Marytė Marcinkevičiūtė 2018 m. gegužės 17 d. 14:45 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Eiliniame posėdyje – svarbūs klausimai

LTOK vykdomojo komiteto posėdyje – apie premjero šūvį, apdovanojimus, projektus, Buenos Aires, olimpiečius ir jų pagalbininkus, dopingą.

LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
Elvio Žaldario nuotr.
LTOK Vykdomojo komiteto posėdis.
   
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto posėdis įvyko LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos išvakarėse.
  
Posėdžio metu buvo patvirtinta LTOK Generalinės asamblėjos neeilinės sesijos darbotvarkė, Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų atrankos kriterijai bei kandidatų sąrašas, pristatytos LTOK delegacijų išvykos į užsienį bei Olimpinės dienos organizavimo klausimai.
 
Visi Vykdomojo komiteto nariai gavo Panevėžyje birželio 2 d. įvyksiančios Olimpinės dienos LTeam pasus ir buvo pakviesti dalyvauti varžybose bei išbandyti įvairias veiklas.  

OLIMPINĖ DIENA. Apie pasirengimą Olimpinei dienai kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. Anot jo, tai bus graži šventė mažiems ir dideliems, profesionaliems ir neprofesionaliems sportininkams. 

Olimpinės dienos globėjas - Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis uždegs ugnį ir pistoleto šūviu paskelbs olimpinės mylios bėgimo startą.   

„Pasirengimas Olimpinei dienai vyksta sklandžiai. Olimpinės dienos LTeam pasai platinami Panevėžyje ir rajone. Tai kartu ir geras būdas pareklamuoti renginį. Jeigu tik oras bus geras, tikimės, kad šventėje susirinks daugiau sportininkų nei Alytuje, kuomet buvo  per 20 tūkst. dalyvių“, - sakė M. Marcinkevičius. 

IŠVYKOS. Apie dalyvavimą Lenkijos „Metų trenerio“ apdovanojimuose Varšuvoje papasakojo LTOK prezidentė  Daina Gudzinevičiūtė.  Ją į šiuos apdovanojimus pakvietė Tarptautinio olimpinio komiteto narė, penkerių olimpinių žaidynių dalyvė, legendinė lengvaatletė Irena Szewinska. 
 
Pasak D. Gudzinevičiūtės, lenkų „Metų trenerio“ apdovanojimai yra puikus paskatinimas moterims, dirbančiomis trenerėmis, todėl ir pas mus kažką panašaus reikėtų daryti. 

Apie dalyvavimą III jaunimo olimpinių žaidynių misijos vadovų seminare  Buenos Airėse (Argentina)  mintimis pasidalijo LTOK olimpinio sporto direktorius dr. Einius Petkus. 

III jaunimo olimpinės žaidynės vyks spalio 6-18 d. Tai bus pirmosios žaidynės, kur dalyvaus po lygiai 15-18 metų merginų ir vaikinų. 

„Seminare nemažai kalbėta apie Tarptautinio olimpinio komiteto siekius sumažinti olimpinių žaidynių rengimo kainas. Bueinos Airėse vyks 32 sporto šakų varžybos, keturios sporto šakos bus naujos, bus 36 disciplinos. Bus išdalinti 241 medalių komplektai. Specialiai žaidynėms pastatytas olimpinis kaimelis, o vėliau jo butai bus parduoti gyventojams“, - kalbėjo E. Petkus.
 
Šiuo metu 7 Lietuvos sportininkai (dvi irkluotojos, keturi plaukikai ir vienas stalo tenisininkas)  įvykdė normatyvus. 

Jeigu sėkmingai pavyks atrankos varžybos, kurios baigsis liepos pabaigoje, Lietuvos jaunimo olimpinę rinktinę gali sudaryti 15-18 sportininkų. Jau užsakyta Lietuvos jaunųjų sportininkų kelionė į Buenos Airės. Iškilmingas žaidynių atidarymas – spalio 6 d.         


Apie dalyvavimą „Erasmus+“ darbuotojų dėstymo, darbo stebėjimo ir praktikos mobilumo projekte Nikosijoje (Kipre) pasakojo LTOK Vykdomojo komiteto narė Agnė Vanagienė. 

Kipre susitikimai vyko penkias dienas, buvo bandoma užmegzti naujus ryšius, apsilankyta Europos universitete, kuris turi savo Sporto katedrą ir padalinius įvairiose šalyse. 

„Susitikome su šešių sporto federacijų atstovais, Kipro sporto federacijų sąjungos vadovais, kurie mums pristatė savo šalies sporto valdymo modelį, o mes – savo.  Šio vizito metu sutarta, jog kitąmet kartu teiksime dvigubos atletų karjeros projektą“, - teigė A. Vanagienė.      
 
Informacija apie dalyvavimą jungtinėje Olimpinių akademijų prezidentų arba direktorių ir nacionalinių olimpinių komitetų darbuotojų sesijoje Olimpijoje (Graikija) pasidalijo LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė. Sesija Olimpijoje vyksta kas antrus metus ir šiemet ji sutraukė 120 dalyvių iš 84 pasaulio šalių. Pagrindinės temos – koks yra olimpiečių vaidmuo visuomenėje, kaip organizacijos ar įstaigos turėtų dirbti su olimpiečiais, suteikti jiems pagalbą tampant pavyzdžiu visuomenėje. 
 
Nacionaliniai olimpiniai komitetai ir olimpinės akademijos pristatinėjo savo veiklas,  pasidalijo gerosios praktikos patirtimi. 

Su informacija apie dalyvavimą TOK Olimpinio solidarumo seminare Belgrade (Serbija) supažindino LTOK olimpinio sporto direktorius E. Petkus. 

Pirmąją dieną kalbėta apie pasirengimą Tokijo olimpinėms žaidynėms, o antrąją pagrindinis klausimas buvo 2019-ųjų Europos žaidynės Minske.  „Vėlgi buvo daug kalbama apie TOK siekius mažinti olimpinių žaidynių kainą, gerinti sąlygas sportininkams ir aptarnaujančiam personalui. Kartais atsitinka taip, kad geriausios sąlygos suteikiamos svečiams, turtingiesiems žmonėms, o ne sportininkams ir aptarnaujančiam personalui.   Artėjančias olimpines žaidynes iš pradžių panoro rengti daugiau šalių, tačiau pabaigoje jų teliko dvi.  Tai rodo, jog žaidynių kaina išaugo iki tiek, jog jas gali rengti tik ypač galingos valstybės“, - sakė E. Petkus. 
 
ŽIEMA. Apie Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų bei olimpinės pamainos sportininkų 2017-2018 metų sezono rezultatus kalbėjo LTOK viceprezidentė, LTOK žiemos olimpinių sporto šakų komisijos pirmininkė Lilija Vanagienė.

Ji pasisakė ir dėl Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės kandidatų ir olimpinio rezervo sportininkų, besirengiančių XXIV žiemos olimpinėms žaidynėms 2022 metais, sąrašų bei jų atrankos kriterijų 2018-2019 metų sezonui patvirtinimo.

Pranešėja akcentavo, kad per Pjongčango olimpines žiemos žaidynes iš 9 dalyvavusių sportininkų 5 įvykdė jiems planuojamus rezultatus, o Tomo Kaukėno užimta 13-oji vieta įpareigoja kelti žiemos sporto lygį.

„Lietuvos žiemos sporto olimpinės rinktinės kandidatų ir pamainos kriterijus pasitvirtinome artimiausiems metams.  Jei norim kelti meistriškumą, privalome iš savęs reikalauti daugiau, t.y. kriterijai privalo būti pakelti į aukštesnį lygį. Pirmiems metams po olimpinių žaidynių kriterijai liko tokie, kokie buvo, bet kitiems trejiems ciklo metams kriterijai augs,“-  kalbėjo L. Vanagienė. 

PAPILDYMAS. Atsižvelgdamas į Lietuvos irklavimo ir Lengvosios atletikos federacijų siūlymą, LTOK Vykdomasis komitetas nutarė papildyti nutarimą „Dėl maistpinigių skyrimo Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojams, mokslininkams, kineziterapeutams ir kitam aptarnaujančiam personalui“ir  įrašyti į sąrašą kineziterapeutus Liudoslavą Adamovičių ir Tomą Bendaravičių.   

DOPINGAS. Paskutiniu klausimu LTOK Vykdomojo komiteto nariai pasmerkė Lietuvoje padažnėjusius dopingo atvejus, išsakė griežtą kritiką bet kokiam dopingo sąlyčiui su sportu bei išreiškė palaikymą teisėsaugos atstovams, pradėjusiems aktyvią kovą su tuo.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionams rankas spaudė sostinės meras
2018 05 23
Jaunimas
Trečiadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunimo komanda buvo pagerbta miesto savivaldybėje, o vėliau – pakviesta šventinių pietų.
Vilniaus „Kibirkštis“ rikiuoja gretas
2018 05 23
Moterų krepšinis
Gimtame mieste rungtyniaus gynėjos ir puolėjos pozicijose galinti žaisti Urtė Slavickaitė.
„Lietkabelis“ sieks LKL medalių
2018 05 23
LKL
„Mes esame geresnė komanda ir tai įrodėme aikštelėje, o ne kalbomis socialiniuose tinkluose“, - teigia „Lietkabelio“ vadovas M.Ignatavičius.
 
Greitas įvartis nulėmė pirmą pralaimėjimą
2018 05 23
Moterų futbolas
Pirmą nesėkmę Baltijos moterų futbolo lygoje, įskaitant ir praėjusį sezoną patyrė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.
„Trakai“ neprilygo svečiams iš Klaipėdos
2018 05 23
A lyga
„Trakų“ komanda toliau neatranda savojo žaidimo. Trečiadienį A lygos 15 turo rungtynėse riteriai LFF stadione 1:2 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“.
„Žalgirių“ mūšį laimėjo vilniečiai
2018 05 23
A lyga
Pirmasis šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ vizitas S. Dariaus ir S. Girėno stadione, priešingai nei praėjusiais metais, buvo sėkmingas.
Atrankos barjerą įveikė visos Lietuvos atstovės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
Dakaro ralį šturmuos ketvirtą kartą
2018 05 23
Dakaras
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas patvirtino, kad jų ekipažas dalyvaus 2019 m. Dakaro ralyje.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Rengiasi užkariauti Vilniaus gatves
2018 05 23
Riedučių sportas
Praėjusiais metais Vilniuje pirmą kartą surengta vakarinė riedučių šventė "Vilniaus naktinis riedėjimas" šiais metais sugrįžta su dar didesne jėga.
Nykštietiškame triatlone - ir rąsto pjovimas
2018 05 23
Triatlonas
Pergalę multisporto varžybose lėmė finišas dviem rankom, dviem kojom.
Lietuviai pasiekė rekordines aukštumas
2018 05 22
Regbis
Naujame Pasaulio regbio federacijos (World Rugby) paskelbtame nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė iš 35-os vietos pakilo į 34-ąją.
 
Palangoje finišavo Lietuvos mažųjų žaidynės
2018 05 22
Žaidynės
Parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius: „Vaikams su negalia sportas suteikia drąsos jaustis pilnaverčiais“.
Arenoje – svarbiausių mačų transliacijos
2018 05 22
Arena
Stebėti svarbiausių vasaros sporto mačų transliacijų sporto mėgėjai galės keliauti į „Siemens“ areną. Jau gegužės 26 d. čia rodys Čempionų lygos finalą.
Augo žinomumas ir palankūs vertinimai
2018 05 22
Apklausa
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) žinomumas auga, o organizacijos veiklą gerai vertina du trečdaliai Lietuvos gyventojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas