fkt.lt informacija 2018 m. birželio 14 d. 21:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rusiją pasirinko dėl futbolo lygio

"Lietuva yra mano tėvynė ir noriu jai padaryti kažką naudingo", - sako buvusi Rusijos futbolo žvaigždė Andrejus Kančelskis.

A. Kančelskis ir "Trakų" prezidentas J. Nevoina
Elvio Žaldario (fkt.lt) nuotr.
A. Kančelskis ir "Trakų" prezidentas J. Nevoina
Kai antradienį žiniasklaida spėliojo, kad buvęs „Manchester United“ saugas gali tapti naujuoju „Trakų“ treneriu, pastarasis sostinėje esančiame ESSE restorane šachmatų partijoje bandė apžaisti kitą riterių žvaigždę Diniarą Bilialetdinovą. Šiuos du futbolo žmones sieja vienas vardiklis – jie abu yra žaidę Liverpulio „Everton“ klube ir, nepaisant to, kad skirtingu laiku, vis tik sutiko daug tų pačių žmonių.
 
Tiesa, A.Kančelskis „Trakų“ treneriu netaps. Klubas netrukus pristatys kitą garsų Rusijos specialistą, kuris jau susipažino su komanda ir netrukus turėtų pasirašyti sutartį. O A.Kančelskis su klubu pradeda bendrus projektus, apie kuriuos kalbėti dar anksti.
 
„Apsidžiaugiau, kai draugai pasiūlė atvykti į Lietuvą. Vis tik, mano tėtis lietuvis, aš pats gimiau Lietuvoje, todėl čia jaučiuosi ypatingai. Man pasiūlė prisidėti prie naujų projektų, apie kuriuos pasakoti dar negaliu. Tačiau pasakysiu tiek, kad čia kur kas paprasčiau nei Ukrainoje.
 
Patys suprantate, kokia situacija ten. Todėl ne taip svarbu, kad Lietuva futbolo prasme negali prilygti savo bazėmis, infrastrukūtra, tačiau labai svarbu, kad būtų potencialas ir noras. Susipažinęs su klubo valdžia, aš tą pajutau. Kitas dalykas – Lietuva yra mano tėvynė ir noriu jai padaryti kažką naudingo. Galbūt, kažkam pasirodys, kad seku pasakas, bet tai jų reikalas. Mano tėtis šį pasaulį paliko vos 42–ejų. Neabejoju, kad jis būtų laimingas mano pasirinkimu dėl jo gimtosios šalies“, – pokalbį pradėjo „Manchester United“ legenda.
 
Sakykit, kada paskutinį kartą lankėtės Lietuvoje?
Tai buvo tada, kai Glazgo „Rangers“ žaidė prieš FBK „Kauną“. Tiesa, tada buvo toks apsilankymas kai mačiau tik stadioną ir viešbutį. Tikras apsilankymas yra dabar – apžiūrėjau Vilniaus senamiestį, pabendravau su žmonėmis. Žinote, pastebėjau, kaip pas jus viskas paprasta – čia gali kalbėti rusiškai ir niekas į tave nebadys pirštais. Ukrainoje ne visur tai įmanoma, o čia jokių problemų. Apie Ukrainą puikiai žinau todėl, kad ten gyvena mano mama.
 
Baltijos šalys jums nėra svetimas dalykas. Jūsų CV yra įrašas apie darbą „Jūrmalos“ klube...
Toks ten ir darbas. Mane pakvietė tam, kad išsaugočiau klubo statusą. Ta prasme, komanda buvo visiškame dugne, nebuvo pinigų ir reikėjo stengtis, kad žaidėjai išvyktų į visas rungtynes. Rezultatai nebuvo svarbūs, tiesiog buvo svarbu nebūti išmestiems iš lygos. Jei taip būtų atsitikę, „Jūrmala“ į aukščiausią lygą nebūtų galėjusi sugrįžti mažiausiai penkerius metus. Ten aš praleidau vos 2,5 mėnesio, mėgavausi darbu ir, svarbiausia, užduotį įvykdėme.
 
Kuo užsiimate dabar?
Viena sfera – įsteigtas fondas padėti į katastrofas pateikusių futbolo komandų žaidėjų šeimoms. Šiai dienai, tokių yra net trylika. Tarp tų trylikos komandų yra ir Taškento „Pachtakor“ ekipa, kuriai nelaimė atsitiko 1979 metų rugpjūčio 11 – ąją. Šiemet Taškente, būtent, rugpjūčio 11 dieną rengsime labdaros turnyre, kuriame norime, kad dalyvautų ir Lietuvos klubas.
 
Tokia veikla yra tai, apie ką svajojote baigęs futbolininko karjerą? Kaip, apskritai, jums tas laikas, kai teko pakeisti gyvenimą ir iš futbolininko tapote buvusiu futbolininku?
Kiekvienam sportininkui tas laikas yra labai sunkus – tu nežinai, kas tavęs laukia rytoj. Aišku, galvojau apie tai, kad liksiu futbole, tačiau nežinojau nei kur, nei kaip. Pradėjau lankyti trenerių kursus, įgijau PRO licenciją, pradėjau treniruoti komandas, dirbau direktoriumi ir pan.
Buvo visko. Juk visas gyvenimas sudėliotas taip kaip zebro juostos – tai juoda, tai balta, po vėl juoda ir vėl balta. Įsivaizduokite, kaip viskas sugrįžta – aš turėjau galimybę tapti Lietuvos rinktinės žaidėju. Netapau. O dabar mes kalbamės Lietuvoje.

 
O kas sutrukdė apsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius?
Būsiu atviras. Aš Rusijos rinktinę pasirinkau tik dėl futbolo lygio. Lietuva, deja, neturėjo ir neturi galimybių futbolo reikalais lygintis nei su Europa, nei su Rusija. Aišku, dar buvo galimybė atstovauti Ukrainai, bet ten kiti reikalai.
Futbolininko gyvenimas labai trumpas, todėl tokie sprendimai dažniausiai priimami spontaniškai. Turbūt, jei būčiau priėmęs sprendimą – atstovauti Lietuvai, tai nei Pasaulio, nei Europos čempionatų finaliniuose etapuose nebūčiau žaidęs.
 
Kalbate baltus ir juodus gyvenimo periodus, tačiau kažkaip neteko girdėti apie tuos juodus ruožus jūsų futbolininko karjeroje.
Buvo visko (šypsosi). Turėjau nemažai traumų, o tai juodieji periodai. Vaiko praradimas – taip pat pažymėtas juoda spalva. Buvo skyrybos, išdavystė – tai irgi juoda spalva. Daug dalykų, tiesiog apie juos niekas nenori prisiminti, todėl ir nekalba.
 
Tačiau ir dabar jūs minite dalykus, kurie nesusiję su futbolo aikšte..
Bet ir dabar mes kalbame ne stadione. Gyvenimas aikštėje nesibaigia.
 
Neabejoju, kad šį klausimą esate girdėjęs daug kartų, bet negaliu to nepaklausti. Kaip su ta istorija iš Sero Alexo Fergusono autobiografinės knygos, kurioje dėl jūsų perėjimo treneriui buvo paduotas 40 tūkstančių svarų kyšis?
Į šį klausimą atsakyti negaliu, nes tikrąją šios istorijos versiją žino tik du žmonės: agentas ir A.Fergusonas. Galiu tik numanyti, kaip ten buvo, bet tai tik spėliojimas. Faktas yra tas, kad agentas virdulį padovanojo, o ar jame buvo pinigai.. aš netikrinau. Supraskite, knygos, visų pirma, rašomos tam, kad pritrauktų skaitytoją (šypsosi).
 
A.Fergusonui tai tikrai svarbu? Kokį jūs jį atsimenate?
Su juo sunku, bet tuo pačiu malonu. Jis principingas, todėl buvo ne vienas kartas, kai pykomės, tačiau vis tiek ilgą laiką sugebėjome išlaikyti puikius santykius. Iki dabar.  Pavyzdžiui, nelabai senas įvykis, kai į Maskvą atvyko „Manchester United“. Bilietų prekyboje nebuvo, tad nuvažiavau į viešbutį, paprašiau jo, o jis manęs paklausė tik vieno: “Kiek reikia?”.
 
Kartu mes praleidome ketverius metus. Visai neseniai A.Fergusonas man pasakė, kad galėjau likti ilgiau, nes jam patiko dirbti su manimi.
 
Kurį iš dabartinių trenerių įvardintumėte kaip panašiausią į A.Fergusoną?
Tokių didžių trenerių, kaip A.Fergusonas ar Valerijus Lobanovskis daugiau nėra. Man labai lengva juos įvardinti, nes su jais abiem man teko dirbti. Tokia chemija, tokia charizma.. tokių trenerių nebus dar šimtą metų.
 
Grįžkime į šiandieną. Kiek laiko būsite Lietuvoje?
Lėktuvo bilietai jau nupirkti – vyksiu į Pasaulio čempionato atidarymą. Tačiau artimiausiu metu turėčiau čia apsilankyti ir vėl.
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžyje“ - dar vienas naujas veidas
2018 08 17
Naujokas
Į Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubą dviem sezonams keliasi Simas Buterlevičius.
Pergale pradėjo Europos čempionatą
2018 08 17
U-16
Kaune prasidėjusiame Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio čempionate Lietuvos krepšininkės nugalėjo Danijos komandą.
Dėl septintos vietos rungsis su latviais
2018 08 17
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė po pralaimėjimo pusfinalyje dėl 5-8 vietų, Europos čempionate kovos dėl septintosios vietos.
 
Pažadėjo išmokti „Sevilla“ pamokas
2018 08 17
Europos lyga
Donovanas Slijngardas: „Manau, kad nėra gėda pralaimėti tokiai komandai, nors 0:5 gal kiek ir per daug“.
Paaiškėjo varžovės Čempionių lygoje
2018 08 17
Moterų futbolas
Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ekipa moterų futbolo Čempionių lygos pirmajame etape (1/16 finalo) žais su Čekijos čempione Prahos „Slavia“ (Čekija) komanda.
Po dešimtmečio grįžo į OCG "Nice" klubą
2018 08 17
Stažuotė
Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas sėmėsi patirties šiame Prancūzijos klube, kuriame yra žaidęs 2004-2005 metų sezone.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
Greičiausiai iš lietuvių finišavo G. Bagdonas
2018 08 17
Lenktynės
Lenktynėse Olandijoje lietuvis Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 38-ąją vietą.
Pasaulio čempionate lietuvė – aštunta
2018 08 17
Trekas
Viktorija Šumskytė pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė aštuntą vietą.
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Ralyje – šventė ir šimtmečio kovos
2018 08 17
Ralis
"Rally Elektrėnai 2018" lietuviams iššūkį mes tose pat trasose savo čempionato etapą važiuosiantys Lenkijos ralio meistrai.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
 
Į priekį ves lietuvių trijulė
2018 08 17
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės nariai P. Gintautas, J. Jasinevičius bei U. Čižas ir kitąmet atstovaus „Comet“ klubui Norvegijos antros lygos pirmenybėse.
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Alantoje - pusantro šimto sportininkų
2018 08 17
Aerobika
Tarptautinis būrys trenerių paskatino aerobinės gimnastikos sportininkus į treniruotes pažvelgti naujomis akimis.
Finale varžysis vienintelis lietuvis
2018 08 17
Diskgolfas
Mindaugas Pošius iškovojo teisę varžytis Europos diskgolfo čempionato atvirojo diviziono finale, kiti lietuvos spotininkai baigė pasirodymus.
Kodėl Klaipėdos uoste pranyko burės
2018 08 17
Buriavimas
LBS generalinis sekretorius: „Miestas prie jūros su uostu, pagal laivų krovos apyvartą pirmaujančiu Baltijos šalių regione, apleido vandens sportą.“
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas