LASF inf. 2018 m. gegužės 17 d. 10:33 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Karjerą pradėjo dirbdamas mechaniku

"Nors esu išbandęs šturmano pareigas, tačiau labiau mane traukia vairavimas", - sako 17-metis Lukas Baltramiejūnas.

L. Baltramiejūno tikslas - - varuoti
L. Baltramiejūno tikslas - - varuoti
Lukas Baltramiejūnas – septyniolikmetis sportininkas, dalyvaujantis ralio sprinto varžybose. Savo karjerą pradėjęs prieš ketverius metus, jis jau išbandė save mechaniko, šturmano ir vairuotojo pozicijose. Lukas tikisi, kad greitu metu galės startuoti ralio varžybose su savo nuosavu automobiliu ir pasiekti aukščiausius įmanomus rezultatus. Sportininkas sutiko prisidėti prie LASF iniciatyvos, kuria siekiama supažindinti visuomenę su perspektyviais jaunosios kartos lenktynininkais Lietuvoje.

Kas tave atvedė į automobilių sportą?
Nuo pat mažens žinojau, kad eisiu šia linkme. Mano tėtis (Tomas Baltramiejūnas) buvo lenktynininkas, tad pamažu automobilių sportu susidomėjau ir aš. Visada, kai tik turėjau progą, stebėdavau varžybas, o esant galimybei pats sėsdavau už kartingo, keturračio ar automobilio vairo. Man tai be galo patiko, tačiau tuo metu noras žengti didesnį žingsnį automobilių sporte prasilenkė su finansais.
Mano tėtis ne tik lenktyniaudavo, bet ir prižiūrėdavo sportinį automobilį, o aš ėmiau jam padėti. Per kelis metus susikroviau nemažą žinių bagažą apie sportinius automobilius, jų ruošimą ir priežiūrą, taigi pirmieji mano žingsniai autosporte buvo ne už vairo, o dirbant mechaniku ralyje. Šiais metais planuoju ne tik pats važiuoti lenktynėse, bet ir toliau dirbti prie technikos.
 
Kokia automobilių sporto šaka šiuo metu užsiimi ir kodėl pasirinkai būtent ją?
Šiuo metu antrus metus iš eilės šturmanauju ralio sprinte. Taip susiklostė aplinkybės, kad vienas pažįstamas lenktynininkas (Dainius Pranys) liko be šturmano. Jam iš pradžių padėdavo mano tėtis, o vėliau tėtį pakeičiau aš. Taip ir prasidėjo mano pirmieji, kaip sportininko pasirodymai trasoje.
Ralis, kaip sporto šaka, mano akimis, yra sudėtingiausia automobilių sporte. Dideli greičiai ant slidaus pagrindo, rizika, nežinomybė, kas laukia už kito posūkio – visa tai labai veža. Jokioje kitoje automobilių sporto šakoje, manau, kad neprisikraučiau tiek daug emocijų ir adrenalino.
 
Papasakok, koks tas šturmano darbas? Kas įdomiau: šturmanauti, ar pačiam sėdėti už automobilio vairo?
Šturmano darbas yra gana sudėtingas. Jame daug niuansų: reikia rasti bendrą kalbą su vairuotoju, būti atidžiam ir tiksliam, kuomet susirašinėji stenogramą, visų varžybų metu gebėti nuraminti, padrąsinti vairuotoją. Reikia būti labai tiksliam, nes neteisingai apskaičiuotas laikas ir ne taip surašyta trasa gali reikšti ne tik sugadintą rezultatą, bet ir skaudų finišą.
Nors esu išbandęs šturmano pareigas, tačiau labiau mane traukia vairavimas – labai mėgstu sėdėti už automobilio vairo. Gaila, dar nesu savęs rimtai išbandęs trasose su žvyrine danga, tačiau labai to laukiu.
 
Ką manai apie ralio padėtį Lietuvos automobilių sporte? Gal turi kokių nors idėjų kas galėtų padėti tobulinti šią sporto šaką?
Nors ir nemalonu sakyti, tačiau aš manau, kad ralis Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Į šią sporto šaką ateina mažai jaunų lenktynininkų, o norinčių ir gebančių, manau, kad tikrai yra. Pagrindinė to priežastis – finansai. Vien paruošti automobilį varžyboms neužtenka, reikia jį išlaikyti, o turint mažą biudžetą tai tampa sudėtinga užduotimi. Bet kokia parama jauniems lenktynininkams, turintiems užsispyrimo ir talento, galėtų stipriai pagelbėti. Taip pat jaunimui reikėtų daugiau švietimo apie autosportą bei šią sporto šaką.


Kokias savybes tau išugdė autosportas? 
Veržlumą, žingeidumą, tikslumą bei užsispyrimą. Taip pat išmokau labiau įsiklausyti – tai reikalinga tiek sėdint šturmano, tiek vairuotojo vietoje. Esu gana sunkaus charakterio, bet manau, kad autosportas tai pamažu keičia – tampu lankstesnis.
 
Kaip kovoji su įtampa, patiriama varžybų metu ar po jų? Kas sunkiausia šiame sporte?
Sunkiausia yra diena prieš lenktynes. Tuomet jaudulys neišvengiamas, tad stengiuosi užsiimti kokia nors įprasta veikla, pavyzdžiui, išeinu pavedžioti šunį.
Žinoma, autosporte reikia visuomet išlaikyti dėmesį, susikaupimą ir šaltą protą. Siekiant aukščiausių rezultatų šie dalykai yra būtini, tad tai irgi vienas iš sudėtingesnių dalykų – visada išlikti budriam, nes net ir menkiausia klaida gali virsti skaudžia pasekme.
 
Kiek paprastai laiko užtrunka pasiruošimas varžyboms?
Dažniausiai pasiruošimas prasideda savaitę prieš varžybas. Tačiau būna ir tokių atveju, kai per varžybas automobilis sugenda ar būna kažkaip kitaip pažeidžiamas ir tuomet pasiruošimas užsitęsia nuo vienų varžybų iki kitų.
 
Yra sportininkų, sakančių, kad dalyvavimas varžybose jau yra laimėjimas, nepriklausomai nuo parodyto rezultato. Ką tau reiškia laimėjimas?
Man atrodo, kad sėkmingą pasirodymą prie starto ir finišo linijų tikrai galima laikyti šiokiu tokiu laimėjimu, nes iki ten atsiduriant laukia ilgas ir sudėtingas procesas. Man laimėjimas reiškia ėjimą link tikslo.

Kokius lūkesčius sau esi išsikėlęs automobilių sporte?
Artimiausiu metu, jei tik leis galimybės, tikiuosi startuoti ralio trasose su savo automobiliu, pačiam sėdint už vairo. Na, o vėliau siekti aukščiausio įmanomo rezultato.

Kokius didžiausius savo laimėjimus šiuo metu galėtum išskirti?
Didžiulių pergalių dar nesu pasiekęs, bet 2017 m. ralio sprinto SG-2 klasėje užėmiau 3 vietą, o šią žiemą automobilių treko varžybose kurios buvo man pirmosios kaip vairuotojui, užėmiau 1 vietą jaunių klasėje.
 
Tavo nuomone, kiek procentų sėkmingo rezultato sudaro: talentas, sunkus darbas ir aplinkybės?
Manau, kad be sunkaus darbo, net ir turint talentą, aukščiausio rezultato pasiekti nepavyks. Visuomet atsiras stipresnis, greitesnis ar gudresnis. O norint būti geriausiu reikia įdėti daug pastangų. Aplinkybės taip pat gali labai stipriai prisidėti prie aukšto rezultato, nes niekada nežinai, kaip seksis kitam iš varžovų ar tau pačiam.

Kas tave labiausiai motyvuoja siekti aukštumų?
Noras įvertinti savo pajėgumą ir tapti greičiausiu.

Ar turi autoritetų, į kuriuos stengiesi būti panašus? Jei taip, kas jie?
Taip. Mano tėtis ir Colinas McRae man yra didžiausi pavyzdžiai automobilių sporte. Jie pakeitė mano požiūrį į šią sporto šaką – supratau, jog svarbiausia autosporte yra ne klaidų vengimas, o savęs ir automobilio išbandymas, noras važiuoti taip greitai, kaip tik įmanoma.
Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionams rankas spaudė sostinės meras
2018 05 23
Jaunimas
Trečiadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunimo komanda buvo pagerbta miesto savivaldybėje, o vėliau – pakviesta šventinių pietų.
Vilniaus „Kibirkštis“ rikiuoja gretas
2018 05 23
Moterų krepšinis
Gimtame mieste rungtyniaus gynėjos ir puolėjos pozicijose galinti žaisti Urtė Slavickaitė.
„Lietkabelis“ sieks LKL medalių
2018 05 23
LKL
„Mes esame geresnė komanda ir tai įrodėme aikštelėje, o ne kalbomis socialiniuose tinkluose“, - teigia „Lietkabelio“ vadovas M.Ignatavičius.
 
Greitas įvartis nulėmė pirmą pralaimėjimą
2018 05 23
Moterų futbolas
Pirmą nesėkmę Baltijos moterų futbolo lygoje, įskaitant ir praėjusį sezoną patyrė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.
„Trakai“ neprilygo svečiams iš Klaipėdos
2018 05 23
A lyga
„Trakų“ komanda toliau neatranda savojo žaidimo. Trečiadienį A lygos 15 turo rungtynėse riteriai LFF stadione 1:2 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“.
„Žalgirių“ mūšį laimėjo vilniečiai
2018 05 23
A lyga
Pirmasis šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ vizitas S. Dariaus ir S. Girėno stadione, priešingai nei praėjusiais metais, buvo sėkmingas.
Atrankos barjerą įveikė visos Lietuvos atstovės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
Dakaro ralį šturmuos ketvirtą kartą
2018 05 23
Dakaras
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas patvirtino, kad jų ekipažas dalyvaus 2019 m. Dakaro ralyje.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Rengiasi užkariauti Vilniaus gatves
2018 05 23
Riedučių sportas
Praėjusiais metais Vilniuje pirmą kartą surengta vakarinė riedučių šventė "Vilniaus naktinis riedėjimas" šiais metais sugrįžta su dar didesne jėga.
Nykštietiškame triatlone - ir rąsto pjovimas
2018 05 23
Triatlonas
Pergalę multisporto varžybose lėmė finišas dviem rankom, dviem kojom.
Lietuviai pasiekė rekordines aukštumas
2018 05 22
Regbis
Naujame Pasaulio regbio federacijos (World Rugby) paskelbtame nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė iš 35-os vietos pakilo į 34-ąją.
 
Palangoje finišavo Lietuvos mažųjų žaidynės
2018 05 22
Žaidynės
Parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius: „Vaikams su negalia sportas suteikia drąsos jaustis pilnaverčiais“.
Arenoje – svarbiausių mačų transliacijos
2018 05 22
Arena
Stebėti svarbiausių vasaros sporto mačų transliacijų sporto mėgėjai galės keliauti į „Siemens“ areną. Jau gegužės 26 d. čia rodys Čempionų lygos finalą.
Augo žinomumas ir palankūs vertinimai
2018 05 22
Apklausa
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) žinomumas auga, o organizacijos veiklą gerai vertina du trečdaliai Lietuvos gyventojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas