Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 19 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilnius pagerbė jaunuosius sportininkus

Geriausiems Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniams – apdovanojimai, o abiturientams – linkėjimai patirti naujų iššūkių ir atradimų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr,
Renginio akimirka.
   
Vilniaus rotušėje pagerbti 2017-2018 m. Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) geriausieji sportininkai. Taip pat abiturientams, baigusiems atitinkamos sporto šakos programą, buvo įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai. 

VMSC veikia penki skyriai, pratybas lanko 2,5 tūkst.  sportininkų, juos ugdo 145 treneriai. Kultivuojamos 9 sporto šakos. Tai didžiausias sporto centras Lietuvoje.

Vicemeras linkėjo pergalių ir kantrybės   

Į Rotušę rinkosi ne tik geriausi VMSC sportininkai ir baigę gimnazijas abiturientai,  bet ir jų tėvai, treneriai, VMSC darbuotojai. 

Ant stalo scenoje – pažymėjimai, prizai ir apie 140 rožių žiedų.

Susirinkusiuosius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius: „Šiandien jūsų širdyse – dvejopas jausmas. Išeinant, paliekat, bet tuo pačiu atrandat. Abiturientams,  kurie išeina iš šio sporto centro į platųjį gyvenimą - ypatinga diena.  Jūs po kokių 10-15 metų prisiminsite savo išdaigas, akimirkas, gražias pergales ir suprasite, kad treneriai, kurie dirbo su jumis, tėvelių parama buvo neįkainuojamas turtas.  Šiandien - jūsų šventė, todėl visus sveikinu su pabaigimu ir tikiuosi, kad tas diplomas bus tik mažas raktelis į tą skrynią, kurią jūs atrakinsite. Tikiu, kad daugelis jūsų pasirinksite profesionalų karjerą, o tai labai sudėtinga ir  sunku. Iš savo patirties žinau, kaip yra sunku apsispręsti, kur pasukti. Sportas duoda neįkainuojamų dalykų, atminkite, jog darbdaviai ypač vertina sportininkus. Todėl, kad jie atkakliai siekia tikslo, žino, kaip nugalėti, turi tvirtą charakterį“, -  kalbėjo L. Kvedaravičius. 

Metai buvo geri 

„Tikrai neabejoju, kad jūs per tuos metus išsiugdėte pačias geriausias savybes. Norėčiau, jog jūs mintyse pasižadėtume, kad ateityje būsite ne tik geri sportininkai, bet ir tapsite gerais žmonėmis, o savo vaikus, draugus ir pažįstamus užkrėsite meile sportui“, - kalbėjo VMSC direktorius Marius Jukonis. 

VMSC vadovas 2017-2018 m. veiklą įvertino teigiamai: „Nors metai ir neolimpiniai, tačiau sportininkai pasiekė gerų rezultatų.  Sunku ką nors būtų ir išskirti. Per Lietuvos jaunučių ir jaunių sporto žaidynes, konkuruodami su Kaunu, mes kol kas pirmaujame. Pernai žaidynes laimėjome, o šiemet irgi pasistengsime nugalėti.“

Atvykt galėjo ne visi

Daug geriausiųjų VMSC auklėtinių negalėjo atvykti į Rotušę. Jiems diplomai bus įteikti vėliau. 

Šiemet mokslus baigė ypač daug gerų lengvaatlečių: Rūta Okulič-Kazirinaitė,  Eduardas Rimas Survilas, Austėja Kavaliauskaitė, Gintarė Tirevičiūtė, Valerija Kolontaj.
 
VMSC lengvosios atletikos skyriaus vedėja Zita Tindžiulienė teigė, kad tai tikrai geri sportininkai, kurie dalyvavo pasaulio ar Europos jaunių čempionatuose.  

Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų baigęs E.R Survilas šiemet nusprendė niekur nestoti studijuoti, o metus paskirti sportui ir šiek tiek padirbėti. Jo darbas bus šiek tiek susietas su bėgimu, nes lengvaatletis planuoja dirbti sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvėje.
 
E.R. Survilo pagrindinis tikslas –  800 m distancijoje įvykdyti normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą. 

„Kol kas sezonas man klostosi nekaip. Turėjau du startus ir jie abu buvo nesėkmingi.  Distancijoje pridariau klaidų, iš kurių reikėtų daryti išvadas“, - nusiminęs sakė sportininkas.  
 
Šį sekmadienį E. R. Survilo lauks dar vienas išbandymas Manheime, kur jis stengsis ir nugalėti, ir įvykdyti normatyvą (1 min. 50 sek.) į pasaulio jaunimo čempionatą, įvyksiantį liepos pradžioje Tamperėje. 

Iki tikslo nedaug trūksta – sportininkas nuotolį yra bėgęs per 1 min. 51, 26 sek. 

„Rengtis čempionatui nėra lengva. Reikėjo laikyti egzaminus, be to, su draugu porai dienų buvau išvykęs į Arabų Emyratus. Ilga kelionė mane truputį išmušė iš ritmo“, - sakė E. R. Survilas. 

Į iškilmes su kuprine ant pečių pavėlavo į geriausiųjų sportininkų dešimtuką patekęs ieties metikas Edis Matusevičius.  

Vilniaus universitete jis studijavo informacines technologijas, tačiau šiemet norėtų permainų ir Vilniaus kolegijoje norėtų studijuoti kineziterapiją. 

„Tas mokslas, susietas su raumenimis, visu kūnu man labiau prie širdies. Gaila, kad kamuoja sena trauma.  Nors ietis per Baltijos šalių mačą ir nuskriejo daugiau kaip 82 m, pavyko nugalėti, bet norėjosi pasiekti dar geresnį rezultatą“, - teigė E. Matusevičius.


 
Į iškilmes – su sužadėtiniu

Patekusi į talentingų sportininkų dešimtuką ir šį trečiadienį 21-erių sulauksianti trišuolininkė Diana Zagainova  į apdovanojimus atvyko iš Valensijos, kur treniruojasi nuo praėjusių metų spalio mėnesio. 

Lietuvoje ji vieši 10 dienų. Utenoje dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose, o Uogrėje (Latvija) - Baltijos šalių čempionate, kur, trišuolio sektoriuje pasiekusi asmeninį rekordą (13 m 74 cm), vos 1 cm pralaimėjo Estijos sportininkei ir buvo antra. 
 
Į apdovanojimus ir pažymėjimų įteikimą abiturientams atvyko su savo draugu verslininku Tomu Maskoliūnu. 

„Jis mane ypač palaiko, važinėja visur, kur tik dalyvauju varžybose. Kas savaitę ar kas tris atvažiuoja ir į Ispaniją.  Spalio mėnesį Ispanijoje įvyko mūsų sužadėtuvės. Tačiau vestuves kelsime tik po Tokijo olimpinių žaidynių, kuriose labai noriu dalyvauti“, - sako D. Zagainova.  
 
Ji studijuoja Vilniaus universitete, bet dabar vieneriems metams sustabdė savo studijas, nes profesionaliai, dukart per dieną treniruojuosi Ispanijoje.  

Pažymėjimai - ir vandensvydininkams 

Šiemet gimnazijas baigė ir nemažai vandensvydininkų: Lietuvos jaunimo rinktinės nariai Adomas Vasiliūnas, Augustinas Žemaitis, Rokas Pupinas, Tomas Lavinskis ir Povilas Reinotas. 

„Gaila, kad pastaraisiais metais ne visi šie vaikinai galėjo žaisti vandensvydį. Jie pagrindinį dėmesį skyrė mokslui, ne visada galėjo važinėti į pratybas Elektrėnus“, -  sakė sportininkų treneris Nerijus Papaurėlis. 

Visi minėti abiturientai, išskyrus R. Pupiną - 2016 m. Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo čempionai. 

Jų trenerį N. Papaurėlį iškilmių metu pasiekė džiugi žinia, jog tarptautiniame turnyre Italijoje, kur dvejose amžiaus grupėse ( iki 9 ir iki 11 metų) žaidžia apie 130 komandų, gerai turnyrą pradėjo jo ir trenerio Tadeušo Pašuko treniruojami iki 11 metų vaikai: jie laimėjo pirmąją kovą su vengrais 7:4.  

Gerėja sporto bazė

Pasibaigus apdovanojimams, VMSC direktorius M. Jukonis pasidžiaugė, kad jų sportininkams sudarytos geros sąlygos sportuoti. 
 
„Kalbant apie sporto bazes, tai po truputėlį stumiamės į priekį. Iš mirties taško jau  pajudėjome: remontuojamės, statomės, perkame.  Iš pagrindų pasikeis mūsų sportinės gimnastikos bazė. Sutvarkėme stogą, pakeitėme langus, san. mazgus, atnaujinome rūbines. Naujai bus įrengtas visas vidus. Yra skirtos europinės lėšos naujam sportiniam inventoriui įsigyti, dabar vyksta tik procedūros.  Tikimės kitąmet atverti gimnastikos salės “, -- sako M. Jukonis. Sutvarkyta ir dviratininkų sporto bazė N. Vilnioje, pastatytas naujas bokso ringas.      

*  *  *

2017-2018 m. geriausieji VMSC sportininkai 

Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Vadimas Korobovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Simas Bertašius  (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Saulius Jonas Ilonis (irklavimas), Jevgenijus Kuračionokas (baidarių ir kanojų irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skraidančius taikinius), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Kristupas Šleiva (graikų ir romėnų imtynės). 

Talentingiausi sportininkai

Diana Zagainova, Modesta Justė Morauskaitė, Domantas Poška (visi – lengvoji atletika), Nikita Gerasimovas (laisvosios imtynės), Eduardas Rimas Survilas, Gintarė Tirevičiūtė, Monika Šaltenytė (visi – lengvoji atletika), Ilja Davidovskis (baidarių ir kanojų irklavimas), Gytis Gudlevičius (šiuolaikinė penkjiakovė), Meda Večkytė (šaudymas iš lanko). 

Geriausieji neolimpinių sporto šakų sportininkai 

Vilius Sasnauskas(sambo), Kasparas Šulčys ir Judita Traubaitė (abu – orientavimosi sportas)

Geriausi neįgalieji sportininkai 

Mažvydas Paurys, Šarūnas Zdanavičius (abu – lengvoji atletika, Monika Aželionytė (dziudo imtynės) 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
A. Juškevičius vedė komandą į pergalę
2018 09 25
Legionierius
Lietuvis krepšininkas Adas Juškevičius vedė savo komandą į pergalę Prancūzijos čempionate.
Šakiuose – M. Paulausko vardo turnyras
2018 09 24
Turnyras
Rugsėjo 26-27 dienomis Šakiuose ir vėl vyks jau tradiciniu tampantis Modesto Paulausko vardo turnyras.
Titulo siekė dešimtmetį
2018 09 24
Interviu
Sostinės krepšinio lygoje – pažintis su A lygoje pirmą kartą triumfavusia „Ferimsta”.
 
Marijampolėjė - šeimų futbolo šventė
2018 09 25
Šventė
Marijampolės futbolo centras ir MAFF įsitraukė į visoje Europoje minimos "UEFA Grassroots Week" savaitės renginius.
Futsalo treneriams – kroato pamokos
2018 09 25
Kursai
Prieš naują Lietuvos futsalo sezoną FIFA futsal trenerių kursuose patirtimi dalijosi ilgametis Kroatijos ir Suomijos rinktinės strategas Mičo Martičius.
Naujieji čempionai – FK „Šilalė“
2018 09 24
Mažasis futbolas
Lietuvos mažojo futbolo čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Šilalės miesto komanda FK „Šilalė - Prolain“.
Gali tapti geriausiu Europos lengvaatlečiu
2018 09 25
Rinkimai
Europos lengvosios atletikos asociacija (EA) paskelbė pajėgiausių Senojo žemyno lengvaatlečių pavardes, kurie gali būti išrinktais geriausiais metų lengvaatlečiais.
Lietuvė Kinijoje - septinta
2018 09 25
Ėjimas
Ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė varžybose Kinijoje pirmame etape finišavo septinta.
Nuo darželinukų iki gimnazistų
2018 09 24
Taurė
Tokijo olimpiečio lengvaatlečio Kęstučio Orento ir Kauno r. mero Valerijaus Makūno taurės varžybose Kulautuvos parke dalyvavo 460 jaunųjų bėgikų.
 
Paaiškėjo stipriausia mėgėjų teniso komanda
2018 09 25
Mėgėjai
Vilniuje vykusiame Lietuvos teniso klubų lygos finale triumfavo „Top Tennis Club” klubas.
Lietuviai tenisininkai pasaulio reitinge
2018 09 24
Reitingas
Tenisininkė J. Eidukonytė WTA reitinge pakilo į 966-ąją vietą, R. Berankis pasaulio reitinge išliko 103-ias.
Pergalei ketvirtfinalyje jėgų neužteko
2018 09 21
Tenisas
Turnyro „Moselle Open“ ketvirtfinalyje Ričardas Berankis 6:7 (4:7), 4:6 pralaimėjo moldavui Radu Albotui.
Kovotojos sąskaitoje – dar vienas titulas
2018 09 24
Karatė
Rugsėjo pradžioje Šolnoko taurės turnyre Vengrijoje triumfavusi vilnietė Brigita Gustaitytė šį kartą laimėjo atvirąjį Švedijos čempionatą.
Startas - be pergalių
2018 09 24
Dziudo
Rokas Nenartavičius pasaulio dziudo čempionate pralaimėjo pirmąją kovą.
Įvertino įgytą patirtį
2018 09 24
Graplingo imtynės
Per plauką nuo pasaulio UWW medalio buvęs Laimonas Stančikas: "Atsigriebsiu pasaulio graplingo čempionate".
 
Lietuvė JAV finišavo aštunta
2018 09 25
BMX dviračiai
Dviratininkė Vilma Rimšaitė varžybose JAV užėmė aštuntąją vietą.
Nugalėtojai nusileido pusantros minutės
2018 09 24
Plentas
Dviratininkė Akvilė Gedraitytė pasaulio čempionate užėmė 24-ąją vietą.
E. Šiškevičiui - 3 reitingo taškai
2018 09 23
Lenktynės
Dviračių lenktynėse „Grand Pri d'Isbergues-Pas de Calais“ lietuvis Evaldas Šiškevičius finišavo 20-as.
Rankininkių startas - sėkmingas
2018 09 25
Moterų rankinis
Visos trys šiame čempionate besivaržančios mūsų šalies ekipos pasiekė pergales, ta pati ekipa iš Baltarusijos - "Gorodničanka".
Rankininkai svetur apšilo kojas
2018 09 24
Legionieriai
Iš Čempionų lygoje rungtyniaujančių lietuvių šią savaitę džiaugėsi tik G. Savukyno treniruojamas bei G. Morkūno atstovaujamas Rihymiakio "Cocks" klubas.
Čempionato starte - įvairūs mačų scenarijai
2018 09 22
LRL
Prasidėjo naujasis LRL sezonas: trejos iš ketverių rungtynių baigėsi įtikinamomis vienų komandų pergalėmis prieš kitus, vienerios - lygiosiomis.
 
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Lietuvos sportininkai iškopė į finalą
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas Vengrijoje pateko į finalą.
Pratęsė pergalių seriją
2018 08 25
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas tęsia pergalingą žygį turnyre Vengrijoje.
Estijoje - finalų ir sezono pergalės
2018 09 25
Lenktynės
Savaitgalį Estijoje vienas po kito aiškėjo 2018 metų greičiausieji sportininkai.
Lietuviai dominavo Balkanų bekelės ralyje
2018 09 24
Bekelė
Du iš penkių "Balkan Offroad Rallye" startavusių tautiečių lipo ant podiumo, o Dakarui besiruošiantis A. Gelažninkas geriausią tempą diktavo nuo pradžios.
Ralio trofėjus - tituluotiems dalyviams
2018 09 24
Ralis
Kaune finišavo 45-asis ralis "Kauno ruduo 2018", skirtas vienų žymiausiųjų automobilių sporto meistrų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.
 
Pirmose namų rungtynėse - ilgesnis suolelis
2018 09 25
Anonsas
Praėjusį ketvirtadienį aplankę Elektrėnus, antradienį, rugsėjo 25 d., "Kaunas Hockey" ledo ritulininkai šalies čempionų "Energijos" laukia namuose.
Vilniaus derbis: vilkų dantys - stipresni
2018 09 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato pirmajame ture „Geležinio vilkos“ ledo ritulininkai 5:3 įveikė kitą sostinės ekipą - „Hockey Punks"
Čempionato starte - čempionų pergalė
2018 09 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybių pirmosiose rungtynės Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai namuose 5:2 susitvarkė su „Kaunas Hockey“ komanda.
Kaune praūžė regbio turnyras
2018 09 25
Regbis
Kaune vyko jau 43-iasis tarptautinis regbio turnyras, kuriame buvo kovokama dėl "Ąžuolo" taurės.
Irkluotojai iškovojo pergalę Lenkijoje
2018 09 25
Irklavimas
Lietuvos irkluotojai sėkmingai pasirodė Lenkijos mieste Bydgoščiuje vykusioje regatoje „Wielka Wioslarska o Puchar Brdy 2018“.
Šachmatų olimpiados starte - pergalės
2018 09 24
Šachmatai
Baku (Azerbaidžanas) vyksiančios 43-iosios šachmatų olimpiados pirmajame ture Lietuvos rinktinės iškovojo pergales.
 
Olimpiečiai žengia bendro gyvenimo keliu
2018 09 25
Šeima
Vaida Žūsinaitė ir Ričardas Nekriošius 2018 m. gali vadinti išskirtiniais metais. Ne tik dėl sporto rezultatų, bet ir dėl įvykių jų bendrame gyvenime.
Apdovanojimų akimirkos – atlygis už darbą
2018 09 24
Apdovanojimai
LPOK prezidentas Mindaugas Bilius: „Nuostabu matyti, kad auginame pamainą“.
Už sėkmę arenose – įvertinimas namuose
2018 09 24
Apdovanojimai
Premjeras S.Skvernelis Vyriausybės rūmuose pasveikino Lietuvos sportininkus, pasiekusius įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 m.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas