Kelmės ASK 2018 m. birželio 23 d. 18:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos ralio evoliucija

Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.

„Viada Rally Žemaitija 2018“.
kelmesask.lt
„Viada Rally Žemaitija 2018“.
   
Artimiausiu metu neišvengiamai keisis greičio ruožų charakteristikos, o dalies legendinių dopų ko gero apskritai neliks. Kita vertus, sportinė intriga mūsiškiame čempionate tokia hipnotizuojanti, kad greta jos lietuviškas kinematografas atrodo nykus tarsi sostinės Naujininkų mikrorajono architektūra.
 
"Iš tiesų keletą pastarųjų metų Lietuvos ralio evoliucija buvo gana sudėtinga, paženklinta emocingais debatais kaip ką daryti, tačiau nepaisant visko galiam pasidžiaugti, kad svarbiausi dalykai - nuo trasų ženklinimo iki pramoginės dalies, siūlomos žiūrovams pertraukėlėse tarp sportiniu kanalu važiuojančių automobilių - akivaizdžiai pagerėjo. Jei prieš porą metų apie viską pagalvoti ir visas smulkmenas suderinti pavykdavo tik "Winter Rally" ir "300 ežerų ralio" organizatoriams, tai dabar svečius ne gėda kviesti į bet kurį čempionato etapą. Tokį iššūkį priėmę klubai mokosi vieni iš kitų, atidžiai nagrinėja ralio stebėtojų ir komisarų pastabas, todėl sportininku ir žiūrovus erzinančių dalykų nebelieka. Antai po "Viada Rally Žemaitija 2018" Suomijos ralio garsenybė Saku Vierimma turėjo vos porą pastabų, kaip jo manymu būtų galima optimizuoti keletą techninių sprendimų. Tarkim kur geriau išdėstyti degalų užpildymo taškus. Tačiau tai iš tiesų yra smulkmenos", - vertindamas įsibėgėjantį čempionatą sakė LASF ralio komiteto pirmininkas Donatas Liesis.
 
Kita vertus, organizatoriams tenka spręsti vis naujus galvosūkius. Vienas sudėtingiausių šio sezono rebusų - kaip gyvendinti  Lietuvos kelių direkcijos reikalavimus, kuriuos jie suformuluoja ralio organizatoriams, norintiems dalį greičio ruožų dėlioti regioniniuose  žvyrkeliuose.  
 
"Pamatęs ką privalo padaryti ralio organizatoriai - kokius apvažiavimus numatyti, kaip juos paženklinti ir ką nuveikti po varžybų - supratau, kad praktiškai tai itin sunkiai įgyvendinama. Beveik kaip pasakose, kurių herojams reikia sunešioti geležines kurpaites. Paprasčiau ieškoti alternatyvų greičio ruožus perkeliant į vietinės reikšmės kelius. Deja, tai sudėtingiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes daugeliu atvejų sportine prasme įdomios atkarpos yra trumpos. Vadinasi, norint išlaikyti tradicinį ralio kilometražą greičio ruožų skaičių tektų gerokai padidinti, formuoti kur kas daugiau teisėjų brigadų, surinkti visą armiją apsaugos žmonių, o tai neišvengiamai drastiškai išpūstų ralio biudžetą", - pastebi D. Liesis.
 
"Viada Rally Žemaitija 2018" organizatoriai dar bandė rasti kompromisų ir išsaugoti keletą tradicinių, sportininkų itin mėgiamų, greičio ruožų (ralio meniu neliko atkarpos Kražiai - Kaltinėnai), tačiau "DHL Elektrėnai" šiais metais jau visiškai pasitraukė iš regioninių kelių. Beje, kai kurių tokį statusą turinčių žvyrkelių apkrovimas labai nedidelis, todėl ralis trumpalaikių rūpesčių sukelia mažesniam skaičiui gyventojų, nei ralyje startuoja ekipažų.


 
Kelmės ASK vadovas Tomas Savickas pripažįsta, kad šiais metais greičio ruožų problemų sprendimas nužudė kaip niekad daug nervų ląstelių.
 
"Mūsų komanda jau penktą kartą imasi "Rally Žemaitija", todėl esame išgryninę kada kas ką ir kaip turi daryti. Visgi greičio ruožų parinkimas šįkart buvo išskirtinai sudėtingas. Tam išeikvota didžioji  laiko ir energijos dalis, todėl po varžybų atrodo, kad galbūt dėmesio pritrūko kai kurioms kitoms detalėms. Tarkim daugiausia pastabų ankstesniais metais stebėtojai turėdavo dėl informacijos sklaidos apie varžybas - kad ralio traukinys judėdavo sklandžiai, tačiau pritrūkdavo garo švilpukui. Šįkart drauge su lenktynėmis vyko ir "Mis ralis" rinkimai, ir talentų konkursas, ir koncertas su vienais populiariausių atlikėjų. Žinoma, erdvės augti  dar tikrai yra, bet svarbiausia kad pokyčiai prasidėjo", - samprotauja T. Savickas.
 
Taip pat akivaizdu, kad "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo naujos eros - visavertės konkurencijos R5 klasėje - pradžia. Lig šiol vienintelio šiuolaikišką techniką turėjusio Benedikto Vanago meistriškumą bus galima lyginti su dar dviejų pilotų - Vaidoto Žalos ir Egidijaus Valeišos - rezultatais. Abu jie vasaros sezoną pradėjo prie naujų "Škoda Fabia R5" ir "Ford Fiesta R5" vairo. Tiesa, Kelmėje spręsti kas yra kas po premjeros Kelmėje kiek anksti dėl tokios proziškos priežasties, kaip dulkės. Ralio pradžioje pirmas startavęs B. Vanagas turėjo kiek sudėtingesnes sąlygas dėl "nešcvarios" idealios judėjimo trajektorijos. Po regrupingo smuktelėjęs į trečią poziciją jis susidūrė su kita problema - visiškai nurimus vėjui, dulkių širma nespėdavo išsisklaidyti net pakoregavus starto tvarką ir pradėjus sportininkus į trasą leisti kas dvi minutes. Ypač stipriai dėl to nukentėjo E. Valeiša, turėjęs važiuoti paskui Sergėjų Viazovičių - svečio iš Baltarusijos tempas smarkiai krito po to, kai jo "Mitsubishi" mechanizmai antroje varžybų dalyje ėmė streikuoti. Egidijus jį pavydavo greičio ruožo viduryje ir keletą kilometrų būdavo priverstas tiesiog kentėti iki finišo, nes aplenkti nebuvo net teorinių galimybių. Be to, jam tai buvo vos antras kartas prie visais ratais varomo kovinio automobilio vairo, reikalaujančio judėti visai kitokiomis trajektorijomis nei su BMW.
 
Vaidas savo važiavimo stiliumi taip pat pasėjo abejonių, ar intriga medžiojant čempiono trofėjus nebus nužudyta dar embriono stadijoje: debiutinėse "Viada Rally Žemaitija 2018" lenktynėse jis lėkė tarsi būtų ateivis iš kitokio greičio planetos. 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
A. Juškevičius vedė komandą į pergalę
2018 09 25
Legionierius
Lietuvis krepšininkas Adas Juškevičius vedė savo komandą į pergalę Prancūzijos čempionate.
Šakiuose – M. Paulausko vardo turnyras
2018 09 24
Turnyras
Rugsėjo 26-27 dienomis Šakiuose ir vėl vyks jau tradiciniu tampantis Modesto Paulausko vardo turnyras.
Titulo siekė dešimtmetį
2018 09 24
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje – pažintis su A lygoje pirmą kartą triumfavusia „Ferimsta”.
 
Futsalo treneriams – kroato pamokos
2018 09 25
Kursai
Prieš naują Lietuvos futsalo sezoną FIFA futsal trenerių kursuose patirtimi dalijosi ilgametis Kroatijos ir Suomijos rinktinės strategas Mičo Martičius.
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
D.Česnauskis: „Nėra dvejonių – tai pabaiga“
2018 09 24
Sprendimas
Ilgametis Lietuvos nacionalinės rinktinės ir „Trakų“ narys Deividas Česnauskis po šio sezono padės tašką profesionalo karjeroje.
Gali tapti geriausiu Europos lengvaatlečiu
2018 09 25
Rinkimai
Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) paskelbė pajėgiausių Senojo žemyno lengvaatlečių pavardes, kurie gali būti išrinktais geriausiais metų lengvaatlečiais.
Lietuvė Kinijoje - septinta
2018 09 25
Ėjimas
Ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė varžybose Kinijoje pirmame etape finišavo septinta.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
 
Paaiškėjo stipriausia mėgėjų teniso komanda
2018 09 25
Mėgėjai
Vilniuje vykusiame Lietuvos teniso klubų lygos finale triumfavo „Top Tennis Club” klubas.
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Kovotojos sąskaitoje – dar vienas titulas
2018 09 24
Karatė
Rugsėjo pradžioje Šolnoko taurės turnyre Vengrijoje triumfavusi vilnietė Brigita Gustaitytė šį kartą laimėjo atvirąjį Švedijos čempionatą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
 
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Lietuvės komanda - dešimta
2018 09 23
Lenktynės
Pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja D. Ragažinskienė, buvo 10-a.
Rankininkių startas - sėkmingas
2018 09 25
Moterų rankinis
Visos trys šiame čempionate besivaržančios mūsų šalies ekipos pasiekė pergales, ta pati ekipa iš Baltarusijos - "Gorodničanka".
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Estijoje - finalų ir sezono pergalės
2018 09 25
Lenktynės
Savaitgalį Estijoje vienas po kito aiškėjo 2018 metų greičiausieji sportininkai.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
 
Pirmose namų rungtynėse - ilgesnis suolelis
2018 09 25
Anonsas
Praėjusį ketvirtadienį aplankę Elektrėnus, antradienį, rugsėjo 25 d., "Kaunas Hockey" ledo ritulininkai šalies čempionų "Energijos" laukia namuose.
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
Kaune praūžė regbio turnyras
2018 09 25
Regbis
Kaune vyko jau 43-iasis tarptautinis regbio turnyras, kuriame buvo kovokama dėl "Ąžuolo" taurės.
Irkluotojai iškovojo pergalę Lenkijoje
2018 09 25
Irklavimas
Lietuvos irkluotojai sėkmingai pasirodė Lenkijos mieste Bydgoščiuje vykusioje regatoje „Wielka Wioslarska o Puchar Brdy 2018“.
Šachmatų olimpiados starte - pergalės
2018 09 24
Šachmatai
Baku (Azerbaidžanas) vyksiančios 43-iosios šachmatų olimpiados pirmajame ture Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
 
Olimpiečiai žengia bendro gyvenimo keliu
2018 09 25
Šeima
Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius 2018 m. gali vadinti išskirtiniais metais. Ne tik dėl sporto rezultatų, bet ir dėl įvykių jų bendrame gyvenime.
Apdovanojimų akimirkos – atlygis už darbą
2018 09 24
Apdovanojimai
LPOK prezidentas Mindaugas Bilius: „Nuostabu matyti, kad auginame pamainą“.
Už sėkmę arenose – įvertinimas namuose
2018 09 24
Apdovanojimai
Premjeras S.Skvernelis Vyriausybės rūmuose pasveikino Lietuvos sportininkus, pasiekusius įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 m.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas