Kelmės ASK 2018 m. birželio 23 d. 18:04 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos ralio evoliucija

Kelmės apylinkėse praūžęs "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo oficialia vasaros sezono kovų pradžia ir atskleidė kaip keičiasi šis sportas.

„Viada Rally Žemaitija 2018“.
kelmesask.lt
„Viada Rally Žemaitija 2018“.
   
Artimiausiu metu neišvengiamai keisis greičio ruožų charakteristikos, o dalies legendinių dopų ko gero apskritai neliks. Kita vertus, sportinė intriga mūsiškiame čempionate tokia hipnotizuojanti, kad greta jos lietuviškas kinematografas atrodo nykus tarsi sostinės Naujininkų mikrorajono architektūra.
 
"Iš tiesų keletą pastarųjų metų Lietuvos ralio evoliucija buvo gana sudėtinga, paženklinta emocingais debatais kaip ką daryti, tačiau nepaisant visko galiam pasidžiaugti, kad svarbiausi dalykai - nuo trasų ženklinimo iki pramoginės dalies, siūlomos žiūrovams pertraukėlėse tarp sportiniu kanalu važiuojančių automobilių - akivaizdžiai pagerėjo. Jei prieš porą metų apie viską pagalvoti ir visas smulkmenas suderinti pavykdavo tik "Winter Rally" ir "300 ežerų ralio" organizatoriams, tai dabar svečius ne gėda kviesti į bet kurį čempionato etapą. Tokį iššūkį priėmę klubai mokosi vieni iš kitų, atidžiai nagrinėja ralio stebėtojų ir komisarų pastabas, todėl sportininku ir žiūrovus erzinančių dalykų nebelieka. Antai po "Viada Rally Žemaitija 2018" Suomijos ralio garsenybė Saku Vierimma turėjo vos porą pastabų, kaip jo manymu būtų galima optimizuoti keletą techninių sprendimų. Tarkim kur geriau išdėstyti degalų užpildymo taškus. Tačiau tai iš tiesų yra smulkmenos", - vertindamas įsibėgėjantį čempionatą sakė LASF ralio komiteto pirmininkas Donatas Liesis.
 
Kita vertus, organizatoriams tenka spręsti vis naujus galvosūkius. Vienas sudėtingiausių šio sezono rebusų - kaip gyvendinti  Lietuvos kelių direkcijos reikalavimus, kuriuos jie suformuluoja ralio organizatoriams, norintiems dalį greičio ruožų dėlioti regioniniuose  žvyrkeliuose.  
 
"Pamatęs ką privalo padaryti ralio organizatoriai - kokius apvažiavimus numatyti, kaip juos paženklinti ir ką nuveikti po varžybų - supratau, kad praktiškai tai itin sunkiai įgyvendinama. Beveik kaip pasakose, kurių herojams reikia sunešioti geležines kurpaites. Paprasčiau ieškoti alternatyvų greičio ruožus perkeliant į vietinės reikšmės kelius. Deja, tai sudėtingiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes daugeliu atvejų sportine prasme įdomios atkarpos yra trumpos. Vadinasi, norint išlaikyti tradicinį ralio kilometražą greičio ruožų skaičių tektų gerokai padidinti, formuoti kur kas daugiau teisėjų brigadų, surinkti visą armiją apsaugos žmonių, o tai neišvengiamai drastiškai išpūstų ralio biudžetą", - pastebi D. Liesis.
 
"Viada Rally Žemaitija 2018" organizatoriai dar bandė rasti kompromisų ir išsaugoti keletą tradicinių, sportininkų itin mėgiamų, greičio ruožų (ralio meniu neliko atkarpos Kražiai - Kaltinėnai), tačiau "DHL Elektrėnai" šiais metais jau visiškai pasitraukė iš regioninių kelių. Beje, kai kurių tokį statusą turinčių žvyrkelių apkrovimas labai nedidelis, todėl ralis trumpalaikių rūpesčių sukelia mažesniam skaičiui gyventojų, nei ralyje startuoja ekipažų.


 
Kelmės ASK vadovas Tomas Savickas pripažįsta, kad šiais metais greičio ruožų problemų sprendimas nužudė kaip niekad daug nervų ląstelių.
 
"Mūsų komanda jau penktą kartą imasi "Rally Žemaitija", todėl esame išgryninę kada kas ką ir kaip turi daryti. Visgi greičio ruožų parinkimas šįkart buvo išskirtinai sudėtingas. Tam išeikvota didžioji  laiko ir energijos dalis, todėl po varžybų atrodo, kad galbūt dėmesio pritrūko kai kurioms kitoms detalėms. Tarkim daugiausia pastabų ankstesniais metais stebėtojai turėdavo dėl informacijos sklaidos apie varžybas - kad ralio traukinys judėdavo sklandžiai, tačiau pritrūkdavo garo švilpukui. Šįkart drauge su lenktynėmis vyko ir "Mis ralis" rinkimai, ir talentų konkursas, ir koncertas su vienais populiariausių atlikėjų. Žinoma, erdvės augti  dar tikrai yra, bet svarbiausia kad pokyčiai prasidėjo", - samprotauja T. Savickas.
 
Taip pat akivaizdu, kad "Viada Rally Žemaitija 2018" tapo naujos eros - visavertės konkurencijos R5 klasėje - pradžia. Lig šiol vienintelio šiuolaikišką techniką turėjusio Benedikto Vanago meistriškumą bus galima lyginti su dar dviejų pilotų - Vaidoto Žalos ir Egidijaus Valeišos - rezultatais. Abu jie vasaros sezoną pradėjo prie naujų "Škoda Fabia R5" ir "Ford Fiesta R5" vairo. Tiesa, Kelmėje spręsti kas yra kas po premjeros Kelmėje kiek anksti dėl tokios proziškos priežasties, kaip dulkės. Ralio pradžioje pirmas startavęs B. Vanagas turėjo kiek sudėtingesnes sąlygas dėl "nešcvarios" idealios judėjimo trajektorijos. Po regrupingo smuktelėjęs į trečią poziciją jis susidūrė su kita problema - visiškai nurimus vėjui, dulkių širma nespėdavo išsisklaidyti net pakoregavus starto tvarką ir pradėjus sportininkus į trasą leisti kas dvi minutes. Ypač stipriai dėl to nukentėjo E. Valeiša, turėjęs važiuoti paskui Sergėjų Viazovičių - svečio iš Baltarusijos tempas smarkiai krito po to, kai jo "Mitsubishi" mechanizmai antroje varžybų dalyje ėmė streikuoti. Egidijus jį pavydavo greičio ruožo viduryje ir keletą kilometrų būdavo priverstas tiesiog kentėti iki finišo, nes aplenkti nebuvo net teorinių galimybių. Be to, jam tai buvo vos antras kartas prie visais ratais varomo kovinio automobilio vairo, reikalaujančio judėti visai kitokiomis trajektorijomis nei su BMW.
 
Vaidas savo važiavimo stiliumi taip pat pasėjo abejonių, ar intriga medžiojant čempiono trofėjus nebus nužudyta dar embriono stadijoje: debiutinėse "Viada Rally Žemaitija 2018" lenktynėse jis lėkė tarsi būtų ateivis iš kitokio greičio planetos. 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamame mače viską lems detalės
2019 02 15
Moterų krepšinis
Karalienės taurės finale – Vilniaus ir Kauno kaktomuša: „Šių dviejų miestų priešpriešą krepšinyje žino visi“
Sezoną užbaigė operacija
2019 02 14
Situacija
Kauno „Žalgirio“ aukštaūgiui Laurynui Biručiui ketvirtadienio rytą buvo atlikta kelio operacija.
Aikštėje – brangiausia gynėjo verpstė
2019 02 14
Veidas
„Lietkabelio“ krepšininkas Karolis Giedraitis: apie Nenado Čanako pasitikėjimą, LKL ir NKL skirtumus, 100-ąjį tašką bei KMT kovas.
 
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Rinktinė pradėjo darbą su nauju treneriu
2019 02 15
Stovykla
Lietuvos U-17 futbolo rinktinė Kaune susirinko į pirmąją šiais metais stovyklą ir sužais dvejas draugiškas rungtynes su Lenkijos ir Baltarusijos ekipomis.
Po nesklandumų kelyje – pirma nesėkmė
2019 02 15
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai draugiškame mače svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Gardino „Neman“ ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiais metais (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
Kauno derbis baigėsi lygiosiomis
2019 02 09
LRL
LRL pirmenybėse pergales iškovojo Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“ ir Klaipėdos "Dragūnas", o Kauno "Granitas-Kartys" ir "Ąžuolas-KTU" sužaidė lygiosiomis.
"Šviesa" užgeso jau pirmojoje dvikovoje
2019 02 09
Iššūkio taurė
EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Vilniuje „Šviesa“ 16:29 nusileido Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina).
 
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Rengs sniego tinklinio pasaulio turus
2019 02 08
Sniego tinklinis
FIVB ir CEV nusprendė organizuoti sniego tinklinio pasaulio turus, kuriuose dalyvautų visų žemynų atstovai.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
Prieš kovą Karelijoje – repeticijos namie
2019 02 12
Žvilgsnis
Benediktas Vanagas su „Toyota Gazoo Racing Hilux“ savaitgalį leidosi į pirmuosius žiemos testus ir mėgino prisijaukinti ledą.
 
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Už lietuvių nugaros – dvi komandos
2019 02 15
Jaunimo olimpinis festivalis
Aplenkti Latviją estafetėje – toks buvo jaunųjų Lietuvos slidininkų noras paskutinę Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio dieną. Ir jiems pavyko.
Žūtbūtinėse kovose laukia lietuvių palaikymo
2019 02 15
Ledo ritulys
Ledo ritulininkas Nerijus Ališauskas: apie sezono pradžią tribūnose, istorinį įvartį, lemiamą sezono atkarpą ir sirgalių iš Lietuvos palaikymą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas