fkt.lt informacija 2018 m. birželio 14 d. 21:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rusiją pasirinko dėl futbolo lygio

"Lietuva yra mano tėvynė ir noriu jai padaryti kažką naudingo", - sako buvusi Rusijos futbolo žvaigždė Andrejus Kančelskis.

A. Kančelskis ir "Trakų" prezidentas J. Nevoina
Elvio Žaldario (fkt.lt) nuotr.
A. Kančelskis ir "Trakų" prezidentas J. Nevoina
Kai antradienį žiniasklaida spėliojo, kad buvęs „Manchester United“ saugas gali tapti naujuoju „Trakų“ treneriu, pastarasis sostinėje esančiame ESSE restorane šachmatų partijoje bandė apžaisti kitą riterių žvaigždę Diniarą Bilialetdinovą. Šiuos du futbolo žmones sieja vienas vardiklis – jie abu yra žaidę Liverpulio „Everton“ klube ir, nepaisant to, kad skirtingu laiku, vis tik sutiko daug tų pačių žmonių.
 
Tiesa, A.Kančelskis „Trakų“ treneriu netaps. Klubas netrukus pristatys kitą garsų Rusijos specialistą, kuris jau susipažino su komanda ir netrukus turėtų pasirašyti sutartį. O A.Kančelskis su klubu pradeda bendrus projektus, apie kuriuos kalbėti dar anksti.
 
„Apsidžiaugiau, kai draugai pasiūlė atvykti į Lietuvą. Vis tik, mano tėtis lietuvis, aš pats gimiau Lietuvoje, todėl čia jaučiuosi ypatingai. Man pasiūlė prisidėti prie naujų projektų, apie kuriuos pasakoti dar negaliu. Tačiau pasakysiu tiek, kad čia kur kas paprasčiau nei Ukrainoje.
 
Patys suprantate, kokia situacija ten. Todėl ne taip svarbu, kad Lietuva futbolo prasme negali prilygti savo bazėmis, infrastrukūtra, tačiau labai svarbu, kad būtų potencialas ir noras. Susipažinęs su klubo valdžia, aš tą pajutau. Kitas dalykas – Lietuva yra mano tėvynė ir noriu jai padaryti kažką naudingo. Galbūt, kažkam pasirodys, kad seku pasakas, bet tai jų reikalas. Mano tėtis šį pasaulį paliko vos 42–ejų. Neabejoju, kad jis būtų laimingas mano pasirinkimu dėl jo gimtosios šalies“, – pokalbį pradėjo „Manchester United“ legenda.
 
Sakykit, kada paskutinį kartą lankėtės Lietuvoje?
Tai buvo tada, kai Glazgo „Rangers“ žaidė prieš FBK „Kauną“. Tiesa, tada buvo toks apsilankymas kai mačiau tik stadioną ir viešbutį. Tikras apsilankymas yra dabar – apžiūrėjau Vilniaus senamiestį, pabendravau su žmonėmis. Žinote, pastebėjau, kaip pas jus viskas paprasta – čia gali kalbėti rusiškai ir niekas į tave nebadys pirštais. Ukrainoje ne visur tai įmanoma, o čia jokių problemų. Apie Ukrainą puikiai žinau todėl, kad ten gyvena mano mama.
 
Baltijos šalys jums nėra svetimas dalykas. Jūsų CV yra įrašas apie darbą „Jūrmalos“ klube...
Toks ten ir darbas. Mane pakvietė tam, kad išsaugočiau klubo statusą. Ta prasme, komanda buvo visiškame dugne, nebuvo pinigų ir reikėjo stengtis, kad žaidėjai išvyktų į visas rungtynes. Rezultatai nebuvo svarbūs, tiesiog buvo svarbu nebūti išmestiems iš lygos. Jei taip būtų atsitikę, „Jūrmala“ į aukščiausią lygą nebūtų galėjusi sugrįžti mažiausiai penkerius metus. Ten aš praleidau vos 2,5 mėnesio, mėgavausi darbu ir, svarbiausia, užduotį įvykdėme.
 
Kuo užsiimate dabar?
Viena sfera – įsteigtas fondas padėti į katastrofas pateikusių futbolo komandų žaidėjų šeimoms. Šiai dienai, tokių yra net trylika. Tarp tų trylikos komandų yra ir Taškento „Pachtakor“ ekipa, kuriai nelaimė atsitiko 1979 metų rugpjūčio 11 – ąją. Šiemet Taškente, būtent, rugpjūčio 11 dieną rengsime labdaros turnyre, kuriame norime, kad dalyvautų ir Lietuvos klubas.
 
Tokia veikla yra tai, apie ką svajojote baigęs futbolininko karjerą? Kaip, apskritai, jums tas laikas, kai teko pakeisti gyvenimą ir iš futbolininko tapote buvusiu futbolininku?
Kiekvienam sportininkui tas laikas yra labai sunkus – tu nežinai, kas tavęs laukia rytoj. Aišku, galvojau apie tai, kad liksiu futbole, tačiau nežinojau nei kur, nei kaip. Pradėjau lankyti trenerių kursus, įgijau PRO licenciją, pradėjau treniruoti komandas, dirbau direktoriumi ir pan.
Buvo visko. Juk visas gyvenimas sudėliotas taip kaip zebro juostos – tai juoda, tai balta, po vėl juoda ir vėl balta. Įsivaizduokite, kaip viskas sugrįžta – aš turėjau galimybę tapti Lietuvos rinktinės žaidėju. Netapau. O dabar mes kalbamės Lietuvoje.

 
O kas sutrukdė apsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius?
Būsiu atviras. Aš Rusijos rinktinę pasirinkau tik dėl futbolo lygio. Lietuva, deja, neturėjo ir neturi galimybių futbolo reikalais lygintis nei su Europa, nei su Rusija. Aišku, dar buvo galimybė atstovauti Ukrainai, bet ten kiti reikalai.
Futbolininko gyvenimas labai trumpas, todėl tokie sprendimai dažniausiai priimami spontaniškai. Turbūt, jei būčiau priėmęs sprendimą – atstovauti Lietuvai, tai nei Pasaulio, nei Europos čempionatų finaliniuose etapuose nebūčiau žaidęs.
 
Kalbate baltus ir juodus gyvenimo periodus, tačiau kažkaip neteko girdėti apie tuos juodus ruožus jūsų futbolininko karjeroje.
Buvo visko (šypsosi). Turėjau nemažai traumų, o tai juodieji periodai. Vaiko praradimas – taip pat pažymėtas juoda spalva. Buvo skyrybos, išdavystė – tai irgi juoda spalva. Daug dalykų, tiesiog apie juos niekas nenori prisiminti, todėl ir nekalba.
 
Tačiau ir dabar jūs minite dalykus, kurie nesusiję su futbolo aikšte..
Bet ir dabar mes kalbame ne stadione. Gyvenimas aikštėje nesibaigia.
 
Neabejoju, kad šį klausimą esate girdėjęs daug kartų, bet negaliu to nepaklausti. Kaip su ta istorija iš Sero Alexo Fergusono autobiografinės knygos, kurioje dėl jūsų perėjimo treneriui buvo paduotas 40 tūkstančių svarų kyšis?
Į šį klausimą atsakyti negaliu, nes tikrąją šios istorijos versiją žino tik du žmonės: agentas ir A.Fergusonas. Galiu tik numanyti, kaip ten buvo, bet tai tik spėliojimas. Faktas yra tas, kad agentas virdulį padovanojo, o ar jame buvo pinigai.. aš netikrinau. Supraskite, knygos, visų pirma, rašomos tam, kad pritrauktų skaitytoją (šypsosi).
 
A.Fergusonui tai tikrai svarbu? Kokį jūs jį atsimenate?
Su juo sunku, bet tuo pačiu malonu. Jis principingas, todėl buvo ne vienas kartas, kai pykomės, tačiau vis tiek ilgą laiką sugebėjome išlaikyti puikius santykius. Iki dabar.  Pavyzdžiui, nelabai senas įvykis, kai į Maskvą atvyko „Manchester United“. Bilietų prekyboje nebuvo, tad nuvažiavau į viešbutį, paprašiau jo, o jis manęs paklausė tik vieno: “Kiek reikia?”.
 
Kartu mes praleidome ketverius metus. Visai neseniai A.Fergusonas man pasakė, kad galėjau likti ilgiau, nes jam patiko dirbti su manimi.
 
Kurį iš dabartinių trenerių įvardintumėte kaip panašiausią į A.Fergusoną?
Tokių didžių trenerių, kaip A.Fergusonas ar Valerijus Lobanovskis daugiau nėra. Man labai lengva juos įvardinti, nes su jais abiem man teko dirbti. Tokia chemija, tokia charizma.. tokių trenerių nebus dar šimtą metų.
 
Grįžkime į šiandieną. Kiek laiko būsite Lietuvoje?
Lėktuvo bilietai jau nupirkti – vyksiu į Pasaulio čempionato atidarymą. Tačiau artimiausiu metu turėčiau čia apsilankyti ir vėl.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
Dvigubas lietuvio dublis jo ekipai nepadėjo
2018 10 20
NBA
NBA pirmenybėse J.Valančiūno "Toronto Raptors" iškovojo pergalę, D. Sabonio "Indiana Pacers" pralaimėjo. Pastarasis pelnė 12 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
 
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Šiaulietės - prie pat 17-ojo aukso medalio
2018 10 20
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintra-Universitetas" 4:0 sutriuškino “Kauno Žalgirį” ir praktiškai užsitikrino 17-ąjį čempionių titulą bendrai ir 13-ąjį iš eilės.
"Suprantame, kad klysti neturime teisės"
2018 10 20
A lyga
Vilniaus "Žalgirio" slovakas puolėjas Tomašas Malecas tikina, kad sostinės futbolininkai yra pasiryžę žūt būt įveikti "Trakus" sekmadienį.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
Neatsilaikė prieš pirmojo šimtuko žaidėjas
2018 10 20
Badmintonas
Graikijoje vykstančiame badmintono turnyre „Hellas Open“ Lietuvos atstovės savo pasirodymus jau baigė.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas