Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 12 d. 12:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportiškai pagerbė kovotojus už laisvę

Lietuvos partizanų pagerbimo šventėje – olimpinės čempionės vizitas, bėgimas partizanų takais ir tarptautinės ėjimo varžybos.

Renginio akimirka.
Zenono Šilinsko ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
2018-ieji - partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metai. Alytiškiai iškilmingai paminėjo šios istorinės asmenybės 100-ąsias gimimo metines. 

Pagerbiant partizanus, kurie kovojo už mūsų laisvę ir nepriklausomybę, Simne (Alytaus r.) buvo surengta Lietuvos partizanų pagerbimo šventė. 

Pagrindiniai šio patriotinio–sportinio renginio globėjai – Alytaus miesto ir rajono bei Lazdijų rajono savivaldybės, o pagrindinis organizatorius – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.  

Pagerbimo šventėje dalyvavo partizanų vado dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, kuri apdovanojo sportinio ėjimo nugalėtojus ir prizininkus, brolis Albinas Ramanauskas, kuriam tą pačią birželio 9–ąją sukako 95-eri. Su ašaromis akyse jis dėkojo visiems, kad taip gražiai buvo įprasmintas brolio atminimas. 

Pagarbos bėgime – ir olimpietė Vaida  Žūsinaitė  

Ankstų rytą buvo surengtas simbolinis pagarbos bėgimas Lietuvos partizanų takais nuo Kalniškės partizanų mūšio memorialinio kalnelio į Simną.  

Bėgikų būrys, lydimas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės Vaidos Žūsinaitės ir trenerio Arūno Klebausko, su vėliava ir deglu rankose finišavo Simne prie Gedinčios Motinos paminklo ir ten uždegė aukurą. 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasidžiaugė, kad, surėmus pečius trims savivaldybėms, įvyko toks prasmingas renginys, kurio šūkis – „Už Lietuvos laisvę, nepriklausomybę, Tėvynės gynėjus“.

„Džiaugiuosi, kad trys savivaldybės susivienijo bendram tikslui – puoselėti pilietiškumą ir išsaugoti istoriją“, - džiaugėsi A. Vrubliauskas.   

Kai žodis buvo suteiktas olimpietei V. Žūsinaitei, ji sakė: „Mes lenkiame galvas prieš tuos, kurie aukojo savo gyvybes ir kovojo už laisvą Lietuvą. Kovojo už tokią šalį, kuria mes šiandien didžiuojamės.  Sportas asocijuojasi su pergalėmis ir medaliais, bet kartu ir su laisvės troškimu. Savo dalyvavimu varžybose mes tęsiame tą kovą ir pasauliui rodome, kad esame laisvi, stiprūs ir vieningi“.   

Iškilmingoje rikiuotėje, skirtoje partizanams atminti, dalyvavo karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės nariai. Aidint karinio orkestro garsams, jie išnešė gėlių vainikus prie memorialų, skirtų Kalniškės ir Liepakojų mūšiuose kritusiems partizanams atminti. Simno bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. 

Partizanų pagerbimo šventėje skambėjo partizaniškos dainos, koncertavo kaimiškos kapelos, sunkiojo roko grupė „Thundertale“, savo kūrybos dainas atliko Albertas Antanavičius-Šekspyras. 

Partizanų pagerbimo šventėje dalyvavo ir sportinio ėjimo varžybų laimėtojus apdovanojo Kalgario olimpinė slidinėjimo čempionė Vida Vencienė.

Vėl nepralenkiama B. Virbalytė-Dimšienė

Per Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sportinio ėjimo bei tarptautines varžybas lenktyniauta trumpose distancijose: jauniausieji ėjo 1 km, o jaunimas ir suaugusieji - 5 km. 

Jėgas bandė ir nemažai užsienio sportininkų, kurie dieną prieš tai varžėsi Alytaus ėjimo festivalyje. 

Moterų ir vyrų grupėse sportininkų laukė 500, 300 ir 200 eurų piniginiai prizai. Buvo pagaminta 400 sportinių marškinėlių. 

Ir Simne nepralenkiama buvo Brigita Virbalytė-Dimšienė, kuri 5 km distanciją nuėjo per 20 min. 44 sek. Ji aplenkė graikę Panayiotą Tsinopoulou (21 min. 59 sek.) ir Živilę Vaiciukevičiūtę  (22 min. 20 sek.). 

Po finišo B. Virbalytė-Dimšienė teigė, kad jai patiko varžytis kartu su vyrais, nes ji retkarčiais treniruojasi kartu su Mariumi Žiūku ir Tadu Šuškevičiumi.  

„Tačiau per pratybas dažniausiai tenka vaikščioti vienai, todėl džiaugiuosi, kad šįkart vyrai man truputėlį padėjo. Dar jautėsi nemažas nuovargis po išvakarėse laimėtų 20 km distancijos varžybų Alytuje.  Prieš porą savaičių dar nedrąsiai pasvajodavau apie Lietuvos rekordą. Jį tikrai buvo įmanoma pagerinti, jeigu nebūčiau ėjusi 20 km. Be to, atvažiavus į Simną paaiškėjo, kad trasa nėra sertifikuota. Tada, jeigu ir būčiau pasiekusi šalies rekordą, jis nebūtų įskaitytas. Tačiau norėjosi iškovoti dar vieną pergalę. Distancijoje tikrai nesiplėšiau, nes oras buvo dar sunkesnis nei per Lietuvos čempionatą, eiti teko per patį vidurdienį“, - po finišo sakė geriausia Lietuvos ėjikė. 

33-ejų B. Virbalytė-Dimšienė savo dviejų dienų varžybas apibendrino taip: „Per abi dienas sočiai gavome saulės. Gerai, kad antrą dieną varžybos buvo perkeltos į Simną, nes dukart varžytis toje pačioje trasoje nebūtų įdomu. Alytuje ir Simne buvo tos varžybos, kuriose kėliau sau tikslą pasimėgauti, pasitikrinti jėgas ir, žinoma, nugalėti“. 
 
Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Simne pabuvojo pirmą kartą, nors ir yra kilusi iš šių apylinkių, todėl labai džiaugėsi, jog maži Lietuvos miesteliai yra gražiai susitvarkę, ir tuo, kad čia buvo surengtos tarptautinės varžybos. 

Sportininkė prisipažino, jog jis svajoja,  kad kada nors aukšto lygio sportinio ėjimo varžybos būtų surengtos ir Vilniuje. „Bet tai, galbūt, ir liks mano svajonė. Tačiau baigusi savo sportinę karjerą, galbūt, jas pati Vilniuje pabandysiu organizuoti“, - sakė daugkartinė Lietuvos čempionė. 

B. Virbalytė-Dimšienė po šių varžybų nesiilsės, kaip būdavo ankstesniais metais, jau antradienį ji treniruosis dukart. 

 „Blogesnio savaitgalio negalėjo būti“

Taip savo pasirodymą Alytuje ir Simne apibūdino Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Tadas Šuškevičius. 

Savarankiškai besitreniruojantis sportininkas rengiasi dalyvauti Europos čempionate Berlyne ir eiti 50 km nuotolį. 

Ir Alytuje, ir Simne jis nebaigė varžybų. Gavęs tris teisėjų pastabas, T. Šuškevičius Alytuje pasitraukė iš trasos 12-ajame kilometre, o Simne už netaisyklingą ėjimą teisėjai iš distancijos jį pašalino 4-ajame kilometre. 

„Per pratybas reikės daugiau dėmesio skirti ėjimo technikai tobulinti. Atsigausiu  po patirto šoko, pailsėsiu ir toliau rengsiuosi Europos čempionatui. Netrukus išvyksime treniruotis į kalnus Italijoje“, - sakė T. Šuškevičius. 

O štai Vasilijui Mizinovui iš Čeliabinsko mūsų trasos buvo ypač sėkmingos: Alytuje jis buvo antras 20 km distancijoje, o Simne greičiausiai nužingsniavo 5 km nuotolį – 19 min. 22 sek. 

Jis per šias varžybas patyrė daug teigiamų emocijų, iš arčiau susipažino su Dzūkijos kraštu. „Pas mus Čeliabinske tokių gražių sportinio ėjimo varžybų nerengiama. Dvi dienas žavėjausi puikia varžybų organizacija, dideliu dėmesiu ėjikams“, - sakė 20-metis V. Mizinovas. Jis savo sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo ir bėgimo, o prieš ketverius metus susižavėjo sportiniu ėjimu ir dabar sieja nemažas viltis su artėjančiu Europos čempionatu bei Tokijo olimpinėmis žaidynėmis.

Iš Lietuvos sportininkų 5 km distancijoje vyrų grupėje geriausiai pasirodęs Arturas Mastianica buvo 10-as (21 min.16 sek). 

Ant pakylos – trenerio dukros 

Simne sėkmingai rungtyniavo Pabradės trenerio, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvio Viktoro Meškausko dukros: aštuntą klasę baigusi Nora Meškauskaitė 1000 m distancijoje jaunučių grupėje tepralaimėjo Tomai Dailidonytei (14 min. 37 sek.) ir buvo antra (15 min.13 sek.), o  dešimtokė Adrija Meškauskaitė jaunimo grupėje 5 km nuotolį įveikė trečia (25 min. 55 sek.). 

„Tokius rezultatus dukroms ir planavau, nes žinojau varžovių pajėgumą. Norai šis sezonas jau baigėsi. Per Lietuvos jaunučių sporto žaidynes Alytuje ji užėmė antrą vietą. O Adrija rengiasi Europos jaunimo čempionatui, kuris bus atrankos varžybos į olimpines jaunimo žaidynes Buenos Airėse. Mūsų šeimoje – visi ėjikai. Tikiuosi, kad ir dukros ėjimo takeliuose pasieks gerų rezultatų“, - sakė V. Meškauskas. 

Varžybų laimėtojais kitose amžiaus grupėse iš lietuvių dar tapo Akvilė Orliukaitė (1 km – 4 min. 46 sek.), Arnoldas Liutinskas (5 km – 23 min. 50 sek.) ir Liudas Grincevičius (1 km – 4 min.53 sek.).   

„Dabar apie nieką nenoriu galvoti“

Dviejų dienų sportinio ėjimo šventė baigėsi. Pagrindinis renginio organizatorius K.  Pavilonis  tarė, kad dabar jis nenori galvoti apie nieką. 

„Reikia viską pasvarstyti, padėlioti. Gal tuos renginius kitąmet kiti organizuos, negi nėra žmonių. Tikrai yra, reikia tik norėti.  Besirengiant šventei, vien per vieną diena sulaukiau 160 telefono skambučių, pasitaikė, kad vienu metu skambindavo kas 15-20 sekundžių.  Džiaugiuosi, kad viskas pavyko, tačiau renginys kainavo daug jėgų ir sveikatos. Kelios naktys buvo nemigo naktys. Daugiau kaip 150 sportininkų niekas nekainavo: nei gyvenimas keturiuose viešbučiuose, nei maitinimas, jie buvo atvežti iš Vilniaus oro uosto ir nuvežti atgal.  Varžybos buvo transliuojamos per Delfi.lt televiziją. Simne žiūrovų patogumui buvo įrengtas didelis ekranas. 

Kiek renginiui buvo skirta pinigų, jų neužteko. Suskaičiavau, kad trūksta dar 28 tūkst. eurų.  Teks vėl prašyti trijų savivaldybių, jog padengtų visas išlaidas. Visada sakau: reikia daryti gerai arba nieko nedaryti. Nuotaiką sugadino tai, kad per Alytaus festivalį ir Lietuvos čempionatą moterų grupėje medalius pelnė tik dvi ėjikės, o vyrų – vos vienas. Kas tai per čempionatas?“, - sakė K. Pavilionis.
 
Jis džiaugėsi, kad varžybose teisėjauti padėjo jo auklėtiniai: Valdas Kučinskas, Arūnas Klebauskas, Rūta Grigaliūnienė, Gediminas Graževičius, Virginijus Krivida, Anglijoje gyvenantis ir kelioms dienoms į gimtąjį Alytų sugrįžęs Gintaras Andriuškevičius. Vita Pavasarytė, Danutė ir Antanas Urbanavičiai.  
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
LKL apdovanojimai – ne tik už žaidimą
2018 06 20
LKL
Vilniuje nuleista 25-ojo LKL sezono uždanga. „Žalgiriui“ įteikti aukso žiedai, finalo MVP tapo B.Daviesas, penki prizai iškeliavo į Šiaulius.
Š. Jasikevičiui – garbės piliečio regalijos
2018 06 20
Apdovanojimas
Kauno garbės piliečiu tapęs Šarūnas Jasikevičius: „Tai yra viena didžiausių garbių, kokią esu patyręs savo gyvenime“.
Aiški Lietuvos rinktinės sudėtis
2018 06 20
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris išsirinko komandos sudėtį artimiausioms Pasaulio taurės atrankos rungtynėms.
 
Čempionai namuose įveikė "Jonavą"
2018 06 20
A lyga
Marijampolės "Sūduva" futbolininkai A lygoje iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.
Pergalingas rungtynes baigė devyniese
2018 06 20
A lyga
Vilniaus „Žalgiris“ netruko reabilituotis po pralaimėjimo Kauno „Stumbrui“.
Burtai lėmė tolimas keliones
2018 06 20
Europos lyga
"Žalgirio" treneris nesiima vertinti varžovų pajėgumo, "Stumbro" - džiaugiasi tuo, kad ekipa susitiks su nuolat grupių turnyre dalyvaujančia komanda.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Gargžduose karūnuos naujus čempionus
2018 06 20
Čempionatas
Birželio 22-24 dienomis geriausi šalies dviratininkai kovos dėl Lietuvos čempionato medalių ir čempionų marškinėlių.
Dviračių maratone - favoritų pergalės
2018 06 18
Maratonas
Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus "Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės" etapo Vilniuje dalyvių būrio.
E.Šiškevičius Prancūzijoje – tarp lyderių
2018 06 18
Lenktynės
Lietuvis galingai spurtavo paskutiniuose metruose ir nedaug trūko, kad būtų šventęs pergalę.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Tinklininkai  iškopė į pagrindines varžybas
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai pateko į Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Paskelbti geriausi čempionato septynetai
2018 06 20
Geriausieji
Jonavoje pasibaigus Lietuvos tinklinio čempionatų finalams, pirmą kartą buvo išrinkti simboliniai geriausių žaidėjų septynetai.
Įpusėjus sezonui - kylanti įtampa
2018 06 20
Moto
Birželiui einant į pabaigą, įpusėjo įvykių kupinas motociklininkų sporto sezonas.
Laimėjimas - namų darbų paruošimas
2018 06 19
Auto
Trečius metus autosportu užsiimanti lenktynininkė Mylita Kiškytė teigia, kad kažkada į automobilių sportą žiūrėjusi lyg į tolimą ir nepasiekiamą svajonę.
Ralio favoritams - „benzingalvis“ testas
2018 06 18
Ralis
Pirmąją "Viada Rally Žemaitija 2018" dieną pilotams teko atlikti šypsenas generuojančių užduočių.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pozicija pasaulio čempionate nepakito
2018 06 19
F2
Vienintelis Lietuvos F2 vandens formulių pilotas Edgaras Riabko pasaulio čempionate ir toliau išlieka antras.
Iškovojo bronzos medalį
2018 06 19
Fitnesas
Liuksemburge vykusiame paskutiniame šio IFBB sezono tarptautiniame turnyre "Diamond cup" tarp prizininkų buvo ir Lietuvos atstovė.
Pergalių varžovams lengvai nežarstė
2018 06 18
Kanupolas
Lenkijoje Kaniovo mieste vyko tryliktasis tarptautinis kanupolo turnyras. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai.
 
Pergalė - kadrui iš futbolo aikštės
2018 06 20
Fotografija
Išrinkti geriausi LSŽF konkurso gegužės mėnesio sporto kadrai.
Talentams – J. Valančiūno stovykla
2018 06 20
Stovykla
Jonas Valančiūnas surengė savo vardo stovyklą jauniesiems krepšinio talentams: „Manau vaikinai turi ką išgirsti ir ką pamatyti, išmokti“.
Arenoje - perspektyvūs jaunieji krepšininkai
2018 06 20
Stovykla
Vilniaus "Lietuvos ryto" arenoje pirmą kartą klubo istorijoje įvyko perspektyviausius sostinės žaidėjus po vienu stogu subūrusi "Talent Camp".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas