LASF inf. 2018 m. gegužės 17 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Karjerą pradėjo dirbdamas mechaniku

"Nors esu išbandęs šturmano pareigas, tačiau labiau mane traukia vairavimas", - sako 17-metis Lukas Baltramiejūnas.

L. Baltramiejūno tikslas - - varuoti
L. Baltramiejūno tikslas - - varuoti
Lukas Baltramiejūnas – septyniolikmetis sportininkas, dalyvaujantis ralio sprinto varžybose. Savo karjerą pradėjęs prieš ketverius metus, jis jau išbandė save mechaniko, šturmano ir vairuotojo pozicijose. Lukas tikisi, kad greitu metu galės startuoti ralio varžybose su savo nuosavu automobiliu ir pasiekti aukščiausius įmanomus rezultatus. Sportininkas sutiko prisidėti prie LASF iniciatyvos, kuria siekiama supažindinti visuomenę su perspektyviais jaunosios kartos lenktynininkais Lietuvoje.

Kas tave atvedė į automobilių sportą?
Nuo pat mažens žinojau, kad eisiu šia linkme. Mano tėtis (Tomas Baltramiejūnas) buvo lenktynininkas, tad pamažu automobilių sportu susidomėjau ir aš. Visada, kai tik turėjau progą, stebėdavau varžybas, o esant galimybei pats sėsdavau už kartingo, keturračio ar automobilio vairo. Man tai be galo patiko, tačiau tuo metu noras žengti didesnį žingsnį automobilių sporte prasilenkė su finansais.
Mano tėtis ne tik lenktyniaudavo, bet ir prižiūrėdavo sportinį automobilį, o aš ėmiau jam padėti. Per kelis metus susikroviau nemažą žinių bagažą apie sportinius automobilius, jų ruošimą ir priežiūrą, taigi pirmieji mano žingsniai autosporte buvo ne už vairo, o dirbant mechaniku ralyje. Šiais metais planuoju ne tik pats važiuoti lenktynėse, bet ir toliau dirbti prie technikos.
 
Kokia automobilių sporto šaka šiuo metu užsiimi ir kodėl pasirinkai būtent ją?
Šiuo metu antrus metus iš eilės šturmanauju ralio sprinte. Taip susiklostė aplinkybės, kad vienas pažįstamas lenktynininkas (Dainius Pranys) liko be šturmano. Jam iš pradžių padėdavo mano tėtis, o vėliau tėtį pakeičiau aš. Taip ir prasidėjo mano pirmieji, kaip sportininko pasirodymai trasoje.
Ralis, kaip sporto šaka, mano akimis, yra sudėtingiausia automobilių sporte. Dideli greičiai ant slidaus pagrindo, rizika, nežinomybė, kas laukia už kito posūkio – visa tai labai veža. Jokioje kitoje automobilių sporto šakoje, manau, kad neprisikraučiau tiek daug emocijų ir adrenalino.
 
Papasakok, koks tas šturmano darbas? Kas įdomiau: šturmanauti, ar pačiam sėdėti už automobilio vairo?
Šturmano darbas yra gana sudėtingas. Jame daug niuansų: reikia rasti bendrą kalbą su vairuotoju, būti atidžiam ir tiksliam, kuomet susirašinėji stenogramą, visų varžybų metu gebėti nuraminti, padrąsinti vairuotoją. Reikia būti labai tiksliam, nes neteisingai apskaičiuotas laikas ir ne taip surašyta trasa gali reikšti ne tik sugadintą rezultatą, bet ir skaudų finišą.
Nors esu išbandęs šturmano pareigas, tačiau labiau mane traukia vairavimas – labai mėgstu sėdėti už automobilio vairo. Gaila, dar nesu savęs rimtai išbandęs trasose su žvyrine danga, tačiau labai to laukiu.
 
Ką manai apie ralio padėtį Lietuvos automobilių sporte? Gal turi kokių nors idėjų kas galėtų padėti tobulinti šią sporto šaką?
Nors ir nemalonu sakyti, tačiau aš manau, kad ralis Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Į šią sporto šaką ateina mažai jaunų lenktynininkų, o norinčių ir gebančių, manau, kad tikrai yra. Pagrindinė to priežastis – finansai. Vien paruošti automobilį varžyboms neužtenka, reikia jį išlaikyti, o turint mažą biudžetą tai tampa sudėtinga užduotimi. Bet kokia parama jauniems lenktynininkams, turintiems užsispyrimo ir talento, galėtų stipriai pagelbėti. Taip pat jaunimui reikėtų daugiau švietimo apie autosportą bei šią sporto šaką.


Kokias savybes tau išugdė autosportas? 
Veržlumą, žingeidumą, tikslumą bei užsispyrimą. Taip pat išmokau labiau įsiklausyti – tai reikalinga tiek sėdint šturmano, tiek vairuotojo vietoje. Esu gana sunkaus charakterio, bet manau, kad autosportas tai pamažu keičia – tampu lankstesnis.
 
Kaip kovoji su įtampa, patiriama varžybų metu ar po jų? Kas sunkiausia šiame sporte?
Sunkiausia yra diena prieš lenktynes. Tuomet jaudulys neišvengiamas, tad stengiuosi užsiimti kokia nors įprasta veikla, pavyzdžiui, išeinu pavedžioti šunį.
Žinoma, autosporte reikia visuomet išlaikyti dėmesį, susikaupimą ir šaltą protą. Siekiant aukščiausių rezultatų šie dalykai yra būtini, tad tai irgi vienas iš sudėtingesnių dalykų – visada išlikti budriam, nes net ir menkiausia klaida gali virsti skaudžia pasekme.
 
Kiek paprastai laiko užtrunka pasiruošimas varžyboms?
Dažniausiai pasiruošimas prasideda savaitę prieš varžybas. Tačiau būna ir tokių atveju, kai per varžybas automobilis sugenda ar būna kažkaip kitaip pažeidžiamas ir tuomet pasiruošimas užsitęsia nuo vienų varžybų iki kitų.
 
Yra sportininkų, sakančių, kad dalyvavimas varžybose jau yra laimėjimas, nepriklausomai nuo parodyto rezultato. Ką tau reiškia laimėjimas?
Man atrodo, kad sėkmingą pasirodymą prie starto ir finišo linijų tikrai galima laikyti šiokiu tokiu laimėjimu, nes iki ten atsiduriant laukia ilgas ir sudėtingas procesas. Man laimėjimas reiškia ėjimą link tikslo.

Kokius lūkesčius sau esi išsikėlęs automobilių sporte?
Artimiausiu metu, jei tik leis galimybės, tikiuosi startuoti ralio trasose su savo automobiliu, pačiam sėdint už vairo. Na, o vėliau siekti aukščiausio įmanomo rezultato.

Kokius didžiausius savo laimėjimus šiuo metu galėtum išskirti?
Didžiulių pergalių dar nesu pasiekęs, bet 2017 m. ralio sprinto SG-2 klasėje užėmiau 3 vietą, o šią žiemą automobilių treko varžybose kurios buvo man pirmosios kaip vairuotojui, užėmiau 1 vietą jaunių klasėje.
 
Tavo nuomone, kiek procentų sėkmingo rezultato sudaro: talentas, sunkus darbas ir aplinkybės?
Manau, kad be sunkaus darbo, net ir turint talentą, aukščiausio rezultato pasiekti nepavyks. Visuomet atsiras stipresnis, greitesnis ar gudresnis. O norint būti geriausiu reikia įdėti daug pastangų. Aplinkybės taip pat gali labai stipriai prisidėti prie aukšto rezultato, nes niekada nežinai, kaip seksis kitam iš varžovų ar tau pačiam.

Kas tave labiausiai motyvuoja siekti aukštumų?
Noras įvertinti savo pajėgumą ir tapti greičiausiu.

Ar turi autoritetų, į kuriuos stengiesi būti panašus? Jei taip, kas jie?
Taip. Mano tėtis ir Colinas McRae man yra didžiausi pavyzdžiai automobilių sporte. Jie pakeitė mano požiūrį į šią sporto šaką – supratau, jog svarbiausia autosporte yra ne klaidų vengimas, o savęs ir automobilio išbandymas, noras važiuoti taip greitai, kaip tik įmanoma.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Įveikė estes, nusileido latvėms
2019 01 19
Moterų krepšinis
Ir trijų šeštadienį rungtyniavusių Lietuvos ekipų pergale Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų krepšinio čempionate iškovojo tik Kauno "Aistės-LSMU".
“Lietkabelis” sudorojo bejėgį “Rytą”
2019 01 19
LKL
Antrą sykį šį sezoną "Rytas" Vilniuje pralaimėjo LKL mačą Panevėžio "Lietkabeliui". Po pergalę iškovojo Klaipėdos "Neptūnas" ir Pasvalio "Pieno žvaigždės".
„Kibirkštis“ turėjo vargo su šiaulietėmis
2019 01 19
Moterų krepšinis
Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa „MultiGyn“ lygoje tris kėlinius atsilikinėjo, bet puikiai sužaidė paskutinį ketvirtį ir 68:54 įveikė „Šiaulių-Universitetą“.
 
„Po truputį kylame į kalną“
2019 01 19
Pasiruošimas
Po pergalės kontrolinėse rungtynės prieš Vilniaus "Vytį" 4:1 "Trakų" strategas Aurelijus Skarbalius tvirtino, kad viskas eina pagal planą.
Jaunių laukia turnyras Baltarusijoje
2019 01 19
U-18
Lietuvos U'18 futbolo rinktinė atvyko į Minską, kur dalyvaus tarptautiniame turnyre "Development Cup".
"Geriausiu turėtų tapti E. Šetkus"
2019 01 19
Geriausieji
Keliautojas ir televizijos laidų vedėjas V. Radzevičius pirmą vietą geriausiųjų 2018 metų Lietuvos futbolininkų rinkimuose atiduoda rinktinės vartininkui.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
Pamatus sezonui kloja ir tunelyje
2019 01 15
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkė Agnė Šerkšnienė – apie sezono startą, svarbiausias varžybas, nežinią dėl olimpinės atrankos, pratybas tunelyje ir PAR, dukterį.
 
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
L. Grigelis paslydo aštuntfinalyje
2019 01 11
Tenisas
Turnyro „The Columbus Challenger“ vienetų varžybų aštuntfinalyje Laurynas Grigelis 6:7 (4:7), 6:4, 2:6 pralaimėjo britų tenisininkui Janui Chomsky.
Serbijoje kovojo nesėkmingai
2019 01 19
Boksas
Dvi Lietuvos boksininkės A. Starovoitova ir A. Aučiūtė pralaimėjo savo ketvirtfinalio kovas. Jaunei A. Tuzovai bronzos medalis atiteko be kovos.
Reikės pamiršti garbingą žaidimą
2019 01 18
Tekvondo
Tekvondo kovotojos Klaudijos Tvaronavičiūtės treneris Romualdas Montvidas: „Visos sportininkės kovos žūtbūtinai, lips per galvas.“
Lietuviai mes iššūkį galingiems svečiams
2019 01 18
Muay Thai
Lietuvos muay thai federacijos prezidentas: „Pripažinimo sulaukiame net iš pasaulio ir Europos čempionų. Mūsų turnyre jie tikisi konkurencijos.“
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
Šeimininkai laimėjo tik Garliavoje
2019 01 12
LRL
Beveik po mėnesio pertraukos atsinaujinusiame Lietuvos rankinio lygos čempionate trejas iš ketverių sužaistų rungtynių laimėjo svečiai.
“Dragūnas” metus pradės intensyviai
2019 01 09
Interviu
"Jeigu leisime sau pagalvoti, kad esame labai geri ir varžovai vien mūsų vardo išsigąs, turėsime didelių problemų", - sako "Dragūno" treneris A. Juškėnas.
 
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Konkurentai kibo į atlapus lyderiams
2019 01 14
Lietuvos čempionatas
Po šventinės pertraukos pratęstame Lietuvos vyrų tinklinio čempionat po dvi pergales iškovojo lyderės Klaipėdos "Amber Queen" ir Kelmės "Etovio" ekipos.
Mūšiams ant sniego ruošėsi paplūdimyje
2019 01 09
Moterų tinklinis
Europos sniego tinklinio čempionės Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė - apie titulą, mėlynes ir pakitusias taisykles.
B.Vanagas: „Lubos tikrai dar nepasiektos“
2019 01 20
Dakaras
Į Lietuvą sugrįžo dvi savaites Peru vykusiame Dakaro ralyje Lietuvos vardą garsinę mūsų šalies lenktynininkai.
Iš Dakaro – į kalėjimą
2019 01 19
Dakaras
„Iš tiesų truputį abejojom, ar tikrai ten visi buvo nekalti, nes ta komanda dažniausiai būdavo su gerokai panaudota technika“, - prisiminė Biesas.
„Pagal visus dėsnius turėjome nefinišuoti“
2019 01 18
Dakaras
A.Juknevičiaus šturmanas D.Vaičiulis: „Man bene labiausiai patikęs momentas – tai naktis kopose. Be vandens, be maisto, esi vienas kilometrų spinduliu.“
 
N. Kočerginai - du įskaitiniai taškai
2019 01 19
Biatlonas
IBU taurės penktojo etapo varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos bitlonininkė Natalja Kočergina užėmė 39-ąją vietą
Lietuviai iškovojo sidabrą
2019 01 19
Ledo ritulys
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro penktosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 7:1 sutriuškino Pietų Korėją.
Lietuviai aplenkė tris komandas
2019 01 18
Biatlonas
Vokietijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės penktojo etapo vyrų estafetėje 4x7,5 km Lietuvos komanda užėmė 24-ąją vietą.
D. Rapšiui - du aukso medaliai
2019 01 19
Plaukimas
16-ųjų tarptautinių plaukimo varžybų „Flanders Cup“ 200 m ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse greičiausias buvo lietuvis Danas Rapšys.
Pergalė ir pralaimėjimas
2019 01 18
Badmintonas
Vytautė Fomkinaitė Švedijoje vykstančiame badmintono turnyre laimėjo pirmąją kovą, o Gerda Voitechovskaja suklupo.
Svarbu ne tik jėga ir greitis, bet ir protas
2019 01 18
Žvilgsnis
Amerikietiško futbolo entuziastai kratosi etiketės: tai ne šiurkštus sportas (VIDEO).
 
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Metų apdovanojimuose – lengvaatlečių triumfas
2019 01 18
Apdovanojimai
„Jūs darote tai, kas atrodo virš žmogaus galimybių“, – neįgaliesiems sportininkams sakė apdovanojimų globėjas Valdas Adamkus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas