Neringa Jonavičienė 2018 m. gegužės 25 d. 11:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos treneriai – ištroškę naujovių

Sportininkų mokymo centro rengiamuose mokymuose dalyvauja ne tik patyrę specialistai, bet ir žinių trokštantis jaunimas.

Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
Organizatorių nuotr.
Seminarai vyksta įvairiose erdvėse.
   
„Kai gimė mintis steigti Sportininkų mokymų centrą, jis buvo orientuotas į profesionalių sportininkų integravimą į darbo rinką, pasibaigus jų karjerai, tačiau jau pirmaisiais veiklos mėnesiais supratome, kad pagrindinė mokymų auditorija yra sporto treneriai, o profesionalių sportininkų mokymuose dalyvauja apie 10–20 proc.“, – teigia centro direktorius Mykolas Krivcovas.
 
Nuo 2011 m. veikiančios VšĮ Sportininkų mokymų centras mokymuose dalyvavo dauguma Lietuvos sporto trenerių, per metus įvyksta apie 20 seminarų pagrindiniuose šalies miestuose, o bendras dalyvių skaičius yra didesnis nei 1000 asmenų.

„Džiaugiamės, kad treneriai, kurių auklėtiniai pasiekia aukščiausių įvertinimų, yra dažni seminarų dalyviai, todėl jaučiame, kad ir mes prisidedame prie sportininkų pergalių“, – sako M. Krivcovas.
Įstaiga teikia paslaugas, susijusias su sportininkų ir trenerių mokymais, rengia kvalifikacijos tobulinimo programas ir organizuoja kvalifikacijos tobulinimo renginius. Didžioji dalis rugsėjo–gegužės mėnesiais organizuojamų seminarų dalyvių yra sporto treneriai, bet seminaruose dalyvauja ir sporto organizacijų darbuotojai, sportininkai, sportuotojai, sportuojančių vaikų tėvai. 

Mokymai – lyg maratonas

Pagrindinė auditorijų dalis yra aukščiausios kategorijos sporto treneriai, kurių lūkesčiai ir dalyvavimas mokymuose yra labai tikslingas. Treneriai atvyksta su konkrečiais klausimais, į kuriuos lektoriai siekia pateikti teisingus atsakymus. 

„Treneriai labai aktyvūs ir užsiėmę žmonės, todėl lektoriams keturių valandų seminaras prilygsta maratonui, nes klausimų būna dažniausiai daugiau nei laiko jiems atsakyti, – pasakoja M. Krivcovas. – Nauji treneriai ar mėgėjai sportininkai nori gauti iš karto kuo daugiau informacijos, tačiau dėl tokio žinių srauto kartais nukenčia kokybė.“
 
Direktorius atkreipia dėmesį, kad kai kurie savamoksliai žmonės ateina su susiformavusiomis, ne visuomet teisingomis nuostatomis, kurias keičia ir taiso savo žinias. Keičiasi ir treniravimo metodikos, todėl dažnam treneriui keisti tai, ką jis naudojo dešimtis metų, yra labai sunku. Ypač tai pastebima sporto psichologijos srityje, kur trenerio, sportininko ir tėvų bendravimas yra labai svarbus, turintis milžinišką įtaką tiek vaikų atėjimui į sportą, tiek ir pasibaigus sportinei karjerai.


Leidimai – ne visiems

Sportininkų mokymo centras organizuoja mokymus, suteikiančius galimybę įgyti leidimą kūno kultūros ir sporto veiklai. Per kelerius metus juos baigė daugiau nei 500 trenerių. Šie žmonės vėliau grįžta į kvalifikacijos kėlimo seminarus, skirtus leidimams pratęsti. Dažniausi šių mokymų dalyviai – jau trenerio veiklą vykdantys treneriai, tačiau jiems reikia papildomų bazinių žinių ir sporto veiklos leidimo, kuris būtinas norint užsiimti šia veikla. 
 
Šių mokymų kaina – 363 eurai, papildomų reikalavimų, susijusių su asmens išsilavinimu, nėra. Tačiau tiems, kurie nėra baigę sporto mokyklos, nebuvo profesionalūs sportininkai ar nėra baigę studijų, artimų sportui (medicina, kineziterapija, edukologija ar pan.), tokių mokymų įstaiga nerekomenduoja ir nukreipia juos į universitetines studijas.

Temas keičia kas pusmetį

„Mokome auditorijoje, tačiau esame pirmoji organizacija Lietuvoje, kuri pradėjo organizuoti sporto tematikos kvalifikacijos kėlimo mokymus nuotoliniu būdu. Nuolatos tobuliname nuotolinių mokymų sistemą, nes toks mokymosi būdas yra priimtiniausias šių dienų žmogui, taupančiam kiekvieną savo laiko minutę ir negalinčiam skirti visos darbo dienos iš Klaipėdos ar kito Lietuvos miesto atvykti į jam įdomų seminarą Vilniuje“, – pabrėžia pašnekovas.
 
Pasak M. Krivcovo, mokymų temos keičiamos kas pusę metų. Dažniausiai kiekvieną pusmetį vykdomi penki skirtingi mokymai, jie keliauja per visą Lietuvą. Dalis mokymų temų parenkamos atsižvelgiant į naujoves ir pačių dalyvių pageidavimus. „Tarkime, 2016 m. buvo sveikos mitybos metai, 2017 m. – traumų prevencijos, o jau šiais metais treneriai ištroškę naujų treniruočių metodikų, jėgos diržų, balanso seminarų“, – atskleidžia jis.

Šiuo metu iš praktinių seminarų aktualiausi naujų treniruoklių (jėgos diržai, balansiniai įrankiai, gumos ir kt.) naudojimas, o iš auditorinių – sporto psichologijos seminarai, nes tiek sportininkai, tiek treneriai pastaruoju metu labai įvertino jos svarbą, siekiant gerų rezultatų. Seminaro kaina – 30 eurų, dažnai šį mokestį kompensuoja sporto organizacijos, o mažesnių miestų švietimo centrai užsako seminarus savo miesto treneriams.

Amžius – neribojamas

Seminarų temos neskirstomos pagal amžių, tačiau tokios temos kaip mityba ar įvairių dar pakankamai naujų treniruoklių naudojimas pritraukia ir labai jaunų žmonių. 
 
M. Krivcovas prisimena, kad šiais metais Panevėžyje į seminarą apie jėgos diržus mama atsivedė ir savo paauglį sūnų, o seminare apie sportininkų mitybą dalyvavo 14 metų mergaitė. 

„Toks dalyvavimas sveikintinas, nes šiuo metu visą informaciją žmonės gali rasti internete, tačiau dažniausiai informacija, kurią asmuo perskaito, pateikiama pasitelkus gerą reklamą, įspūdingas nuotraukas ar nerealius rezultatus, kurie klaidina žmogų ir kartais turi pasekmių jo sveikatai ar psichikai visą gyvenimą, – akcentuoja pašnekovas. – Todėl dalyvavimas profesionalaus lektoriaus seminare, kuriame svarbiais klausimais tinkamai diskutuojama, yra nepalyginamai geresnis pasirinkimas.“ 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuviai nušlavė ir olandus
2018 08 14
U-16
Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė lengvai pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį.
Galimybė laimėti taurę – ne tik LKL klubams
2018 08 14
Taurė
Ketvirtą kartą rengiamas Karaliaus Mindaugo taurės turnyras bus ilgiausias ir didžiausias – jame šį sezoną varžysis 14 klubų iš LKL ir NKL.
Naujas vardas – naujas ženklas
2018 08 13
Naujovė
Vilniaus „Rytas“ pristatė sostinės simbolių įkvėptą naująjį klubo logotipą.
 
Favoritai susidurs jau ketvirtfinalyje
2018 08 14
Burtai
Antradienį Lietuvos futbolo federacijos būstinėje buvo ištraukti 2018 m. sezono „Sharp LFF taurės“ ketvirtfinalio burtai.
Lietuvos čempionės – vėl tarp stipriausųjų
2018 08 13
Čempionų lyga
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės antrus metus iš eilės žais pagrindiniame UEFA Čempionių lygos turnyre (VIDEO)
Į kovą prieš „Sūduvą“ ves lietuvis
2018 08 13
Treneris
Marijampolės „Sūduvos“ varžovę Europos lygoje Jūrmalos „Spartaks“ ekipą treniruos Tomas Ražanauskas.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Lietuvis krito prieš turnyro favoritą
2018 08 08
Turnyras
Lenkijoje vykstančiame ITF "Futures" serijos turnyre Robertas Vrzesinskis 4:6, 5:7 pralaimėjo turnyro favoritui 24-erių metų lenkui Pawelui Ciasui.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
Lietuvis apsiribojo viena pergale
2018 08 03
Imtynės
Romoje (Italija) vykstančiame Europos jaunimo imtynių čempionate penktadienį Lietuvos atstovai vėl liko be apdovanojimų.
 
Lyderiai sustiprino savo pozicijas
2018 08 13
Kalnų dviračiai
Varžybų išvakarėse Ignaliną nuplovė liūtis, tad be ir taip sunkiausia vadinamoje trasoje dviratininkus egzaminavo ir balos.
G. Bagdonas - tarp 40 greičiausių
2018 08 12
Plentas
Europos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse Gediminas Bagdonas užėmė 39-ąją vietą, o Ramūnas Navardauskas nefinišavo.
Lietuviai - už aštuntfinalio borto
2018 08 10
BMX dviračiai
Europos BMX dviračių čempionato vyrų varžybose pirmojo etapo nepavyko įveikti nei Lukui Karaliui, nei Gabrieliui Pabijanskui.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
Pergalė į pusfinalį neišvedė
2018 07 27
Jaunimas
Makedonijoje vysktančiame Europos jaunimo rankinio čempionate Lietuviai 30:29 įveikė estus, bet į pusfinalį praleido Farerų salų komandą.
 
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Maskvoje prasibrovė tarp elito
2018 08 08
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pateko į Maskvoje (Rusija) vykstančio prestižinio FIVB keturių žvaigždučių serijos turnyro pagrindines varžybas.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
Sunkus darbas subrandino vaisius
2018 08 14
Kartingas
Tona benzino ir kalnas sunaudotų padangų užtikrino kartingo komandai „Lenktynių linija“ sėkmę trasoje.
 
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Lietuviui – dar viena galimybė
2018 08 04
Beisbolas
Stipriausios pasaulyje Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (MLB) klubas „Pittsburgh Pirates“ dar kartą į savo gretas susigrąžino Dovydą Neverauską.
Finale pranoko du varžovus
2018 08 14
Plaukimas
Lietuvos plaukikui Mindaugui Dvylaičiui nepavyko iškovoti medalio Dubline vykstančio Europos neįgaliųjų čempionato 100 metrų krūtine rungtyje.
Po Alytaus tiltu – lėktuvų skrydis
2018 08 14
Akrobatinis skraidymas
Rugpjūčio 17 d. 20 val. alytiškiai laukia kvapą gniaužiančio renginio – po Baltosios rožės tiltu skries akrobatinės grupės ANBO pilotai.
Liūdesys dėl nesėkmės nesumažino ryžto
2018 08 14
Plaukimas
„Tiesiog liūdna“, - po finišo Europos neįgaliųjų čempionato 50 m plaukime laisvuoju stiliumi prisipažino 4-tas likęs vienas rungties favoritų E.Matakas.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas