Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 30 d. 14:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Azartas įkvėpė dar vienam rekordui

„Kuo varžovai stipresni, tuo Simui geriau", - teigia jau tris kartus 1500 m Lietuvos rekordą pagerinusio S.Bertašiaus treneris J.Garalevičius.

S.Bertašius ir J.Garalevičius.
Roberto Trakio nuotr.
S.Bertašius ir J.Garalevičius.
Trečią kartą šiemet 1500 m bėgimo rekordą pagerinęs (3 min. 39,01 sek) Simas Bertašius jau priprato, kad neretai distancijoje nuo pat starto iki finišo jam tenka bėgti vienam, smarkiai atsiplėšus nuo varžovų.  

Ne išimtis buvo ir penktadienį Vingio stadione vykusios tradicinės sporto klubo „Cosma“ taurės varžybos, kur M. Romerio universiteto tarptautinės politikos ir ekonomikos magistro stidijų antrakursis nesunkiai aplenkė devynis konkurentus. 

Iš Pabalčių kaimo Raseinių rajone kilęs lengvaatletis po finišo prisipažino, kad prieš startą negalvojo apie rekordą, bet po sėkmingų pirmųjų metrų pakilo didžiulis azartas ir jis viesulu nurūko į priekį.    

Rekordinį savo mokinio bėgimą matė ir su puikiu rezultatu pasveikino jo treneris, praeityje pats buvęs gero lygio 1500 m distancijos bėgikas Juozas Garalevičius. Jis jau 40 metų dirba treneriu ir gali didžiuotis, jog treniravo Iriną Krakoviak-Tolstiką, dabar dirbančią trenere, Dianą Maciušonytę–Lobačevskę, Živilę Balčiūnaitę.       
 
Simą Bertašių treniruojate jau šeštus metus. Kaip pavyko išugdyti tokį pajėgų vidutiniųjų nuotolių bėgiką?, - paklausėme J. Garalevičiaus. 
Jis treniruojasi kryptingai pagal planą, turi savo tikslą ir jo siekia. Žiemą mokinys neužsidaro maniežuose, o treniruojasi gryname ore. Jam nesvarbu: ar lietus, šaltis,  pusto – ateina į Vingio parką ir bėgioja.

Anksčiau Simas mažiau treniravosi, o dabar – dukart per dieną ir pratybų planą įvykdo 100 procentų. 

Šį pavasarį savo mokiniui pasakiau: Simai, esi greitesnis ir ištvermingesnis už legendinį Joną Pipynę ir Lietuvos rekordininką Pavelą Fedorenką, o kodėl gi tau  nepagerinti šalies rekordo? Kaip tarėme, taip padarėme. 

Ar iš karto pastebėjote, kad Simui labai tinka 1500 m nuotolis?
Simas iš kitų niekuo ypatingu neišsiskyrė. Esu dėkingas jo pirmajam treneriui raseiniškiui Eugenijui Petrokui, kad jis anksti Simo nespecializavo. Neteisūs tie treneriai, kurie forsuoja įvykius ir anksti džiaugiasi vaikų gerais rezultatais. Jeigu jauną medelį nulaužei, iš jo didelis medis neužaugs. Tačiau jeigu jo nenulaužei, medis užaugs stiprus. Jeigu anksti sportininką specializuoji, nesitikėk aukštų rezultatų. Viską reikia daryti palaipsniui. 

Simas 1500 m distancijoje pradėjo specializuotis dar Raseiniuose. Kai jis atvažiavo studijuoti į Vilnių, nuotolį buvo įveikęs per 4 min. 10 sek.  

Svarsčiau, koks nuotolis jam labiausia tiks. Pastebėjau, kad mokinys gali sėkmingai bėgti  ir 5000 m, ir 10 000 m distancijas.   Tačiau pasirinkome 1500 m nuotolį, kur dabar jis kasmet gerina savo rezultatus: 2016-aisias distanciją nubėgo per 3 min.48 sek. 2017-aisiais – per 3 min. 44 sek, o šiemet nuotolį jau įveikė greičiau nei per 3 min. 40 sek.  

Sezonas dar nesibaigia, o mokinys jau viršijo visus planus, įvykdė normatyvą į pirmą savo karjeroje Europos čempionatą. 

Simui šį sezoną planavau  3 min.40 sek. rezultatą. Rimtose varžybose, esant gerai  konkurencijai, jis dar ne kartą gali pagerinti Lietuvos rekordą. 

Esu dėkingas Lietuvos lengvosios atletikos federacijai, kuri kovo-balandžio mėnesiais auklėtiniui sudarė galimybę pabūti treniruočių stovyklose kalnuose Lenkijoje ir Slovakijoje. 

Pakeista aplinka davė teigiamų rezultatų. Sugrįžęs į namus Simas šviežiomis jėgomis kibo treniruotis Vingio parke, buvo atsipalaidavęs psichologiškai.

Esu dėkingas ir „Cosma“ sporto klubui, kuris mums daug padeda. Dideli bėgiko rėmėjai ir jo tėvai. 


Kokią taktiką per varžybas dažniausiai renkasi Lietuvos rekordininkas?
Jis nebijo varžovų, juos gerbia. Kuo jie stipresni, tuo Simui geriau. Jam visada sakau, kad pajėgūs varžovai yra piikūs pagalbininkai siekti svarių rezultatų. 

Visa bėgiko taktika slypi jo pasirengime. Simas treniruojasi tik lauke ir per treniruotes ugdo ištvermę. Į maniežą koją įkeliame tik trumpam, kada reikia stiprėti fiziškai ar bėgioti trumpas atkarpas.

Simas neturi silpnų vietų. Jis yra pakankamai greitas ir ištvermingas. Specialių treniruočių jis daro nedaug. 

Ne vienas lengvosios atletikos treneris sako, kad 1500 m distancijoje S. Bertašiui bus sunku įvykdyti olimpinį normatyvą, o maratono distancijoje – gerokai lengviau. Ar pritariate jiems?
Kol kas planuose to nėra, o agitacijai nepasiduodu. Gerai  žinau, ką Simui bėgti: 1500 m distanciją ar maratoną. 

Dar yra galingos 5000 m ir 10 000 m distancijos, kurias mokinys gali pasiekti puikių rezultatų. Kai čia pasižymės, bus galima pagalvoti ir apie maratoną, kuriame iš tikrųjų  nėra ypatingai sunku įvykdyti olimpinį normatyvą.  

Tačiau Simas olimpinį normatyvą (3 min.36 sek.) gali įvykdyti ir sudėtingoje 1500 m distancijoje, kur susipina greitis ir ištvermė.  

Tai – mano pati mėgstamiausia distancija, kurią jaunystėje bėgiojau ir įvykdžiau kandidato į sporto meistrus normą. 

Kokiose artimiausiose varžybose Simas dalyvaus?
Liepos 17 d. lauks tarptautinės varžybos Prancūzijoje, kur jis gavo pakvietimą. Sėkmingai susiklosčius situacijai, auklėtinis tikisi pagerinti savo asmeninį, o tuo pačiu ir Lietuvos rekordą.   
 
 
 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
"Kibirkštis" įveikė Švedijos klubą
2018 09 22
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse V. Gecevičiaus auklėtinės 75:70 įveikė Norčiopingo „Dolphins“ krepšininkes, kurias treniruoja J. Kaušaitė.
"Mūsų stiprybė - kovingumas"
2018 09 21
LKL
S.Kulvietis - apie pasiruošimą sezonui, V.Šeškaus žaidimo schemas ir pirmųjų rungtynių specifiką.
"Rytas" susigražino savo auklėtinį
2018 09 21
Naujokas
"Naujas įvaizdis man labai patinka ir turėjau nepaprastai didelį norą sugrįžti į sostinę", - kalba iš JAV sugrįžęs N. Giga.
 
Lenktynėse dėl aukso – dar didesnė intriga
2018 09 21
A lyga
"Žalgirio" futbolininkai Vilniuje 1:0 įveikė šalies čempionę Marijampolės "Sūduvą" ir atsilieka nuo lyderės jau tik 2 taškais.
"Utenio" merginos vėl švenčia pergalę
2018 09 21
Moterų futbolas
Rugsėjo 21 d. FK "Utenis" merginų komanda namų aikštėje LMFA I lygos 9-ojo turo rungtynėse palaužė Ukmergės SC komandą.
Bilietai į finalą - jau prekyvietėse
2018 09 21
Finalas
Alytaus miesto stadione dėl „SHARP LFF taurės“ susigrumsiančių Kauno „Stumbro“ ir Vilniaus „Žalgirio“ klubų gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes.
„Lietuvio potencialas – milžiniškas“
2018 09 21
Talentas
Buvęs garsus bėgikas, Latvijos lengvosos atletkos federacijos generalinis sekretorius D.Milkevičius lietuviui bėgiku S.Bertašiui prognozuoja puikią ateitį.
Šiauliai bando neatsilikti nuo didmiesčių
2018 09 20
Bėgimas
Aktyvų gyvenimo būdą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą puoselėjantis Saulės mūšio bėgimas pirmą kartą įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės kalendorių.
Latvijoje - dvi lietuvės pergalės
2018 09 17
Bėgimas
Valmieros maratone Vaida Žūsinaitė laimėjo pusės maratono ir 6 km bėgimus.
 
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Lietuvis parklupdė 15-ąją pasaulio raketę
2018 09 20
Tenisas
Mece vykstančiame turnyre Ričardas Berankis pateikė antrąją staigmeną. Šį kartą jis nugalėjo kylančią Graikijos žvaigždę Stefanos Tsitsipą.
Dešimtmečio proga - išskirtinis turnyras
2018 09 20
Turnyras
"Nusprendėme organizuoti tęstinį dvejetų turnyrą visam žiemos sezonui“, - teigė naujojo SEB arenos turnyro organizatorius Arūnas Valickas.
Tituluočiusi kovotojai įrodė savo galybę
2018 09 22
Turnyras
Kaune surengtame bokso ir bušido turnyre „Dream Boxing & KOK World Series 2018“ Lietuvos kovotojai šventė net 12 pergalių iš 14 galimų.
Karjeros kryptį pasuko į narvą
2018 09 21
Kovos menai
Vienas geriausių šalies K-1 kovotojų H. Lukošiūnas pavasarį debiutavo mišrių kovos menų narve, o dabar ruošiasi ir antrai savo profesionaliai kovai narve.
Turnyras suformavo rinktinės sudėtį
2018 09 21
Boksas
Kaune vykusiame Lietuvos bokso legendos Ričardo Tamulio vardo turnyre dalyvavo sportininkai iš devynių šalių.
 
Pasaulio čempionate - aštuoni lietuviai
2018 09 21
Dviračiai
Austrijoje vyksiančiame 91-ajame pasaulio dviračių plento čempionate jėgas išmėgins 8 Lietuvos dviratininkai. I. Konovalovui tai bus 9-osios pirmenybės.
Gins titulą ir Lietuvoje
2018 09 20
MTB
Sekmadienį paaiškės 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ nugalėtojai ir prizininkai.
Pristabdė techninės problemos
2018 09 17
Kalnų dviračiai
Pasaulio kalnų dviračių maratono čempionate Italijoje K. Sosna užėmė 36-ą, o G. Karasiovaitė - 48-ąją vietą.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
Sieks sugrąžinti fanus į tribūnas
2018 09 20
Rankinis
Kauno "Granito-Kario" rankinio klubo pirmininkas A. Mikučionis teigia, jog didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos čempionatui bei sirgaliams.
Supertaurėje – kauno komandų triumfas
2018 09 15
Supertaurė
Kauno „Acme-Žalgirio“ moterys ir „Granito-Kario“ vyrai iškovojo pirmuosius Lietuvos rankinio sezono trofėjus (VIDEO).
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Revanšo keliauja į Estiją
2018 09 21
Auto
Pernu trasoje vyks paskutinysis Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame sportininkai grumsis sprinto ir ištvermės lenktynėse.
Per Kauno gatves - 150km/h greičiu
2018 09 21
Kartingas
Kauno centre jau antrą kartą bus surengtos kartingo ištvermės varžybos, vyksiančios keturias valandas.
Lietuvių komandoje - pasaulinės žvaigždės
2018 09 21
Auto
„ESmotorsport–BRGroup“ ralio kroso komanda į savo gretas pritraukė ryškiausias autosporto žvaigždes: pilotą N. Al Attiyah ir testuotoją K. Abbringą.
 
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
"Kaunas Hockey" biudžetas - 90 tūkst. eurų
2018 09 20
Ledo ritulys
"Kaunas Hockey“ klubas pristatė atnaujintą savo sudėtį, struktūrą, valdybos narius, veiklos planą, Baltijos lygos projektą bei patvirtintą klubo biudžetą.
Varžybose Rusijoje - ketvirtas
2018 09 22
Baidarių ir kanojų irklavimas
V. Korobovas kanojų sprinto „Super Cup“ varžybų antrajame etape vienviečių kanojų netradicinės 350 m distancijos finale liko paskutinis.
Laida grįžta atsinaujinusi
2018 09 22
Krepšinis
Nenustebkite jeigu Ytenoje būsite paprašyti sustoti ir pasidalinti savo mintimis apie „Juventus“ krepšinio komandą.
Žaidynės - tik kelio pradžia
2018 09 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Ambicijų kupini kairiarankiai penkiakovininkai A. Kazlas ir E. Adomaitytė ruošiasi kone svarbiausiam gyvenimo startui - jaunimo olimpinėms žaidynėms.
 
Stadione šėlo mamos ir tėčiai
2018 09 22
Renginys
Rugsėjo mėnesio „Utenio“ futbolo fiestoje tėvai spardė kamuolį, o vaikai tapo sirgaliais.
Kiekvienas atras mėgstamą užsiėmimą
2018 09 21
Kuluaruose
Lietuvos šimtmečio proga penkerius metus vykusį Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti organizuojant kultūros parodą.
Sportininkus pakeis statybininkai
2018 09 19
Bazės
Senasis Kauno stadionas skaičiuoja paskutines minutes: statybininkai pradėjo paruošiamuosius darbus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas