Vytautas Kirkliauskas, LTF 2018 m. birželio 6 d. 14:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas – tinklinio ritmu

70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas net 46 metus atidavė tinklinio trenerio darbui Kaune. Tarp jo auklėtinių buvo ir Žydrūnas Ilgauskas.

V.J.Kirkliauskas.
Asmeninio albumo nuotr.
V.J.Kirkliauskas.
Birželio 6 d. 70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas per savo karjerą treniravo Kauno miesto vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir vyrų rinktines, kurios iškovodavo čempionų titulus arba tapdavo prizininkėmis, su kolegomis  ruošė ir Lietuvos jaunių vaikinų rinktines, kurios rungtuniavo buvusios Sovietų sąjungos varžybose, o atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę – Europos čempionatuose. 

Praeityje jo auklėtinis Arūnas Beinoravičius žaidė legendinėje Vilniaus „Kuro aparatūros“ komandoje, o du V.J.Kirkliausko mokiniai – Lukas Gudas ir Jonas Rakickas – šemet su Marijampolės „Sūduva“ tapo Lietuvos čempionais, įsitvirtino šalies vyrų rinktinėje.
 
Net keturis kartus – 1999, 2000, 2001 ir 2006 metais V. J. Kirkliauskas laimėjo Lietuvos „Geriausio trenerio“ konkursą, kurį organizuoja Lietuvos tinklinio federacijos jaunių komisija.
 
Nuo 1967 m. iki 2013 m. treneris teisėjavo aukščiausio rango Lietuvos moterų ir vyrų salės bei paplūdimio tinklinio čempionatuose. Buvo skiriamas vyriausiojo teisėjo pareigoms. Šią veiklą sustabdė amžiaus cenzas (65-eri), tačiau savo pamėgtą veiklą su švilpuku V. J. Kirkliauskas tęsia. Savaitgaliais talkina moksleivių varžybose ir jau aštuntą sezoną teisėjauja Kauno tinklinio mėgėjų lygoje (KTML).

Kas sutrukdė pasiekti pusės šimtmečio ribą Kauno sporto mokykloje?
Mylimą darbą tęsti dar norėjau, bet nukrito ūpas. Daugelį dešimtmečių stipriausiai Lietuvoje Kauno tinklinio mokyklai, gimusiai iš Kompleksinės sporto mokyklos, vadovavo tinklinio specialistai – Algirdas Berūkštis, vėliau Romualdas Magelinskas, po jo Vytautas Margevičius. Tačiau Lietuvos nepriklausomybės metais miesto sporto reformatoriai mokyklą panaikino – sujungė gimnastikos, plaukimo ir tinklinio mokyklas į vieną, atsirado nauja vadovė. Pasijaučiau ten svetimas.

Buvę vadovai patys treniravo moksleivius ir gerai suprato, koks nelengvas trenerio darbas, kai reikia susirinkti penktokus ir treniruoti juos iki 12-tos klasės. Treneris pirmiausiai privalo būti fanatiškai atsidavęs darbui. Nemažai specialistų greitai atsikando šios duonos, pasitraukė iš darbo. Su berniukais ilgiau dirbo Michailas Nikitinas, mano auklėtiniai - Regimantas Jagentavičius ir Renaldas Nauckūnas. Kartu su manimi išliko tik Rimgaudas Ungurys. Šiuo metu berniukus sėkmingai treniruoja dvi moterys - Jolita Kontvainienė ir Rūta Skorupskienė.

Dabar mokykla dar  padidinta - prijungta ir lengvoji atletika, ir turi naują pavadinimą – "Startas". Naujas ir direktorius – Mantas Raila. Susipažinau su juo sporto salėje, vykstant tarptautiniam 28-ajam turnyrui Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Nustebau, nes ankstesnė mokyklos vadovė tinkliniui neteikė dėmesio. Šiam turnyrui pradžią davėme abu su V. Margevičiumi, o taurę padovanojo Kauno Šaulių sąjunga.
 
Ar reikėjo ypatingų gebėjimų sudominti vaikus, kai tinklinio ir krepšinio salių durys pastate buvo viena šalia kitos?
Ieškojau būdų kaip privilioti, nes surinkus naujokus pirmai treniruotei, nemažai perspektyvių aukštaūgių prarasdavau. Nudžiugau, kai lankantis treniruotes sūnus Deividas į 1976 m. gimusių vaikinų komandą atsivedė metais vyresnį draugą Žydrūną Ilgauską. Bet Žydrūnas po dviejų treniruočių pakeitė duris ir tapo krepšinio legenda. Duris iškeitė daugelis vaikučių, o galėjo šviesti tinklinio žvaigždėmis. Dažnai tekdavo eiti į namus įtikinėti tėvus, o šie atsakydavo: "Nenori vaikas, nenorim ir mes, nepopuliarus ir mažai žinomas sportas". Dabar tėvai galvoja kitaip, nes šalyje klesti paplūdimio tinklinis, kurį pradėjau Kaune kartu su savo mokytoju, buvusiu dėstytoju docentu Vytautu Jankumi, kai iš Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato Brazilijoje, pirmą kartą dalyvavę, grįžo kaunietis Saulius Ligeika ir vilnietis Jonas Kvedaravičius. Jie parvežė aikštelę žyminčias linijas ir žaidimo kamuolį, supažindino su taisyklėmis. Turėdamas tinklinio Nacionalinio teisėjo kategoriją, net 12-ka metų savaitgaliais vykau į Palangą. Aikštelėse prie jūros kartu su Audroniumi Maciumi vykdėme Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus.Su išlikusiais moksleiviais pergalių iškovoti pavykdavo?
Džiūgavau jau po metų darbo patekęs su pirmojo rinkimo 1957-1958 m. gimusių berniukų komanda į Lietuvos finalines varžybas, vykusias Palangoje lauko aikštelėse. Kai kurie - Rolandas Pakulis, Rimvydas Mogenis, Igoris Pantelejevas, Aleksandras Volobujevas (šiemet įkurtos Kauno vyrų komandos trenerės asistentas) žaidžia senjorų komandose, o buvusios Sovietų Sąjungos čempionas Romanas Ašmys, turi parako ir iki šiol rungtyniauja KTML. Po dviejų metų Lietuvos jaunių vicečempionais tapo 1960 m. gimę vaikinai – Gintaras Aukštakalnis, Vitalijus Reinikovas, Raimundas Liekis, Kęstas Žliobas, Sigitas Vilčinskas, LSU dėstytojas doc. Aurelijus Zuoza, fizinio lavinimo mokytojas Regimantas Jagentavičius . Pakvipo auksu ir džiūgavome po dvejų metų, kai Lietuvos jaunių čempionų titulus iškovojo 1961-62 m. gimusių žaidėjų komanda (Arūnas Beinoravičius, Giedrius Rimdeika, Sigitas Kvedaras, Artūras Tarutis, Arvydas Mackevičius, Romas Bartusevičius, Gediminas Bartašiūnas, Valentinas Smerdovas). Labai norėjau aukso dar ir dėl to, kad tik taip galima buvo pasikelti atlyginimą. Tiesa, tik dviems metams.

O kaip su atlyginimu po to?
Trenerio uždarbis sporto mokykloje daug nuo ko priklauso, todėl šiuo darbu nesižavi ir baigusieji LSU. Geriau treniruoti jau paruoštus žaidėjus. Atlygis rūpėjo ir dėjau visas pastangas kiek išgalėdamas jį pasididinti. Su komandomis vykau į kontrolinius turnyrus. Ruošiau, kad jos, Lietuvos čempionatų finaluose, stovėtų ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio. Tai pavyko padaryti 1962, 1963, 1970, 1973, 1975, 1976, 1983, 1984, 1985, 1986, 1989, 1999 m. gimusiems vaikinams. Per savo rankas praleidau per 500 moksleivių, treniravau 28 komandas. Kai kurios iškovodavo Lietuvos čempionų titulus, kitos prizininkų medalius. Tituluočiausia - 1970 m. gimusių tinklininkų komanda (Audrius Gargasas, Aidas Kupčinskas, Artūras Šimukonis, Artūras Želvys, Ernestas Trapulionis, Gediminas Melieška, Laimis Snieška, Renaldas Nauckūnas, Marius Domskis), kuriai pavyko kas dvejus metus laimėti Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybių auksą. Nuo jos pradėjau treniruoti ir Lietuvos rinktines. Man padėjo treneriai Romas Kryževičius, Kęstutis Mazgelis, Genadijus Pušnovas. Visų komandų rezultatais buvau patenkintas ir apgailestavau, kai mokiniai baigdavo 12-tą klasę ir su jais tekdavo atsisveikinti. Nuriedėdavo net ašara.

Kodėl su dvyliktokais tekdavo atsisveikinti?
Tokie buvo sporto mokyklų nuostatai, tokie jie ir dabar. Tradiciškai kasmet vyksta merginų ir vaikinų sporto mokyklos abiturientų išleistuvių renginiai S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos aktų salėje. Dabar ši graudi ceremonija pratęsta dvejiems metams, nes jau nebe moksleiviai, bet tarifikuoti mokykloje, gali dalyvauti jaunimo čempionate.
 
Užsiminėte apie KTML. Ar joje su auklėtiniais dalyvavote?
Taip, bet tik kartą, tėvų lėšomis. 2014-2015 m. C lygos pirmenybėse iškovojome Mažąją taurę. Ši klestinti mieste lyga jau aštuntąjį sezoną užbaigė atviras miesto pirmenybes (dalyvauja Marijampolė, Kėdainiai, Alytus, Jonava, Kazlų Rūda) tikrai aukštame lygyje, nes patirties ir išradingumo nestokojantis KMTL prezidentas Esmiraldas Sliežauskas kasmet ją tobulina. Neatsisako ir mano pagalbos.
 
Tai dabar visa širdimi su KTML-u?
Kol išgaliu, padėsiu, nes prisižadėjau prezidentui. Teisėjaudamas lygoje susitinku su savo auklėtiniais, žaviuosi jų tobulėjimu. Savo pagalbą visada teiksiu ir toliau Lietuvos tinklinio federacijos, sporto mokyklos, Kauno miesto moterų komandų "La vita volley", "Cukrainis", net Druskininkų ir Marijampolės organizuojamuose renginiuose.

Ar lieka laisvu savaitgalių?
Beveik nebelieka, nes daug renginių savaitgaliais Kauno apskrityje vykdo niekada nepavargstantis LTOK Kauno skyriaus pirmininkas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Kasmet vykstu į Marijampolę, ten padedu pagrindiniam organizatoriui, buvusiam galiūnų rekordininkui, broliui Alvydui ruošti tradicinius tarptautinius galiūnų turnyrus. Pernai įvyko 25-asis.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžyje“ - dar vienas naujas veidas
2018 08 17
Naujokas
Į Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubą dviem sezonams keliasi Simas Buterlevičius.
Pergale pradėjo Europos čempionatą
2018 08 17
U-16
Kaune prasidėjusiame Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio čempionate Lietuvos krepšininkės nugalėjo Danijos komandą.
Dėl septintos vietos rungsis su latviais
2018 08 17
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė po pralaimėjimo pusfinalyje dėl 5-8 vietų, Europos čempionate kovos dėl septintosios vietos.
 
Pažadėjo išmokti „Sevilla“ pamokas
2018 08 17
Europos lyga
Donovanas Slijngardas: „Manau, kad nėra gėda pralaimėti tokiai komandai, nors 0:5 gal kiek ir per daug“.
Paaiškėjo varžovės Čempionių lygoje
2018 08 17
Moterų futbolas
Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ekipa moterų futbolo Čempionių lygos pirmajame etape (1/16 finalo) žais su Čekijos čempione Prahos „Slavia“ (Čekija) komanda.
Po dešimtmečio grįžo į OCG "Nice" klubą
2018 08 17
Stažuotė
Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas sėmėsi patirties šiame Prancūzijos klube, kuriame yra žaidęs 2004-2005 metų sezone.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
Greičiausiai iš lietuvių finišavo G. Bagdonas
2018 08 17
Lenktynės
Lenktynėse Olandijoje lietuvis Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 38-ąją vietą.
Pasaulio čempionate lietuvė – aštunta
2018 08 17
Trekas
Viktorija Šumskytė pasaulio jaunių dviračių treko čempionate užėmė aštuntą vietą.
"Velomaratono" dalyviams – trys patarimai
2018 08 17
Maratonas
Artėjant didžiausiam Lietuvoje dviratininkų festivalio startui, tituluotas dviračių sporto asas Tomas Vaitkus pateikė kelias svarbias taisykles tūkstančiams šventės dalyvių.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Ralyje – šventė ir šimtmečio kovos
2018 08 17
Ralis
"Rally Elektrėnai 2018" lietuviams iššūkį mes tose pat trasose savo čempionato etapą važiuosiantys Lenkijos ralio meistrai.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
 
Į priekį ves lietuvių trijulė
2018 08 17
Ledo ritulys
Lietuvos rinktinės nariai P. Gintautas, J. Jasinevičius bei U. Čižas ir kitąmet atstovaus „Comet“ klubui Norvegijos antros lygos pirmenybėse.
"Kaunas Hockey" - naujo trenerio rankose
2018 08 17
Ledo ritulys
Naujuoju „Kaunas Hockey“ vyr. treneriu tapęs komandą „iš vidaus“ pažįstantis Aurimas Gutauskas sieks jėgos ir greičio balanso.
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Alantoje - pusantro šimto sportininkų
2018 08 17
Aerobika
Tarptautinis būrys trenerių paskatino aerobinės gimnastikos sportininkus į treniruotes pažvelgti naujomis akimis.
Finale varžysis vienintelis lietuvis
2018 08 17
Diskgolfas
Mindaugas Pošius iškovojo teisę varžytis Europos diskgolfo čempionato atvirojo diviziono finale, kiti lietuvos spotininkai baigė pasirodymus.
Kodėl Klaipėdos uoste pranyko burės
2018 08 17
Buriavimas
LBS generalinis sekretorius: „Miestas prie jūros su uostu, pagal laivų krovos apyvartą pirmaujančiu Baltijos šalių regione, apleido vandens sportą.“
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas