Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 19 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilnius pagerbė jaunuosius sportininkus

Geriausiems Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniams – apdovanojimai, o abiturientams – linkėjimai patirti naujų iššūkių ir atradimų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr,
Renginio akimirka.
   
Vilniaus rotušėje pagerbti 2017-2018 m. Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) geriausieji sportininkai. Taip pat abiturientams, baigusiems atitinkamos sporto šakos programą, buvo įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai. 

VMSC veikia penki skyriai, pratybas lanko 2,5 tūkst.  sportininkų, juos ugdo 145 treneriai. Kultivuojamos 9 sporto šakos. Tai didžiausias sporto centras Lietuvoje.

Vicemeras linkėjo pergalių ir kantrybės   

Į Rotušę rinkosi ne tik geriausi VMSC sportininkai ir baigę gimnazijas abiturientai,  bet ir jų tėvai, treneriai, VMSC darbuotojai. 

Ant stalo scenoje – pažymėjimai, prizai ir apie 140 rožių žiedų.

Susirinkusiuosius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius: „Šiandien jūsų širdyse – dvejopas jausmas. Išeinant, paliekat, bet tuo pačiu atrandat. Abiturientams,  kurie išeina iš šio sporto centro į platųjį gyvenimą - ypatinga diena.  Jūs po kokių 10-15 metų prisiminsite savo išdaigas, akimirkas, gražias pergales ir suprasite, kad treneriai, kurie dirbo su jumis, tėvelių parama buvo neįkainuojamas turtas.  Šiandien - jūsų šventė, todėl visus sveikinu su pabaigimu ir tikiuosi, kad tas diplomas bus tik mažas raktelis į tą skrynią, kurią jūs atrakinsite. Tikiu, kad daugelis jūsų pasirinksite profesionalų karjerą, o tai labai sudėtinga ir  sunku. Iš savo patirties žinau, kaip yra sunku apsispręsti, kur pasukti. Sportas duoda neįkainuojamų dalykų, atminkite, jog darbdaviai ypač vertina sportininkus. Todėl, kad jie atkakliai siekia tikslo, žino, kaip nugalėti, turi tvirtą charakterį“, -  kalbėjo L. Kvedaravičius. 

Metai buvo geri 

„Tikrai neabejoju, kad jūs per tuos metus išsiugdėte pačias geriausias savybes. Norėčiau, jog jūs mintyse pasižadėtume, kad ateityje būsite ne tik geri sportininkai, bet ir tapsite gerais žmonėmis, o savo vaikus, draugus ir pažįstamus užkrėsite meile sportui“, - kalbėjo VMSC direktorius Marius Jukonis. 

VMSC vadovas 2017-2018 m. veiklą įvertino teigiamai: „Nors metai ir neolimpiniai, tačiau sportininkai pasiekė gerų rezultatų.  Sunku ką nors būtų ir išskirti. Per Lietuvos jaunučių ir jaunių sporto žaidynes, konkuruodami su Kaunu, mes kol kas pirmaujame. Pernai žaidynes laimėjome, o šiemet irgi pasistengsime nugalėti.“

Atvykt galėjo ne visi

Daug geriausiųjų VMSC auklėtinių negalėjo atvykti į Rotušę. Jiems diplomai bus įteikti vėliau. 

Šiemet mokslus baigė ypač daug gerų lengvaatlečių: Rūta Okulič-Kazirinaitė,  Eduardas Rimas Survilas, Austėja Kavaliauskaitė, Gintarė Tirevičiūtė, Valerija Kolontaj.
 
VMSC lengvosios atletikos skyriaus vedėja Zita Tindžiulienė teigė, kad tai tikrai geri sportininkai, kurie dalyvavo pasaulio ar Europos jaunių čempionatuose.  

Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų baigęs E.R Survilas šiemet nusprendė niekur nestoti studijuoti, o metus paskirti sportui ir šiek tiek padirbėti. Jo darbas bus šiek tiek susietas su bėgimu, nes lengvaatletis planuoja dirbti sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvėje.
 
E.R. Survilo pagrindinis tikslas –  800 m distancijoje įvykdyti normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą. 

„Kol kas sezonas man klostosi nekaip. Turėjau du startus ir jie abu buvo nesėkmingi.  Distancijoje pridariau klaidų, iš kurių reikėtų daryti išvadas“, - nusiminęs sakė sportininkas.  
 
Šį sekmadienį E. R. Survilo lauks dar vienas išbandymas Manheime, kur jis stengsis ir nugalėti, ir įvykdyti normatyvą (1 min. 50 sek.) į pasaulio jaunimo čempionatą, įvyksiantį liepos pradžioje Tamperėje. 

Iki tikslo nedaug trūksta – sportininkas nuotolį yra bėgęs per 1 min. 51, 26 sek. 

„Rengtis čempionatui nėra lengva. Reikėjo laikyti egzaminus, be to, su draugu porai dienų buvau išvykęs į Arabų Emyratus. Ilga kelionė mane truputį išmušė iš ritmo“, - sakė E. R. Survilas. 

Į iškilmes su kuprine ant pečių pavėlavo į geriausiųjų sportininkų dešimtuką patekęs ieties metikas Edis Matusevičius.  

Vilniaus universitete jis studijavo informacines technologijas, tačiau šiemet norėtų permainų ir Vilniaus kolegijoje norėtų studijuoti kineziterapiją. 

„Tas mokslas, susietas su raumenimis, visu kūnu man labiau prie širdies. Gaila, kad kamuoja sena trauma.  Nors ietis per Baltijos šalių mačą ir nuskriejo daugiau kaip 82 m, pavyko nugalėti, bet norėjosi pasiekti dar geresnį rezultatą“, - teigė E. Matusevičius.


 
Į iškilmes – su sužadėtiniu

Patekusi į talentingų sportininkų dešimtuką ir šį trečiadienį 21-erių sulauksianti trišuolininkė Diana Zagainova  į apdovanojimus atvyko iš Valensijos, kur treniruojasi nuo praėjusių metų spalio mėnesio. 

Lietuvoje ji vieši 10 dienų. Utenoje dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose, o Uogrėje (Latvija) - Baltijos šalių čempionate, kur, trišuolio sektoriuje pasiekusi asmeninį rekordą (13 m 74 cm), vos 1 cm pralaimėjo Estijos sportininkei ir buvo antra. 
 
Į apdovanojimus ir pažymėjimų įteikimą abiturientams atvyko su savo draugu verslininku Tomu Maskoliūnu. 

„Jis mane ypač palaiko, važinėja visur, kur tik dalyvauju varžybose. Kas savaitę ar kas tris atvažiuoja ir į Ispaniją.  Spalio mėnesį Ispanijoje įvyko mūsų sužadėtuvės. Tačiau vestuves kelsime tik po Tokijo olimpinių žaidynių, kuriose labai noriu dalyvauti“, - sako D. Zagainova.  
 
Ji studijuoja Vilniaus universitete, bet dabar vieneriems metams sustabdė savo studijas, nes profesionaliai, dukart per dieną treniruojuosi Ispanijoje.  

Pažymėjimai - ir vandensvydininkams 

Šiemet gimnazijas baigė ir nemažai vandensvydininkų: Lietuvos jaunimo rinktinės nariai Adomas Vasiliūnas, Augustinas Žemaitis, Rokas Pupinas, Tomas Lavinskis ir Povilas Reinotas. 

„Gaila, kad pastaraisiais metais ne visi šie vaikinai galėjo žaisti vandensvydį. Jie pagrindinį dėmesį skyrė mokslui, ne visada galėjo važinėti į pratybas Elektrėnus“, -  sakė sportininkų treneris Nerijus Papaurėlis. 

Visi minėti abiturientai, išskyrus R. Pupiną - 2016 m. Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo čempionai. 

Jų trenerį N. Papaurėlį iškilmių metu pasiekė džiugi žinia, jog tarptautiniame turnyre Italijoje, kur dvejose amžiaus grupėse ( iki 9 ir iki 11 metų) žaidžia apie 130 komandų, gerai turnyrą pradėjo jo ir trenerio Tadeušo Pašuko treniruojami iki 11 metų vaikai: jie laimėjo pirmąją kovą su vengrais 7:4.  

Gerėja sporto bazė

Pasibaigus apdovanojimams, VMSC direktorius M. Jukonis pasidžiaugė, kad jų sportininkams sudarytos geros sąlygos sportuoti. 
 
„Kalbant apie sporto bazes, tai po truputėlį stumiamės į priekį. Iš mirties taško jau  pajudėjome: remontuojamės, statomės, perkame.  Iš pagrindų pasikeis mūsų sportinės gimnastikos bazė. Sutvarkėme stogą, pakeitėme langus, san. mazgus, atnaujinome rūbines. Naujai bus įrengtas visas vidus. Yra skirtos europinės lėšos naujam sportiniam inventoriui įsigyti, dabar vyksta tik procedūros.  Tikimės kitąmet atverti gimnastikos salės “, -- sako M. Jukonis. Sutvarkyta ir dviratininkų sporto bazė N. Vilnioje, pastatytas naujas bokso ringas.      

*  *  *

2017-2018 m. geriausieji VMSC sportininkai 

Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Vadimas Korobovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Simas Bertašius  (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Saulius Jonas Ilonis (irklavimas), Jevgenijus Kuračionokas (baidarių ir kanojų irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skraidančius taikinius), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Kristupas Šleiva (graikų ir romėnų imtynės). 

Talentingiausi sportininkai

Diana Zagainova, Modesta Justė Morauskaitė, Domantas Poška (visi – lengvoji atletika), Nikita Gerasimovas (laisvosios imtynės), Eduardas Rimas Survilas, Gintarė Tirevičiūtė, Monika Šaltenytė (visi – lengvoji atletika), Ilja Davidovskis (baidarių ir kanojų irklavimas), Gytis Gudlevičius (šiuolaikinė penkjiakovė), Meda Večkytė (šaudymas iš lanko). 

Geriausieji neolimpinių sporto šakų sportininkai 

Vilius Sasnauskas(sambo), Kasparas Šulčys ir Judita Traubaitė (abu – orientavimosi sportas)

Geriausi neįgalieji sportininkai 

Mažvydas Paurys, Šarūnas Zdanavičius (abu – lengvoji atletika, Monika Aželionytė (dziudo imtynės) 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Emocingame mūšyje - "Žalgirio" pergalė
2018 12 09
LKL
Kauno „Žalgiris“ (12-1) antrą kartą šį sezoną įveikė principinį varžovą Vilniaus "Rytą" ir LKL čempionate iškovojo septintąją pergalę iš eilės.
Lietuvos komandos - be kluptelėjimų
2018 12 09
Krepšinis
Abi Lietuvos 16-mečių rinktinės tarptautiniame krepšinio turnyre Minske laimėjo visas tris pergales. Sekmadienį lietuviams nepajėgė pasipriešinti airiai.
Šeimininkai buvo pranašesni
2018 12 08
LKL
LKL pirmenybėse Pasvalio "Pieno žvaigždės" įveikė Prienų "Skycop", o Klaipėdos "Neptūnas" sutriuškino Alytaus "Dzūkiją".
 
Į seminarą rinkosi vartininkai
2018 12 08
Seminaras
Kaune beveik 30 vartininkų trenerių iš Lietuvos ir keli lenkai bei latviai klausėsi FIFA seminaro paskaitų ir išbandė praktiką aikštėje.
Lietuvės smuktelėjo į 103-ią vietą
2018 12 07
Moterų futbolas
FIFA paskelbtoje pasaulio moterų futbolo rinktinių reitingų lentelėje Lietuvos komanda iš 101-osios vietos nukrito į 103-iąją.
A lygai vadovaus "Sūduvos" prezidentas
2018 12 07
Kuluaruose
Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės "Sūduvos" prezidentas Vidmantas Murauskas išrinktas A lygos valdybos pirmininku ir prezidentu.
Dalyvavo pirmosiose varžybose JAV
2018 12 08
Už Atlanto
Į JAV studijuoti persikėlęs Lietuvos lengvaatletis Matas Adamonis per pirmąsias savo varžybas už Atlanto užėmė trečiąją vietą.
Medalis sugrąžino olimpietei pasitikėjimą
2018 12 08
Žvilgsnis
Vaida Žūsinatė-Nekriošienė – apie įgyvendintą svajonę tapti kariške, permainingus metus, iššūkius Beirute, atrastą vidinę ramybę, šeimos planus.
709 – ir automobilio, ir telefono numeryje
2018 12 05
Žvilgsnis
Prieš 40 metų Vilhelmina Bardauskienė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, šuolių į tolį rungtyje perskriejusia 7 metrų ribą.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Iš chuligano – į Lietuvos bokso rinktinę
2018 12 05
Festivalis
"Jeigu ne sportas, nežinau, kur dabar būčiau“, – sako bokso treneris, buvęs Lietuvos rinktinės narys Aleksandras Baranovas.
Savigynos įgūdžius demonstruos kariai
2018 12 04
Turnyras
Lietuvos kariai karinės kovinės savigynos yra mokomi pagal patvirtintą karinės kovinės savigynos sistemą, o varžybos rengiamos kasmet.
Šiaurės šalių čempionate - keturi medaliai
2018 12 03
Karatė
Šiaurės šalių kontroliuojamo kontakto karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Vasariškos aistros liejasi ir žiemą
2018 12 05
Paplūdimio tinklinis
Vos per kelerius metus Lietuvos išdygo dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o nuo šių metų juose vyksta ir oficialios varžybos.
Finale - Klaipėdos ir Šiaulių ekipos
2018 12 03
Taurė
Dėl pirmojo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos "Amber Queen" ir Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" komandos.
Pralaimėjimą patyrė tik finale
2018 12 02
Paplūdimio tinklinis
Slovėnijoje Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė iškovojo sidabro medalius - turnyro finale nusileido dukart olimpinės čempionės duetui.
Ralis grįš į dviejų dienų formatą
2018 12 07
Ralis
Greičio ruožu, kuris bus įrengtas prie Žiūrovų miestelio, "Winter Rally" lenktynininkai pravažiuos net 4 kartus.
Kas gali dalyvauti Dakaro ralyje?
2018 12 06
Dakaras
Norint patekti į Dakaro ralį, reikia ne tik susipažinti su 163 puslapių taisyklių knyga, bet ir turėti patirties lenktynėse.
Į Dakarą - tiesiai iš Antarktidos
2018 12 05
Dakaras
Net 70 laipsnių skirtumas laukia Antano Juknevičiaus šturmano Dariaus Vaičiulio, kuris prieš pat Dakaro ralį kops į aukščiausią Antarktidos kalną.
 
Pranoko 24 varžoves
2018 12 08
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse be klaidų šaudžiusi G.Leščinskaitė užėmė 79 vietą.
Lietuvos atstovas - devintas
2018 12 07
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas Italijoje vykstančių jaunimo varžybų didžiojo slalomo rungtyje užėmė devintąją vietą.
Į persekiojimo varžybas nepateko
2018 12 07
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo 10 km sprinto lenktynėse dalyvavę lietuviai užėmė žemesnes nei 60-a vietas ir nepateko į persekiojimo varžybas.
Lietuvė buriuotoja triumfavo Ispanijoje
2018 12 09
Buriavimas
V. Andrulytė buriavimo varžybose „Canarian Olympic Sailing Week“ laimėjo net tris iš keturių pirmų plaukimų ir užtikrintai pirmavo per visas varžybas.
Lietuviams - prizai Ispanijoje ir Kinijoje
2018 12 09
Sportiniai šokiai
10-ies šokių pasaulio jaunimo čempionate lietuviai K.Burneikis ir I.Šekaitė laimėjo bronzą, o "Grand Slam" varžybose E.Sodeika ir I.Žukauskaitė - sidabrą.
Treningus iškeitė į kostiumus ir sukneles
2018 12 09
Jubiliejus
Vilniaus rotušėje - orientacininkų šventė: sporto šakos jubiliejus, metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“.
 
Ryžtis judėti skatins užrašinė
2018 12 07
Kuluaruose
Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė sukūrė modernią knygą-užrašinę „Motyvacija judėti“, kurią galima ne tik skaityti, bet ir klausyti.
Pirmauja L. Jasiūnaitė ir irkluotojos
2018 12 07
Geriausieji
Įpusėjus visuomenės balsavimui geriausių šalies sportininkų rinkimuose aiškėja favoritai. Kovą dėl mėgstamiausio sportininko vardo iš 41 kandidato tęsia 9.
Vilniuje startavo sporto kino festivalis
2018 12 07
Festivalis
"Festivalyje rodomi filmai pasakoja istorijas, kurios įkvepia ir padeda į sportininkus pažvelgti iš kitos pusės",- sako LTOK prezidentė D.Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas