Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 12 d. 12:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportiškai pagerbė kovotojus už laisvę

Lietuvos partizanų pagerbimo šventėje – olimpinės čempionės vizitas, bėgimas partizanų takais ir tarptautinės ėjimo varžybos.

Renginio akimirka.
Zenono Šilinsko ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
2018-ieji - partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metai. Alytiškiai iškilmingai paminėjo šios istorinės asmenybės 100-ąsias gimimo metines. 

Pagerbiant partizanus, kurie kovojo už mūsų laisvę ir nepriklausomybę, Simne (Alytaus r.) buvo surengta Lietuvos partizanų pagerbimo šventė. 

Pagrindiniai šio patriotinio–sportinio renginio globėjai – Alytaus miesto ir rajono bei Lazdijų rajono savivaldybės, o pagrindinis organizatorius – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.  

Pagerbimo šventėje dalyvavo partizanų vado dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, kuri apdovanojo sportinio ėjimo nugalėtojus ir prizininkus, brolis Albinas Ramanauskas, kuriam tą pačią birželio 9–ąją sukako 95-eri. Su ašaromis akyse jis dėkojo visiems, kad taip gražiai buvo įprasmintas brolio atminimas. 

Pagarbos bėgime – ir olimpietė Vaida  Žūsinaitė  

Ankstų rytą buvo surengtas simbolinis pagarbos bėgimas Lietuvos partizanų takais nuo Kalniškės partizanų mūšio memorialinio kalnelio į Simną.  

Bėgikų būrys, lydimas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės Vaidos Žūsinaitės ir trenerio Arūno Klebausko, su vėliava ir deglu rankose finišavo Simne prie Gedinčios Motinos paminklo ir ten uždegė aukurą. 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasidžiaugė, kad, surėmus pečius trims savivaldybėms, įvyko toks prasmingas renginys, kurio šūkis – „Už Lietuvos laisvę, nepriklausomybę, Tėvynės gynėjus“.

„Džiaugiuosi, kad trys savivaldybės susivienijo bendram tikslui – puoselėti pilietiškumą ir išsaugoti istoriją“, - džiaugėsi A. Vrubliauskas.   

Kai žodis buvo suteiktas olimpietei V. Žūsinaitei, ji sakė: „Mes lenkiame galvas prieš tuos, kurie aukojo savo gyvybes ir kovojo už laisvą Lietuvą. Kovojo už tokią šalį, kuria mes šiandien didžiuojamės.  Sportas asocijuojasi su pergalėmis ir medaliais, bet kartu ir su laisvės troškimu. Savo dalyvavimu varžybose mes tęsiame tą kovą ir pasauliui rodome, kad esame laisvi, stiprūs ir vieningi“.   

Iškilmingoje rikiuotėje, skirtoje partizanams atminti, dalyvavo karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės nariai. Aidint karinio orkestro garsams, jie išnešė gėlių vainikus prie memorialų, skirtų Kalniškės ir Liepakojų mūšiuose kritusiems partizanams atminti. Simno bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. 

Partizanų pagerbimo šventėje skambėjo partizaniškos dainos, koncertavo kaimiškos kapelos, sunkiojo roko grupė „Thundertale“, savo kūrybos dainas atliko Albertas Antanavičius-Šekspyras. 

Partizanų pagerbimo šventėje dalyvavo ir sportinio ėjimo varžybų laimėtojus apdovanojo Kalgario olimpinė slidinėjimo čempionė Vida Vencienė.

Vėl nepralenkiama B. Virbalytė-Dimšienė

Per Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sportinio ėjimo bei tarptautines varžybas lenktyniauta trumpose distancijose: jauniausieji ėjo 1 km, o jaunimas ir suaugusieji - 5 km. 

Jėgas bandė ir nemažai užsienio sportininkų, kurie dieną prieš tai varžėsi Alytaus ėjimo festivalyje. 

Moterų ir vyrų grupėse sportininkų laukė 500, 300 ir 200 eurų piniginiai prizai. Buvo pagaminta 400 sportinių marškinėlių. 

Ir Simne nepralenkiama buvo Brigita Virbalytė-Dimšienė, kuri 5 km distanciją nuėjo per 20 min. 44 sek. Ji aplenkė graikę Panayiotą Tsinopoulou (21 min. 59 sek.) ir Živilę Vaiciukevičiūtę  (22 min. 20 sek.). 

Po finišo B. Virbalytė-Dimšienė teigė, kad jai patiko varžytis kartu su vyrais, nes ji retkarčiais treniruojasi kartu su Mariumi Žiūku ir Tadu Šuškevičiumi.  

„Tačiau per pratybas dažniausiai tenka vaikščioti vienai, todėl džiaugiuosi, kad šįkart vyrai man truputėlį padėjo. Dar jautėsi nemažas nuovargis po išvakarėse laimėtų 20 km distancijos varžybų Alytuje.  Prieš porą savaičių dar nedrąsiai pasvajodavau apie Lietuvos rekordą. Jį tikrai buvo įmanoma pagerinti, jeigu nebūčiau ėjusi 20 km. Be to, atvažiavus į Simną paaiškėjo, kad trasa nėra sertifikuota. Tada, jeigu ir būčiau pasiekusi šalies rekordą, jis nebūtų įskaitytas. Tačiau norėjosi iškovoti dar vieną pergalę. Distancijoje tikrai nesiplėšiau, nes oras buvo dar sunkesnis nei per Lietuvos čempionatą, eiti teko per patį vidurdienį“, - po finišo sakė geriausia Lietuvos ėjikė. 

33-ejų B. Virbalytė-Dimšienė savo dviejų dienų varžybas apibendrino taip: „Per abi dienas sočiai gavome saulės. Gerai, kad antrą dieną varžybos buvo perkeltos į Simną, nes dukart varžytis toje pačioje trasoje nebūtų įdomu. Alytuje ir Simne buvo tos varžybos, kuriose kėliau sau tikslą pasimėgauti, pasitikrinti jėgas ir, žinoma, nugalėti“. 
 
Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Simne pabuvojo pirmą kartą, nors ir yra kilusi iš šių apylinkių, todėl labai džiaugėsi, jog maži Lietuvos miesteliai yra gražiai susitvarkę, ir tuo, kad čia buvo surengtos tarptautinės varžybos. 

Sportininkė prisipažino, jog jis svajoja,  kad kada nors aukšto lygio sportinio ėjimo varžybos būtų surengtos ir Vilniuje. „Bet tai, galbūt, ir liks mano svajonė. Tačiau baigusi savo sportinę karjerą, galbūt, jas pati Vilniuje pabandysiu organizuoti“, - sakė daugkartinė Lietuvos čempionė. 

B. Virbalytė-Dimšienė po šių varžybų nesiilsės, kaip būdavo ankstesniais metais, jau antradienį ji treniruosis dukart. 

 „Blogesnio savaitgalio negalėjo būti“

Taip savo pasirodymą Alytuje ir Simne apibūdino Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Tadas Šuškevičius. 

Savarankiškai besitreniruojantis sportininkas rengiasi dalyvauti Europos čempionate Berlyne ir eiti 50 km nuotolį. 

Ir Alytuje, ir Simne jis nebaigė varžybų. Gavęs tris teisėjų pastabas, T. Šuškevičius Alytuje pasitraukė iš trasos 12-ajame kilometre, o Simne už netaisyklingą ėjimą teisėjai iš distancijos jį pašalino 4-ajame kilometre. 

„Per pratybas reikės daugiau dėmesio skirti ėjimo technikai tobulinti. Atsigausiu  po patirto šoko, pailsėsiu ir toliau rengsiuosi Europos čempionatui. Netrukus išvyksime treniruotis į kalnus Italijoje“, - sakė T. Šuškevičius. 

O štai Vasilijui Mizinovui iš Čeliabinsko mūsų trasos buvo ypač sėkmingos: Alytuje jis buvo antras 20 km distancijoje, o Simne greičiausiai nužingsniavo 5 km nuotolį – 19 min. 22 sek. 

Jis per šias varžybas patyrė daug teigiamų emocijų, iš arčiau susipažino su Dzūkijos kraštu. „Pas mus Čeliabinske tokių gražių sportinio ėjimo varžybų nerengiama. Dvi dienas žavėjausi puikia varžybų organizacija, dideliu dėmesiu ėjikams“, - sakė 20-metis V. Mizinovas. Jis savo sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo ir bėgimo, o prieš ketverius metus susižavėjo sportiniu ėjimu ir dabar sieja nemažas viltis su artėjančiu Europos čempionatu bei Tokijo olimpinėmis žaidynėmis.

Iš Lietuvos sportininkų 5 km distancijoje vyrų grupėje geriausiai pasirodęs Arturas Mastianica buvo 10-as (21 min.16 sek). 

Ant pakylos – trenerio dukros 

Simne sėkmingai rungtyniavo Pabradės trenerio, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvio Viktoro Meškausko dukros: aštuntą klasę baigusi Nora Meškauskaitė 1000 m distancijoje jaunučių grupėje tepralaimėjo Tomai Dailidonytei (14 min. 37 sek.) ir buvo antra (15 min.13 sek.), o  dešimtokė Adrija Meškauskaitė jaunimo grupėje 5 km nuotolį įveikė trečia (25 min. 55 sek.). 

„Tokius rezultatus dukroms ir planavau, nes žinojau varžovių pajėgumą. Norai šis sezonas jau baigėsi. Per Lietuvos jaunučių sporto žaidynes Alytuje ji užėmė antrą vietą. O Adrija rengiasi Europos jaunimo čempionatui, kuris bus atrankos varžybos į olimpines jaunimo žaidynes Buenos Airėse. Mūsų šeimoje – visi ėjikai. Tikiuosi, kad ir dukros ėjimo takeliuose pasieks gerų rezultatų“, - sakė V. Meškauskas. 

Varžybų laimėtojais kitose amžiaus grupėse iš lietuvių dar tapo Akvilė Orliukaitė (1 km – 4 min. 46 sek.), Arnoldas Liutinskas (5 km – 23 min. 50 sek.) ir Liudas Grincevičius (1 km – 4 min.53 sek.).   

„Dabar apie nieką nenoriu galvoti“

Dviejų dienų sportinio ėjimo šventė baigėsi. Pagrindinis renginio organizatorius K.  Pavilonis  tarė, kad dabar jis nenori galvoti apie nieką. 

„Reikia viską pasvarstyti, padėlioti. Gal tuos renginius kitąmet kiti organizuos, negi nėra žmonių. Tikrai yra, reikia tik norėti.  Besirengiant šventei, vien per vieną diena sulaukiau 160 telefono skambučių, pasitaikė, kad vienu metu skambindavo kas 15-20 sekundžių.  Džiaugiuosi, kad viskas pavyko, tačiau renginys kainavo daug jėgų ir sveikatos. Kelios naktys buvo nemigo naktys. Daugiau kaip 150 sportininkų niekas nekainavo: nei gyvenimas keturiuose viešbučiuose, nei maitinimas, jie buvo atvežti iš Vilniaus oro uosto ir nuvežti atgal.  Varžybos buvo transliuojamos per Delfi.lt televiziją. Simne žiūrovų patogumui buvo įrengtas didelis ekranas. 

Kiek renginiui buvo skirta pinigų, jų neužteko. Suskaičiavau, kad trūksta dar 28 tūkst. eurų.  Teks vėl prašyti trijų savivaldybių, jog padengtų visas išlaidas. Visada sakau: reikia daryti gerai arba nieko nedaryti. Nuotaiką sugadino tai, kad per Alytaus festivalį ir Lietuvos čempionatą moterų grupėje medalius pelnė tik dvi ėjikės, o vyrų – vos vienas. Kas tai per čempionatas?“, - sakė K. Pavilionis.
 
Jis džiaugėsi, kad varžybose teisėjauti padėjo jo auklėtiniai: Valdas Kučinskas, Arūnas Klebauskas, Rūta Grigaliūnienė, Gediminas Graževičius, Virginijus Krivida, Anglijoje gyvenantis ir kelioms dienoms į gimtąjį Alytų sugrįžęs Gintaras Andriuškevičius. Vita Pavasarytė, Danutė ir Antanas Urbanavičiai.  
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuviai nušlavė ir olandus
2018 08 14
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė lengvai pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį.
Galimybė laimėti taurę – ne tik LKL klubams
2018 08 14
Taurė
Ketvirtą kartą rengiamas Karaliaus Mindaugo taurės turnyras bus ilgiausias ir didžiausias – jame šį sezoną varžysis 14 klubų iš LKL ir NKL.
Naujas vardas – naujas ženklas
2018 08 13
Naujovė
Vilniaus „Rytas“ pristatė sostinės simbolių įkvėptą naująjį klubo logotipą.
 
Favoritai susidurs jau ketvirtfinalyje
2018 08 14
Burtai
Antradienį Lietuvos futbolo federacijos būstinėje buvo ištraukti 2018 m. sezono „Sharp LFF taurės“ ketvirtfinalio burtai.
Lietuvos čempionės – vėl tarp stipriausųjų
2018 08 13
Čempionų lyga
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės antrus metus iš eilės žais pagrindiniame UEFA Čempionių lygos turnyre (VIDEO)
Į kovą prieš „Sūduvą“ ves lietuvis
2018 08 13
Treneris
Marijampolės „Sūduvos“ varžovę Europos lygoje Jūrmalos „Spartaks“ ekipą treniruos Tomas Ražanauskas.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Lietuvis krito prieš turnyro favoritą
2018 08 08
Turnyras
Lenkijoje vykstančiame ITF "Futures" serijos turnyre Robertas Vrzesinskis 4:6, 5:7 pralaimėjo turnyro favoritui 24-erių metų lenkui Pawelui Ciasui.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
Lietuvis apsiribojo viena pergale
2018 08 03
Imtynės
Romoje (Italija) vykstančiame Europos jaunimo imtynių čempionate penktadienį Lietuvos atstovai vėl liko be apdovanojimų.
 
Lyderiai sustiprino savo pozicijas
2018 08 13
Kalnų dviračiai
Varžybų išvakarėse Ignaliną nuplovė liūtis, tad be ir taip sunkiausia vadinamoje trasoje dviratininkus egzaminavo ir balos.
G. Bagdonas - tarp 40 greičiausių
2018 08 12
Plentas
Europos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse Gediminas Bagdonas užėmė 39-ąją vietą, o Ramūnas Navardauskas nefinišavo.
Lietuviai - už aštuntfinalio borto
2018 08 10
BMX dviračiai
Europos BMX dviračių čempionato vyrų varžybose pirmojo etapo nepavyko įveikti nei Lukui Karaliui, nei Gabrieliui Pabijanskui.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
Pergalė į pusfinalį neišvedė
2018 07 27
Jaunimas
Makedonijoje vysktančiame Europos jaunimo rankinio čempionate Lietuviai 30:29 įveikė estus, bet į pusfinalį praleido Farerų salų komandą.
 
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Maskvoje prasibrovė tarp elito
2018 08 08
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pateko į Maskvoje (Rusija) vykstančio prestižinio FIVB keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
Sunkus darbas subrandino vaisius
2018 08 14
Kartingas
Tona benzino ir kalnas sunaudotų padangų užtikrino kartingo komandai „Lenktynių linija“ sėkmę trasoje.
 
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Lietuviui – dar viena galimybė
2018 08 04
Beisbolas
Stipriausios pasaulyje Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (MLB) klubas „Pittsburgh Pirates“ dar kartą į savo gretas susigrąžino Dovydą Neverauską.
Finale pranoko du varžovus
2018 08 14
Plaukimas
Lietuvos plaukikui Mindaugui Dvylaičiui nepavyko iškovoti medalio Dubline vykstančio Europos neįgaliųjų čempionato 100 metrų krūtine rungtyje.
Po Alytaus tiltu – lėktuvų skrydis
2018 08 14
Akrobatinis skraidymas
Rugpjūčio 17 d. 20 val. alytiškiai laukia kvapą gniaužiančio renginio – po Baltosios rožės tiltu skries akrobatinės grupės ANBO pilotai.
Liūdesys dėl nesėkmės nesumažino ryžto
2018 08 14
Plaukimas
„Tiesiog liūdna“, - po finišo Europos neįgaliųjų čempionato 50 m plaukime laisvuoju stiliumi prisipažino 4-tas likęs vienas rungties favoritų E.Matakas.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas