Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 17 d. 14:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai

LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.

LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
Elvio Žaldario nuotr.
LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
   
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis įvyko LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos išvakarėse.
  
Posėdžio metu buvo patvirtinta LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos darbotvarkė, Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų atrankos kriterijai bei kandidatų sąrašas, pristatytos LTOK delegacijų išvykos į užsienį bei Olimpinės dienos organizavimo klausimai.
 
Visi Vykdomojo komiteto nariai gavo Panevėžyje birželio 2 d. įvyksiančios Olimpinės dienos LTeam pasus ir buvo pakviesti dalyvauti varžybose bei išbandyti įvairias veiklas.  

OLIMPINĖ DIENA. Apie pasirengimą Olimpinei dienai kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. Anot jo, tai bus graži šventė mažiems ir dideliems, profesionaliems ir neprofesionaliems sportininkams. 

Olimpinės dienos globėjas - Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis uždegs ugnį ir pistoleto šūviu paskelbs olimpinės mylios bėgimo startą.   

„Pasirengimas Olimpinei dienai vyksta sklandžiai. Olimpinės dienos LTeam pasai platinami Panevėžyje ir rajone. Tai kartu ir geras būdas pareklamuoti renginį. Jeigu tik oras bus geras, tikimės, kad šventėje susirinks daugiau sportininkų nei Alytuje, kuomet buvo  per 20 tūkst. dalyvių“, - sakė M. Marcinkevičius. 

IŠVYKOS. Apie dalyvavimą Lenkijos „Metų trenerio“ apdovanojimuose Varšuvoje papasakojo LTOK prezidentė  Daina Gudzinevičiūtė.  Ją į šiuos apdovanojimus pakvietė Tarptautinio olimpinio komiteto narė, penkerių olimpinių žaidynių dalyvė, legendinė lengvaatletė Irena Szewinska. 
 
Pasak D. Gudzinevičiūtės, lenkų „Metų trenerio“ apdovanojimai yra puikus paskatinimas moterims, dirbančiomis trenerėmis, todėl ir pas mus kažką panašaus reikėtų daryti. 

Apie dalyvavimą III jaunimo olimpinių žaidynių misijos vadovų seminare  Buenos Airėse (Argentina)  mintimis pasidalijo LTOK olimpinio sporto direktorius dr. Einius Petkus. 

III jaunimo olimpinės žaidynės vyks spalio 6-18 d. Tai bus pirmosios žaidynės, kur dalyvaus po lygiai 15-18 metų merginų ir vaikinų. 

„Seminare nemažai kalbėta apie Tarptautinio olimpinio komiteto siekius sumažinti olimpinių žaidynių rengimo kainas. Bueinos Airėse vyks 32 sporto šakų varžybos, keturios sporto šakos bus naujos, bus 36 disciplinos. Bus išdalinti 241 medalių komplektai. Specialiai žaidynėms pastatytas olimpinis kaimelis, o vėliau jo butai bus parduoti gyventojams“, - kalbėjo E. Petkus.
 
Šiuo metu 7 Lietuvos sportininkai (dvi irkluotojos, keturi plaukikai ir vienas stalo tenisininkas)  įvykdė normatyvus. 

Jeigu sėkmingai pavyks atrankos varžybos, kurios baigsis liepos pabaigoje, Lietuvos jaunimo olimpinę rinktinę gali sudaryti 15-18 sportininkų. Jau užsakyta Lietuvos jaunųjų sportininkų kelionė į Buenos Airės. Iškilmingas žaidynių atidarymas – spalio 6 d.         


Apie dalyvavimą „Erasmus+“ darbuotojų dėstymo, darbo stebėjimo ir praktikos mobilumo projekte Nikosijoje (Kipre) pasakojo LTOK Vykdomojo komiteto narė Agnė Vanagienė. 

Kipre susitikimai vyko penkias dienas, buvo bandoma užmegzti naujus ryšius, apsilankyta Europos universitete, kuris turi savo Sporto katedrą ir padalinius įvairiose šalyse. 

„Susitikome su šešių sporto federacijų atstovais, Kipro sporto federacijų sąjungos vadovais, kurie mums pristatė savo šalies sporto valdymo modelį, o mes – savo.  Šio vizito metu sutarta, jog kitąmet kartu teiksime dvigubos atletų karjeros projektą“, - teigė A. Vanagienė.      
 
Informacija apie dalyvavimą jungtinėje Olimpinių akademijų prezidentų arba direktorių ir nacionalinių olimpinių komitetų darbuotojų sesijoje Olimpijoje (Graikija) pasidalijo LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė. Sesija Olimpijoje vyksta kas antrus metus ir šiemet ji sutraukė 120 dalyvių iš 84 pasaulio šalių. Pagrindinės temos – koks yra olimpiečių vaidmuo visuomenėje, kaip organizacijos ar įstaigos turėtų dirbti su olimpiečiais, suteikti jiems pagalbą tampant pavyzdžiu visuomenėje. 
 
Nacionaliniai olimpiniai komitetai ir olimpinės akademijos pristatinėjo savo veiklas,  pasidalijo gerosios praktikos patirtimi. 

Su informacija apie dalyvavimą TOK Olimpinio solidarumo seminare Belgrade (Serbija) supažindino LTOK olimpinio sporto direktorius E. Petkus. 

Pirmąją dieną kalbėta apie pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms, o antrąją pagrindinis klausimas buvo 2019-ųjų Europos žaidynės Minske.  „Vėlgi buvo daug kalbama apie TOK siekius mažinti olimpinių žaidynių kainą, gerinti sąlygas sportininkams ir aptarnaujančiam personalui. Kartais atsitinka taip, kad geriausios sąlygos suteikiamos svečiams, turtingiesiems žmonėms, o ne sportininkams ir aptarnaujančiam personalui.   Artėjančias olimpines žaidynes iš pradžių panoro rengti daugiau šalių, tačiau pabaigoje jų teliko dvi.  Tai rodo, jog žaidynių kaina išaugo iki tiek, jog jas gali rengti tik ypač galingos valstybės“, - sakė E. Petkus. 
 
ŽIEMA. Apie Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų bei olimpinės pamainos sportininkų 2017-2018 metų sezono rezultatus kalbėjo LTOK viceprezidentė, LTOK žiemos olimpinių sporto šakų komisijos pirmininkė Lilija Vanagienė.

Ji pasisakė ir dėl Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinio rezervo sportininkų, besirengiančių XXIV žiemos olimpinėms žaidynėms 2022 metais, sąrašų bei jų atrankos kriterijų 2018-2019 metų sezonui patvirtinimo.

Pranešėja akcentavo, kad per Pjongčango olimpines žiemos žaidynes iš 9 dalyvavusių sportininkų 5 įvykdė jiems planuojamus rezultatus, o Tomo Kaukėno užimta 13-oji vieta įpareigoja kelti žiemos sporto lygį.

„Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų ir pamainos kriterijus pasitvirtinome artimiausiems metams.  Jei norim kelti meistriškumą, privalome iš savęs reikalauti daugiau, t.y. kriterijai privalo būti pakelti į aukštesnį lygį. Pirmiems metams po olimpinių žaidynių kriterijai liko tokie, kokie buvo, bet kitiems trejiems ciklo metams kriterijai augs,“-  kalbėjo L. Vanagienė. 

PAPILDYMAS. Atsižvelgdamas į Lietuvos irklavimo ir Lengvosios atletikos federacijų siūlymą, LTOK Vykdomasis komitetas nutarė papildyti nutarimą „Dėl maistpinigių skyrimo Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojams, mokslininkams, kineziterapeutams ir kitam aptarnaujančiam personalui“ir  įrašyti į sąrašą kineziterapeutus Liudoslavą Adamovičių ir Tomą Bendaravičių.   

DOPINGAS. Paskutiniu klausimu LTOK Vykdomojo komiteto nariai pasmerkė Lietuvoje padažnėjusius dopingo atvejus, išsakė griežtą kritiką bet kokiam dopingo sąlyčiui su sportu bei išreiškė palaikymą teisėsaugos atstovams, pradėjusiems aktyvią kovą su tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
Dvigubas lietuvio dublis jo ekipai nepadėjo
2018 10 20
NBA
NBA pirmenybėse J.Valančiūno "Toronto Raptors" iškovojo pergalę, D. Sabonio "Indiana Pacers" pralaimėjo. Pastarasis pelnė 12 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
 
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Šiaulietės - prie pat 17-ojo aukso medalio
2018 10 20
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintra-Universitetas" 4:0 sutriuškino “Kauno Žalgirį” ir praktiškai užsitikrino 17-ąjį čempionių titulą bendrai ir 13-ąjį iš eilės.
"Suprantame, kad klysti neturime teisės"
2018 10 20
A lyga
Vilniaus "Žalgirio" slovakas puolėjas Tomašas Malecas tikina, kad sostinės futbolininkai yra pasiryžę žūt būt įveikti "Trakus" sekmadienį.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
Neatsilaikė prieš pirmojo šimtuko žaidėjas
2018 10 20
Badmintonas
Graikijoje vykstančiame badmintono turnyre „Hellas Open“ Lietuvos atstovės savo pasirodymus jau baigė.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas