Vytautas Kirkliauskas, LTF 2018 m. birželio 6 d. 14:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas – tinklinio ritmu

70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas net 46 metus atidavė tinklinio trenerio darbui Kaune. Tarp jo auklėtinių buvo ir Žydrūnas Ilgauskas.

V.J.Kirkliauskas.
Asmeninio albumo nuotr.
V.J.Kirkliauskas.
Birželio 6 d. 70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas per savo karjerą treniravo Kauno miesto vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir vyrų rinktines, kurios iškovodavo čempionų titulus arba tapdavo prizininkėmis, su kolegomis  ruošė ir Lietuvos jaunių vaikinų rinktines, kurios rungtuniavo buvusios Sovietų sąjungos varžybose, o atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę – Europos čempionatuose. 

Praeityje jo auklėtinis Arūnas Beinoravičius žaidė legendinėje Vilniaus „Kuro aparatūros“ komandoje, o du V.J.Kirkliausko mokiniai – Lukas Gudas ir Jonas Rakickas – šemet su Marijampolės „Sūduva“ tapo Lietuvos čempionais, įsitvirtino šalies vyrų rinktinėje.
 
Net keturis kartus – 1999, 2000, 2001 ir 2006 metais V. J. Kirkliauskas laimėjo Lietuvos „Geriausio trenerio“ konkursą, kurį organizuoja Lietuvos tinklinio federacijos jaunių komisija.
 
Nuo 1967 m. iki 2013 m. treneris teisėjavo aukščiausio rango Lietuvos moterų ir vyrų salės bei paplūdimio tinklinio čempionatuose. Buvo skiriamas vyriausiojo teisėjo pareigoms. Šią veiklą sustabdė amžiaus cenzas (65-eri), tačiau savo pamėgtą veiklą su švilpuku V. J. Kirkliauskas tęsia. Savaitgaliais talkina moksleivių varžybose ir jau aštuntą sezoną teisėjauja Kauno tinklinio mėgėjų lygoje (KTML).

Kas sutrukdė pasiekti pusės šimtmečio ribą Kauno sporto mokykloje?
Mylimą darbą tęsti dar norėjau, bet nukrito ūpas. Daugelį dešimtmečių stipriausiai Lietuvoje Kauno tinklinio mokyklai, gimusiai iš Kompleksinės sporto mokyklos, vadovavo tinklinio specialistai – Algirdas Berūkštis, vėliau Romualdas Magelinskas, po jo Vytautas Margevičius. Tačiau Lietuvos nepriklausomybės metais miesto sporto reformatoriai mokyklą panaikino – sujungė gimnastikos, plaukimo ir tinklinio mokyklas į vieną, atsirado nauja vadovė. Pasijaučiau ten svetimas.

Buvę vadovai patys treniravo moksleivius ir gerai suprato, koks nelengvas trenerio darbas, kai reikia susirinkti penktokus ir treniruoti juos iki 12-tos klasės. Treneris pirmiausiai privalo būti fanatiškai atsidavęs darbui. Nemažai specialistų greitai atsikando šios duonos, pasitraukė iš darbo. Su berniukais ilgiau dirbo Michailas Nikitinas, mano auklėtiniai - Regimantas Jagentavičius ir Renaldas Nauckūnas. Kartu su manimi išliko tik Rimgaudas Ungurys. Šiuo metu berniukus sėkmingai treniruoja dvi moterys - Jolita Kontvainienė ir Rūta Skorupskienė.

Dabar mokykla dar  padidinta - prijungta ir lengvoji atletika, ir turi naują pavadinimą – "Startas". Naujas ir direktorius – Mantas Raila. Susipažinau su juo sporto salėje, vykstant tarptautiniam 28-ajam turnyrui Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Nustebau, nes ankstesnė mokyklos vadovė tinkliniui neteikė dėmesio. Šiam turnyrui pradžią davėme abu su V. Margevičiumi, o taurę padovanojo Kauno Šaulių sąjunga.
 
Ar reikėjo ypatingų gebėjimų sudominti vaikus, kai tinklinio ir krepšinio salių durys pastate buvo viena šalia kitos?
Ieškojau būdų kaip privilioti, nes surinkus naujokus pirmai treniruotei, nemažai perspektyvių aukštaūgių prarasdavau. Nudžiugau, kai lankantis treniruotes sūnus Deividas į 1976 m. gimusių vaikinų komandą atsivedė metais vyresnį draugą Žydrūną Ilgauską. Bet Žydrūnas po dviejų treniruočių pakeitė duris ir tapo krepšinio legenda. Duris iškeitė daugelis vaikučių, o galėjo šviesti tinklinio žvaigždėmis. Dažnai tekdavo eiti į namus įtikinėti tėvus, o šie atsakydavo: "Nenori vaikas, nenorim ir mes, nepopuliarus ir mažai žinomas sportas". Dabar tėvai galvoja kitaip, nes šalyje klesti paplūdimio tinklinis, kurį pradėjau Kaune kartu su savo mokytoju, buvusiu dėstytoju docentu Vytautu Jankumi, kai iš Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato Brazilijoje, pirmą kartą dalyvavę, grįžo kaunietis Saulius Ligeika ir vilnietis Jonas Kvedaravičius. Jie parvežė aikštelę žyminčias linijas ir žaidimo kamuolį, supažindino su taisyklėmis. Turėdamas tinklinio Nacionalinio teisėjo kategoriją, net 12-ka metų savaitgaliais vykau į Palangą. Aikštelėse prie jūros kartu su Audroniumi Maciumi vykdėme Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus.Su išlikusiais moksleiviais pergalių iškovoti pavykdavo?
Džiūgavau jau po metų darbo patekęs su pirmojo rinkimo 1957-1958 m. gimusių berniukų komanda į Lietuvos finalines varžybas, vykusias Palangoje lauko aikštelėse. Kai kurie - Rolandas Pakulis, Rimvydas Mogenis, Igoris Pantelejevas, Aleksandras Volobujevas (šiemet įkurtos Kauno vyrų komandos trenerės asistentas) žaidžia senjorų komandose, o buvusios Sovietų Sąjungos čempionas Romanas Ašmys, turi parako ir iki šiol rungtyniauja KTML. Po dviejų metų Lietuvos jaunių vicečempionais tapo 1960 m. gimę vaikinai – Gintaras Aukštakalnis, Vitalijus Reinikovas, Raimundas Liekis, Kęstas Žliobas, Sigitas Vilčinskas, LSU dėstytojas doc. Aurelijus Zuoza, fizinio lavinimo mokytojas Regimantas Jagentavičius . Pakvipo auksu ir džiūgavome po dvejų metų, kai Lietuvos jaunių čempionų titulus iškovojo 1961-62 m. gimusių žaidėjų komanda (Arūnas Beinoravičius, Giedrius Rimdeika, Sigitas Kvedaras, Artūras Tarutis, Arvydas Mackevičius, Romas Bartusevičius, Gediminas Bartašiūnas, Valentinas Smerdovas). Labai norėjau aukso dar ir dėl to, kad tik taip galima buvo pasikelti atlyginimą. Tiesa, tik dviems metams.

O kaip su atlyginimu po to?
Trenerio uždarbis sporto mokykloje daug nuo ko priklauso, todėl šiuo darbu nesižavi ir baigusieji LSU. Geriau treniruoti jau paruoštus žaidėjus. Atlygis rūpėjo ir dėjau visas pastangas kiek išgalėdamas jį pasididinti. Su komandomis vykau į kontrolinius turnyrus. Ruošiau, kad jos, Lietuvos čempionatų finaluose, stovėtų ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio. Tai pavyko padaryti 1962, 1963, 1970, 1973, 1975, 1976, 1983, 1984, 1985, 1986, 1989, 1999 m. gimusiems vaikinams. Per savo rankas praleidau per 500 moksleivių, treniravau 28 komandas. Kai kurios iškovodavo Lietuvos čempionų titulus, kitos prizininkų medalius. Tituluočiausia - 1970 m. gimusių tinklininkų komanda (Audrius Gargasas, Aidas Kupčinskas, Artūras Šimukonis, Artūras Želvys, Ernestas Trapulionis, Gediminas Melieška, Laimis Snieška, Renaldas Nauckūnas, Marius Domskis), kuriai pavyko kas dvejus metus laimėti Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybių auksą. Nuo jos pradėjau treniruoti ir Lietuvos rinktines. Man padėjo treneriai Romas Kryževičius, Kęstutis Mazgelis, Genadijus Pušnovas. Visų komandų rezultatais buvau patenkintas ir apgailestavau, kai mokiniai baigdavo 12-tą klasę ir su jais tekdavo atsisveikinti. Nuriedėdavo net ašara.

Kodėl su dvyliktokais tekdavo atsisveikinti?
Tokie buvo sporto mokyklų nuostatai, tokie jie ir dabar. Tradiciškai kasmet vyksta merginų ir vaikinų sporto mokyklos abiturientų išleistuvių renginiai S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos aktų salėje. Dabar ši graudi ceremonija pratęsta dvejiems metams, nes jau nebe moksleiviai, bet tarifikuoti mokykloje, gali dalyvauti jaunimo čempionate.
 
Užsiminėte apie KTML. Ar joje su auklėtiniais dalyvavote?
Taip, bet tik kartą, tėvų lėšomis. 2014-2015 m. C lygos pirmenybėse iškovojome Mažąją taurę. Ši klestinti mieste lyga jau aštuntąjį sezoną užbaigė atviras miesto pirmenybes (dalyvauja Marijampolė, Kėdainiai, Alytus, Jonava, Kazlų Rūda) tikrai aukštame lygyje, nes patirties ir išradingumo nestokojantis KMTL prezidentas Esmiraldas Sliežauskas kasmet ją tobulina. Neatsisako ir mano pagalbos.
 
Tai dabar visa širdimi su KTML-u?
Kol išgaliu, padėsiu, nes prisižadėjau prezidentui. Teisėjaudamas lygoje susitinku su savo auklėtiniais, žaviuosi jų tobulėjimu. Savo pagalbą visada teiksiu ir toliau Lietuvos tinklinio federacijos, sporto mokyklos, Kauno miesto moterų komandų "La vita volley", "Cukrainis", net Druskininkų ir Marijampolės organizuojamuose renginiuose.

Ar lieka laisvu savaitgalių?
Beveik nebelieka, nes daug renginių savaitgaliais Kauno apskrityje vykdo niekada nepavargstantis LTOK Kauno skyriaus pirmininkas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Kasmet vykstu į Marijampolę, ten padedu pagrindiniam organizatoriui, buvusiam galiūnų rekordininkui, broliui Alvydui ruošti tradicinius tarptautinius galiūnų turnyrus. Pernai įvyko 25-asis.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
Dvigubas lietuvio dublis jo ekipai nepadėjo
2018 10 20
NBA
NBA pirmenybėse J.Valančiūno "Toronto Raptors" iškovojo pergalę, D. Sabonio "Indiana Pacers" pralaimėjo. Pastarasis pelnė 12 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
 
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Šiaulietės - prie pat 17-ojo aukso medalio
2018 10 20
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintra-Universitetas" 4:0 sutriuškino “Kauno Žalgirį” ir praktiškai užsitikrino 17-ąjį čempionių titulą bendrai ir 13-ąjį iš eilės.
"Suprantame, kad klysti neturime teisės"
2018 10 20
A lyga
Vilniaus "Žalgirio" slovakas puolėjas Tomašas Malecas tikina, kad sostinės futbolininkai yra pasiryžę žūt būt įveikti "Trakus" sekmadienį.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
Neatsilaikė prieš pirmojo šimtuko žaidėjas
2018 10 20
Badmintonas
Graikijoje vykstančiame badmintono turnyre „Hellas Open“ Lietuvos atstovės savo pasirodymus jau baigė.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas