sportas.info 2018 m. gegužės 16 d. 16:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Svečiai pažėrė komplimentų

Į aerobinės gimnastikos varžybas "KTU Open Cup 2018" susirinkoi ne tik Lietuvos sportininkai, bet ir svečiai iš užsienio.

Kaune vyko tarptautinės aerobinės gimnastikos varžybos
Kaune vyko tarptautinės aerobinės gimnastikos varžybos
Kaune praūžė masiškiausios aerobinės gimnastikos varžybos Lietuvoje –  Tarptautinis moksleivių ir studentų čempionatas „KTU Open Cup 2018“. Jau antrus metus Kaune rinkosi ne tik Lietuvos sportininkai, bet ir svečiai iš užsienio – šiais metais dalyvių skaičius išaugo beveik perpus, o varžybos truko net tris dienas.
 
„Šį kartą KTU Open Cup vyko erdvesnėse patalpose bei sulaukė daugiau dalyvių iš užsienio. Merginų vieneto rungtyje varžėsi 34 sportininkės, iš kurių net 25 buvo užsienietės. Konkurencija tikrai nemaža, tačiau, manau, kad tai kiekvienam sportininkui yra iššūkis ir galimybė pasitikrinti savo jėgas. Taip pat man labai patiko, kad vertinimo komisiją sudarė ne tik Lietuvos atstovai. Lietuviams talkino teisėjai iš Baltarusijos ir Rusijos. Man asmeniškai labai įdomu pamatyti, kaip mane vertina užsienio teisėjai“, – pirmaisiais įspūdžiais apie „KTU Open Cup“ dalijosi pirmąją vietą jaunių amžiaus grupėje, moterų vieneto rungtyje iškovojusi Andrėja Matuzevičiūtė.
 
Išsiskiria masiškumu ir kokybe
 
Tarptautinis moksleivių ir studentų aerobinės gimnastikos čempionatas „KTU Open Cup“ išsiskiria masiškumu – Lietuvos aerobinės gimnastikos kalendoriuje tai buvo pačios masiškiausios varžybos metuose. Iš viso čempionatas sulaukė apie aštuonių šimtų dalyvių iš kurių apie trys šimtai atvyko iš svetur.
 
„Sulaukėme sportininkų iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos. Labai svarbus faktorius, jog pats Kauno miestas užsieniečiams yra strategiškai patrauklus. Atvykimas į šį miestą yra tikrai geras – yra galimybė atkeliauti tiek traukiniu, tiek lėktuvu. Taip pat Kaune nėra brangios paslaugos – pavyzdžiui viešbučių kainos ir kokybės santykis sportininkams iš užsienio yra tikrai palankus. Ir žinoma, reikia nepamiršti pačių varžybų – „KTU Open Cup“ yra tikrai aukšto lygio čempionatas“, – pasakojo varžybų vyriausioji teisėja Irina Klizienė.
 
Sportininkė A. Matuzevičiūtė neslėpė, jog lygindama lietuvius su užsieniečiais pastebi skirtumų – kai kurios šalys turi tikrai daugiau patirties aerobinėje gimnastikoje, dažniau dalyvauja įvairiuose čempionatuose ar treniruojasi sporto stovyklose. „Natūralu, jog tokių šalių atstovai dažniausiai yra kiek profesionalesni. Tačiau man tikrai yra labai smagu, kad sulaukiame tokios konkurencijos. Tačiau ne tik mums šios varžybos buvo tikra šventė ir dar vienas išbandymas. Man sportininkai iš svetur pasakė labai įdomų pareiškimą, jog jie jaučiasi tarsi 23-iame amžiuje. Jiems „KTU Open Cup“ paliko tikrai teigiamą įspūdį, visi sportininkai mėgavosi puikia atmosfera ir aukšto lygio varžybomis“.

 
Daugiausiai Lietuvos aerobinės gimnastikos sportininkų atvyko iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Jonavos, Alytaus ir Šakių. Studentai atstovavo penkias Lietuvos aukštąsias mokyklas – Vilniaus universitetą, Lietuvos edukologijos universitetą, Aleksandro Stulginskio universitetą, Lietuvos sporto universitetą ir Kauno Technologijos universitetą. Vaikų ir jaunučių amžiaus grupėse konkurencija buvo didžiausia.
 
Rinktinė ruošiasi kelionei į Portugaliją
 
Jau šį sekmadienį Lietuvos rinktinė išvyksta į Portugalijoje vyksiantį pasaulio aerobinės gimnastikos čempionatą. Gegužės 25–27 dienomis pasaulio čempionate varžysis pajėgiausi planetos jauniai ir jaunimas, birželio 1 – 3 dienomis – suaugusieji.
 
Lietuvos aerobikos federacijos prezidentės Romos Aleksandravičienės nuomone, viena perspektyviausių rinktinės narių yra A. Matuzevičiūtė. Sportininkė pasaulio čempionate dalyvaus jaunių amžiaus grupėje. Ir nors A. Matuzevičiūtė yra viena jauniausių rinktinės narių, tačiau dalyvaus jau trečiose tokio aukšto lygio tarptautinėse varžybose.
 
„Jau esu dalyvavusi Europos ir pasaulio čempionatuose. Žinoma, jog šį kartą jaučiuosi tikrai ramiau – žinau, kaip viskas vyksta, kokia eiga bei atmosfera tokio lygio čempionatuose. „KTU Open Cup“ varžybose aš sau įrodžiau, jog tikrai galiu.  Žinau, kad kiekvienas sportininkas turi labai daug psichologiškai dirbti su savimi, tad ir šios varžybos buvo tarsi pasibandymas ir įrodymas sau prieš pasaulio čempionatą, jog kiekvieną tikslą įmanoma pasiekti. Šios varžybos man buvo tikrai naudingos – kelias dienas intensyviai ne tik varžiausi, bet ir dirbau su savimi.
 
Manau, kad kiekvieną kartą galima viską atlikti dar tobuliau, tad „KTU Open Cup“ nėra išimtis. Nors užėmiau pirmąją vietą, manau, kad yra, kur tobulėti. Iki pasaulio čempionato norėčiau patobulinti kai kurių elementų techniką bei choreografiją. Pasaulio čempionate turėsiu pademonstruoti tai, ką geriausiai moku, būti pasitempusi ir, žinoma, pasitelkti charizmą“, – mintimis dalijosi Lietuvos rinktinės narė A. Matuzevičiūtė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Čempionams rankas spaudė sostinės meras
2018 05 23
Jaunimas
Trečiadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" jaunimo komanda buvo pagerbta miesto savivaldybėje, o vėliau – pakviesta šventinių pietų.
Vilniaus „Kibirkštis“ rikiuoja gretas
2018 05 23
Moterų krepšinis
Gimtame mieste rungtyniaus gynėjos ir puolėjos pozicijose galinti žaisti Urtė Slavickaitė.
„Lietkabelis“ sieks LKL medalių
2018 05 23
LKL
„Mes esame geresnė komanda ir tai įrodėme aikštelėje, o ne kalbomis socialiniuose tinkluose“, - teigia „Lietkabelio“ vadovas M.Ignatavičius.
 
Greitas įvartis nulėmė pirmą pralaimėjimą
2018 05 23
Moterų futbolas
Pirmą nesėkmę Baltijos moterų futbolo lygoje, įskaitant ir praėjusį sezoną patyrė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda.
„Trakai“ neprilygo svečiams iš Klaipėdos
2018 05 23
A lyga
„Trakų“ komanda toliau neatranda savojo žaidimo. Trečiadienį A lygos 15 turo rungtynėse riteriai LFF stadione 1:2 pralaimėjo Klaipėdos „Atlantui“.
„Žalgirių“ mūšį laimėjo vilniečiai
2018 05 23
A lyga
Pirmasis šio sezono Vilniaus „Žalgirio“ vizitas S. Dariaus ir S. Girėno stadione, priešingai nei praėjusiais metais, buvo sėkmingas.
Atrankos barjerą įveikė visos Lietuvos atstovės
2018 05 23
Penkiakovė
Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas.
Lengvaatlečių varžybose – rankininkų rekordai
2018 05 23
Žaidynės
Vilniaus gimnazistų sporto žaidynėse ketvirtus metus iš eilės komandų įskaitoje triumfavo Simono Daukanto gimnazijos atstovai.
Bėgikių tikslas - olimpinės žaidynės
2018 05 23
Bėgimas
Svajonė ar realybė? Lietuvos bėgikių estafetės komanda sieks prasibrauti į olimpines žaidynes.
 
"Bobų pavasario" dalyves palaikė vyrai
2018 05 14
Turnyras
Nei teniso ir padelio turnyro „Bobų pavasaris Dubingiuose 2018“ organizatoriams, nei žaidėjoms nereikėjo rūpintis prognozėmis: oras buvo tiesiog tobulas.
Moterys laimėjo, vyrai suklupo
2018 05 04
Svetur
Lietuvos paplūdimio tinklininkės pergale startavo turnyre Kambodžoje, o Turkijoje mūsų šalies vyrų duetas nepateko į aštuntfinalį.
Lietuvio ir lenko dueto triumfas
2018 05 04
Turnyras
Vienas perspektyviausių Lietuvos tenisininkų Matas Vasiliauskas tapo ITF jaunių turnyro nugalėtoju.
Švedijoje – visų spalvų apdovanojimai
2018 05 22
Imtynės
Europos Šiaurės šalių imtynių čempionate lietuvės iškovojo penkis medalius.
Penki lietuviai apgynė namų sienas
2018 05 19
Boksas
Algirdo Šociko vardo turnyre Kaune lietuviai laimėjo penkis finalus iš devynių.
Šiauliuose triumfavo "smaugliai"
2018 05 18
Graplingo imtynės
"Situacija tokia, kad yra kur tobulėti”, - apie šeimininkų pasirodymą graplingo turnyre Šiauliuose kalbėjo jo pagrindinis organizatorius M. Vaidelauskas.
 
Sezoną pergalėmis pradėjo favoritai
2018 05 22
MTB
Druskininkuose sekmadienį prasidėjo 2018 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas.
Sezonas startuoja Druskininkuose
2018 05 20
MTB
Azartiškas varžybas lydės ir didžiulė MTB dviratininkų mugė: čia bus galima išbandyti pardavėjų siūlomus dviračius, gauti konsultaciją, detalių, aprangos.
Prancūzijoje - dar vienas puikus finišas
2018 05 11
Dviračiai
Evaldas Šiškevičius Prancūzijoje vykstančių daugiadienių dviračių lenktynių trečiajame etape finišavo šeštas ir pakilo į 12-ą poziciją.
„Dragūnui“ norisi didesnių iššūkių
2018 05 21
Žvilgsnis
„Kartais susidaro įspūdis, kad mes jau išaugome savo kelnaites ir norisi didesnių iššūkių, bent jau man kaip treneriui“, - tegia treneris A.Juškėnas.
Titulas sugrįžo į Kauną
2018 05 16
Moterų rankinis
LMRL pirmenybių finalo seriją 3:0 laimėjusios Kauno "ACME-Žalgiris" rankininkės po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą.
Auksas - vėl tose pačiose rankose
2018 05 16
LRL
LRL finalo serijos trečiosiose rungtynėse "Dragūno" rankininkai 31:27 nugalėjo "Šviesą", laimėjo seriją 3:0 ir vėl tapo šalies čempionais.
 
Džiaugiasi Prancūzijos elite įgyta patirtimi
2018 05 23
Moterų tinklinis
Viena geriausių Lietuvos tinklininkių Monika Šalkutė šį sezoną išbandė savo jėgas aukščiausioje Prancūzijos lygoje.
Lietuviai nusileido elito duetui
2018 05 18
Paplūdimio tinklinis
FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio teniso turnyro "Itapema World Tour" G grupėje užėmė antrąją vietą.
Lietuviai pasiekė įspūdingą pergalę
2018 05 17
Paplūdimio tinklinis
FIVB turnyre "Itapema World Tour" papludimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis įveikė kanadiečių porą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Žurnalistų ralyje laukia užsieniečių desanto
2018 05 23
Ralis
Italas Federico Baglini "Press ralyje" išsikėlė tikslą: nelikti paskutiniu.
Kačerginėje rungsis ir Dakaro dalyviai
2018 05 23
Enduro
Visos dienos renginio motociklininkams „Moto Fiesta“ metu vyks enduro varžybos „Moto 5“, kuriose susirinks stipriausi sportininkai
Dakaro ralį šturmuos ketvirtą kartą
2018 05 23
Dakaras
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas patvirtino, kad jų ekipažas dalyvaus 2019 m. Dakaro ralyje.
 
Lietuvos rinktinė kovos Kazachstane
2018 05 18
Ledo ritulys
Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I pakopos A grupės varžybos, kuriose debiutuos lietuviai, vyks Astanoje. Lietuvoje vyks 18-mečių turnyras.
Lietuva taikosi į net tris čempionatus
2018 05 16
Ledo ritulys
Lietuviai pretenduoja rengti kitų metų saugusiųjų, 20-mečių ir 18-mečių pasaulio ledo ritulio čempionatus.
Po metų - akistata su kaimynais
2018 05 14
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulininkai, patekę į pasaulio pirmenybių IA divizioną, jame varžysis su iš elitinio diviziono iškritusiais baltarusiais bei korėjiečiais.
Rengiasi užkariauti Vilniaus gatves
2018 05 23
Riedučių sportas
Praėjusiais metais Vilniuje pirmą kartą surengta vakarinė riedučių šventė "Vilniaus naktinis riedėjimas" šiais metais sugrįžta su dar didesne jėga.
Nykštietiškame triatlone - ir rąsto pjovimas
2018 05 23
Triatlonas
Pergalę multisporto varžybose lėmė finišas dviem rankom, dviem kojom.
Lietuviai pasiekė rekordines aukštumas
2018 05 22
Regbis
Naujame Pasaulio regbio federacijos (World Rugby) paskelbtame nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė iš 35-os vietos pakilo į 34-ąją.
 
Palangoje finišavo Lietuvos mažųjų žaidynės
2018 05 22
Žaidynės
Parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius: „Vaikams su negalia sportas suteikia drąsos jaustis pilnaverčiais“.
Arenoje – svarbiausių mačų transliacijos
2018 05 22
Arena
Stebėti svarbiausių vasaros sporto mačų transliacijų sporto mėgėjai galės keliauti į „Siemens“ areną. Jau gegužės 26 d. čia rodys Čempionų lygos finalą.
Augo žinomumas ir palankūs vertinimai
2018 05 22
Apklausa
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) žinomumas auga, o organizacijos veiklą gerai vertina du trečdaliai Lietuvos gyventojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas