Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 30 d. 14:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Azartas įkvėpė dar vienam rekordui

„Kuo varžovai stipresni, tuo Simui geriau", - teigia jau tris kartus 1500 m Lietuvos rekordą pagerinusio S.Bertašiaus treneris J.Garalevičius.

S.Bertašius ir J.Garalevičius.
Roberto Trakio nuotr.
S.Bertašius ir J.Garalevičius.
Trečią kartą šiemet 1500 m bėgimo rekordą pagerinęs (3 min. 39,01 sek) Simas Bertašius jau priprato, kad neretai distancijoje nuo pat starto iki finišo jam tenka bėgti vienam, smarkiai atsiplėšus nuo varžovų.  

Ne išimtis buvo ir penktadienį Vingio stadione vykusios tradicinės sporto klubo „Cosma“ taurės varžybos, kur M. Romerio universiteto tarptautinės politikos ir ekonomikos magistro stidijų antrakursis nesunkiai aplenkė devynis konkurentus. 

Iš Pabalčių kaimo Raseinių rajone kilęs lengvaatletis po finišo prisipažino, kad prieš startą negalvojo apie rekordą, bet po sėkmingų pirmųjų metrų pakilo didžiulis azartas ir jis viesulu nurūko į priekį.    

Rekordinį savo mokinio bėgimą matė ir su puikiu rezultatu pasveikino jo treneris, praeityje pats buvęs gero lygio 1500 m distancijos bėgikas Juozas Garalevičius. Jis jau 40 metų dirba treneriu ir gali didžiuotis, jog treniravo Iriną Krakoviak-Tolstiką, dabar dirbančią trenere, Dianą Maciušonytę–Lobačevskę, Živilę Balčiūnaitę.       
 
Simą Bertašių treniruojate jau šeštus metus. Kaip pavyko išugdyti tokį pajėgų vidutiniųjų nuotolių bėgiką?, - paklausėme J. Garalevičiaus. 
Jis treniruojasi kryptingai pagal planą, turi savo tikslą ir jo siekia. Žiemą mokinys neužsidaro maniežuose, o treniruojasi gryname ore. Jam nesvarbu: ar lietus, šaltis,  pusto – ateina į Vingio parką ir bėgioja.

Anksčiau Simas mažiau treniravosi, o dabar – dukart per dieną ir pratybų planą įvykdo 100 procentų. 

Šį pavasarį savo mokiniui pasakiau: Simai, esi greitesnis ir ištvermingesnis už legendinį Joną Pipynę ir Lietuvos rekordininką Pavelą Fedorenką, o kodėl gi tau  nepagerinti šalies rekordo? Kaip tarėme, taip padarėme. 

Ar iš karto pastebėjote, kad Simui labai tinka 1500 m nuotolis?
Simas iš kitų niekuo ypatingu neišsiskyrė. Esu dėkingas jo pirmajam treneriui raseiniškiui Eugenijui Petrokui, kad jis anksti Simo nespecializavo. Neteisūs tie treneriai, kurie forsuoja įvykius ir anksti džiaugiasi vaikų gerais rezultatais. Jeigu jauną medelį nulaužei, iš jo didelis medis neužaugs. Tačiau jeigu jo nenulaužei, medis užaugs stiprus. Jeigu anksti sportininką specializuoji, nesitikėk aukštų rezultatų. Viską reikia daryti palaipsniui. 

Simas 1500 m distancijoje pradėjo specializuotis dar Raseiniuose. Kai jis atvažiavo studijuoti į Vilnių, nuotolį buvo įveikęs per 4 min. 10 sek.  

Svarsčiau, koks nuotolis jam labiausia tiks. Pastebėjau, kad mokinys gali sėkmingai bėgti  ir 5000 m, ir 10 000 m distancijas.   Tačiau pasirinkome 1500 m nuotolį, kur dabar jis kasmet gerina savo rezultatus: 2016-aisias distanciją nubėgo per 3 min.48 sek. 2017-aisiais – per 3 min. 44 sek, o šiemet nuotolį jau įveikė greičiau nei per 3 min. 40 sek.  

Sezonas dar nesibaigia, o mokinys jau viršijo visus planus, įvykdė normatyvą į pirmą savo karjeroje Europos čempionatą. 

Simui šį sezoną planavau  3 min.40 sek. rezultatą. Rimtose varžybose, esant gerai  konkurencijai, jis dar ne kartą gali pagerinti Lietuvos rekordą. 

Esu dėkingas Lietuvos lengvosios atletikos federacijai, kuri kovo-balandžio mėnesiais auklėtiniui sudarė galimybę pabūti treniruočių stovyklose kalnuose Lenkijoje ir Slovakijoje. 

Pakeista aplinka davė teigiamų rezultatų. Sugrįžęs į namus Simas šviežiomis jėgomis kibo treniruotis Vingio parke, buvo atsipalaidavęs psichologiškai.

Esu dėkingas ir „Cosma“ sporto klubui, kuris mums daug padeda. Dideli bėgiko rėmėjai ir jo tėvai. 


Kokią taktiką per varžybas dažniausiai renkasi Lietuvos rekordininkas?
Jis nebijo varžovų, juos gerbia. Kuo jie stipresni, tuo Simui geriau. Jam visada sakau, kad pajėgūs varžovai yra piikūs pagalbininkai siekti svarių rezultatų. 

Visa bėgiko taktika slypi jo pasirengime. Simas treniruojasi tik lauke ir per treniruotes ugdo ištvermę. Į maniežą koją įkeliame tik trumpam, kada reikia stiprėti fiziškai ar bėgioti trumpas atkarpas.

Simas neturi silpnų vietų. Jis yra pakankamai greitas ir ištvermingas. Specialių treniruočių jis daro nedaug. 

Ne vienas lengvosios atletikos treneris sako, kad 1500 m distancijoje S. Bertašiui bus sunku įvykdyti olimpinį normatyvą, o maratono distancijoje – gerokai lengviau. Ar pritariate jiems?
Kol kas planuose to nėra, o agitacijai nepasiduodu. Gerai  žinau, ką Simui bėgti: 1500 m distanciją ar maratoną. 

Dar yra galingos 5000 m ir 10 000 m distancijos, kurias mokinys gali pasiekti puikių rezultatų. Kai čia pasižymės, bus galima pagalvoti ir apie maratoną, kuriame iš tikrųjų  nėra ypatingai sunku įvykdyti olimpinį normatyvą.  

Tačiau Simas olimpinį normatyvą (3 min.36 sek.) gali įvykdyti ir sudėtingoje 1500 m distancijoje, kur susipina greitis ir ištvermė.  

Tai – mano pati mėgstamiausia distancija, kurią jaunystėje bėgiojau ir įvykdžiau kandidato į sporto meistrus normą. 

Kokiose artimiausiose varžybose Simas dalyvaus?
Liepos 17 d. lauks tarptautinės varžybos Prancūzijoje, kur jis gavo pakvietimą. Sėkmingai susiklosčius situacijai, auklėtinis tikisi pagerinti savo asmeninį, o tuo pačiu ir Lietuvos rekordą.   
 
 
 
 
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
"Žalgiris" prisiminė pergalės skonį
2019 02 22
Eurolyga
Kauno "Žalgirio" krepšininkai nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją įveikdami autsaiderę, Podgoricos "Budučnost" ekipą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
L. Grigelio duetas pasiekė pusfinalį
2019 02 21
Dvejetai
Italijoje vykstančių dvejetų varžybų ketvirtfinalyje ketvirtadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė italų duetą ir pateko į pusfinalį.
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas