SKM inf. 2018 m. birželio 14 d. 19:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kaip hobį paversti mylimu darbu?

Sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas bendravo su SKM vasaros stovyklos dalyviais.

R. Vyšniauskas susitiko su SKM auklėtiniais
R. Vyšniauskas susitiko su SKM auklėtiniais
   
Vienas geriausių jaunosios kartos sporto komentatorių Rytis Vyšniauskas apsilankė Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje.
 
Eurolygos kovas, Europos ir pasaulio čempionatus, olimpines žaidynes, UEFA Čempionų lygą ir kitus svarbiausius sporto renginius komentuojančio 27-erių vaikino balsas turėtų būti pažįstamas visiems akylesniems sporto mėgėjams.GALIMYBĖS LIKTI KREPŠINYJE
 
Kokį įspūdį paliko apsilankymas SKM vasaros stovykloje? – pradėjome pokalbį su R. Vyšniausku.
Su SKM trenerių pagalba vaikams pristatinėjau sporto komentatoriaus darbą, kaip jis vyksta, kuo jis įdomus, kuo geras ir sunkus ir kaip apskritai jis atrodo. Stengiausi papasakoti įvairius darbo niuansus, buvo daug klausimų tiek iš jaunųjų krepšininkų, tiek iš trenerių. Man atrodo, kad tikrai smagiai pasikalbėjome.
 
Vėliau komentatoriais trumpam tapo ir patys stovyklos dalyviai – jie komentavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mačą, o mes įvertinome jų darbą. Vieni buvo labai emocingi, kiti – santūresni. Dar kiti stengėsi įvardinti krepšininkus, kurie turi kamuolį savo rankose, kurioje pozicijoje žaidžia, stengėsi parodyti, kad gerai pažįsta mūsų stipriausius klubu ir jų žaidėjus. Buvo labai linksma. Tiesa pasakius, norėjosi dar ir ilgiau pabūti, bet netrukus tėveliai atvažiavo pasiimti savo vaikučių ir teko skirstytis. Laikas prabėgo labai greitai, vyravo gera nuotaika.

Tarp jaunųjų komentatorių pastebėjai talentų, kurie ateityje gali tapti šios srities profesionalais?
Be abejo. Kaip yra jaunųjų krepšininkų, kurie gali tapti profesionaliais žaidėjais, taip ir yra ir talentingų mažųjų komentatorių. Kelis kartus pabrėžiau, kad tikrai ne kiekvienam pavyksta tapti profesionaliu krepšininku, net ir pavyzdingai lankant treniruotes ir jose stengiantis. Tai yra labai sunku kelias. Tačiau tai nereiškia, kad vėliau tu negali likti krepšinyje ir dirbti jame. Tikrai visada reikės gerų žurnalistų, komentatorių, fotografų, operatorių, teisėjų, sekretoriato darbuotojų. Norint suktis krepšinio pasaulyje yra kitų variantų, negu vien tik būti žaidėju. Tikiuosi, kad SKM auklėtiniai šiuos žodžius įsiminė. Tai buvo esminė žinutė, kurią ir norėjau iškomunikuoti.
 
Kuo tokie susitikimai su skirtingų sričių specialistais yra naudingi jaunimui?   
Vaikams bet kokia panaši patirtis su savo srities profesionalais, galų gale žmonėmis, kuriuos jie girdi ar mato per televizorių ar internete, tikrai yra naudinga. Karjeros temomis man taip pat visuomet yra smagu bendrauti, pasidalinti savo mintimis. Tokie susitikimai yra vertinti ir labai skatintini. Vaikai turi gauti kuo daugiau informacijos ir supratimo, kas ir kaip vyksta krepšinio pasaulyje. Mes juk puikiai žinome, kad krepšinis toli gražu nėra vien tai, kas 40 minučių vyksta ant parketo.
 
„Pasitik vasarą su SKM“ stovykloje apsilankęs vilnietis supažindino jaunuosius krepšininkus su savo profesija, pasidalino patirtimi sporto žurnalistikoje ir akcentavo, kad profesionalaus krepšininko karjera yra tik vienas iš daugelio kelių, kuriuo galima sėkmingai žygiuoti realizuojant save ir savo gebėjimus.

 
„Tokie susitikimai yra vertinti ir labai skatintini. Vaikai turi gauti kuo daugiau informacijos ir supratimo, kas ir kaip vyksta krepšinio pasaulyje. Kiekvieno tikslas turėtų būti rasti savo mėgstamą veiklą ir iš jos užsidirbti duonai“, – įsitikinęs „Viasat Sport Baltic“ komentatorius R. Vyšniauskas. 
 
Maironio progimnazijos NBA lauko aikštelėje vykusio susitikimo metu komentatoriaus darbo specifiką galėjo išmėgti ir patys stovyklautojai, o geriausi improvizuoto konkurso dalyviai buvo apdovanoti taurėmis.   
 
„Man labai patinka tas progresas, kurį mes matome SKM organizacijoje. Jos veikla yra pozityvi ir įtraukianti šeimas. Jaučiu, kad šie vaikai yra tikrai gerose rankose ir tai mane džiugina“, – oficialiai mokyklos svetainei kalbėjo savo svajonę įgyvendinęs ir hobį darbu pavertęs Rytis.
 
Kokį įspūdį Tau apskritai palieka SKM veikla?
Man labai patinka tas progresas, kurį mes matome SKM organizacijoje. Kai Sostinės krepšinio mokykla tik įsikūrė, ji tikrai nebuvo tokia stipri ar gerai žinoma. Dabar mokykla turi gerą trenerių skatinimo sistemą, kuri suteikia galimybę realizuoti save jauniems specialistams. Daug amžiaus grupių, solidūs sportiniai pasiekimai. Tai, ką matau komunikacijos srityje, socialiniuose tinkluose, įvairiuose renginiuose, man labai patinka. SKM veikla yra pozityvi ir įtraukianti šeimas. Manau, kad bendradarbiavimas su „Lietuvos ryto“ klubu taip pat yra labai didelis žingsnis į priekį.
 
Man asmeniškai netgi teko žaisti kartu su vyresniaisiais SKM auklėtiniais mėgėjų lygoje ir pabendrauti su treneriais, kurie paliko labai profesionalų įspūdį. Jaučiu, kad šie vaikai yra tikrai gerose rankose ir tai mane džiugina. Galiu tik palinkėti nesustoti ir tęsti sėkmingai pradėtus darbus, toliau gerai komunikuoti. Pasikartosiu, man  labai imponuoja tai, kaip SKM pateikia informaciją apie savo veiklą viešoje erdvėje.
 
Kokie prisiminimai išlikę iš tų laikų, kai dar pats buvai vaikas ir paauglys?  
Lankiau treniruotes, mėčiausi tarp krepšinio ir futbolo, bet tikrai nebuvo tokių integracijų, kaip yra dabar. Viskas būdavo daug paprasčiau – kamuolys, aikštė, kelios valandos joje ir kelionė namo. Dabar vaikai turi puikias integracijos galimybes, dėl jų stengiamasi, organizuojamos įvairios veiklos. Vasaras leisdavau kieme, užsiimdamas savo mėgstamu sportu. Manyčiau, svarbu ir tai, kas vyksta už krepšinio mokyklos durų. Jeigu vaikai su ta pačia energija ima kamuolį į rankas ir kiemuose, žaidžia, tobulėja, nuo to visiems tik geriau.
 
Ko palinkėtum dabartiniams moksleiviams šią vasarą?
Linkėčiau kiekvienam atrasti savo aistrą. Vienam tai pavyksta greičiau, kitam vėliau. Galbūt šią vasarą kažkas supras, kad jam įdomiau rašyti apie krepšinį, negu jį žaisti. Gal kažkas supras, kad būtent pats žaidimas yra jo didžioji aistra ir jis dar labiau tobulės, įdės dar daugiau darbo, kad taptų geru krepšininku. Palinkėjimas būtų paprastas – išlaikyti atvirą mąstymą, nes galimybių atsiskleisti ir save realizuoti šiais laikais yra labai daug. Ieškoti pačių įvairiausių to būdų, nebijoti kartais išbandyti gyvenime kažką naujo. Kiekvieno tikslas turėtų būti rasti savo mėgstamą veiklą ir iš jos užsidirbti duonai. Labai malonu matyti aktyviai sportuojančius vaikus. Tikiuosi, kad vasarą netrūks  gero oro ir galimybių žaisti krepšinį bei džiaugtis tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
Dvigubas lietuvio dublis jo ekipai nepadėjo
2018 10 20
NBA
NBA pirmenybėse J.Valančiūno "Toronto Raptors" iškovojo pergalę, D. Sabonio "Indiana Pacers" pralaimėjo. Pastarasis pelnė 12 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
 
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Šiaulietės - prie pat 17-ojo aukso medalio
2018 10 20
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintra-Universitetas" 4:0 sutriuškino “Kauno Žalgirį” ir praktiškai užsitikrino 17-ąjį čempionių titulą bendrai ir 13-ąjį iš eilės.
"Suprantame, kad klysti neturime teisės"
2018 10 20
A lyga
Vilniaus "Žalgirio" slovakas puolėjas Tomašas Malecas tikina, kad sostinės futbolininkai yra pasiryžę žūt būt įveikti "Trakus" sekmadienį.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
Neatsilaikė prieš pirmojo šimtuko žaidėjas
2018 10 20
Badmintonas
Graikijoje vykstančiame badmintono turnyre „Hellas Open“ Lietuvos atstovės savo pasirodymus jau baigė.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas