Neringa Jonavičienė 2018 m. gegužės 25 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos treneriai – ištroškę naujovių

Sportininkų mokymo centro rengiamuose mokymuose dalyvauja ne tik patyrę specialistai, bet ir žinių trokštantis jaunimas.

Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
Organizatorių nuotr.
Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
   
„Kai gimė mintis steigti Sportininkų mokymų centrą, jis buvo orientuotas į profesionalių sportininkų integravimą į darbo rinką, pasibaigus jų karjerai, tačiau jau pirmaisiais veiklos mėnesiais supratome, kad pagrindinė mokymų auditorija yra sporto treneriai, o profesionalių sportininkų mokymuose dalyvauja apie 10–20 proc.“, – teigia centro direktorius Mykolas Krivcovas.
 
Nuo 2011 m. veikiančios VšĮ Sportininkų mokymų centras mokymuose dalyvavo dauguma Lietuvos sporto trenerių, per metus įvyksta apie 20 seminarų pagrindiniuose šalies miestuose, o bendras dalyvių skaičius yra didesnis nei 1000 asmenų.

„Džiaugiamės, kad treneriai, kurių auklėtiniai pasiekia aukščiausių įvertinimų, yra dažni seminarų dalyviai, todėl jaučiame, kad ir mes prisidedame prie sportininkų pergalių“, – sako M. Krivcovas.
Įstaiga teikia paslaugas, susijusias su sportininkų ir trenerių mokymais, rengia kvalifikacijos tobulinimo programas ir organizuoja kvalifikacijos tobulinimo renginius. Didžioji dalis rugsėjo–gegužės mėnesiais organizuojamų seminarų dalyvių yra sporto treneriai, bet seminaruose dalyvauja ir sporto organizacijų darbuotojai, sportininkai, sportuotojai, sportuojančių vaikų tėvai. 

Mokymai – lyg maratonas

Pagrindinė auditorijų dalis yra aukščiausios kategorijos sporto treneriai, kurių lūkesčiai ir dalyvavimas mokymuose yra labai tikslingas. Treneriai atvyksta su konkrečiais klausimais, į kuriuos lektoriai siekia pateikti teisingus atsakymus. 

„Treneriai labai aktyvūs ir užsiėmę žmonės, todėl lektoriams keturių valandų seminaras prilygsta maratonui, nes klausimų būna dažniausiai daugiau nei laiko jiems atsakyti, – pasakoja M. Krivcovas. – Nauji treneriai ar mėgėjai sportininkai nori gauti iš karto kuo daugiau informacijos, tačiau dėl tokio žinių srauto kartais nukenčia kokybė.“
 
Direktorius atkreipia dėmesį, kad kai kurie savamoksliai žmonės ateina su susiformavusiomis, ne visuomet teisingomis nuostatomis, kurias keičia ir taiso savo žinias. Keičiasi ir treniravimo metodikos, todėl dažnam treneriui keisti tai, ką jis naudojo dešimtis metų, yra labai sunku. Ypač tai pastebima sporto psichologijos srityje, kur trenerio, sportininko ir tėvų bendravimas yra labai svarbus, turintis milžinišką įtaką tiek vaikų atėjimui į sportą, tiek ir pasibaigus sportinei karjerai.


Leidimai – ne visiems

Sportininkų mokymo centras organizuoja mokymus, suteikiančius galimybę įgyti leidimą kūno kultūros ir sporto veiklai. Per kelerius metus juos baigė daugiau nei 500 trenerių. Šie žmonės vėliau grįžta į kvalifikacijos kėlimo seminarus, skirtus leidimams pratęsti. Dažniausi šių mokymų dalyviai – jau trenerio veiklą vykdantys treneriai, tačiau jiems reikia papildomų bazinių žinių ir sporto veiklos leidimo, kuris būtinas norint užsiimti šia veikla. 
 
Šių mokymų kaina – 363 eurai, papildomų reikalavimų, susijusių su asmens išsilavinimu, nėra. Tačiau tiems, kurie nėra baigę sporto mokyklos, nebuvo profesionalūs sportininkai ar nėra baigę studijų, artimų sportui (medicina, kineziterapija, edukologija ar pan.), tokių mokymų įstaiga nerekomenduoja ir nukreipia juos į universitetines studijas.

Temas keičia kas pusmetį

„Mokome auditorijoje, tačiau esame pirmoji organizacija Lietuvoje, kuri pradėjo organizuoti sporto tematikos kvalifikacijos kėlimo mokymus nuotoliniu būdu. Nuolatos tobuliname nuotolinių mokymų sistemą, nes toks mokymosi būdas yra priimtiniausias šių dienų žmogui, taupančiam kiekvieną savo laiko minutę ir negalinčiam skirti visos darbo dienos iš Klaipėdos ar kito Lietuvos miesto atvykti į jam įdomų seminarą Vilniuje“, – pabrėžia pašnekovas.
 
Pasak M. Krivcovo, mokymų temos keičiamos kas pusę metų. Dažniausiai kiekvieną pusmetį vykdomi penki skirtingi mokymai, jie keliauja per visą Lietuvą. Dalis mokymų temų parenkamos atsižvelgiant į naujoves ir pačių dalyvių pageidavimus. „Tarkime, 2016 m. buvo sveikos mitybos metai, 2017 m. – traumų prevencijos, o jau šiais metais treneriai ištroškę naujų treniruočių metodikų, jėgos diržų, balanso seminarų“, – atskleidžia jis.

Šiuo metu iš praktinių seminarų aktualiausi naujų treniruoklių (jėgos diržai, balansiniai įrankiai, gumos ir kt.) naudojimas, o iš auditorinių – sporto psichologijos seminarai, nes tiek sportininkai, tiek treneriai pastaruoju metu labai įvertino jos svarbą, siekiant gerų rezultatų. Seminaro kaina – 30 eurų, dažnai šį mokestį kompensuoja sporto organizacijos, o mažesnių miestų švietimo centrai užsako seminarus savo miesto treneriams.

Amžius – neribojamas

Seminarų temos neskirstomos pagal amžių, tačiau tokios temos kaip mityba ar įvairių dar pakankamai naujų treniruoklių naudojimas pritraukia ir labai jaunų žmonių. 
 
M. Krivcovas prisimena, kad šiais metais Panevėžyje į seminarą apie jėgos diržus mama atsivedė ir savo paauglį sūnų, o seminare apie sportininkų mitybą dalyvavo 14 metų mergaitė. 

„Toks dalyvavimas sveikintinas, nes šiuo metu visą informaciją žmonės gali rasti internete, tačiau dažniausiai informacija, kurią asmuo perskaito, pateikiama pasitelkus gerą reklamą, įspūdingas nuotraukas ar nerealius rezultatus, kurie klaidina žmogų ir kartais turi pasekmių jo sveikatai ar psichikai visą gyvenimą, – akcentuoja pašnekovas. – Todėl dalyvavimas profesionalaus lektoriaus seminare, kuriame svarbiais klausimais tinkamai diskutuojama, yra nepalyginamai geresnis pasirinkimas.“ 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Š. Jasikevičiui – garbės piliečio regalijos
2018 06 20
Apdovanojimas
Kauno garbės piliečiu tapęs Šarūnas Jasikevičius: „Tai yra viena didžiausių garbių, kokią esu patyręs savo gyvenime“.
Aiški Lietuvos rinktinės sudėtis
2018 06 20
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris išsirinko komandos sudėtį artimiausioms Pasaulio taurės atrankos rungtynėms.
Agnė Bobinaitė lieka "Kibirkštyje"
2018 06 20
LMKL
Vilniaus "Kibirkšties" komanda ir toliau viena pirmųjų rikiuoja gretas naujam sezonui.
 
Burtai lėmė tolimas keliones
2018 06 20
Europos lyga
"Žalgirio" treneris nesiima vertinti varžovų pajėgumo, "Stumbro" - džiaugiasi tuo, kad ekipa susitiks su nuolat grupių turnyre dalyvaujančia komanda.
Sieks susigrąžinti trofėjų
2018 06 20
U-17
Lietuvos septyniolikmečių (U-17) futbolo rinktinė Palangoje pradėjo rengtis Baltijos taurės varžyboms.
Tai ne pokštas: Lietuva žais su Šri Lanka
2018 06 20
Draugiškos rungtynės
Šri Lanka jau džiūgauja, kad žais dvejas draugiškas rungtynes su Lietuvos futbolo rinktine, nors mūsų šalyje apie jas net neskelbiama.
Vilniuje karaliavo bėgančios moterys
2018 06 17
Bėgimas
Dalyvauti išskirtinai moterims skirtame „Moterų bėgime“ pasiryžo per 1600 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų ir net iš Prancūzijos.
Lietuviai – Baltijos šalių čempionai
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių čempionate po pirmos varžybų dienos buvę treti lietuviai laimėjo penkias rungtis, iškovojo 272 taškus pranoko latvius bei estus.
Uogrėje krito dar vienas Lietuvos rekordas
2018 06 16
Lengvoji atletika
Baltijos šalių lengvosios atletikos čempionato akcentais tapo ne tik S.Bertašiaus bėgimas, bet ir ietininkų L.Jasiūnaitės bei E.Matusevičiaus pasirodymai.
 
Finale nusileido favoritams
2018 06 17
Finalas
Turnyre Kazachstane L. Grigelio ir ukrainičio V. Manafovo duetas finale nusileido vokiečiams K. Krawietzui ir A. Miesui.
Finale - lietuvio ir latvio akistata
2018 06 15
Tenisas
Tarptautinio TE „Riga Open“ jaunių turnyro finale susitiks lietuvis Ainius Sabaliauskas ir latvis Teodoras Liepinis.
Tradicinio turnyro dalyvius lepino orai
2018 06 07
Turnyras
Tradiciniame LSD "Žalgiris" Vilniuje rengiamame teniso turnyre netrūko atkaklių kovų, palankaus oro ir geros nuotaikos.
Lietuvis užkopė ant nugalėtojų pakylos
2018 06 18
Čempionatas
Simono Viliulio bronza - pirmas imtynių istorijoje lietuvių iškovotas medalis Europos moksleivių čempionatuose.
Garsūs Lietuvos boksininkai taps treneriais
2018 06 18
Treniruotės
Kaune viešas bokso treniruotes ves ir Lietuvos rinktinės boksininkai bei bušido žvaigždė.
E. Stanionis išliko nenugalėtas
2018 06 17
Boksas
JAV profesionalų bokso ringe lietuvis E. Stanionis jau trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 27 metų Meksikos boksininką Ericą Martinezą.
 
Gargžduose karūnuos naujus čempionus
2018 06 20
Čempionatas
Birželio 22-24 dienomis geriausi šalies dviratininkai kovos dėl Lietuvos čempionato medalių ir čempionų marškinėlių.
Dviračių maratone - favoritų pergalės
2018 06 18
Maratonas
Sekmadienio karštis neišgąsdino rekordiškai gausaus "Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės" etapo Vilniuje dalyvių būrio.
E.Šiškevičius Prancūzijoje – tarp lyderių
2018 06 18
Lenktynės
Lietuvis galingai spurtavo paskutiniuose metruose ir nedaug trūko, kad būtų šventęs pergalę.
Paaiškėjo Lietuvos rankininkių varžovės
2018 06 19
Pasaulio čempionatas
Glazgo mieste buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai.
Lemtingo žingsnio žengti nepavyko
2018 06 13
Rankinis
Reikjavike Lietuvos rankinio rinktinė nusileido islandams 31:34 ir neiškovojo kelialapio į pasaulio pirmenybes.
Trečiadienį - lemiamas mūšis Reikjavike
2018 06 13
Rankinis
"Turime potencialo pagerinti savo žaidimą. Tai padarius galima grįžti su kelialapiu į pasaulio čempionatą“ – kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas.
 
Tarptautiniuose turnyruose – lietuvių sėkmė
2018 06 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai sėkmingai pradėjo turnyrus Čekijoje ir Turkijoje
Paskelbti geriausi čempionato septynetai
2018 06 20
Geriausieji
Jonavoje pasibaigus Lietuvos tinklinio čempionatų finalams, pirmą kartą buvo išrinkti simboliniai geriausių žaidėjų septynetai.
Į kitą etapą pateko nebaigusios mačo
2018 06 15
Paplūdimio tinklinis
Kinijoje vykstančiame FIVB dviejų žvaigždučių serijos turnyre "Silk Road Nanjing" I. Dumbauskaitė ir I. Zobnina pateko į atkrintamąsias varžybas.
Įpusėjus sezonui - kylanti įtampa
2018 06 20
Moto
Birželiui einant į pabaigą, įpusėjo įvykių kupinas motociklininkų sporto sezonas.
Laimėjimas - namų darbų paruošimas
2018 06 19
Auto
Trečius metus autosportu užsiimanti lenktynininkė Mylita Kiškytė teigia, kad kažkada į automobilių sportą žiūrėjusi lyg į tolimą ir nepasiekiamą svajonę.
Ralio favoritams - „benzingalvis“ testas
2018 06 18
Ralis
Pirmąją "Viada Rally Žemaitija 2018" dieną pilotams teko atlikti šypsenas generuojančių užduočių.
 
Rizika sugrįžti namo pasiteisino
2018 06 16
Akmenslydis
Nors Lietuvos akmenslydininkai dar tik svajoja apie specialius šios sporto šakos takus ledo arenose, jų mintyse jau yra ir parolimpinės žaidynės.
Po šešerių metų pakeitė klubą
2018 06 11
Ledo ritulys
Šveicarijoje rungtyniaujantis 20-metis Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Emilijus Krakauskas nuo šiol žais "Kloten" komandoje.
Biatlono nepalieka net ir vasarą
2018 06 07
Biatlonas
Geriausias Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas: „Internetinių žaidimų nežaidžiu - man pakanka ir realaus biatlono“.
Pozicija pasaulio čempionate nepakito
2018 06 19
F2
Vienintelis Lietuvos F2 vandens formulių pilotas Edgaras Riabko pasaulio čempionate ir toliau išlieka antras.
Iškovojo bronzos medalį
2018 06 19
Fitnesas
Liuksemburge vykusiame paskutiniame šio IFBB sezono tarptautiniame turnyre "Diamond cup" tarp prizininkų buvo ir Lietuvos atstovė.
Pergalių varžovams lengvai nežarstė
2018 06 18
Kanupolas
Lenkijoje Kaniovo mieste vyko tryliktasis tarptautinis kanupolo turnyras. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai.
 
Pergalė - kadru iš futbolo aikštės
2018 06 20
Fotografija
Išrinkti geriausi LSŽF konkurso gegužės mėnesio sporto kadrai.
Talentams – J. Valančiūno stovykla
2018 06 20
Stovykla
Jonas Valančiūnas surengė savo vardo stovyklą jauniesiems krepšinio talentams: „Manau vaikinai turi ką išgirsti ir ką pamatyti, išmokti“.
Arenoje - perspektyvūs jaunieji krepšininkai
2018 06 20
Stovykla
Vilniaus "Lietuvos ryto" arenoje pirmą kartą klubo istorijoje įvyko perspektyviausius sostinės žaidėjus po vienu stogu subūrusi "Talent Camp".
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas