Neringa Jonavičienė 2018 m. gegužės 25 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos treneriai – ištroškę naujovių

Sportininkų mokymo centro rengiamuose mokymuose dalyvauja ne tik patyrę specialistai, bet ir žinių trokštantis jaunimas.

Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
Organizatorių nuotr.
Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
   
„Kai gimė mintis steigti Sportininkų mokymų centrą, jis buvo orientuotas į profesionalių sportininkų integravimą į darbo rinką, pasibaigus jų karjerai, tačiau jau pirmaisiais veiklos mėnesiais supratome, kad pagrindinė mokymų auditorija yra sporto treneriai, o profesionalių sportininkų mokymuose dalyvauja apie 10–20 proc.“, – teigia centro direktorius Mykolas Krivcovas.
 
Nuo 2011 m. veikiančios VšĮ Sportininkų mokymų centras mokymuose dalyvavo dauguma Lietuvos sporto trenerių, per metus įvyksta apie 20 seminarų pagrindiniuose šalies miestuose, o bendras dalyvių skaičius yra didesnis nei 1000 asmenų.

„Džiaugiamės, kad treneriai, kurių auklėtiniai pasiekia aukščiausių įvertinimų, yra dažni seminarų dalyviai, todėl jaučiame, kad ir mes prisidedame prie sportininkų pergalių“, – sako M. Krivcovas.
Įstaiga teikia paslaugas, susijusias su sportininkų ir trenerių mokymais, rengia kvalifikacijos tobulinimo programas ir organizuoja kvalifikacijos tobulinimo renginius. Didžioji dalis rugsėjo–gegužės mėnesiais organizuojamų seminarų dalyvių yra sporto treneriai, bet seminaruose dalyvauja ir sporto organizacijų darbuotojai, sportininkai, sportuotojai, sportuojančių vaikų tėvai. 

Mokymai – lyg maratonas

Pagrindinė auditorijų dalis yra aukščiausios kategorijos sporto treneriai, kurių lūkesčiai ir dalyvavimas mokymuose yra labai tikslingas. Treneriai atvyksta su konkrečiais klausimais, į kuriuos lektoriai siekia pateikti teisingus atsakymus. 

„Treneriai labai aktyvūs ir užsiėmę žmonės, todėl lektoriams keturių valandų seminaras prilygsta maratonui, nes klausimų būna dažniausiai daugiau nei laiko jiems atsakyti, – pasakoja M. Krivcovas. – Nauji treneriai ar mėgėjai sportininkai nori gauti iš karto kuo daugiau informacijos, tačiau dėl tokio žinių srauto kartais nukenčia kokybė.“
 
Direktorius atkreipia dėmesį, kad kai kurie savamoksliai žmonės ateina su susiformavusiomis, ne visuomet teisingomis nuostatomis, kurias keičia ir taiso savo žinias. Keičiasi ir treniravimo metodikos, todėl dažnam treneriui keisti tai, ką jis naudojo dešimtis metų, yra labai sunku. Ypač tai pastebima sporto psichologijos srityje, kur trenerio, sportininko ir tėvų bendravimas yra labai svarbus, turintis milžinišką įtaką tiek vaikų atėjimui į sportą, tiek ir pasibaigus sportinei karjerai.


Leidimai – ne visiems

Sportininkų mokymo centras organizuoja mokymus, suteikiančius galimybę įgyti leidimą kūno kultūros ir sporto veiklai. Per kelerius metus juos baigė daugiau nei 500 trenerių. Šie žmonės vėliau grįžta į kvalifikacijos kėlimo seminarus, skirtus leidimams pratęsti. Dažniausi šių mokymų dalyviai – jau trenerio veiklą vykdantys treneriai, tačiau jiems reikia papildomų bazinių žinių ir sporto veiklos leidimo, kuris būtinas norint užsiimti šia veikla. 
 
Šių mokymų kaina – 363 eurai, papildomų reikalavimų, susijusių su asmens išsilavinimu, nėra. Tačiau tiems, kurie nėra baigę sporto mokyklos, nebuvo profesionalūs sportininkai ar nėra baigę studijų, artimų sportui (medicina, kineziterapija, edukologija ar pan.), tokių mokymų įstaiga nerekomenduoja ir nukreipia juos į universitetines studijas.

Temas keičia kas pusmetį

„Mokome auditorijoje, tačiau esame pirmoji organizacija Lietuvoje, kuri pradėjo organizuoti sporto tematikos kvalifikacijos kėlimo mokymus nuotoliniu būdu. Nuolatos tobuliname nuotolinių mokymų sistemą, nes toks mokymosi būdas yra priimtiniausias šių dienų žmogui, taupančiam kiekvieną savo laiko minutę ir negalinčiam skirti visos darbo dienos iš Klaipėdos ar kito Lietuvos miesto atvykti į jam įdomų seminarą Vilniuje“, – pabrėžia pašnekovas.
 
Pasak M. Krivcovo, mokymų temos keičiamos kas pusę metų. Dažniausiai kiekvieną pusmetį vykdomi penki skirtingi mokymai, jie keliauja per visą Lietuvą. Dalis mokymų temų parenkamos atsižvelgiant į naujoves ir pačių dalyvių pageidavimus. „Tarkime, 2016 m. buvo sveikos mitybos metai, 2017 m. – traumų prevencijos, o jau šiais metais treneriai ištroškę naujų treniruočių metodikų, jėgos diržų, balanso seminarų“, – atskleidžia jis.

Šiuo metu iš praktinių seminarų aktualiausi naujų treniruoklių (jėgos diržai, balansiniai įrankiai, gumos ir kt.) naudojimas, o iš auditorinių – sporto psichologijos seminarai, nes tiek sportininkai, tiek treneriai pastaruoju metu labai įvertino jos svarbą, siekiant gerų rezultatų. Seminaro kaina – 30 eurų, dažnai šį mokestį kompensuoja sporto organizacijos, o mažesnių miestų švietimo centrai užsako seminarus savo miesto treneriams.

Amžius – neribojamas

Seminarų temos neskirstomos pagal amžių, tačiau tokios temos kaip mityba ar įvairių dar pakankamai naujų treniruoklių naudojimas pritraukia ir labai jaunų žmonių. 
 
M. Krivcovas prisimena, kad šiais metais Panevėžyje į seminarą apie jėgos diržus mama atsivedė ir savo paauglį sūnų, o seminare apie sportininkų mitybą dalyvavo 14 metų mergaitė. 

„Toks dalyvavimas sveikintinas, nes šiuo metu visą informaciją žmonės gali rasti internete, tačiau dažniausiai informacija, kurią asmuo perskaito, pateikiama pasitelkus gerą reklamą, įspūdingas nuotraukas ar nerealius rezultatus, kurie klaidina žmogų ir kartais turi pasekmių jo sveikatai ar psichikai visą gyvenimą, – akcentuoja pašnekovas. – Todėl dalyvavimas profesionalaus lektoriaus seminare, kuriame svarbiais klausimais tinkamai diskutuojama, yra nepalyginamai geresnis pasirinkimas.“ 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Sezonui startuojant - nauja sutartis
2018 10 15
Sutartis
"OlyBet“ bendradarbiaus su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu jau ketvirtus metus iš eilės.
Starte - finalininkų mūšis
2018 10 15
LSKL
21-ajame LSKL čempionate netrūks naujovių. Pagrindinė jų - vaikinų komandų suskirstymas į "Vakarų" ir "Rytų" divizionus.
Čempionams - "Neptūno" antausis
2018 10 14
LKL
Eurolygos sezoną pralaimėjimu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę ir Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse.
 
"Noriu būti pastebėtas"
2018 10 15
U-21
Lietuvos jaunimo rinktinėje debiutavęs saugas Matas Vareika - apie komandą, gražius įvarčius ir tikslus.
E.Jankauskas: „Padarėme per daug klaidų“
2018 10 15
Žvilgsnis
„Mums trūko agresijos, greičio, nesugebėjome sustabdyti varžovų kontratakų“, - po pralaimėjimo Juodkalnijai vardijo Lietuvos rinktinės strategas.
Juodkalniečiai pažemino lietuvius Vilniuje
2018 10 15
Tautų lyga
Juodkalnijos futbolo rinktinė 4:1 sutriuškino Lietuvos futbolininkus LFF stadione Tautų lygos turnyro ketvirtojo rato rungtynėse.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
R. Berankiui - antras šansas
2018 10 15
Tenisas
Turnyro Rusijoje atrankoje pralaimėjęs R. Berankis jame dalyvaus jame, kaip „laimingas pralaimėjusysis“, o J.Tverijonas pasitraukė iš varžybų Izraelyje.
R. Berankis išliko toje pačioje vietoje
2018 10 15
Reitingas
R.Berankis ATP reitingų lentelėje -107-as, L. Grigelio ir J. Eidukonytės pozicijos smuko.
Į pagrindinį turnyrą nepateko
2018 10 14
Tenisas
"Kremlin Cup" turnyre Rusijoje Ričardas Berankis 4:6, 6:7 (5:7) pralaimėjo 21-erių metų kazachui Aleksandrui Bublikui.
Lietuviui - Europos čempionato bronza
2018 10 15
Europos čempionatas
Europos jaunių bokso pirmenybėse Rusijoje Lietuvos atstovas Aleksandras Trofimčiukas iškovojo bronzos medalį.
Rokiškietei - pasaulio čempionato bronza
2018 10 15
Sambo
Pasaulio jaunių ir jaunimo sambo imtynių čempionate Gruzijoje Vaiga Čečytė užėmė trečiąją vietą.
Medalis jau kišenėje, bet kova dar nebaigta
2018 10 14
Boksas
Rusijos mieste Anapoje vykstančiame Europos jaunių čempionate medalį užsitikrino Aleksandras Trofimčiukas.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Vilniečiai eliminavo kauniečius
2018 10 14
Iššūkio taurė
"Šviesos" rankininkai 33:26 laimėjo EHF Iššūkio taurės turnyro antrojo etapo atsakomąsias rungtynes prieš „Granitą-Karį" ir pateko į kitą etapą.
Laimėjo čempionai ir panevėžiečiai
2018 10 13
LRL
Lietuvos rankinio lygoje „Dragūnas“ Klaipėdoje 45:28 įveikė Šiaulių „Dubysą“, o "Grifas" Panevėžyje 27:21 "Uteną".
Į svarbias kovas – išretėjusiomis gretomis
2018 10 12
Atranka
Lietuvos rinktinės treneriai paskelbė išplėstinį žaidėjų sąrašą. Iš jo bus pasirinkti rankininkai Europos čempionato atrankos mūšiams.
 
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Prie starto linijos – aštuonios komandos
2018 10 10
Lietuvos čempionatas
Jau spalio pabaigoje startuos naujasis Lietuvos moterų tinklinio sezonas, kuriame šiemet netrūks naujovių.
Debiutą vainikavo sidabro medaliai
2018 08 26
Paplūdimio tinklinis
Puikiai pasirodę Vengrijoje Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas iškovojo sidabrą.
Tauragės bekelėje intrigos netrūko
2018 10 15
Auto
Lietuvos visureigių ekipažai ir motociklininkai varžėsi įstabiose Žemaitijos vietose ir išsiaiškino, kurie iš jų yra greičiausi.
Ralio kroso dievai šypsojosi lietuviams
2018 10 15
Rali-krosas
Torūnės trasoje, finišavo Baltijos šalių ralio kroso pirmenybės, kurių visus svarbiausius važiavimus laimėjo pilotai iš Lietuvos.
Rokas Baciuška - Europos čempionas
2018 10 14
Rali-krosas
Paskutiniame žemyno ralikroso čempionato S1600 klasės etape tauragiškis R.Baciuška finišavo antras. Tačiau anksčiau įgytos persvaros pakako aukso medaliui.
 
Lietuvis pralaužė ledus KHL
2018 10 15
Ledo ritulys
Ketvirtą kartą šį sezoną Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mače ant ledo pasirodė ir pirmąjį įvartį per karjerą šioje lygoje pelnė N.Ališauskas.
Pergalinga salvė – 10 įvarčių
2018 10 10
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse Elektrėnų „Energija“ (4/0) svečiuose net 10:2 (2:0, 4:1, 4:1) sutriuškino Vilniaus „Geležinį vilką“ (1/3).
Trenerio debiutas – turnyre Vilniuje
2018 10 09
Ledo ritulys
Lapkritį Vilniuje ledo ritulio gerbėjų laukia tikra šventė – įspūdingą reginį žadantis „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras.
Padėjo paskutinį sezono akordą
2018 10 15
Orientavimasis
Dvi dienas vykusios Lietuvos taurės varžybos į Druskininkus sutraukė 800 orientacininkų.
V. Ažukaitė buvo nenugalima
2018 10 15
Fechtavimas
J. Subačiaus fechtavimo taurės varžybos pritraukė per pusšimtį sportininkų iš Lietuvos ir Baltarusijos.
Makedonijoje - lietuvio triumfas
2018 10 15
Kultūrizmas
Renatas Suleimanovas užėmė pirmą vietą "Diamond cup" kultūrizmo turnyro vyrų figūros varžybose.
 
Derybos baigtos: stadioną žada 2022 metais
2018 10 11
Stadionas
Sėkmingai užbaigtos svarbiausios derybos dėl Nacionalinio futbolo stadiono Vilniuje. Jau nuspręsta ir kokia bus aikštės danga. Tačiau rizika dar išlieka.
Medaliai – iš olimpinės čempionės rankų
2018 10 10
Jaunimo olimpiada
Naujoji TOK narė Daina Gudzinevičiūtė Buenos Airėse apdovanojo fechtavimo varžybų nugalėtojus.
Lietuvė – olimpinio judėjimo olimpe
2018 10 09
Olimpizmas
Daina Gudzinevičiūtė nuo šiol dalyvaus sprendžiant svarbiausius pasaulio olimpinio judėjimo klausimus – ji išrinkta TOK nare.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas