Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 17 d. 14:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai

LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.

LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
Elvio Žaldario nuotr.
LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
   
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis įvyko LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos išvakarėse.
  
Posėdžio metu buvo patvirtinta LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos darbotvarkė, Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų atrankos kriterijai bei kandidatų sąrašas, pristatytos LTOK delegacijų išvykos į užsienį bei Olimpinės dienos organizavimo klausimai.
 
Visi Vykdomojo komiteto nariai gavo Panevėžyje birželio 2 d. įvyksiančios Olimpinės dienos LTeam pasus ir buvo pakviesti dalyvauti varžybose bei išbandyti įvairias veiklas.  

OLIMPINĖ DIENA. Apie pasirengimą Olimpinei dienai kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. Anot jo, tai bus graži šventė mažiems ir dideliems, profesionaliems ir neprofesionaliems sportininkams. 

Olimpinės dienos globėjas - Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis uždegs ugnį ir pistoleto šūviu paskelbs olimpinės mylios bėgimo startą.   

„Pasirengimas Olimpinei dienai vyksta sklandžiai. Olimpinės dienos LTeam pasai platinami Panevėžyje ir rajone. Tai kartu ir geras būdas pareklamuoti renginį. Jeigu tik oras bus geras, tikimės, kad šventėje susirinks daugiau sportininkų nei Alytuje, kuomet buvo  per 20 tūkst. dalyvių“, - sakė M. Marcinkevičius. 

IŠVYKOS. Apie dalyvavimą Lenkijos „Metų trenerio“ apdovanojimuose Varšuvoje papasakojo LTOK prezidentė  Daina Gudzinevičiūtė.  Ją į šiuos apdovanojimus pakvietė Tarptautinio olimpinio komiteto narė, penkerių olimpinių žaidynių dalyvė, legendinė lengvaatletė Irena Szewinska. 
 
Pasak D. Gudzinevičiūtės, lenkų „Metų trenerio“ apdovanojimai yra puikus paskatinimas moterims, dirbančiomis trenerėmis, todėl ir pas mus kažką panašaus reikėtų daryti. 

Apie dalyvavimą III jaunimo olimpinių žaidynių misijos vadovų seminare  Buenos Airėse (Argentina)  mintimis pasidalijo LTOK olimpinio sporto direktorius dr. Einius Petkus. 

III jaunimo olimpinės žaidynės vyks spalio 6-18 d. Tai bus pirmosios žaidynės, kur dalyvaus po lygiai 15-18 metų merginų ir vaikinų. 

„Seminare nemažai kalbėta apie Tarptautinio olimpinio komiteto siekius sumažinti olimpinių žaidynių rengimo kainas. Bueinos Airėse vyks 32 sporto šakų varžybos, keturios sporto šakos bus naujos, bus 36 disciplinos. Bus išdalinti 241 medalių komplektai. Specialiai žaidynėms pastatytas olimpinis kaimelis, o vėliau jo butai bus parduoti gyventojams“, - kalbėjo E. Petkus.
 
Šiuo metu 7 Lietuvos sportininkai (dvi irkluotojos, keturi plaukikai ir vienas stalo tenisininkas)  įvykdė normatyvus. 

Jeigu sėkmingai pavyks atrankos varžybos, kurios baigsis liepos pabaigoje, Lietuvos jaunimo olimpinę rinktinę gali sudaryti 15-18 sportininkų. Jau užsakyta Lietuvos jaunųjų sportininkų kelionė į Buenos Airės. Iškilmingas žaidynių atidarymas – spalio 6 d.         


Apie dalyvavimą „Erasmus+“ darbuotojų dėstymo, darbo stebėjimo ir praktikos mobilumo projekte Nikosijoje (Kipre) pasakojo LTOK Vykdomojo komiteto narė Agnė Vanagienė. 

Kipre susitikimai vyko penkias dienas, buvo bandoma užmegzti naujus ryšius, apsilankyta Europos universitete, kuris turi savo Sporto katedrą ir padalinius įvairiose šalyse. 

„Susitikome su šešių sporto federacijų atstovais, Kipro sporto federacijų sąjungos vadovais, kurie mums pristatė savo šalies sporto valdymo modelį, o mes – savo.  Šio vizito metu sutarta, jog kitąmet kartu teiksime dvigubos atletų karjeros projektą“, - teigė A. Vanagienė.      
 
Informacija apie dalyvavimą jungtinėje Olimpinių akademijų prezidentų arba direktorių ir nacionalinių olimpinių komitetų darbuotojų sesijoje Olimpijoje (Graikija) pasidalijo LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė. Sesija Olimpijoje vyksta kas antrus metus ir šiemet ji sutraukė 120 dalyvių iš 84 pasaulio šalių. Pagrindinės temos – koks yra olimpiečių vaidmuo visuomenėje, kaip organizacijos ar įstaigos turėtų dirbti su olimpiečiais, suteikti jiems pagalbą tampant pavyzdžiu visuomenėje. 
 
Nacionaliniai olimpiniai komitetai ir olimpinės akademijos pristatinėjo savo veiklas,  pasidalijo gerosios praktikos patirtimi. 

Su informacija apie dalyvavimą TOK Olimpinio solidarumo seminare Belgrade (Serbija) supažindino LTOK olimpinio sporto direktorius E. Petkus. 

Pirmąją dieną kalbėta apie pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms, o antrąją pagrindinis klausimas buvo 2019-ųjų Europos žaidynės Minske.  „Vėlgi buvo daug kalbama apie TOK siekius mažinti olimpinių žaidynių kainą, gerinti sąlygas sportininkams ir aptarnaujančiam personalui. Kartais atsitinka taip, kad geriausios sąlygos suteikiamos svečiams, turtingiesiems žmonėms, o ne sportininkams ir aptarnaujančiam personalui.   Artėjančias olimpines žaidynes iš pradžių panoro rengti daugiau šalių, tačiau pabaigoje jų teliko dvi.  Tai rodo, jog žaidynių kaina išaugo iki tiek, jog jas gali rengti tik ypač galingos valstybės“, - sakė E. Petkus. 
 
ŽIEMA. Apie Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų bei olimpinės pamainos sportininkų 2017-2018 metų sezono rezultatus kalbėjo LTOK viceprezidentė, LTOK žiemos olimpinių sporto šakų komisijos pirmininkė Lilija Vanagienė.

Ji pasisakė ir dėl Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinio rezervo sportininkų, besirengiančių XXIV žiemos olimpinėms žaidynėms 2022 metais, sąrašų bei jų atrankos kriterijų 2018-2019 metų sezonui patvirtinimo.

Pranešėja akcentavo, kad per Pjongčango olimpines žiemos žaidynes iš 9 dalyvavusių sportininkų 5 įvykdė jiems planuojamus rezultatus, o Tomo Kaukėno užimta 13-oji vieta įpareigoja kelti žiemos sporto lygį.

„Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų ir pamainos kriterijus pasitvirtinome artimiausiems metams.  Jei norim kelti meistriškumą, privalome iš savęs reikalauti daugiau, t.y. kriterijai privalo būti pakelti į aukštesnį lygį. Pirmiems metams po olimpinių žaidynių kriterijai liko tokie, kokie buvo, bet kitiems trejiems ciklo metams kriterijai augs,“-  kalbėjo L. Vanagienė. 

PAPILDYMAS. Atsižvelgdamas į Lietuvos irklavimo ir Lengvosios atletikos federacijų siūlymą, LTOK Vykdomasis komitetas nutarė papildyti nutarimą „Dėl maistpinigių skyrimo Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojams, mokslininkams, kineziterapeutams ir kitam aptarnaujančiam personalui“ir  įrašyti į sąrašą kineziterapeutus Liudoslavą Adamovičių ir Tomą Bendaravičių.   

DOPINGAS. Paskutiniu klausimu LTOK Vykdomojo komiteto nariai pasmerkė Lietuvoje padažnėjusius dopingo atvejus, išsakė griežtą kritiką bet kokiam dopingo sąlyčiui su sportu bei išreiškė palaikymą teisėsaugos atstovams, pradėjusiems aktyvią kovą su tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
„Kibirkštis“ turėjo vargo su šiaulietėmis
2019 01 19
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa „MultiGyn“ lygoje tris kėlinius atsilikinėjo, bet puikiai sužaidė paskutinį ketvirtį ir 68:54 įveikė „Šiaulių-Universitetą“.
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
“Dragūnas” metus pradės intensyviai
2019 01 09
Interviu
"Jeigu leisime sau pagalvoti, kad esame labai geri ir varžovai vien mūsų vardo išsigąs, turėsime didelių problemų", - sako "Dragūno" treneris A. Juškėnas.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
„Pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti“
2019 01 18
Dakaras
A.Juknevičiaus šturmanas D.Vaičiulis: „Man bene labiausiai patikęs momentas – tai naktis kopose. Be vandens, be maisto, esi vienas kilometrų spinduliu.“
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
D. Rapšiui - du aukso medaliai
2019 01 19
Plaukimas
16-ųjų tarptautinių plaukimo varžybų „Flanders Cup“ 200 m ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse greičiausias buvo lietuvis Danas Rapšys.
Pergalė ir pralaimėjimas
2019 01 18
Badmintonas
Vytautė Fomkinaitė Švedijoje vykstančiame badmintono turnyre laimėjo pirmąją kovą, o Gerda Voitechovskaja suklupo.
Svarbu ne tik jėga ir greitis, bet ir protas
2019 01 18
Žvilgsnis
Amerikietiško futbolo entuziastai kratosi etiketės: tai ne šiurkštus sportas (VIDEO).
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas