčionėlių, kurie yra tarp miškų ir ežerų. Bet pats šitas renginys yra puikiai organizuotas“, - teigė Gintarė.
 
Apie gerą treniruotę kalbėjo ir vyrų bėgimo absoliutus nugalėtojas, ilgų distancijų bėgikas, Vadovybės apsaugos departamento darbuotojas Mindaugas Viršilas: „Apie pirmąją  vietą per daug negalvojau. Juk mes su Ignu distanciją baigėme kartu.“
 
Ignas Brasevičius, anot teisėjų, atsilikęs keturiomis dešimtosiomis sekundės, finišavo antras. Trečiąją vietą užėmė Darius Sadeckas.
 
Iš moterų be G. Zenkevičiūtės ant prizininkų pakylos lipo penkiakovininkė Lina Batulevičiūtė ir Loreta Petkevičienė. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paskandino „Neptūną“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ įpusėjus mačui prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmavo 57:33 ir tik pabaigoje svečiai priartėjo.
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
 
Aikštėje – net 28 „Trakų“ žaidėjai
2019 02 16
Draugiškos rungtynės
Gardine kontrolines rungtynes žaidę „Trakai“ 0:2 nusileido „Neman“ ekipai, kuri abu įvarčius pelnė per paskutines dešimt minučių.
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Svetur – sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 02 17
Varžybos
Ėjikė Kristina Saltanovič finišavo antra varžybose Portugalijoje, bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje pasiekė vieną geriausių savo karjeros rezultatų.
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Lietuvei – Europos taurės sidabras
2019 02 16
Dziudo
Šeštadienį Austrijoje vykusiame atvirosios Europos moterų dziudo taurės varžybų etape Lietuvos atstovė Santa Pakenytė suklupo tik finale.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
„Šviesos“ žygis Europoje baigtas
2019 02 16
Europos turnyrai
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir išvykoje neatsilaikė prieš Bosnijos ir Hercegovinos klubą EHF Iššūkio taurės aštuntfinalyje.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Karelijos miškuose – istorinė sėkmė
2019 02 17
Auto
Benediktas Vanagas iškovojo trečiąją vietą Pasaulio taurės varžybų pirmajame etape. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje.
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
 
Netaiklūs šūviai nustūmė žemyn
2019 02 17
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 51-ąją vietą.
Švedijoje – kova slalomo trasose
2019 02 16
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Lietuvės laimėjo kovą dėl išlikimo
2019 02 17
Žolės riedulys
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ išsaugojo vietą Europos žolės riedulio uždarosiose patalpose klubų taurės II divizione.
Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis
2019 02 16
Irklavimas
Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas