Ingvaras Butautas 2018 m. liepos 7 d. 20:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pergalę šventė iš JAV atvykusi dainininkė

Tradicinis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus nestokojo gero oro ir geros nuotaikos bei įvairiausių profesijų, amžiaus ir pasirengimo bėgikų.

2018.07.06 Bėgimas aplink Žaliuosius ežerus
Manto Repečkos nuotr.
2018.07.06 Bėgimas aplink Žaliuosius ežerus
   
29-ąjį bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtą Lietuvos valstybės dienai ir „Žalgirio“ mūšio 608-osioms metinėms paminėti, lydėjo puikus oras.
 
„Toks geras oras jau ne pirmus metus. Kaip žmonės sako: geriems darbams ir Dievas padeda. Šiemet užsiregistravo apie 400 dalyvių, panašus jų skaičius ir dalyvavo. Dauguma jų – vilniečiai, tačiau nemažai atvyko ir iš kitų miestų.

Bėgimas puikiai organizuotas, daug darbo nuveikė „Sveiko miesto“ žmonės, puikiai talkino Vilniaus miesto dirbančiųjų sporto draugija „Žalgiris“, - sakė Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas. - Svarbiausia, kad taip paminima Valstybės diena. Tai yra pagrindinis bėgimo akcentas, nes kai apie tai kalbi, jaučiais pašnekovų pagyvėjimas. Jiems tai yra svarbu.“
 
11,7 km distanciją įveikęs 48-erių metų Egidijus Brazaitis, antrino LSD „Žalgiris“ vadovui: „Šiaip aš 18 metų lakstau. O čia – tokia smagi proga bėgant paminėti Valstybės dieną. Dėl to man šis bėgimas ir yra svarbus. Yra ir kitų komercinių bėgimų, šis liepos 6-ąjai labiausiai tinkamas pagal dvasią. Čia gamta, kraštovaizdis – tiesiog bėgi ir poilsiauji, atsigauni, klausai paukštelių čiulbėjimo. Puikus renginys. Kitais metais bus jubiliejinis, 30-as bėgimas, jame reikės būtinai dalyvauti.“

Distanciją įveikė ir seimo narys Gediminas Vasiliauskas, pagal galimybes nepraleidžiantis ir didesnių bėgimo renginių. „Nuo bėgimo nuotaika kyla fantastiškai. Aš atradau, kad gerai prasibėgus gaminasi laimės hormonas. Kiti žmonės atsipalaidavimo ieško taurelėj, o aš puikiai atsipalaiduoju ir patiriu laimę bėgdamas“, - kalbėjo G. Vasiliauskas.
 
Žaliuosius ežerus Seimo narys apibėgo antrą kartą.
 
„Pernai buvo pirma kadencija ir pirmas bėgimas aplink Žaliuosius ežerus, o šiemet antra kadencija ir antras bėgimas. O šiaip tai stengiuosi bėgti kuo daugiau Lietuvoje rengiamų bėgimų. Ir ne tik Lietuvoje. Bėgdavau Kauno, Vilniaus maratonuose, Birštone, Nidoje, o šį bėgimą aplink Žaliuosius ežerus tik pernai atradau.  Šiandien aš stengiausi bėgti vidutiniu tempu, kadangi jau poryt startuosiu Trakų triatlone, kur reiks ir plaukti, ir minti dviratį, ir bėgti. Todėl reikėjo pataupyti jėgas“, - kalbėjo G. Vasiliauskas.


 
Visi bėgikai buvo apdovanoti atminimo medaliais. O nugalėtojams įteikti ne tik medaliai, bet ir taurės bei piniginiai prizai. Daiktiniais prizais buvo apdovanoti įvairių amžiaus grupių bėgimų laimėtojai.
 
Tradiciškai 150 eurų prizą įsteigė vienintelis lietuvis, tapęs pasaulio imtynių čempionų, 79-erių metų Rimantas Bagdonas.
 
„Kasmet skiriu 150 eurų arba nugalėtojui, arba prizininkui. Taip jau buvo 29-ą kartą. Ir kas kartą aš čia būnu. Gyvenu netoliese. Manau, kad skirti tuos pinigus jaunų žmonių sveikatingumui yra gerai. Juk žmogus, kuris nubėga per 11 kilometrų ir dar laimi, yra vertas pagarbos“, - kalbėjo imtynių legenda.
 
Moterų grupėje absoliučia nugalėtoja tapo JAV gyvenanti Gintarė Zenkevičiūtė, kuri yra žinome ne vien kaip lengvaatletė, bet ir kaip dainininkė.
 
„Šiaip man tai buvo labai gera treniruotė. Man Amerikoje tokiuose renginiuose tenka dalyvauti ne taip dažnai. Tiesiog norėjau prabėgti geru tempu. Ar maniau laimėsianti? Atsakysiu sąžiningai – taip, tikėjausi.  Bėgime buvo labai gerų vaikinų, padėjusių man palaikyti tempą. Ir apskritai – labai smagi ir gera atmosfera“, - kalbėjo nugalėtoja.
 
G. Zenkevičiūtę bėgimas aplink Žaliuosius ežerus sužavėjo ne tiek tuo, kad teko bėgti gamtoje, kiek savo organizacija.
 
„Ne, nėra taip, kad man būtų kažkas naujo bėgti gamtoje. Aš juk kilusi iš Švenčionėlių, kurie yra tarp miškų ir ežerų. Bet pats šitas renginys yra puikiai organizuotas“, - teigė Gintarė.
 
Apie gerą treniruotę kalbėjo ir vyrų bėgimo absoliutus nugalėtojas, ilgų distancijų bėgikas, Vadovybės apsaugos departamento darbuotojas Mindaugas Viršilas: „Apie pirmąją  vietą per daug negalvojau. Juk mes su Ignu distanciją baigėme kartu.“
 
Ignas Brasevičius, anot teisėjų, atsilikęs keturiomis dešimtosiomis sekundės, finišavo antras. Trečiąją vietą užėmė Darius Sadeckas.
 
Iš moterų be G. Zenkevičiūtės ant prizininkų pakylos lipo penkiakovininkė Lina Batulevičiūtė ir Loreta Petkevičienė. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
"Šiauliai" pralaimėjo bulgarams
2018 09 21
Čempionų lyga
Čempionų lygos pirmojo atrankos varžybų etapo pirmosiose rungtynėse „Šiaulių“ krepšininkai namuose 79:91 pralaimėjo Sofijos "Lukoil Levski".
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
Įspūdingas Lietuvos kovotojos debiutas
2018 09 20
Kovos menai
Julija Stoliarenko iškovojo pergalę organizacijos UFC rengiamo realybės šou „Ultimate Fighter 28“ ketvirtfinalyje, įveikusi amerikietę Marceia Allen.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
Veteranai turnyre prisiminė bendražygius
2018 09 09
Rankinis
Savaitgalį Kauno sporto halėje vyko tradicinis septintasis veteranų rankinio turnyras „Atminimo taurė“.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Finiše - auksinis I. Serapinaitės spurtas
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Lenkijoje vykstančiame Europos jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate lietuvė Ieva Serapinaitė iškovojo aukso medalį.
Lietuvė nusileido penkioms varžovėms
2018 09 21
Orientavimasis
"Svarsčiau: kirsti per mišką iki artimiausio tako, ar saugiai apvažiuoti? Pasirinkau važiuoti aplink", - pasakojo orientacininkė Algirda Mickuvienė.
Lietuvei ir serbui - Europos bronza
2018 09 21
Stalo tenisas
R. Paškauskienė ir A. Karakaševičius Europos stalo teniso čempionato mišrių dvejetų varžybų pusfinalyje 2:3 pralaimėjo vokiečiams Y. An ir R. Filusui.
 
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Dovana Marijampolei – lauko teniso stalas
2018 09 19
Bėgimas
"Bėgam už Marijampolę" renginys unikalus tuo, kad organizatoriai nepanaudotas renginiui lėšas skiria gražinti miestui ir surengia dar vieną šventę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas