Vytautas Kirkliauskas, LTF 2018 m. birželio 6 d. 14:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas – tinklinio ritmu

70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas net 46 metus atidavė tinklinio trenerio darbui Kaune. Tarp jo auklėtinių buvo ir Žydrūnas Ilgauskas.

V.J.Kirkliauskas.
Asmeninio albumo nuotr.
V.J.Kirkliauskas.
Birželio 6 d. 70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas per savo karjerą treniravo Kauno miesto vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir vyrų rinktines, kurios iškovodavo čempionų titulus arba tapdavo prizininkėmis, su kolegomis  ruošė ir Lietuvos jaunių vaikinų rinktines, kurios rungtuniavo buvusios Sovietų sąjungos varžybose, o atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę – Europos čempionatuose. 

Praeityje jo auklėtinis Arūnas Beinoravičius žaidė legendinėje Vilniaus „Kuro aparatūros“ komandoje, o du V.J.Kirkliausko mokiniai – Lukas Gudas ir Jonas Rakickas – šemet su Marijampolės „Sūduva“ tapo Lietuvos čempionais, įsitvirtino šalies vyrų rinktinėje.
 
Net keturis kartus – 1999, 2000, 2001 ir 2006 metais V. J. Kirkliauskas laimėjo Lietuvos „Geriausio trenerio“ konkursą, kurį organizuoja Lietuvos tinklinio federacijos jaunių komisija.
 
Nuo 1967 m. iki 2013 m. treneris teisėjavo aukščiausio rango Lietuvos moterų ir vyrų salės bei paplūdimio tinklinio čempionatuose. Buvo skiriamas vyriausiojo teisėjo pareigoms. Šią veiklą sustabdė amžiaus cenzas (65-eri), tačiau savo pamėgtą veiklą su švilpuku V. J. Kirkliauskas tęsia. Savaitgaliais talkina moksleivių varžybose ir jau aštuntą sezoną teisėjauja Kauno tinklinio mėgėjų lygoje (KTML).

Kas sutrukdė pasiekti pusės šimtmečio ribą Kauno sporto mokykloje?
Mylimą darbą tęsti dar norėjau, bet nukrito ūpas. Daugelį dešimtmečių stipriausiai Lietuvoje Kauno tinklinio mokyklai, gimusiai iš Kompleksinės sporto mokyklos, vadovavo tinklinio specialistai – Algirdas Berūkštis, vėliau Romualdas Magelinskas, po jo Vytautas Margevičius. Tačiau Lietuvos nepriklausomybės metais miesto sporto reformatoriai mokyklą panaikino – sujungė gimnastikos, plaukimo ir tinklinio mokyklas į vieną, atsirado nauja vadovė. Pasijaučiau ten svetimas.

Buvę vadovai patys treniravo moksleivius ir gerai suprato, koks nelengvas trenerio darbas, kai reikia susirinkti penktokus ir treniruoti juos iki 12-tos klasės. Treneris pirmiausiai privalo būti fanatiškai atsidavęs darbui. Nemažai specialistų greitai atsikando šios duonos, pasitraukė iš darbo. Su berniukais ilgiau dirbo Michailas Nikitinas, mano auklėtiniai - Regimantas Jagentavičius ir Renaldas Nauckūnas. Kartu su manimi išliko tik Rimgaudas Ungurys. Šiuo metu berniukus sėkmingai treniruoja dvi moterys - Jolita Kontvainienė ir Rūta Skorupskienė.

Dabar mokykla dar  padidinta - prijungta ir lengvoji atletika, ir turi naują pavadinimą – "Startas". Naujas ir direktorius – Mantas Raila. Susipažinau su juo sporto salėje, vykstant tarptautiniam 28-ajam turnyrui Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Nustebau, nes ankstesnė mokyklos vadovė tinkliniui neteikė dėmesio. Šiam turnyrui pradžią davėme abu su V. Margevičiumi, o taurę padovanojo Kauno Šaulių sąjunga.
 
Ar reikėjo ypatingų gebėjimų sudominti vaikus, kai tinklinio ir krepšinio salių durys pastate buvo viena šalia kitos?
Ieškojau būdų kaip privilioti, nes surinkus naujokus pirmai treniruotei, nemažai perspektyvių aukštaūgių prarasdavau. Nudžiugau, kai lankantis treniruotes sūnus Deividas į 1976 m. gimusių vaikinų komandą atsivedė metais vyresnį draugą Žydrūną Ilgauską. Bet Žydrūnas po dviejų treniruočių pakeitė duris ir tapo krepšinio legenda. Duris iškeitė daugelis vaikučių, o galėjo šviesti tinklinio žvaigždėmis. Dažnai tekdavo eiti į namus įtikinėti tėvus, o šie atsakydavo: "Nenori vaikas, nenorim ir mes, nepopuliarus ir mažai žinomas sportas". Dabar tėvai galvoja kitaip, nes šalyje klesti paplūdimio tinklinis, kurį pradėjau Kaune kartu su savo mokytoju, buvusiu dėstytoju docentu Vytautu Jankumi, kai iš Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato Brazilijoje, pirmą kartą dalyvavę, grįžo kaunietis Saulius Ligeika ir vilnietis Jonas Kvedaravičius. Jie parvežė aikštelę žyminčias linijas ir žaidimo kamuolį, supažindino su taisyklėmis. Turėdamas tinklinio Nacionalinio teisėjo kategoriją, net 12-ka metų savaitgaliais vykau į Palangą. Aikštelėse prie jūros kartu su Audroniumi Maciumi vykdėme Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus.Su išlikusiais moksleiviais pergalių iškovoti pavykdavo?
Džiūgavau jau po metų darbo patekęs su pirmojo rinkimo 1957-1958 m. gimusių berniukų komanda į Lietuvos finalines varžybas, vykusias Palangoje lauko aikštelėse. Kai kurie - Rolandas Pakulis, Rimvydas Mogenis, Igoris Pantelejevas, Aleksandras Volobujevas (šiemet įkurtos Kauno vyrų komandos trenerės asistentas) žaidžia senjorų komandose, o buvusios Sovietų Sąjungos čempionas Romanas Ašmys, turi parako ir iki šiol rungtyniauja KTML. Po dviejų metų Lietuvos jaunių vicečempionais tapo 1960 m. gimę vaikinai – Gintaras Aukštakalnis, Vitalijus Reinikovas, Raimundas Liekis, Kęstas Žliobas, Sigitas Vilčinskas, LSU dėstytojas doc. Aurelijus Zuoza, fizinio lavinimo mokytojas Regimantas Jagentavičius . Pakvipo auksu ir džiūgavome po dvejų metų, kai Lietuvos jaunių čempionų titulus iškovojo 1961-62 m. gimusių žaidėjų komanda (Arūnas Beinoravičius, Giedrius Rimdeika, Sigitas Kvedaras, Artūras Tarutis, Arvydas Mackevičius, Romas Bartusevičius, Gediminas Bartašiūnas, Valentinas Smerdovas). Labai norėjau aukso dar ir dėl to, kad tik taip galima buvo pasikelti atlyginimą. Tiesa, tik dviems metams.

O kaip su atlyginimu po to?
Trenerio uždarbis sporto mokykloje daug nuo ko priklauso, todėl šiuo darbu nesižavi ir baigusieji LSU. Geriau treniruoti jau paruoštus žaidėjus. Atlygis rūpėjo ir dėjau visas pastangas kiek išgalėdamas jį pasididinti. Su komandomis vykau į kontrolinius turnyrus. Ruošiau, kad jos, Lietuvos čempionatų finaluose, stovėtų ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio. Tai pavyko padaryti 1962, 1963, 1970, 1973, 1975, 1976, 1983, 1984, 1985, 1986, 1989, 1999 m. gimusiems vaikinams. Per savo rankas praleidau per 500 moksleivių, treniravau 28 komandas. Kai kurios iškovodavo Lietuvos čempionų titulus, kitos prizininkų medalius. Tituluočiausia - 1970 m. gimusių tinklininkų komanda (Audrius Gargasas, Aidas Kupčinskas, Artūras Šimukonis, Artūras Želvys, Ernestas Trapulionis, Gediminas Melieška, Laimis Snieška, Renaldas Nauckūnas, Marius Domskis), kuriai pavyko kas dvejus metus laimėti Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybių auksą. Nuo jos pradėjau treniruoti ir Lietuvos rinktines. Man padėjo treneriai Romas Kryževičius, Kęstutis Mazgelis, Genadijus Pušnovas. Visų komandų rezultatais buvau patenkintas ir apgailestavau, kai mokiniai baigdavo 12-tą klasę ir su jais tekdavo atsisveikinti. Nuriedėdavo net ašara.

Kodėl su dvyliktokais tekdavo atsisveikinti?
Tokie buvo sporto mokyklų nuostatai, tokie jie ir dabar. Tradiciškai kasmet vyksta merginų ir vaikinų sporto mokyklos abiturientų išleistuvių renginiai S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos aktų salėje. Dabar ši graudi ceremonija pratęsta dvejiems metams, nes jau nebe moksleiviai, bet tarifikuoti mokykloje, gali dalyvauti jaunimo čempionate.
 
Užsiminėte apie KTML. Ar joje su auklėtiniais dalyvavote?
Taip, bet tik kartą, tėvų lėšomis. 2014-2015 m. C lygos pirmenybėse iškovojome Mažąją taurę. Ši klestinti mieste lyga jau aštuntąjį sezoną užbaigė atviras miesto pirmenybes (dalyvauja Marijampolė, Kėdainiai, Alytus, Jonava, Kazlų Rūda) tikrai aukštame lygyje, nes patirties ir išradingumo nestokojantis KMTL prezidentas Esmiraldas Sliežauskas kasmet ją tobulina. Neatsisako ir mano pagalbos.
 
Tai dabar visa širdimi su KTML-u?
Kol išgaliu, padėsiu, nes prisižadėjau prezidentui. Teisėjaudamas lygoje susitinku su savo auklėtiniais, žaviuosi jų tobulėjimu. Savo pagalbą visada teiksiu ir toliau Lietuvos tinklinio federacijos, sporto mokyklos, Kauno miesto moterų komandų "La vita volley", "Cukrainis", net Druskininkų ir Marijampolės organizuojamuose renginiuose.

Ar lieka laisvu savaitgalių?
Beveik nebelieka, nes daug renginių savaitgaliais Kauno apskrityje vykdo niekada nepavargstantis LTOK Kauno skyriaus pirmininkas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Kasmet vykstu į Marijampolę, ten padedu pagrindiniam organizatoriui, buvusiam galiūnų rekordininkui, broliui Alvydui ruošti tradicinius tarptautinius galiūnų turnyrus. Pernai įvyko 25-asis.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Š. Jasikevičiui – garbės piliečio regalijos
2018 06 20
Apdovanojimas
Kauno garbės piliečiu tapęs Šarūnas Jasikevičius: „Tai yra viena didžiausių garbių, kokią esu patyręs savo gyvenime“.
Aiški Lietuvos rinktinės sudėtis
2018 06 20
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris išsirinko komandos sudėtį artimiausioms Pasaulio taurės atrankos rungtynėms.
Agnė Bobinaitė lieka "Kibirkštyje"
2018 06 20
LMKL
Vilniaus "Kibirkšties" komanda ir toliau viena pirmųjų rikiuoja gretas naujam sezonui.
 
Burtai lėmė tolimas keliones
2018 06 20
Europos lyga
"Žalgirio" treneris nesiima vertinti varžovų pajėgumo, "Stumbro" - džiaugiasi tuo, kad ekipa susitiks su nuolat grupių turnyre dalyvaujančia komanda.
Sieks susigrąžinti trofėjų
2018 06 20
U-17
Lietuvos septyniolikmečių (U-17) futbolo rinktinė Palangoje pradėjo rengtis Baltijos taurės varžyboms.
Tai ne pokštas: Lietuva žais su Šri Lanka
2018 06 20
Draugiškos rungtynės
Šri Lanka jau džiūgauja, kad žais dvejas draugiškas rungtynes su Lietuvos futbolo rinktine, nors mūsų šalyje apie jas net neskelbiama.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Gargžduose karūnuos naujus čempionus
2018 06 20
Čempionatas
Birželio 22-24 dienomis geriausi šalies dviratininkai kovos dėl Lietuvos čempionato medalių ir čempionų marškinėlių.
Dviračių maratone - favoritų pergalės
2018 06 18
Maratonas
Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus "Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės" etapo Vilniuje dalyvių būrio.
E.Šiškevičius Prancūzijoje – tarp lyderių
2018 06 18
Lenktynės
Lietuvis galingai spurtavo paskutiniuose metruose ir nedaug trūko, kad būtų šventęs pergalę.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Paskelbti geriausi čempionato septynetai
2018 06 20
Geriausieji
Jonavoje pasibaigus Lietuvos tinklinio čempionatų finalams, pirmą kartą buvo išrinkti simboliniai geriausių žaidėjų septynetai.
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Įpusėjus sezonui - kylanti įtampa
2018 06 20
Moto
Birželiui einant į pabaigą, įpusėjo įvykių kupinas motociklininkų sporto sezonas.
Laimėjimas - namų darbų paruošimas
2018 06 19
Auto
Trečius metus autosportu užsiimanti lenktynininkė Mylita Kiškytė teigia, kad kažkada į automobilių sportą žiūrėjusi lyg į tolimą ir nepasiekiamą svajonę.
Ralio favoritams - „benzingalvis“ testas
2018 06 18
Ralis
Pirmąją "Viada Rally Žemaitija 2018" dieną pilotams teko atlikti šypsenas generuojančių užduočių.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pozicija pasaulio čempionate nepakito
2018 06 19
F2
Vienintelis Lietuvos F2 vandens formulių pilotas Edgaras Riabko pasaulio čempionate ir toliau išlieka antras.
Iškovojo bronzos medalį
2018 06 19
Fitnesas
Liuksemburge vykusiame paskutiniame šio IFBB sezono tarptautiniame turnyre "Diamond cup" tarp prizininkų buvo ir Lietuvos atstovė.
Pergalių varžovams lengvai nežarstė
2018 06 18
Kanupolas
Lenkijoje Kaniovo mieste vyko tryliktasis tarptautinis kanupolo turnyras. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai.
 
Pergalė - kadru iš futbolo aikštės
2018 06 20
Fotografija
Išrinkti geriausi LSŽF konkurso gegužės mėnesio sporto kadrai.
Talentams – J. Valančiūno stovykla
2018 06 20
Stovykla
Jonas Valančiūnas surengė savo vardo stovyklą jauniesiems krepšinio talentams: „Manau vaikinai turi ką išgirsti ir ką pamatyti, išmokti“.
Arenoje - perspektyvūs jaunieji krepšininkai
2018 06 20
Stovykla
Vilniaus "Lietuvos ryto" arenoje pirmą kartą klubo istorijoje įvyko perspektyviausius sostinės žaidėjus po vienu stogu subūrusi "Talent Camp".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas