SKM inf. 2018 m. birželio 14 d. 19:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kaip hobį paversti mylimu darbu?

Sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas bendravo su SKM vasaros stovyklos dalyviais.

R. Vyšniauskas susitiko su SKM auklėtiniais
R. Vyšniauskas susitiko su SKM auklėtiniais
   
Vienas geriausių jaunosios kartos sporto komentatorių Rytis Vyšniauskas apsilankė Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje.
 
Eurolygos kovas, Europos ir pasaulio čempionatus, olimpines žaidynes, UEFA Čempionų lygą ir kitus svarbiausius sporto renginius komentuojančio 27-erių vaikino balsas turėtų būti pažįstamas visiems akylesniems sporto mėgėjams.GALIMYBĖS LIKTI KREPŠINYJE
 
Kokį įspūdį paliko apsilankymas SKM vasaros stovykloje? – pradėjome pokalbį su R. Vyšniausku.
Su SKM trenerių pagalba vaikams pristatinėjau sporto komentatoriaus darbą, kaip jis vyksta, kuo jis įdomus, kuo geras ir sunkus ir kaip apskritai jis atrodo. Stengiausi papasakoti įvairius darbo niuansus, buvo daug klausimų tiek iš jaunųjų krepšininkų, tiek iš trenerių. Man atrodo, kad tikrai smagiai pasikalbėjome.
 
Vėliau komentatoriais trumpam tapo ir patys stovyklos dalyviai – jie komentavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mačą, o mes įvertinome jų darbą. Vieni buvo labai emocingi, kiti – santūresni. Dar kiti stengėsi įvardinti krepšininkus, kurie turi kamuolį savo rankose, kurioje pozicijoje žaidžia, stengėsi parodyti, kad gerai pažįsta mūsų stipriausius klubu ir jų žaidėjus. Buvo labai linksma. Tiesa pasakius, norėjosi dar ir ilgiau pabūti, bet netrukus tėveliai atvažiavo pasiimti savo vaikučių ir teko skirstytis. Laikas prabėgo labai greitai, vyravo gera nuotaika.

Tarp jaunųjų komentatorių pastebėjai talentų, kurie ateityje gali tapti šios srities profesionalais?
Be abejo. Kaip yra jaunųjų krepšininkų, kurie gali tapti profesionaliais žaidėjais, taip ir yra ir talentingų mažųjų komentatorių. Kelis kartus pabrėžiau, kad tikrai ne kiekvienam pavyksta tapti profesionaliu krepšininku, net ir pavyzdingai lankant treniruotes ir jose stengiantis. Tai yra labai sunku kelias. Tačiau tai nereiškia, kad vėliau tu negali likti krepšinyje ir dirbti jame. Tikrai visada reikės gerų žurnalistų, komentatorių, fotografų, operatorių, teisėjų, sekretoriato darbuotojų. Norint suktis krepšinio pasaulyje yra kitų variantų, negu vien tik būti žaidėju. Tikiuosi, kad SKM auklėtiniai šiuos žodžius įsiminė. Tai buvo esminė žinutė, kurią ir norėjau iškomunikuoti.
 
Kuo tokie susitikimai su skirtingų sričių specialistais yra naudingi jaunimui?   
Vaikams bet kokia panaši patirtis su savo srities profesionalais, galų gale žmonėmis, kuriuos jie girdi ar mato per televizorių ar internete, tikrai yra naudinga. Karjeros temomis man taip pat visuomet yra smagu bendrauti, pasidalinti savo mintimis. Tokie susitikimai yra vertinti ir labai skatintini. Vaikai turi gauti kuo daugiau informacijos ir supratimo, kas ir kaip vyksta krepšinio pasaulyje. Mes juk puikiai žinome, kad krepšinis toli gražu nėra vien tai, kas 40 minučių vyksta ant parketo.
 
„Pasitik vasarą su SKM“ stovykloje apsilankęs vilnietis supažindino jaunuosius krepšininkus su savo profesija, pasidalino patirtimi sporto žurnalistikoje ir akcentavo, kad profesionalaus krepšininko karjera yra tik vienas iš daugelio kelių, kuriuo galima sėkmingai žygiuoti realizuojant save ir savo gebėjimus.

 
„Tokie susitikimai yra vertinti ir labai skatintini. Vaikai turi gauti kuo daugiau informacijos ir supratimo, kas ir kaip vyksta krepšinio pasaulyje. Kiekvieno tikslas turėtų būti rasti savo mėgstamą veiklą ir iš jos užsidirbti duonai“, – įsitikinęs „Viasat Sport Baltic“ komentatorius R. Vyšniauskas. 
 
Maironio progimnazijos NBA lauko aikštelėje vykusio susitikimo metu komentatoriaus darbo specifiką galėjo išmėgti ir patys stovyklautojai, o geriausi improvizuoto konkurso dalyviai buvo apdovanoti taurėmis.   
 
„Man labai patinka tas progresas, kurį mes matome SKM organizacijoje. Jos veikla yra pozityvi ir įtraukianti šeimas. Jaučiu, kad šie vaikai yra tikrai gerose rankose ir tai mane džiugina“, – oficialiai mokyklos svetainei kalbėjo savo svajonę įgyvendinęs ir hobį darbu pavertęs Rytis.
 
Kokį įspūdį Tau apskritai palieka SKM veikla?
Man labai patinka tas progresas, kurį mes matome SKM organizacijoje. Kai Sostinės krepšinio mokykla tik įsikūrė, ji tikrai nebuvo tokia stipri ar gerai žinoma. Dabar mokykla turi gerą trenerių skatinimo sistemą, kuri suteikia galimybę realizuoti save jauniems specialistams. Daug amžiaus grupių, solidūs sportiniai pasiekimai. Tai, ką matau komunikacijos srityje, socialiniuose tinkluose, įvairiuose renginiuose, man labai patinka. SKM veikla yra pozityvi ir įtraukianti šeimas. Manau, kad bendradarbiavimas su „Lietuvos ryto“ klubu taip pat yra labai didelis žingsnis į priekį.
 
Man asmeniškai netgi teko žaisti kartu su vyresniaisiais SKM auklėtiniais mėgėjų lygoje ir pabendrauti su treneriais, kurie paliko labai profesionalų įspūdį. Jaučiu, kad šie vaikai yra tikrai gerose rankose ir tai mane džiugina. Galiu tik palinkėti nesustoti ir tęsti sėkmingai pradėtus darbus, toliau gerai komunikuoti. Pasikartosiu, man  labai imponuoja tai, kaip SKM pateikia informaciją apie savo veiklą viešoje erdvėje.
 
Kokie prisiminimai išlikę iš tų laikų, kai dar pats buvai vaikas ir paauglys?  
Lankiau treniruotes, mėčiausi tarp krepšinio ir futbolo, bet tikrai nebuvo tokių integracijų, kaip yra dabar. Viskas būdavo daug paprasčiau – kamuolys, aikštė, kelios valandos joje ir kelionė namo. Dabar vaikai turi puikias integracijos galimybes, dėl jų stengiamasi, organizuojamos įvairios veiklos. Vasaras leisdavau kieme, užsiimdamas savo mėgstamu sportu. Manyčiau, svarbu ir tai, kas vyksta už krepšinio mokyklos durų. Jeigu vaikai su ta pačia energija ima kamuolį į rankas ir kiemuose, žaidžia, tobulėja, nuo to visiems tik geriau.
 
Ko palinkėtum dabartiniams moksleiviams šią vasarą?
Linkėčiau kiekvienam atrasti savo aistrą. Vienam tai pavyksta greičiau, kitam vėliau. Galbūt šią vasarą kažkas supras, kad jam įdomiau rašyti apie krepšinį, negu jį žaisti. Gal kažkas supras, kad būtent pats žaidimas yra jo didžioji aistra ir jis dar labiau tobulės, įdės dar daugiau darbo, kad taptų geru krepšininku. Palinkėjimas būtų paprastas – išlaikyti atvirą mąstymą, nes galimybių atsiskleisti ir save realizuoti šiais laikais yra labai daug. Ieškoti pačių įvairiausių to būdų, nebijoti kartais išbandyti gyvenime kažką naujo. Kiekvieno tikslas turėtų būti rasti savo mėgstamą veiklą ir iš jos užsidirbti duonai. Labai malonu matyti aktyviai sportuojančius vaikus. Tikiuosi, kad vasarą netrūks  gero oro ir galimybių žaisti krepšinį bei džiaugtis tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“ kibo į atlapus „Žalgiriui“
2019 01 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate - sunki „Žalgirio“ ir lengva „Juventus“ krepšininkų pergalės.
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Slidžioje trasoje – azartiškos lenktynės
2019 01 20
Auto
Slalomo trasoje paaiškėjo, kurio iš veteranų parakinė dar nesudrėkusi ir kuris išsaugojo daugiausia azarto, neprarasdamas vairavimo įgūdžių.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
„Žaibui“ – svarbios pamokos
2019 01 20
Vandensvydis
Alytuje įvyko 1-asis Karpatų lygos vandensvydžio turnyro etapas, kuriame Elektrėnų „Žaibas“ priėmė varžovų iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos iššūkį.
Po sunkaus starto – auksinis finišas
2019 01 20
Golbolas
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Suomijoje vykstančiose tradicinėse neįgaliųjų sportininkų „Pajulahti“ žaidynėse iškovojo čempionės titulą.
Belgijoje – dar du D.Rapšio medaliai
2019 01 20
Plaukimas
16-ose plaukimo varžybose „Flanders Cup“ Antverpene Danas Rapšys laimėjo 200 m nugara rungtį, o 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi buvo antras.
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas