Neringa Jonavičienė 2018 m. gegužės 25 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos treneriai – ištroškę naujovių

Sportininkų mokymo centro rengiamuose mokymuose dalyvauja ne tik patyrę specialistai, bet ir žinių trokštantis jaunimas.

Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
Organizatorių nuotr.
Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
   
„Kai gimė mintis steigti Sportininkų mokymų centrą, jis buvo orientuotas į profesionalių sportininkų integravimą į darbo rinką, pasibaigus jų karjerai, tačiau jau pirmaisiais veiklos mėnesiais supratome, kad pagrindinė mokymų auditorija yra sporto treneriai, o profesionalių sportininkų mokymuose dalyvauja apie 10–20 proc.“, – teigia centro direktorius Mykolas Krivcovas.
 
Nuo 2011 m. veikiančios VšĮ Sportininkų mokymų centras mokymuose dalyvavo dauguma Lietuvos sporto trenerių, per metus įvyksta apie 20 seminarų pagrindiniuose šalies miestuose, o bendras dalyvių skaičius yra didesnis nei 1000 asmenų.

„Džiaugiamės, kad treneriai, kurių auklėtiniai pasiekia aukščiausių įvertinimų, yra dažni seminarų dalyviai, todėl jaučiame, kad ir mes prisidedame prie sportininkų pergalių“, – sako M. Krivcovas.
Įstaiga teikia paslaugas, susijusias su sportininkų ir trenerių mokymais, rengia kvalifikacijos tobulinimo programas ir organizuoja kvalifikacijos tobulinimo renginius. Didžioji dalis rugsėjo–gegužės mėnesiais organizuojamų seminarų dalyvių yra sporto treneriai, bet seminaruose dalyvauja ir sporto organizacijų darbuotojai, sportininkai, sportuotojai, sportuojančių vaikų tėvai. 

Mokymai – lyg maratonas

Pagrindinė auditorijų dalis yra aukščiausios kategorijos sporto treneriai, kurių lūkesčiai ir dalyvavimas mokymuose yra labai tikslingas. Treneriai atvyksta su konkrečiais klausimais, į kuriuos lektoriai siekia pateikti teisingus atsakymus. 

„Treneriai labai aktyvūs ir užsiėmę žmonės, todėl lektoriams keturių valandų seminaras prilygsta maratonui, nes klausimų būna dažniausiai daugiau nei laiko jiems atsakyti, – pasakoja M. Krivcovas. – Nauji treneriai ar mėgėjai sportininkai nori gauti iš karto kuo daugiau informacijos, tačiau dėl tokio žinių srauto kartais nukenčia kokybė.“
 
Direktorius atkreipia dėmesį, kad kai kurie savamoksliai žmonės ateina su susiformavusiomis, ne visuomet teisingomis nuostatomis, kurias keičia ir taiso savo žinias. Keičiasi ir treniravimo metodikos, todėl dažnam treneriui keisti tai, ką jis naudojo dešimtis metų, yra labai sunku. Ypač tai pastebima sporto psichologijos srityje, kur trenerio, sportininko ir tėvų bendravimas yra labai svarbus, turintis milžinišką įtaką tiek vaikų atėjimui į sportą, tiek ir pasibaigus sportinei karjerai.


Leidimai – ne visiems

Sportininkų mokymo centras organizuoja mokymus, suteikiančius galimybę įgyti leidimą kūno kultūros ir sporto veiklai. Per kelerius metus juos baigė daugiau nei 500 trenerių. Šie žmonės vėliau grįžta į kvalifikacijos kėlimo seminarus, skirtus leidimams pratęsti. Dažniausi šių mokymų dalyviai – jau trenerio veiklą vykdantys treneriai, tačiau jiems reikia papildomų bazinių žinių ir sporto veiklos leidimo, kuris būtinas norint užsiimti šia veikla. 
 
Šių mokymų kaina – 363 eurai, papildomų reikalavimų, susijusių su asmens išsilavinimu, nėra. Tačiau tiems, kurie nėra baigę sporto mokyklos, nebuvo profesionalūs sportininkai ar nėra baigę studijų, artimų sportui (medicina, kineziterapija, edukologija ar pan.), tokių mokymų įstaiga nerekomenduoja ir nukreipia juos į universitetines studijas.

Temas keičia kas pusmetį

„Mokome auditorijoje, tačiau esame pirmoji organizacija Lietuvoje, kuri pradėjo organizuoti sporto tematikos kvalifikacijos kėlimo mokymus nuotoliniu būdu. Nuolatos tobuliname nuotolinių mokymų sistemą, nes toks mokymosi būdas yra priimtiniausias šių dienų žmogui, taupančiam kiekvieną savo laiko minutę ir negalinčiam skirti visos darbo dienos iš Klaipėdos ar kito Lietuvos miesto atvykti į jam įdomų seminarą Vilniuje“, – pabrėžia pašnekovas.
 
Pasak M. Krivcovo, mokymų temos keičiamos kas pusę metų. Dažniausiai kiekvieną pusmetį vykdomi penki skirtingi mokymai, jie keliauja per visą Lietuvą. Dalis mokymų temų parenkamos atsižvelgiant į naujoves ir pačių dalyvių pageidavimus. „Tarkime, 2016 m. buvo sveikos mitybos metai, 2017 m. – traumų prevencijos, o jau šiais metais treneriai ištroškę naujų treniruočių metodikų, jėgos diržų, balanso seminarų“, – atskleidžia jis.

Šiuo metu iš praktinių seminarų aktualiausi naujų treniruoklių (jėgos diržai, balansiniai įrankiai, gumos ir kt.) naudojimas, o iš auditorinių – sporto psichologijos seminarai, nes tiek sportininkai, tiek treneriai pastaruoju metu labai įvertino jos svarbą, siekiant gerų rezultatų. Seminaro kaina – 30 eurų, dažnai šį mokestį kompensuoja sporto organizacijos, o mažesnių miestų švietimo centrai užsako seminarus savo miesto treneriams.

Amžius – neribojamas

Seminarų temos neskirstomos pagal amžių, tačiau tokios temos kaip mityba ar įvairių dar pakankamai naujų treniruoklių naudojimas pritraukia ir labai jaunų žmonių. 
 
M. Krivcovas prisimena, kad šiais metais Panevėžyje į seminarą apie jėgos diržus mama atsivedė ir savo paauglį sūnų, o seminare apie sportininkų mitybą dalyvavo 14 metų mergaitė. 

„Toks dalyvavimas sveikintinas, nes šiuo metu visą informaciją žmonės gali rasti internete, tačiau dažniausiai informacija, kurią asmuo perskaito, pateikiama pasitelkus gerą reklamą, įspūdingas nuotraukas ar nerealius rezultatus, kurie klaidina žmogų ir kartais turi pasekmių jo sveikatai ar psichikai visą gyvenimą, – akcentuoja pašnekovas. – Todėl dalyvavimas profesionalaus lektoriaus seminare, kuriame svarbiais klausimais tinkamai diskutuojama, yra nepalyginamai geresnis pasirinkimas.“ 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Nevėžis“ kibo į atlapus „Žalgiriui“
2019 01 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate - sunki „Žalgirio“ ir lengva „Juventus“ krepšininkų pergalės.
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
Slidžioje trasoje – azartiškos lenktynės
2019 01 20
Auto
Slalomo trasoje paaiškėjo, kurio iš veteranų parakinė dar nesudrėkusi ir kuris išsaugojo daugiausia azarto, neprarasdamas vairavimo įgūdžių.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
„Žaibui“ – svarbios pamokos
2019 01 20
Vandensvydis
Alytuje įvyko 1-asis Karpatų lygos vandensvydžio turnyro etapas, kuriame Elektrėnų „Žaibas“ priėmė varžovų iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos iššūkį.
Po sunkaus starto – auksinis finišas
2019 01 20
Golbolas
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Suomijoje vykstančiose tradicinėse neįgaliųjų sportininkų „Pajulahti“ žaidynėse iškovojo čempionės titulą.
Belgijoje – dar du D.Rapšio medaliai
2019 01 20
Plaukimas
16-ose plaukimo varžybose „Flanders Cup“ Antverpene Danas Rapšys laimėjo 200 m nugara rungtį, o 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi buvo antras.
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas