Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 12 d. 12:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportiškai pagerbė kovotojus už laisvę

Lietuvos partizanų pagerbimo šventėje – olimpinės čempionės vizitas, bėgimas partizanų takais ir tarptautinės ėjimo varžybos.

Renginio akimirka.
Zenono Šilinsko ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
2018-ieji - partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metai. Alytiškiai iškilmingai paminėjo šios istorinės asmenybės 100-ąsias gimimo metines. 

Pagerbiant partizanus, kurie kovojo už mūsų laisvę ir nepriklausomybę, Simne (Alytaus r.) buvo surengta Lietuvos partizanų pagerbimo šventė. 

Pagrindiniai šio patriotinio–sportinio renginio globėjai – Alytaus miesto ir rajono bei Lazdijų rajono savivaldybės, o pagrindinis organizatorius – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.  

Pagerbimo šventėje dalyvavo partizanų vado dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, kuri apdovanojo sportinio ėjimo nugalėtojus ir prizininkus, brolis Albinas Ramanauskas, kuriam tą pačią birželio 9–ąją sukako 95-eri. Su ašaromis akyse jis dėkojo visiems, kad taip gražiai buvo įprasmintas brolio atminimas. 

Pagarbos bėgime – ir olimpietė Vaida  Žūsinaitė  

Ankstų rytą buvo surengtas simbolinis pagarbos bėgimas Lietuvos partizanų takais nuo Kalniškės partizanų mūšio memorialinio kalnelio į Simną.  

Bėgikų būrys, lydimas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės Vaidos Žūsinaitės ir trenerio Arūno Klebausko, su vėliava ir deglu rankose finišavo Simne prie Gedinčios Motinos paminklo ir ten uždegė aukurą. 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasidžiaugė, kad, surėmus pečius trims savivaldybėms, įvyko toks prasmingas renginys, kurio šūkis – „Už Lietuvos laisvę, nepriklausomybę, Tėvynės gynėjus“.

„Džiaugiuosi, kad trys savivaldybės susivienijo bendram tikslui – puoselėti pilietiškumą ir išsaugoti istoriją“, - džiaugėsi A. Vrubliauskas.   

Kai žodis buvo suteiktas olimpietei V. Žūsinaitei, ji sakė: „Mes lenkiame galvas prieš tuos, kurie aukojo savo gyvybes ir kovojo už laisvą Lietuvą. Kovojo už tokią šalį, kuria mes šiandien didžiuojamės.  Sportas asocijuojasi su pergalėmis ir medaliais, bet kartu ir su laisvės troškimu. Savo dalyvavimu varžybose mes tęsiame tą kovą ir pasauliui rodome, kad esame laisvi, stiprūs ir vieningi“.   

Iškilmingoje rikiuotėje, skirtoje partizanams atminti, dalyvavo karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės nariai. Aidint karinio orkestro garsams, jie išnešė gėlių vainikus prie memorialų, skirtų Kalniškės ir Liepakojų mūšiuose kritusiems partizanams atminti. Simno bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. 

Partizanų pagerbimo šventėje skambėjo partizaniškos dainos, koncertavo kaimiškos kapelos, sunkiojo roko grupė „Thundertale“, savo kūrybos dainas atliko Albertas Antanavičius-Šekspyras. 

Partizanų pagerbimo šventėje dalyvavo ir sportinio ėjimo varžybų laimėtojus apdovanojo Kalgario olimpinė slidinėjimo čempionė Vida Vencienė.

Vėl nepralenkiama B. Virbalytė-Dimšienė

Per Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sportinio ėjimo bei tarptautines varžybas lenktyniauta trumpose distancijose: jauniausieji ėjo 1 km, o jaunimas ir suaugusieji - 5 km. 

Jėgas bandė ir nemažai užsienio sportininkų, kurie dieną prieš tai varžėsi Alytaus ėjimo festivalyje. 

Moterų ir vyrų grupėse sportininkų laukė 500, 300 ir 200 eurų piniginiai prizai. Buvo pagaminta 400 sportinių marškinėlių. 

Ir Simne nepralenkiama buvo Brigita Virbalytė-Dimšienė, kuri 5 km distanciją nuėjo per 20 min. 44 sek. Ji aplenkė graikę Panayiotą Tsinopoulou (21 min. 59 sek.) ir Živilę Vaiciukevičiūtę  (22 min. 20 sek.). 

Po finišo B. Virbalytė-Dimšienė teigė, kad jai patiko varžytis kartu su vyrais, nes ji retkarčiais treniruojasi kartu su Mariumi Žiūku ir Tadu Šuškevičiumi.  

„Tačiau per pratybas dažniausiai tenka vaikščioti vienai, todėl džiaugiuosi, kad šįkart vyrai man truputėlį padėjo. Dar jautėsi nemažas nuovargis po išvakarėse laimėtų 20 km distancijos varžybų Alytuje.  Prieš porą savaičių dar nedrąsiai pasvajodavau apie Lietuvos rekordą. Jį tikrai buvo įmanoma pagerinti, jeigu nebūčiau ėjusi 20 km. Be to, atvažiavus į Simną paaiškėjo, kad trasa nėra sertifikuota. Tada, jeigu ir būčiau pasiekusi šalies rekordą, jis nebūtų įskaitytas. Tačiau norėjosi iškovoti dar vieną pergalę. Distancijoje tikrai nesiplėšiau, nes oras buvo dar sunkesnis nei per Lietuvos čempionatą, eiti teko per patį vidurdienį“, - po finišo sakė geriausia Lietuvos ėjikė. 

33-ejų B. Virbalytė-Dimšienė savo dviejų dienų varžybas apibendrino taip: „Per abi dienas sočiai gavome saulės. Gerai, kad antrą dieną varžybos buvo perkeltos į Simną, nes dukart varžytis toje pačioje trasoje nebūtų įdomu. Alytuje ir Simne buvo tos varžybos, kuriose kėliau sau tikslą pasimėgauti, pasitikrinti jėgas ir, žinoma, nugalėti“. 
 
Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Simne pabuvojo pirmą kartą, nors ir yra kilusi iš šių apylinkių, todėl labai džiaugėsi, jog maži Lietuvos miesteliai yra gražiai susitvarkę, ir tuo, kad čia buvo surengtos tarptautinės varžybos. 

Sportininkė prisipažino, jog jis svajoja,  kad kada nors aukšto lygio sportinio ėjimo varžybos būtų surengtos ir Vilniuje. „Bet tai, galbūt, ir liks mano svajonė. Tačiau baigusi savo sportinę karjerą, galbūt, jas pati Vilniuje pabandysiu organizuoti“, - sakė daugkartinė Lietuvos čempionė. 

B. Virbalytė-Dimšienė po šių varžybų nesiilsės, kaip būdavo ankstesniais metais, jau antradienį ji treniruosis dukart. 

 „Blogesnio savaitgalio negalėjo būti“

Taip savo pasirodymą Alytuje ir Simne apibūdino Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Tadas Šuškevičius. 

Savarankiškai besitreniruojantis sportininkas rengiasi dalyvauti Europos čempionate Berlyne ir eiti 50 km nuotolį. 

Ir Alytuje, ir Simne jis nebaigė varžybų. Gavęs tris teisėjų pastabas, T. Šuškevičius Alytuje pasitraukė iš trasos 12-ajame kilometre, o Simne už netaisyklingą ėjimą teisėjai iš distancijos jį pašalino 4-ajame kilometre. 

„Per pratybas reikės daugiau dėmesio skirti ėjimo technikai tobulinti. Atsigausiu  po patirto šoko, pailsėsiu ir toliau rengsiuosi Europos čempionatui. Netrukus išvyksime treniruotis į kalnus Italijoje“, - sakė T. Šuškevičius. 

O štai Vasilijui Mizinovui iš Čeliabinsko mūsų trasos buvo ypač sėkmingos: Alytuje jis buvo antras 20 km distancijoje, o Simne greičiausiai nužingsniavo 5 km nuotolį – 19 min. 22 sek. 

Jis per šias varžybas patyrė daug teigiamų emocijų, iš arčiau susipažino su Dzūkijos kraštu. „Pas mus Čeliabinske tokių gražių sportinio ėjimo varžybų nerengiama. Dvi dienas žavėjausi puikia varžybų organizacija, dideliu dėmesiu ėjikams“, - sakė 20-metis V. Mizinovas. Jis savo sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo ir bėgimo, o prieš ketverius metus susižavėjo sportiniu ėjimu ir dabar sieja nemažas viltis su artėjančiu Europos čempionatu bei Tokijo olimpinėmis žaidynėmis.

Iš Lietuvos sportininkų 5 km distancijoje vyrų grupėje geriausiai pasirodęs Arturas Mastianica buvo 10-as (21 min.16 sek). 

Ant pakylos – trenerio dukros 

Simne sėkmingai rungtyniavo Pabradės trenerio, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvio Viktoro Meškausko dukros: aštuntą klasę baigusi Nora Meškauskaitė 1000 m distancijoje jaunučių grupėje tepralaimėjo Tomai Dailidonytei (14 min. 37 sek.) ir buvo antra (15 min.13 sek.), o  dešimtokė Adrija Meškauskaitė jaunimo grupėje 5 km nuotolį įveikė trečia (25 min. 55 sek.). 

„Tokius rezultatus dukroms ir planavau, nes žinojau varžovių pajėgumą. Norai šis sezonas jau baigėsi. Per Lietuvos jaunučių sporto žaidynes Alytuje ji užėmė antrą vietą. O Adrija rengiasi Europos jaunimo čempionatui, kuris bus atrankos varžybos į olimpines jaunimo žaidynes Buenos Airėse. Mūsų šeimoje – visi ėjikai. Tikiuosi, kad ir dukros ėjimo takeliuose pasieks gerų rezultatų“, - sakė V. Meškauskas. 

Varžybų laimėtojais kitose amžiaus grupėse iš lietuvių dar tapo Akvilė Orliukaitė (1 km – 4 min. 46 sek.), Arnoldas Liutinskas (5 km – 23 min. 50 sek.) ir Liudas Grincevičius (1 km – 4 min.53 sek.).   

„Dabar apie nieką nenoriu galvoti“

Dviejų dienų sportinio ėjimo šventė baigėsi. Pagrindinis renginio organizatorius K.  Pavilonis  tarė, kad dabar jis nenori galvoti apie nieką. 

„Reikia viską pasvarstyti, padėlioti. Gal tuos renginius kitąmet kiti organizuos, negi nėra žmonių. Tikrai yra, reikia tik norėti.  Besirengiant šventei, vien per vieną diena sulaukiau 160 telefono skambučių, pasitaikė, kad vienu metu skambindavo kas 15-20 sekundžių.  Džiaugiuosi, kad viskas pavyko, tačiau renginys kainavo daug jėgų ir sveikatos. Kelios naktys buvo nemigo naktys. Daugiau kaip 150 sportininkų niekas nekainavo: nei gyvenimas keturiuose viešbučiuose, nei maitinimas, jie buvo atvežti iš Vilniaus oro uosto ir nuvežti atgal.  Varžybos buvo transliuojamos per Delfi.lt televiziją. Simne žiūrovų patogumui buvo įrengtas didelis ekranas. 

Kiek renginiui buvo skirta pinigų, jų neužteko. Suskaičiavau, kad trūksta dar 28 tūkst. eurų.  Teks vėl prašyti trijų savivaldybių, jog padengtų visas išlaidas. Visada sakau: reikia daryti gerai arba nieko nedaryti. Nuotaiką sugadino tai, kad per Alytaus festivalį ir Lietuvos čempionatą moterų grupėje medalius pelnė tik dvi ėjikės, o vyrų – vos vienas. Kas tai per čempionatas?“, - sakė K. Pavilionis.
 
Jis džiaugėsi, kad varžybose teisėjauti padėjo jo auklėtiniai: Valdas Kučinskas, Arūnas Klebauskas, Rūta Grigaliūnienė, Gediminas Graževičius, Virginijus Krivida, Anglijoje gyvenantis ir kelioms dienoms į gimtąjį Alytų sugrįžęs Gintaras Andriuškevičius. Vita Pavasarytė, Danutė ir Antanas Urbanavičiai.  
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Sezonui startuojant - nauja sutartis
2018 10 15
Sutartis
"OlyBet“ bendradarbiaus su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu jau ketvirtus metus iš eilės.
Starte - finalininkų mūšis
2018 10 15
LSKL
21-ajame LSKL čempionate netrūks naujovių. Pagrindinė jų - vaikinų komandų suskirstymas į "Vakarų" ir "Rytų" divizionus.
Čempionams - "Neptūno" antausis
2018 10 14
LKL
Eurolygos sezoną pralaimėjimu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę ir Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse.
 
"Noriu būti pastebėtas"
2018 10 15
U-21
Lietuvos jaunimo rinktinėje debiutavęs saugas Matas Vareika - apie komandą, gražius įvarčius ir tikslus.
E.Jankauskas: „Padarėme per daug klaidų“
2018 10 15
Žvilgsnis
„Mums trūko agresijos, greičio, nesugebėjome sustabdyti varžovų kontratakų“, - po pralaimėjimo Juodkalnijai vardijo Lietuvos rinktinės strategas.
Juodkalniečiai pažemino lietuvius Vilniuje
2018 10 15
Tautų lyga
Juodkalnijos futbolo rinktinė 4:1 sutriuškino Lietuvos futbolininkus LFF stadione Tautų lygos turnyro ketvirtojo rato rungtynėse.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
R. Berankiui - antras šansas
2018 10 15
Tenisas
Turnyro Rusijoje atrankoje pralaimėjęs R. Berankis jame dalyvaus jame, kaip „laimingas pralaimėjusysis“, o J.Tverijonas pasitraukė iš varžybų Izraelyje.
R. Berankis išliko toje pačioje vietoje
2018 10 15
Reitingas
R.Berankis ATP reitingų lentelėje -107-as, L. Grigelio ir J. Eidukonytės pozicijos smuko.
Į pagrindinį turnyrą nepateko
2018 10 14
Tenisas
"Kremlin Cup" turnyre Rusijoje Ričardas Berankis 4:6, 6:7 (5:7) pralaimėjo 21-erių metų kazachui Aleksandrui Bublikui.
Lietuviui - Europos čempionato bronza
2018 10 15
Europos čempionatas
Europos jaunių bokso pirmenybėse Rusijoje Lietuvos atstovas Aleksandras Trofimčiukas iškovojo bronzos medalį.
Rokiškietei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 15
Sambo
Pasaulio jaunių ir jaunimo sambo imtynių čempionate Gruzijoje Vaiga Čečytė užėmė trečiąją vietą.
Medalis jau kišenėje, bet kova dar nebaigta
2018 10 14
Boksas
Rusijos mieste Anapoje vykstančiame Europos jaunių čempionate medalį užsitikrino Aleksandras Trofimčiukas.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Vilniečiai eliminavo kauniečius
2018 10 14
Iššūkio taurė
"Šviesos" rankininkai 33:26 laimėjo EHF Iššūkio taurės turnyro antrojo etapo atsakomąsias rungtynes prieš „Granitą-Karį" ir pateko į kitą etapą.
Laimėjo čempionai ir panevėžiečiai
2018 10 13
LRL
Lietuvos rankinio lygoje „Dragūnas“ Klaipėdoje 45:28 įveikė Šiaulių „Dubysą“, o "Grifas" Panevėžyje 27:21 "Uteną".
Į svarbias kovas – išretėjusiomis gretomis
2018 10 12
Atranka
Lietuvos rinktinės treneriai paskelbė išplėstinį žaidėjų sąrašą. Iš jo bus pasirinkti rankininkai Europos čempionato atrankos mūšiams.
 
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Prie starto linijos – aštuonios komandos
2018 10 10
Lietuvos čempionatas
Jau spalio pabaigoje startuos naujasis Lietuvos moterų tinklinio sezonas, kuriame šiemet netrūks naujovių.
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Tauragės bekelėje intrigos netrūko
2018 10 15
Auto
Lietuvos visureigių ekipažai ir motociklininkai varžėsi įstabiose Žemaitijos vietose ir išsiaiškino, kurie iš jų yra greičiausi.
Ralio kroso dievai šypsojosi lietuviams
2018 10 15
Rali-krosas
Torūnės trasoje, finišavo Baltijos šalių ralio kroso pirmenybės, kurių visus svarbiausius važiavimus laimėjo pilotai iš Lietuvos.
Rokas Baciuška - Europos čempionas
2018 10 14
Rali-krosas
Paskutiniame žemyno ralikroso čempionato S1600 klasės etape tauragiškis R.Baciuška finišavo antras. Tačiau anksčiau įgytos persvaros pakako aukso medaliui.
 
Lietuvis pralaužė ledus KHL
2018 10 15
Ledo ritulys
Ketvirtą kartą šį sezoną Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mače ant ledo pasirodė ir pirmąjį įvartį per karjerą šioje lygoje pelnė N.Ališauskas.
Pergalinga salvė – 10 įvarčių
2018 10 10
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse Elektrėnų „Energija“ (4/0) svečiuose net 10:2 (2:0, 4:1, 4:1) sutriuškino Vilniaus „Geležinį vilką“ (1/3).
Trenerio debiutas – turnyre Vilniuje
2018 10 09
Ledo ritulys
Lapkritį Vilniuje ledo ritulio gerbėjų laukia tikra šventė – įspūdingą reginį žadantis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras.
Padėjo paskutinį sezono akordą
2018 10 15
Orientavimasis
Dvi dienas vykusios Lietuvos taurės varžybos į Druskininkus sutraukė 800 orientacininkų.
V. Ažukaitė buvo nenugalima
2018 10 15
Fechtavimas
J. Subačiaus fechtavimo taurės varžybos pritraukė per pusšimtį sportininkų iš Lietuvos ir Baltarusijos.
Makedonijoje - lietuvio triumfas
2018 10 15
Kultūrizmas
Renatas Suleimanovas užėmė pirmą vietą "Diamond cup" kultūrizmo turnyro vyrų figūros varžybose.
 
Derybos baigtos: stadioną žada 2022 metais
2018 10 11
Stadionas
Sėkmingai užbaigtos svarbiausios derybos dėl Nacionalinio futbolo stadiono Vilniuje. Jau nuspręsta ir kokia bus aikštės danga. Tačiau rizika dar išlieka.
Medaliai – iš olimpinės čempionės rankų
2018 10 10
Jaunimo olimpiada
Naujoji TOK narė Daina Gudzinevičiūtė Buenos Airėse apdovanojo fechtavimo varžybų nugalėtojus.
Lietuvė – olimpinio judėjimo olimpe
2018 10 09
Olimpizmas
Daina Gudzinevičiūtė nuo šiol dalyvaus sprendžiant svarbiausius pasaulio olimpinio judėjimo klausimus – ji išrinkta TOK nare.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas