Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 17 d. 14:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai

LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.

LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
Elvio Žaldario nuotr.
LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
   
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis įvyko LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos išvakarėse.
  
Posėdžio metu buvo patvirtinta LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos darbotvarkė, Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų atrankos kriterijai bei kandidatų sąrašas, pristatytos LTOK delegacijų išvykos į užsienį bei Olimpinės dienos organizavimo klausimai.
 
Visi Vykdomojo komiteto nariai gavo Panevėžyje birželio 2 d. įvyksiančios Olimpinės dienos LTeam pasus ir buvo pakviesti dalyvauti varžybose bei išbandyti įvairias veiklas.  

OLIMPINĖ DIENA. Apie pasirengimą Olimpinei dienai kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. Anot jo, tai bus graži šventė mažiems ir dideliems, profesionaliems ir neprofesionaliems sportininkams. 

Olimpinės dienos globėjas - Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis uždegs ugnį ir pistoleto šūviu paskelbs olimpinės mylios bėgimo startą.   

„Pasirengimas Olimpinei dienai vyksta sklandžiai. Olimpinės dienos LTeam pasai platinami Panevėžyje ir rajone. Tai kartu ir geras būdas pareklamuoti renginį. Jeigu tik oras bus geras, tikimės, kad šventėje susirinks daugiau sportininkų nei Alytuje, kuomet buvo  per 20 tūkst. dalyvių“, - sakė M. Marcinkevičius. 

IŠVYKOS. Apie dalyvavimą Lenkijos „Metų trenerio“ apdovanojimuose Varšuvoje papasakojo LTOK prezidentė  Daina Gudzinevičiūtė.  Ją į šiuos apdovanojimus pakvietė Tarptautinio olimpinio komiteto narė, penkerių olimpinių žaidynių dalyvė, legendinė lengvaatletė Irena Szewinska. 
 
Pasak D. Gudzinevičiūtės, lenkų „Metų trenerio“ apdovanojimai yra puikus paskatinimas moterims, dirbančiomis trenerėmis, todėl ir pas mus kažką panašaus reikėtų daryti. 

Apie dalyvavimą III jaunimo olimpinių žaidynių misijos vadovų seminare  Buenos Airėse (Argentina)  mintimis pasidalijo LTOK olimpinio sporto direktorius dr. Einius Petkus. 

III jaunimo olimpinės žaidynės vyks spalio 6-18 d. Tai bus pirmosios žaidynės, kur dalyvaus po lygiai 15-18 metų merginų ir vaikinų. 

„Seminare nemažai kalbėta apie Tarptautinio olimpinio komiteto siekius sumažinti olimpinių žaidynių rengimo kainas. Bueinos Airėse vyks 32 sporto šakų varžybos, keturios sporto šakos bus naujos, bus 36 disciplinos. Bus išdalinti 241 medalių komplektai. Specialiai žaidynėms pastatytas olimpinis kaimelis, o vėliau jo butai bus parduoti gyventojams“, - kalbėjo E. Petkus.
 
Šiuo metu 7 Lietuvos sportininkai (dvi irkluotojos, keturi plaukikai ir vienas stalo tenisininkas)  įvykdė normatyvus. 

Jeigu sėkmingai pavyks atrankos varžybos, kurios baigsis liepos pabaigoje, Lietuvos jaunimo olimpinę rinktinę gali sudaryti 15-18 sportininkų. Jau užsakyta Lietuvos jaunųjų sportininkų kelionė į Buenos Airės. Iškilmingas žaidynių atidarymas – spalio 6 d.         


Apie dalyvavimą „Erasmus+“ darbuotojų dėstymo, darbo stebėjimo ir praktikos mobilumo projekte Nikosijoje (Kipre) pasakojo LTOK Vykdomojo komiteto narė Agnė Vanagienė. 

Kipre susitikimai vyko penkias dienas, buvo bandoma užmegzti naujus ryšius, apsilankyta Europos universitete, kuris turi savo Sporto katedrą ir padalinius įvairiose šalyse. 

„Susitikome su šešių sporto federacijų atstovais, Kipro sporto federacijų sąjungos vadovais, kurie mums pristatė savo šalies sporto valdymo modelį, o mes – savo.  Šio vizito metu sutarta, jog kitąmet kartu teiksime dvigubos atletų karjeros projektą“, - teigė A. Vanagienė.      
 
Informacija apie dalyvavimą jungtinėje Olimpinių akademijų prezidentų arba direktorių ir nacionalinių olimpinių komitetų darbuotojų sesijoje Olimpijoje (Graikija) pasidalijo LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė. Sesija Olimpijoje vyksta kas antrus metus ir šiemet ji sutraukė 120 dalyvių iš 84 pasaulio šalių. Pagrindinės temos – koks yra olimpiečių vaidmuo visuomenėje, kaip organizacijos ar įstaigos turėtų dirbti su olimpiečiais, suteikti jiems pagalbą tampant pavyzdžiu visuomenėje. 
 
Nacionaliniai olimpiniai komitetai ir olimpinės akademijos pristatinėjo savo veiklas,  pasidalijo gerosios praktikos patirtimi. 

Su informacija apie dalyvavimą TOK Olimpinio solidarumo seminare Belgrade (Serbija) supažindino LTOK olimpinio sporto direktorius E. Petkus. 

Pirmąją dieną kalbėta apie pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms, o antrąją pagrindinis klausimas buvo 2019-ųjų Europos žaidynės Minske.  „Vėlgi buvo daug kalbama apie TOK siekius mažinti olimpinių žaidynių kainą, gerinti sąlygas sportininkams ir aptarnaujančiam personalui. Kartais atsitinka taip, kad geriausios sąlygos suteikiamos svečiams, turtingiesiems žmonėms, o ne sportininkams ir aptarnaujančiam personalui.   Artėjančias olimpines žaidynes iš pradžių panoro rengti daugiau šalių, tačiau pabaigoje jų teliko dvi.  Tai rodo, jog žaidynių kaina išaugo iki tiek, jog jas gali rengti tik ypač galingos valstybės“, - sakė E. Petkus. 
 
ŽIEMA. Apie Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų bei olimpinės pamainos sportininkų 2017-2018 metų sezono rezultatus kalbėjo LTOK viceprezidentė, LTOK žiemos olimpinių sporto šakų komisijos pirmininkė Lilija Vanagienė.

Ji pasisakė ir dėl Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinio rezervo sportininkų, besirengiančių XXIV žiemos olimpinėms žaidynėms 2022 metais, sąrašų bei jų atrankos kriterijų 2018-2019 metų sezonui patvirtinimo.

Pranešėja akcentavo, kad per Pjongčango olimpines žiemos žaidynes iš 9 dalyvavusių sportininkų 5 įvykdė jiems planuojamus rezultatus, o Tomo Kaukėno užimta 13-oji vieta įpareigoja kelti žiemos sporto lygį.

„Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų ir pamainos kriterijus pasitvirtinome artimiausiems metams.  Jei norim kelti meistriškumą, privalome iš savęs reikalauti daugiau, t.y. kriterijai privalo būti pakelti į aukštesnį lygį. Pirmiems metams po olimpinių žaidynių kriterijai liko tokie, kokie buvo, bet kitiems trejiems ciklo metams kriterijai augs,“-  kalbėjo L. Vanagienė. 

PAPILDYMAS. Atsižvelgdamas į Lietuvos irklavimo ir Lengvosios atletikos federacijų siūlymą, LTOK Vykdomasis komitetas nutarė papildyti nutarimą „Dėl maistpinigių skyrimo Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojams, mokslininkams, kineziterapeutams ir kitam aptarnaujančiam personalui“ir  įrašyti į sąrašą kineziterapeutus Liudoslavą Adamovičių ir Tomą Bendaravičių.   

DOPINGAS. Paskutiniu klausimu LTOK Vykdomojo komiteto nariai pasmerkė Lietuvoje padažnėjusius dopingo atvejus, išsakė griežtą kritiką bet kokiam dopingo sąlyčiui su sportu bei išreiškė palaikymą teisėsaugos atstovams, pradėjusiems aktyvią kovą su tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Stovyklos pradžia - be užsieniečių
2018 08 16
Treniruotės
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą.
Legionierių nustebino anglų kalbos žinios
2018 08 16
Treniruotės
Vilniaus "Rytas" susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje fizinio rengimo treneris atliko ne vieną testą žaidėjų pajėgumui nustatyti.
"Kibirkšties" tikslai - patys aukščiausi
2018 08 16
LMKL
„Šį sezoną mūsų komanda bus dar jaunesnė nei ankstesniais sezonais, – sakė „Kibirkšties“ komandos treneris V.Gecevičius.
 
Vilniuje išryškėjo meistriškumo praraja
2018 08 16
Europos lyga
Vilniaus "Žalgirio" futbolininkams nepavyko antrą kartą sulaikyti "Sevilla" puolimo, kuris šįkart sostinės ekipai atseikėjo penkis įvarčius.
"Sūduvai" - istorinė galimybė
2018 08 16
Europos lyga
Marijampolės "Sūduva" atlaikė Jūrmalos "Spartaks" komandos šturmą ir dėl patekimo į Europos lygos pagrindines varžybas kausis su Glalzgo "Celtic".
Lietuvį futbolas atvedė į Tasmaniją
2018 08 16
Svetur
„Tasmanija yra graži valstija su daug nacionalinių parkų, puikia gamta, todėl aš čia iš tiesų esu laimingas“, - teigia futbolininkas G.Kruša.
Maratono trasoje pakartotas geriausias rezultatas
2018 08 12
Maratonas
"Laikas netenkina, bet užimta vieta džiaugiuosi", - teigė V. Dopolskas, o jo kolegos maratonininkai taip pat nesididžiavo pasiektais rezultatais.
A. Šerkšnienė: "Smagu čia būti"
2018 08 12
Europos čempionatas
„Rezultatai labai aukšti, greičiau nei 50,5 sek. Su tokiais ir pasaulio čempionato finale galima bėgti", - pasirodymą finale reziumavo A. Šerkšnienė.
Lietuvos ėjikės: "Esame šokiruotos"
2018 08 12
Ėjimas
Brigita Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė po finišo Europos čempionate teigė negalinčios patikėti, kad pagerino ir asmeninius, ir šalies rekordus.
 
Pergalingas startas Italijoje
2018 08 15
Turnyras
Laurynas Grigelis ir italas Alessandro Motti pergale praėjo ATP „Challenger“ serijos turnyro Italijoje dvejetų varžybas.
Suklupo prieš pat tikslą
2018 08 13
Turnyras
Lietuvos tenisininkas Lukas Mugevičius Lenkijoje pralaimėjo trečiajame „Futures“ serijos turnyro atrankos rate.
R.Berankis – jau už pirmo šimtuko ribos
2018 08 13
Reitingas
Pastaruoju metu nesėkmingai žaidžiantis Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 95-osios vietos nukrito į 105-ąją.
Rinktinės vedlys pažadais nesimėto
2018 08 16
Boksas
Ko daugiau Lietuvos bokso bendruomenėje – nerimo ar optimizmo, susijusio su Tokijo žaidynėmis? To klausėme šalies rinktinės vyr. trenerio Vido Bružo.
Graplingo lyderiai - UWW čempionate
2018 08 10
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo rinktinės lyderiai turėtų dalyvauti pasaulio UWW čempionate, kuris vyks Kazachstane.
Auksinį tašką nugvelbė patyrusi varžovė
2018 08 04
Taekvondo
Klaudijai Tvaronavičiūtei po dramatiškos kovos nepavyko prasimušti į Prancūzijos Polinezijoje vykusio tekvondo G2 turnyro finalą.
 
Velomaratone laukiama 10 tūkst. dalyvių
2018 08 16
Velomaratonas
Devintasis "Velomaratonas" ir vėl kvies profesionalus bei mėgėjus, kuriems pasiūlys skirtingų nuotolių trasas.
„Velomaratonas“ – ne tik dviratininkams
2018 08 15
Anonsas
Devintą kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 d. prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę minią iš visos Lietuvos.
Lietuvė grįžo tarp 50 geriausiųjų
2018 08 15
Reitingas
Rasa Leleivytė pasaulio plento dviratininkių reitinge iš 64-os vietos pakilo į 47-ą. Tai – aukščiausia Rasos vieta nuo 2017 metų gegužės 14 dienos.
Pralaimėjo ir Liuksemburgui
2018 08 16
U-18
Lietuvos rinktinė 29:34 (11:17) pralaimėjo Liuksemburgo ekipai ir patyrė penktąją nesėkmę Europos jaunių rankinio čempionate.
Lietuva neteko iškilaus rankinio trenerio
2018 08 12
Netektis
Eidamas 73-iuosius metus, mirė nusipelnęs Lietuvos rankinio treneris, sporto meistras Algirdas Ambrazas.
Gruzijoje - nesėkmingas jaunių startas
2018 08 10
U-18
Europos jaunių vaikinų rankinio čempionato antro diviziono turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 30:32 pralaimėjo Makedonijai.
 
Vilniuje - geriausių šalies duetų akistata
2018 08 16
Paplūdimio tinklinis
Vilniuje šį savaitgalį vyks Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finalinis etapas, kuriame varžysis visi geriausi šalies tinklininkai.
Kelią į atkrintamąsias užkirto trauma
2018 08 10
Paplūdimio tinklinis
Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis Maskvoje pagirtinai kovojo prieš tituluotus varžovus, tačiau patyrus traumą rungtynes tęsti atsisakė.
Ant smėlio – atkakli kova
2018 08 09
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai metė rimtą iššūkį buvusiems Europos čempionams.
Laisvę pavertė į betvarkę
2018 08 16
Krosas
Pasak LASF prezidento, autokrose suteiktos laisvės lenktyninkams ne populiarina sportą, o tik paverčia jį pigios ir niekam tikusios technikos suvažiavimu.
Automobilis tapo meno kūriniu
2018 08 14
Naujovė
„Fast Lap“ automobilių lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio.
Driftas – neatsiejama gyvenimo dalis
2018 08 14
Driftas
Lenktynininkė D.Radzevičiūtė: „Driftas reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti veiksmus, greitos reakcijos, drąsos rizikuoti.“
 
Lietuvis ir toliau žais KHL
2018 08 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo rituli rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas lieka Rygos „Dinamo“ ir vėl rungtyniaus vienoje stipriausių planetos lygų.
Pasaulį stulbinanti rusė čiuoš Lietuvoje
2018 08 09
Dailusis čiuožimas
14-metė A.Trusova jau dabar galėtų nušluostyti nosį geriausioms pasaulio čiuožėjoms ir laimėti pasaulio, Europos čempionatą ar net olimpines žaidynes.
Lietuviui – dar viena galimybė
2018 08 04
Beisbolas
Stipriausios pasaulyje Šiaurės Amerikos beisbolo lygos (MLB) klubas „Pittsburgh Pirates“ dar kartą į savo gretas susigrąžino Dovydą Neverauską.
Lietuviai gerina savo pozicijas
2018 08 16
Diskgolfas
Kroatijoje vykstančiame Europos diskgolfo čempionate savo pozicijas prieš lemiamą ratą pagerino Lietuvos atstovai.
Europos čempionate finišavo penktas
2018 08 16
Neįgaliųjų sportas
Regėjimo negalią turintis 21-erių kaunietis Mindaugas Dvylaitis, besivaržantis S11 klasėje, 100 metrų nugara rungties finale užėmė penktą vietą.
"Top" lygos starte - lietuviškų klubų mūšis
2018 08 16
Regbis
Prie "Top" lygos prisijungė Lietuvos čempionato nugalėtoja ir Baltijos pirmenybių antro diviziono čempionė Šiaulių "Šiaulių" komanda.
 
Septyni medaliai užkėlė į 20-ąją vietą
2018 08 12
Apdovanojimai
Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje Lietuva su Danija pasidalijo 20-ąją vieta.
Su „Žalgiriu“ – koja kojon
2018 08 09
Jubiliejus
Rupjūčio 9 d. 75-metį švenčiančio R.Budrionio vadovaujamos Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjungos gretos auga, keičiasi kartos, o tradicijos išlieka
Medalių įskaitoje Lietuva - 19-ta
2018 08 08
Europos čempionatas
Septynių sporto šakų Europos čempionatų medalių įskaitoje po antradienio varžybų Lietuva užima 19-ąją vietą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas