Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 19 d. 10:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vilnius pagerbė jaunuosius sportininkus

Geriausiems Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniams – apdovanojimai, o abiturientams – linkėjimai patirti naujų iššūkių ir atradimų.

Renginio akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr,
Renginio akimirka.
   
Vilniaus rotušėje pagerbti 2017-2018 m. Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) geriausieji sportininkai. Taip pat abiturientams, baigusiems atitinkamos sporto šakos programą, buvo įteikti neformalaus ugdymo pažymėjimai. 

VMSC veikia penki skyriai, pratybas lanko 2,5 tūkst.  sportininkų, juos ugdo 145 treneriai. Kultivuojamos 9 sporto šakos. Tai didžiausias sporto centras Lietuvoje.

Vicemeras linkėjo pergalių ir kantrybės   

Į Rotušę rinkosi ne tik geriausi VMSC sportininkai ir baigę gimnazijas abiturientai,  bet ir jų tėvai, treneriai, VMSC darbuotojai. 

Ant stalo scenoje – pažymėjimai, prizai ir apie 140 rožių žiedų.

Susirinkusiuosius pasveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius: „Šiandien jūsų širdyse – dvejopas jausmas. Išeinant, paliekat, bet tuo pačiu atrandat. Abiturientams,  kurie išeina iš šio sporto centro į platųjį gyvenimą - ypatinga diena.  Jūs po kokių 10-15 metų prisiminsite savo išdaigas, akimirkas, gražias pergales ir suprasite, kad treneriai, kurie dirbo su jumis, tėvelių parama buvo neįkainuojamas turtas.  Šiandien - jūsų šventė, todėl visus sveikinu su pabaigimu ir tikiuosi, kad tas diplomas bus tik mažas raktelis į tą skrynią, kurią jūs atrakinsite. Tikiu, kad daugelis jūsų pasirinksite profesionalų karjerą, o tai labai sudėtinga ir  sunku. Iš savo patirties žinau, kaip yra sunku apsispręsti, kur pasukti. Sportas duoda neįkainuojamų dalykų, atminkite, jog darbdaviai ypač vertina sportininkus. Todėl, kad jie atkakliai siekia tikslo, žino, kaip nugalėti, turi tvirtą charakterį“, -  kalbėjo L. Kvedaravičius. 

Metai buvo geri 

„Tikrai neabejoju, kad jūs per tuos metus išsiugdėte pačias geriausias savybes. Norėčiau, jog jūs mintyse pasižadėtume, kad ateityje būsite ne tik geri sportininkai, bet ir tapsite gerais žmonėmis, o savo vaikus, draugus ir pažįstamus užkrėsite meile sportui“, - kalbėjo VMSC direktorius Marius Jukonis. 

VMSC vadovas 2017-2018 m. veiklą įvertino teigiamai: „Nors metai ir neolimpiniai, tačiau sportininkai pasiekė gerų rezultatų.  Sunku ką nors būtų ir išskirti. Per Lietuvos jaunučių ir jaunių sporto žaidynes, konkuruodami su Kaunu, mes kol kas pirmaujame. Pernai žaidynes laimėjome, o šiemet irgi pasistengsime nugalėti.“

Atvykt galėjo ne visi

Daug geriausiųjų VMSC auklėtinių negalėjo atvykti į Rotušę. Jiems diplomai bus įteikti vėliau. 

Šiemet mokslus baigė ypač daug gerų lengvaatlečių: Rūta Okulič-Kazirinaitė,  Eduardas Rimas Survilas, Austėja Kavaliauskaitė, Gintarė Tirevičiūtė, Valerija Kolontaj.
 
VMSC lengvosios atletikos skyriaus vedėja Zita Tindžiulienė teigė, kad tai tikrai geri sportininkai, kurie dalyvavo pasaulio ar Europos jaunių čempionatuose.  

Vilniaus tarptautinį prancūzų licėjų baigęs E.R Survilas šiemet nusprendė niekur nestoti studijuoti, o metus paskirti sportui ir šiek tiek padirbėti. Jo darbas bus šiek tiek susietas su bėgimu, nes lengvaatletis planuoja dirbti sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvėje.
 
E.R. Survilo pagrindinis tikslas –  800 m distancijoje įvykdyti normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą. 

„Kol kas sezonas man klostosi nekaip. Turėjau du startus ir jie abu buvo nesėkmingi.  Distancijoje pridariau klaidų, iš kurių reikėtų daryti išvadas“, - nusiminęs sakė sportininkas.  
 
Šį sekmadienį E. R. Survilo lauks dar vienas išbandymas Manheime, kur jis stengsis ir nugalėti, ir įvykdyti normatyvą (1 min. 50 sek.) į pasaulio jaunimo čempionatą, įvyksiantį liepos pradžioje Tamperėje. 

Iki tikslo nedaug trūksta – sportininkas nuotolį yra bėgęs per 1 min. 51, 26 sek. 

„Rengtis čempionatui nėra lengva. Reikėjo laikyti egzaminus, be to, su draugu porai dienų buvau išvykęs į Arabų Emyratus. Ilga kelionė mane truputį išmušė iš ritmo“, - sakė E. R. Survilas. 

Į iškilmes su kuprine ant pečių pavėlavo į geriausiųjų sportininkų dešimtuką patekęs ieties metikas Edis Matusevičius.  

Vilniaus universitete jis studijavo informacines technologijas, tačiau šiemet norėtų permainų ir Vilniaus kolegijoje norėtų studijuoti kineziterapiją. 

„Tas mokslas, susietas su raumenimis, visu kūnu man labiau prie širdies. Gaila, kad kamuoja sena trauma.  Nors ietis per Baltijos šalių mačą ir nuskriejo daugiau kaip 82 m, pavyko nugalėti, bet norėjosi pasiekti dar geresnį rezultatą“, - teigė E. Matusevičius.


 
Į iškilmes – su sužadėtiniu

Patekusi į talentingų sportininkų dešimtuką ir šį trečiadienį 21-erių sulauksianti trišuolininkė Diana Zagainova  į apdovanojimus atvyko iš Valensijos, kur treniruojasi nuo praėjusių metų spalio mėnesio. 

Lietuvoje ji vieši 10 dienų. Utenoje dalyvavo Lietuvos lengvosios atletikos taurės varžybose, o Uogrėje (Latvija) - Baltijos šalių čempionate, kur, trišuolio sektoriuje pasiekusi asmeninį rekordą (13 m 74 cm), vos 1 cm pralaimėjo Estijos sportininkei ir buvo antra. 
 
Į apdovanojimus ir pažymėjimų įteikimą abiturientams atvyko su savo draugu verslininku Tomu Maskoliūnu. 

„Jis mane ypač palaiko, važinėja visur, kur tik dalyvauju varžybose. Kas savaitę ar kas tris atvažiuoja ir į Ispaniją.  Spalio mėnesį Ispanijoje įvyko mūsų sužadėtuvės. Tačiau vestuves kelsime tik po Tokijo olimpinių žaidynių, kuriose labai noriu dalyvauti“, - sako D. Zagainova.  
 
Ji studijuoja Vilniaus universitete, bet dabar vieneriems metams sustabdė savo studijas, nes profesionaliai, dukart per dieną treniruojuosi Ispanijoje.  

Pažymėjimai - ir vandensvydininkams 

Šiemet gimnazijas baigė ir nemažai vandensvydininkų: Lietuvos jaunimo rinktinės nariai Adomas Vasiliūnas, Augustinas Žemaitis, Rokas Pupinas, Tomas Lavinskis ir Povilas Reinotas. 

„Gaila, kad pastaraisiais metais ne visi šie vaikinai galėjo žaisti vandensvydį. Jie pagrindinį dėmesį skyrė mokslui, ne visada galėjo važinėti į pratybas Elektrėnus“, -  sakė sportininkų treneris Nerijus Papaurėlis. 

Visi minėti abiturientai, išskyrus R. Pupiną - 2016 m. Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo čempionai. 

Jų trenerį N. Papaurėlį iškilmių metu pasiekė džiugi žinia, jog tarptautiniame turnyre Italijoje, kur dvejose amžiaus grupėse ( iki 9 ir iki 11 metų) žaidžia apie 130 komandų, gerai turnyrą pradėjo jo ir trenerio Tadeušo Pašuko treniruojami iki 11 metų vaikai: jie laimėjo pirmąją kovą su vengrais 7:4.  

Gerėja sporto bazė

Pasibaigus apdovanojimams, VMSC direktorius M. Jukonis pasidžiaugė, kad jų sportininkams sudarytos geros sąlygos sportuoti. 
 
„Kalbant apie sporto bazes, tai po truputėlį stumiamės į priekį. Iš mirties taško jau  pajudėjome: remontuojamės, statomės, perkame.  Iš pagrindų pasikeis mūsų sportinės gimnastikos bazė. Sutvarkėme stogą, pakeitėme langus, san. mazgus, atnaujinome rūbines. Naujai bus įrengtas visas vidus. Yra skirtos europinės lėšos naujam sportiniam inventoriui įsigyti, dabar vyksta tik procedūros.  Tikimės kitąmet atverti gimnastikos salės “, -- sako M. Jukonis. Sutvarkyta ir dviratininkų sporto bazė N. Vilnioje, pastatytas naujas bokso ringas.      

*  *  *

2017-2018 m. geriausieji VMSC sportininkai 

Airinė Palšytė (lengvoji atletika), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Vadimas Korobovas (baidarių ir kanojų irklavimas), Simas Bertašius  (lengvoji atletika), Dominykas Jančionis (irklavimas), Saulius Jonas Ilonis (irklavimas), Jevgenijus Kuračionokas (baidarių ir kanojų irklavimas), Alisa Bogdanova (šaudymas į skraidančius taikinius), Aurelija Tamašauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė), Edis Matusevičius (lengvoji atletika), Kristupas Šleiva (graikų ir romėnų imtynės). 

Talentingiausi sportininkai

Diana Zagainova, Modesta Justė Morauskaitė, Domantas Poška (visi – lengvoji atletika), Nikita Gerasimovas (laisvosios imtynės), Eduardas Rimas Survilas, Gintarė Tirevičiūtė, Monika Šaltenytė (visi – lengvoji atletika), Ilja Davidovskis (baidarių ir kanojų irklavimas), Gytis Gudlevičius (šiuolaikinė penkjiakovė), Meda Večkytė (šaudymas iš lanko). 

Geriausieji neolimpinių sporto šakų sportininkai 

Vilius Sasnauskas(sambo), Kasparas Šulčys ir Judita Traubaitė (abu – orientavimosi sportas)

Geriausi neįgalieji sportininkai 

Mažvydas Paurys, Šarūnas Zdanavičius (abu – lengvoji atletika, Monika Aželionytė (dziudo imtynės) 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Antrą kartą įveikė Juodkalnijos rinktinę
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai krepšininkai Europos čempionate kausis dėl 9 vietos.
„Juventus“ išsaugojo Karolį Guščiką
2018 07 21
Komanda
Utenos „Juventus“ klubas tęsia ateinančio sezono sudėties komplektavimo darbus ir pristatė dar vieną nežinomąjį komandos dėlionėje.
„Šiaulių“ sudėtį papildė amerikietis gynėjas
2018 07 20
LKL
Penktąją vietą praėjusiame LKL sezone užėmę „Šiauliai“ tęsia sudėties komplektaciją, pakviesdami 196 cm ūgio universalų gynėją Christianą Terrellą.
 
Pasižymėjo antrose iš eilėse rungtynėse
2018 07 22
Legionierius
Lietuvis futbolininkas Lukas Spalvis įvarčiu vėl prisidėjo prie „Kaiserslautern“ pergalės.
S. Vitkausko įvarčio lietuviams neužteko
2018 07 21
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė neatsilaikė prieš Moldovą
Prie „Sūduvos“ prisijungė I. Plūkas
2018 07 21
Komanda
Marijampolės „Sūduvos“ komandą papildė dar vienas vartininkas - prie komandos prisijungė Ignas Plūkas.
Lietuvis iškovojo bronzos medalį
2018 07 21
Bėgimas
Bėgikas R. Saulius Baltarusijos čempionato varžybose finišavo trečias.
A. Gudžius iškovojo pergalę Šveicarijoje
2018 07 18
Disko metimas
Šveicarijoje surengtose lengvosios atletikos varžybose „Gala dei Castelli“ Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius užėmė pirmąją vietą.
Bėgikas triumfavo varžybose Čekijoje
2018 07 18
Bėgimas
Čekijoje vykusiose lengvosios atletikos varžybose „Velka cena Tabora a Memorial Ing. Jana Pana“ pergalę iškovojo Lietuvos bėgikas Benediktas Mickus.
 
Neprilygo amerikiečių dvejetui
2018 07 21
Tenisininkui Laurynui Grigeliui Kanadoje nepavyko patekti į dvejetų varžybų finalą.
Čempionate iškovojo šeštą vietą
2018 07 20
Stalo tenisas
Lietuvos jaunučių merginų stalo teniso rinktinė akistata su vokietėmis finišavo Europos čempionate.
Pralaimėjo vienam turnyro favoritų
2018 07 18
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis pralaimėjo 114-ai pasaulio raketei.
Lietuvos boksininkė iškovojo sidabrą
2018 07 18
Boksas
Gabrielė Diekontaitė, įveikusi indę ir pralaimėjusi kazachei, tapo prestižinio turnyro Serbijoje vicečempione.
„Karai niekada nebuvo naudingi“
2018 07 17
Boksas
D.Šaluga: „Dalis trenerių netreniravo boksininkų, tiesiog užsirašydavo pavardes tų, kurie jau seniai nesportuoja, ir už tai gaudavo etatus, finansavimą".
Lietuvos kovotoja – garsiame realybės šou
2018 07 11
Įvertinimas
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje mūsų šalies kovotoja pateko į labiausiai prestižinę pasaulio kovinio sporto organizaciją - UFC.
 
Dviratininkus suvienys patriotinė apranga
2018 07 19
Projektas
Visas pelnas, gautas už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sukurtą nacionalinę dviratininkų aprangą, bus skirtas dviračių kultūros puoselėjimui.
Lietuvis pranoko 120 varžovų
2018 07 15
Plentas
19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių dviračių plento čempionate grupinėse lenktynėse tarp 159 dalyvių užėmė 39-ąją vietą.
Lietuvės liko už penkiasdešimtuko ribų
2018 07 14
Plentas
Europos dviračių plento čempionato jaunių merginų grupinėse lenktynėse šeštadienį trys Lietuvos atstovės užėmė vietas šeštajame dešimtuke.
Po atkaklios kovos – lygiosios
2018 07 21
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai sužaidė lygiosiomis su suomiais.
Europos čempionate startavo pergale
2018 07 20
U-20
Lietuvos 20-mečiai rankininkai Europos čempionato starte nugalėjo Farerų salų komandą.
Rinktinė kratosi praeities nesėkmės
2018 07 18
U-18
Prieš dvejus metus paskutinę vietą U18 Europos čempionate užėmusi rinktinė susirinko kovoti dėl kiekvienos pergalės.
 
Nusileido Kinijos sportininkėms
2018 07 20
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Kinijoje pralaimėjo pirmajame atkrintamųjų varžybų rate.
Į atkrintamąsias varžybas nepateko
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Europos čempionate patyrė trečiąją nesėkmę.
Turnyro starte – lietuvių sėkmė
2018 07 19
Paplūdimio tinklinis
Tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina įveikė varžoves iš Austrijos ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Užfiksavo naują Lietuvos rekordą
2018 07 21
Rekordas
Aidas Bubinas, Valdas Jarutis, Vitoldas Milius ir Yogendra Pratapas elektromobiliu 1000 km įveikti per 21 val. 33 min.
Damos itin norėjo laimėti lenktynes
2018 07 21
Ralis
Palangoje net 59 moterų ekipažai startavo "108 km moterų iššūkio Powered by Kristiana" ralyje.
Krepšininko patirtį panaudojo lenktynėse
2018 07 20
Lenktynės
Greitą reakciją ir šaltus nervus "Drag Show Bracket" lenktynėsei išbandęs D. Gailius tapo nugalėtoju.
 
Stovykloje - žinomas treneris
2018 07 15
Stovykla
Du pasaulio čempionus išugdęs suomis Harris Petris Setala darbuosis "Hockey Punks" priešsezoninėje vaikų stovykloje.
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Lietuvės čempionate – antrame dešimtuke
2018 07 21
Penkiakovė
Europos čempionato moterų varžybų finale varžėsi dvi lietuvos sportininkės.
Baigėsi Europos čempionato kovos
2018 07 21
Žolės riedulys
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) žolės riedulio Europos čempionatus baigė susitikimais su kroatais ir lenkėmis.
J. Kinderis kovos finale
2018 07 21
Penkiakovė
Olimpietis Justinas Kinderis atrankos grupėje užėmė 15–ąją vietą ir kovos Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale.
 
LTOK vadovė – tarp kandidatų į TOK narius
2018 07 20
Įvertinimas
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė gali tapti pirma istorijoje Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nare iš Lietuvos.
Laipiotojų narystė LTOK pristabdyta
2018 07 19
Posėdis
Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos narystę LTOK pristabdė dėl to, kad ši neatitinka tarptautinės narystės, nurodytos jos stojimo į LTOK dokumentuose.
Aurimui Didžbaliui – žinia iš laboratorijos
2018 07 18
Situacija
Patvirtinta, jog Lietuvos sunkiaatlečio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti draudžiama medžiaga.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas