Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 19 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilnius pagerbė jaunuosius sportininkus

Geriausiems Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniams – apdovanojimai, o abiturientams – linkėjimai patirti naujų iššūkių ir atradimų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr,
Renginio akimirka.
   
Vilniaus rotušėje pagerbti 2017-2018 m. Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) geriausieji sportininkai. Taip pat abiturientams, baigusiems atitinkamos sporto šakos programą, buvo įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai. 

VMSC veikia penki skyriai, pratybas lanko 2,5 tūkst.  sportininkų, juos ugdo 145 treneriai. Kultivuojamos 9 sporto šakos. Tai didžiausias sporto centras Lietuvoje.

Vicemeras linkėjo pergalių ir kantrybės   

Į Rotušę rinkosi ne tik geriausi VMSC sportininkai ir baigę gimnazijas abiturientai,  bet ir jų tėvai, treneriai, VMSC darbuotojai. 

Ant stalo scenoje – pažymėjimai, prizai ir apie 140 rožių žiedų.

Susirinkusiuosius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius: „Šiandien jūsų širdyse – dvejopas jausmas. Išeinant, paliekat, bet tuo pačiu atrandat. Abiturientams,  kurie išeina iš šio sporto centro į platųjį gyvenimą - ypatinga diena.  Jūs po kokių 10-15 metų prisiminsite savo išdaigas, akimirkas, gražias pergales ir suprasite, kad treneriai, kurie dirbo su jumis, tėvelių parama buvo neįkainuojamas turtas.  Šiandien - jūsų šventė, todėl visus sveikinu su pabaigimu ir tikiuosi, kad tas diplomas bus tik mažas raktelis į tą skrynią, kurią jūs atrakinsite. Tikiu, kad daugelis jūsų pasirinksite profesionalų karjerą, o tai labai sudėtinga ir  sunku. Iš savo patirties žinau, kaip yra sunku apsispręsti, kur pasukti. Sportas duoda neįkainuojamų dalykų, atminkite, jog darbdaviai ypač vertina sportininkus. Todėl, kad jie atkakliai siekia tikslo, žino, kaip nugalėti, turi tvirtą charakterį“, -  kalbėjo L. Kvedaravičius. 

Metai buvo geri 

„Tikrai neabejoju, kad jūs per tuos metus išsiugdėte pačias geriausias savybes. Norėčiau, jog jūs mintyse pasižadėtume, kad ateityje būsite ne tik geri sportininkai, bet ir tapsite gerais žmonėmis, o savo vaikus, draugus ir pažįstamus užkrėsite meile sportui“, - kalbėjo VMSC direktorius Marius Jukonis. 

VMSC vadovas 2017-2018 m. veiklą įvertino teigiamai: „Nors metai ir neolimpiniai, tačiau sportininkai pasiekė gerų rezultatų.  Sunku ką nors būtų ir išskirti. Per Lietuvos jaunučių ir jaunių sporto žaidynes, konkuruodami su Kaunu, mes kol kas pirmaujame. Pernai žaidynes laimėjome, o šiemet irgi pasistengsime nugalėti.“

Atvykt galėjo ne visi

Daug geriausiųjų VMSC auklėtinių negalėjo atvykti į Rotušę. Jiems diplomai bus įteikti vėliau. 

Šiemet mokslus baigė ypač daug gerų lengvaatlečių: Rūta Okulič-Kazirinaitė,  Eduardas Rimas Survilas, Austėja Kavaliauskaitė, Gintarė Tirevičiūtė, Valerija Kolontaj.
 
VMSC lengvosios atletikos skyriaus vedėja Zita Tindžiulienė teigė, kad tai tikrai geri sportininkai, kurie dalyvavo pasaulio ar Europos jaunių čempionatuose.  

Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų baigęs E.R Survilas šiemet nusprendė niekur nestoti studijuoti, o metus paskirti sportui ir šiek tiek padirbėti. Jo darbas bus šiek tiek susietas su bėgimu, nes lengvaatletis planuoja dirbti sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvėje.
 
E.R. Survilo pagrindinis tikslas –  800 m distancijoje įvykdyti normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą. 

„Kol kas sezonas man klostosi nekaip. Turėjau du startus ir jie abu buvo nesėkmingi.  Distancijoje pridariau klaidų, iš kurių reikėtų daryti išvadas“, - nusiminęs sakė sportininkas.  
 
Šį sekmadienį E. R. Survilo lauks dar vienas išbandymas Manheime, kur jis stengsis ir nugalėti, ir įvykdyti normatyvą (1 min. 50 sek.) į pasaulio jaunimo čempionatą, įvyksiantį liepos pradžioje Tamperėje. 

Iki tikslo nedaug trūksta – sportininkas nuotolį yra bėgęs per 1 min. 51, 26 sek. 

„Rengtis čempionatui nėra lengva. Reikėjo laikyti egzaminus, be to, su draugu porai dienų buvau išvykęs į Arabų Emyratus. Ilga kelionė mane truputį išmušė iš ritmo“, - sakė E. R. Survilas. 

Į iškilmes su kuprine ant pečių pavėlavo į geriausiųjų sportininkų dešimtuką patekęs ieties metikas Edis Matusevičius.  

Vilniaus universitete jis studijavo informacines technologijas, tačiau šiemet norėtų permainų ir Vilniaus kolegijoje norėtų studijuoti kineziterapiją. 

„Tas mokslas, susietas su raumenimis, visu kūnu man labiau prie širdies. Gaila, kad kamuoja sena trauma.  Nors ietis per Baltijos šalių mačą ir nuskriejo daugiau kaip 82 m, pavyko nugalėti, bet norėjosi pasiekti dar geresnį rezultatą“, - teigė E. Matusevičius.


 
Į iškilmes – su sužadėtiniu

Patekusi į talentingų sportininkų dešimtuką ir šį trečiadienį 21-erių sulauksianti trišuolininkė Diana Zagainova  į apdovanojimus atvyko iš Valensijos, kur treniruojasi nuo praėjusių metų spalio mėnesio. 

Lietuvoje ji vieši 10 dienų. Utenoje dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose, o Uogrėje (Latvija) - Baltijos šalių čempionate, kur, trišuolio sektoriuje pasiekusi asmeninį rekordą (13 m 74 cm), vos 1 cm pralaimėjo Estijos sportininkei ir buvo antra. 
 
Į apdovanojimus ir pažymėjimų įteikimą abiturientams atvyko su savo draugu verslininku Tomu Maskoliūnu. 

„Jis mane ypač palaiko, važinėja visur, kur tik dalyvauju varžybose. Kas savaitę ar kas tris atvažiuoja ir į Ispaniją.  Spalio mėnesį Ispanijoje įvyko mūsų sužadėtuvės. Tačiau vestuves kelsime tik po Tokijo olimpinių žaidynių, kuriose labai noriu dalyvauti“, - sako D. Zagainova.  
 
Ji studijuoja Vilniaus universitete, bet dabar vieneriems metams sustabdė savo studijas, nes profesionaliai, dukart per dieną treniruojuosi Ispanijoje.  

Pažymėjimai - ir vandensvydininkams 

Šiemet gimnazijas baigė ir nemažai vandensvydininkų: Lietuvos jaunimo rinktinės nariai Adomas Vasiliūnas, Augustinas Žemaitis, Rokas Pupinas, Tomas Lavinskis ir Povilas Reinotas. 

„Gaila, kad pastaraisiais metais ne visi šie vaikinai galėjo žaisti vandensvydį. Jie pagrindinį dėmesį skyrė mokslui, ne visada galėjo važinėti į pratybas Elektrėnus“, -  sakė sportininkų treneris Nerijus Papaurėlis. 

Visi minėti abiturientai, išskyrus R. Pupiną - 2016 m. Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo čempionai. 

Jų trenerį N. Papaurėlį iškilmių metu pasiekė džiugi žinia, jog tarptautiniame turnyre Italijoje, kur dvejose amžiaus grupėse ( iki 9 ir iki 11 metų) žaidžia apie 130 komandų, gerai turnyrą pradėjo jo ir trenerio Tadeušo Pašuko treniruojami iki 11 metų vaikai: jie laimėjo pirmąją kovą su vengrais 7:4.  

Gerėja sporto bazė

Pasibaigus apdovanojimams, VMSC direktorius M. Jukonis pasidžiaugė, kad jų sportininkams sudarytos geros sąlygos sportuoti. 
 
„Kalbant apie sporto bazes, tai po truputėlį stumiamės į priekį. Iš mirties taško jau  pajudėjome: remontuojamės, statomės, perkame.  Iš pagrindų pasikeis mūsų sportinės gimnastikos bazė. Sutvarkėme stogą, pakeitėme langus, san. mazgus, atnaujinome rūbines. Naujai bus įrengtas visas vidus. Yra skirtos europinės lėšos naujam sportiniam inventoriui įsigyti, dabar vyksta tik procedūros.  Tikimės kitąmet atverti gimnastikos salės “, -- sako M. Jukonis. Sutvarkyta ir dviratininkų sporto bazė N. Vilnioje, pastatytas naujas bokso ringas.      

*  *  *

2017-2018 m. geriausieji VMSC sportininkai 

Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Vadimas Korobovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Simas Bertašius  (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Saulius Jonas Ilonis (irklavimas), Jevgenijus Kuračionokas (baidarių ir kanojų irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skraidančius taikinius), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Kristupas Šleiva (graikų ir romėnų imtynės). 

Talentingiausi sportininkai

Diana Zagainova, Modesta Justė Morauskaitė, Domantas Poška (visi – lengvoji atletika), Nikita Gerasimovas (laisvosios imtynės), Eduardas Rimas Survilas, Gintarė Tirevičiūtė, Monika Šaltenytė (visi – lengvoji atletika), Ilja Davidovskis (baidarių ir kanojų irklavimas), Gytis Gudlevičius (šiuolaikinė penkjiakovė), Meda Večkytė (šaudymas iš lanko). 

Geriausieji neolimpinių sporto šakų sportininkai 

Vilius Sasnauskas(sambo), Kasparas Šulčys ir Judita Traubaitė (abu – orientavimosi sportas)

Geriausi neįgalieji sportininkai 

Mažvydas Paurys, Šarūnas Zdanavičius (abu – lengvoji atletika, Monika Aželionytė (dziudo imtynės) 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamame mače viską lems detalės
2019 02 15
Moterų krepšinis
Karalienės taurės finale – Vilniaus ir Kauno kaktomuša: „Šių dviejų miestų priešpriešą krepšinyje žino visi“
Sezoną užbaigė operacija
2019 02 14
Situacija
Kauno „Žalgirio“ aukštaūgiui Laurynui Biručiui ketvirtadienio rytą buvo atlikta kelio operacija.
Aikštėje – brangiausia gynėjo verpstė
2019 02 14
Veidas
„Lietkabelio“ krepšininkas Karolis Giedraitis: apie Nenado Čanako pasitikėjimą, LKL ir NKL skirtumus, 100-ąjį tašką bei KMT kovas.
 
Šiaulietės sutriuškino Baltarusijos klubą
2019 02 15
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda įspūdinga pergale pradėjo pasirengimo ateinančiam sezonui stovyklą Gardine (VIDEO).
Rinktinė pradėjo darbą su nauju treneriu
2019 02 15
Stovykla
Lietuvos U-17 futbolo rinktinė Kaune susirinko į pirmąją šiais metais stovyklą ir sužais dvejas draugiškas rungtynes su Lenkijos ir Baltarusijos ekipomis.
Po nesklandumų kelyje – pirma nesėkmė
2019 02 15
Draugiškos rungtynės
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai draugiškame mače svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Gardino „Neman“ ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiais metais (VIDEO).
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
Dėl NBA finalo – bemiegės šuolininko naktys
2019 02 13
Veidas
Šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas – apie tikslus Šiauliuose ir Glazge, traumas, karštą vasarą, rekordus, olimpines viltis, krepšinį ir studijas.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
Lietuvio varžovas grūdinosi gatvėse
2019 02 13
Bušido
Britų čempiono iššūkio sulaukęs lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Aš taip pat noriu būti geriausias.“ (VIDEO)
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
"Mus „suvalgė“ lietuvis Giedrius Morkūnas"
2019 02 10
Baltijos lyga.
Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse „Dragūnas“ Klaipėdoje 21:25 pralaimėjo G. Savukyno treniruojamiems turnyro nugalėtojams Ryhimakio "Cocks“.
Kauno derbis baigėsi lygiosiomis
2019 02 09
LRL
LRL pirmenybėse pergales iškovojo Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“ ir Klaipėdos "Dragūnas", o Kauno "Granitas-Kartys" ir "Ąžuolas-KTU" sužaidė lygiosiomis.
"Šviesa" užgeso jau pirmojoje dvikovoje
2019 02 09
Iššūkio taurė
EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Vilniuje „Šviesa“ 16:29 nusileido Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina).
 
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Rengs sniego tinklinio pasaulio turus
2019 02 08
Sniego tinklinis
FIVB ir CEV nusprendė organizuoti sniego tinklinio pasaulio turus, kuriuose dalyvautų visų žemynų atstovai.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
Vieni – į Kareliją, kiti – į Prancūziją
2019 02 14
Situacija
Ką daryti, kai vienu metu reikia būti dvejose vietose? Lenktynininkas Benediktas Vanagas, rodos, šiai problemai išeitį turi.
Prieš kovą Karelijoje – repeticijos namie
2019 02 12
Žvilgsnis
Benediktas Vanagas su „Toyota Gazoo Racing Hilux“ savaitgalį leidosi į pirmuosius žiemos testus ir mėgino prisijaukinti ledą.
 
Po dvejų metų – dviem laipteliais aukštyn
2019 02 15
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato vyrų didžiojo slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą.
Už lietuvių nugaros – dvi komandos
2019 02 15
Jaunimo olimpinis festivalis
Aplenkti Latviją estafetėje – toks buvo jaunųjų Lietuvos slidininkų noras paskutinę Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio dieną. Ir jiems pavyko.
Žūtbūtinėse kovose laukia lietuvių palaikymo
2019 02 15
Ledo ritulys
Ledo ritulininkas Nerijus Ališauskas: apie sezono pradžią tribūnose, istorinį įvartį, lemiamą sezono atkarpą ir sirgalių iš Lietuvos palaikymą.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
Lietuvos ir Portugalijos akistata – Jurbarke
2019 02 14
Regbis
Lietuvos vyrų regbio rinktinės balandžio pradžioje lauks vienas didžiausių išbandymų per visą šalies istoriją.
„Žaibas“ palaužė visus varžovus
2019 02 14
Vandensvydis
Pirmajame Lietuvos vandensvydžio čempionato ture šešios komandos sužaidė penkiolika rungtynių, jų metu pelnė 335 įvarčius.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas