Neringa Jonavičienė 2018 m. birželio 14 d. 10:15 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportui rasta vieta ministerijos pavadinime

KKSD vadovas sveikina Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimą, o LTOK prezidentė neabejoja, kad pavadinimo keitimas – tik lėšų ir laiko švaistymas.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis.
Renato Mizero nuotr.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdis.
   
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektui. 
 
Komitetas pritarė siūlymui Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimą keisti į Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pastarąjį sprendimą Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius vadina esminiu.

„Vyriausybės programoje yra įrašyta, kad sportas turėtų būti kilstelėtas į aukštesnį politinį lygmenį. Šiuo metu turime įstaigą prie Vyriausybės, turėti ministeriją – kitas nuoseklus žingsnis. Įstatymo pakeitimai ir buvo formuojami laikantis principo, kad ateityje bus sporto ministerija, dauguma nuostatų buvo tikslinamos atsižvelgiant į tai. Šitą reikalą aš vadinu neišvengiamybe ir būtinybe tiek įgyvendinant Vyriausybės programą, jos nuostatas, tiek sureikšminant sportą kaip sritį, kuri tampa tikrai svarbi ir įgauna ministerijos statusą", - teigė E.Urbanavičius. Jo vadovaujamas KKSD nuo šių metų iš Vidaus reikalų ministerijos perėjo į Švietimo ir mokslo ministerijos valdymo sritį.
 
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo teigimu, sporto politika turėtų būti pakelta į aukštesnį lygmenį ir taip užtikrintas valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo nuoseklumas ir ambicingumas, kaip tai numatyta Vyriausybės programoje: „Šitas klausimas buvo svarstomas pakankamai ilgai iš sporto organizacijų sudarytoje darbo grupėje. Įstatymo pakeitimų esmė išliko, tik keičiamas pavadinimas. Šiek tiek diskusijų kilo, tačiau didesnio pasipriešinimo nebuvo. Už tokį pavadinimą labai pasisakė sporto bendruomenė, dalyvavusi posėdyje“. Pasak K. Smirnovo, sporto sritis, kuri dar niekuomet neturėjo savo ministerijos, Vyriausybės vertinama atsakingai, o sporto bendruomenė stipriai prisidėjo prie įstatymo kūrimo.
 
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė prisiminė, kad dėl ministerijos pavadinimo nemažai buvo diskutuota įstatymo rengimo darbo grupėje, kurioje ji dirbo.

„Darbo grupė nubalsavo, kad nepalaikytų pavadinimo keitimo. Nematome prasmės – tai yra tik pavadinimas, paskui save tempiantis milžinišką darbo ir pinigų indelį. Aš taip pat palaikiau tą nuomonę, – sakė D. Gudzinevičiūtė. – Pavadinimas iš esmės nieko nekeičia, o žinant, kiek tai kainuos, galima būtų tuos pinigus panaudoti tam pačiam sportui.“
 
Keičiamame Kūno kultūros ir sporto įstatyme nustatyti valdymo struktūros ir funkcijų pokyčiai, vykdomos reformos kūno kultūros ir sporto srityje. Dvi sritys – fizinis aktyvumas ir profesionalusis sportas – sudarytų vientisą kūno kultūros ir sporto sistemą. 
 
Išplėsta Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos – kolegialios institucijos, patariančios Seimui, Vyriausybei ir ministerijai valstybės politikos kūno kultūros ir sporto srityje formavimo ir įgyvendinimo klausimais – kompetencija. 
 
Numatoma, kad veiks tokios institucijos, kaip Lietuvos olimpinis sporto centras (nacionalinio lygmens įstaiga, rengianti sportininkus ir sudaranti sąlygas jiems rengti), Lietuvos sporto medicinos centras (asmens sveikatos priežiūros valstybės įstaiga, teikianti specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas sportininkams), švietimo mainų ir paramos fondas (fizinio aktyvumo projektus administruojanti įstaiga), antidopingo agentūra (įstaiga, įgyvendinanti UNESCO Tarptautinę konvenciją prieš dopingo vartojimą sporte ir Europos Tarybos Antidopingo konvenciją), Lietuvos sporto muziejus (įstaiga, kurioje sukaupta 20000 eksponatų, vykdomos edukacinės veiklos). 


 
Sporto politika bus vykdoma ir savivaldybėse ir per jų įstaigas (sporto centrai, sporto mokyklos, gimnazijos ir t.t.). Sporto politika bus susieta su švietimo veiklomis.
 
Įstatymo projekte pažymėta, kad gali būti steigiami kūno kultūros ir sporto klubai, kurių tikslas tenkinti interesus kūno kultūros ir sporto srityje, vienyti asmenis fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, kūno kultūros ir sporto plėtrai, siekti kokybinių ir kiekybinių kūno kultūros ir sporto rezultatų, o kūno kultūros ir sporto organizacijos plėtoja šalyje olimpinį, parolimpinį, kurčiųjų sporto, specialiosios olimpiados ir sporto visiems judėjimus, įvairias sporto šakas. 

Siekiant didinti gyventojų fizinį aktyvumą ir prisidėti prie sveikatos gerinimo, fizinio aktyvumo projektų finansavimui nuo 1 iki 3 proc. bus didinamos lėšos, gaunamos iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką.  Nustatyti aiškūs kriterijai, kuriuos turi atitikti siekiantys gauti valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšas sporto programoms įgyvendinti bei lėšų neskyrimo pagrindai. 
 
Pagal dabar galiojantį įstatymą dėl kūno kultūros ir sporto projektų finansavimo gali kreiptis tik nevyriausybinės organizacijos. Naujo įstatymo projekte numatyta, kad dėl finansavimo biudžeto lėšomis gali kreiptis ir kiti juridiniai asmenys ar organizacijos. Išplėtus galimų projektų rengėjų grupę, atsirastų daugiau ir įvairesnių visuomenei skirtų fizinio aktyvumo renginių ar paslaugų. Visuomenės fizinio aktyvumo projektams, kaip ir dabar, būtų skiriamos ir savivaldybių biudžetų lėšos.
 
Seimas birželio 19 d. svarstys Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektą, o po savaitės vyks balsavimas. Jei politikai balsuodami tam pritars, įstatymo projektas kartu su juo teikiamais įstatymų projektais įsigaliotų 2019 m. sausio 1 d.


 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lemiamos NKL kovos vėl vyks Jonavoje
2019 03 21
NKL
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketvertas antrus metus iš eilės vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet turnyras bus surengtas balandžio 12-13 d.
Darbas – krepšinis, laisvalaikis – krepšinis
2019 03 21
Elektroniniai žaidimai
„Tikrai labai daug profesionalų savo laisvalaikį leidžia su kompiuteriniais žaidimais“, - neslepia Lietuvos eSporto rinktinės narys Aidas Einikis.
„Žalgiris“ Tel Avive išplėšė svarbią pergalę
2019 03 20
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir išsaugojo viltį patekti į atkrintamąsias varžybas.
 
„Mane įtikino, kad viskas bus gerai“
2019 03 21
Žvilgsnis
„Žaidėjai čia surinkti pusė bėdos - yra perspektyvaus jaunimo ir patyrusių vilkų“, - apie „Atlanto“ sudėtį kalba Klaipėdos komandos žaidėjas D.Šernas.
„Kvietimas į rinktinę labai nustebino“
2019 03 21
Rinktinė
Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje (VIDEO).
„Stumbro“ gretose – 18-metis ukrainietis
2019 03 21
Legionierius
Ypatingą dėmesį jaunų futbolininkų ugdymui skiriantis Kauno „Stumbro“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu perspektyviu žaidėju.
„Varžybos Alytuje – didelė garbė Lietuvai“
2019 03 19
Sportinis ėjimas
Europos ėjimo taurės laukianti Brigita Virbalytė: „Labai malonu, kad būtent Alytus tapo tuo kertiniu miestu, į kurį atkeliauja sportinis ėjimas.“
Šveicarijoje – Lietuvos ėjikų sėkmė
2019 03 18
Sportinis ėjimas
Marius Žiūkas laimėjo varžybas Šveicarijoje, o Brigita Virbalytė-Dimšienė tarp moterų užėmė antrąją vietą.
V. Ivaškevičius - pasaulio čempionas
2019 03 16
Kurčiųjų sportas
Pasaulio kurčiųjų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Vytenis Ivaškevičius laimėjo aukso, Mindaugas Jurkša - bronzos medalį.
 
Lietuviui Majamyje pritrūko jėgų
2019 03 19
Turnyras
Dar sekmadienį ATP „Challenger“ serijos turnyrą Kanadoje laimėjęs R. Berankis jau kitą dieną vyko į Majamį ir beveik be poilsio turėjo stoti į kovą.
Po pergalės – aukštyn reitingo laiptais
2019 03 18
Reitingas
Turnyre Kanadoje triumfavęs Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge pakilo į 82-ąją vietą.
Lietuvio kolekcijoje - dar vienas trofėjus
2019 03 17
Tenisas
Drumondvilio „Challenger“ serijos turnyro Kanadoje finale Ričardas Berankis 6:3, 7:5 įveikė voikietį Yannicką Madeną.
Jonavoje – kovos menų fiesta
2019 03 22
Graplingo imtynės
Pirmą kartą istorijoje Baltijos šalių graplingo čempionate bus kovojama dviejose grupėse – su kimono ir be kimono.
Lietuvos boksininkams – septyni medaliai
2019 03 22
Boksas
Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre Vilniuje paaiškėjo pusfinalių dalyviai. Jie užsitikrino mažiausiai bronzą.
Pirmą dieną – net 29 kovos
2019 03 21
Turnyras
Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyras, skirtas pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti.
 
Popiežius Pranciškus turės naują dviratį
2019 03 13
Kongresas
32-ajame Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongrese dalyvavo 43 žemyno federacijų atstovai, tarp jų ir LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.
Papildė olimpinę taupyklę
2019 03 09
Lenktynės
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje pelnė pirmuosius olimpinės atrankos taškus.
Rinktinės lyderę siūbavo sezono bangos
2019 03 08
Trekas
"Buvo labai daug pakilimų ir nusileidimų", - sako dviratininkė Simona Krupeckaitė, vertindama pasibaigusį 2018-2019 metų sezoną.
Konkurencija rinktinėje motyvuoja
2019 03 21
Žvilgsnis
Lietuvos rinktinės rankininkas Rolandas. Bernatonis: apie nepamirštamą įvartį į „Barcelona“ vartus, sezoną Vengrijoje ir laukiančią kovą su rumunais.
Paskutinėse rungtynėse - antausis dzūkams
2019 03 16
LRL
Paskutinėse LRL reguliariojo sezono rungtynėse "Šiaulių SM-Dubysa" atkakliame mače 29:28 nugalėjo Alytaus "Varsą-Stronglasą".
„Dragūnas“ - Baltijos lygos finalo ketverte
2019 03 16
Rankinis
"Visos komandos - profesionalios, jų biudžetai 8-10 kartų didesni už mūsų, bus smagu pasitikrinti, ką galime", - apie būsimus varžovus kalbėjo A. Juškėnas.
 
Auksinė komanda tikisi daugiau dėmesio
2019 03 19
Žvilgsnis
Baltijos tinklinio čempionės „Prekybos-Paramos“ treneris Kęstutis Pačėsas: „Kolektyvas patikimas, duok Dieve, kad visos komandos tokį turėtų.“
Baltijos čempionate - alytiškių triumfas
2019 03 17
Moterų tinklinis
Dramatiškoje kovoje finale Tartu 3:2 įveikusios vietos "TU-Bigbank" Alytaus "Prekybos-Paramos" tinklininkės pirmąkart laimėjo Baltijos čempionių vardus.
Tinklinis rado namus Palangoje
2019 03 15
Tinklinis
Po Jonavos akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, LTF rado prieglobstį Palangos sporto centro salėje.
Lietuvis sustiprino lyderio poziciją
2019 03 22
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo trečiąjį iš eilės etapą Alžyre vykstančiame „Tuareg“ ralyje.
Laukia karštas motociklų sezonas
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklų sporto federacija paskelbė 2019 metų sezono varžybų tvarkaraščius – šiais metais suplanuota apie pusę šimto renginių.
Lenktynes aptemdė tragedija
2019 03 20
Moto
Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas tapo „Tuareg“ ralio lyderiu. Šiose lenktynėse žuvo Italijos ministrės tėvas.
 
„Energijai“ iki aukso – žingsnis
2019 03 22
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionės titulą ginanti Elektrėnų „Energija“ finalo antrame mače svečiuose palaužė Vilniaus „Hockey Punks“.
Į persekiojimo lenktynes nepateko
2019 03 21
Biatlonas
Pasaulio taurės varžybų Norvegijoje moterų 7,5 km sprinto lenktynėse startavo dvi Lietuvos biatlonininkės.
Sunkiausioje rungtyje – tarp lyderių
2019 03 21
Orientavimasis
Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.
Bronzą išplėšė per pratęsimą
2019 03 20
Regbis
Latvijoje surengtame moterų regbio-7 turnyre "Livonia Winter 7s" Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.
Golbolo rinktinėje – krepšinio treneris
2019 03 20
Golbolas
„Tai, ko gero, pats rimčiausias iššūkis mano gyvenime“, - teigia Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Valdas Gecevičius.
Pergalę lėmė geležinė gynyba
2019 03 19
Regbis
Šiauliuose vykusiame trečiajame Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės etape - "Kalvio" taurės" turnyre - nugalėjo Šiaulių "Baltrex-Šiaulių" klubas.
 
Sportas – barjeras emigracijai
2019 03 21
Forumas
„Norėdamas tobulėti, žmogus turi siekti daugiau, dažnai lenktyniauti su savimi", - „Olimpinio švietimo forume“ sakė ministras A.Monkevičius.
Sporto žmonėms – apdovanojimai
2019 03 21
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys.
Lietuviai sėmėsi žinių iš britų
2019 03 21
Vizitas
Lietuvos tautinio olimpino komiteto darbuotojai Jungtinėje Karalystėje domėjosi britų sporto finansavimo sitema, bazėmis, rengimusi olimpiadai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas