Neringa Jonavičienė 2018 m. birželio 14 d. 10:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportui rasta vieta ministerijos pavadinime

KKSD vadovas sveikina Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimą, o LTOK prezidentė neabejoja, kad pavadinimo keitimas – tik lėšų ir laiko švaistymas.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis.
Renato Mizero nuotr.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis.
   
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektui. 
 
Komitetas pritarė siūlymui Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimą keisti į Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pastarąjį sprendimą Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius vadina esminiu.

„Vyriausybės programoje yra įrašyta, kad sportas turėtų būti kilstelėtas į aukštesnį politinį lygmenį. Šiuo metu turime įstaigą prie Vyriausybės, turėti ministeriją – kitas nuoseklus žingsnis. Įstatymo pakeitimai ir buvo formuojami laikantis principo, kad ateityje bus sporto ministerija, dauguma nuostatų buvo tikslinamos atsižvelgiant į tai. Šitą reikalą aš vadinu neišvengiamybe ir būtinybe tiek įgyvendinant Vyriausybės programą, jos nuostatas, tiek sureikšminant sportą kaip sritį, kuri tampa tikrai svarbi ir įgauna ministerijos statusą", - teigė E.Urbanavičius. Jo vadovaujamas KKSD nuo šių metų iš Vidaus reikalų ministerijos perėjo į Švietimo ir mokslo ministerijos valdymo sritį.
 
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo teigimu, sporto politika turėtų būti pakelta į aukštesnį lygmenį ir taip užtikrintas valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo nuoseklumas ir ambicingumas, kaip tai numatyta Vyriausybės programoje: „Šitas klausimas buvo svarstomas pakankamai ilgai iš sporto organizacijų sudarytoje darbo grupėje. Įstatymo pakeitimų esmė išliko, tik keičiamas pavadinimas. Šiek tiek diskusijų kilo, tačiau didesnio pasipriešinimo nebuvo. Už tokį pavadinimą labai pasisakė sporto bendruomenė, dalyvavusi posėdyje“. Pasak K. Smirnovo, sporto sritis, kuri dar niekuomet neturėjo savo ministerijos, Vyriausybės vertinama atsakingai, o sporto bendruomenė stipriai prisidėjo prie įstatymo kūrimo.
 
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė prisiminė, kad dėl ministerijos pavadinimo nemažai buvo diskutuota įstatymo rengimo darbo grupėje, kurioje ji dirbo.

„Darbo grupė nubalsavo, kad nepalaikytų pavadinimo keitimo. Nematome prasmės – tai yra tik pavadinimas, paskui save tempiantis milžinišką darbo ir pinigų indelį. Aš taip pat palaikiau tą nuomonę, – sakė D. Gudzinevičiūtė. – Pavadinimas iš esmės nieko nekeičia, o žinant, kiek tai kainuos, galima būtų tuos pinigus panaudoti tam pačiam sportui.“
 
Keičiamame Kūno kultūros ir sporto įstatyme nustatyti valdymo struktūros ir funkcijų pokyčiai, vykdomos reformos kūno kultūros ir sporto srityje. Dvi sritys – fizinis aktyvumas ir profesionalusis sportas – sudarytų vientisą kūno kultūros ir sporto sistemą. 
 
Išplėsta Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos – kolegialios institucijos, patariančios Seimui, Vyriausybei ir ministerijai valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo klausimais – kompetencija. 
 
Numatoma, kad veiks tokios institucijos, kaip Lietuvos olimpinis sporto centras (nacionalinio lygmens įstaiga, rengianti sportininkus ir sudaranti sąlygas jiems rengti), Lietuvos sporto medicinos centras (asmens sveikatos priežiūros valstybės įstaiga, teikianti specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas sportininkams), švietimo mainų ir paramos fondas (fizinio aktyvumo projektus administruojanti įstaiga), antidopingo agentūra (įstaiga, įgyvendinanti UNESCO Tarptautinę konvenciją prieš dopingo vartojimą sporte ir Europos Tarybos Antidopingo konvenciją), Lietuvos sporto muziejus (įstaiga, kurioje sukaupta 20000 eksponatų, vykdomos edukacinės veiklos). 


 
Sporto politika bus vykdoma ir savivaldybėse ir per jų įstaigas (sporto centrai, sporto mokyklos, gimnazijos ir t.t.). Sporto politika bus susieta su švietimo veiklomis.
 
Įstatymo projekte pažymėta, kad gali būti steigiami kūno kultūros ir sporto klubai, kurių tikslas tenkinti interesus kūno kultūros ir sporto srityje, vienyti asmenis fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, kūno kultūros ir sporto plėtrai, siekti kokybinių ir kiekybinių kūno kultūros ir sporto rezultatų, o kūno kultūros ir sporto organizacijos plėtoja šalyje olimpinį, parolimpinį, kurčiųjų sporto, specialiosios olimpiados ir sporto visiems judėjimus, įvairias sporto šakas. 

Siekiant didinti gyventojų fizinį aktyvumą ir prisidėti prie sveikatos gerinimo, fizinio aktyvumo projektų finansavimui nuo 1 iki 3 proc. bus didinamos lėšos, gaunamos iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką.  Nustatyti aiškūs kriterijai, kuriuos turi atitikti siekiantys gauti valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšas sporto programoms įgyvendinti bei lėšų neskyrimo pagrindai. 
 
Pagal dabar galiojantį įstatymą dėl kūno kultūros ir sporto projektų finansavimo gali kreiptis tik nevyriausybinės organizacijos. Naujo įstatymo projekte numatyta, kad dėl finansavimo biudžeto lėšomis gali kreiptis ir kiti juridiniai asmenys ar organizacijos. Išplėtus galimų projektų rengėjų grupę, atsirastų daugiau ir įvairesnių visuomenei skirtų fizinio aktyvumo renginių ar paslaugų. Visuomenės fizinio aktyvumo projektams, kaip ir dabar, būtų skiriamos ir savivaldybių biudžetų lėšos.
 
Seimas birželio 19 d. svarstys Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektą, o po savaitės vyks balsavimas. Jei politikai balsuodami tam pritars, įstatymo projektas kartu su juo teikiamais įstatymų projektais įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.


 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšinio mokykla išmoko disciplinos
2018 12 14
Susitikimas
Bankininko kostiumą į šalį atidėjęs krepšininkas Gabrielius Maldūnas atskleidė savo apsisprendimo motyvus.
T.Delininkaičiui – moterų dėmesys
2018 12 14
Vizitas
Po ekskursijos „Neptūno“ ir „SCT Lubricants“ nariai dalyvavo bendrame renginyje, kuriame netrūko linksmų žaidimų bei prizų.
Po JAV didmiesčių Utena pasirodė per menka
2018 12 14
Situacija
E.Skersis apie A.Hamiltono išvykimą: „Aplinka jam nepatiko, oras nepatiko, o pinigai mūsų klube nėra tokie dideli, kad viską kompensuotų.“
 
Anglijoje – daugiau dėmesio nei gimtinėje
2018 12 14
Talentas
Anglijoje žaidžiantis Lietuvos futbolo talentas Gustas Gudkovas: „Jaunimo rinktinių trenerių dėmesio nesulaukiau“.
„Slovan“ iš „Trakų“ perpirko Oscarą
2018 12 14
Legionierius
Geriausias 2017–ųjų jaunasis Lietuvoje žaidęs futbolininkas Oscaras Dorley šiandien oficialiai tapo Libereco „Slovan“ žaidėju.
„Trakai“ išsaugojo svarbius žaidėjus.
2018 12 12
Situacija
Praėjusio sezono „Trakų“ futbolo klubo lyderiai Donatas Kazlauskas ir Tomas Švedkauskas 2019 metų sezone ir toliau vilkės komandos marškinėlius.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Kaune pradėta teniso centro statyba
2018 12 05
Infrastruktūra
Per 10 mėnesių Kaune iškils šiuolaikinis teniso centras, kuriame bus trys kortai bei dviračių, jogos treniruočių patalpos, pirčių zona.
Pasaulio čempionui namie – tik sidabras
2018 12 14
Graplingo imtynės
Garliavoje surengtame Lietuvos graplingo čempionate netrūko sensacijų.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
Tarp tikslų – ir olimpinis medalis
2018 12 11
Boksas
E.Kavaliauskas: „Ant mano aprangos visada būna Lietuvos trispalvė. Nors ir mažas atributas, bet aš trokštu pasauliui parodyti iš kur aš esu ir kas aš esu.“
 
R. Navardauskas karjerą tęs Prancūzijoje
2018 12 04
Karjera
Prie Evaldo Šiškevičiaus „Delko Marseille Provence" komandoje jungiasi ir kitas Lietuvos dviratininkas - Ramūnas Navardauskas.
Treko talentą grūdino ir nesėkmės
2018 12 03
Žvilgsnis
Dviratininkė Olivija Baleišytė – apie skaudžias traumas, olimpinius tikslus, mamos autoritetą, azartą, triatloną, psichologiją ir skanias nuodėmes.
S. Krupeckaitė pakilo į lyderių trejetą
2018 12 02
Trekas
Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečiojo etapo moterų keirino rungtyje užėmė penktą vietą, o V. Lendelis liko 15-tas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
Lygoje - antras smūgis čempionams
2018 12 05
Lietuvos čempionatas
Klaipėdos "Dragūnas" šiemet suklupo antrąkart - šįsyk pralaimėta Vilniaus "Šviesai", o kitose rungtynėse Kauno "Granitas-Karys" šventė pergalę.
 
Lietuviui – svarbus pripažinimas
2018 12 14
Įvertinimas
Europos tinklinio konfederacija (CEV) patvirtino ir įtraukė Lietuvos atstovą į tarptautinių CEV salės tinklinio varžybų supervizorių sąrašą.
Kovos dėl pirmo sezono trofėjaus
2018 12 13
Taurė
Naujajame Kelmės sporto centre tinklininkai kausis dėl naujos LTF Didžiosios taurės. Prieš varžybas komandos neslepia ambicijų.
Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos draugystė
2018 12 10
Paplūdimio tinklinis
Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos.
Sezoną vainikavo apdovanojimai
2018 12 14
Apdovanojimas
Gruodžio 13 dieną Vilniuje vyko šių metų Lietuvos kartingo čempionato sezono uždarymo šventė.
Pareigūnas ralio įgūdžius pritaiko darbe
2018 12 14
Ralis
Lietuvos ralio čempionate debiutuosiantis policininkas Marius Žiukelis: „Gebėjimas vairuoti ekstremaliomis sąlygomis labai padeda.“
Lietuvis sezoną pradės Omane
2018 12 13
Driftas
Drifteris Andrius Vasiliauskas naujam automobilių sporto sezonui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau negu kiti kolegos.
 
Tarp 60-ties greičiausių nepateko
2018 12 14
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo 10 km sprinto lenktynėse geriausiai iš lietuvių pasirodė Vytautas Strolia.
Lietuvos atstovės – toli nuo lyderių
2018 12 13
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo moterų 7,5 km sprinto lenktynėse mūsų šalies sportininkės nesužibėjo.
Svarbiausiems mūšiams rengsis namuose
2018 12 11
Ledo ritulys
Iš 29 į Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinę pakviestų žaidėjų dauguma rungtyniauja užsienyje.
S.Bilis – per žingsnį nuo garbės pakylos
2018 12 14
Plaukimas
Dar kartą Lietuvos rekordą pagerinęs plaukikas Simonas Bilis pasaulio čempionate finišavo ketvirtas. Rūta Meilutytė nepateko į finalą.
Iš rūsio – į šiuolaikišką salę
2018 12 14
Sunkioji atletika
Anykščių sporto centro taurės varžybose sunkiaatlečiai varžėsi naujoje salėje, kuri kaip diena ir naktis skiriasi nuo senosios.
Sporto sirgaliaus savaitgalio gidas
2018 12 14
Anonsas
Savaitgalis Lietuvoje: krepšinis, tinklinis, rankinis, riedulys ir Kalėdinis bėgimas (VIDEO).
 
Čempiono gyvenimą įamžino filme
2018 12 13
Filmas
Filme apie vienintelį pasaulio imtynių čempioną iš Lietuvos Rimantą Bagdoną – apie tremtį į Sibirą, sužlugdytą karjerą ir nepalaužiamą asmenybę.
Studentams – apdovanojimai už sėkmę sporte
2018 12 13
Apdovanojimai
Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje surengtas 2018 metų geriausių Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Vietoj rogučių – fanera, linoleumas, kuprinė
2018 12 13
Žvilgsnis
Ką renkasi žvaigždės? Apie žiemos pramogas – E. Jakilaitis, M.Griškonis, S. Albavičiūtė, P. Ambrazevičius, A. Šeleikaitė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas