Kelmės ASK 2018 m. birželio 23 d. 18:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos ralio evoliucija

Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.

„Viada Rally Žemaitija 2018“.
kelmesask.lt
„Viada Rally Žemaitija 2018“.
   
Artimiausiu metu neišvengiamai keisis greičio ruožų charakteristikos, o dalies legendinių dopų ko gero apskritai neliks. Kita vertus, sportinė intriga mūsiškiame čempionate tokia hipnotizuojanti, kad greta jos lietuviškas kinematografas atrodo nykus tarsi sostinės Naujininkų mikrorajono architektūra.
 
"Iš tiesų keletą pastarųjų metų Lietuvos ralio evoliucija buvo gana sudėtinga, paženklinta emocingais debatais kaip ką daryti, tačiau nepaisant visko galiam pasidžiaugti, kad svarbiausi dalykai - nuo trasų ženklinimo iki pramoginės dalies, siūlomos žiūrovams pertraukėlėse tarp sportiniu kanalu važiuojančių automobilių - akivaizdžiai pagerėjo. Jei prieš porą metų apie viską pagalvoti ir visas smulkmenas suderinti pavykdavo tik "Winter Rally" ir "300 ežerų ralio" organizatoriams, tai dabar svečius ne gėda kviesti į bet kurį čempionato etapą. Tokį iššūkį priėmę klubai mokosi vieni iš kitų, atidžiai nagrinėja ralio stebėtojų ir komisarų pastabas, todėl sportininku ir žiūrovus erzinančių dalykų nebelieka. Antai po "Viada Rally Žemaitija 2018" Suomijos ralio garsenybė Saku Vierimma turėjo vos porą pastabų, kaip jo manymu būtų galima optimizuoti keletą techninių sprendimų. Tarkim kur geriau išdėstyti degalų užpildymo taškus. Tačiau tai iš tiesų yra smulkmenos", - vertindamas įsibėgėjantį čempionatą sakė LASF ralio komiteto pirmininkas Donatas Liesis.
 
Kita vertus, organizatoriams tenka spręsti vis naujus galvosūkius. Vienas sudėtingiausių šio sezono rebusų - kaip gyvendinti  Lietuvos kelių direkcijos reikalavimus, kuriuos jie suformuluoja ralio organizatoriams, norintiems dalį greičio ruožų dėlioti regioniniuose  žvyrkeliuose.  
 
"Pamatęs ką privalo padaryti ralio organizatoriai - kokius apvažiavimus numatyti, kaip juos paženklinti ir ką nuveikti po varžybų - supratau, kad praktiškai tai itin sunkiai įgyvendinama. Beveik kaip pasakose, kurių herojams reikia sunešioti geležines kurpaites. Paprasčiau ieškoti alternatyvų greičio ruožus perkeliant į vietinės reikšmės kelius. Deja, tai sudėtingiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes daugeliu atvejų sportine prasme įdomios atkarpos yra trumpos. Vadinasi, norint išlaikyti tradicinį ralio kilometražą greičio ruožų skaičių tektų gerokai padidinti, formuoti kur kas daugiau teisėjų brigadų, surinkti visą armiją apsaugos žmonių, o tai neišvengiamai drastiškai išpūstų ralio biudžetą", - pastebi D. Liesis.
 
"Viada Rally Žemaitija 2018" organizatoriai dar bandė rasti kompromisų ir išsaugoti keletą tradicinių, sportininkų itin mėgiamų, greičio ruožų (ralio meniu neliko atkarpos Kražiai - Kaltinėnai), tačiau "DHL Elektrėnai" šiais metais jau visiškai pasitraukė iš regioninių kelių. Beje, kai kurių tokį statusą turinčių žvyrkelių apkrovimas labai nedidelis, todėl ralis trumpalaikių rūpesčių sukelia mažesniam skaičiui gyventojų, nei ralyje startuoja ekipažų.


 
Kelmės ASK vadovas Tomas Savickas pripažįsta, kad šiais metais greičio ruožų problemų sprendimas nužudė kaip niekad daug nervų ląstelių.
 
"Mūsų komanda jau penktą kartą imasi "Rally Žemaitija", todėl esame išgryninę kada kas ką ir kaip turi daryti. Visgi greičio ruožų parinkimas šįkart buvo išskirtinai sudėtingas. Tam išeikvota didžioji  laiko ir energijos dalis, todėl po varžybų atrodo, kad galbūt dėmesio pritrūko kai kurioms kitoms detalėms. Tarkim daugiausia pastabų ankstesniais metais stebėtojai turėdavo dėl informacijos sklaidos apie varžybas - kad ralio traukinys judėdavo sklandžiai, tačiau pritrūkdavo garo švilpukui. Šįkart drauge su lenktynėmis vyko ir "Mis ralis" rinkimai, ir talentų konkursas, ir koncertas su vienais populiariausių atlikėjų. Žinoma, erdvės augti  dar tikrai yra, bet svarbiausia kad pokyčiai prasidėjo", - samprotauja T. Savickas.
 
Taip pat akivaizdu, kad "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo naujos eros - visavertės konkurencijos R5 klasėje - pradžia. Lig šiol vienintelio šiuolaikišką techniką turėjusio Benedikto Vanago meistriškumą bus galima lyginti su dar dviejų pilotų - Vaidoto Žalos ir Egidijaus Valeišos - rezultatais. Abu jie vasaros sezoną pradėjo prie naujų "Škoda Fabia R5" ir "Ford Fiesta R5" vairo. Tiesa, Kelmėje spręsti kas yra kas po premjeros Kelmėje kiek anksti dėl tokios proziškos priežasties, kaip dulkės. Ralio pradžioje pirmas startavęs B. Vanagas turėjo kiek sudėtingesnes sąlygas dėl "nešcvarios" idealios judėjimo trajektorijos. Po regrupingo smuktelėjęs į trečią poziciją jis susidūrė su kita problema - visiškai nurimus vėjui, dulkių širma nespėdavo išsisklaidyti net pakoregavus starto tvarką ir pradėjus sportininkus į trasą leisti kas dvi minutes. Ypač stipriai dėl to nukentėjo E. Valeiša, turėjęs važiuoti paskui Sergėjų Viazovičių - svečio iš Baltarusijos tempas smarkiai krito po to, kai jo "Mitsubishi" mechanizmai antroje varžybų dalyje ėmė streikuoti. Egidijus jį pavydavo greičio ruožo viduryje ir keletą kilometrų būdavo priverstas tiesiog kentėti iki finišo, nes aplenkti nebuvo net teorinių galimybių. Be to, jam tai buvo vos antras kartas prie visais ratais varomo kovinio automobilio vairo, reikalaujančio judėti visai kitokiomis trajektorijomis nei su BMW.
 
Vaidas savo važiavimo stiliumi taip pat pasėjo abejonių, ar intriga medžiojant čempiono trofėjus nebus nužudyta dar embriono stadijoje: debiutinėse "Viada Rally Žemaitija 2018" lenktynėse jis lėkė tarsi būtų ateivis iš kitokio greičio planetos. 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Antrą kartą įveikė Juodkalnijos rinktinę
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai Europos čempionate kausis dėl 9 vietos.
„Juventus“ išsaugojo Karolį Guščiką
2018 07 21
Komanda
Utenos „Juventus“ klubas tęsia ateinančio sezono sudėties komplektavimo darbus ir pristatė dar vieną nežinomąjį komandos dėlionėje.
„Šiaulių“ sudėtį papildė amerikietis gynėjas
2018 07 20
LKL
Penktąją vietą praėjusiame LKL sezone užėmę „Šiauliai“ tęsia sudėties komplektaciją, pakviesdami 196 cm ūgio universalų gynėją Christianą Terrellą.
 
Pasižymėjo antrose iš eilėse rungtynėse
2018 07 22
Legionierius
Lietuvis futbolininkas Lukas Spalvis įvarčiu vėl prisidėjo prie „Kaiserslautern“ pergalės.
S. Vitkausko įvarčio lietuviams neužteko
2018 07 21
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė neatsilaikė prieš Moldovą
Prie „Sūduvos“ prisijungė I. Plūkas
2018 07 21
Komanda
Marijampolės „Sūduvos“ komandą papildė dar vienas vartininkas - prie komandos prisijungė Ignas Plūkas.
Lietuvis iškovojo bronzos medalį
2018 07 21
Bėgimas
Bėgikas R. Saulius Baltarusijos čempionato varžybose finišavo trečias.
A. Gudžius iškovojo pergalę Šveicarijoje
2018 07 18
Disko metimas
Šveicarijoje surengtose lengvosios atletikos varžybose „Gala dei Castelli“ Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius užėmė pirmąją vietą.
Bėgikas triumfavo varžybose Čekijoje
2018 07 18
Bėgimas
Čekijoje vykusiose lengvosios atletikos varžybose „Velka cena Tabora a Memorial Ing. Jana Pana“ pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Benediktas Mickus.
 
Neprilygo amerikiečių dvejetui
2018 07 21
Tenisininkui Laurynui Grigeliui Kanadoje nepavyko patekti į dvejetų varžybų finalą.
Čempionate iškovojo šeštą vietą
2018 07 20
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė akistata su vokietėmis finišavo Europos čempionate.
Pralaimėjo vienam turnyro favoritų
2018 07 18
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis pralaimėjo 114-ai pasaulio raketei.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Dviratininkus suvienys patriotinė apranga
2018 07 19
Projektas
Visas pelnas, gautas už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sukurtą nacionalinę dviratininkų aprangą, bus skirtas dviračių kultūros puoselėjimui.
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Po atkaklios kovos – lygiosios
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai sužaidė lygiosiomis su suomiais.
Europos čempionate startavo pergale
2018 07 20
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai Europos čempionato starte nugalėjo Farerų salų komandą.
Rinktinė kratosi praeities nesėkmės
2018 07 18
U-18
Prieš dvejus metus paskutinę vietą U18 Europos čempionate užėmusi rinktinė susirinko kovoti dėl kiekvienos pergalės.
 
Nusileido Kinijos sportininkėms
2018 07 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Kinijoje pralaimėjo pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.
Į atkrintamąsias varžybas nepateko
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate patyrė trečiąją nesėkmę.
Turnyro starte – lietuvių sėkmė
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina įveikė varžoves iš Austrijos ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Užfiksavo naują Lietuvos rekordą
2018 07 21
Rekordas
Aidas Bubinas, Valdas Jarutis, Vitoldas Milius ir Yogendra Pratapas elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.
Damos itin norėjo laimėti lenktynes
2018 07 21
Ralis
Palangoje net 59 moterų ekipažai startavo "108 km moterų iššūkio Powered by Kristiana" ralyje.
Krepšininko patirtį panaudojo lenktynėse
2018 07 20
Lenktynės
Greitą reakciją ir šaltus nervus "Drag Show Bracket" lenktynėsei išbandęs D. Gailius tapo nugalėtoju.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Lietuvės čempionate – antrame dešimtuke
2018 07 21
Penkiakovė
Europos čempionato moterų varžybų finale varžėsi dvi lietuvos sportininkės.
Baigėsi Europos čempionato kovos
2018 07 21
Žolės riedulys
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) žolės riedulio Europos čempionatus baigė susitikimais su kroatais ir lenkėmis.
J. Kinderis kovos finale
2018 07 21
Penkiakovė
Olimpietis Justinas Kinderis atrankos grupėje užėmė 15–ąją vietą ir kovos Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale.
 
LTOK vadovė – tarp kandidatų į TOK narius
2018 07 20
Įvertinimas
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė gali tapti pirma istorijoje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare iš Lietuvos.
Laipiotojų narystė LTOK pristabdyta
2018 07 19
Posėdis
Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos narystę LTOK pristabdė dėl to, kad ši neatitinka tarptautinės narystės, nurodytos jos stojimo į LTOK dokumentuose.
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas