LASF inf. 2018 m. gegužės 17 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Karjerą pradėjo dirbdamas mechaniku

"Nors esu išbandęs šturmano pareigas, tačiau labiau mane traukia vairavimas", - sako 17-metis Lukas Baltramiejūnas.

L. Baltramiejūno tikslas - - varuoti
L. Baltramiejūno tikslas - - varuoti
Lukas Baltramiejūnas – septyniolikmetis sportininkas, dalyvaujantis ralio sprinto varžybose. Savo karjerą pradėjęs prieš ketverius metus, jis jau išbandė save mechaniko, šturmano ir vairuotojo pozicijose. Lukas tikisi, kad greitu metu galės startuoti ralio varžybose su savo nuosavu automobiliu ir pasiekti aukščiausius įmanomus rezultatus. Sportininkas sutiko prisidėti prie LASF iniciatyvos, kuria siekiama supažindinti visuomenę su perspektyviais jaunosios kartos lenktynininkais Lietuvoje.

Kas tave atvedė į automobilių sportą?
Nuo pat mažens žinojau, kad eisiu šia linkme. Mano tėtis (Tomas Baltramiejūnas) buvo lenktynininkas, tad pamažu automobilių sportu susidomėjau ir aš. Visada, kai tik turėjau progą, stebėdavau varžybas, o esant galimybei pats sėsdavau už kartingo, keturračio ar automobilio vairo. Man tai be galo patiko, tačiau tuo metu noras žengti didesnį žingsnį automobilių sporte prasilenkė su finansais.
Mano tėtis ne tik lenktyniaudavo, bet ir prižiūrėdavo sportinį automobilį, o aš ėmiau jam padėti. Per kelis metus susikroviau nemažą žinių bagažą apie sportinius automobilius, jų ruošimą ir priežiūrą, taigi pirmieji mano žingsniai autosporte buvo ne už vairo, o dirbant mechaniku ralyje. Šiais metais planuoju ne tik pats važiuoti lenktynėse, bet ir toliau dirbti prie technikos.
 
Kokia automobilių sporto šaka šiuo metu užsiimi ir kodėl pasirinkai būtent ją?
Šiuo metu antrus metus iš eilės šturmanauju ralio sprinte. Taip susiklostė aplinkybės, kad vienas pažįstamas lenktynininkas (Dainius Pranys) liko be šturmano. Jam iš pradžių padėdavo mano tėtis, o vėliau tėtį pakeičiau aš. Taip ir prasidėjo mano pirmieji, kaip sportininko pasirodymai trasoje.
Ralis, kaip sporto šaka, mano akimis, yra sudėtingiausia automobilių sporte. Dideli greičiai ant slidaus pagrindo, rizika, nežinomybė, kas laukia už kito posūkio – visa tai labai veža. Jokioje kitoje automobilių sporto šakoje, manau, kad neprisikraučiau tiek daug emocijų ir adrenalino.
 
Papasakok, koks tas šturmano darbas? Kas įdomiau: šturmanauti, ar pačiam sėdėti už automobilio vairo?
Šturmano darbas yra gana sudėtingas. Jame daug niuansų: reikia rasti bendrą kalbą su vairuotoju, būti atidžiam ir tiksliam, kuomet susirašinėji stenogramą, visų varžybų metu gebėti nuraminti, padrąsinti vairuotoją. Reikia būti labai tiksliam, nes neteisingai apskaičiuotas laikas ir ne taip surašyta trasa gali reikšti ne tik sugadintą rezultatą, bet ir skaudų finišą.
Nors esu išbandęs šturmano pareigas, tačiau labiau mane traukia vairavimas – labai mėgstu sėdėti už automobilio vairo. Gaila, dar nesu savęs rimtai išbandęs trasose su žvyrine danga, tačiau labai to laukiu.
 
Ką manai apie ralio padėtį Lietuvos automobilių sporte? Gal turi kokių nors idėjų kas galėtų padėti tobulinti šią sporto šaką?
Nors ir nemalonu sakyti, tačiau aš manau, kad ralis Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Į šią sporto šaką ateina mažai jaunų lenktynininkų, o norinčių ir gebančių, manau, kad tikrai yra. Pagrindinė to priežastis – finansai. Vien paruošti automobilį varžyboms neužtenka, reikia jį išlaikyti, o turint mažą biudžetą tai tampa sudėtinga užduotimi. Bet kokia parama jauniems lenktynininkams, turintiems užsispyrimo ir talento, galėtų stipriai pagelbėti. Taip pat jaunimui reikėtų daugiau švietimo apie autosportą bei šią sporto šaką.


Kokias savybes tau išugdė autosportas? 
Veržlumą, žingeidumą, tikslumą bei užsispyrimą. Taip pat išmokau labiau įsiklausyti – tai reikalinga tiek sėdint šturmano, tiek vairuotojo vietoje. Esu gana sunkaus charakterio, bet manau, kad autosportas tai pamažu keičia – tampu lankstesnis.
 
Kaip kovoji su įtampa, patiriama varžybų metu ar po jų? Kas sunkiausia šiame sporte?
Sunkiausia yra diena prieš lenktynes. Tuomet jaudulys neišvengiamas, tad stengiuosi užsiimti kokia nors įprasta veikla, pavyzdžiui, išeinu pavedžioti šunį.
Žinoma, autosporte reikia visuomet išlaikyti dėmesį, susikaupimą ir šaltą protą. Siekiant aukščiausių rezultatų šie dalykai yra būtini, tad tai irgi vienas iš sudėtingesnių dalykų – visada išlikti budriam, nes net ir menkiausia klaida gali virsti skaudžia pasekme.
 
Kiek paprastai laiko užtrunka pasiruošimas varžyboms?
Dažniausiai pasiruošimas prasideda savaitę prieš varžybas. Tačiau būna ir tokių atveju, kai per varžybas automobilis sugenda ar būna kažkaip kitaip pažeidžiamas ir tuomet pasiruošimas užsitęsia nuo vienų varžybų iki kitų.
 
Yra sportininkų, sakančių, kad dalyvavimas varžybose jau yra laimėjimas, nepriklausomai nuo parodyto rezultato. Ką tau reiškia laimėjimas?
Man atrodo, kad sėkmingą pasirodymą prie starto ir finišo linijų tikrai galima laikyti šiokiu tokiu laimėjimu, nes iki ten atsiduriant laukia ilgas ir sudėtingas procesas. Man laimėjimas reiškia ėjimą link tikslo.

Kokius lūkesčius sau esi išsikėlęs automobilių sporte?
Artimiausiu metu, jei tik leis galimybės, tikiuosi startuoti ralio trasose su savo automobiliu, pačiam sėdint už vairo. Na, o vėliau siekti aukščiausio įmanomo rezultato.

Kokius didžiausius savo laimėjimus šiuo metu galėtum išskirti?
Didžiulių pergalių dar nesu pasiekęs, bet 2017 m. ralio sprinto SG-2 klasėje užėmiau 3 vietą, o šią žiemą automobilių treko varžybose kurios buvo man pirmosios kaip vairuotojui, užėmiau 1 vietą jaunių klasėje.
 
Tavo nuomone, kiek procentų sėkmingo rezultato sudaro: talentas, sunkus darbas ir aplinkybės?
Manau, kad be sunkaus darbo, net ir turint talentą, aukščiausio rezultato pasiekti nepavyks. Visuomet atsiras stipresnis, greitesnis ar gudresnis. O norint būti geriausiu reikia įdėti daug pastangų. Aplinkybės taip pat gali labai stipriai prisidėti prie aukšto rezultato, nes niekada nežinai, kaip seksis kitam iš varžovų ar tau pačiam.

Kas tave labiausiai motyvuoja siekti aukštumų?
Noras įvertinti savo pajėgumą ir tapti greičiausiu.

Ar turi autoritetų, į kuriuos stengiesi būti panašus? Jei taip, kas jie?
Taip. Mano tėtis ir Colinas McRae man yra didžiausi pavyzdžiai automobilių sporte. Jie pakeitė mano požiūrį į šią sporto šaką – supratau, jog svarbiausia autosporte yra ne klaidų vengimas, o savęs ir automobilio išbandymas, noras važiuoti taip greitai, kaip tik įmanoma.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
D. Sabonis susižeidė kelį
2018 10 20
Trauma
"Indiana Pacers" praneša, kad lietuvis krepšininkas Domantas Sabonis dėl dešiniojo kelio traumos gali praleisti artimiausias NBA rungtynes.
LKL mačus laimėjo šeimininkai
2018 10 20
LKL
Šeštadienį LKL pirmenybėse Vilniaus "Rytas" 90:63 įveikė "Šiaulius", o Pasvalio "Pieno žvaigždės" 87:81 - Panevėžio "Lietkabelį"
Dvigubas lietuvio dublis jo ekipai nepadėjo
2018 10 20
NBA
NBA pirmenybėse J.Valančiūno "Toronto Raptors" iškovojo pergalę, D. Sabonio "Indiana Pacers" pralaimėjo. Pastarasis pelnė 12 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.
 
Kelialapis į A lygą atiteko "Panevėžiui"
2018 10 20
Pirmoji lyga
Dramatiškoje kovoje „Panevėžys“ Kėdainiuose įveikė tiesioginį konkurentą „Nevėžį“ 2:1 ir iškovojo pirmą vietą pirmojoje lygoje.
Šiaulietės - prie pat 17-ojo aukso medalio
2018 10 20
Moterų futbolas
Šiaulių "Gintra-Universitetas" 4:0 sutriuškino “Kauno Žalgirį” ir praktiškai užsitikrino 17-ąjį čempionių titulą bendrai ir 13-ąjį iš eilės.
"Suprantame, kad klysti neturime teisės"
2018 10 20
A lyga
Vilniaus "Žalgirio" slovakas puolėjas Tomašas Malecas tikina, kad sostinės futbolininkai yra pasiryžę žūt būt įveikti "Trakus" sekmadienį.
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Lietuvė finišavo dešimta
2018 10 20
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmojo etapo taškų lenktynėse O. Baleišytė - 10-a. Komandų sprinte S. Krupeckaitė ir M. Morozaitė nepasiekė finišo.
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
Pora pasiekė geriausią rezultatą
2018 10 20
Dailusis čiuožimas
Lietuvos čiuožėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė antrąją vietą Vengrijoje vykstančiose varžybose „Halloween Cup“.
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Lietuvis  finišo nepasiekė
2018 10 20
Triatlonas
Europos jaunimo triatlono čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Tautvydas Kopūstas bėgimo metu buvo aplenktas ratu ir turėjo pasitraukti iš kovos.
D. Rapšys pagerino Lietuvos rekordą
2018 10 20
Plaukimas
Lenkijoje vykstančiose tarptautinėse plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo dar du medalius. Po vieną - Tadas Duškinas ir Andrius Šidlauskas.
Neatsilaikė prieš pirmojo šimtuko žaidėjas
2018 10 20
Badmintonas
Graikijoje vykstančiame badmintono turnyre „Hellas Open“ Lietuvos atstovės savo pasirodymus jau baigė.
 
Didžiausia dovana – auklėtinių dėmesys
2018 10 20
Jubiliejus
„Visas mano gyvenimas, susietas su tinkliniu, buvo laimingas, kupinas džiugių akimirkų“, - sako spalio 20-ąją 80-ąjį gimtadienį švenčianti Z.Jankienė.
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas