Vytautas Kirkliauskas, LTF 2018 m. birželio 6 d. 14:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Gyvenimas – tinklinio ritmu

70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas net 46 metus atidavė tinklinio trenerio darbui Kaune. Tarp jo auklėtinių buvo ir Žydrūnas Ilgauskas.

V.J.Kirkliauskas.
Asmeninio albumo nuotr.
V.J.Kirkliauskas.
Birželio 6 d. 70-metį švenčiantis Vytautas Juozas Kirkliauskas per savo karjerą treniravo Kauno miesto vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir vyrų rinktines, kurios iškovodavo čempionų titulus arba tapdavo prizininkėmis, su kolegomis  ruošė ir Lietuvos jaunių vaikinų rinktines, kurios rungtuniavo buvusios Sovietų sąjungos varžybose, o atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę – Europos čempionatuose. 

Praeityje jo auklėtinis Arūnas Beinoravičius žaidė legendinėje Vilniaus „Kuro aparatūros“ komandoje, o du V.J.Kirkliausko mokiniai – Lukas Gudas ir Jonas Rakickas – šemet su Marijampolės „Sūduva“ tapo Lietuvos čempionais, įsitvirtino šalies vyrų rinktinėje.
 
Net keturis kartus – 1999, 2000, 2001 ir 2006 metais V. J. Kirkliauskas laimėjo Lietuvos „Geriausio trenerio“ konkursą, kurį organizuoja Lietuvos tinklinio federacijos jaunių komisija.
 
Nuo 1967 m. iki 2013 m. treneris teisėjavo aukščiausio rango Lietuvos moterų ir vyrų salės bei paplūdimio tinklinio čempionatuose. Buvo skiriamas vyriausiojo teisėjo pareigoms. Šią veiklą sustabdė amžiaus cenzas (65-eri), tačiau savo pamėgtą veiklą su švilpuku V. J. Kirkliauskas tęsia. Savaitgaliais talkina moksleivių varžybose ir jau aštuntą sezoną teisėjauja Kauno tinklinio mėgėjų lygoje (KTML).

Kas sutrukdė pasiekti pusės šimtmečio ribą Kauno sporto mokykloje?
Mylimą darbą tęsti dar norėjau, bet nukrito ūpas. Daugelį dešimtmečių stipriausiai Lietuvoje Kauno tinklinio mokyklai, gimusiai iš Kompleksinės sporto mokyklos, vadovavo tinklinio specialistai – Algirdas Berūkštis, vėliau Romualdas Magelinskas, po jo Vytautas Margevičius. Tačiau Lietuvos nepriklausomybės metais miesto sporto reformatoriai mokyklą panaikino – sujungė gimnastikos, plaukimo ir tinklinio mokyklas į vieną, atsirado nauja vadovė. Pasijaučiau ten svetimas.

Buvę vadovai patys treniravo moksleivius ir gerai suprato, koks nelengvas trenerio darbas, kai reikia susirinkti penktokus ir treniruoti juos iki 12-tos klasės. Treneris pirmiausiai privalo būti fanatiškai atsidavęs darbui. Nemažai specialistų greitai atsikando šios duonos, pasitraukė iš darbo. Su berniukais ilgiau dirbo Michailas Nikitinas, mano auklėtiniai - Regimantas Jagentavičius ir Renaldas Nauckūnas. Kartu su manimi išliko tik Rimgaudas Ungurys. Šiuo metu berniukus sėkmingai treniruoja dvi moterys - Jolita Kontvainienė ir Rūta Skorupskienė.

Dabar mokykla dar  padidinta - prijungta ir lengvoji atletika, ir turi naują pavadinimą – "Startas". Naujas ir direktorius – Mantas Raila. Susipažinau su juo sporto salėje, vykstant tarptautiniam 28-ajam turnyrui Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Nustebau, nes ankstesnė mokyklos vadovė tinkliniui neteikė dėmesio. Šiam turnyrui pradžią davėme abu su V. Margevičiumi, o taurę padovanojo Kauno Šaulių sąjunga.
 
Ar reikėjo ypatingų gebėjimų sudominti vaikus, kai tinklinio ir krepšinio salių durys pastate buvo viena šalia kitos?
Ieškojau būdų kaip privilioti, nes surinkus naujokus pirmai treniruotei, nemažai perspektyvių aukštaūgių prarasdavau. Nudžiugau, kai lankantis treniruotes sūnus Deividas į 1976 m. gimusių vaikinų komandą atsivedė metais vyresnį draugą Žydrūną Ilgauską. Bet Žydrūnas po dviejų treniruočių pakeitė duris ir tapo krepšinio legenda. Duris iškeitė daugelis vaikučių, o galėjo šviesti tinklinio žvaigždėmis. Dažnai tekdavo eiti į namus įtikinėti tėvus, o šie atsakydavo: "Nenori vaikas, nenorim ir mes, nepopuliarus ir mažai žinomas sportas". Dabar tėvai galvoja kitaip, nes šalyje klesti paplūdimio tinklinis, kurį pradėjau Kaune kartu su savo mokytoju, buvusiu dėstytoju docentu Vytautu Jankumi, kai iš Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato Brazilijoje, pirmą kartą dalyvavę, grįžo kaunietis Saulius Ligeika ir vilnietis Jonas Kvedaravičius. Jie parvežė aikštelę žyminčias linijas ir žaidimo kamuolį, supažindino su taisyklėmis. Turėdamas tinklinio Nacionalinio teisėjo kategoriją, net 12-ka metų savaitgaliais vykau į Palangą. Aikštelėse prie jūros kartu su Audroniumi Maciumi vykdėme Lietuvos moterų ir vyrų čempionatus.Su išlikusiais moksleiviais pergalių iškovoti pavykdavo?
Džiūgavau jau po metų darbo patekęs su pirmojo rinkimo 1957-1958 m. gimusių berniukų komanda į Lietuvos finalines varžybas, vykusias Palangoje lauko aikštelėse. Kai kurie - Rolandas Pakulis, Rimvydas Mogenis, Igoris Pantelejevas, Aleksandras Volobujevas (šiemet įkurtos Kauno vyrų komandos trenerės asistentas) žaidžia senjorų komandose, o buvusios Sovietų Sąjungos čempionas Romanas Ašmys, turi parako ir iki šiol rungtyniauja KTML. Po dviejų metų Lietuvos jaunių vicečempionais tapo 1960 m. gimę vaikinai – Gintaras Aukštakalnis, Vitalijus Reinikovas, Raimundas Liekis, Kęstas Žliobas, Sigitas Vilčinskas, LSU dėstytojas doc. Aurelijus Zuoza, fizinio lavinimo mokytojas Regimantas Jagentavičius . Pakvipo auksu ir džiūgavome po dvejų metų, kai Lietuvos jaunių čempionų titulus iškovojo 1961-62 m. gimusių žaidėjų komanda (Arūnas Beinoravičius, Giedrius Rimdeika, Sigitas Kvedaras, Artūras Tarutis, Arvydas Mackevičius, Romas Bartusevičius, Gediminas Bartašiūnas, Valentinas Smerdovas). Labai norėjau aukso dar ir dėl to, kad tik taip galima buvo pasikelti atlyginimą. Tiesa, tik dviems metams.

O kaip su atlyginimu po to?
Trenerio uždarbis sporto mokykloje daug nuo ko priklauso, todėl šiuo darbu nesižavi ir baigusieji LSU. Geriau treniruoti jau paruoštus žaidėjus. Atlygis rūpėjo ir dėjau visas pastangas kiek išgalėdamas jį pasididinti. Su komandomis vykau į kontrolinius turnyrus. Ruošiau, kad jos, Lietuvos čempionatų finaluose, stovėtų ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio. Tai pavyko padaryti 1962, 1963, 1970, 1973, 1975, 1976, 1983, 1984, 1985, 1986, 1989, 1999 m. gimusiems vaikinams. Per savo rankas praleidau per 500 moksleivių, treniravau 28 komandas. Kai kurios iškovodavo Lietuvos čempionų titulus, kitos prizininkų medalius. Tituluočiausia - 1970 m. gimusių tinklininkų komanda (Audrius Gargasas, Aidas Kupčinskas, Artūras Šimukonis, Artūras Želvys, Ernestas Trapulionis, Gediminas Melieška, Laimis Snieška, Renaldas Nauckūnas, Marius Domskis), kuriai pavyko kas dvejus metus laimėti Lietuvos vaikų, jaunučių ir jaunių pirmenybių auksą. Nuo jos pradėjau treniruoti ir Lietuvos rinktines. Man padėjo treneriai Romas Kryževičius, Kęstutis Mazgelis, Genadijus Pušnovas. Visų komandų rezultatais buvau patenkintas ir apgailestavau, kai mokiniai baigdavo 12-tą klasę ir su jais tekdavo atsisveikinti. Nuriedėdavo net ašara.

Kodėl su dvyliktokais tekdavo atsisveikinti?
Tokie buvo sporto mokyklų nuostatai, tokie jie ir dabar. Tradiciškai kasmet vyksta merginų ir vaikinų sporto mokyklos abiturientų išleistuvių renginiai S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos aktų salėje. Dabar ši graudi ceremonija pratęsta dvejiems metams, nes jau nebe moksleiviai, bet tarifikuoti mokykloje, gali dalyvauti jaunimo čempionate.
 
Užsiminėte apie KTML. Ar joje su auklėtiniais dalyvavote?
Taip, bet tik kartą, tėvų lėšomis. 2014-2015 m. C lygos pirmenybėse iškovojome Mažąją taurę. Ši klestinti mieste lyga jau aštuntąjį sezoną užbaigė atviras miesto pirmenybes (dalyvauja Marijampolė, Kėdainiai, Alytus, Jonava, Kazlų Rūda) tikrai aukštame lygyje, nes patirties ir išradingumo nestokojantis KMTL prezidentas Esmiraldas Sliežauskas kasmet ją tobulina. Neatsisako ir mano pagalbos.
 
Tai dabar visa širdimi su KTML-u?
Kol išgaliu, padėsiu, nes prisižadėjau prezidentui. Teisėjaudamas lygoje susitinku su savo auklėtiniais, žaviuosi jų tobulėjimu. Savo pagalbą visada teiksiu ir toliau Lietuvos tinklinio federacijos, sporto mokyklos, Kauno miesto moterų komandų "La vita volley", "Cukrainis", net Druskininkų ir Marijampolės organizuojamuose renginiuose.

Ar lieka laisvu savaitgalių?
Beveik nebelieka, nes daug renginių savaitgaliais Kauno apskrityje vykdo niekada nepavargstantis LTOK Kauno skyriaus pirmininkas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Kasmet vykstu į Marijampolę, ten padedu pagrindiniam organizatoriui, buvusiam galiūnų rekordininkui, broliui Alvydui ruošti tradicinius tarptautinius galiūnų turnyrus. Pernai įvyko 25-asis.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“ kibo į atlapus „Žalgiriui“
2019 01 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate - sunki „Žalgirio“ ir lengva „Juventus“ krepšininkų pergalės.
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Slidžioje trasoje – azartiškos lenktynės
2019 01 20
Auto
Slalomo trasoje paaiškėjo, kurio iš veteranų parakinė dar nesudrėkusi ir kuris išsaugojo daugiausia azarto, neprarasdamas vairavimo įgūdžių.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
„Žaibui“ – svarbios pamokos
2019 01 20
Vandensvydis
Alytuje įvyko 1-asis Karpatų lygos vandensvydžio turnyro etapas, kuriame Elektrėnų „Žaibas“ priėmė varžovų iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos iššūkį.
Po sunkaus starto – auksinis finišas
2019 01 20
Golbolas
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Suomijoje vykstančiose tradicinėse neįgaliųjų sportininkų „Pajulahti“ žaidynėse iškovojo čempionės titulą.
Belgijoje – dar du D.Rapšio medaliai
2019 01 20
Plaukimas
16-ose plaukimo varžybose „Flanders Cup“ Antverpene Danas Rapšys laimėjo 200 m nugara rungtį, o 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi buvo antras.
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas