Marius Grinbergas 2010 m. gruodžio 7 d. 16:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterų rankinio rinktinė – kryžkelėje

Bus svarstoma, ar burti komandą iš jaunų žaidėjų ir kelerius metus būti daužomoms, ar mėginti toliau remtis dabartiniu rankinio rinktinės branduoliu

Lietuvos moterų rinktinės treneris A.Perovas.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Lietuvos moterų rinktinės treneris A.Perovas.

Lietuvos moterų rankinio rinktinės treneris Andrejus Perovas neabejoja: “Reikia kažką daryti”. Nes mūsų šalies nacionalinė komanda kasmet vis labiau užleidžia anksčiau turėtas pozicijas.
 

Italijoje vykusiame 2011 metų pasaulio čempionato 4-osios grupės turnyre lietuvės 29:23 įveikė Bulgariją, tačiau 23:24 pralaimėjo Italija ir 21:37 – Čekijai.
 

Vienintelį kelialapį į kitą atrankos etapą iškovojo visas varžoves įveikusios čekės.
 

Prieš atrankos turnyrą Italijoje Lietuvos rinktinė žaidė Ukrainoje vykusiame Igorio Turčino atminimo turnyre. Ten lietuvės, kurių gretose buvo beveik vien mūsų šalies klubų žaidėjos, pralaimėjo visus tris mačus - baltarusėms (24:39), ukrainietėms (20:35) ir Azerbaidžano rankininkėms (24:27).
 

Ar galėjo Lietuvos rinktinė patekti į kitą atrankos etapą? - paklausėme trenerio A.Perovo.

Itales galėjome nugalėti ir tokia sudėtimi, nes rungtynės buvo lygios, tik labai dažnai klydome. Puldamos žaidėjos net 26 kartus prarado kamuolį. Jau pradžioje atsilikome 4:9, teko vytis. Pasivijome – 10:10, 13:13. Antrojo kėlinio pradžioje vėl pasipylė klaidos. Ir vėl italės pabėgo. O mes vėl jas pasivijome. Ir tik pabaigoje neatsilaikėme.
 

Kita vertus, pergalė prieš itales būtų leidusi užimti tik antrąją vietą grupėje. O ji nieko nereiškia.
 

Norint patekti į kitą etapą, reikia kalbėti apie pergalę prieš Čekijos komandą. Tačiau mums trūksta dar daug, kad ją įveiktume. Žinoma, galėjome pralaimėti ne 16 įvarčių skirtumu, o 8 ar 9, bet pabaigoje leidome pažaisti ir atsarginėms.  Per pirmąsias 15 minučių žaidimas buvo lygus, mes net pirmavome.
 

Prieš turnyrą visa rinktinė kartu pabuvo vos pusantros dienos. Per tiek laiko komandiniame žaidime nedaug gali nuveikti. Mėginome, bet deriniai greitai baigėsi – vieną sykį nepavyko, kitą, ir teko juos padėti į šalį. Prasidėjo improvizacija. Kai improvizuoja labai aukšto lygio žaidėjos, kartais būna net geriau, nei atliekant derinius. Bet mūsų meistriškumas dar ne toks, todėl ir pilasi klaidos.
 

Turėtume rodyti komandinį žaidimą. Bet jį sustyguoti reikia daug laiko. O mes jo neturėjome.
 

Prieš atrankos varžybas rinktinė dalyvavo I.Turčino atminimo turnyre. Ar labai skyrėsi į Italiją važiavusi komanda, nuo kovojusios Ukrainoje?
Tai buvo visai kita rinktinė. Jų net lyginti negalime. Kai planavome pasirengimą, tikėjomės, kad į Ukrainą atvažiuos ir visos stipriausios mūsų rankininkės, galės susižaisti.
 

Tačiau pagrindinės žaidėjos atvyko prieš pat atrankos turnyrą. Kai kurios prieš kelionę į Italiją su rinktine treniravosi tik vieną kartą. Tad pasirengimas net ne minimalus, o jo nebuvo.
 

Kodėl rankininkės neatvyko anksčiau. Juk kai vyksta atrankos turnyrai, klubai privalo išleisti žaidėjas į pasirengimo stovyklas?

Ši taisyklė galioja tik aukščiausiose lygose, o dauguma mūsų rankininkių rungtyniauja žemesnėse lygose, tad klubai labai nenoriai ir tik prieš pat varžybas išleidžia į rinktinę.
 

 

Ar daug pajėgių žaidėjų išvis neatvyko į rinktinę?

Nemažai. Nors pirmasis septynetas tikrai buvo geriausias, ką šiuo metu turime. Jame pasikeitimų nebūtų buvę. Trūko Rūtos Latakaitės, jau daug anksčiau suplanavusios atostogas, Laimos Bernatavičiūtės, kuri atsisakė žaisti rinktinėje, labai norėjome, kad atvyktų Ramunė Pekarskytė, bet lapkričio viduryje Norvegijoje jai buvo atlikta menisko operacija.
 

Gal buvo žaidėjų, kurios maloniai nustebino?

Geriausiai atrodė Sonata Vijūnaitė. Ji buvo komandos lyderė, nors linijos žaidėjoms labai retai tenka toks vaidmuo. Daug kas ją jau buvo nurašę, Sonata ir pati abejojo, ar pajėgs sėkmingai žaisti rinktinėje. Ji ir gynyboje uždegė komandą. Italijoje Sonata žaidžia žemo lygio varžybose, bet čia atrodė puikiai.
 

Ar su šia rinktine įmanoma ateityje įveikti pasaulio ar Europos čempionato atrankos barjerą?

Kartu su rankinio federacijos vadovais turime numatyti tolimesnę strategiją.
 

Aš manau, kad ši komanda gali pasiekti daugiau. Bet vėl trukdys tos pačios problemos. Klubai vėl nenorės anksčiau išleisti žaidėjų.
 

Kai kurios rankininkės turi ir kitus darbus.  O norint rimtai pasirenti varžyboms, reikia atvykti į rinktinę bent dviem savaitėms. Mes kompensuoti už patirtus nuostolius negalime. Tad rankininkėms savo sąskaita reikėtų imti atostogas. Bet juk tada neliks atostogų vasarai, kai reikia pailsėti po sezono. Neįsivaizduoju, kaip tai suderinti.
 

Kai kurioms žaidėjoms jau yra apie 30 metų. Rezultatai jau turi būti. O mes dar tik pradedame lipdyti komandą.
 

Tad kita galimybė – burti ir auginti jauną rinktinę. Visas jaunimas žaidžia Lietuvoje. Yra tikrai talentingų rankininkių. Dabartinėje rinktinėje jos sėdi ant suolo. Žinoma, pasitreniruoti, pamatyti kitokį rankinį verta. Bet reikia daug žaisti, nes I.Turčino turnyre su jaunomis žaidėjomis atrodėme silpnai.
 

Galima surinkti naują branduolį. Dauguma talentingiausių žaidėjų dar moksleivės, paskui jos studijuos, tad turime 5-6 metus. Per tiek laiko galima paruošti visą rankininkių kartą.
 

Tačiau atrankos varžybose su jaunomis žaidėjomis viską pralaimėtume. O rankinio mėgėjams nepaaiškinsi, kad auginame jauną kartą, pakeitėme strategiją. Niekas juk nemato žaidimo.
 

Jei nutartume nedalyvauti, praleisti vieną trankos ciklą, paskui labai iš toli tektų brautis aukštyn. Dabar vieną kitą komandą nugalime, užimame trečiąją vietą. Nors, pavyzdžiui, Latvija, Estija net nedalyvavo šiose varžybose.
 

Lietuvos moterų rankinis jau senokai eina žemyn. Anksčiau nugalėdavome ir Italiją, ir Čekiją. Net Ukrainą buvome įveikę – 2003 metais pasaulio čempionato atrankos atkrintamosiose varžybose. Namuose nugalėjome ukrainietes 5 įvarčiais ir tik savo aikštėje jos atsirevanšavo. Pasaulio čempionate Ukraina tada užėmė ketvirtąją, o dar po metų Atėnų olimpiadoje iškovojo bronzą.
 

Dabar mums toli iki tokių rezultatų. Todėl reikia nutarti, ką darysime toliau.  

 

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas