Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. birželio 12 d. 12:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sportiškai pagerbė kovotojus už laisvę

Lietuvos partizanų pagerbimo šventėje – olimpinės čempionės vizitas, bėgimas partizanų takais ir tarptautinės ėjimo varžybos.

Renginio akimirka.
Zenono Šilinsko ir Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Renginio akimirka.
   
2018-ieji - partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago metai. Alytiškiai iškilmingai paminėjo šios istorinės asmenybės 100-ąsias gimimo metines. 

Pagerbiant partizanus, kurie kovojo už mūsų laisvę ir nepriklausomybę, Simne (Alytaus r.) buvo surengta Lietuvos partizanų pagerbimo šventė. 

Pagrindiniai šio patriotinio–sportinio renginio globėjai – Alytaus miesto ir rajono bei Lazdijų rajono savivaldybės, o pagrindinis organizatorius – Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.  

Pagerbimo šventėje dalyvavo partizanų vado dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, kuri apdovanojo sportinio ėjimo nugalėtojus ir prizininkus, brolis Albinas Ramanauskas, kuriam tą pačią birželio 9–ąją sukako 95-eri. Su ašaromis akyse jis dėkojo visiems, kad taip gražiai buvo įprasmintas brolio atminimas. 

Pagarbos bėgime – ir olimpietė Vaida  Žūsinaitė  

Ankstų rytą buvo surengtas simbolinis pagarbos bėgimas Lietuvos partizanų takais nuo Kalniškės partizanų mūšio memorialinio kalnelio į Simną.  

Bėgikų būrys, lydimas Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės Vaidos Žūsinaitės ir trenerio Arūno Klebausko, su vėliava ir deglu rankose finišavo Simne prie Gedinčios Motinos paminklo ir ten uždegė aukurą. 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasidžiaugė, kad, surėmus pečius trims savivaldybėms, įvyko toks prasmingas renginys, kurio šūkis – „Už Lietuvos laisvę, nepriklausomybę, Tėvynės gynėjus“.

„Džiaugiuosi, kad trys savivaldybės susivienijo bendram tikslui – puoselėti pilietiškumą ir išsaugoti istoriją“, - džiaugėsi A. Vrubliauskas.   

Kai žodis buvo suteiktas olimpietei V. Žūsinaitei, ji sakė: „Mes lenkiame galvas prieš tuos, kurie aukojo savo gyvybes ir kovojo už laisvą Lietuvą. Kovojo už tokią šalį, kuria mes šiandien didžiuojamės.  Sportas asocijuojasi su pergalėmis ir medaliais, bet kartu ir su laisvės troškimu. Savo dalyvavimu varžybose mes tęsiame tą kovą ir pasauliui rodome, kad esame laisvi, stiprūs ir vieningi“.   

Iškilmingoje rikiuotėje, skirtoje partizanams atminti, dalyvavo karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės nariai. Aidint karinio orkestro garsams, jie išnešė gėlių vainikus prie memorialų, skirtų Kalniškės ir Liepakojų mūšiuose kritusiems partizanams atminti. Simno bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios. 

Partizanų pagerbimo šventėje skambėjo partizaniškos dainos, koncertavo kaimiškos kapelos, sunkiojo roko grupė „Thundertale“, savo kūrybos dainas atliko Albertas Antanavičius-Šekspyras. 

Partizanų pagerbimo šventėje dalyvavo ir sportinio ėjimo varžybų laimėtojus apdovanojo Kalgario olimpinė slidinėjimo čempionė Vida Vencienė.

Vėl nepralenkiama B. Virbalytė-Dimšienė

Per Lietuvos lengvosios atletikos federacijos sportinio ėjimo bei tarptautines varžybas lenktyniauta trumpose distancijose: jauniausieji ėjo 1 km, o jaunimas ir suaugusieji - 5 km. 

Jėgas bandė ir nemažai užsienio sportininkų, kurie dieną prieš tai varžėsi Alytaus ėjimo festivalyje. 

Moterų ir vyrų grupėse sportininkų laukė 500, 300 ir 200 eurų piniginiai prizai. Buvo pagaminta 400 sportinių marškinėlių. 

Ir Simne nepralenkiama buvo Brigita Virbalytė-Dimšienė, kuri 5 km distanciją nuėjo per 20 min. 44 sek. Ji aplenkė graikę Panayiotą Tsinopoulou (21 min. 59 sek.) ir Živilę Vaiciukevičiūtę  (22 min. 20 sek.). 

Po finišo B. Virbalytė-Dimšienė teigė, kad jai patiko varžytis kartu su vyrais, nes ji retkarčiais treniruojasi kartu su Mariumi Žiūku ir Tadu Šuškevičiumi.  

„Tačiau per pratybas dažniausiai tenka vaikščioti vienai, todėl džiaugiuosi, kad šįkart vyrai man truputėlį padėjo. Dar jautėsi nemažas nuovargis po išvakarėse laimėtų 20 km distancijos varžybų Alytuje.  Prieš porą savaičių dar nedrąsiai pasvajodavau apie Lietuvos rekordą. Jį tikrai buvo įmanoma pagerinti, jeigu nebūčiau ėjusi 20 km. Be to, atvažiavus į Simną paaiškėjo, kad trasa nėra sertifikuota. Tada, jeigu ir būčiau pasiekusi šalies rekordą, jis nebūtų įskaitytas. Tačiau norėjosi iškovoti dar vieną pergalę. Distancijoje tikrai nesiplėšiau, nes oras buvo dar sunkesnis nei per Lietuvos čempionatą, eiti teko per patį vidurdienį“, - po finišo sakė geriausia Lietuvos ėjikė. 

33-ejų B. Virbalytė-Dimšienė savo dviejų dienų varžybas apibendrino taip: „Per abi dienas sočiai gavome saulės. Gerai, kad antrą dieną varžybos buvo perkeltos į Simną, nes dukart varžytis toje pačioje trasoje nebūtų įdomu. Alytuje ir Simne buvo tos varžybos, kuriose kėliau sau tikslą pasimėgauti, pasitikrinti jėgas ir, žinoma, nugalėti“. 
 
Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Simne pabuvojo pirmą kartą, nors ir yra kilusi iš šių apylinkių, todėl labai džiaugėsi, jog maži Lietuvos miesteliai yra gražiai susitvarkę, ir tuo, kad čia buvo surengtos tarptautinės varžybos. 

Sportininkė prisipažino, jog jis svajoja,  kad kada nors aukšto lygio sportinio ėjimo varžybos būtų surengtos ir Vilniuje. „Bet tai, galbūt, ir liks mano svajonė. Tačiau baigusi savo sportinę karjerą, galbūt, jas pati Vilniuje pabandysiu organizuoti“, - sakė daugkartinė Lietuvos čempionė. 

B. Virbalytė-Dimšienė po šių varžybų nesiilsės, kaip būdavo ankstesniais metais, jau antradienį ji treniruosis dukart. 

 „Blogesnio savaitgalio negalėjo būti“

Taip savo pasirodymą Alytuje ir Simne apibūdino Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Tadas Šuškevičius. 

Savarankiškai besitreniruojantis sportininkas rengiasi dalyvauti Europos čempionate Berlyne ir eiti 50 km nuotolį. 

Ir Alytuje, ir Simne jis nebaigė varžybų. Gavęs tris teisėjų pastabas, T. Šuškevičius Alytuje pasitraukė iš trasos 12-ajame kilometre, o Simne už netaisyklingą ėjimą teisėjai iš distancijos jį pašalino 4-ajame kilometre. 

„Per pratybas reikės daugiau dėmesio skirti ėjimo technikai tobulinti. Atsigausiu  po patirto šoko, pailsėsiu ir toliau rengsiuosi Europos čempionatui. Netrukus išvyksime treniruotis į kalnus Italijoje“, - sakė T. Šuškevičius. 

O štai Vasilijui Mizinovui iš Čeliabinsko mūsų trasos buvo ypač sėkmingos: Alytuje jis buvo antras 20 km distancijoje, o Simne greičiausiai nužingsniavo 5 km nuotolį – 19 min. 22 sek. 

Jis per šias varžybas patyrė daug teigiamų emocijų, iš arčiau susipažino su Dzūkijos kraštu. „Pas mus Čeliabinske tokių gražių sportinio ėjimo varžybų nerengiama. Dvi dienas žavėjausi puikia varžybų organizacija, dideliu dėmesiu ėjikams“, - sakė 20-metis V. Mizinovas. Jis savo sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo ir bėgimo, o prieš ketverius metus susižavėjo sportiniu ėjimu ir dabar sieja nemažas viltis su artėjančiu Europos čempionatu bei Tokijo olimpinėmis žaidynėmis.

Iš Lietuvos sportininkų 5 km distancijoje vyrų grupėje geriausiai pasirodęs Arturas Mastianica buvo 10-as (21 min.16 sek). 

Ant pakylos – trenerio dukros 

Simne sėkmingai rungtyniavo Pabradės trenerio, Barselonos olimpinių žaidynių dalyvio Viktoro Meškausko dukros: aštuntą klasę baigusi Nora Meškauskaitė 1000 m distancijoje jaunučių grupėje tepralaimėjo Tomai Dailidonytei (14 min. 37 sek.) ir buvo antra (15 min.13 sek.), o  dešimtokė Adrija Meškauskaitė jaunimo grupėje 5 km nuotolį įveikė trečia (25 min. 55 sek.). 

„Tokius rezultatus dukroms ir planavau, nes žinojau varžovių pajėgumą. Norai šis sezonas jau baigėsi. Per Lietuvos jaunučių sporto žaidynes Alytuje ji užėmė antrą vietą. O Adrija rengiasi Europos jaunimo čempionatui, kuris bus atrankos varžybos į olimpines jaunimo žaidynes Buenos Airėse. Mūsų šeimoje – visi ėjikai. Tikiuosi, kad ir dukros ėjimo takeliuose pasieks gerų rezultatų“, - sakė V. Meškauskas. 

Varžybų laimėtojais kitose amžiaus grupėse iš lietuvių dar tapo Akvilė Orliukaitė (1 km – 4 min. 46 sek.), Arnoldas Liutinskas (5 km – 23 min. 50 sek.) ir Liudas Grincevičius (1 km – 4 min.53 sek.).   

„Dabar apie nieką nenoriu galvoti“

Dviejų dienų sportinio ėjimo šventė baigėsi. Pagrindinis renginio organizatorius K.  Pavilonis  tarė, kad dabar jis nenori galvoti apie nieką. 

„Reikia viską pasvarstyti, padėlioti. Gal tuos renginius kitąmet kiti organizuos, negi nėra žmonių. Tikrai yra, reikia tik norėti.  Besirengiant šventei, vien per vieną diena sulaukiau 160 telefono skambučių, pasitaikė, kad vienu metu skambindavo kas 15-20 sekundžių.  Džiaugiuosi, kad viskas pavyko, tačiau renginys kainavo daug jėgų ir sveikatos. Kelios naktys buvo nemigo naktys. Daugiau kaip 150 sportininkų niekas nekainavo: nei gyvenimas keturiuose viešbučiuose, nei maitinimas, jie buvo atvežti iš Vilniaus oro uosto ir nuvežti atgal.  Varžybos buvo transliuojamos per Delfi.lt televiziją. Simne žiūrovų patogumui buvo įrengtas didelis ekranas. 

Kiek renginiui buvo skirta pinigų, jų neužteko. Suskaičiavau, kad trūksta dar 28 tūkst. eurų.  Teks vėl prašyti trijų savivaldybių, jog padengtų visas išlaidas. Visada sakau: reikia daryti gerai arba nieko nedaryti. Nuotaiką sugadino tai, kad per Alytaus festivalį ir Lietuvos čempionatą moterų grupėje medalius pelnė tik dvi ėjikės, o vyrų – vos vienas. Kas tai per čempionatas?“, - sakė K. Pavilionis.
 
Jis džiaugėsi, kad varžybose teisėjauti padėjo jo auklėtiniai: Valdas Kučinskas, Arūnas Klebauskas, Rūta Grigaliūnienė, Gediminas Graževičius, Virginijus Krivida, Anglijoje gyvenantis ir kelioms dienoms į gimtąjį Alytų sugrįžęs Gintaras Andriuškevičius. Vita Pavasarytė, Danutė ir Antanas Urbanavičiai.  
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“ kibo į atlapus „Žalgiriui“
2019 01 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate - sunki „Žalgirio“ ir lengva „Juventus“ krepšininkų pergalės.
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Slidžioje trasoje – azartiškos lenktynės
2019 01 20
Auto
Slalomo trasoje paaiškėjo, kurio iš veteranų parakinė dar nesudrėkusi ir kuris išsaugojo daugiausia azarto, neprarasdamas vairavimo įgūdžių.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
„Žaibui“ – svarbios pamokos
2019 01 20
Vandensvydis
Alytuje įvyko 1-asis Karpatų lygos vandensvydžio turnyro etapas, kuriame Elektrėnų „Žaibas“ priėmė varžovų iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos iššūkį.
Po sunkaus starto – auksinis finišas
2019 01 20
Golbolas
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Suomijoje vykstančiose tradicinėse neįgaliųjų sportininkų „Pajulahti“ žaidynėse iškovojo čempionės titulą.
Belgijoje – dar du D.Rapšio medaliai
2019 01 20
Plaukimas
16-ose plaukimo varžybose „Flanders Cup“ Antverpene Danas Rapšys laimėjo 200 m nugara rungtį, o 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi buvo antras.
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas