SKM inf. 2018 m. birželio 14 d. 19:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kaip hobį paversti mylimu darbu?

Sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas bendravo su SKM vasaros stovyklos dalyviais.

R. Vyšniauskas susitiko su SKM auklėtiniais
R. Vyšniauskas susitiko su SKM auklėtiniais
   
Vienas geriausių jaunosios kartos sporto komentatorių Rytis Vyšniauskas apsilankė Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje.
 
Eurolygos kovas, Europos ir pasaulio čempionatus, olimpines žaidynes, UEFA Čempionų lygą ir kitus svarbiausius sporto renginius komentuojančio 27-erių vaikino balsas turėtų būti pažįstamas visiems akylesniems sporto mėgėjams.GALIMYBĖS LIKTI KREPŠINYJE
 
Kokį įspūdį paliko apsilankymas SKM vasaros stovykloje? – pradėjome pokalbį su R. Vyšniausku.
Su SKM trenerių pagalba vaikams pristatinėjau sporto komentatoriaus darbą, kaip jis vyksta, kuo jis įdomus, kuo geras ir sunkus ir kaip apskritai jis atrodo. Stengiausi papasakoti įvairius darbo niuansus, buvo daug klausimų tiek iš jaunųjų krepšininkų, tiek iš trenerių. Man atrodo, kad tikrai smagiai pasikalbėjome.
 
Vėliau komentatoriais trumpam tapo ir patys stovyklos dalyviai – jie komentavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mačą, o mes įvertinome jų darbą. Vieni buvo labai emocingi, kiti – santūresni. Dar kiti stengėsi įvardinti krepšininkus, kurie turi kamuolį savo rankose, kurioje pozicijoje žaidžia, stengėsi parodyti, kad gerai pažįsta mūsų stipriausius klubu ir jų žaidėjus. Buvo labai linksma. Tiesa pasakius, norėjosi dar ir ilgiau pabūti, bet netrukus tėveliai atvažiavo pasiimti savo vaikučių ir teko skirstytis. Laikas prabėgo labai greitai, vyravo gera nuotaika.

Tarp jaunųjų komentatorių pastebėjai talentų, kurie ateityje gali tapti šios srities profesionalais?
Be abejo. Kaip yra jaunųjų krepšininkų, kurie gali tapti profesionaliais žaidėjais, taip ir yra ir talentingų mažųjų komentatorių. Kelis kartus pabrėžiau, kad tikrai ne kiekvienam pavyksta tapti profesionaliu krepšininku, net ir pavyzdingai lankant treniruotes ir jose stengiantis. Tai yra labai sunku kelias. Tačiau tai nereiškia, kad vėliau tu negali likti krepšinyje ir dirbti jame. Tikrai visada reikės gerų žurnalistų, komentatorių, fotografų, operatorių, teisėjų, sekretoriato darbuotojų. Norint suktis krepšinio pasaulyje yra kitų variantų, negu vien tik būti žaidėju. Tikiuosi, kad SKM auklėtiniai šiuos žodžius įsiminė. Tai buvo esminė žinutė, kurią ir norėjau iškomunikuoti.
 
Kuo tokie susitikimai su skirtingų sričių specialistais yra naudingi jaunimui?   
Vaikams bet kokia panaši patirtis su savo srities profesionalais, galų gale žmonėmis, kuriuos jie girdi ar mato per televizorių ar internete, tikrai yra naudinga. Karjeros temomis man taip pat visuomet yra smagu bendrauti, pasidalinti savo mintimis. Tokie susitikimai yra vertinti ir labai skatintini. Vaikai turi gauti kuo daugiau informacijos ir supratimo, kas ir kaip vyksta krepšinio pasaulyje. Mes juk puikiai žinome, kad krepšinis toli gražu nėra vien tai, kas 40 minučių vyksta ant parketo.
 
„Pasitik vasarą su SKM“ stovykloje apsilankęs vilnietis supažindino jaunuosius krepšininkus su savo profesija, pasidalino patirtimi sporto žurnalistikoje ir akcentavo, kad profesionalaus krepšininko karjera yra tik vienas iš daugelio kelių, kuriuo galima sėkmingai žygiuoti realizuojant save ir savo gebėjimus.

 
„Tokie susitikimai yra vertinti ir labai skatintini. Vaikai turi gauti kuo daugiau informacijos ir supratimo, kas ir kaip vyksta krepšinio pasaulyje. Kiekvieno tikslas turėtų būti rasti savo mėgstamą veiklą ir iš jos užsidirbti duonai“, – įsitikinęs „Viasat Sport Baltic“ komentatorius R. Vyšniauskas. 
 
Maironio progimnazijos NBA lauko aikštelėje vykusio susitikimo metu komentatoriaus darbo specifiką galėjo išmėgti ir patys stovyklautojai, o geriausi improvizuoto konkurso dalyviai buvo apdovanoti taurėmis.   
 
„Man labai patinka tas progresas, kurį mes matome SKM organizacijoje. Jos veikla yra pozityvi ir įtraukianti šeimas. Jaučiu, kad šie vaikai yra tikrai gerose rankose ir tai mane džiugina“, – oficialiai mokyklos svetainei kalbėjo savo svajonę įgyvendinęs ir hobį darbu pavertęs Rytis.
 
Kokį įspūdį Tau apskritai palieka SKM veikla?
Man labai patinka tas progresas, kurį mes matome SKM organizacijoje. Kai Sostinės krepšinio mokykla tik įsikūrė, ji tikrai nebuvo tokia stipri ar gerai žinoma. Dabar mokykla turi gerą trenerių skatinimo sistemą, kuri suteikia galimybę realizuoti save jauniems specialistams. Daug amžiaus grupių, solidūs sportiniai pasiekimai. Tai, ką matau komunikacijos srityje, socialiniuose tinkluose, įvairiuose renginiuose, man labai patinka. SKM veikla yra pozityvi ir įtraukianti šeimas. Manau, kad bendradarbiavimas su „Lietuvos ryto“ klubu taip pat yra labai didelis žingsnis į priekį.
 
Man asmeniškai netgi teko žaisti kartu su vyresniaisiais SKM auklėtiniais mėgėjų lygoje ir pabendrauti su treneriais, kurie paliko labai profesionalų įspūdį. Jaučiu, kad šie vaikai yra tikrai gerose rankose ir tai mane džiugina. Galiu tik palinkėti nesustoti ir tęsti sėkmingai pradėtus darbus, toliau gerai komunikuoti. Pasikartosiu, man  labai imponuoja tai, kaip SKM pateikia informaciją apie savo veiklą viešoje erdvėje.
 
Kokie prisiminimai išlikę iš tų laikų, kai dar pats buvai vaikas ir paauglys?  
Lankiau treniruotes, mėčiausi tarp krepšinio ir futbolo, bet tikrai nebuvo tokių integracijų, kaip yra dabar. Viskas būdavo daug paprasčiau – kamuolys, aikštė, kelios valandos joje ir kelionė namo. Dabar vaikai turi puikias integracijos galimybes, dėl jų stengiamasi, organizuojamos įvairios veiklos. Vasaras leisdavau kieme, užsiimdamas savo mėgstamu sportu. Manyčiau, svarbu ir tai, kas vyksta už krepšinio mokyklos durų. Jeigu vaikai su ta pačia energija ima kamuolį į rankas ir kiemuose, žaidžia, tobulėja, nuo to visiems tik geriau.
 
Ko palinkėtum dabartiniams moksleiviams šią vasarą?
Linkėčiau kiekvienam atrasti savo aistrą. Vienam tai pavyksta greičiau, kitam vėliau. Galbūt šią vasarą kažkas supras, kad jam įdomiau rašyti apie krepšinį, negu jį žaisti. Gal kažkas supras, kad būtent pats žaidimas yra jo didžioji aistra ir jis dar labiau tobulės, įdės dar daugiau darbo, kad taptų geru krepšininku. Palinkėjimas būtų paprastas – išlaikyti atvirą mąstymą, nes galimybių atsiskleisti ir save realizuoti šiais laikais yra labai daug. Ieškoti pačių įvairiausių to būdų, nebijoti kartais išbandyti gyvenime kažką naujo. Kiekvieno tikslas turėtų būti rasti savo mėgstamą veiklą ir iš jos užsidirbti duonai. Labai malonu matyti aktyviai sportuojančius vaikus. Tikiuosi, kad vasarą netrūks  gero oro ir galimybių žaisti krepšinį bei džiaugtis tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžyje“ - dar vienas naujas veidas
2018 08 17
Naujokas
Į Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubą dviem sezonams keliasi Simas Buterlevičius.
Pergale pradėjo Europos čempionatą
2018 08 17
U-16
Kaune prasidėjusiame Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio čempionate Lietuvos krepšininkės nugalėjo Danijos komandą.
Dėl septintos vietos rungsis su latviais
2018 08 17
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė po pralaimėjimo pusfinalyje dėl 5-8 vietų, Europos čempionate kovos dėl septintosios vietos.
 
Pažadėjo išmokti „Sevilla“ pamokas
2018 08 17
Europos lyga
Donovanas Slijngardas: „Manau, kad nėra gėda pralaimėti tokiai komandai, nors 0:5 gal kiek ir per daug“.
Paaiškėjo varžovės Čempionių lygoje
2018 08 17
Moterų futbolas
Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ekipa moterų futbolo Čempionių lygos pirmajame etape (1/16 finalo) žais su Čekijos čempione Prahos „Slavia“ (Čekija) komanda.
Po dešimtmečio grįžo į OCG "Nice" klubą
2018 08 17
Stažuotė
Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas sėmėsi patirties šiame Prancūzijos klube, kuriame yra žaidęs 2004-2005 metų sezone.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
Greičiausiai iš lietuvių finišavo G. Bagdonas
2018 08 17
Lenktynės
Lenktynėse Olandijoje lietuvis Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 38-ąją vietą.
Pasaulio čempionate lietuvė – aštunta
2018 08 17
Trekas
Viktorija Šumskytė pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė aštuntą vietą.
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Ralyje – šventė ir šimtmečio kovos
2018 08 17
Ralis
"Rally Elektrėnai 2018" lietuviams iššūkį mes tose pat trasose savo čempionato etapą važiuosiantys Lenkijos ralio meistrai.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
 
Į priekį ves lietuvių trijulė
2018 08 17
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės nariai P. Gintautas, J. Jasinevičius bei U. Čižas ir kitąmet atstovaus „Comet“ klubui Norvegijos antros lygos pirmenybėse.
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Alantoje - pusantro šimto sportininkų
2018 08 17
Aerobika
Tarptautinis būrys trenerių paskatino aerobinės gimnastikos sportininkus į treniruotes pažvelgti naujomis akimis.
Finale varžysis vienintelis lietuvis
2018 08 17
Diskgolfas
Mindaugas Pošius iškovojo teisę varžytis Europos diskgolfo čempionato atvirojo diviziono finale, kiti lietuvos spotininkai baigė pasirodymus.
Kodėl Klaipėdos uoste pranyko burės
2018 08 17
Buriavimas
LBS generalinis sekretorius: „Miestas prie jūros su uostu, pagal laivų krovos apyvartą pirmaujančiu Baltijos šalių regione, apleido vandens sportą.“
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas