Neringa Jonavičienė 2018 m. birželio 14 d. 10:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportui rasta vieta ministerijos pavadinime

KKSD vadovas sveikina Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimą, o LTOK prezidentė neabejoja, kad pavadinimo keitimas – tik lėšų ir laiko švaistymas.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis.
Renato Mizero nuotr.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis.
   
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektui. 
 
Komitetas pritarė siūlymui Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimą keisti į Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pastarąjį sprendimą Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius vadina esminiu.

„Vyriausybės programoje yra įrašyta, kad sportas turėtų būti kilstelėtas į aukštesnį politinį lygmenį. Šiuo metu turime įstaigą prie Vyriausybės, turėti ministeriją – kitas nuoseklus žingsnis. Įstatymo pakeitimai ir buvo formuojami laikantis principo, kad ateityje bus sporto ministerija, dauguma nuostatų buvo tikslinamos atsižvelgiant į tai. Šitą reikalą aš vadinu neišvengiamybe ir būtinybe tiek įgyvendinant Vyriausybės programą, jos nuostatas, tiek sureikšminant sportą kaip sritį, kuri tampa tikrai svarbi ir įgauna ministerijos statusą", - teigė E.Urbanavičius. Jo vadovaujamas KKSD nuo šių metų iš Vidaus reikalų ministerijos perėjo į Švietimo ir mokslo ministerijos valdymo sritį.
 
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo teigimu, sporto politika turėtų būti pakelta į aukštesnį lygmenį ir taip užtikrintas valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo nuoseklumas ir ambicingumas, kaip tai numatyta Vyriausybės programoje: „Šitas klausimas buvo svarstomas pakankamai ilgai iš sporto organizacijų sudarytoje darbo grupėje. Įstatymo pakeitimų esmė išliko, tik keičiamas pavadinimas. Šiek tiek diskusijų kilo, tačiau didesnio pasipriešinimo nebuvo. Už tokį pavadinimą labai pasisakė sporto bendruomenė, dalyvavusi posėdyje“. Pasak K. Smirnovo, sporto sritis, kuri dar niekuomet neturėjo savo ministerijos, Vyriausybės vertinama atsakingai, o sporto bendruomenė stipriai prisidėjo prie įstatymo kūrimo.
 
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė prisiminė, kad dėl ministerijos pavadinimo nemažai buvo diskutuota įstatymo rengimo darbo grupėje, kurioje ji dirbo.

„Darbo grupė nubalsavo, kad nepalaikytų pavadinimo keitimo. Nematome prasmės – tai yra tik pavadinimas, paskui save tempiantis milžinišką darbo ir pinigų indelį. Aš taip pat palaikiau tą nuomonę, – sakė D. Gudzinevičiūtė. – Pavadinimas iš esmės nieko nekeičia, o žinant, kiek tai kainuos, galima būtų tuos pinigus panaudoti tam pačiam sportui.“
 
Keičiamame Kūno kultūros ir sporto įstatyme nustatyti valdymo struktūros ir funkcijų pokyčiai, vykdomos reformos kūno kultūros ir sporto srityje. Dvi sritys – fizinis aktyvumas ir profesionalusis sportas – sudarytų vientisą kūno kultūros ir sporto sistemą. 
 
Išplėsta Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos – kolegialios institucijos, patariančios Seimui, Vyriausybei ir ministerijai valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo klausimais – kompetencija. 
 
Numatoma, kad veiks tokios institucijos, kaip Lietuvos olimpinis sporto centras (nacionalinio lygmens įstaiga, rengianti sportininkus ir sudaranti sąlygas jiems rengti), Lietuvos sporto medicinos centras (asmens sveikatos priežiūros valstybės įstaiga, teikianti specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas sportininkams), švietimo mainų ir paramos fondas (fizinio aktyvumo projektus administruojanti įstaiga), antidopingo agentūra (įstaiga, įgyvendinanti UNESCO Tarptautinę konvenciją prieš dopingo vartojimą sporte ir Europos Tarybos Antidopingo konvenciją), Lietuvos sporto muziejus (įstaiga, kurioje sukaupta 20000 eksponatų, vykdomos edukacinės veiklos). 


 
Sporto politika bus vykdoma ir savivaldybėse ir per jų įstaigas (sporto centrai, sporto mokyklos, gimnazijos ir t.t.). Sporto politika bus susieta su švietimo veiklomis.
 
Įstatymo projekte pažymėta, kad gali būti steigiami kūno kultūros ir sporto klubai, kurių tikslas tenkinti interesus kūno kultūros ir sporto srityje, vienyti asmenis fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, kūno kultūros ir sporto plėtrai, siekti kokybinių ir kiekybinių kūno kultūros ir sporto rezultatų, o kūno kultūros ir sporto organizacijos plėtoja šalyje olimpinį, parolimpinį, kurčiųjų sporto, specialiosios olimpiados ir sporto visiems judėjimus, įvairias sporto šakas. 

Siekiant didinti gyventojų fizinį aktyvumą ir prisidėti prie sveikatos gerinimo, fizinio aktyvumo projektų finansavimui nuo 1 iki 3 proc. bus didinamos lėšos, gaunamos iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką.  Nustatyti aiškūs kriterijai, kuriuos turi atitikti siekiantys gauti valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšas sporto programoms įgyvendinti bei lėšų neskyrimo pagrindai. 
 
Pagal dabar galiojantį įstatymą dėl kūno kultūros ir sporto projektų finansavimo gali kreiptis tik nevyriausybinės organizacijos. Naujo įstatymo projekte numatyta, kad dėl finansavimo biudžeto lėšomis gali kreiptis ir kiti juridiniai asmenys ar organizacijos. Išplėtus galimų projektų rengėjų grupę, atsirastų daugiau ir įvairesnių visuomenei skirtų fizinio aktyvumo renginių ar paslaugų. Visuomenės fizinio aktyvumo projektams, kaip ir dabar, būtų skiriamos ir savivaldybių biudžetų lėšos.
 
Seimas birželio 19 d. svarstys Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektą, o po savaitės vyks balsavimas. Jei politikai balsuodami tam pritars, įstatymo projektas kartu su juo teikiamais įstatymų projektais įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.


 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ surikiavo trenerių gretas
2018 08 15
Treneriai
Jau ketvirtadienį „Ryto“ nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis.
Be medalių – dar viena rinktinė
2018 08 15
U-16
Jau trečia Lietuvos jaunųjų krepšininkų rinktinė neįstengė patekti tarp keturių stipriausių savo amžiaus komandų Europoje.
Sezoną pradės tradicine švente
2018 08 15
Šventė
Rugsėjo 8 dieną – tradicinė Vilniaus „Ryto“ krepšinio šventė, sezono atidarymas ir 3x3 turnyras.
 
„Sevilla“ trenerį pribloškė aikštė
2018 08 15
Europos lyga
„Savo arenoje „Žalgiris“ turi dirbtinės aikštės privalumą, todėl tikimės sudėtingesnių rungtynių nei Sevilijoje“, - teigia Pablo Machinas.
Kauniečiai šventė pergalę Klaipėdoje
2018 08 15
A lyga
„Kauno Žalgiris“ ir toliau nuožmiai kovoja dėl vietos kito sezono Europos lygos varžybose (VIDEO).
„Žalgiris“ prie kovą nejaučia įtampos
2018 08 15
Europos lyga
„Norime nenuvilti žiūrovų ir parodyti gerą kovą. Palaikymas mums bus papildomas stimulas“, - teigia Vilniaus ekipos treneris Valdas Urbonas.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
Lietuvis apsiribojo viena pergale
2018 08 03
Imtynės
Romoje (Italija) vykstančiame Europos jaunimo imtynių čempionate penktadienį Lietuvos atstovai vėl liko be apdovanojimų.
 
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Lietuvė grįžo tarp 50 geriausiųjų
2018 08 15
Reitingas
Rasa Leleivytė pasaulio plento dviratininkių reitinge iš 64-os vietos pakilo į 47-ą. Tai – aukščiausia Rasos vieta nuo 2017 metų gegužės 14 dienos.
Lyderiai sustiprino savo pozicijas
2018 08 13
Kalnų dviračiai
Varžybų išvakarėse Ignaliną nuplovė liūtis, tad be ir taip sunkiausia vadinamoje trasoje dviratininkus egzaminavo ir balos.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
Pergalė į pusfinalį neišvedė
2018 07 27
Jaunimas
Makedonijoje vysktančiame Europos jaunimo rankinio čempionate Lietuviai 30:29 įveikė estus, bet į pusfinalį praleido Farerų salų komandą.
 
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Maskvoje prasibrovė tarp elito
2018 08 08
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pateko į Maskvoje (Rusija) vykstančio prestižinio FIVB keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
Sunkus darbas subrandino vaisius
2018 08 14
Kartingas
Tona benzino ir kalnas sunaudotų padangų užtikrino kartingo komandai „Lenktynių linija“ sėkmę trasoje.
 
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Lietuviui – dar viena galimybė
2018 08 04
Beisbolas
Stipriausios pasaulyje Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (MLB) klubas „Pittsburgh Pirates“ dar kartą į savo gretas susigrąžino Dovydą Neverauską.
Išbandė jėgas su pasaulio vicečempionu
2018 08 15
Stalo tenisas
Bulgarijoje vykstančiame Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) „World Tour“ serijos turnyre grupės etapo nesugebėjo įveikti abu Lietuvos atstovai.
Alytiškiai triumfavo Austrijos sostinėje
2018 08 15
Kanupolas
Alytaus baidarininkai iškovojo pergalę kanupolo turnyro Vienoje jaunimo grupėje. Lietuvis buvo nesulaikomas ir tarp vyrų.
Finale pranoko du varžovus
2018 08 14
Plaukimas
Lietuvos plaukikui Mindaugui Dvylaičiui nepavyko iškovoti medalio Dubline vykstančio Europos neįgaliųjų čempionato 100 metrų krūtine rungtyje.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas